4 Reis naar Rome Burgemeester v. d. Linde te Bruinisse hartelijk ingehaald Puzzelrit voor auto's, motoreo enz. NIEUWS UIT ZEELAND Feesielijke iniochi in landauer Deelnemers moesten verkeersregels stipt in acht nemen! Forum Holl. Mij. V. Landbouw 32e jaargang Dinsdag 7 juli 1959 !t "'t 2-i het m opzichte'! No. 2809 Ckr. STBEEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Tip voor de huisvrouw alhier» otterda»! isdag verwef' ice dat dtl d(| afkon;:! ar van ste diens'! I1IEUW PBINS HENDRIKSTBAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS Bedactie en Advertenties uitsluitend Telefoo» K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. VI Wie Rome bezoekt, verzuimt niet ook Ue catacomben te gaan bezichtigen. De meeste van onze lezers weten vi'el, wat dit zijn, omdat daarover op school bi] de kerkgeschiedenis altijd verteld wordt. Wii ziin er dus ook heengegaan en wil- ilen er hier één en ander van vertellen. Voor de bezichtiging van de cata comben begaven we ons v^eer naar de Via Appia, want daar en ook aan enkele andere wegen vindt men de ingangen. Het zijn onderaardse gangen, vele kilo meters lang, die buiten en ook wel on der Rome een ware doolhof vormen, waarin men zonder gids onherroepelijk i verdwaalt. Het is een heel netwerk van jjn de betrekkelijk zachte tufsteen uit- I gehouwen gangen, die drie a vier ver diepingen onder elkaar liggen. De naam {catacomben is afkomstig van een Grieks [woord, dat uitholling betekent. Er is Inl in de Via Appia even buiten Rome teen inzinking, die men oudtijds cata- Ecumbas noemde en die ligt op de plaats, [waar later de kerk van San Sebastiaan [is gebouwd. Naast die kerk is ook de [ingang van de oudste catacomben, die [hun naam naar die uitholling kregen, [welke naam later voor alle onderaardse Igangen werd gebruikt. Men kan n.l. iverschillende catacomben bezoeken: die Ivan Sebastiaan, van Callustus, van Do- tmitilla, van Pretextatus etc. Er zijn er tin 't geheel wel 50, maar lang niet alle Izijn nog onderzocht en ze zijn ook niet loveral voor het publiek toegankelijk. iMeestal zijn ze genoemd naar de fami liegraven van rijke leden der oud-chris- Itelijke gemeente, zoals Pretextatus, IPriscilla en Domitilla. De laatste was getrouwd met een neef van Keizer Do- Imitianus, één der christenvervolgers; zij waren echter christen geworden en Domitilla schonk een stuk grond aan fde gemeente voor begraafplaats. Callis- tus was een paus uit de derde eeuw en in de catacombe, die naar hem genoemd Sis, zijn bijna alle pausen uit die eeuw Ibegraven. Enige van die catacomben aateren al uit de tijd der apostelen, naar de meeste zijn uit de tweede of Serde eeuw. De Romeinen, die heide- pen waren, hadden de gewoonte hun iioden te verbranden, maar de Christe nen wilden evenals de Joden, dit hei dense gebruik niet volgen en begroeven Ie. Omdat de Christenen vanaf Nero tot |an Constantijn periodiek vervolgd Sverden, waren de onderaardse gangen 'goede begraafplaatsen voor hen. In tij den van gevaar zullen ze er ook wel samenkomsten hebben gehouden en zich er verborgen hebben, maar in hoofdzaak dienden ze toch voor begraafplaats. Als podanig stonden ze onder bescherming van de Romeinse wet, maar menige keizer trok zich daar niet veel van aan. Aanvankelijk hadden alleen rijke |Christenen dergelijke onderaardse gra ten, op hun landgoed, maar later lie- len ze de gehele gemeente er gebruik pan maken. Door werklieden-slaven (de fe.g. fossores) werden ze steeds uitge breid en zo kregen ze tenslotte een enorme uitgestrektheid. Toen echter Constantijn de Grote keizer werd en de Christenen ging begunstigen, was deze jrijze van begraven niet meer nodig |n na 400 hield het dan ook langza- perhand op. De catacomben raakten pen in verval. Veel lijken van marte- aren zijn echter naar de kerken van |ome gebracht, zo b.v. 28 wagenladin- en gebeenten naar het Pantheon. De- B gebeenten werden in massa tot reli- luien verklaard, welk bijgeloof op het foncilie van Trènte is gesanctioneerd ben de Hervormers er zich ten scherp te tegen verzetten. Na 500 raakten de catacomben ver eten en in de Middeleeuwen wist men [iet eens meer van hun bestaan. Toe- lallig werden ze in 1578 weer ontdekt, ^en arbeiders buiten Rome een put peven en daarbij terecht kwamen in Sn rijk versierde kapel. Het eigenlijk Wetenschappelijk onderzoek dateert |as van 1850 en gaat nog steeds door. hoewel ver buiten Vaticaanstad lig- 'end, staan de catacombden onder de upervisie van het Vaticaan. In de tijden na de val van het West- ftomeinse rijk (476 n. C.) hebben ze veel pleden van de plunderingen der Ger- liaanse invasievolken, zoals de Gothen In de Longobarden, die meenden, dat pr veel schatten in verborgen waren. De catacombe, die wij bezocht heb- Den, was die van S. Sebastiaan. Dit is een van de meest bekende heUigen van de R.K. Kerk. Aan de Via Appia liet »aus Damascus in 367 een basiliek bou ten ter ere van de apostelen Petrus en ^aulus, wier lichaam hier volgens de legende in de catacombe moeten heb- |en gerust tijdens een vervolging. In |e negende eeuw echter werd Sebas- laan de titelheilige van de kerk. Deze |ebastianus was volgens het verhaal en officier van de keizerlijke lijfwacht, 'Komstig uit Narbonne in Frankrijk, het geheim was hij christen en ver- pidde het Evangelie vooral bij voor- pme Romeinen. Gedurende de bloedi- P vervolging van de wrede keizer Dio- ftianus 300) werd hij aangeklaagd P veroordeeld om doodgeschoten te prden. Op de Palatijnse heuvel werd K aan een boom gebonden en met pij- l'J^.'^oo.rschoten. Men liet hem voor ■poa achter. Een vrouw nam echter de yaargewonde mee naar huis, verzorg- Bn H u^" toen hij hersteld was, ver- |onae hij zich'onvervaard aan de kei- F,en verweet hem de vervolging der ?^f «"en. Deze liet hem toen met potsen doodslaan en het lijk werpen ^nm! ^Pi^sriool. Een andere vrome Fouw wist het echter te bemachtigen hMn eervolle begrafenis App-a '^«'neterium (kerkhof) aan de Via MIDDELHARNIS Kerkdieq^t. Woensdagavond 7 uur hoopt voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan ds. Elshout van Utrecht. Centrale Veiling Middelharnis. Velling van maandag 6 juli. Eigenheimers 17,8018,60; id. drielingen 6,80-8,40-9,10; Present 15,------15,30; id. drielingen 8,40; Doré 18,40-18,80-19,70; id. grof 20,10; Bintjes 20,90; Barima 14,90; id. drielingen 7,80. Aanvoer 27.500 kg. Zwarte bessen 1,96. Aanvoer 1.200 kg. DIRKSLAND Kerkdiensten. Heden dinsdagavond hoopt in de Ger. Gemeente voor te gaan cand. Wisse van Tholen en a.s. vrijdagavond 10 juli student Huisman van Rotterdam. Beide diensten vangen aan 7.30 uur. Winkelsl'tf.iting. Vanaf heden zul len de kruideniers en de slagers hun zaken des rnlddags van 12 uur tot 12.30 uur gesloten houden. Geslaagd. De dames B. van Putten en L. de Ruiter slaagden voor het eind diploma H.B.S. A. Burg. Stand. Geboren: Arie, zoon van C. Lugthart en A. Holleman; Pie ter Cornells, zoop van J. de Jong en K. E. de Vos; Maria Pietertje, dochter van J. Tieleman en M. Boshoven. Ondertrouwd: J. Bunk 21 jaar en P. de Bruin 18 jaar; J. Robijn 47 jaar en D. Witvliet 137 jaar. Getrouwd: M. Grinwis 28 jaar en L. C. Troost 23 jaar; J. van Oostenbrugge 29 jaar en C. Smit 30 jaar. Benoemd: De heer J. de Fockert on derwijzer aan de bijzondere school, is in gelijke betrekking benoemd te Ede. HERKINGEN Ongeluk. Het dochtertje van J. van Strien had het ongeluk van de zwem- springplank te glijden waarbij zij een arm kneusde, waarvoor doktershulp moest worden ingeroepen. Geen. zondagsschool. Wegens de kerk dienst in de. Herv. Kerk a.s. zondag middag zal er geen zondagsschool wor den gehDudfci*.,. Vroegfere dorpsgenoot had ongeluk in Canada. Onze vroegere dorpsgenoot de heer M. Dorst, thans te Canada is wegens een defect aan de stuurinrich- ting aan zijn auto aldaar tegen een boom gereden, en in een ziekenhuis opgenomen, wegens kneuzingen, ge broken heupbeen, pols enz. Thans is hij weer uit het ziekenhuis ontslagen en gaat weer vooruit. Deze martelaar, later heilig ver klaard, is door. talrijke beroemde schil ders afgebeeld. We zagen deze schilde rijen niet alleen in de musea van Ro me, maar ook in het Louvre te Parijs en de musea in Wenen. Men herkent ze onmiddellijk aan de pijlen, die in het lichaam steken. Het gebeente van Sebastianus rust in een urn in genoem de kerk, terwijl zijn hoofd bewaard wordt in de Sint-Pieter! Natuurlijk is er ook nog een stuk van een pijl! We hebben eerst de kerk bezichtigd en zijn daarna onder geleide van een Franciscaner pater afgedaald in de ca tacomben. Voor mensen die er voor het eerst komen, is het een wel wat grie zelige belevenis. Als men er in het warmste jaargetijde komt, doet men er goed aan een jas aan te trekken, want het temperatuurverschil boven en on der de grond kan in Midden-Italië zeer groot zijn. Bij ons was dat nog niet no dig. We kregen een dun kaarsje in de hand en het verzoek onze voorman niet uit het oog te verliezen. Er loopt door de publieke gangen wel een elektrische leiding, maar die wordt alleen in nood gevallen gebruikt. De kleine kaarsjes verspreiden dus een spookachtig licht en daar de gangen dikwijls op- en af lopen en er ook trappen voorkomen, moet men goed uitkijken. De gangen zijn smal, soms nog geen meter en 2 a 3 m. hoog. Hier en daar is een verwijding met een grafmonument of een kapelle tje. Overal langs de wanden zijn nissen uitgehouwen, waar' net een menselijk lichaam in liggen kan. Maar gebeenten ziet men niet. Die zijn er vroeger alle maal uitgehaald. De lijken werden al leen in een doek gewikkeld erin gelegd en de opening voorzien van een mar merplaat, waarop de naam van de ge storvene stond. De wanden zijn be schilderd met allerlei symbolen: een anker, een duif, een pauw en heel dik wijls een vis. Ook ziet men veel tafere len uit de Bijbelse geschiedenis: Noach met de ark, Jona met de vis, de jonge lingen in de vurige oven, de doop van Christus, Maria met het kindeke Jezus enz. Ook afbeeldingen van de Goede Herder waren geliefd evenals van een biddende vrouw (orante). De rondgang duurt een klein uur en dan heeft men een goede indruk kunnen krijgen van het- ondergrondse toneel, waarop zich in de eerste eeuwen van onze jaartel ling zoveel droevigs heeft afgespeled. Wie niet in de gelegenheid is naar Rome te gaan, kan toch catacomben te zien krijgen. Hij gan dan naar Val kenburg, de bekende toeristenplaats in Zuid-Limburg. Daar heeft men uitge breide imitatie-catacomben gemaakt, die we enige jaren geleden eens be zichtigd hebben. We hebben kunnen constateren, dat deze werkelijk een ta melijk goed beeld geven van de echte catacomben bij Rome. MELISSANT Kerkdienst. Woensdagavond 7 uur hoopt in de Geref. Gemeente alhier voor te gaan de heer Huisman, student aan de Theol. School te Rotterdam. Kerkdienst. A.s. zondag hoopt in de Herv. Kerk op te treden de oud-predi- kant ds. J. Verweij van Arnemuiden. STELLEND AM Burgerlijke stand over juni 1958. Geboren: Maria d. v. St. van Es en J. F. Koese. Overleden: Cornells Keijzer, 39 jaar; Geertrui Maat wed. van C. Klink"81 jaar Ingekomen: Knöps W. J. echtg. van Human van Dirksland. Reisje. A.s. zaterdag gaan een groep vissers op uitnodiging van de Lits Schoenfabriek een bezoek brengen aan deze fabriek in Drunen. OUDDORP Kerkdienst. Donderdag 9 juli a.s. des avonds 7 uur hoopt student Huisman voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan. VRAAG/T EBNS IN KERKSTR.160 - OUDDORP NIEUWE TONGE Aangifte zoutschade. B en W. bren genonder de aandacht, dat vanaf 1 juli 1959 de gelegenheid is opengesteld aan gifte te doen van zoutschade aan ge bouwen, veroorzaakt door de inundatie 1944-1945 en de watersnoodramp 1953. Voor uitreiking van de aangifte for mulieren zal hedenavond van 19 tot 20 uur zitting worden gehouden ten ge- meentehuize. OUDE TONGE Beenbreuk. De echtg. van dhr. L. Kievit, ging zondag j.l. haar kippen drinken geven, en kwam te vallen, waarbij ze haar been brak, dr. Voogd verleende geneeskundige hulp. Gevallen. Het zoontje van T. Luijen dijk uit de Emmastraat, had het onge luk zodanig op zijn hoofd te vallen, dat de geneeskundige hulp van dr. Voogd noodzakelijk was. STAD AAN 'T HARINGVLIET Eerste prijs. J.l. zaterdag heeft het. kinderkoor van het gemengd koor „Con cordia" deel genomen aan het zarrgcon- cours te Rozenburg, waar het de eerste prijs veroverde met 339 punten. Duivensport. Wedvlucht P.D. vereni ging de Rode Duif vanaf Orleans 458 km. Aankomst 1ste duif 15.13.36. Trommel v. d. Boogert 1, 4, 10; Gebrs. V. d. Valk 2, 7, 11, 17; A. C. Koppe naal 3, 6, 12, 15; Comb, de Gans 5, 9, 13, 14; J. de Vos 8, 16. OOLTGENSPLAAT Collecte v.De Fakkels Bijeen". Deze week zal een huis aan huis collecte worden gehouden voor de Stichting Chr. Blindenhulp „De Fakkels Bijeen". Overleden. In het rusthuis „De Goe de Ree" te Sommelsdijk overleed op de leeftijd van 74 jaar Cornelia Maria Kammeraad, echtg. van Joh. de Vos». Zij heeft vroeger gewoond te Ooltgensplaat, Langeweg 4. Examens. Te Rotterdam slaagde voor het examen kleuterleidster, akte A mej. F. C. Birkhoff. Te Middelharnis voor het praktijk examen „halfwas" brood- en banket bakker Jan A. L. Holleman en voor het patroonsdiploma broodbakken A. Tig- gelman Jzn. Te Rotterdam slaagde aan de Wijk- school voor wijkverpleegster zuster M. Buscop CWd. Mej. Buscop, die reeds in het bezit is van de diploma's wit en zwarte kruis en de Ooievaar, slaagde met lof. Van de groep cursisten was zij tevens de enige die geen andere oplei ding heeft gehad dan de lagere school. Nieuwe sorteermachine voor fa. Vonk. De fa. Vonk, exporteur van land- bouwprodukten te Rotterdam gaat aan de Steigerdijk alhier een nieuwe sor- teerinrichting annex drooginstallatie bouwen. Het complex, dat een opper vlakte krijgt van IOV2 x 18 meter, komt gedeeltelijk naast en gedeeltelijk op de plaats waar nu een sorteerinrichting staat van de fa. Joh. v. Kempen, com- missionnair in landbouwprodukten. De bouw is opgedragen aan de fa. L. H. Korteweg, timmerman en de fa. A. V. d. Welle, metselaar, beiden te Oolt gensplaat. Met het werk is men reeds begonnen. Zang kerktelefoon. Zaterdagavond om 6.30 uur zal de Herv. meisjesvereni ging weer zingen voor de kerktelefoon ten behoeve van de zieken en de be jaarden. Oude meubelen worden in een omme zien van tijd „als nieuw". Vlekken en schaafplekken verdwijnen, door een voudig inwrijven met MEUBELWON- DER „J. 10"hét nieuwe onderhouds middel voor gelakte, gespoten en ge verniste meubelen. Per flacon 2.25. Last van houtworm? Geen angst, maar haal direkt een flacon PYRODEE hèt middel tegen houtworm. Per flacon 1.75. Verkrijgbaar bij: Woninginrichting M. C. Pijl. Weststraat 5. OUDDORP (Z.H.) Bruinisse heeft zijn nieuwe burgemeester de heer C. M. v. d. Linde die reeds elf jaar gemeentesecretaris was van deze gemeente met zijn gezin op bijzondere hartelijke wijze ingehaald. Gezeten in een open landauer, werd door het vlaggende vissersdorp door een haag van belangstellenden naar het gemeentehuis gereden, waar vele weigemeente woorden werden gesproken, al Jilenk er hier en daar een sombere toon door t.o.v. van de toekomst van de mosselbedrijven, die mogelijk door de realisering van de Delta* zullen wor den weggedrukt. Maar dit vermocht toch de blijde stemming niet te tempe ren want er heerste tot laat in de avond echte feestvreugde in het dorp. In de raadszaal, die in een bloemen zee leek herschapen werd de nieuwe magistraat geïnstalleerd door de heer D. V. d. Berge, die in het burgemeester- loze tijdperk zeven maanden deze funktie had waargenomen. Na een har telijke toespraak, waarin hij burge meester V. d. Linde gewezen had op zijn nieuwe en verantwoordelijke taak hing hij hem het teken van zijn waardig heid om. JViets te beloven Burgemeester van der Linde hield daarna een rede, waarin hij zei, dat men van hem geen beloften moest verwach ten. Hij stippelde desondanks toch een duidelijke beleidslijn uit en noemde o.m dat in de toekomst grote investeringen zullen moeten plaats hebben o.m. van de vissershaven, de verplaatsing van machinefabrieken, het maken van toe gangswegen enz. Het was merkbaar, dat de nieuwe magistraat door zijn elfjari ge ervaring, ingewijd was in de vraag stukken en problemen, die er te Brui nisse liggen. In de officiële raadsvergadering werd nog het woord gevoerd door de heer L. J. Hoogerheyde (a.r.) en weth. v. Gilst (s.g.p.) Secretaris de Groot sprak na mens het secretariepersoneel en over handigde een fraai bord van Delfts blauw. Vele gelukwensen Door een twintigtal sprekers werden daarna gelukwensen uitgebracht, o.m. door oud-burgemeester H. K. Michaë- lis; ir. H. P. v. d. Weele namens de Deltadienst; mr. F. Th. Dyckmeester burgemeester van Zierikzee namens de collega's; ds. H. W. v.' d. Brink Herv. predt. namens de kerken; en voorts meerdere sprekers namens diverse in stanties en verenigingen. Er werd na afloop een ronrit door het dorp gemaakt, onderbroken door een bezoek aan de kleuterschool. Voorts werden er die dag wedstrijden, kinder spelen e.d. gehouden. Des namiddags maakten vele inwo ners gebruik om de nieuwe burge meester te complimenteren. De zeer grote en actieve afdeling Oude Tonge van het Verbond voor Veilig Verkeer hield zaterdagmiddag een puz zelrit voor automobielen, motoren, bromfietsen en scooters, die de deelne mers leidde over de wegen en, door de dorpen van Oost- en Midden Flakkee. Het was de eerste keer, dat vanwege de afdeling zo'n rit werd georganiseerd, maar men heeft het voornemen deze puzzeltocht tot een jaarlyks terugke rende gebeurtenis te maken. Over het aantal deelnemers mocht men niet on tevreden zijn; er verschenen 22 auto's, 7 motorrijders, 4 scooters en 9 brom mers aan de start, die op de Kaai van Oude Tonge lag. Het aantal brommers was in verhouding, tot de velen, die er op Flakkee rgden ongeveer één op elke tien inwoners wel opvallend klein, maar vermoedelijk was dat uit onbekendheid met het interessante van zo'n puzzelrit en moet de belangstelling van deze zijde voor zulke evenementen nog groeien. De deelnemers moesten de verkeers regels tijdens de gehele tocht stipt in acht nemen Dat was de eerste voor waarde, die men ook wel mocht ver wachten van een afdeling, die „Veilig Verkeer" in haar blazoen heeft. De to tale afstand was 62.3 km, die in drie uren diende te worden afgelegd. Op het deelnemersformulier waren diverse oriënteringspunten aangegeven die ove rigens niet alle even gemakkelijk te ontdekken waren, zoals b.v. het tele foonnummer 23, ergens op een etalage- ruit in Nieuwe Tonge. Overigens was deze eerste rit niet al te moeilijk ge maakt en de meeste deelnemers hebben hem naar behoren volbracht. Waaruit volgde, dat de grootste puzzel voor de jury was Die moest, nadat alle deel nemers op de Oude Tongse Kaai waren teruggekeerd, in Hotel De Weerd heel wat cijferen om te kunnen bepalen wie de beste resultaten hadden geboekt. j Prijsuitreiking De prijsuitreiking geschiedde door burgemeester W. M. van der Harst, die voor de automobielen een prachtige, grote wisselbeker met vaan ter beschik king had gesteld, zoals hotel de Weerd een soortgelijke beker had geschonken voor de best geclasseerde motor- of scooterrijder. De andere prijzen, een lauwertak en medailles kwamen van de organiserende afdeling Veilig Ver keer. De uitslagen waren als volgt: Bromfietsen: 1. J. van Vliet, 2. J. van Loon, 3. A. C. Pollemans, allen uit Oude Tonge; Automobielen en motoren: 1. A. van der Valk, Middelharnis; 2. A. Bezuyen, Ouddorp; 3. R. van der Welle, Oude Tonge; 4. D. Verbrugge, Middel harnis. Na afloop van de prijsuitreiking be tuigde de voorzitter van de afdeling, ad judant Benedick, hartelijk dank aan allen, die aan de organisatie hadden meegewerkt en aan de deelnemers, die hij beloofde, dat de afdeling nog veel voor de toekomst op het programma zal zetten. Op het proef centrum van de Amerikaanse Marine te China in CalifOi-nië dienen oude afgedank te B-29 bommenwerpers als doe len voor nieuwe verdedigings wapens, welke op uitwerking worden beproefd. Vrijdag 10 juli a.s. zal voor een ge meenschappelijke ledenvergadering van de Holl. Mij. v. Landbouw, de C.B.T.B. en L.T.B., in samenwerking met de Tuinbouwvereniging, de Ned. Gladiolen vereniging, de Ned. Fruitteelt Organisa tie, de Ned. Bloembollencultuur, de ver. voor Bedijrfsvoorlichting en het Ge westelijk Arbeidsbureau een forum wor den gehouden, die zullen trachten om vragen, verband houdende met de te verwachten ontwikkeling op ons eiland te beantwoorden. Dit forum bestaat uit de heren: J. A. V. Nieuwenhuijzen, voorz. te Oolt gensplaat; Ir. Kers, tuinbouw-consulent te Barendrecht; Ir. van Galen, land- bouw-consulent te Dordrecht; Ir. Kui- péri, cultuur-consulent te Den Haag; P. W. Hordijk, burgemeester te Middel harnis; C. A. van Loon, landbouwer te Oude Tonge; P. J. Groenendijk, tuin der te Melissant; P. D. Sieling, bollen kweker te Melissant. De bijeenkomst wordt gehouden in Hotel Spee te Sommelsdijk en vangt aan des nam. 2 uur. ST. ANNALAND Aanbesteding. Door de Nederlandse Heidemaatschappij werd te St. Anna- land aanbesteed het egaliseren en drai neren van percelen met een totale op pervlakte van ongeveer 313 ha en het graven van kavelsloten voor de herver kaveling te St. Annaland. Er werd als volgt ingeschreven: 1. N.V. Eerland te Middelburg voor 256.500.—; 2. N.V. V. Oord te Werkendam voor 271.800.— 3. Kuyper en Molhoek te Ouwerkerk voor 277.500.4. Firma J. van Shilt te Lepelstraat voor 282.500.—; 5. H. en T. K. de Jonge te Renesse voor 288.900.—; 6. Firma J. van 't Verlaat te Hardinxveld Giessendam voor 296.500 Firma J. D. Janse te Middelburg voor 299.500.8. Firma A. Snepvangers te Apeldoorn voor f 307.200.—; 9. N.V. Mans-Jonker te Roosendaal voor 307.500.10. Firma Johs. van Vossen K. Moerland te St. Annaland voor 315.300.—; 11. Firma van der Hilst Van der Waard te Renesse voor 317.000 12. P. Verachtert te Kerkdriel voor 328.000.De raming voor dit werk bedroeg 295.885.De gunning werd aangehouden. BRUINISSE Burgerlijke stand over juni 1959. Geboren: Stoffel z. v. D. van den Berg en J. C. Capelle; Cornells z. v. L. van den Berge en C. van Gilst; Woute- rina Alida d. v. J. G. de Waal en J. K. Otte; Gerrit Jacobus z. v. D. J. Jumelet en M. Davidse; Pieternella Anthonia d. v. L. J. IJzelenberg en J. Dorst. Overleden: Janna Goudzwaard wed. van Johannes van den Berge 74 jaar i (overleden te Koudekerke). Gehuwd: A. Buteijn 26 jaar (van Krabbendijke) en Elizabeth J. Verkam man 25 jaar. Ingekomen: C. Zoeter, wed. van L. Bal uit Geervliet; E. P. van Zuiland uit Goes. Vertrokken: E, J. Verkamman naar I Krabbendijke; A. Valk en gezin naar Gorinchem; S. Bardanov en gezin naar Lelystad.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1