K Veel lof voor jubilerende Woningbouwvereniging Middelharnis gezondheid' LAVE RVI ER Overzichtsfoto van een groot aantal woningen door de jubilerende vereniging gebouwd Akiiviieii wordi van Overheidswege geremd Openlucht-uitvoering Sparta-Hygiea Plaatselijk Nieuws M// 99 Biz. 2 „EILANDEN-NIEXJWS" Dinsdag 23 juni De Woningbouwvereniging „Middeliiarnis" lieeft bij de lierdenking van liaar 40-jarig bestaan niet over belangstelling te klagen gehad. Op de receptie in de aula van de Techn. School was zoals in ons vorig nummer gemeld veel bezoek en 's avonds aan de feestdis in Hotel Meijer, waren vrijwel alle geno digde gasten opgekomen. Met het bestuur en hun dames v/as er burgemees ter Hordijk, de wethouders en secretaris, de directeuren van de Nutsbedrij ven alle eveneens met hun echtgenoten; vertegenwoordigers van de zusterver enigingen op het eiland en van andere instanties. Er werd die avond door vele sprekers een hartig woordje gesproken waarbij de algemene klacht domineer de dat de Overheid de plattelandsgemeenten karig en soms helemaal niet met bouwvolume bedeeld, waardoor de aktiviteit van de verenigingen sterk wordt geremd, Ot op non-aktiviteit wordt gezet. Men had over het alge meen veel lof voor het gepresteerde van de jubilerende vereniging wat een sti mulans gaf om onversaagd verder te gaan. Bij de opening van de tafel gaf de voorzitter de heer L. v. d. Waal een kort resumé van hetgeen in de afgelopen 40 jaar op woninggebied te Middelharnis is tot stand gekomen. We zullen dit niet alles weergeven, omdat wij dit reeds in een vorig artikel hebben gedaan. Spr. schetste o.m. de strijd die er ge weest is om de vereniging „open" te krijgen wat in 1947 een feit werd en releveerde ook een en ander over de rumoerige vergadering in 1948 en de vorming van het nieuwe bestuur. Het werk van het bestuur is toen wel eens gekenschetst als „parade paarden en luchtkastelen" de parade hebben we nu hier riep spr. uit en de luchtkaste len kunnen we zien in de geriefelijke woningen die intussen zijn gebouwd. Spr. gewaagde van het bezoek van de Hengelose vereniging (van vorige week), die 35000 woningen exploiteert, welke vol lof was over het-geen hier is gepresteerd. Er zijn 316 van de meest moderne wo ningen gebouwd en tal van excursies zijn gemaakt om het beste op woning gebied en op dat van de inrichting te kunnen geven. Finantieel is de zaak vol komen gezond; onderhouds- en reser vefonds staan er prima voor. Het speet de voorzitter dat hij na de glansperiode moest gewagen dat 1959 een jaar wordt met een zwarte bladzijde in het boek van de W.B., want tot heden is er voor deze gemeente nog geen enkele toewij zing voor nieuwbouw. Het lijkt of dit past in het kader van de uitholling van de plattelandsgemeenten verzuchtte spr. die voorts betreurde dat door het voor genomen vijfjaren plan van 380 wonin gen oftewel 75 per jaar waarmee de woningnood te Middelharnis goed deels zou kunnen worden opgelost, een dikke streep was getrokken. De bouw capaciteit is er voor aanwezig aldus spreker en het bestuur zal er niet in berusten maar alles doen om die ca paciteit rendabel te maken voor meer dere woonruimte en vervolmaking van een goede volkshuisvesting. Een betere verdeelsleutel Burgemeester Hordijk had veel lof voor de W.B. en schetste hoe deze een uitstekende taak verricht door met in spanning van alle krachten te trachten de bevolking een redelijke woning aan te bieden. Vooral na de oorlog is het resultaat goed geweest en het huizen- bezit zeer gestegen. Spr. bejammerde eveneens, dat ondanks de grote behoef te, door Overheid een rem op de akti viteit van het bestuur is gezet wat te vens een bevordering van het arbeids- overschot teweeg brengt. Het uitbrei dingsplan wacht op realisering, spr. hoopte dat dit spoedig tot uitvoering zal komen. Rabbi Ben Keschi heeft in een satirische tekening op de gemeen teraad van een afgeschoten viertrapsra- ket iemand „Victoriéh" laten roepen (dhr. Kleingeld, red.) spr. drukte de wens uit dat „Victorie" in dit geval spoedig zal worden gehoord. De burgemeester betrok in zijn speech ook de W.B. van Sommelsdijk, die vorig jaar het 40-jarig jubileum ongemerkt had laten voorbijgaan en bracht dan namens het gemeentebestuur zijn ge lukwensen over. Men is wel in R.T.M.- trant begonnen met de naam van Zuy- len aldus spr., maar er is veel nuttig werk verricht en hij hoopte dat in de toekomst nog meer aktiviteit kan wor den ontplooid.' De verdeelsleutel door het Prov. Bestuur toegepast zal dan radicaal dienen te worden gewijzigd; men zal van het werkelijk woningte kort moeten uitgaan, wil er enig pers pectief inzitten. Wethouder Dijkers bracht bij zijn gelukwensen namens de W.B. te Som melsdijk naar voren dat de woning bouw een kwestie is van sociale orde. Alle besturen zijn er van overtuigd dat een goede huisvesting een noodza kelijke eis is, waarom alle krachten worden ingespannen om dat te berei ken. Met belangstelling is gadegeslagen wat de W.B. te Middelharnis doet aldus spreker, die concludeerde dat de zaak goed is aangepakt. Men kan er ook nog van drinken en eten aldus spreker, die zinspelend op hetgeen de burgemees ter over Sommelsdijk gezegd had zei, dat men daar wat bescheidener is. Hij besloot zijn toespraak met de wens dat Middelharnis door groter woning- bezit tot meerdere bloei zal komen. De heer La Fleur complimenteerde als voorzitter van de raad van commissa rissen, prees de grote aktiviteit van het bestuur en de goede samenwerking. Ook hij bracht de „rumoerige verga dering" nog eens ter sprake, waarbij de voorzitter toen een stoïcijnse kalm te aan de dag legde en wenste hem toe: „houdt U kalm ook wat de toewijzing betreft en nog 40 jaar er bij." De heer Geerling, sprekend namens de directeuren der nutsbedrijven sprak eveneens over „samenwerking", al stond die t.o. van de W.B. wel iets los ser. Hij sprak de wens uit dat de te Mid delharnis nog bestaande krotwoningen spoedig door nieuwe zullen kunnen worden vervangen en door de openbare nutsbedrijven worden geïnstalleerd met die zaken, die het leven aangenaam maken. Architect Kloppers die tot op heden 200 woningen voor de vereniging bleek te hebben gebouwd sprak over het he den, verleden en toekomst van de W.B. Het verleden is prachtig verlopen, het heden bracht wel de opening van het nieuwe kantoor en magazijn maar ook de donkere bladzijde van nog geen toe wijzing. Voor de toekomst zijn er plan nen genoeg, o.m. een bejaardencentrum, al dan niet met verpleeggebouw, hoog bouw enz. Spr. wenste het bestuur spoedige verwezenlijking toe. Verder wijdde hij aandacht aan het personeel, vertelde een en ander over het klach ten-uurtje enz. en wenste de vereniging veel nieuwe leden toe en daarnaast een groot bouwvolume. Hij zegde het be stuur toe als aandenken aan dit jubi leum een luchtfoto te zullen laten ma ken van hetPrinsenkwartier, om deze in het nieuwe kantoor een plaats te geven. Leutige speech Notaris de Vries sprak namens de Woningbouwvereniging Dirksland. Hij hield een wat je noemt „leutige" speech, waarin hij hoofdingelanden en de di recteuren van de nutsbedrijven onder de loupe nam en zei niet te kunnen be grijpen, dat een architect, nu er geen toewijzing voor woningbouw is, toch nog een cadeau kan geven Ook de „verdeelsleutel" bracht hij ter sprake; Flakkee stond op de verdeelkaart aan gegeven als een „zwarte plek". Het on- derhoudsfonds van f 26.000,--------bezit van de leden vond spr. prachtig maar wanneer in 't vervolg niet meer mag worden gebouwd zal men de handen vol hebben om er mee rond te komen, aldus profeteerde hij. De heer Brinkman, sprekend namens de W.B. te Stellendam merkte op dat „het leven begint bij veertig", waar Stellendam als jonge vereniging nog lang niet aan toe is en slechts nog en kele treden gezet heeft op dit moeiza me pad. Hij sprak zijn dank uit, dat de heren v. d. Waal en Kieviet zich veel moeite hadden getroost bij de oprich ting van hun vereniging en hoopte dat de „zwarte bladzijde" waarover gespro ken is zal worden versierd met een gou den rand, in de vorm van een flinke toewijzing voor de jubilerende vereni ging. De heer van Leeuwen, directeur Gascentrale Flakkee wilde niet spre ken over gas, maar over zijn indrukken die hij van de Woningbouwvereniging had. Hij schetste het bestuur als een team dat belangeloos veel werk verzet, zonder enige vergoeding en met opof fering van veel vrije tijd. Bovendien wordt verantwoording gedragen over een enorm bedrag (4V'4 miljoen gulden) en prees verder de grote verdienste van de vereniging die hij bij dit jubileum het predicaat wilde geven van „het of- ficiersschap in de orde van respect van de burgerij van Middelharnis." I De fotograaf-journalist G. van Eek gewaagde van de goede samenwerking met de streek- en dagbladpers al die jaren en bracht in herinnering dat het ontstaan van de W.B. in feit te danken is aan een persman, de heer van Zuylen (overigens geen familie van dr. van Zuylen, directeur van de R.T.M.) die tegenwoordig in Elseviers weekblad schrijft onder het pseudoniem dr. Last post. Hij bood het bestuur twee keu rige foto's aan, een die 's middags ge maakt was van het hijsen van de vlag bij het nieuwe kantoor en een van het Prinsenkwartier vanaf de toren geno men. Aan de burgemeester overhandig de hij een foto van diens woning, die tevens dienstbaar kan zijn om liet Prov. Bestuur te laten zien dat het te Middelharnis voor de bouw van wonin gen nog niet aan ruimte ontbreekt. De laatste spreker was de secretaris penningmeester de heer L. G. Kievit, die de aandacht vestigde op de veelzijdig heid van de voorzitter die in vele ge vallen architect, econoom, jurist, maat schappelijk werker en bovenal een goed organisator moet zijn. Hij moet ook vechten tegen allerlei instanties, tegen aannemers, soms tegen de architect, te gen de wethouders (wat hij zelf ook is) ook wel tegen de burgemeester en zijn eigen penningmeester Hij gewaagde echter van goede samenwerking in het bestuur, drukte de wens uit dat dit in in de toekomst zo zal blijven en be sloot met te wijzen op de noodzaak dat de woningbouwproblemen in meer over leg met de zusterverenigingen dienen te worden bekeken. De voorzitter bracht in een slot woord dank aan alle sprekers voor hun goede woorden en gelukwensen. Hij prees zich gelukkig mensen naast zich te weten, die het ook finantieel aan kunnen. Dat gaf hem en het bestuur een veilig gevoel en hij hoopte dat de goede samenwerking nog vele jaren be stendigd zal blijven. De Woningbouwvereniging „Middel harnis" mag op een in alle opzichten geslaagde herdenking terugzien. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK De gymnastiekvereniging Sparta- Hygië, die honderden leden uit Mid delharnis en Sommelsdijk telt, waarbij de jongste jeugd niet het minst druk is vertegenwoordigd, herdacht deze win ter het vijftigjarig bestaan. Men wil thans, gezien het jubileumjaar, in nog breder kring in de gelegenheid stellen om kennis te maken met het werk der vereniging en met het turnen in het algemeen. Daartoe gaat men op zater dagavond 27 juni a.s. op het gemeen telijk sportveld „Concordia" te Middel harnis een grote openluchtuitvoering geven, waaraan niet alleen „Sparta- Hygiëa" zelf, maar ook enige andere NATUURZUIVER ^M. OPWEKKEND VERKWIKKEND verenigingen van Goeree-Overflakkee zullen deelnemen, terwijl de Kon. Mu ziekvereniging „Sempre-Crescendo" een eri ander zal opluisteren en ook mee zal defileren in de mars, die voor de aan vang van de demonstraties die be ginnen te 6.30 uur nam. door de bei de dorpen zal worden gehouden. En voorts werkt ook de muziekvereniging „ApoUo" mee door opluistering van de mars en met een concert op het sport terrein. Het programma van de turndemon- stratie luidt als volgt: opening, knotsoefening dames, demon stratie door de zusterverenigingen S.S.S., Nieuwe Tonge, O.K.K., Oude- Tonge en O.N.A. Den Bommel. Langemat, speciale demonstratie door een groep keurturners van de vereni ging Ulysses uit Rotterdam, vrije oefe ning door jongens en heren, demonstra tie div. oefeningen door DOS, Ooltgens- plaat, Olympia uit Dirksland en Sparta- Hygiëa; tafelspringen door de heren- groep van Ulysses, lintoefening meisjes en dames van Sparta-Hygiëa. 'Uitreiking diploma's. Vrijdagavond 3 juli des avonds 8 uur zal in het ge bouw van de R.H.B.S. alhier de uitrei king plaats vinden van de einddiplo ma's en rapporten van de leerlingen der Handelsavondschool. SOMMELSDIJK Geslaagd. Op 16 juni 1959 slaagde voor onderwijzer aan de Chr. Kweek school te Ede (dir. dhr. A. Beversluis) Krijn Breeman Mz. HERKINGEN Nieuwe,leerlingen. Bij de Chr. school op Geref. grondslag (hoofd de heer P. Murre) zijn voor de nieuwe cursus 20 nieuwe leerlingen ingeschreven. Diploma. Onze plaatsgenoot de heer K. D. Witvliet behaalde op 18 juni j.l. aan de Ruijterschool te Vlissingen het diploma 3e stuurman Grote Handels vaart (G.H.V.) Rekening diaconie. De rekening van de diaconie der Herv. kerk over 1958 ligt vanaf heden tot zaterdag 27 juni a.s. des avonds van 7-9 uur voor de lidmaten ter inzage bij de boekhouder Chr. Huizer St. Elizabethstraat 17. Schoolreisje. De laagste drie klassen der chr. school op ger. grondslag maak ten j.l. vrijdag per bus van fa. Buysse een welgeslaagd reisje naar Ouddorp en omgeving. Opzichter speeltuin. Als opzichter bij de speeltuin is aangesteld de heer M. Breur. OUDE TONGE Zwemwedstrijd. Op zaterdag 4 juli a.s. hoopt de gymnastiekvereen. O.K.K. een zwemwedstrijd te organiseren. De deelnemers kunnen zich opgeven bij één der leden van het bestuur. Beursbericht van vrijdag j.l. Gerst 23-25; haver 22-25; erwten (schokkers) 50-70; erwten kl. gr. 35-48; maanzaad 120-124; karweizaad 70-75. Handel matig. Geslaagd. Een dezer dagen slaagde de heer C. Quist te Ede voor het on derwijzersexamen. Deze foto is genomen vanaf de toren van Middelharnis. Op de voorgrond ziet U de huizen in de Ring en daarachter de kwartie ren met nieuwe woningen die door de Woningbouwvereniging „Middelharnis" zijn gebouwd. Bloedafname. De bloedtransfus dienst van het Nederlandse Roode Kk is voornemens om op donderdag 25 j; a.s. de bloedafname te doen plaats vi: den van de donors, die zich hient hebben opgegeven. De donors dienen verschijnen in het Wit-Gele kruisj bouw. Voorstraat 4, alhier. Begroting Gascentrale. Het dagelii; bestuur der Gascentrale Flakkee, brei; ter openbare kennis dat de begrofi: en uitgaven van het dienstjaar 1960 ti af heden tot en met 7 juli a.s. ter j: meente secretaris voor een ieder is ne gelegd. STAD AAN 'T HARINGVLIET Reis ouden van dagen In opgewekte sterhming kwamen oudjes om 6 uur naar het „Trefpm! Ongeveer 6.30 uur werd er gestarte werd naar Sluishaven gereden. Ter met de boor over naar Dintelsas, wa; de bus al gereed stond. Daar ging iiii met de bus om 7.30 uur rijden en nai de reis een aanvang. Er werd gereè over Oud-Gastel, Oudenbosch ns; Breda, waar de tocht langs het pai, voerde en door deze stad naar Teterir gen waar om half negen de kooi: maaltijd werd gebruikt. Kwart ovi negen werd de reis voortgezet en gii het in de richting Oosterhout en lam Geertruiderfberg door het land van A tena naar het veer te Sleewijk na; Gorkum. Na aldaar nog even gepauzeerd hebben stapte men weer in en ging li langs het Zederikkanaal richting bn van Vianen. Vervolgens ging de tot: door de stad Utrecht waar men ook iï een en ander zag. Ongeveer 1 uur kw men we in Hilversum bij de Anus Hoeve, waar de warme maaltijd geref stond. Na de maaltijd had men nog et poosje de tijd om zich te vermaken i de speeltuin. Half drie ging men wef op stap, langs paleis Soestdijk, Zei? door de Gelderse Vallei tot Rhaü waar de begraafplaats van de oorloj: slachtoffers werd bezocht. Bij Rhes' de brug over naar de Betuwe. De oii jes hadden n.l. veel zin om kersen; eten, wat zij ook gedaan hebben, tusfe Tiel en Geldermalsen. Veel natu» i schoon ging die dag het oog voert Van de Betuwe ging men door de Bon meierwaard naar 's Hertogenbosc ,4 waar tussen deze stad en Tü'Durg 'i avondeten werd gebruikt. Via Brïf, richting Dintelsas ging het naar Iw toe. Het is voor de oudjes weer bijzonder genoeglijke dag geweest. Opbrengst collecte. De collecte tf bate van het Roode Kruis heeft in dfe gemeente opgebracht 278,35. door W. Schippers 34 Nu was er in het dorp wel iets uitge lekt van de twist tussen Bart en de op zichter, doch het rechte wist men er niet van, hoewel men zeer goed be greep, dat Bart de verliezende partij moest zijn geweest; in het andere ge val zou hij waarlijk zijn herbergvrien- den niet hebben ontweken. De knecht en de dagloners van de Klittenhof konden ook niet veel ophel dering geven. Bart kwam van de hoeve niet af, hij werkte voor twee en was stug en nors in de omgang, zodat niemand hem iets durfde vragen. Bart had wel meer van die nukken gehad, dat hij in geen weken de Klit tenhof verliet, doch dat hij deze dag geen schaatsen was komen rijden had zijn vrienden toch wel verwonderd, niet alleen, omdat Bart als de beste schaat- senrijder van het dorp bekend stond, doch ook het feit, dat Marie Groskamp er aanwezig was, zou voor hem in ge wone omstandigheden een besliste re den zijn geweest om te komen. Druk werd er onder de huiswaarts kerende jongelui over het geval gespro ken en verschillende meningen werden geuit. „Hij is altijd gewend geweest, dat iedereen voor hem uit de weg ging, doch het schijnt, dat hij in de opzichter zijn man gevonden heeft, en nu is het zijn beurt om uit de weg te gaan," meende een der jonge boeren. Doch een ander, die Bart beter kende, was van een ander gevoelen. „Je kent Bart Brakkers niet, als je denkt, dat hij uit vrees wegblijft," zo sprak deze, „hij is slechts voor één mens ter wereld bang en dat is voor de gek ke Wulfert; anders vreest hij niemand. Maar hij voert iets in zijn schild, dat zeg ik je." Dat de laatste spreker het bij het rech te eind had, zou maar al te spoedig aan het licht komen. 't Was niet bepaald een donkere avond, al stond de maan pas in 't eer ste kwartier; de hemel was helder en de sterren fonkelden in schitterende pracht. Doch aan de overzijde van de vliet, achter de kerkhofmuur, daar waar een oude treurwilg zijn blader- loze, doch dichte takkenmassa er over heen welfde, was het donker, stikdon- ker. Vastgedrukt tegen de grijs bemoste muur, en onder de overhangende tak ken, stond Bart Brakkers, en hij bevond zich daar reeds sinds het invallen van de schemering. Van zijn schuilhoek uit, had hij het jonge volk zien zwieren over de ijsbaan en onder hen ook Marie Groskamp, die hij haatte, omdat ze de voorkeur gaf aan die vreemdeling. Ook haar had zijn scherp oog in de vallende duisternis kunnen onderscheiden aan 't einde van de baan. Hij had gezien hoe het jonge volk die twee omringde; hoe de gehate Fries voorrijder was, welke plaats anders steeds voor hem bestemd was. „Moet die kerel dan overal mijn plaats innemen?" had hij gemompeld, en zijn sterke tanden knarsten over el kander en zijn gespierde vuist omklem de vaster de zware knuppel. De tijd verliep, en toen de vijf zware klokslagen uit de oude kerktoren veruit galmden over de stille, besneeuwde velden, en eindelijk wegstierven in tril lende naklank, toen voer de jonge boer van de Klittenhof een huivering door de leden en het was hem, ais fluister den de doden daar vlak bij hem in hun graven. Wat was hij hier dicht bij moeder! Schuw wierp hij een blik over de lange muur. Daar, geen tien pas van hem af, on der dat besneeuwde heuveltje, daar lag zijn moeder begraven. En hij stond hier en waarvoor In weerwil van de scherpe koude, brak het zweet hem uit. Zou hij maar niet liever naar huis gaan, naar vader, die eenzaam op de Klittenhof was ach tergebleven? Naar vader, die hem nog gisteren waarschuwend had toegeroe pen: „Bart, Bart, je zint op kwaad, ik merk het wel, maar God die in de don kerste schuilhoek van je hart ziet, weet het óók, en Hij zal je tegenkomen op je verkeerde weg." Thans stond het jonge volk aan het begin van de baan bij elkander. De personen onderscheiden kon Bart niet meer; hij zag slechts een donkere mas sa, doch horen kon hij hen zoveel te beter. „Morgen kom je toch stellig weer rijden, van Limmen," riep de een. „Tot morgen opzichter riep de ander, en meer dergelijke uitroepen klonken ver ward dooreen. Het deed Bart opnieuw stampvoeten van woede, toen hij de be kende stemmen zijn doodsvijand hun vriendschap hoorde betuigen. Zou Ma rie met van Limmen in gezelschap van zijn zusters en andere jongelui geza menlijk de kant opgaan naar de pol derweg? In dat geval zou Bart weer dwars door het veld hun de pas afsnij den tussen Klavervier en de Klittenhof, doch hij vermoedde, dat de opzichter het meisje wel zou meenemen naar juffrouw Rijnberg; Bart wist, dat Ma rie Groskamp bijna nooit in het dorp kwam, zonder even in het doodgravers huisje een praatje te maken. Zijn vermoeden bleek juist te zijn. Uit zijn schuilhoek kon hij hen nog juist de dorpsstraat zien oversteken en een ogenblik daarna hoorde hij duide lijk, dat de deur van het doodgravers huisje geopend en weer gesloten werd. „Ha ha mompelde Bart, „hij wil liever straks met zijn liefste alleen de stille weg wandelen dan met dat troep je daar ginds. Wacht maar, kameraad we zullen zien, of je Bart Brakkers weer neertrappen kunt." zo vervolgde hij grimmig, en met geweld onderdrukte hij elk zachter gevoel, dat een ogenblik te voren opwelde in zijn borst. Een klein halfuur verstreek weer, en nu en dan voer een huivering door de forse gestalte van de wachtende, loe rende jonge boer daar bij de kerkhof muur, want het vroor, dat het kraakte, en de plek, waar hij stond, was juist aan de windkant. Maar nu ineens voel de Bart geen kou en geen snijdende oostenwind meer; de achterdeur van het doodgravershuisje ging open en het volgende ogenblik waren Marie Gros kamp en Albert van Limmen op de vliet, en kwamen met vlugge tred juist in zijn richting. Toen Marie even uit gleed en een beweging maakte van val len, sloeg de opzichter de sterke arm om haar heen. Zo naderden ze de oude treurwilg, waaronder Bart zich schuilhield. Door haat en woede verblind, hoorde Bart niet, dat de achterdeur van 't doodgra vershuisje weer openging en gesl»'' werd. Hij was thans zichzelf niet i* meester, en het ijs opstormende bn* „Vervloekte Fries, je trapte mi] iii,';,.j| sloot, waar zij bij was, nu zal ik j';3 afranselen, dat je voor mijn w», kruipt in haar tegenwoordigheid." De zware knuppel suisde door lucht en een zachte kreet, als y^" «i stervende vogel, volgde onmiddel"! op die moordende slag. Marie had zich, zonder zich een blik te bedenken, vóór van Limmen 8' worpen en de slag voor hem beste»' trof haar aan het hoofd. - Doch de razende woesteling scW.J het niet bemerkt te hebben, en ref*| zwaaide hij zijn stok opnieuw om voor een tweede slag. Die slag trof echter geen doel, een zwaar lichaam botste met i' dige kracht zijdelings tegen Bart B' kers op. -.> 't Was de onnozele Wulfert, die z'^, opeens naast hem bevond, en vreemd snuivend gebrom als ^^".ji woedende beer, deed Bart het hW" S de aderen stollen. Hij trachtte zich nog los te worstej; uit de hem als een schroef omkleWJ^^. de armen van de onnozele, doch diens geweldige lichaamskracht Bart niet opgewassen, temeer i^aai' onbedwingbare angst hem s-'hier ,i lamde. (Wordt vervo'

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 2