De heer H. Ardon nam afscheid van Landbouwvereniging ie Dirksland de zonni Kit Gemeenteraad Bruinisse Grote hulde en dank gebracht voor pionierswerk Plaat( MAAK BABY'S UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSET "Ar Aansprakelijkheid voor breken van Muropadau in 1953 Gemeentefinanciën precair K.iuderIio«k|e 1 xxxxxxxx Die jaren kunt nooit van U afschudden... Rheumatische Pijnen wel! Regelmatig Kruschen nemen. PHmi Nieuv Nieuv Philip Nieuws Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I E U W S" Vrijdag 31 juli 1959 H vrijdag 3: De heer H. Ardon heeft de voorzittershamer van de Coöperatieve Landbouw vereniging „Dirksland en Omstreken" G.A. neergelegd. In een dinsdag 28 juli in Hotel van Haren drukbezochte ledenvergadering stelde hij zich wegens gevorderde leeftijd niet meer herkiesbaar als voorzitter en werd als zodanig node afscheid van hem genomen. Het bleek hem zelf ook niet mee te vallen; met hart en ziel gaf hij zich aan deze vereniging die door zijn toedoen een groot landbouw-handelsbedrijf is geworden, met een kapitaal omzet van bijna IV2 miljoen gulden. Een gezond bedrijf, met een reservefonds van ruim 35000 gulden en bovendien flinke afschrijvingen op gebouwen, machines en materi alen. De scheidende voorzitter werd zowel door het bestuur als door de le den spontane hulde en dank gebracht voor zijn 12-jarige leiding, waardoor deze Coöperatieve Landbouwvereniging tot een van de grootste en gezondste op ons eiland is uitgegroeid. Ook zijn echtgenote mevr. Ardon, die met haar dochter later op de vergadering kwam, werd in deze hulde betrokken, want zij heeft haar man al die jaren vele avonden moeten afstaan en dikwijls zwart en vuil zien thuis komen, omdat hij als bedrijfsleider vaak meehielp aan reparaties van machines e.d. Als blijli van waardering werd hem een Philips televisietoestel geschonken, wat een grote verrassing voor het echtpaar Ardon bleek te zijn, Eerst werden de huishoudelijke za ken afgehandeld w.o. de rekening boek jaar 1958-1959 en de balans per 31 mei 1959. Zoals hierboven reeds gezegd, staat de vereniging er zeer gezond voor; opmerkingen waren er niet en de admi nistrateur de heer H. Roon kon voor zijn werk onder dankzegging worden gedechargeerd. Sedert 1 augustus 1958 is de heer P. de Geus als bedrijfsleider in dienst ge komen, die door de heer Ardon eerst nog is ingewerkt. In het jaarverslag werd een en ander in 't kort gememo reerd. We laten uit dit verslag een over zicht volgen van de belangrijkste om zetten (de tussen haakjes geplaatst cij fers hebben betrekking op die van het vorige boekjaar.) Kunstmeststoffen: totale omzet 1.485.913 kg (1.325.850). Handel in poot-, consumptie- en voer- aardappelen: verhanddeld werden 1.116.921 kg pootaardappelen; 2.210.076 kg consumptieaardappelen; 141.920 kg voeraardappelen; 113.400 kg fabrieks aardappelen, totaal 3.581.687 kg (1.745.199). 114.490 kg aardappelen werd door derden gesorteerd. Graanschoonderijaan granen en za den werden geschoond 15.459 kg tarwe; 31.274 kg haver; 221.996 kg gerst; 352.563 kg erwten en capucijners 256.727 kg bonen, in totaal 878.019 kg (852.591), 104 (220) uren werden zaden geschoond. Voor rekening van derden werden opgeslagen 626.972 kg (644.058) granen en zaden. 27.864 kg granen en zaden werden ontsmet. Verder werden door bemiddeling van de vereniging nog geleverd: bindertouw afdekpapier, palen en ruiters, klaver zaden, kiemremmingsmiddelen en di verse bestrijdingsmiddelen. Graanhandel: verhandeld werden 104.344 kg (237.646) kleine groeen erw ten 111.074 (92.770) schokkererwten; 1016 kg capucijners; 200.930 kg (36.722) gerst; 168.341 kg (141.168) tarwe; 15.659 kg (8051) maanzaad; 9169 kg karweizaad; 11.833 zaaigranen enz., to taal 622.366 kg (539.566). Ledental: het ledental bedroeg op 31 mei 1959, 169. Nieuwe aardappelrassen Bij de bespreking aankoop pootgoed werd door de heer de Bonte naar vo ren gebracht dat naar uitwijkmogelijk- heden van nieuwe aardappelrassen dient te worden gezocht. De eigenhei mer die reeds 60 jaar meegaat raakt op z'n retour. De resultaten met Bintje zijn beter; de Kwinta verdient aanbe veling en ook de Alpha. De voorzitter stemde dit toe en noemde nog een ander soort, de „Patrones", die bovendien on vatbaar voor pythoftra zou zijn. Dit laatste werd door de rassenkwekers P. Tanis bestreden, die voorts een warm pleidooi voerde dat de boeren nieuwe rassen zouden aftasten. Bedrijfsleider de Geus verheugde zich dat dit punt ter sprake kwam en gaf een technische uiteenzetting over verschillende rassen. Hij noemde de na delen van Kwinta, dat deze vroeg gaat kiemen en vatbaar is voor hergroei en glas. Hij noemde nog een nieuw ras de „Urgenta" waar men mee moet oppas sen, omdat deze aardappel uitsluitend is geschikt voor export. In Alpha was door de keuring flink het mes gezet, maar hij had er toch wel lof voor als ook voor de Furore. Bintje, waarvan in Amsterdam 80"/o wordt gegeten raadde hij aan niet te verwaarlozen. De heer P. Tanis gaf de raad zich in verbinding te stellen met het instituut „Ivero" (Instituut Rassenonderzoek te Wageningen) die alle inlichtingen over nieuwe rassen verschaft en waar ook monsters verkrijgbaar zijn. Nieuw bestuurslid. Bij de verkiezing van bestuursleden werd de heer J. v. d. Baan opnieuw herkozen en in de plaats van de heer H. Ardon na twee stemmingen de heer F. Tanis (met 106 van de 140 stemmen) gekozen, die deze benoeming aanvaardde. Volgens de sta tuten wordt door het bestuur de nieu we voorzitter aangewezen. Afscheid van de heer Ardon De heer Ardon was er nu aan toe om afscheid te nemen als voorzitter van de vereniging. Hij gaf een resumé hoe er destijds 4 verenigingen waren te Dirks land; naast de grote landbouwvereni ging was er ook een onder presidium van de heer B. M. Zoeteman „Door Een dracht Sterk" een sorteervereniging enz. waarmee een fusie kon worden aange gaan waarvoor wijlen de heer Jac. Buth zich geheel heeft ingezet. Van deze grote vereniging is spreker op 60-ja rige leeftijd voorz. geworden; hij zou het eerst één periode waarnemen, maar het is 12 jaar geworden. Spr. had op het monument op de Afsluitdijk eens gelezen: „'n volk dat leeft bouwt aan z'n toekomst", wat ook steeds zijn doel is geweest, om te werken aan de toe komst van de landbouw. De verhouding met de handel is in die 12 jaar ook be ter geworden aldus spreker, de omzet ten zijn enorm gestegen zodat bestuur en leden trots op hun vereniging kun nen zijn. Er is veel geïnvesteerd aan gebouwen, machines en materialen, wat door eendrachtige samenwerking flinke resultaten heeft afgeworpen. Hij ver heugde zich dat dit alles door het vrije initiatief van de landbouwers zelf heeft kunnen plaats vinden. Dezer dagen had hij nog geconstateerd dat ''/s van de gerst uit de polders van Dirksland over de vereniging liep. Hoewel het hem moeilijk viel, had hij nu toch besloten het voorzitterschap neer te leggen en hij verheugde zich, dat hij in de bedrijfsleider de Geus met wie hij nu een jaar had samengewerkt, een goede plaatsvervanger had gevon den. Hij vroeg de leden dhr. de Geus alle steun te geven en in hun eigen be lang alle produkten over de organisatie te leveren. Heel Flakkee kan op uw organisatie jaloers zijn zei sprel^er, nog steeds neemt ze in groei toe. Als voor beeld noemde hij dat vorig jaar 1,7 miljoen kg granen waren geschoond en verhandeld, nu 3V2 miljoen kg. Hij legde hiermee de hamer neer en hoopte nog jaren met genoegen op het werk te kunnen neerzien. Huldiging De heer B. M. Soeteman, lid van het dagelijks bestuur nam daarna het woord en heette mevr. Ardon en haar dochter mevr. de Wachter-Ardon die inmiddels ter vergadering waren geko men, van harte welkom. Spreker bracht nog eens de fusie van juli 1947 in her innering en schetste hoe de twee landb. verenigingen waren ineengevloeid, waar van toen de heer Ardon voorzitter is geworden. In hem is de rechte man op de rechte plaats gevonden: zichzelf stelde hij steeds op de achtergrond; het enige doel was in het belang van de landbouwers de vereniging groot te maken. Reeds vanaf 1924 was hij be stuurslid waarvan nu 12 jaar voorzit ter, zodat hij over een grote ervaring beschikt. Spreker gaf ook een overzicht van de investeringen in 1950 de grote loods, in 1955 het koelhuis en in 1958 de grote graanloods. Van al deze zaken was hij de architect en tevens de dagelijks op zichter. Bovendien zag de heer Ardon er niet tegenop, allerlei karweitjes uit te voeren. Spr. noemde ook hoe hij de pootgoed-handel in handen had geno men wat tot goede resultaten had ge leid. De omzetcijfers waren onder zijn beleid enorm gestegen: in 1947 beliep dit 191.500,— en thans reeds f 1.354.685,05. Spreker bracht hulde en dank voor alles wat hij voor de vereniging had gedaan en bood hem namens bestuur en leden een prachtig televisie-toestel aan, waarvan hij hoopte dat hij met zijn echtgenote vele rustige uren zou kunnen genieten. Voor de heer en mevrouw Ardon was dit een volkomen verrassing, die dit kostbare geschenk dankbaar aanvaar den. Dank van de leden Namens de leden voerde de heer L. M. Brooshooft het woord, die o.m. zei, dat men zich niet zal kunnen voorstel len, dat dhr. Ardon er niet meer is. Hij prees hem om zijn voortvarendheid, zijn juist inzicht, zijn hulp aan de leden en dat steeds zonder aanzien des per se ons. Hij dankte hem heel hartelijk voor alles wat hij in het belang van de vereniging gedaan had en hoopte dat de bedrijfsleider de heer de Geus zijn voetsporen zou drukken. De heer de Geus, die de heer Ardon nu een jaar had geassisteerd kon op een prettige samenwerking terugzien en zei veel van hem te hebben geleerd. Hij hoopte wanneer nodig nog eens een be roep op hem te mogen doen, wat de scheidende voorzitter gaarne -toezegde. De heer de Bonte bracht dhr. Ardon hulde en dank namens heel het Dirks- landse verenigingsleven, aan wie steeds de volle steun was gegeven, zelfs nog van recente datum, toen bij een jubi leum de grote boerenloods kon worden gebruikt. De heer Punt stelde voor de heer Ardon tot erevoorzitter te benoemen, wat volgens de statuten niet mogelijk bleek, maar waarvoor toch een modus zal worden gezocht. De administrateur de heer Roon gaf als laatste spreker een blik van achter de schermen, hoe hij altijd met de heer Ardon had gewerkt. Van begin af had hij waardering gehad voor diens zake lijk inzicht, voor zijn berekeningen bij investeringen die, hoewel hij eerst uit het cijfermateriaal moest wijs worden, toch altijd precies bleken te kloppen. Twaalf jaar had hij pleizierig met hem samengewerlct; beiden waren ze volle dig op elkaar afgestemd. Door hem is de grondslag gelegd van een zeer ge zonde organisatie aldus spreker, die be sloot met de wens dat hierop zal wor den voortgebouwd en de leden dit nim mer zullen vergeten. Een daverend applaus viel de schei dende voorziter ten deel en het was reeds laat toen de bijeenkomst werd beëindigd. In de vrijdagavond gehouden verga dering van de gemeenteraad van Brui nisse was de heer de Koning (V.V.D.) wegens verblijf op de Waddenzee af wezig. De voorzitter burgemeester C. H. van de Linde zegt dat van de advocaat van de gemeente in de zaak tussen de eige naar van de Murupadau en de gemeen te Bruinisse bericht is ingekomen, dat weinig moedgevend is. De Muropadau is een sleepschip dat in het najaar van 1953 in de haven van Bruinisse lag, ge^ laden met hoogovenslakken. Het schip brak en de eigenaren van de Muropa dau stellen de gemeente aansprakelijk omdat de ligplaats van het schip de z.g. zate geschikt was voor een dergelijk groot schip. De gemeente Bruinisse bestreed dit en weet de oorzaak van het breken van het schip op de ondeskundige lossing en op de ouderdom van het schip (80 jaar) en op de slechte staat van on derhoud. De heren van Hussen, de Beijer en Teeuwen, allen deskundigen op het ge bied van scheepsbouw en scheepscon- struktie uit Capelle aan de IJssel en omgeving verklaren nu dat zij het schip droog in het dok hebben gezien. Het is gemaakt van z.g. puddelijzer en dit ijzer vertoonde weinig slijtage. Zij acht ten het schip op het ogenblik van het breken in 1953 met een dergelijke la ding voldoende sterk en in goede staat van onderhoud. De gemeenteraad be treurt dat de beide wethouders, die in 1953 deze zaak van nabij hebben mee gemaakt niet meer in leven zijn. Op hun getuigenis kan geen beroep meer wor den gedaan. Vooral wethouder van den Berg Beekman, die zelf meer dan 50 jaar eigenaar van een schip was, was ter zake kundig en hij was het die in dertijd met klem van argumenten, het ongelijk van de eigenaars van de Mu ropadau wist aan te tonen en hun ver meende aanspraken wist te ontzenu wen. Het beroep dat door b en w op de Kroon is gedaan, wegens het niet toe kennen van Oorlogsschadevergoedingen voor het vernielde z.g. Beusje, op de Lage Kade, is met succes bekroond, de gemeente zal daarvoor alsnog een be drag ontvangen. Het plaatsen van een aantal verkeers borden in de gemeente heeft de goed keuring van Ged. Staten ,maar deze wijzen er op dat het aantal borden niet te groot mag worden, anders gaat het effect er van verloren. De heer Jumelet (C.H.) vraagt zich af of de raad gerechtigd was de Deezlj- straat af te sluiten voor alle rijdend verkeer, daar de Deezij straat particulier eigendom is. B en w menen dat de rechten van de egienaars verjaard zijn en dat de ge meente ook nog rechten kan doen gel den, omdat zij het onderhoud, de ver lichting en de bestrating van deze smal le straat heeft overgenomen. Gemeente finantiën pricair De begroting 1959 is door Ged. Staten van Zeeland niet goedgekeurd omdat de bevolking op 1 januari 1959 was toe genomen, waarmee bij het opmaken van die begroting in 1958 geen rekening was gehouden. Hierdoor wordt aldus Ged. Staten het tekort teruggebracht van 34500, tot 17200,De secretaris heeft nader hand becijferd, dat het werkelijk tekort plm. 22.000,zal bedragen en aldus op een aantal posten gewijzigd zal deze begroting opnieuw worden ingediend. Ged. Staten spreken in een begelei dend schrijven hun ongerustheid uit over de precaire toestand van de ge meentefinanciën. Aan b en w wordt door de raad machtiging verleend tot regeling van de kaspositie in het 3e kwartaal 1959. De gemeenterekening 1958, de reke ning Woningbedrijf en de rekening van de gemeentelijke Instelling van Sociale Zorg worden voorlopig vastgesteld. Wethouder van Gllst geeft bij de re kening 1958 van de Sociale Dienst een toelichting. De verpleegprijzen van in een inrichting verpleegden gaat regel matig omhoog, zodat de uitgaven van de Sociale Dienst ook regelmatig stij gen. De subsidie die de Dienst van de gemeente geniet, zal dan in de toekomst Beste jongens en meisjes! Hier is dan het laatste raadsel vóór de vakantie, en dan stoppen we er een maand mee. Aan de beurt is JULI-RAADSEL 5 2 X 3 X 4 X 5 X 6 X 7 X 8 X 1 Begerenswaardige tijd voor jong en oud. 2 Columbus ontdelite 3 Beleende stad in Overijsel, aan de IJsel. 4 Hebben we nodig bij aardrijksliunde. 5 Ontkennend woord. 6 Ander woord voor duizend kilogram. 7 Geluid dat een ezel maakt. 8 Letter. Op de kruisjeslijn naar beneden moet het woord staan, dat gevraagd wordt bij 1. BRIEVEN Ria D., Nieuwe Tonge. Was Wimpje blij met het speelgoed? Houdt gij veel van bootjes? Hij kan al goed praten, lioori Was er met die dagen wat bijge- liomen in de regenbak? Dat was geluk kig, want er geen leiding is, dan zit je er maar mee in zo'n droge zomer. Is de reis naar Zeeland mooit geweest bij de schoolkinderen? Adri B., Den Bommel. Over dat school reisje wil ik wel iets horen de volgen de lieer. Ben je nog steeds visser? Daar zal je in de vakantie je hartje ook wel mee ophalen, denk ik. Je scïirijft: „We hadden een paar dagen geleden twee duiven in de klas, maar dat ging niet zo gemakkelijk." Dat wil ik graag geloven Die beesten kenden geen a uit o, denk ik. En schrijven ging ook al niet. Wat kwamen die toch ook doen! Hans D., Herkingen. Dacht je dat de dijk bij Westkapelle verschrikkelijk hoog zou zijn? In de regel valt het bij de mensen tegen, maar hebben ze wel gezien hoe groot de voet van die dijk is en hoe zwaar de bekleding is! De landing van de Engelsen heeft veel mensenlevens gekost. Dat is er toch wel bij verteld, hè? Elly B., Den Bomm.el. Dat was een leuke maand, waarin veel gebeurde. Die geschenken voor de school zijn zéker mooi. En er wordt druk gebruik van gemaalct. Ik denlt dat alle drie de din gen elke schooldag gebruikt worden. Het verslag van het feest heb ik in de krant gelezen. Hannie v. d. G., Ridderkerk. Het rap port zal het wel uitmaken of je voor uit bent gegaan met schrijven. Als je vooruit bent, dan zal het toch niets ho ger dan een halve punt zijn. Ik vrees, dat je het te vlug doet. Zijn oma en opa in die tus.sentijd al thuis mogen komen uit het ziekenhuis? Adri V. d. S., Sommelsdijk. Nu ben je van school af, Adri. Hoe ging het met het afscheid? En nu straks, na de rust tijd, met nieuwe moed op de andere school. Hoe vond je Panorama-Mesdag? Zal je voortaan ,,Oom Ko" op de en veloppe zetten? Anders wordt de brief door een ander geopend en die hebben er niets mee te maken wat je schrijft, nietv/aar? Ria M., St. Philipsland. Over dat rap port hoor ik nog wel. Ditmaal is het een belangrijk rapport, hè Hoe is het af gelopen met die zwerende voet van zus? Met wondjes moet je altijd voor zichtig zijn. In de vakantie zal Elsje je ook vaak opzoeken, denk ik. Tannie G., Ouddorp. Hoe liep het uit met het verkeersexamen? Heb je het kunnen halen? Als je maar goed oplet is het niet zo moeilijk. En is de e.h.b.o. nog doorgegaan? De groeten aan je ouders, broers en zusters terug! Lenie den B., Herkingen. Bij de Punt ben ik wel eens geweest, lang geleden. V/e moesten bij de Punt zijn maar wa ren er nog nooit geweest. Toen de bord jes maar volgen. Hoe vaak we toen „De Punt" zagen staan, weet ik niet meer. Eindelijk kwamen we er. Was het druk op de veiling in Menheerse? Leneke v. d. S., Oude Tonge. Je weet niet hoe dicht je al bij een prijs bent! Hoe is het met Theo afgelopen. Al les in orde Ik hoop het. Ik denk, dat nu de eieren al uitgekomen zijn. Viel het mee? Wat kon jij veel eten, zeg! Heb je er niet van geweten, toen op die verjaardag? Annie den B., Herkingen. Een hele klim, hè, op de Lange Jan! Jammer, dat er maar een gedeelte beklommen mag worden. Vroeger mocht je tot boven toe. Dat bordje met V-straat moest toch wel V-singel zijn? Had de meester dan nog geld om een tocht per boot te ma ken, helemaal naar Antwerpen? Hij wist misschien wel dat de boot weg was. Ik denk dat vader en moeder weer blij waren toen je thuis kwam. Leny den B., St. Philipsland. Zat jij bij tante Lena te schrijven? Dat vindt die best leuk, denk ik. Je bent haast een kind van tante, zo vaak kom je er Had je de hik toen je schreef Dan gaat het niet zo mooi. Tante had je eens goed moeten laten schrikken. Er wordt wel gezegd, dat schrikken helpt. Maat schrikken is nooit goed! Pas op! Aja den B., Herkingen. Toen je 1 schreef was de vakantie in het ver-1 schiet, maar nu is het werkelijkheid, Wat zal het gauw om zijne denk ik, Voor jullie was een reis naar Ouddorp ook ai mooi. Als je in een hogere klas zit, mag je een eindje verder de wereld' in, hoor! Zou je niet in O. willen wonen! Hes je P., Ouddorp. Wist je eerst niet wat je zou schrijven? Als je begint, gaat het vanzelf, nietwaar? Je had et toch v/el een nat pak voor over, hè? De regen was zo hard nodig! Is oom het al goed gewend in Canada? Die kinde ren zullen wel engels leren spreken, Laurina v. d. H., Bruinisse. Opa mag niet zo vlug de krant weg brengen, hoor. Of jij moet een beetje vlugger zijn. Eén van beiden! Ja, ik zou jullie huis wel vinden. Beloven kan ik nog niets; als ik kom, zal je me zien. Is het in de oesterputten ook gevaarlijk zwemmen? Waarom dan? Te diep mis schien? Kees S., Berkel. Het is weer een ge zellige brief geworden, Kees! Ik hoop, dat het met Henk niet erger wordt. Aan de ene kant is het gelukkig, dat het vakantie is, maar aan de andere kant is dat niet zo plezierig. Ik zou alles graag willen zien. Jullie hebben geen last van de droogte, denk ik. Of denk ik mis misschien? Nellie P., Ouddorp. Weet jij niet wat je schrijven moet? Kom, kom, het zal met jou best gaan. En ik vraag toch niet om. lange brieven? Je hebt wat leuk verteld van het broertje, dat al zo veel weegt en nog maar drie maanden oud is. Wonen er buitenlanders achter jul lie huis? Waar komen ze vandaan? Allemaal hebben jullie nu vakantie. Dat is fijn voor jullie. In de maand augustus plaag ik jullie niet met raad sels. Hoe vinden jullie dat? Misschien schrijf ik wel iets, maar het zou ook kunnen dat het achterwege blijft. Jullie kijken maar eens uit. Er zijn misschien kinderen, die toch wat in de vakantie willen doen. Nou, voor deze ijverige kinderen heb ik iets, en dat is.... een vakantie-opstel maken. Die daar aan mee willen doen, moeten zorgen, dat ik het voor septem- ber in mijn bezit heb. Goed begrepen? Het is dus niet verplicht, maar alleen voor de liefhebbers. En dan een prettige vakantie toege wenst en tot ziens, misschien nog in de maand augustus. De hartelijke groeten van OOM KO, De kleine dagelijkse dosis Kruschen doet wonderen. Door de aansporende werking van de vijf minerale zouten op de bloedzuiverende organen gaan deze weer krachtiger werken en zo worden alle onzuiverheden in Uw bloed - oor zaak van Uw lijden en pijn - vanzelf afgevoerd, langs natuurlijke weg. Neem eens een proef met Kruschen. Al gauw zult U de weldadige werking onder vinden. ook niet toereikend zijn, ondanks de precaire toestand van de gemeente fi nanciën. Besproken wordt, dat de ambtswo ning van de burgemeester op de Ha- venkade, die indertijd op verlangen van burgemeester Michaelis is aangekocht over een aantal jaren gerekend, de ge meente geen voordeel oplevert. Uit dien hoofde zal het voordeliger zijn deze woning te verkopen. B en w worden gemachtigd per ad vertentie de woning te koop aan te bieden. De secretaris de heer B. de Groot,' wordt met algemene stemmen be noemd tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. De vergoedingen ten behoeve van het openbaar en bijzonder lager onderwijs worden vastgesteld. Allerlei Het voorstel van b en w tot het ver lenen van 5 cent subsidie per Inwoner voor een geschenk (wandschilderingen) voor het gebouw van de Provinciale Griffie, wordt aangenomen met de stem van de heer Hoogerheijde tegen. De heer Hoogerheijde motiveert zijn te genstemmen met te verwijzen naar het schrijven van Ged. Staten, waarin zij tot uiterste zuinigheid aansporen. Nu wil men van de vereniging van Nederl. Gemeenten weer een subsidie, die spre ker niet verantwoord acht, gelet op de precaire financiële positie waarover Ged. Staten spreken. Besloten wordt het buffet gevestigd in de kleedlokalen op het sportterrein te verhuren aan J. L. Nieuwersteeg. Van de overige caféhouders is geen verzoek ingekomen, maar ook de servi ce die de heer Nieuwersteeg aan de voetballers geeft speelt hierbij een rol. Aan de aannemer J. Deurloo zullen precariorechten worden berekend voor de in de z.g. Poort opgeslagen materia len. Bij de verhuur van een perceel grond naast het pand Nieuwstraat 2 komt het eigendomsrecht van de daarop geplaat ste schuur ter sprake. Enkele leden me nen, dat de schuur ook aan de gemeen te behoort, maar b en w alsmede de heer Kik zijn van mening, dat de eige naar deze heeft verkregen door een overeenkomst met de gemeente, waar bij een ander pakhuis werd afgebroken. Verschillende percelen grond eigen dom van de Ambachtsheerlijkheid als mede van andere personen worden aan gekocht. Wegens het vertrek van de heer Swa- german, moet voorzien worden in de vacature voor onderwijzer aan de 0,L, school. De voorzitter en het hoofd der O.L school heeft samen met enlcele raads leden enige onderwijzers die hebben ge solliciteerd bezocht. Het grote bezwaar is dat voor deze onderwijzers vrijstelling van militaire dienst moet worden gevraagd. Met de Inspecteur van het Onderwijs te Goes zal nader worden overlegd. Rondvraag In de nu volgende rondvraag dringt de heer Jumelet (C.H.) aan op het plaat sen van een leuning langs de pas aan gelegde trappen in de nieuwe dijk langs de haven. Vooral oude mensen onder vinden moeilijkheden als ze van deze» trappen gebruik maken. Besloten wordt deze leuningen zo spoedig mogelijk aan te brengen. De heer Jumelet heeft als tijdelijk wethouder inzage gehad van het pi";; tot aanleg van een zwembad. Hij gt^" in overweging de plannen hiervoor nauwkeurig te bestuderen, misschien is een meer bevredigender oplossing mo gelijk, daar het ontworpen bad niel groot is en alleen voor kinderen gS' schikt. Besloten wordt de tekeningen in een volgende vergadering aan de raad ovei te leggen. Door de heren Jumelet en Hooger heijde worden daarna de outillage van de haven ter sprake gebracht en de toe komstige plaats van de machinelabrie- ken, daar deze willen gaan bouwen. B en w zijn van mening, dat niets hej uitzetten van het bouwterrein en h" begin van liet maken van een funde ring in de weg staat. Beide machine fabrieken weten door de aan hen vei- strekte tekeningen, waar de nieu've ge- bouwen zijn geprojecteerd. De heer van Popering dringt aan oP.* het bespoedigen van reparaties aan ee" woning van de noodwoningen. Deze i'E' paraties zijn reeds verschillende maan den geleden toegezegd, doch nog nie' gedaan. Verder wijst de heer van Popering "P betonblokken die in de nieuwe ha^'^" zijn gevallen bij het lossen van sclK' pen, verder ook grond en puinbrokke'i Deze zullen verwijderd moeten woi* eer de gemeente de haven over neem^ verder wijst hij evenals de heer Ho"' gerheijde op de roest op het damw^'l en de gaten die er in dat damwand zO waardoor het water naar binnen W dringen. De heer Hoogerheijde wijs' beschadigingen van de betonrand, 1'*°' de haven. Al deze problemen zuUc met de Deltadienst worden bespi* Hierna sluiting. BRUINISSE i Geslaagd. Bij het te Rotterdam v* wege de vereniging tot veredeling het Ambacht gehouden examen, haalde de heer Marien Jumelet Az- alhier het diploma Gezel Timmeren. Nov; Novi gran Phil lich Verder I Zandpa tel. 0187 Middelh PAPI De Social is wegens v en met 12 a Vriendelij; papier te wi kantie, waa hervat zal Zvifemdii om op 29 a hoofd te M geven tot he het diploma De eisen diploma zijr a. Gekleed van een hoi ven de wat volgd door 7 de eerste 5> moet worde meter met c men passief tueel actief b. Te wate met startspï volgd door schoolslag, onder wate: meter enkel handen gek c. Te water rechtstandif gevolgd do met handel De onder dienen zo worden afg Om voor men, verb aanmerking daat de acl reikt. De eisen mooie dipl. noemen. Ie wil nemen. Tot 29 augu nog voldoei Burgerir van Lenter 20 jaar. Overledei laar 4 dag' Nugter. Inenting morgens 11 geneesheer den gegev gen pokkei Collecte de Chr. Bi kels bijeen STAD 1ste pr „Concordia cours te A; punten in Wedvlu De Rode stand 135 14.22.5. Gebr. v. d 42, 44, 46- Mijs 3, 21, S. 18, 20, 2: Trommel v 43; Comb. Bevaart 13 Oude du mei V. d. Comb, de Bakelaar

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 6