1 1 r Kor Christelijke Kweekschool voor praktische vorming te Middelharnis TECHNISCH ONDERWIJS Huurverhoging op 1 april 1960 Uitreiking van diploma's Diplomering en bevordering Technische School Sch( sp« l!f2" «dag 17 *^uj oo^artó b&zocht bij KEUVELAAR uw BRIL gekocht Opening gemoderniseerde slagerij P. Gebraad Zn. ZEELAND Examen machineschrijven ie Middelharnis Zeepost DAME< REISVERZEKERING Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 17 juli Woensdagavond vond in het Herv. Verenigingsgebouw te Middelharnis, on der grote belangstelling van de ouders, de uitreildng plaats van de door de leer lingen der Chr. V.G.L.O. school behaal de diploma's. Nadat op gebruiltelijlie wijze de ver gadering met gebed was geopend, gaf het Hoofd der school, de heer Wijnma len, op verzoelï van vele ouders een Icorte toelichting over doel en inhoud van de derde klas, In vervolg hierop sprak hij zijn grote blijdschap erover uit dat de huidige derde klas zulke uitnemende resultaten op de examens had behaald. De tweede klassers hadden zich echter ook niet onbetuigd gelaten, zoals uit de aantallen geslaagden bleek. In de tweede klas verkregen zes leer lingen het gewone V.G.L.O. diploma en vier en dertig leerlingen het V.G.L.O. diploma met aantekening, terwijl vijf en twintig leerlingen het V.G.L.O.-Sleu tel-diploma verwierven. In de derde klas behaalden allen het V.G.L.O.-diplo ma en het V.G.L.O.-Sleutel-diploma. Een bijzondere vermelding ontvingen de tweede klasser Adri de Blok uit Mid delharnis en de derde klasser Gerda v. d. Klooster uit Dirksland. De secretaris der Schoolvereniging, de Eerwaarde heer C. J. Resting, hield hierna een korte toespraak en compli menteerde de geslaagde leerlingen met de behaalde successen. Ook de leer krachten betrok hij in zijn lof en hij sprak zijn warme waardering uit over de liefde en de energie waarmee zij hun taak vervullen. Gaarne wilde hij de scheidende leerlingen nog wijzen op het grootste goed dat slechts te vinden is in de dienst des Heeren. Het waren leuke ogenblikken toen hierna afgevaardigden der diverse klas sen naar voren kwamen en namens hun klas het woord voerden tot het perso neel en leuke geschenken overhandig den. De wijze waarop een en ander on gedwongen in zijn werk ging gaf een goede indruk van de hartelijke en pret tige sfeer welke op deze school heerst. Hierna werden de diploma's uitge reikt en nam het hoofd der school in zijn slotspeech afscheid van de onder scheidene klassen. Nadat de bijeenkomst met gebed was gesloten maakten nog vele ouders van de gelegenheid gebruik om met de le raren van gedachten te wisselen. De Rijksgedelegeerden bij deze exa mens waren mej. M. F. v. d. Blom en de heer G. van Klaveren. De uitslagen: Het V.G.L..O diploma ontvingen: Nel lij Doorn uit Melissant; Annie Oversier en Nelly Luijendijk uit Oude Tonge; Ma. V. d. Velde uit Herkingen; Leni Hartensveld uit Middelharnis; Laura Huizer uit Stad aan 't Haringvliet; Kees de Geus uit Den Bommel. Het V.G.L.O. diploma raet aanteke ning behaalden: Ria de Boed uit Oude Tonge; Jannie de Jong uit Dirksland; Ria Ruisen uit Melissant; Nel v. d. Tol uit Herkingen; Miep Boeter, Joke v. d. Boogert on Jannie Tanis uit Sommels- dijk; Suus v. d. Boogert, Bep. v. Dijk en Nelleke Matthijssen uit Den Bommel. Voor het V.G.L.O diploma met aan- tekening en het V.G.L.O-Sleuteldiplom.a slaagden: Gobi Breen, Joke Goedege- buur, Ma Nagtegaal, Andria Troost uit Melissant; Anneke van Dongen, Atie Groenendijk, Sjaan Nieuwland, "Tannie v. d. Velde, Willy de Gast en Gobi Ro- zemond uit Dirksland; Riet Huizer en Bastie Melissant uit Herkingen; Jannie Kardux en Corrie de Vos uit Oude Ton ge; Joke de Bakker, Ankie van Es, Bets Joppe en Rietje Wielhouwer uit Som- melsdijk; Mirni v. Balen, Lieske Koert en Corrie Meijer uit i^^ieuwe Tonge; Adri de Blok en Ria Peeman uit Middelhar nis; Ploni Keuvelaar uit Den Bommel. Uit de derde klas slaagden voor het V.G.L.O.-dlploma en het V.G.L.O.-Sleu- teldiploma de jonge dames: Anja van Bodegom, Jannie de Jong, Gerda v. d. Klooster en Ria Knöps uit Dirksland; Addie Born en Anja Vroegindeweij uit Middelharnis; Nel v. d. Doel, Els Fase, Ina de Korte en Lijnie Slinger uit Oude Tonge; Bep Knöps uit Nieuwe Tonge. Basis technische vakkennis gelegd Donderdagmiddag j.l. had de bevor dering en diplomering van de dagschool leerlingen plaats. De voorzitter, de heer P. W. Hordijk, wenste de geslaagde leerlingen geluk met het behaalde suc ces. Nadrukkelijk wees hij op de goede technische basis die is gelegd voor de steeds meer gevraagde technische vak kennis. Waardering voor direktie en docentenkorps. Grote waardering had de spreker voor de vele opoffering en het geduld door de direktie en leraren tijdens de opleiding betoond. Ongetwijfeld zal pas later de leerling ten volle beseffen hoe veel goede aandacht aan zijn opleiding is besteed. Leerlingstelsel De directeur, de heer J. S. Göbel, wees dé nieuw gediplomeerden op het nut eerder te letten op een bedrijf waar men een goede verdere vakopleiding ontvangt dan op de grootte van het eer ste salaris. Opname in het z.g. „leerlin- genstelsel" is z.i. dan ook de aangewe zen weg om verzekerd te zijn voor de vorming tot vaktechnicus. Hierbij wer ken vakopleiding overdag en avondstu die aan de school ten nauwste samen. Naar U.T.S. en Machinistenschool enz. Verschillende gediplomeerde leerlin gen hebben met goed gevolg toelatings examen voor U.T.S. (alsmede voorbe reidende klas voor M.T.S.), Machinis tenschool, enz. gedaan. Hierop kan men met recht trots zijn. Niet minder geldt dit echter voor het feit, dat vele be drijven op „het vaste land" opmerke lijke voorkeur vertonen voor leerlin gen van onze school De heer Dirkse, adjunkt-directeur, nam namens de leraren afscheid van de jongelui met de raad niet alleen in de komende vakantieperiode maar ook daarna de naam van de school hoog te houden. De beste leerlingen De voorzitter reikte daarna de prijzen uit aan de beste leerlingen. Dit waren: C. W. Grinwis (beste leerling Ie klassen) P. J. Hoekman (beste leerling 2e klas sen) en W. H. Broere (beste leerling 3e klassen). Bevordering. Naar 2e klas. (Metaalbevcerken) J. P. Bienefelt Sd; C. Braber Stad; C. M. Brand dB; J. Breen Od; T. van 't Hof Sd; Th. J. M. v. Kouteren Ahz; P. Lokker Std; J. van Loon Nt; A. Markwat Dl; P. Meijer Nt; J. K. Ras Hk; C. Struijk Mh; J. H. Tanis Od; H. V. d. Valk Mh; M. Volaart Hk; L. v. d. Waal Mh; A. C. Lokker Od; P. v. d. Doel Nt; J. Gebraad Ot; L. Bakker Dl; D. van Dam Gr; H. van Dijk dB; D. A. van Es Mh; H. Grinwis Gr; A. P. Hut Ot; A. J. Koster Mh; A. C. v .d. Maas Dl; R. V. d. Ree Std; M. de Roo Dl; G. Roos Gr; L. C. J. Sarelse Mh; J. Schellevis Sd; A. Schuurman Stad; H. Trommel Stad; J. J. Veger Mh; S. Vis ser Nt; J. Kievit Sd; A. Bakker dB; D. Beijer Dzn; Op; M. G. Blok Mh; P. Breur Nt; S. v. d. Houten Gr; J. Koese Std; M. Mellaard Stad; J. Padmos Od; P. A. de Ronde Gr; P. van Splunter Gr; K. Tanis Od; W. v. d. Veer Hk; W. Verhoek Mh; H. Vis Sd; C. Visser Od; e. Voogd Od; M. de Waard Mh; J. M. de Wit Ot; (niet bevorderd 11) (Timmeren) C. J. Almekinders Hk; A. L. van Es Mh; A. Jansen Std; A. A. Jansen Ms; B. Jongejan Mh; J. P. van Koppen Od; A. J. Koppenaal Ot; W. C. van Nim- wegen Sd; M. Overbeeke Dl; J. Schel levis Mh; J. C, Scherpenisse Mh; J. B. v. d. Torinekreek Ot; A. Petermeijer Mh; (niet bevorderd 2 (Schilderen) W. D. A. Admiraal Nt; C. W. Grinwis Od; C. van Ours Std. (Brood- banketbakken) J. de Gast Sd; J. M. Kruik Dl; P. C. Lodder Od; C. Melissant Ms; S. Riedijk Dl; S. Sprong Mh; W. Tanis Od (niet bevorderd 2) Naar 3e klas (Autohers tellen) K. W. Akershoek Od; Kr. van Dongen Sd; B. J. van Dijk Sd; C. Grinwis Od; M. Guldemeester Dl; L. J. Hameete Ot; St. V. 't Hof Dl; L. Kasteleijn Dl; M. Klink Ms; J. v. d. Made Mh; W. Ph. Markwat Dl; C. L. F. v. d. Mast Ms; H. Peekstok Sd; P. C. v. Sliedrecht Mh; M. E. V. d. Velde Dl; J. Witvliet Hk; W. 't Mannetje Gr; A. C. v. d. Sluijs Ot; D. Stolk Ms; G. J. Vroegindeweij dB; R. V. d. Sluis Std (niet bevorderd 1) Diplomering 2 jarige kursus (Metaalbewerken) I. Bom Op; J. J. Braber Op; I. Groe nendijk Sd; W. V. Heemst Nt; P. H. Jongejan Dl; W. Klepper Od; J. P. W. V. d. Maden dB; G. J. 't Mannetje Gr; J. Mierop Od; C. van Noord Ot; L. van Oudenaren Mh; C. van Rumpt Stad; P. Taaie Mh; A. van Wezel Mh; J. P. de Wilde Mh; L van Balen Nt; D. J. de Bruin dB; J. Flikweert Od; C. Grooten- boer Std; D. Hoogmoed Mh; A. Jansen Std; P. H. V. d. Kamp Sd; M. W. de Leeuw Mh; J. E. L. Matsinger Dl; J. A. Meijer Sd; L. K. Meijer Od; M. D. Mellaard Stad; C. W. Rentes Mh; C. Soldaat Dl; W. Stolk Wzn Dl; C. Tuns Ot; J. Wervers Ot; C. van Wijk Gr. (afgewezen 7) (Timmeren) L. Bogert Nt; C. W. v. d. Boom Sd; G. Born Mh; W. Buijsse Dl; K. v. d. Doel Nt; W. J. Grootenboer Ms; P. J. Hoekman Ms; C. de Keijzer Sd; J. P. Klink Std; C. J. de Looze Ot; A. Mat singer Dl; W. van Moort Nt; T. de Ron de Od; L. W. V. d. Sluijs Ot; L. Snijder Ms; A. Struijk Gr; W. M. v. d. Veer Hk; K. de Vogel Od; P. J. Vreeswijk Nt; A. V. Wezel Mh; (afgewezen 2) (Schilderen) J. de Boer Mh; C. van Dongen Sd; S. van Dongen Mh; Th. P. Doornheim Ms; A. J. Everaers Mh; H. Jongejan Mh; G. H. Kanters Ot; F. A. van Pe perstraten Ot; C. J. Tanis Od; W. A. Vermaat Op; G. Vos dB. (Brood-banketbakken) K. van Beek Gr; E. Benedick Ot; H. V. d. Berge Mh; M. v. d. Doel Ot; W. A. Gebuijs Std; G. J. M. de Graaf Ot; J. A. L. Holleman Op; J. M. M. PoUe- mans Ot; J. Prins Mh; P. Soeteman Hk; C. A. Troost Std. 3-jarige kursus. (Autoherstellen) P. G, Diepenhorst Stad; J. S. van Dijk Sd; A. Mellaard Stad; R. J. W. Muller Sd; P. D. van Rossum Mh; A. E. v .d. Scheur Ot; H. Tanis Gr; St. v. d. Velde Hk; J. J. Vlietland Od; P. de Vos Op; A. Drooger Nt; A. F. Jansen Sd; J. Keyzer Std; F. M. v. Peperstraten Ot. (afgewezen 3) MIDDELHARNIS—SOMMELSDIJK Gevonden voorwerpen: 1 rode ball point, 1 vierkante blikken bus, inhoud gemalen koffie, 1 sjaal rood met blauw, 2 armbandjes, 1 blauw leren portemon- naie met inhoud, 2 kinder zakdoekjes, 1 passer, 1 groene autoped, 1 zwemband, blauw met wit afgezet, 1 muntbiljet, 2 blauwe zwembroeken, 2 handdoeken, 1 badmuts, 1 vulpotlood, 1 zij laadbord van landbouwwagen, 1 licht grijze wol len slipover, 1 licht bruin colbertjasje. Gevonden aan het Havenhoofd tus sen 15 mei en 8 juli 1959; 1 spiegel, 1 kinderschoen bruin, 2 zwemgordels Icleur groen met wit, 1 zonnebril, 1 kin- derportemonnaie, 1 kam, 4 kinderhemd- jes, 4 kinderrokjes, 1 badmuts, 1 alpino, 4 badhanddoeken, 3 zakdoeken, 2 jon- gensja.sjes, 2 broekriemen, 1 haarbor stel, 1 rietspompje, 2 ceinturrs, 1 meis jesblouse, 1 kinderschoen kleur beige, 3 kinderbroekjes. Deze voorwerpen zijn te bevragen bij de toezichthoudster van het zwembad op iedere zaterdag tussen 13 00 en 19.00 uur, aan het Havenhoofd te Middelhar- MIDDELHARNIS Nieuw bestuurslid polder Westplaat. In de vergadering van stemgerechtig de ingelanden van de polder Westplaat Flakkee werd in de vacature van dhr. M. Zeedijk die wegens zijn leeftijd niet herkiesbaar was, bij meerderheid van stemmen benoemd tot lid van het be stuur, de heer G. Joppe Mzn. Ontpoldering. In de vergadering van stemgerechtig de ingelanden van de polders lozende op de haven van Sommelsdijk werd als dijkgraaf herkozen de heer J. B. Mijs. Mededeling werd gedaan van een verzoek van het gemeentebestuur van Sommelsdijk tot ontpoldering van de bebouwde kom der gemeente. Het bestuur werd machtiging ver leend, met het gemeentebestuur in on derhandeling te treden. Besloten werd deel te nemen in het kapitaal van de N.V. Nederlandse Waterschapsbank. Bij diverse ingelanden heerste ont stemming over de nog steeds niet uit betaalde vergoeding voor afgegraven grond voor het verbreden der sloten. Het blijkt dat het polderbestuur daar niets aan kan doen, doch dat men bij de Cultuur Technische Dienst moet zijn. DIRKSLAND Diploma. Jacques A. Jessurun be haalde te Apeldoorn het einddiploma vjn de auto-technische school. Burg. Stand. Ouerleden: Maria Hoek 70 jaar, vrouw van E. de Jong. Geslaagd: Voor het toelatingsexamen H.B.S. slaagden: P. Bal, A. de Ruiter, N. Schilders, J. de Vries, J. Bakker, T. Groenewegen, E. Hagens en P. Konings woud. Verenigingsgehouw. Het nieuwe ver enigingsgebouw van de gemeente aan de Beatrixlaan nadert thans zijn vol tooiing. Voor de betrekking van con- cierge-schoonhouder worden door het gemeentebestuur sollicitanten opgeroe pen. HERKINGEN Ongevallen. Het zoontje van P. v. d. V. had het ongeluk een scheermesje stuk te bijten, waardoor zijn tong werd ge wond. Het ventje werd ter verdere be handeling naar het ziekenhuis vervoerd doch er werd niets verontrustend ge constateerd, zodat hij huiswaarts kon keren. De heer Gr. had het ongeluk tijdens het dichtslaan van het portier van zijn auto zijn arm zodanig te knellen dat een bloedstorting ontstond, dat dokters- holp moest worden ingeroepen. STELLEND AM Benoemd; De heer C. G. M. v. d. Ven ambt. ter secretarie alhier, is met in gang van 1 sept. a.s. als adjunct com mies te klas op het gemeentesecretarie te Koudekerke aan de Rijn benoemd. Opruimen. Voor 25 juli a.s. dienen te worden opgeruimd de nabij de haven opgeslagen oude materialen, zoals for nuizen, borden enz., afkomstig van de vissersvaartuigen. Blijkt, dat na die datum de materia len nog niet zijn verwijderd, dan zal een en ander door de dienst der ge meentewerken worden uitgevoerd en eventueel door de gemeente worden verkocht. Benoemd: In de plaats van mevr. Minderhoud is aan de kleuterschool tot leidster benoemd mej. J. den Eerzamen van Goedereede. OUDDORP Wijziging kerkdienst. Tijdens het drukke badseizoen wordt in de Ger. Kerk de ochtenddienst tweemaal ge houden, de diensten vangen met ingang van as. zondag aan om 9 uur, 10.30 uur en 4 uur. Visserij. De aanvoer aan de vismijn bedroegen p(er dag voor pelgamalen van 40 tot 60 kg en voor export van 40 tot 61 kg, de prijzen resp. van 2.89 tot 2.91 en van 3.06 tot 3.43, tong noteerde 2.85 per kg. Haven. Binnen vielen twee geladen schepen, een met metselstenen voor de gemeente en een met basalt voor Rijks- (Landbouwwerktuigherstellen) C. Boeter Sd; W. H. Broere Mh; Ph. v. d. Est Mh; K. Passchier Mh; Joh. Vroegindeweij Dl; J. G. Vroegindeweij' dB; (afgewezen 2) (Timmeren) A. Bezemer Ot; F. J. Kerkhof Ot; M. J. M. Kerssetaoom Sd; A. P. v. d, Welle Op. waterstaat, er vertrok een schip met schroot van firma Hoek. Beurs. Vroege aardappelen 1719 et, granen onveranderd, blauw maanzaad 145 et per kg. Oud pand gaat verdwijnen. Het eeuwenoude pand van de fam. Spee, op de hoek Weststraat-Hoenderdijk, waar in sinds mensenheugens een drogisterij was gevestigd, zal met enkele dagen gevallen zijn onder slopershanden. Een oud stuk mooi Ouddorp, zal dan weer verdwenen zijn, al verrijst ook op de zelfde plaats een moderne modelsla gerij. Bedankt. Ds. van der Ent Braat heeft voor het beroep naar Ouddorp bedankt. ._v VRAAG'T EENS IN (tOwED.KURVINKS DROGISTERIJ ^-^ KERKSTR.160 -OUDDORP NIEUWE TONGE Kerkdienst. Voor de Ger. Gemeente hoopt zaterdagavond om kwart over ze ven voar te gaan ds. Hegeman van Ge nemuiden. Dooxishediening. Zondag a.s. zal in de Herv. Kerk bediening van de Heilige Doop plaats vinden. Donderdagmiddag is onder grote be langstelling de wel zeer modern inge richte slagerij van fa. P. Gebraad en Zn. door burgemeester Chr. van Hof- wegen geopend. Deze zaak is op een dusdanige wijze gemoderniseerd, dat zonder overdrijving kan worden gesproken van een hyper modern bedrijf en een inrichting als in de grote steden. Direct valt de open koeling op, waarin van buitenaf de heai'lijke stukken vlees en de diverse vlees- en woi'stsoorten, opgemaakte schotels e.d. te zien zijn. In de winkel is ook een hele nieuwe stellage aan gebracht voor vleesconservenverkoop. Betegeling, verlichting, verkoopruimte, alles in een woord gezegd af. Toen om 3 uur 's middags een klein zoon van dhr. Gebraad de sleutel aan de burgemeester overhandigde en deze na opening als eerste binnentrad, was hij zeer enthousiast over hetgeen was tot stand gebracht. Hij gewaagde in een toespraak tot de aanwezigen dat deze mo derne slagerij een grote aanwinst was voor de middenstand van Nieuwe Ton ge en hij twijfelde niet nu alles er zo keui'ig uitzag, dat er nog meer trek in de heerlijke vleessoorten etc. zou ko men en dus het debiet zal toenemen. Vermelden we nog dat al het vlees dat in de winkel van fa. Gebraad wordt verkocht van eigen geslacht vee is en dat daarvoor uitsluitend ..superbeesten" worden uitgezocht. Gedurende twee da gen ook zaterdag nog, wordt een extra reclame gevoerd, waarmee ieder zijn voordeel kan doen. Ook is een demonstrateur van de bekende vlees- Vv^arenfabriek Anton Hunnink aanwe zig, die het publiek wel weet bezig te houden. De openkoelinstallatie is gebouwd door Electrotherm, Rotterdam (dezelfde fa. die hier diepvrieskasten plaatst), de verlichting is van het elektr. bureau Schippers; betegeling e.a. metselwerk van fa. Mackloet; schilderwerk van fa. Karels en timmerwerk van -fa. Mos selman. De zaak van de fa. P. Gebraad en Zn. is een der mooiste slagerijen op ons eiland geworden. OUDE TONGE Bejaardenreis naar Walcheren. Be gunstigd door prachtig zomerweer maak ten de ouden van dagen hun jaarlijks uitstapje naar Walcheren, hen aange boden door het comité „Ouden van da gen". Al vroeg werd vanaf de kaai met twee bussen van fa. Buijsse gestart om te 7 uur bij Sluishaven over te steken. Na het ontbijt te Oudenbosch werd aldaar het vogelmuseum in pensionaat „St. Louis" bezichtigd, wat zeer in de smaak viel. Te Bergen op Zoom werd koffie ge dronken, waarna in één ruk werd door gereden naar Middelburg. In het Ned, Koffiehuis werd een prima middagmaal naar binnen gewerkt, waarna het stad huis werd bezichtigd. Hierna volgde een rondrit over het mooie Walcheren via Veere, Domburg, Westkapelle, Zoutelande, enz. enz. naar Vlissingen, waar over de boulevard werd gereden naar het standbeeld van De Ruijter. Inmiddels was de tijd aangebroken voor de terugtocht. Onderweg werd te Bergen op Zoom voor de laatste maal gepauzeerd en gegeten. Zeer voldaan keerde het gezelschap om kwart na negen alhier terug. Het was een zeer geslaagde tocht en een woord van dank past hier aan de ingezetenen, die het aan het comité mo gelijk maakt telkenjare een dergelijke dag voor de oudjes te organiseren. Evenals vorig jaar werd vanwege „café Karel", voor iedere deelnemer een flesje limonade beschikbaar gesteld, wat met het warme weer zeer welkom was en welke geste zeer ter navolging wordt aanbevolen. Prijzen der veldvruchten. Gerst 23 25; haver 2224; erwten (schokkers) 3538; erwten kl. groene 35—46; blauw maanzaad 120136; karweizaad 6085. Geslaagd. De onderwijzers de heren F. G. V. Peer, en L. Cambeen, slaagden te Rotterdam voor de acte hoofdonder wijzer. OOLTGENSPLAAT Gevaar bij Deltawerken. In verband met het daaraan verbonden gevaar wordt er vanwege Rijkswaterstaat en de N.V. Zanen Verstoep op gewezen, dat het voor onbevoegden van maan dag tot en met vrijdag ten strengste verboden is om zich op de nieuwe Vol- kerakdam te bevinden. Tegen overtre ders zal terstond procesverbaal wor den opgemaakt. Afsluiting weggedeelte. Door de werkzaamheden aan de nieuw aan te leggen weg tussen Oude Tonge en Acht- huizen is het verkeer zowel van als naar de richting Ooltgensplaat omge legd. Daar de oprit aan het eind van de Schoolweg geheel is opengebroken heeft men de zgn. Boutweg voor alle verkeer afgesloten. Dit is thans om gelegd via de Blokseweg en Kranen- dijk. Ook de busdiensten van de R.T.M, maken hiervan gebruik. In Holland. Voor familiebezoek is voor enige tijd uit Lexington (U.S.A.) naar Ooltgensplaat overgekomen mevr. M. Duggan-de Vos met twee kinderen. De reis werd gemaakt per K.L.M. Praktijk. Dokter K. de Vos Abrz. heeft een artsenpraktijk overgenomen te Hengelo (Ov.) en heeft zich aldaar gevestigd. Examens. Te Middelhartiis slaagden voor he*, diploma typen (130 aanslagen) de dames Lijgje van Dam Gd. en Riet van Ree J.Jd. -- KoUekte. Op 20 juli t.m. 25 jui 1959 zal ie Plaatselijke Commissie van het Algemeen Sociaal Fonds „Draagt El kanders Lasten" weer eeri beroep doen op uw offervaardigheid. In deze week zal er in onze gemeente een openbare kollekte worden gehouden voor dit fonds. Naast de t.b.c.-bestrijding verleent dit fonds hulp bij tal van andere noden op het terrein van de Volksgezondheid o a. asthma, rheuma, kankei:, polio, kin deruitzending, rusthuisverpleging enz. Gaarne willen wij de nood, die in ve le gezinnen heerst helpen dragen. Dit is echter alleen mogelijk, wanneer U hierbij helpt door uw medewerking en uw offer. Gezondheid is een groot goed, waar voor we dankbaar moeten zijn. Toon dan deze dankbaarheid door enige uren van uw vrije tijd beschikbaar te stel len voor hen die dit grote goed moeten nissen. U kunt zich melden als collet tant(e) aan onderstaande adres. Veel kan worden bereikt mits U uw steun ook geeft. A. Kromdijk, Kastanjestraat 16, Ooltgensplaat STAD AAN 'T HARINGVLIET ''feslaagd. Mej. Marij .Baas slaagde voor het diploma gezinsverzorging te Rotterdam. Beroepen. Bij de Ger. Kerk alhier is een beroep uitgebracht op cand. den Boer van Waarden. Gevonden: Een schuimrubber kus sentje, een doos met stukjes zeep. Verloren: 2 portemonnaies met in houd. Inlichtingen bij postcommandant der Rijkspolitie te Stad aan 't Haring vliet. ZONDAG 19 JULI MIDDELHARNIS Herv. kerk 9.30 en 6 uur ds. A. Vroegindeweij van Vee- nendaal. (Kollekte voor het P.I.T. en het N.B.G.) Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. G. C. Muntingh. -^ Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. M. Tanis. Ger. Gem 10 en 6 uur lezen.—Ger: Kerk (Vrij gemaakt) 10 en 16.30 uur ds. A, Veld man van Rotterdam. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur dhr P. V. d. Wetering van 's Gravenhage en 6 uur ds. A. Gooyer, Rem. Kerk 10 uur ds. Rosingh en 7 uur ds. Bloe- mendaal uit Delft. (Jeugddienst). DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur dhr. C. J. Kesting en 6 uur ds. J. den Bes ten. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen, HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. den Besten en 6 uur dhr. C. J. Kes ting. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. A. Gooyer en 6 uur ds. H. J. Smit. Ger. Kerk 10 en 4 uur ds. Schout te Den Bommel. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. Ger. Gera. in Nederland 10, 2.30 en 6.30 uur ds. Mallan te Bruinisse (v.m. H.A. en nam. H. Doop) STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. H. J. Smit en 6 uur dhr. P. v. d. We tering van 's Gravenhage. Ger. Kerk ds. A. W. Meeder van den Haag- Loosduinen (3e collecte Hulpbehoe vende studenten van B.L.O. school te Middelharnis. OUDDORP Ned. Herv. kerk 9.30 uur ds. J. H. Vlijm en 2.30 uur lezen. Ger. Kerk 9, 10.30 en 4 uur ds. G. v. Driel. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur ds. C. Hegeman van Genemuiden. Doops gezinde Gemeente 9.30 uur ds. Sta- dum van Utrecht. Ger. Kerk (Vrij gemaakt) 9.30 uur ds. Boessenkool in de Flipjes t.o. de speeltuin.) NIEUWE TONGE HerV. Kerk 9,30 en 6 uur ds. B. J. Zaal. (Extra collecte voor de kerk). Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur en 6 uur ds, A. Jonkers, ((voorm. voorb. H.A. In beide diensten extra collecte voor Varende Gemeente). Ger. Gem 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. van Wa keren, v.m. H. Doopi Extra collecte voor verenigingsgebouw). Ger. Kerk 9.30 en 6 uur cand. Veenhuizen uit Huizen. Ger, Gem. 9.30 en 6 u. lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 u. cand. J. Vroegindeweij van Barne- veld. (Extra collecte voor het P.I.T.) Ger. Kerk 10 uur ds. Schout en 6 uur cand. Veenhuizen van Huizen. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. en 6 uur ds. J. van Drenth. (Extra col lecte orgelfonds. Ger, Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. Huisman. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur dhr. J. Neijenhuis. THOLEN Herv. Kerk 10 en 3 uur ds. C. Treure uit Rotterdam. Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. Th. de Groot. Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur lezen. Chr. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. Doorn. OUD VOSSEMEER Herv. Kerk 10 en 6.30 uur cand. J. C. de Bie van Sprang Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. A. Koning. Chr. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur lezen en 2.30 uur ds. v. Doorn. SCHERPENISSE Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. Kooreman uit Rhenen. Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen. POORTVLIET Herv. Kerk 10 en 6,30 Nadat in de Tweede Kamer twee da. gen allerlei bezwaren t.o.v. de huut, verhoging waren aangehoord, zwieiiKe de regering en kwam men de wensen van de meerderheid tegemoet, n.l. eej uitstel van drie maanden voor de huur. verhoging van 20 procent, die nu oj) j april 1960 zal ingaan. Verder twee verhogingen van dj melkprijs met 2 cent op 1 januari en i april a.s. Binnen die tijd moeten alle collectieve arbeidscontracten zijn herzien. Door de Stichting voor Stenografie en Machineschrijven te Rotterdam werd op 15 juli j.l. een aantal scholieren er. privé-leerlingen van dhr. de Bloi.s ge. ëxamineerd. Een groot aantal behaalde het school diploma en verscheidenen ook het prak- tijkdijolcma. Thans blijkt echter weer duidelijk, wat een zware opgaaf ha voor scholieren is, om in betrekkelijk korte tijd een praktijkexamen Machine schrijven te halen, want van deze ca- l:egorie werden de meesten afgewezen. Hieronder volgt per school het aa.i- tal geslaagden: C-ir. Streekschool voor Praktisclit Vorming (Vglo); Schooldiploma: Saai- ■je Abresch, Nieuwe Tonge; Joke de Bakker, Sommelsdijk; Ria de Boei Oude Tonge; Miep Boeter, Sommelsdijk loke V. d. Boogert, Sommelsdijk; Nellie Grinwis, Stellendam; Teun Humai, Stellendam; Riet Kievit, Stellendam^ Gré Kreeft, Stellendam; Nelleke Mal- thijsse, Den Bommel; Piet van Rossum Ooltgensplaat; Leen Sager, Stellendam; 1 afgev.'ezen. Praktijkdiploma: Ria Peeman, Mid delharnis. 2 afgewezen. Openb. Ulo; Praktijkdiploma (aan de ze school uitsluitend leerlingen voor prakl;ijkdiploma); Mien Bakelaar, Oolt gensplaat; Ria Doornbos, Middelharnis (met lof); Bert Kleingeld, Middelhar nis; 6 afgewezen. Chr. Ulo; Praktijkdiploma: Kees Ba kelaar, Stad aan 't Haringvliet. Schooldiploma: Jobjo v. Poortvliet, Ouddorp; Bep Smit, Middelharnis; Chiel Bakelaar, Den Bommel; Frans- Huyer, Den Bommel; Chiel Kamerling, Oude Tonge; Arie Kamp, Den Bommel; Jannie Keyzer, Stad aan 't Haringvliet; Jan Snijder, Herkingen; Anneke van Rumpt, Stad aan 't Haringvliet; Jaany V, Dam, Ouddorp; Piet Bakelaar, Den,it Bommel, (de laatste twee het certifi-j^ Caat). Privé-leerlingen: Praktijkdiploma; .j. Lijgje van Dam, Ooltgensplaat; Riet v.fij Ree, Ooltgensplaat; Gerrit Wittekoei,H Middelharnis; Willy Breederveld, Me-B lissant; Gobi Groenendijk, Dirksland;»! Willy van der Wende, Goedereede, In totaal slaagden 34 leerlingen ea 3 werden er 9 afgewezen, een drietal is 9 niet opgekomen. Vooral de VGLO-leerlingen hebben zich prima gehouden. BRAVO! Famili IM D. ANCIEN iven U, m 'erzijdse van hun welijk> wa trekking hebben op juli a.s, uur. Ooltgenspla Molendijl Kerksingi -Btceptie: Hobbel nam, en 's Toekomstig Molendijk Heden be Heere, na geduldig van onze nemen, liefde en genoot, en grootv HENDRI Echtg Cornell in de ruim 80 Ons va ming dend, Wed. Joh. A. Bei L. Bes C. Bei A. Be; J, E. en Dirksland Gelders De tei zal D.V. op maani des nam. a«" Bij vc rondisseme te Rottevd; werd verl ■van faillis! JOH. kisten en kant, WO! i Tonge, I bliek Oost benoeming P heer Mr :v ter in ge: I' tot Rechte: van onder, rator. Mr. J.: jï Middelhari Op 17, 18 a.s. houdt ting een Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes, achter de naam van het schip ver meld. Argentinië: s.s. „Algol" (20-7); m.s. „Ya- peyu" (23-7) Australië m.s. „Alaric" (19- 7) t.s. „Isarstein" (22-7) Brazilië: s.s, „Al gol" 20-7 Canada: s,s. „Maasdam" (22- 7) m.s. „Prins Willem II" (23-7) Chili: via New York (24-7) Indonesië „Limburg" (23-7) Ned. Antillen: m, „Marivia" (20-7) Nieuw Zeeland: a. „Rangitato" (25-7) Suriname: m,s. „Cla-' ra Schroeder" (22-7) Unie van Z, Afri; ka en Z.W, Afrika: m,s. „Oranjefontein' (21-7) m.s. „Stirling Castle" (24-7) Bii6 Oost Afrika: s.s. „Pierre Loti" (19-7) Inlichtingen betreflende de var?» dingsdata van postpakketten geven postkantoren. Advies vo( tevens bel ander voo; Als U ziel doe het dï ook voor ken. UW POLIS Klaar terwijl U wacht bij DE VOOGD'S Assuraniiekanlooi Tel. 01870—2449 - Middelharnis uur cand. J. Cazander uit Gameren Ger. Kerk 10 uur lezen en 2,30 uu' ds. de Groot. Ger. Gem. 10, 2 en' uur lezen. ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 93" en 2 uur ds. J. v. d. Haar. (H. Doopj Oud Ger. Kerk 3 x lezen, - O* Ger. Gem. 3 x lezen. ST. ANNALAND Herv. Kerk 10 en uur ds, Westland. Ger. Gem. 93* 2 en 6 uur lezen. Vrije Ger. G*i 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. STAVENISSE Herv. Kerk 10 uur Iez« en 6 uur ds. J. van der Haar. -0"° Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur dhr. W. Slager. ST. PHILIPSLAND Herv. Kerk 2 x van Dieren. Ger. Gem, lezen, Oud Ger. Gem. 3 x ds. Gebraad, BRUINISSE Herv. Kerk 10 en 5 uU ds. V. d. Brink. Ger. Kerk 10 e" uur ds. Wielemaker (H.A.) (^f. Gem. 10 en 5 uur lezen. Oud Gei Kerk 10 en 5 uur lezen. NIEUWERKERK Ger. Kerk 10 en 5 J.^ dr. J. H. Becker, (v.m. H.A. en i»"' nabetr.) Telef. 0181 Uw BAD' ZON] ZON] TOIJ ST. ANNALAND Dijl'^ Geslaagd. De heer L. C. van alhier, slaagde -donderdag te Bergen «i^ Zoom voor het Mulo-diploma A ann. middenstandsdiploma, evenals meJ' Kalle.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 2