Portretwerk Ds. J. 6. Bel ie Krabbendijke mei groie eer begraven De overwinning der vakbeweging Plaatselqk Nieuws Nijmegen weer Vierdaagse-stad NIEUWS UIT ZEELAND Verbeterd bericht bevestiging en intrede Kand. P. Blok te Dirksland Grote belangstelling uit het gehele land 32e jaargang Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschiint tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond reportages FOTO ROTSMA GOEDEREEDE Centrale Telling Sllddelharnl» Dinsdag 21 juli 1959 No. 2813 PHINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 18702629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Verleden week is het op het Binnen hof in Den Haag erg drul?; geweest, niet alleen vanwege de vele binnen- en bui tenlandse toeristen, die ons regerins- centrum en met name de oude Ridder zaal komen bezichtigen, maar vooral in verband met de debatten in de Tvi'eede Kamer naar aanleiding van de Sociaal- economische Nota van de regering. Vier dagen heeft de Kamer ervoor nodig gehad en twee avondvergaderingen moesten worden ingelast. Vrijdagmiddag om half 5 waren de discussies afgelo pen en gingen de Kamerleden met va- ksntïG. Wij hebben deze vergaderingen gro tendeels bijgewoond en willen in dit artikel een totaalindruk geven van de gevoerde politieke debatten. Omdat daarbij allerlei belangwekkende kwes ties aan de orde kwamen, die een meer uitvoerige behandeling verdienen, zoals de vrijere loonvorming, onze financieel- economische positie, het inflatiegevaar, de prioriteitenkwestie, het huurpro- bleem, de welvaartverdeling etc, waar omtrent in de Kamer door de leden en door de ministers zeer interessante en leerzame beschouwingen zijn gehou den, ligt het in onze bedoeling daarover in aparte artikelen een oriënterende be spreking te geven. Wat de debatten zelf betreft kan wor den gezegd, dat deze op een zeer hoog peil stonden. Men verwachtte een scher pe oppositie van de P.v.d.A. en die is er wel geweest, maar haar woordvoer ders hebben deze vrijwel zonder uit zondering zeer zakelijk gehouden, al speelde natuurlijk het politieke element de hoofdrol. En wat het Kabinet be treft, dat nu de vuurproef moest door staan, dit heeft zich er schitterend door- heengeholpen. Het was waarlijk een lust het gehele team van ministers-, die bij deze debatten betrokken waren het waren er zeven plus een staatssec retaris de sprekers, die 14 uren lang hun vertogen en vragen tot hen hadden gericht, aan te horen. Onze eindcon clusie was, dat het Kabinet de Quay bestaat uit bewindslieden,.,die stuk voor stuk hun mannetje staan en die in staat zijn zelfs de scherpste oppositie het hoofd te bieden. De aanvoerder van het team, minis ter-president De Quay, is geen kracht figuur, maar in het debat bleek wel, dat hij met al zijn Brabantse gemoe delijkheid zich niet omver laat rede neren. Hij is een vlot spreker, beheerst de problemen en lijkt ons een prima coördinator van het ministersteam. Hij valt dus mee. Wat de overige ministers betreft, over de oude bekenden behoeven we niet te spreken. De heren Cols en Luns en mej. Klompé waren bij deze debatten niet betrokken, maar ze hebben bewe zen op bekwame wijze hun departement te kunnen beheren. Prof. Zijlstra, die nu de financiën beheert, is één der knapte economen in Nederland, een vlot en zeer groot debater, die steeds het oor der Kamer heeft. Zijn opvolger Drs. de Pons op Economische Zaken hield zijn maiden-speech en het moet gezegd, dat hij zich ontpopte als een zeer bekwaam en knap econoom, een goed spreker, die niet bang behoeft te zijn om voor de oppositie onderstebo ven geredeneerd te worden. Minister Van Aertsen, die nu Volkshuisvesting verzorgt, staat ook zijn mannetje, even als de nieuwe minister van Sociale Za ken Mr. Dr. Van Rooi/, die aanvankelijk minder vlot was, maar bij de republie ken beter op dreef bleek en een vinnige indruk maakt. Deze minister is erin geslaagd een zeer bekwame staatssec retaris aan te trekken in de persoon van de CN.V.-bestuurder Roolvink, een buitengewoon vlot spreker, die door- kneed is in sociale zaken en die van achter de regeringstafel sprak alsof hij er altijd gestaan had. Wat nu de zaak zelf aangaat, men weet waar het in hoofdzaak over ging: allereerst de vrijere loonvorming. De regering meende, dat het tijd werd 14 jaar na de oorlog over te gaan tot een ander systeem van loonvorming dan dat van de algemene loonronden. Voorts ;zou er een huurverhoging komen van 20»/() op 1 januari 1960, een melfcprijs- verhoging van 4 et op dezelfde datum en een looncompensatie van 2% «/o. Natuurlijk was de P.v.d.A. tegen al deze maatregelen. Zij is voor algemene loonronden met voor alle werknemers eenzelfde procentuele verhoging. Dit past in het nivellerende socialistische systeem. Zij begreep wel, dat huurver hoging en melkprijsverhoging de laatste i.v.m. de hoge overheidssubsi dies, die moeten verdwijnen noodza kelijk waren (het Kabinet-Drees had deze punten al bij de S.E.R. aanhangig gemaakt), maar uit propagandistische ■overwegingen verklaarde ze zich ook niertegen, want eerst moest de wel vaart verdeeld worden!? Het was te verwachten, dat speciaal üe vakbeweging in het geweer zou ko men. Voor het JV.V.V. was dit iets van- zeltsprekends: een prachtkans om het volk te believen en tevens om het de confessionele vakbonden moeilijk te ma- Ken Deze kwamen dus in een moeilijk parket. Hun geestverwanten zitten in ae regering of steunen het Kabinet-de wuay. Vocral de K.A.B, toonde geringe medewerkiijg en heeft zelfs geen staats- riüt''^ willen leveren. Gevolg was, wv-., S'^°*s vankcentrales, het V.V., de K.A.B. en het CN.V. het over ue concrete punten eens werden en een ye-amenlijfce verklaring publiceerden, waarin de voorstellen van de regering Uitgenomen de gedifferentieerde loon Van de zijde van de kerkeraad der Geref. Gemeente te Dirksland verna men wij dat er een wijziging is geko men in de datum waarop kand. P. Blok bevestigd zal worden en zijn intrede hoopt te doen. Dit is niet 12 augustus maar is nu woensdag 19 augustus geworden. Aan de binnenzijde van dit blad staat een bericht dat we niet meer konden veranderen waarvoor dus inplaats van 12 augustus 19 augustus dient ge lezen te worden. Red. DIRKSLAND Geslaagd. Aan de Hogere Techni sche School te Dordrecht slaagde voor de afdeling weg- en waterbouwkunde, de beer A. Goemaat te Dirksland. Raads.uergadering. Tegen heden dins dag 21 juli des avonds 8 uur is een openbare raadsvergadering belegd. Als enig punt op de agenda komt voor de benoeming van een gemeentewerkman. Voor deze betrekking meldden zich 12 sollicitanten aan. Op de aanbeveling zijn geplaatst, no. 1 A. L. Kardux, no. 2 J. D. Keuvelaar. Hinderwet. Ter secretarie ligt ter in zage een verzoek met bijlagen van de heer J. Rooij om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking brengen van een koelinrichting voor landbouwproducten op het perceel Boezemweg 12a. Tot uiterlijk 23 juli a.s., bestaat gelegenheid tot het schrif telijk indienen van bezwaren tegen te gen deze inrichting, terwijl op dinsdag 28 juli a.s. des voorm. 11 uur monde ling bezwaren tegen de inwilliging van het verzoek kunnen worden ingebracht. Hospitaalschip van het Roode Kruis Deze week werden een tweetal patiën ten die jarenlang bedlegerig zijn in de gelegenheid gesteld een reisje te maken met het hospitaalschip „Henri Du- nant." Het zijn de heer J. Bestman van Herkingen en mevr. Baart-de Bruijn van Dirksland. Wij wensen hen een prettige en gezellige vacantie toe. MELISSANT Kerkdienst: As. donderdagavond 7 uur hoopt voor de Ger. Gemeente (Bea trix) voor te gaan ds. C. Molenaar van Leiden. Prima en niet te evenaren vorming, waarover ze het niet eens waren werden bekritiseerd. Eerlijk gezegd vinden we het geen stijl van de K.A.B, en het C.N.V. om samen met het N.V.V. in de huidige omstandigheden zulk een gemeenschap pelijke verklaring uit te geven. Zij we ten, dat het N.V.V. niets liever wil dan de val van de tegenwoordige regering. Te verwonderlijker is dit, waar enkele prominente figuren uit de Prot. Chr. vakbeweging om maar bij deze te blijven zitting hebben in de A.R. Ka- mergracties (Hazenbosch en Ruppert) of in die van de C.H. (Van Mastrigt, Van der Mey en Kikkert). Hun bezwa ren hadden ze in elk geval niet in bond met het N.V.V. naar voren moeten bren gen. Hier blijkt weer, welk een een zijdige rol de vakbeweging in ons volks leven speelt. Als het over haar eisen gaat, valt blijkbaar elk onderscheid weg. Maar intussen kan zij op deze wij ze een enorme invloed uitoefenen. Men spreekt tegenwoordig in de soci ologie van „pressuregroups"dat zijn georganiseerde machten in de samenle ving, die in staat zijn grote druk uit te oefenen op de regering en op andere groepen. De machtigste van al die pres sure-groups is zonder twijfel de vakbe weging. Dat is ook nu weer gebleken. Want als we nagaan, wie eigenlijk bij de Kamerdebatten de overwinning heeft behaald, dan komen we bij haar terecht. Wat is n.l. de gang van zaken ge weest? Hüt Kabinet-de Quay is gedwon gen geweest om water in de wijn te doen. Zoals we verleden week al voor spelden is het weer een compromis oplossing geworden. De huurverhoging gaat pas op 1 april in en die van de melkprijs wordt in twee etappes geëf fectueerd. Praktisch betekenen deze 3 maanden niets, maar de heren hebben „hun gezicht gered." En door welke pressie is dit tot stand gekomen? Niet door die van de P.v.d.A.; deze kon geen overwinnaar worden, omdat ze slechts 1/3 van de stemmen heeft. Ook het Kabinet heeft het niet gewonnen, al kwam het met een sterke positie uit de strijd. Neen, de overwinning is be haald door de vakbeweging, die onge acht socialistisch 'of katholiek of chris telijk beginsel één lijn trok, waardoor én het Kabinet én de K.V.P., de A.R.P. en de C.H.U. moesten zwichten. Gezien de eenzijdigheid van de vakbeweging betreuren we dezo machtsverhoudingen. Gesloagd. De heer H. Grootenboer slaagde voor het diploma leerlingstelsel schildersbedrijf. Onze vroegere dorpsgenoot dhr. Jac. Mijnders Johzn. slaagde een dezer da gen voor de hoofdakte. STELLENDAM GOED ZICHTBAAR DRAGEN VAN DE LIDMAATSCHAPSKAART Het bestuur van de zwemclub „Stel- lendam" deelt mede dat het overweging verdient om tijdens het bezoek aan de zwemgelegenheid de lidmaatschaps- kaart bij zich te dragen. Bij gehouden steekproeven is het voor de Rijkspolitie niet doenlijk gebleken de hand te leggen op niet leden, wan neer men de lidmaatschapskaart niet mede brengt. Ten overvloede wil het bestuur der zwemclub nog eens naar voren bren gen dat zij het volste recht heeft om niet betalenden ter plaatse te weren. Rijkswaterstaat en de pachter van het grasgewas gaven het bestuur der zwemclub immers de toestemming, on der voorwaarde eventuele excessen en baldadigheden tegen te gaan. Om de zwemmers niet te hinderen kiest de schaapherder met zijn kudde tegen dat het hoogwater wordt een an- dere weg. Dat getuigt toch wel van een goedwillende houding tegenover de zwemmers en begrip voor de situatie. Bovendien rust op niet leden de mo rele plicht om mede te helpen betalen aan objecten die de zwemclub ten koste van honderden guldens en ten gerieve van de zw'emmers liet uitvoeren. Hoe meer leden zich aanmelden, des te meer voorzieningen nog kunnen worden getroffen. Meldt U daarom nog onverwijld aan als lid. Vrijstelling. Aan de dienstplichtige A. P. Koese Gz. is voorgoed vrijstelling verleend als gewoon dienstplichtige we gens broederdienst. Gevonden: Wie heeft er een blauw jersey kindervestje, tijdens het zwem men aan de Zuiddijk laten liggen. Het kan afgehaald voorden bij de agente van dit blad. Ongeval. De rijwielreparateur G. v. T. had het ongeluk bij reparatie aan de dakgoot hier van een gedeelte op zijn hoofd te krijgen. Met een bloedende hoofdwonde moest hij zich onder be handeling van dr. Bulthuis stellen. De viskotte;- GO 12, schipper Jb. v. Dam, is heden van de machinefabriek te Bruinisse teruggekeerd. Na daar voorzien te zijn van een nieuwe Deutz- diesel motor van 150 pk. Het schip gaat weer ter visserij, wij wensen de eige naar goede vangst en behouden vaart. Ongeval. Werkzaam bij de fa. H Troost N.V. te Pernis kreeg bij het ba salt lossen G. v. W. van hier een bak met stenen tegen zijn been. Met een ge compliceerde beenbreuk is hij in het ziekenhuis te Dirksland opgenomen. Verkoop. Onderhands is door de heer P. den E. het woonhuis in de Pieter straat aangekocht van de heer Jb. H. Geslaagd. Mevr. A. Grevenstuk-Hoek slaagde een dezer dagen voor haar mid denstands diploma. Restauratie „De Gouden Leeuw". Het bij allen zo bekende Hotel „De Gouderi Leeuw" dat bij brand ernstig werd be schadigd zal naar men verneemt weer in zijn oude luister hersteld worden, zulks onder toezicht van Monumenten Zorg. Met grote eer is maandagmiddag ds. J. B. Bel te Krabbendijke (voorheen predt. bij de Geref. Gemeente te Dirksland) ter aarde besteld. Vooraf werd in het grote kerkgebouw een rouwdienst gehouden door ds. L. Rijksen van Rot terdam-W., waarna de rouwstoet werd samengesteld, waarin een onafzienbare schare zich achter de baar begaf. Op het kerkhof werd het woord gevoerd door ds. P. Honkoop van Yerseke namens de classis; door ds. W. Hage van Middelburg namens de Part. Synode Zuid, door de burgemeester en door de oudste ouderling der gemeente. Vanuit alle oorden van het land waren ver tegenwoordigers van kerken en classis, ook uit Flakkee waren er van vrijwel alle gemeenten kerkeraadsleden en belangstellenden. Burgemeester Bos van Dirksland, die jarenlang te Krabbendijke gemeentesecretaris is geweest, zagen wij met zijn echtgenote onder de vele aanwezigen. Toen in de stampvolle kerk de fa milie was binnengetreden en allen ge- j zeten waren, betrad ds. L. Rijksen de kansel en zong de gemeente allereerst, I begeleid door zacht orgelspel, de verzen I 8 en 9 van Ps. 103. Men zingt in deze Zeeuwse gemeente nog altijd de oude rijm van Petrus Datheen en plechtig en ernstig klonk het: „Als gras en hooy is hier des mensen leven; Die heerlijk bloeijt sijnd' een wijle verheven. Als een schoone bloem staend' op dat velt; Maar als de wint eenmael daarover drijvet; Sy vergaet haest so dat niet langer blijvet Haer plaetse daer se voormaels was gestelt" En verder het triumflied: „Maer Godt's barmhartigheyt sal eeuwigh dueren Hem die Hem vreesen" enz. Ds. Rijksen las daarna Ps. 77 en ging voor in gebed. Hij gaf vervolgens een korte levensschets van de overledene, die op zo ongedachte wijze van zijn post was afgelost en opgenomen in eeuwige heerlijkheid. In zijn jeugd ging het hart van ge storven leraar uit naar de wereld; hij vroeg niet naar God, maar God zag om naar hem. In 1927 bij het overlijden van zijn zwager werd hem de vraag op zijn hfirt gelegd; „waar zult gij zijn in de eeuwigheid?De Heere velde hem meer en ontdekte hem aan zijn verloren toe stand, maar liet hem ook het oog des geloofs richten op Christus, die voor hem zijn schuld en zonde had betaald. De Heere bond hem toen al de roeping op tot het predikambt, waarin hij zich in 1938 mocht overgeven. Het curatori um van de Theol. School liet hem tot de studie toe, die hij 4 jaar heeft ge volgd. Toen hij kandidaat werd ging zijn hart uit naar Borssele, maar hij moest Dirksland aannemen, waar hij door ds. Lamain in het ambt werd bevestigd. Hij is vandaar in 1947 3 maanden in Amerika geweest om de gemeenten al daar te dienen; in 1949 verwisselde hij Dirksland met, de gemeente Krabben dijke, waar hij bevestigd werd door ds. OUDDORP Opbrengst collecte. De opbrengst col lecte „Draagt Elkanders Lasten" bedroeg 186.53. Jeugd Rode Kruiswerk. D.V. zater dagmiddag 8 aug. om 3 uur in 't lokaal der Herv. Kerk bestaat gelegenheid om Dieleman en 10 jaren woord en sacra ment heeft mogen bedienen. Ds. Rijksen somde op het vele werk buiten zijn pastorale arbeid in com missies, zending, lid van het curatori um enz. Bij alles kwam het uit dat het een sieraad was voor de gemeente, een ware knecht des Heeren, die in zijn ganse optreden eenvoudig was en daarom zeer bemind. Op 66-jarige leef tijd heeft de Heere gezegd het is ge noeg kom in gij gezegende des Va ders, om onverwacht en ongedacht het loon eens getrouwen dienstknechts te ontvangen. Alle wederwaardigheden, die hij in dit leven heeft ondervonden, liggen besloten in Ps. 77, het Schrift gedeelte dat spr. had voorgelezen, waaruit hij de aanwezigen bepaalde bij het tekstwoord: „O God! Uw weg is in het heiligdom; wie is een groot God ge lijk God? Bij de ontvouwing van deze woorden liet spr. domineren de wegen die God met Zijn volk houdt, die zo donker en duister kunnen lijken, wanneer Gods gunstige tegenwoordigheid niet open baar wordt, maar ook de kracht des Geestes, die opricht in het geloof en sterkt in -de overdenking van Gods ge trouwe beloften en voorgaande welda den. Het gaat door de dood naar het le ven; alles wat van de mens is moet er af. Zo was het ook bij onze broeder Bel aldus spr. Tot op het laatste ogenblik, tot zijn werk af was heeft de Heere hem willen gebruiken; van stap tot stap hem geleid om de grote stap te doen, waar eeuwige blijdschap pp zijn hoofd zal wezen. Hij is wel gestorven riep spr. uit, maar hij leeft! Want God is niet een God der doden, maar der le venden. Zich tot mevrouw Bel richtend wen ste hij haar toe, dat ze daarop veel zou mogen zien, om hem die volmaakte vreugde hierboven te gunnen, dat zal haar bij al het gemis, tot grote troost zijn. Ook sprak ds. Rijksen de kinderen toe, v.'aarvan de meeste gehuwd zi]n, maar die nu de raadgevingen en het gebed van hun vader zullen moeten missen. Spr. maande dat zij in zijn voet stappen zouden wandelen. Tot kerkeraad en gemeente zei spr., dat ze hun leraar nu pas zullen gaan missen. Inzonderheid sprak ds. Rijksen de jeugd aan, die de liefde van de o ver- zilverpapier, capsules e.a. in te leveren ten behoeve Ned. Jeugd Rode Kruis. Duivensport. Zaterdag 18 juli nam de P.V. Trekvogels te Ouddorp deel aan de wedvlucht vanuit Weert (Limburg) afstand 138 km. De duiven werden om 12.30 uur gelost. Met Z.O. wind en warm weer. Aankomst eerste duif 14.47.08. Aankomst laatste duif 15.28.41. De prijzen werden 1 en 6, 11 C. Tanis; 2 en 3 L. Vroegindeweij4 en 14 Gebr. Verduijn; 5, 7, 8 en 10 J. Kaptijn; 9 en 17 W. Kievit; 12 R. Klijn; 13 Westhoe- ve-Grinwis; 15 en 16 Geloof v. Wijk. NIEUWE TONGE Jaarlijkse reis voor bejaarden. Op donderdag 30 juli a.s. hopen de ouden van dagen weer een reisje te maken. De Maandag begon bij het gebouw „De Vereniging" te Nijmegen de grote toeloop van deelnemers voor de Internationale Vierdaagse van de K.N.B.V.L.O., welke daar dinsdag begint. De linkerfoto toont een groep opgewekte deelnemers na de inschrijving. De heer op dé rechterfoto, die uit voorzorg al een tropenhelm had opgezet, kreeg het kennelijk al warm bij het denken aan de fikse tippel van dinsdag. route wordt per autobus gemaakt en is als volgt gekozen: Hellevoetsluis, Rot terdam, Capelle aan de IJssel, Krimpen aan de Lek, langs de Lekdijk naar Schoonhoven voor een kopje koffie, langs de mooie Vlist naar Haastrecht, Gouda, Reewijk, (met een boottocht op de Reewijkseplassen), over Boskom, Lei den, Wassenaar (dierenpark), Den Haag, Rotterdam, Hellevoetsluis. Gegadigden voor de reis (65 jaar en ouder) worden verzocht zich voor don derdag 23 juli a.s. aan te melden bij mevr. Oostdijk-Kievit, Kerkstraat 16, Mevr. Bruggeman-Luchtenburg, Korte- weegje 16. Betalen zitplaatsgeld. Hedenavond van 6 tot 8 uur bestaat in de consistorie der Herv. Kerk gelegenheid om zit plaatsen huur te betalen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Duivensport. Hoe vlogen de duiven wedvlucht van de P.V. De Rode Duif vanaf Bordeaux. Afstand 864 km. Aan komst Ie duif 7.30.38. Gebr. v. d. Valk 1, 5, 6; A. C. Koppenaal 2; Trommel v. d. Boogert 3, 4. Late jonge duiven en oude duiven vanaf Weert. Afstand 114 km. J. de Vos 1, Trommel v. d. Boogert 2, H. Bevaart 3, 5. Comb, de Gans 4; Jan Trommel 6. Jonge duiven vanaf Weert 114 km. Aankomst Ie duif 13,57.53 A. C. Kop penaal 1, 2, 6, 7, 9, 11, 13, 14, 19, 20, 22, 23, 25, 27, 28, 31, 33, 38, 39, 51, 52; Jac. de Vos 3, 4, 8; Comb, de Gans 4, 24, 47; Trommel v. d. Boogert 5, 10, 26, 35, 49; H. Bevaart 8, 30, 37; M. Jongejan 12, 41, 50; Gebr. v. d. Valk 15, 34, 36, 40, 42, 45; J. Mijs 16, 17, 18, 29, 32, 46; Joh. Beijer 21, 43, 44. Waar concours. Het Chr. Gemengd zangkoor Soli deo Gloria zal aan het zangconcours te Elspeet woensdag 22 juli deelnemen. Veiling van maandag 20 juli 1959 Eigenheimer 18.------19,40; id. velloos 14.30; id. gepokt 17.------17.30; id. drie- lingen 8.30—9.50; Bintje 17.60—17.90; Prefect 11.90; Doré 20.30—20.90; Alpha 17.10. Voeraardappelen 4.705. Aanvoer 22.500 kg: ledene had en waaraan hij zo was ge bonden, dat hij daarvoor wel eens een beroep had laten gaan. Spr. bad de ge meente toe dat zij op Christus, die Zijn Kerk in stand houdt, hun hope stellen zouden. Op de begraafplaats In volmaakte orde werd na afloop van de rouwdienst een stoet geformeerd, waar zich na de familie, de predikan ten, studenten, en afgevaardigden van de kerken plaatsten en een onafzienba re schare van mensen volgden. Op het kerkhof was alles zo geregeld, dat door middel van luidsprekers het gesprokene duidelijk kon worden ge volgd. Allereerst voerde het woord ds. P. Honkoop van Yerseke namens de classis Goes; daarna ds. W. Hage van IVIiddelburg namens de particuliere Sy node Zuid; burgemeester Cnossen na mens de burgerlijke gemeente en ten slotte de oudste ouderling de heer G. van Velzen. De jongste zoon van ds. Bel dankte namens de familie voor de grote eer zijn overleden vader bewezen. Het was een plechtigheid die diepe indruk op de vele aanwezigen naliet. ST. ANNALAND Aardappelveiling van donderdag 16 juli 1959. St. Annaland, 16 juli 1959, Doré gew. 1 20,77—21,13; Doré gew. 2 19,27— 19,77; Doré drielingen 13,58—13,40; Doré voer 4,324,96; eigenheimers gew. 1 20,5620,69; eigenheimers gew. 2 18,92—20,10; eigenheimers drielin gen 10,56—11,11; bintjes gew. 18,92 —19,08. Alles per 100 kg. Aanvoer 90 ton. Scherpenisse, 16 juli 1959. Doré gew. 1 18,49; Doré gew. 2 21,10; Doré drielingen 16,0119,67; eigenheimers gew. 2 17,51. Alles per 100 kg. Aan voer 25 ton. Nieuw tegelpad. Aan de oostzijde van de Ned. Herv. kerk alhier is een breed tegelpad aangelegd ten behoeve van de kerkgangers. Oude kansel naar Tholen. De oude kansel van de Ned. Herv. kerjc alhier is momenteel naar Delft vervoerd, waar hij geheel gerestaureerd zal worden. Hierna zal deze kansel geplaatst wor den in de trouwkerk van de Ned. Herv. gemeente van Tholen, zodat de kansel aldaar als zodanig nog dienst zal doen. Rondgang bouwfonds. Teneinde het in het leven geroepen bouwfonds der Ned. Herv. gemeente alhier te verster ken, zal er nog éénmaal een rondgang door de gemeente gemaakt worden, in de hoop, dat de leden nog een offer zullen willen brengen. Schoolreis. Vrijdag 17 juli maakten de leerlingen van de klassen twee en drie van de School met de Bijbel alhier een geslaagde schoolreis naar Tilburg, waar een bezoek gebracht werd aan het Ouwehands Dierenpark en waar de dierentuin bezichtigd werd. Hierna ver maakten de kinderen zich in de speel tuin. Hierna bracht het gezelschap des middags nog een bezoek aan het na tuurbad „De Waranda" in Oosterhout, waar de kinderen zich eveneens ver maakten in de speeltuin en waar vooral het varen in de boten op de vijver veel animo bij de kleintjes opleverde. Zowel het diverse personeel, als de geleiders kunnen met de kinderen op een zeer goed geslaagde dag terug zien, dei be gunstigd werd door fraai zomerweer. Einddiploma behaald. Aan de Huis houdschool van de Z.L.M, te Tholen behaalden het diploma van de primaire cursus Isa van den Boogaard, Gerda van Dalen, Jo Duijzer, Jannie den En gelsman, Lenie Goedegebuure, Annie Heijboer, Corrie van Iwaarden, Lenie van Koeveringe, Corrie Moerland, Isa Overbeeke, Coba Polderman, Corrie van Popering, Rina Ridderhof, Francien Rijnberg en Annie Scherpenisse. Geslaagd. Aan de Lagere Technische School te Bergen op Zoom slaagde voor schildergezel de heer Adr. Hage Jzn. uit St. Annaland. Bijzonder verdienstelijk was de prestatie van de heer-Hage, die zijn praktische opleiding bij zijn pa troon Anth. J. Slager alhier had geno ten. Hij behaalde met bijna 100 punten een eerste prijs Bevorderd. Aan de Lagere Techn. School te St. Maartensdijk zijn van de eerste naar de tweede klas bevorderd de volgende leerlingen uit St. Annaland en wel: D. K. Bruijnzeel; J. J. Snoep; Kr. L. van Driel; Fr. J. den Engelsman; C. P. Hage; Adr. J. Lindhout en W. M. van Vossen. Het eindgetuigschrift be haalden voor houtbewerking K. J. Ha ge en voor metaalbewerking P. C. de Jonge, beiden uit St. Annaland. Van de tweede naar de derde klasse zijn voor houtbewerking bevorderd de leerlin gen Jb. Gunter; J. van Poortvliet; J. M. Soeters en T. Walhout, allen uit St. Annaland. Van de afdeling houtbewer king was K. J. Hage Jacs.zn. alhier het best geklasseerde met ruim 138 punten uit 18 vakken, of een gemiddelde van 7,7. Als blijk van waardering verkreeg hij een vierkleurenpotlood voor deze mooie prestatie. Rijweg Oude Zeedijk afgesloten. In verband met de uitvoering van herverkavelingswerkzaamheden nabij het bedrijf van de heer J. Elenbaas alhier, zal de rijweg over de Oude Zee dijk, de zgn. Provinciale weg van 20 juli tot en met 29 augustus voor alle verkeer worden afgesloten. Tijdens de ze afsluiting zal het verkeer worden omgelegd via het Kleine Dijkje, de Lan- geweg en de Nieuwe weg langs de nieuwe veiling naar de Javadijk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1