y Fa. KAPTEIN meisjJ Hoe de „ruimte" wordt verdeeld Zó kennen we Jan Breur, de gasfitter, Buitenland Jubileum firma J. W. Mastenbroek te Sommelsdijk nuizei agen J Prettige samenkomstfmet zakenrelaties C\^ y/ V B2e jaargang Vrijdag 31 juli 1959 No. 2816 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ét AartbN; I ■an Ie waai Lrnis MEDITATIE „NAAR MOAB" BINNENVERINGBED SCHUIMRUBBERBED Benoemingen bij Waterschappen Valse schat van Hitler aan de oppervlakte gebracht N.V. Slavenburg's Bank TELEFOON 01870-2004 •y PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 18702629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. 1,50 das 29 et. 39 et. 39 et. 39 et, 49 et. 49 et. 49 et. 49 et. m 49 et. 1. 59 et. 59 et. 59 et. 69 et. 69 et. 69 et. 69 et. 79 et. 1. 79 et. 1. 79 et. 1. 89 et. 52 cent. 'oor 1,46 1,35 dan een nstallatieil oofd 37 am -79481 blJ: ■VSSE 't Z« z.g.a.n. >PPEN Telef. 2I| ops terei BELGIë. ~z. enz. EN: eel ge«"1 In ons artikel van enkele weken ge leden over „De verdeling van de wel- Iraart" kwamen we tot de in theorie Hoor iedereen aanvaarde conclusie, dat Be voornaamste voorwaarde voor meer ivelvaart is: opvoering van de produk- liviteit. Omdat de debatten in de Tweede Kamer bij de behandeling van Se Sociaal-economische Nota hoofdza kelijk liepen over de ruimte, die er [hans zou zijn door gestegen welvaart, villen we dit vraagstuk eens wat na- Jler onder de ogen zien. De verslagen fci de dagbladen hebben van die discus lies geen goed beeld gegeven, vermoe- Belijk omdat er ingewikkelde economi- Iche betogen bij werden gehouden met name door de ministers De Pous en Zijlstra en enkele economische experts fcnder de Kamerleden zoals de docto- landi Roemers, Hazenbosch en Koop- nan. Wij hebben nu de Handelingen der Itaten-Generaal tot onze beschikking In hebben deze eens grondig bestu- ieerd, zodat we in staat zijn allerlei leer interessante gegevens en beschou wingen daaruit aan onze lezers mede |e delen. Men weet, dat men algemeen de op vatting is toegedaan, dat er thans ruim- Ie is voor loonsverhoging. De regering ling van de stelling uit, dat deze ge- Ichapen moet zijn door hogere produk- pviteit, d.i. de produktie per man, laarin ook alle andere factoren dan de Irbeid, welke haar beïnvloeden, zijn lerdisconteerd. Minister De Pous heeft de Handelingen een zeer leerzame trafiek doen opnemen, waaruit drie tingen te zien zijn: 1. het gemiddelde nkomen van de Nederlander, 2. de reë- j loonsom per werknemer en 3. de pro- luktiviteit. Als men deze grafiek nagaat |an komt men tot de volgende conclu- ies: in de periode van hoogconjunctuur lan 1953 tot 1956 stijgt het inkomen ian de Nederlander van 100 tot 119, dat an de werknemers afzonderlijk van 100 bt 120, waarbij echter moet worden Jjgemerkt, dat dit laatste gedurende |eze jaren een paar punten achterbleef pas eind 1955 één punt boven het ationaal inkomen per hoofd uitkwam. |et merkwaardige feit doet zich dus Dor in tegenstelling met de alge mene opinie dat in tijden van hoog- bnjunctuur de lonen iets achterblijven, in deze periode is de produktitviteit jestegen van 100 op 113, waaruit blijkt, 'at men zich niet gehouden heeft aan regel, dat de lonen slechts zover om- loog mogen gaan als de produktiviteit pelaat. Ze zijn dus toen te veel om oog gevijzeld. jin de periode 1956-1958, dat is de tijd an de bestedingsbeperking, alias be- ^iniging, zijn zowel het gemiddelde komen als de lonen der werknemers ^zelfde gebleven. Of dit inderdaad zo lijkt ons twijfelachtig, maar men eft uiteraard de zwarte Ionen niet op- fenoraen, omdat deze onwettig en moei- tk kwantificeerbaar zijn. Tin deze periode is deproduktiviteit Istegen van 112 op 115, maar in 1958 leef ze toch nog 5 punten achter bij de Jrknemerslonen. ■Merkwaardig is weer, dat in deze echte periode de lonen der werkne- lers 1 punt hoger liggen dan het ge- Bddelde inkomen per Nederlander, Idat de niet-werknemers meer door dt |stedingsbeperking zijn getroffen dan i werknemers. Men zou het omgekeer- verwachten Iln deze grafiek heeft de Minister ook pgenomen het vermoedelijk verloop Idurende de periode 1958-1960, waar- |er de prognoses thans actueel zijn. |eruit blijkt, dat een produktiviteits- jging verwacht wordt van 115 op 122, hs met 7 punten. Zou men geen gedif- lentiëerde loonsverhoging effectueren aar alleen de compensaties voor huur- Irhoging en hogere melkprijs, dan zou |t nationaal inkomen per hoofd stij- |n van 119 op 127 en dat der werkne- |ers van 120 op 126. Wanneer men ook nieuwe vrijere loonvorming gaat epassen en deze b.v. stelt op 3*'/o, dan ^mt het werknemersloon op 130 en het gemene inkomen op 128. Er zat in |ze grafiek, die voor de minister was Bgesteld door het Centraal Planbureau fc kleine fout, die door dhr. Roemers ^rd ontdekt en die door de minister pd gecorrigeerd. Wij hebben die cor- ?:tie in de cijfers al verwerkt. Wat Ökt nu hieruit? Allereerst, dat dus in de situatie, die grafiek aangeeft, de lonen van 1958 I960 omhoog gaan met 10 punten en S produktiviteit met 7 punten. De laat- - blijft dus steeds ten achter bij de srhogingen. De regering houdt zich |s ook niet precies aan haar eigen flregel en meent blijkbaar, dat enkele tnten verschil niet heel erg is als de pduktiviteit maar meestijgt. Voorts IJkt, dat de werknemersionen door de mfferentiëerde loonvorming 2 pun- 1 boven het gemiddelde inkomen stij- t-n nu de verdelingsruimte, waarover peel te doen is. Omtrent de grootte ?rvan deelde de Regering niets mee, [noemde althans geen cijfers. Wel Piüen met name de ministers De Pous l^ijlstra er uitvoerige beschouwingen r/" waren ze niet zo optimistisch in V ^■X-"^-A-' die altijd ruimte wil I Vanuit de'Kamer was gewezen op f/""f"ge ontwikkeling van de beta- nf V, en de verbeterde kapitaal- laroeidsmarkt. Momenteel is er op de ^"ngsbalans een actief van 1450 mil- I maar min. de Pous verwacht voor I» en I960 een verslechtering van 750 PJoen, zodat er slechts 700 miljoen daarom toog een man uit Bethlehem-Juda, om als vreem deling te verkeren in de velden van Moah Ruth 1 lm We bevinden ons in de dagen der richters te Bethlehem. Aldaar woont een zekere Elimelech met zijn vrouw Naomi en zijn zoon Machlon en Chiljon. Welis waar betekent de naam van de plaats waar zij wonen „broodhuis", maar thans is er een grote droogte en de velden van Ephrata (vruchtbare velden) liggen thans zwart geblakerd door de felle zonneschijn. Dit is de rede waarom Elimelech wil vertrekken om het in 't thans nog vruchtbaar Moab-te proberen. Hij toog weg Let er op, de Heere had hem er geen bevel toe gegeven of zelfs maar toestemming voor verleend. Elimelech sloeg hier, ondanks zijn naam die „Zijn God is Koning" is, een eigen gekozen weg in. Dat wil niet zeggen, dat we Elimelech daarom als een onge lovig man moeten beschouwen. Ook Gods kinderen kunnen het spoor bijster zijn. Ook zij kunnen een weg gaan, die van de Heere afvoert. Denk maar aan Jona Van hem, le zen we zo ontroerend: „Maar Jona maakte zich op om te vluchtenvan het aangezicht des Heeren." Elimelech heeft op dit ogenblik slechts oog voor het stoffelijke en daarom beslist hijzelf „Ik ga naar Moab." Och neen, Elime lech heeft heel de bedoeling niet gehad om zich in Moab nu eens te gaan uit leven. Hij heeft zelfs de bedoeling niet om er voorgoed te blijven Neen, zo spoedig mogelijk zal hij terugkeren. Hoe geheel anders is het gelopen. M.L. Wij leven in een tijd, dat het materiële bewust of onbewust een gro te rol in het leven speelt. De levens vragen zijn tegenwoordig wel geworden: „Wat zullen we eten, wat zullen we drinken en waarmede zullen we ons kleden. Het kerkelijke om maar niet te spreken van het geestelijke leven, raakt steeds verder op de achtergrond in onze gedachten, woorden en werken. Ach wel neen, dat alles wordt niet opzettelijk gedaan. Ongemerkt raakt men in deze sfeer. We zijn dikwijls heel niet van plan om er in te blijven hangen. Een poosje van de vereniging af om echt dringen de redenen. Een paar weken niet naar de kerk omdat het echt niet kan, maar danOngemerkt komen we in Moab terecht. Mag ik op nog iets wij zen Is de plaats waar ge zelf werkt of uw kinderen werken verantwoord Hoevelen gaan emigreren zonder een ogenblik erbij na te denken of ze in de omgeving waar ze terecht komen een kerkelijk leven kunnen leiden naar de eis van Gods Woord Is het dan niet zo, dat er uitsluitend gelet wordt op een goede boterham Daarvoor trekken we rustig naar Moab. Het moge soms een ogenblik lijken, dat we een ver standige keus hebben gedaan, dat we honger en armoede ontlopen, maar ver geten we "toch niet in de allereerste plaats te vragen: is mijn weg, is de weg van mijn zoon of dochter wel overeen komstig de wet des Heeren Kan ik Zijn zegen er op verwachten En het is alleen die zegen, die echt en waarlijk rijk maakt Niemand wane zich zelf zo sterk dar hij bestand is tegen de zuigkracht der wereld, want hoogmoed komt voor de val. Slechts als de noodzaak het vordert, als onze roe ping het gebiedt d.w.z. als de Heere onze weg zo leidt, zullen we onder de heidenen verkeren onder inwachting van 's Heeren bewaring en bijstand. Wat is het daarom noodzakelijk om steeds weer te vragen: Leer mij o Heer' de weg door U bepaald Dan zal ik die ten einde toe bewaren. Geef mij verstand met Godd'lijk licht bestraald. Dan zal mijn oog op Uwe wetten staren Dan houd ik die, hoe licht mijn ziel ook dwaalt Dan zal zich 't hart met rnijne daden paren. Dirksland. C. J. Kesting tHAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN resteert, hetgeen maar 200 m. nieer is dan het toelaatbaar minimum. Daarbij komt dat elk procent loonsverhoging de betalingsbalans met 100 miljoen verslechtertBovendien betekent niet elke verhoging van het saldo der beta lingsbalans ook een verruiming voor loonsverhoging. En wat de arbeids markt betreft, de werkloosheid is van 110.000 weer gedaald tot 70.000, wat op zichzelf zeer verheugend is, maar toch al aardig het minimum der noodzake lijke arbeidsreserve nadert, waardoor weer gevaar voor overspanning dreigt als in 1956. Toch vindt ook de Regering, dat er een zekere ruimte is. Maar voor die ruimte is veel animo Daaruit moeten komen de compensaties voor huur- en melkprijsverhoging, investeringen en loonsverhogingen, dus wordt het een strijd om de prioriteiten. De P.v.d.A. wilde natuurlijk loonsverhoging pri mair stellen, dat brengt haar progres siviteit nu eenmaal mee. Huurverho ging moet maar worden uitgesteld en de melksubsidie gehandhaafd. Maar de regering wil het staatsbudget gezond maken en derhalve eindelijk eens af van dè hoge woningbouw- en melksubsidies. Vandaar die felle strijd in de Tweede Kamer met de oppositie. Uit de debatten kan de conclusie wor den getrokken, dat er volgend jaar een loonsverhoging komt van algemene aard te compensatie van diverse rege- ringsmaatregelen inzake huren en melk prijs, waarbij de loonsom stijgt met 3,2»/o plus 0,8°/o voor verhoging kinder bijslag. Voorts is rekening te houden met een aantal autonome loonsverho gingen, tezamen op 3''/o te schatten en tenslotte nog een verwerking van de huurbijslag-1957 van f/o. In totaal be tekent dit een loonstijging van 8»/». Men ziet dus, dat de regering 3,2 0,8 i^ln compenseert voor huur en melk, terwijl de stijging van de kosten voor levens onderhoud tengevolge van huur- en melkprijsverhoging slechts 2,5''/o be- die na bijna 50 jaar aan het gasbedrijf te Middelharnis te zijn werkzaam ge weest, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, zijn arbeid moest beëindigen. Donderdagmiddag heeft het afscheid in het gebouw van de Gascentrale „Flakkee" plaats gehad, waarvan aan de binnenzijde van dit blad verslag is gegeven. draagt, alzo een overcompensatie van l,5»/o. Wat de nu reeds aan te vangen ge differentieerde loonvorming betreft, hoeveel deze gemiddeld zal bedragen is niet tevoren bekend. Dat zal de prak tijk moeten uitwijzen. Natuurlijk heeft de Regering wel een maximum in ge dachten. Dhr. Roemers meende uit de ruimte op de betalingsbalans van 200 miljoen tot 2''/o te mogen concluderen en de heer Koopman kwam op grond van de grafiek tot het vermoeden van 2 a 3"/o. Het zal er wel niet ver naast zijn. In totaal is er dus volgens rege- ringsplan in 1959 en 1960 een totale loonsverbetering van IC/o te ver wachten. We kunnen slechts hopen, dat deze de inflationistische tendenzen in onze ecconomie niet verder zal verster ken, maar we zijn er niet gerust op. Over inflatie een volgende maal. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd in de provincie Zuid-Holland tot dijk- raad van het waterschap De Dijkring Flakkee P. van Es te Ooltgensplaat, tot rijkraad van het Waterschap De Brielse Dijkring A. Barendregt Klzn. te Rozen burg en is aan A. Barendregt J.Azn. te Nagele (Noordoostpolder) op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als dijk- raad van het waterschap De Brielse Dijkring (provincie Zuid-Holland). In het Toplitzmeer in Oostenrijk is men erin geslaagd de kisten met valse pon den sterling biljetten, die Hitler destijds had laten drukken, aan de oppervlakte te brengen. De valse schat werd dadelijk overgedragen aan ambtenaren van het Oos tenrijkse Ministerie van Binnenlandse Zaken. Cuba Nadat de premier van Cuba, Fidel Castro, een week tevoren was afgetre den, heeft hij zondagavond bekend ge maakt dat hij, om te voldoen aan het verlangen van het volk, zijn ontslag heeft ingetrokken. Het besluit om aan te blijven werd genomen juist op de 26ste juli, naar welke datum de bewe ging van Fidel Castro zich heeft ge noemd, omdat Castro zes jaar geleden op die dag een mislukte poging heeft gedaan om het dictatoriale regiem van president Batista omver te werpen. Cu ba is een van de vele staten in Latijns- en Midden Amerika, waar de politieke koers voor een buitenstaander niet ge makkelijk te volgen is. Meestal is er een dictator aan het bewind, die het zolang volhoudt als de volksgenoot het toelaat of totdat hij voor zijn opvolger het veld moet ruimen. Een probaat middel om zulk een staatsgreep te doen slagen is dat men het leger, dat de taak van de politie vervult op zijn hand krijgt. Zolang de revolutie slechts een binnenlands karakter heeft, is dat niet zo ingrijpend; in dit geval echter zit er ook een internationaal aspect aan deze zaak. Onder invloed van Castro heb ben de laatste tijd ook omwentelingen plaats gehad in andere landen, b.v. in Panama en Nicaragua. Castro zelf is een man, die moeilijk in één of ander vakje ondergebracht kan worden. Hij is niet erg populair in de vrije wereld, zeker niet in de Ver enigde Staten; hij is een tegenstander van alles, wat op kolonialisme lijkt; hij is nogal ondemocratisch in zijn optre den en zijn woorden zijn meestal gro ter dan zijn daden. Dat alles lijkt be denkelijk veel op het communisme maar toch schijnt Castro geen commu nist te zijn, zeker geen communist zo als we die kennen uit de landen achter het IJzeren Gordijn. Het ideaal, dat Castro steeds voor ogen heeft gestaan en dat hij nu waar schijnlijk spoedig zal doorvoeren, is de nationalisatie van het buitenlands grondbezit naar het voorbeeld van Mexico. Het is echter de grote vraag of hij door deze maatregelen het land uit de economische chaos zal weten te red den. De politiek van Castro zal voor de wereld van weinig belang zijn, als de Verenigde Staten zich er niet mee be moeien. De Cubaanse premier is welis- Bankgiro is voordelig Geen kosten voor tormulieren Uw saldo ia rentegevend Kade 5 - Middelharnis - Tel. 2268 In ons vorig nummer hebben wij reeds een en ander meegedeeld betreffende het 25-jarig bestaan van de firma J. W. Mastenbroek te Sommelsdijk, welk jubileum woensdag j.l. in Hotel de Kok is herdacht. Daarbij was de familie aanwezig, ook de hoogbejaarde ouders van de jubilaris konden dit nog mee maken. Ofschoon het jubileum in be sloten kring werd gevierd, waren toch tal van leveranciers naar Sommelsdijk gekomen, om de jubilerende firma te complimenteren, o.m. van Asepta, Delft; v. d. Burg, Overschie; Chemproha, Zwijndrecht; Nibiprofa, Utrecht; Philips Roxane en Plasti Color, Amsterdam; Pieter Schoen Zoon, Zaandam; Shell Nederland en meer andere. Met hen is een boottocht naar de Deltawerken ge maakt. Des middags is in Hotel de Kok een maaltijd genoten waarbij toespra ken zijn gehouden en geschenken wer den aangeboden. De jubilaris heette allen hartelijls:' welkom, inzonderheid zijn ouders die ondanks hun hoge leeftijd nog aanwe zig konden zijn. Hij noemde zich een „weerspannige zoon" omdat hij aanvan kelijk bestemd voor de landbouw een waar een doorn in het oog van Ameri ka, maar wellicht zal Amerika z'n han den niet in dit wespennest steken om niet de reputatie te krijgen dat de Ver enigde Staten voorstanders van imperi alisme en kolonialisme zijn. Zou Ameri ka zich wel in het conflict mengen, dan zou de kloof tussen Oost en West er nog breder door worden; daar is Cuba niet bij gebaat en de rest van de wereld evenmin. Nixon en Chroestsjow De vice-president van de Verenigde Staten Nixon brengt een tiendaags be zoek aan de Sowjet-Unie, waar hij een Amerikaanse tentoonstelling heeft ge opend. Hij is de hoogsf-geplaatste Amerikaan, die sinds de Tweede We reldoorlog de Sowjet-Unie bezoekt. De ontvangst van Nixon was niet al te hartelijk. Ook de verstandhouding met zijn gastheer Chroestsjow liet in het be gin te wensen over. Bovendien hadden de Russische autoriteiten gelast, enkele tientallen boeken van de tentoonstelling te verwijderen, omdat bepaalde passa ges daarin, b.v. over de Amerikaanse politiek, economie, enz. niet in overeen stemming waren met de Russische ideo logie. Desondanks heeft Nixon gedurende het weekeinde in het landhuis van Chroestsjow, even buiten Moskou gelo geerd en hebben -de beide staatslieden zondagavond vijf uren achtereen van gedachten gewisseld over de buiten landse politiek. De besprekingen waren geheim; er werd slechts een kort com muniqué aan de pers verstrekt, waarin word gezegd, dat de standpunten van Oost en West wel ver uit elkaar liggen, maar dat de besprekingen waren ge voerd in een vriendschappelijke sfser. In Washington worden allerlei gis singen gemaakt over een eventueel be zoek van Chroestsjow aan Amerika. Uit bepaalde uitlatingen van Nixon schijnt men te hebben opgemaakt, dat zo'n bezoek nog dit jaar zou plaats heb ben. Algemeen wordt aangenomen, dat president Eisenhower zal instemmen met een voorstel van Nixon om Chroest sjow nog dit jaar uit te nodigen. Génève In de ministersconferentie van Génè ve zit nog weinig of geen vooruitgang. Het zogenaamde nieuwe voorstel van de Sowjet-Unie, dat met veel ge schreeuw was aangekondigd, bleek in feite niets te zijn dan een herhaling van het oude standpunt, zij het ook in enigszins andere bewoordingen. Thans hebben de vier ministers be sloten tot uitwisseling van de documen ten, d.w.z. ze zullen de wederzijdse voorstellen ten aanzien van Berlijn nog eens naast elkaar leggen en vergelijken. Ook hiervan wordt in Westelijke krin gen echter niet veel verwacht. De Rus sische houding is niets veranderd. De Russeri houden vast aan een commissie van Oost en Weest-Duitsers, die zou moeten onderhandelen over een vredes verdrag en over hereniging. Daarmee trachten ze erkenning van de republiek Oost-Duitsland te verkrijgen en dat is een eis, waaraan de Westelijken nooit kunnen voldoen. Op deze foto de jubilaris J. W. Mastenbroek, zijn echtgenote en hun dochtertje Lies. De directeur van de Asepta fabriek te Delft, de heer W. H. Manger overhan digd bij zijn gelukwens een fraaie Delft's blauwe vaas. Rechts de heer van Dam, direc teur Chemproha Amsterdam. ander beroep had gekozen. Het zal hun echter voldoening geven, dat het na 25 jaar goed is uitgekomen en nu 3 broers het bedrijf uitoefenen. Spr. bracht zijn ouders, broers, zusters en zwagers dank voor de hulp hem geboden," vooral in de slechte dertiger jaren, toen het zo moeilijk was het hoofd boven water te houden. De jubilaris richtte zich ook tot de fabrilïanten en verdere mede werkers, die hem zo ter wille geweest waren en sprak de wens uit nog vele jaren in goede verstandhouding te mo gen samenwerKen. Tenslotte richtte hij een woord van dank tot zijn echtgenote, die vooral in het begin hem tot grote steun is ge weest en liet vooral domineren de dank aan God, die zoveel zegen had geschonken. Felicitaties Als een van de eersten complimen teerde namens de familie de heer M. M. V. d. Baan, zwager van de jubilaris, die in humoristisch getinte woorden een en ander uit de 25-jarige loopbaan schet ste en de moeilijke strijd die moest worden gestreden om tot het huidige resultaat te komen. Verder sprak een der firmanten van de Chemproha Zwijndrecht, die nooit geen bezoeken bleken te hebben afge legd en toch prettig zaken gedaan; de directeur van Asepta, die gewaagde van het grote vertrouwen sinds een kwart eeuw in de fa. Mastenbroek; de heer Erkelens van Nibiprofa, Utrecht sprak van een hardwerkende relatie, die pri ma zorgt voor de goederenopslag van hun firma; de heer Wassing van Shell Nederland zei, dat er geen spijt was dat fa. Mastenbroek voor de verkoop van Shell-produkten was ingeschakeld. Ook de overige directeuren van fabrieken als Pieter Schoen N.V., Plasti Color, Philips Roxane, Fa. Touwen Co.; v. d. Burg enz. spraken in de zelfde be woordingen, hadden allen lof voor het behartigen van hun zaken en prezen zich gelukkig zulk een goede relatie op ons eiland te hebben. De felicitaties gingen met aanbieding van fraaie ge schenken gepaard. De jubilaris dankte ieder persoonlijk voor de gelukwensen en hoopte namens zijn medefirmanten op een verdere prettige samenwerking. De firma Mastenbroek mag op een prettige jubileumherdenking terugzien. ANNO 1870 Alleenverkoop van de bekende GLORIA PORT en de ESMERADO WIJNEN Centrale veiling Middelharnis. Veiling van woensdag 29 juli 1959. Eigenheimers 18.50—19,50; id. driel. 5,20 —7,50; id. gepokt 16,60—16,80; Doré 17,90; Bintjes 19,40—20,50; id. driel. 7,70—8,90; Voeraardappelen 5,—. Aanvoer 51.000 kg.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1