Veeriig jaar in dienst van Rijkswaiersiaai [ing fe huurblokkering een chaos Hulde Skelet gevonden aan strand te Ouddorp Puzzelrit vanuit Oude Tonge aan jarige Geslaagden vijfjarige cursus A Rijks H.B.S. Middelharnis [e jaargang Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Op 9 werpt Koning Boudewijn krans in Hollands Diep Centrale Telling MiddelharniH prins Geslaagd aan de Chr. Kweekschool „De Driestar" Ie Gouda Dinsdag 30 juni 1959 No. 2807 (V^ Ivlucht I BondI leerd, bij |>p ons eil bij del ben de ra ErneuzenJ (stand vl 52 meteil laankofflf er met dat is| Inder. lissen eeil leer nog f leter. Idstrijd C. J-< kivière 4| kle PBINS HENDEIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoo» K 1870—2629 ABOITOEMSNTSPBIJS l.BO PEB KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bt) contract speciaal tarl«l Na 8 uur avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167630 Jet is met de huurblokkering, die nu Keveer twee jaar werkt, wel erg Igi gelopen Ondanks vele waarschu- bigen heeft het kabinet Drees^ bij de Itste huurverhoging een systeem in- troerd, dat tot een complete chaos Ift geleid en bovendien de wet tot 1 aanfluiting heeft gemaakt. "We wil- j daarom aan dit volslagen regerings- feco enkele beschouwingen wijden. Dm verschillende redenen is het no- j, dat de lage huren van de voor- liogse woningen worden opgetrok- L. tot een veel hoger peil. De huur- |p sedert 1940 had de verhoudingen fceloos scheef getrokken en algemeen b men van mening, dat deze zo on- \ecr hersteld moesten worden. Enke- verhogingen waren zonder compli- ties ingevoerd, maar in 1957 meende P.v.d.A., dat de „huisbazen" al ge- JBg opbrengst van hun bezit hadden Tzij wilde de helft van de verhoging, 25»/o zou bedragen, zogenaamd af- nen, d.w.z. als belasting aan de fis- toevertrouwen. De andere partijen Iren hiertegen en toen heeft de man, I speciaal zich toelegt op compro- [ssen, prof. Romme, voorgesteld, deze l/z'/o te blokkeren op een bijzonder lootboek, hetgeen tenslotte werd aan- nomen. Ms men dus naar de schuldigen |kt, moet men in eerste instantie zijn fde P.v.d.A. die wel niet voor de blok- ïing was, maar door haar nog radica- I verlangens ertoe noodzaakte en ver- pgens bij prof. Romme. Vermeld moet iens worden, dat de A.R. en de S.G.P. legen gestemd hebben. Deze huur- |kkering is, naar nu uit het Verslag een Rekenkamer is gebleken een fislagen fiasco geworden. Wat is het val? 1/óór 1 augustus 1957 moest elke eige- |ar, die huizen verhuurd, deze met bedrag van de huur opgeven aan j administratie van het Grootboek, ze- lende in een apart bureau aan de idhouderslaan te 's-Gravenhage. Al- pehoorzame huisbazen hebben dit, zij onder medegeduld of verzwegen otest, gedaan. In totaal moesten er lar schatting ongeveer 300.000 aan- lldingen binnenkomen, maar nu is bleken, dat er nog 60.000 verhuurders pts van zich hebben laten horen Dit natuurlijk fout, want we zijn nu een bal verplicht de wet te gehoorzamen, al zijn we het er radicaal oneens be en al beschouwen we de maatre- als ten enenmale onbillijk, omdat huren rechtens toekomen in eigen en beheer aan de eigenaars van [huizen. Maar het is te begrijpen, dat pen op deze wijze meenden te moe- i protesteren. De ambtenaren van het lootboek moesten toen in de vorm steekproeven de onwilligen zien op tsporen, waarin ze blijkbaar nog lang ft geslaagd zijn. Verder waren er op bureau ruim 11.000 opgaven van Staties binnengekomen wegens leeg- |an, oninbare huren, zelfbewoning waarvan er slechts 4000 zijn af gaan. Daar de mogelijkheid bestond, de eigenaars uit het geblokkeerde |d verbeteringen konden bekostigen i de woningen (geen onderhoud) had- 1 ondanks het feit, dat er na één jaar slechts betrekkelijk kleine bedra- 1 op het Grootboek stonden, ongeveer po aanvragen voor deblokkering het reau bereikt. Het is daar echter Jkbaar zo'n chaos, dat er daarvan nog Ichts 27, zeggen zeven en twintig, zijn gehandeld En van de 20.000 ingeko- en formulieren, die verandering van lenaar aanmelden, is er geen enkele gedaan. let gaat hierbij in totaal om 1.500.000 Iningen in ons land, waarvan circa l/o in handen van particulieren is en rest in „beheer" is bij woningbouw- ïenigingen. Er zijn dus zeker nog een MOO niet-aangemelde huizen ve geloven niet, dat er in Nederland It op zo'n grote schaal wetsovertre- |g hee^t plaatsgehad. Ondanks de mctie van boete en zelfs hechtenis bben tienduizenden deze wet volko- fn genegeerd, waar wel uit blijkt, diep het rechtsgevoel gekrenkt is. |n krijgt wel 3% rente van het ge- |kkeerde geld en in 1967 wordt het gegeven, maar het gaat" om 't prin- &e. Bovendien wordt dit geld, dat na- prlijk in de tientallen miljoenen |pt, door de regering heel gewoon pruikt om de begrotingstekorten mee Ifinancieren De terugbetaling is van |er zorg. Wie dan leeft, die dan zorgt, ■pe zaken zijn dUs bij het bureau- lootboek hopeloos in de war. Dit be- F* niet te betekenen, dat de direc- Ir en zijn ambtenaren niet bekwaam noeg zijn, maar men heeft de omvang j de gecomplimeerdheid van deze ma- fie grondig onderschat. De politieke Winding van de blokkering blijkt aktisch onuitvoerbaar zonder een |orm apparaat. Men zit aan de Stad- "uderslaan dus met de handen in het lar. En bovendien worden er door de ^os aldaar nog andere moeilijkheden schapen. Het is n.l. zo, dat op iedere pt-aangemelde woning een claim van overheid rust, waarmee bij de aan- OP van een huurwoning rekening ge- |iaen moet worden, terwijl hetzelfde T ëÊval is bij de wei-opgegeven wo ngen met dien verstande, dat deze P' omgekeerd een tegoed op het pootboek heeft. De notaris moet dit bij Ir transport evenals andere lasten en |ren verwerken in de koopakte. En I "et zo, dat men op het bureau- [ootboek bij gebrek aan een goede re- pratie geen inlichtingen kan geven omtrent de blokkering. Men ziet dus, dat er nog allerlei consequenties aan vastzitten en dat dit hele systeem op alle manieren een totale mislukking is geworden. Gelukkig gaan er nu na de publikatie van de bevindingen van de Rekenka mer allerwegen stemmen op om de huurblokkering stop te zetten en met dit systeem te breken. Er zal nog dit jaar een beslissing over genomen moe ten worden in verband met een nieuwe noodzakelijke huurverhoging. Het laat zich aanzien, dat daarover in de Staten- Generaal een zeer felle strijd zal wor den gevoerd. Zel^s toen de brede basis nog bestond en de P.v.d.A. dus „rege- rings-minded" was, bleek het zeer moeilijk tot overeenstemming te komen. Dat kon slechts, althans tussen K.V.P., P.v.d.A. en C.H., via de blokkering. Maar deze zal, naar het schijnt, nu wel sneuvelen. We hebben er tenminste in geen enkel blad, van welke politieke richting ook één goed woord over ge lezen. Men zal er inderdaad wijs aan doen dit wanprodukt van compromis- politiek ten spoedigste te liquideren om nog groter chaos of anders een nieuw ambtenaren-regiment te voorkomen. Maar de grote vraag is, wat er dan bij de nieuwe verhoging uit de bus zal ko men. Deze zal van een behoorlijk per centage moeten zijn, al of niet gediffe rentieerd, anders komt men nooit uit dit probleem. Aan afroming door de fiscus van een gedeelte zal de rechts- liberale meerderheid zeker zijn stem niet geven. Bovendien komt men dan voor een nog ingewikkelder situatie te staan, want dan moet het Ministerie van Financiën deze huurbelasting in corporeren in ons totale belastingstelsel en een eigen dienst met honderden ambtenaren daarvoor in het leven roe pen. Hoge ambtenaren hebben destijds al verklaard, dat deze incorporatie praktisch onmogelijk is. Men ziet dus, dat noch afroming, noch blokkering, noch een laag verhogingspercentage wenselijk of mogelijk zijn en daarom zijn we er zeer benieuwd naar, hoe de regering en het parlement deze bran dende kwestie zullen oplossen. Voor ons is de zaak eenvoudig. Een nieuwe huurverhoging bij het oude hui- zenbezit dient zeker gemiddeld 20 a 25°/o te bedragen en dit bedrag dient volledig ten bate der eigenaars te komen, die dan beter in staat zijn in hun eigen be lang en in dat van de huurders hun hui zen te onderhouden. Zo nodig scheppe men daarvoor wettelijke waarborgen. Afgezien van de .noodzakelijkheid om een gezonde woningsituatie te scheppen via een huurnivellering (tot op zekere hoogte) is het ook een kwestie van bil lijkheid t.o. de eigenaars. De prijsin dexcijfers voor levensonderhoud zijn sedert 1940 gemiddeld 3 a 4 maal zo hoog geworden, de lonen 3 maal zo hoog, terwijl de huren thans op 162 staan (1940 100). Er zal dus, hoe dan ook, weer een nieuwe stap gedaan moe ten worden om een bevredigende situ atie te krijgen. Aan het strand in de buurt van het Flauwe werk te Ouddorp, zo ongeveer waar het huis heeft gestaan van de Rijkswaterstaat, is zondag door twee jongens een skelet gevonden. Zij zagen uit het zand een been steken, bij een door. de zee weggespoelde kleibank. De politie en de burgemeester werd direct in kennis gesteld; het geraamte dat er slechts gedeeltelijk meer was is opge graven en naar de begraafplaats ver voerd. Het waren de stoffelijke resten van een vrouwspersoon, vermoedelijk al honderd, misschien al wel tweehonderd jaar oud. De delen waren bros en vie len zo uit elkaui. Ter plaatse is vroeger een oude duin geweest; vermoedelijk is het slachtoffer daar destijds uit zee aangespoeld. Door de wisselende wer king van de zee is het nu weer bloot gekomen. A.s. zaterdag, 4 juli, organiseert het Verbond voor Veilig Verkeer afd. Oude Tonge een interessant uitgezette puz zelrit over de mooie polderwegen- en dijken van ons zomerse eiland. Het is nu eens niet een puzzelrit al leen voor auto's, maar ook scooters, motoren en zelfs bromfietsen kunnen er aan deelnemen. De tijdsduur van de rit wordt gesteld op plm. 3 uur. Overbodig is te vermel den dat er natuurlijk op zal worden gelet wie de minste verkeersfouten maakt. Voor de winnaars worden mooie prij zen beschikbaar gesteld, waaronder ook een „schitterende" wisselbeker. Voor nadere gegevens verwijzen wij naar -de aanplakbiljetten in uw woon plaats en de advertentie elders in ons blad. juli a.s. Op 9 juli, 's middags om ongeveer half drie, zal koning Boudewijn tijdens een bezoek per helicopter aan de Delta werken, in gezelschap van koningin Juliana, per helicopter een krans wer pen in het Hollands diep op de plaats, waar op 30 mei 1940 ongeveer 150 Bel gische militairen om het leven kwamen. Vooraf zal door de militaire attaché van België in Nederland aan de adjudant van H.M. de Koningin een krans wor den gelegd bij het monument op de Bel gische begraafplaats te Willemstad. Koning Boudewijn naar bouwput in Haringvliet Op donderdag 9 juli a.s. zal Koning Boudewijn van België een bezoek bren gen aan de bouwput in het Haringvliet Hij zal deze tocht maken van Rotter dam uit per helikopter. Veiling van maandag 29 juni 1959 Zwarte bessen 2.43 per kg. Aanvoer 800 kg. Aardappelen: Doré 24,50—25,70; Present 24,80—25,30; Prefect 18,90 19,70; Eigenheimers 21,40. Aanvoer 8000 kg. MIDDELHARNIS Kerkdienst. Heden dinsdagavond 7 uur hoopt voor de Geref. Gemeente al hier voor te gaan ds. M. Heerschap van Borssele. DIRKSLAND Roode Kruis Dirksland, Melissant, Herkingen. Op woensdag 1 juli zal te Melissant en op maandag 6 juli zal in Dirksland bloed worden afgenomen ten behoeve van de plasmabereiding. De laatste tijd heeft de afdeling al de donors van de O-groep moeten afstaan aan het zie kenhuis. Ten behoeve van een patien tje zijn ruim 60 donors opgeroepen. Het bestuur der afdeling doet een beroep op ieder tussen de 18 en 65 jaar die bloed kan missen om op deze afname avonden te komen. Dan kan de afd. tenminste in beide gemeenten nog met een rede lijk kwantum te voorschijn komen. Het bestuur verontschuldigd zich indien U zich reeds had aangemeld en U hebt voor deze avond geen oproep ontvan gen. Door de grote onttrekking van do nors t.b.v. het ziekenhuis en de weinige tijd, is het voorkomen van fouten niet uitgesloten. Kerknieuws Geref. Gemeente. A.s. vrijdagavond 7.30 uur hoopt ds. Chr. v. Dam van Rotterdam voor de Geref. Ge meente voor te gaan. Na afloop van de dienst zal een algemene ledenvergade ring worden gehouden voor het stem men van een te beroepen leerraar. Als tweetal zijn gesteld candidaat P. Blok van Rotterdam en ds. A. Elshout van Utrecht. HERKINGEN Duivensport. Melden we onlangs dat het scheen of alle duiven van de Post- duivenvereniging „De Luchtbode" al hier de zo gevreesde ziekte vleugellam zouden krijgen, hetwelk een liefhebber deed besluiten alle duiven op te rui men, hetgeen door de duivenliefheb- bers wordt betreurt, thans hebben de laatste wedvluchten een gunstiger beeld vertoond. Men wist op de j.l. gehouden wedvlucht van zaterdag van St. Denis afstand 328 km., met een deelname van 52 duiven enorme snelheden te berei ken, en wel van ruim 100 km per uur, drie uren achter elkaar. Met zulke lam me duiven te spelen is voor de post- duivenliefhebbers geen reden om ze op te ruimen en gaan ze moedig op de in geslagen weg voort. De weersgesteld heid was z.z.w.-wind, losgelaten 10.36.5-1 uur; aankomst eerste duif 13.36.51 uur. Prijzen: Logmans-Kievit 1, 6, 7, 10; C. van der Velde 2, 5, 9, 12, 13; Anth. Rie dijk 3, 11; M. van der Velde 4; C. Au- perlé 8. Watergemaal defect. Het waterge maal aan de Grevelingenweg is defect, en het zal nog wel een poosje duren eer dat het euvel hersteld is. Geen zondagsschool. In verband met de kerkdienst in de Herv. kerk a.s. zon dagmiddag, zal er geen zondagsschool worden gehouden. MELISSANT Collecte. De extra collecte voor chr. doeleinden in de Ned. Herv. Kerk te Melissant gehouden, heeft opgebracht 115.78. Ledenvergadering. Maandagavond 6 juli zullen de stemgerechtigde leden van de Ned. Herv. Kerk bijeenkomen tot het beroepen van een predikant. Vrouwenzorg. De Geref. Vrouwen vereniging Fébé hoopt woensdagavond 1 juli a.s. te vergaderen. Mevr. Baart- Visser zal dan het onderwerp behande len over art. 15 der Ned. Geloofsbelij denis. Na de pauze is er door drie leden een recitatie. Brandweer. In de plaats van dhr. P. L. A. Tieleman is tot commandant van het Vrijwillig Brandweercorps benoemd dhr. A. Troost. Dat zal woensdag 1 juli a.s. het geval zijn met de heer Kr. Westhoeve te Ouddorp. De vader en grootvader van de heer Westhoeve waren ook water staatsmensen en evenals hij belast met werkzaamheden aan de zeedijken langs de zuidzijde van de kop van Goeree. Op 1 juli 1919 volgde de huidige jubi laris zijn vader op, nadat hij als jon geman reeds aan de dijken had gewerkt en van zijn vader hèt steenzettersvak had geleerd. Westhoeve weet het stoot- ijzer en de hamer, de geijkte gereed schap van steenzetters, met grote vaar digheid te hanteren, al komt het de laatste jaren maar zelden meer voor, dat hij dit gereedschap in handen be hoeft te nemen, want zijn taak is nu in hoofdzaak een leidende en toezichtheb- bende. Westhoeve is belast met de leiding van het kanton der zeedijken, welk kanton zich uitstrekt vanaf de polder West-Nieuwland, nabij „de Punt", tot aan de Schaddeleepolder onder de ge meente Stellendam. Op 1 februari 1953 ontstonden er in de buitendijken van het kanton enige grote stroomgaten, terwijl de dijken ook overigens zwaar werden bescha digd. Ouddorp was van de buitenwereld afgesloten; maar dank zij de initiatie ven van Westhoeve en zijn voortva rendheid, alsmede het volle vertrou wen dat hij van burgemeester Kleij- nenberg genoot, konden en werden di-' reet maatregelen getroffen, die o.a. tot gevolg hadden, dat het grote stroomgat naast de haven als een der eerste, zo niet het eerste, van het gehele ramp gebied, gedicht werd en dat dit zodanig is geschied, dat het een definitieve dichting werd, waaraan verder maar weinig meer te doen is geweest. Het bloed van de oude dijkwerkersfamilie verloochende zich toen geenszins en men leerde Westhoeve in Ouddorp toen pas goed kennen; als een man, net zo hard als de basaltstenen, waarmede hij STELLENDAM In Juli twee rondvaartdiensten per dag naar de bouwput Met ingang van 1 juli a.s. zullen met de Flakkeese Bondvaartdienst te Stel lendam inplaats van één, twee vaste diensten worden gevaren. Vertrektijden 1.30 en 4 uur nam. Voor gezelschappen kunnen speciale diensten worden aan gevraagd, die dan 's morgens en 's avonds worden uitgevoerd. Men zie verder de advertentie in ons blad. Jeugd op reis. De Ned. Herv. Jeugd verenigingen hopen op 7 juli onder lei ding van ds. en mevr. Smit een reisje te maken naar Driebergen, Arnhem en Apeldoorn. Bloedafname. Denkt U om de bloed afname van het Ned. Roode Kruis op a.s. woensdag 1 juli van 18.3021.00 uur in het Haegse Huus. Eerste prijs. Op het gehouden con cours te Varsseveld behaalde de Chr. Gem. Zangvereen. „Soli Deo Glpria" zaterdag j.l. een Ie prijs met 311 pun ten in de afdeling Uitmuntendheid. Geslaagd. Donderdag 25 juni slaagde Tea van 't Leven voor het diploma 3- jarige handelsavondschool in Breda. _v \/KAAG'T EENS IN (40 WED.KURVIHKS OROGISTERU KERKSTR.160 - OUDDORP OUDDORP Engels ballonnetje gevonden. Aan het Ouddorpse strand (aan de punt) is een ballonnetje afkomstig uit Engeland bedrukt met St. Barnar Kerk gevonden. Voor inlichtingen wende men zich tot dhr; Degenaar Vogelduin, tel. 304 te Ouddorp. veertig jaren lang dagelijks te maken heeft gehad en even onverzettelijk in de strijd tegen de zee als de steen- glooiingen, welke onder zijn leiding zijn aangelegd. Toen H.M. de Koningin de wens te kennen gaf om uit elke plaats van het rampgebied een, vertegenwoordiger te willen ontvangen, was het met instem ming van de gehele Ouddorpse bevol king, dat de burgemeester hiervoor Westhoeve aanwees. Met als gevolg, dat er nu een foto in zijn huiskamer hangt, waarop men Westhoeve, in de uniform van kantonnier van Rijkswaterstaat op de trappen van Paleis Soestdijk ziet. Woensdag, daaraan bestaat geen twijfel, zal het de jubilaris niet aan be langstelling ontbreken en ieder zal het er mede eens zijn, dat deze veertig ja ren in dienst van Rijkswaterstaat bete kenen: veertig jaren nauwgezette plichtsbetrachting en hard werken aan een gemeenschapsbelang. Gaarne der halve alvast onze felicitaties bij de vele, die hem woensdag in zijn woning aan de Zuidweg 10, vlak bij de haven van Ouddorp, en dus ook bij het dikwijls zo gevaarlijke water van het Brouwers- havense Gat en de Grevelingen, zullen bereiken. OUDE TONGE Beursbericyiten van vrijdag j.l. Gerst 24—25; haver 23—25; erwten (schok kers) 50—75; erwten kl. gr. 35—51; maan zaad 110—125; karweizaad 75—86. Opbrengst collecte. De gehouden huis collecte ten bate voor „Het Hoogeland" heeft opgebracht de som van 59.29. Geslaagd. Mej. To v. Peer slaagde aan de kweekschool „Sint Lucia" te Rotterdam voor de hoofdakte bij het kleuteronderwij s. Donors. Door de bloedtransfusie- dienst van het Nederlandse Roode Kruis, die donderdag j.l. is gehouden in het Wit-Gele Kruis hebben zich 154 personen gemeld. STAD AAN 'T HARINGVLIET DuTOensport. Wedvlucht P.D. vereni ging vanaf St. Denis. Aankomst Ie duif 13.45.17. A. C. Koppenaal 1, 10, 12, 13, 14, 15; Trommel v. d. Boogert 2, 3; J. de Vos 4; Comb, de Gans 5, 8, 11, 16; Gebr. v. d. Valk 6, 7, 9, 17. DEN BOMMEL Onprettige ontdekking. Nadat zater dagavond j.l. drie meisjes uit deze ge meente deelgenomen hadden aan de turndemonstratie te Middelharnis, gin gen ze na afloop nog „een zakje patat" kopen. Ze plaatsten hun fietsen tegen de zaak van de fa. Vermaas in de Nieuwstraat. Toen ze na hun „zakje patat" gehaald te hebben, terugkwa men bij hun fietsen, was van één der fietsen een tas inhoudende sportkle- ding en schoeisel verdwenen. De rijks politie heeft de zaak in onderzoek. OOLTGENSPLAAT Aanbesteding woonhuis en winkel. Door architect L. F. Kloppers te Mid delharnis had vrijdagmiddag in Hotel Hobbel in opdracht van de heer A. Mans, Weespad 33, alhier, de aanbe steding plaats voor het bouwen van een woonhuis en winkel aan het Weespad op een perceel grond naast de Geref. pastorie. Er werd als volgt ingeschre ven. Abr. V. d. Welle en Zn. en L. M. Dors man en Zn. te Ooltgensplaat 24.058, L. M. Dorsman en Zn. Ooltgensplaat f 24.572,—; A. C. Snijder, Oude Tonge 24.732,—; J. Smeet en Zn. Oude Tonge 24.932,—; fa. G. v. d. Welle en A. Roos Den Bommel-Stad aan 't Haring vliet 24.999,M. Osseweijer en W. Mooyaart Oude Tonge 25.450,—; C. Smeets Achthuizen 27.500,—; fa. A. J. G. Jansen, Sommelsdijk 28.520,—; De begroting was 25.600,—. Ter gelegenheid van de ver jaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard heeft het Cadettentamboer- korps „Prins Bernhard" maan dagochtend op Soestdijk een uit voering gegeven. Vooraf werden de musici door de Prins geïnspecteerd: De bij gaande foto geeft hiervan een beeld. OOLTGENSPLAAT In memoriam L. J. Schilperoort overleden. Zaterdagmorgen is in het Rusthuis „De Goede Ree" te Sommelsdijk op de leeftijd van 74 jaar overleden de heer L. J. Schilperoort. Gedurende één jaar was hij in genoemd rusthuis inwonend en voordien was zijn woonplaats Oolt gensplaat. De overledene was van be roep landbouwer en mitsdien bekleedde hij in enkele landbouworganisaties be langrijke functies. De heer Schilperoort was o.a. voor zitter van de Landbouwvereniging „Landbouw Belang" en dijkgraaf van de Galathee-Mariapolder, alsmede be stuurslid van de Caago. In de Herv. kerk was hij lid van het college van no tabelen, waarvoor hij in 1957 bedankte. Vóór dat de vereniging Steun bij Zie kenverpleging overging naar het Alge meen Ziekenfonds W.Z.E. was hij van deze instelling ook voorzitter. De begrafenis heeft heden dinsdag middag te Ooltgensplaat plaats gehad. Aan de christelijke kweekschool „De Driestar" te Gouda zijn geslaagd voor het examen onderwijzer(es) de dames G. Gaasenbeek te Gouda, J. van Bode graven en K. W. Brak te Reeuwijk, D. W. Buiten te Doetinchem, G. Jans te Kampen, A. G. de Priester te Middel burg, C. M. Timmerman te Linschoten - en T. van Wijngaarden te Waddinxveen t De heren A. W. de Bruin, C. van den Over, A. J. J. van der Valk, R. Veer man en J. Vuyk te Gouda; P. Bakker te Herwijnen; I. Boot te Kortegene, P. van Dam te Ooltgensplaat, L, van den Dikkenberg en A. Oudenaarden te Utrecht, G. Dijkgraaf te Elspeet, P. J. Jansen te Rotterdam, A. Koetsier te IJsselmuiden, M. Kramer en M. Post te Delft, T. Lemstra te Lemmer, C. Oskam te Bergambacht, D. Peters te Waddinx veen en G. van den Toren te Nieuw Lekkerland. Afgewezen één kandidaat. Alle kandidaten slaagden ook voor de examens lichamelijke oefeningen en handenarbeid. Voor de 5-jarige cursus A. der Rijks Hogere Burgeschool te Middelharnis, slaagden de volgende candidaten: Johny Kern; Kees Kik en Koos van Splunter te Middelharnis; Gijs van der Laan en Kees van Nimwegen te Som melsdijk; Jan van Oostenbrugge en Corrie Ouwens te Oude Tonge; Trix van Putten en Laura de Ruiter te Dirksland; Jan van Splunter te Stad aan 't Haring vliet. Geen van de candidaten moest worden afgewezen; allen konden met het 5-jarig diploma naar huis. De uitslag van het examen 5-jarige cursus B hopen we volgende week be kend te maken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1