r i ,:f S Keuring van paarden en veulens te Sommelsdijk Visconcours te Ouddorp Predikbeurten L. Moerkerk Veertig-jarig bestaan Woningbouw-1 vereniging „Middelharnis" Goede nachtrust Jury kreeg er weinig te beoordelen Van onze adverteerders J tÉO VAN lERtANi^ Geslaagde brandweeroefening NIEUWS UIT ZEELAND Planten van bomen behoort tot de taak van de Dijkring 'M handgel Uw vacantie eenvoudige camera J. ZANDSTRA NAAK BABY'S U MET DE PLEET .BYSET *T^U5' oogartó bezocht bij KEUVELAAR uw BRIL gekocht -•■:;-i;.;TbTAiE.:::-'-;- iEEaVERkC^OP WEST-KRUiSKAPE 5# KORTING W WEÖ.KÜRVIHKJ OROGlttER'J: Ouddorp ZEELAND Opening van nieuw kantoor annex werkplaats door Zenuwrust Mijnhardt's Zenuwtabletten vleessn Biz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" VnJdagJ9junilMsM yj.ij(jag 19 Over alle akkers van enige omvang op Goeree-Overflakkee ronken tracto ren en het trekpaard wordt hoge uitzondering. „Er is zelfs geen liefde meer voor het paard" betreurde de secretaris-penningmeester van de Kon. Vereni ging „Het Nederlandse Trekpaard", de lieer A. H. Mijs te Sommelsdijk, toen woensdag voor de districtskeuring in zijn eigen gemeente slechts een tiental paarden met veulens voor de jury veerden geleid, inplaats van de negentien, die het keuringsboekje vermeldde en dat aantal was ook maar een schaduw meer van wat vroeger op het eiland naar de keuringen kwam; wij herinne ren ons, dat een grote weide vrijwel vol kwam met merries en veulens en dat concourses-hippique een telkens terugkerend festijn waren. Thans was het maar een armetierig troepje dieren, dat de jury, gevormd door de heren D. J. den Hartog Jager, te Herveld, en J. Lokhorst, te Driel, te beoordelen kreeg, echter gelukkig al leen wat het aantal betrof, want de paarden, die er wel waren, zagen er prima uit en de veulens niet minder. Alleen misten wij aan hen de linten, franjes en kunstige vlechten, waarmede vroeger de paardenknechts de dieren zo presentabel mogelijk naar de ken- ring leidden. Ook dat gaat er dus al af, evenals de bedrevenheid in het draven met de paarden en de kunst om de die ren op z'n voordeligst te laten uitko men als zij door de jury van nabij wer den bekeken. Wij hoorden een der paar denliefhebbers van de oude garde meer malen een leider toeroepen: „keren dat paard!" en toen wij hem vroegen v/at daarvan de reden kon zijn, was het antwoord: „Je ziet toch wel, dat de beesten anders met hun voorbenen in een put van de wei staan en dat is toch geen gezicht, een naar voren hellend paard!" Die opmerker is trouwens ere lid van de afdeling Zuid-Holland, de heer L. Slis, Oude Tonge, die de glo rietijd van het paard nog ten volle heeft meegemaakt. De uitslag van de premie- en stam boekkeuring was als volgt: merrie veulens, geb. na 1 mei: Betsy van de Plaat, eig. J. W. Korte weg, Ooltgensplaat, pr. 2; Udine van de Troffel, eig-. fokker J. C. Roodzant, Dirksland, pr. 1. merrie veulens, geb. voor 1 mei: Anneke, eig. K. C. Koese, Dirksland, pr. 2. drie-jarige merriën: Anna van de Pallandt, eig. N.V. van Pallandtspolder, Middelharnis, pr. 2A; Coba, eig. C. Stehouwer, Melissant, pr. 2B. 4- tot 7-iarige merriën: Rietje van Pallandt, eig. N.V. van Pal landtspolder, Middelharnis, pr. 1; Em ma van Pallandt, eig. N.V. van Pal landtspolder, Middelharnis, pr. 2. 4- tot 7-jarige merriën met veulen: Fannie, eig. J. C. Roodzant, Dirksland, pr. IB; Costona van Claassenhof, eig. J. C. Roodzant, Dirksland, pr. IA; Ir ma van Welgelegen, eig. J. W. Korte weg, Ooltgensplaat, pr. 3; Bertha van ■Jan, eig. J. A. Struijk, Sommelsdijk, pr. 2B; Hersa van Dijkzicht, eig. K. C. Koese, Dirksland, pr. 2A; 8-jarige en oudere merriën met veulen: Martha van de Kraayer, eig. J. A. Struijk, Sommelsdijk pr. 2A; Honda, eig. K. C. Koese, Dirksland, pr. 2. in kleur gefotografeerd zelfs met een Thans binnen Uw bereik door drastische prijsverlaging. Print 9/9—9/12 b.v. 85 cent ATELIER EN FOTOHANDEL SOMMELSDIJK Modernisering juwelierszaak Fa. Van Andel Het bekende juweliersbedrijf van de fa. Van Andel, Beijerlandselaan 176 te Rotterdam, heeft een grondige moder nisering ondergaan. De oude betimme ring heeft plaats gemaakt voor fraaie plastic wandbekleding in fijne grijze tinten, afgewisseld door moderne vitri nes en kleurrijke vakken. Aan de ver lichting, vloeren en plafonds werd bijzondere zorg besteed. Natuurlijk is de etalage en gevel niet vergeten. Al met al, een belangrijke verbetering die het geheel een rijker en sfeervoller aanzien geven. De talrijke klanten (ook van de eilanden) zullen nu nog beter hun keuze kunnen maken dan voorheen het geval was. Enorme colecties, zoals gewoonlijk, liggen overzichtelijk ge rangschikt en geven een prettig en sfeervol aanzien. De bekende service, reparatie en gra veer afdeling, zullen nu meer dan ooit tot hun recht komen. Het moet gezegd worden, dat de heer van Andel, door deze verbouwing blijk heeft gegeven van goede smaak en de gelijke vakmanschap. Wij wensen de fa. dan ook veel suc ces in haar gemoderniseerd pand. Op dinsdag 30 juni a.s., aanvang 13 uur, hoopt de vereniging „Jeugdhaven" te Ouddorp een groot visconcours te houden op het Ouddorpse strand nabij de vuurtoren. Het belooft een sportief evenement te worden van de eerste orde. Zoals bij zulke wedstrijden gebrui kelijk, worden ook hier fraaie prijzen uitgeloofd voor de gelukkige die de eerste vis vangt, die het grootste aantal vangt, die het verste werpt enz. enz. Gelegenheid tot aanmelding bij de heren P. Kloppers, Hotel Duinzicht en J. V. Mierop, Oosterweg 72 beiden te Ouddorp, tot en met maandag 29 juni en op dinsdag 30 juni tot 13 uur op het wedstrijdterrein. Inleggeld 2,50. THOLEN Hoogwater in de week van 21 t.m. 27 juni 1959. Z. v.m. 3.39 uur en nam. 16.11 uur; M. v.m. 4.31 uur en nam. 17.00 uur; D. v.m. 5.18 uur en nam. 17.42 uur; W. v.m. 6.05 uur en nam. 18.26 uur; D. v.m. 6.52 uur en nam. 19.15 uur; V. v.m. 7.38 uur en nam. 19.59 uur; Z. v.m. 8.24 uur en nam. 20.41 uur; zaterdag 20 juni Volle Maan te 21.00 uur zaterdag 27 juni Laatste Kwartier te 23.12 uur. MIDDELHARNIS Krasse baas! Onze vroegere dorps genoot de heer M. v. d. Stad, die de hoge leeftijd van 95 jaar en 6 maan den heeft bereikt is weer met vakantie naar zijn zoon P. v. d. Stad te Middel harnis gekomen en heeft de reis vanuit den Haag nog geheel alleen gemaakt. De heer v. d. Stad vertoeft sedert de ramp in een Hervormd Rusthuis te Den Haag. Hij is buitengewoon goed ge zond en nog bijzonder vitaal. ledere dag maakt hij nog een wandeling. Hij wilde absoluut niet hebben, dat zijn zoon hem op de reis begeleidde; hij moest het persé alleen doen. Wat wel een prestatie is op die lioge leeftijd. Gevonden voorwerpen. 1 knipmes; 1 rolmeetband; 1 boodschappentas van gevlochten touw; 1 paar bruine kinder schoenen waarvan de neuzen zijn uit geknipt; 1 schakel-armbandje (dieren riem); 1 huissleutel; 1 heren rijwiel; 1 vulpen; 1 rammelaar van kinderwagen; 2 zilverbonnen; 1 damesrijwiel merk P.J.K.; 1 blauw grijze portemonnaie met inhoud; 1 bruin lederen heren porte monnaie met inhoud; 1 vulpen zonder dop; 1 jongensjasje bruin beige; 1 wit te hond met bruine oren; 1 bruin lede ren handschoen (linker) ;J. doublé das- speld; 1 autoped kleur Ijlauw; 1 kinder jasje bruin manchester op de mouw M embleem; 1 dames vulpen; 2 fietssleu- teltjes aan ring; 1 hengselmand met strik; 1 kinderportemonnaie kleur bruin DIRKSLAND Ernstige val. De 76-jarige alleenwo nende weduwe van W. de Bonte wo nende aan de Gelderse dijk maakte, toen zij uit het bed kwam, een val, waardoor zij niet meer kon opstaan. Op haar hulpgeroep werden de buren gesignaleerd die met behulp van voor bijgangers de woning openbraken. De dokter werd gewaarschuwd die een heupbeenbreuk constateerde. Zij moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Burg. Stand: Geboren: Jan Cornells, zoon van D. de Rooij en W. van Ouden aarden, Pieternella, dochter van C. de Bruin en A. van Antwerpen; Jacobus, zoon van P. Jacobs en C. J. M. Nijsse; Hendrik, zoon van J. van Broekhoven en W. Aartsen. Ondertrouiod: M. Grinwis 28 jaar en L. C. Troost 23 jaar. Brandweerwedstrijd. Het vrijwillige brandweerkorps heeft deelgenomen aan de gewestelijke brandweerwedstrijd te Oostvoorne. Het kwam uit in de twee de klasse, hetgeen voor Plakkee de hoog ste groep is. Van de 17 deelnemende verenigingen kwam het korps als 10de uit de wedstrijd. HERKINGEN Ongeluk.. Het zoontje van W. Vo- laart had het ongeluk met zijn fiets de Kaaidijk af te rijden, tegen de afraste ring aan, v/aardoor hij een bloedende hoofdwonde opliep. Doktershulp moest worden ingeroepen. Zeldzame operatie. Dat ook dieren artsen voor zeer zware problemen ko- ;Voo^ vi^rek haar LIJNBAAN 50 .-Uitg. Gero en Verlovingsringen men te staan moge blijken uit het feit dat de veearts Wagner te Dirksland werd ontboden bij de landbouwer C. D. v. d. Velde te Herkingen, in verband met een zeug welke zijn jongen niet kwijt kon. De dierenarts de ernstige situatie overziende, adviseerde operatief in te grijpen, hoewel het voor hem een zeer zware taak was, daar hij dit voor de eerste maal in zijn praktijk moest doen. Met assistentie van collega Ter- louw te Middelharnis is de operatie ge lukt en werden een 10-tal biggen ter wereld gebracht, ook de moeder maakt het best. Men kan begrijpen dat en de eigenaar en de veearts verheugd was over de goedgeslaagde zeldzaam voor komende operatie. STELLENDAM Benoemd. Met ingang van 1 oktober a.s. is aan de Chr. Nat. School benoemd de heer E. Steen van Rotterdam. OUDDORP „Draagt elkanders lasten". Voor dit fonds zal vanaf 22 juni tot 4 juli col lecte gehouden worden. In 1958 kon aan 3200 patiënten hulp worden verleend en de landelijke collecte bracht op 275000 Hartelijk aanbevolen. Wij brengen hier tevens de inzame lingen voor het Jeugd Roode Kruis naar voren. Er is in 1958 ingezameld 3V2 kg zilverpapier en 8 kg capsules. Bij voort- duur aanbevolen Uit de auto gevallen. Het 4-jarig dochtertje van de f am. S. Voortman, dat met haar vader meereed in de auto over de provinciale weg had het onge luk uit de auto te vallen. Het duikelde zo op de weg, rolde naar de grasberm en kreeg ernstige wonden aan het ge zicht en vele ontvellingen. Dr. Ruize- veld en enkele van de E.H.B.O. ver leenden eerste hulp; de volgende dag is het kind naar het ziekenhuis gebracht. Onderhandse verkoop. Slager P. Tanis heeft onderhands aangekocht van de wed. Kr. Spee, het woonhuis staan de aan de hoek Weststraat. Het is de bedoeling om er een geheel nieuwe model-slagerij te bouwen. De afbraak van het oude huis is gegund aan Cor Grinwis Cz. Ongeluk. Op de provinciale weg naar Goedereede viel de bromfietser W. Wit te en bekwam een ernstige hersengr schudding. Beurs. Op de beurs van donderdag was weinig handel in granen en peul vruchten. Er was goede vraag naar aardappelen, eerstelingen voor 18 en doré voor 19 et per kg, sjalotten deden 5 tot 7 gulden per roe en biggen 50 tot 60 gulden per stuk. Winkelsluïting. De winkels te Oud dorp zijn gedurende het drukke badsei zoen t.m. 31 augustus op maandag t.m. vrijdag tot 7 uur en op zaterdag tot 8 uur 's avonds open. Visserij. De prijzen der pelgarnalen zijn gedaald, maar voor exportgarna len opgelopen tot boven 3.de vangsten zijn matig, tong noteert 2.40 en spiering 35 et. per kg. Vroege sjalotten. Als een zeldzaam heid kan worden gemeld, dat op 16 juni dit jaar, de eerste rijpe sjalotten per auto zijn vervoerd, door de commissi onairs Klaas van Dam en Zonen. Uitslag wedvlucht duiven. Zaterdag 13 juni nam de P.V. „De Trekvogels" deel aan de wedvlucht vanuit Noyon, afstand 255 km. De duiven werden ge lost om 10 uur met een krachtige N.- Oosten wind. Aankomst - eerste duif 15.40.21; Laatste duif 17.0.1. De prijzen werden als volgt behaald. 1, 5 en 6 J. Kaptijn; 2 R. Klein; 3 en 7 Gebrs. Verduijn; 4 W. Padmos; 8 W. Kievit. slaande vlammen en daarom wordt het uiterste van de wagen gevergd. Op de plaats des onheils aangeko men staat burgemeester W. M. v. d. Harst met het raadslid L. Hokke het corps op te wachten. De burgemeester pakt zijn horloge en zegt: „slechts tien minuten heeft U er over gedaan man nen." En de brand? Twee pakken stro, gelegd op een landhek, had dhr. Hokke in brand ge stoken. Spoedig was het vuur geblust en de brandweer kon inrukken. Voor het vertrek kreeg deze oefening (want dit was de heel opzet) een nog zeer bijzonder tintje. In zijn zak had de burgemeester nog 4 diploma's, die hij uitreikte aan vier leden van de bemanning die onlangs examen hebben gedaan voor pompbe- diener. In het midder nachtelijk uur kregen de heren Jac. de. Vos Jacz., A. Duim Jz., S. L. Birkhoff en P. de Vos Jacz. hun officiële bescheiden in handen en de overige leden van de bemanning moesten in deze uitreiking tevens een waardering zien ook voor hun werk. Het was een oefening die zeer ge slaagd mag heten en waarvan zelfs de commandant niet afwist. Voor het eerst werden bij het alarm de huisbelletjes gebruikt, niemand in de Plaat heeft er iets van bemerkt. Schoolreisje kinderen O.L. School Heden vrijdag maken de kinderen van Idas 4 tot en met 8 van de O. L. School no. 1 een schoolreisje naar Rot terdam en Den Haag. In Rotterdam be zocht men het Scheepvaartinstituut en in Den Haag ging het naar Panorama Mesdag. De reis werd verzorgd door de fa. Buijsse te Middelharnis. Van genoemde klassen gaan binnen kort ook nog een aantal kinderen on der leiding van het personeel uit kam peren. Bejaardenreis. Voor het reisje van de bejaarden op 23 juni a.s. moeten de deelnemers om half acht op het Wees pad aanwezig zijn waar de bussen ge reed staan. In de Langstraat om kwart over zeven uur bij het Evangelisatie gebouw. Inleveren vakantiebonnen. Op za terdag 20 juni a.s. bestaat er gelegen heid om bij de penningmeester van de N.C.L.B., de heer A. Kromdijk, Kas tanjestraat 16, vakantiebonnen in te le veren met opdruk „geldig tot 30 april 1959". Er zal zitting worden gehouden van 2 tot 4 uur namiddag. Dit is de laat ste inlevering. NIEUWE TONGE Bloedtransfusiedienst. Het bestuur van het Ned. Roode Kruis alhier maakt bekend dat de aanmeldingskaarten voor de bloedtransfusiedienst van het Roode Kruis daar waar ze niet zijn opgehaald ingeleverd kunnen worden ten gemeen- tehuize. Kerkdienst. In het gebouw van de Geref. Gemeente, hoopt a.s. zaterdag avond om kwart over zeven voor te gaan student Lichtenberg van Rijssen. Alle advertenties uit de gerheente Ouddorp, op zakelijk gebied en familie advertenties (geboorte-, verloving-, hu welijk-, overlijden enz.) worden aan genomen door onze agent BOSWEG 2 Ook alle drukwerk wordt door hem met de meeste spoed verzorgd. OOLTGENSPLAAT Burgetneester Van der Harst reikte in de nacht diploma's uit. Woensdagnacht 12 uur rinkelde de telefoon bij de commandant van de brandweer, de heer Jac. de Vos Jaczn. te Ooltgensplaat. „Bij mijn buurman L. Hokke aan de Oudelandsedijk is ibrand uitgebroken en zijn telefoon is reeds onklaar gewor den." „Of je direct wil komen", aldus de stem van de heer Harry Jacobs aan de andere zijde van de lijn. „Onmiddellijk", zegt de Vos en tevens zet hij de schakelaars om, die de huis- bellen van de brandweermannen in werking stelt. Enkele minuten later giert de brand weerauto over de Oudelandsedijk. De mannen zien in de verte reeds de uit- ZONDAG 21 JUNI 1959 MIDDELHARNIS Herv. Kerk 9.30 uur ds. T. Poot en 6 uur cand. H. Binne- kamp. (Extra collecte voor Kweek school Ede). Ger. Kerk 10 en 6 u. ds. G. C. Muntingh. Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. M. Tanis. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. A. Gooyer. (Collecte Bouwfonds.) Rem. Kerk 10 uur ds. Rosingh en 6.30 uur jeugddienst ds. Spijker uit Den Haag. DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur dhr. C. J. Kesting en 6 uur ds. J. den Bes ten. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur cand H. Binnekamp van Middelharnis en 6 uur ds. A. Jonkers. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. J. H. Vlijm en 6 uur cand. J. G. v. d. Vlist van Bergambacht. Ger. Kerk 10 en 4 uur ds. Scholing te Zuidland. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. Ger. Gem. in Nederl. 10 en 6 uur le zen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. J. Smit. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Broer van Spijkenisse. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9.30 uur j cand. J. G. v. d. Vlist van Bergam bacht en 6.30 uur ds. J. H. Vlijm. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. den Besten en 2.30 uur lezen. (v.m. H.A., collecte Bouwfonds). Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. G. van Driel. Ger. Gem. 2 x lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 uur ds. Bakker van Zwijn- drecht. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. B. J. Zaal. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. A. Jonkers en 6 uur dhr. C. J. Kes ting. (Collecte diaconie voor Kinder bescherming. Ger. Gem. 10 en 6 u. lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. van Wake ren. (Extra collecte kerkbouw N. O. Polder. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. Trapman. Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur dhr. Ligtenberg van Rijs sen, student theol. school Rotterdam. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. G. Wursten. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Schout. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. van Drenth. (Extra collec te voor P.I.T. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. Huisman. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur dhr. J. Neijenhuis. (Voorber. HA) THOLEN Herv. Kerk 10 en 3 uur ds. J. den Hoed. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Bouwman van Noordwijk aan Zee. Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 u. lezen. Chr. Ger. Kerk 10 en 6.30 u. ds. V. Doorn. OUD VOSSEMEER Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. A. Breure (v.m. H. Doop, Extra collecte kerk). Ger. Kerk 10 Donderdag 18 juni is op enigszins feestelijke wijze het veertig jarig be staan van de Woningbouwveeniging „Middelharnis" herdacht. Het bestuur recipieerde des middags in de aula van de Technische School en had vele handen te drukken. Wij bemerkten er o.m. de gemeentebesturen van Middelharnis en Sommelsdijk, afge vaardigden van besturen van Wo ningbouwverenigingen uit het eiland; burgemeester Hordijk, de notarissen de Vries en mr. Hempenius; direc teuren van de Nutsbedrijven; archi tect Kloppers, meerdere aannemers, de heren Esselink en v. Dieren als bouwmaterialenleveranciers en vele leden van de Vereniging,. Het podium in de aula was met tal van bloem stukken bezet, 's Avonds is een diner gehouden in Hotel Meijer, waar door tal van sprekers het woord is ge voerd en waar bij al de feestvreugde de grote klacht was over de geringe toewijzing waardoor de woningbouw ernstig wordt belemmerd. We komen daarop nader terug. Vóór dat de receptie plaats had is het bestuur met de bouwers in het nieuwe kantoor annex werkplaats (voor de am bachtslieden) en garages aan de Mei doornstraat bijeengekomen om dit com plex officieel in gebruik te nemen. De voorzitter de heer L. v. d. Waal hield daar een korte beschouwing over woningbouw, de vele plannen die er zijn, die helaas niet kunnen verwezen lijkt door de geringe toewijzing. Ware het zo, dat de plannen van 300 woning wetwoningen zouden kunnen gereali seerd, zou het woningprobleem te Mid delharnis goeddeels zijn opgelost. Maan.] dag a.s. komt de hoofdinspecteur va: de directie Volkshuisvesting en Wedei opbouw ook al in verband met dit jj. bileum de nieuwbouw te Middelharni; bezichtigen, en de voorzitter hoopte d; deze door een verassing zal meebrenge in de vorm dat van een flinke toewij, zing. De hoofdaannemers voor de bouï van het nieuwe kantoor, dat er schi;. terend uitziet en veel gemakken bieè waren de heren P. Wielhouwer (tin, mer-) en de heer C. van Groninge: (metselwerk). Het schilderen gebeurd; in eigen beheer, elektriciteit J. Verhai en fa. de Jong sanitair. Namens het personeel en de dage! dienst werd door opzichter Lagerwei; een mooie elektrische klok voor he nieuwe kantoor aangeboden en dos: een der aannemers (die onbekend wen, ste te blijven) een vlag en vlaggestol Namens een der huurders (de heer 1 Struyk) bood dhr. Op den Brouw ee; fraaie kapstok aan en tenslotte ontvin, het bestuur van de aannemers ea' pracht van een voorzittershamer mt: inscriptie. De voorzitter zegde voor al deze ge schenken en voor de gelukwensen har telijk dank. Hij bracht ook dank vot de keurige afwerking van de gebouweri waarbij opzichter Lagerwerf zich voc- lOOVo aansloot. Daarna werd de vlag gehesen door voorzitter (geassisteerd door de be stuursleden want het touw zat in ót knoop), waarmee het kantoorcoraples officieel was geopend. De heer vaif Oosterloo (onderwijzer) heeft de ge-I beurtenis verfilmd. Famili< I Met blijdsc kennis van 1 ons dochter TAI i Wij noemen H. Vl! K. Vi sommelsdijl Oostdijk ONDERTRC MAARTE CORRir Huwelij ksvo D.V. plaats dag 26 juni te Dirkslanc Stellendam, ^Molenkadi Dirksland, Wernerlas Gelegenheid op vrijdag 2 5.30 uur en uur in het -bouw Secr^ Dirksland. ST. MAARTENSDIJK Kerkdienst. Dinsdagavond 23 juni om 7 uur hoopt voor 'de Oud Geref. Gemeente voor te gaan ds. Du Marchie van Voorthuizen van Sliedrecht. Burgerlijke stand over mei 1959. Geboren: Bertus z. v. J. J. Elenbaas en S. Fr. Snijders; Elza'Albert z. v. C. Koopman en N. van de Ree; Pieternella Maria d. v. D. de Wilde en R. ten Broe- ke; Cor z. v. M. J. Rogers en I. Beeke; Willem z. v. P. Bimmel en C. M. J. van Vossen. Huwelijksaangiften: J. C. Schot 32 j. wonende te Tholen en C. L. Pot 24 j.; Gehuwd: A. J. op den Brouw 24 j. te St. Maartensdijk en J. M. Hartog 19 j. Overleden N. Poot 67 jaar e.v. M. C. Slootmaker; C. M. Hage 84 jaar wed. van P. V. d. Slikke. Vertrokken: I. P. op dien Brouw naar Tilburg; j. van Gorsel-naar 's-Graven- hage. STAVENIS'SE Burg. Stand over de maand mei. '59. Geboren: Gerard Jacob, zoon van A. Jonkheer en A. Wisse; Dinant, zoon van C. L. Quist en P. Hage. Overleden: Tannetje Quist, 69 jaar, echtg. van M. A. van Beveren. Leendert van den Berg, 63 jaar, wedn. van G. P. Riedijk. Gehuwd: Jacob Marinus Elenbaas 28 jaar en Joh. L. Stoel 2b jaar. Vertrokken; J. L. Elenbaas-Stoel naar Zwijndrecht. ST. ANNALAND Gunning werken. Het uitvoeren van grond- en rioleringswerken tussen de Leliistraat, de Scheldestraat, de Geer truistraat en de Borgvlietstraat in het uitbreidingsplan De Zeskant in de ge meente Bergen op Zoom werd gegund aan de laagste insclirijvëf, de firma Johs. en M. Moerland uit St. Annaland voor een bedrag van 112.600.Van de zeven inschrijvingen was de firma N.V. Aannemersbedrijf Van Oord uit Werkendam met een bedrag als inschrij ving van 138.000 de hoogste. De ra ming voor deze werken bedroeg 139.350.—. Bevorderd. De heer Johs. F. Kaas- hoek uit St. Annaland, werkzaam als adjunctcommies ter gemeentesecretarie en 6.30 uur ds. A. Koning. Chr. Ger. Kerk geen opgaaf. SCHERPENISSE Herv. Kerk 9.30 uur ds. V. d. Haar en 2.30 uur ds. West land. (Collecte kerkvoogdij). Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen. POORTVLIET Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. W. Vroegindeweij uit Bleis- wijk. (Collecte- orgelfonds). Ger. Kerk 10 uur lezen en 2.30 uur ds. Bouwma van Noordwijk aan Zee. Ger. Gem. 10, 2 en 6 uur lezen. ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2 uur ds. J. v. d. Haar. (Bed. H. Doop.) Oud Ger. Kerk 3 X lezen. Oud Ger. Gem. 3 x lezen. ST. ANNALAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Westland. Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen. (Collecte voor opleiding aan de Theologische School) Vrije Ger. Gem. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. STAVENISSE Herv. Kerk 10 uur lezen en 6 uur ds. J. den Hoed. -Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur dhr. J. W. Sla ger. ST. PHILIPSLAND Herv. Kerk 2 x ds. van Dieren. Ger. Gem. lezen. Oud Ger. Gem. 3 x ds. Gebraad. BRUINISSE Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. Goudzwaard uit IJsselmonde. Ger. Kerk 10 en 5 uur cand. W. Ha verkamp, beroepen predt. te Anna Ja- cobapolder, Ger. Gem. 10 en 5 uur ds. F. Mallan. Oud Ger. Kerk 10 en 5 uur lezen. NIEUWERKERK Ger. Kerk 10 en 5 u. dr. J. H. Becker. in Tholen, is bevorderd tot adjunci-i commies a. Collecte. Zondag 21 juni a.s. zal e: in de kerkdiensten van de Ger. Gen:eeii- te te St. Annaland een collecte gehou den worden voor opleiding aan de theo logische hogeschool van de Gerei Ge meenten. Voor de Hemava. De te St. AnnalaD;;'^ gehouden busjescollecte in de maanci mei ten bate van de Hemava heeft :1 19.12 opgebracht. Aardappelveiling van woensdag I, juni 1958. Woensdag 17 juni werden te St. Annaland de eerste vroege nieuv, aardappelen geveil. De prijzen warer, als volgt gewone 25.1024.10. Dorf drielingen 22.09—21.96. Doré kriel i 20.12. Doré voer 2.04. Alles per 1« kg. Aanvoer 475 kisten. De eerste aan voerders v/aren de telers: A- L. C Brooymans, F. Elenbaas Jz, Lt. J. Goe- degebuure en Zn. en Lt. Paape. Van de groep Scherpenisse was er bij deze eer ste veiling nog geen aanvoer. Hedenmori haagde het een gedul lijden, va weg te nen geliefde man, vade, grootvader oom, de hi TEUNIS echtg< Co Margaret: j.n de 01 ruim 71 j£ Ons va ming O" dend: Stad aan Wed. C. (Buiten verantwoordelijkheid der rei) Geachte redacteur, Dinsdagavond las ik liggend in he! ziekenhuis te Dirksland het stiiS over het geschil met de Dijkring Flat kee over de boomaanplant, o.m. of 41 wel tot de taak van de Dijkring be hoort. Toen ik dat las ben ik haast mijt bed uitgesprongen over de onzin dis de woordvoerder van polder Onwaaii daar heeft uitgesproken. Het antwoon of het tot de taak van de Dijkring be hoort moet volmondig bevestigd w?' den beantwoord. Ten Ie: omdat de Dijkring eigenaai is of beheerder en als zodanig het plant- recht heeft; Ten 2e: het planten van populieret kan goede opbrengst geven ook «f Flakkee. Na 25 jaar is een goede boon^ kaprijp en kan dan 80,— per kub. opbrengen. Dit is door mij onderzocW bij kwekers in Brabant. Ten 3e: De opbrengst kan dus voo' de Dijkring betekenen 1100 x 80,- 88000,— (na 25 a 30 jaar). De onkos ten kunnen worden gesteld op 50 a S et. per boom, soms kost het dit lal' niet. Bij deze berekening wordt er va» uitgegaan dat er na 25 jaar 1 ra-' liou aan een boom zit, maar dit kan o»' IV2 kub. meter zijn. Ten 4e: Staatsbosbeheer staat volle dig achter deze plannen ook finanti«' Wel moeten de bomen goed worden on derhouden, waartegen nog al eens ww* gezondigd. Dat de Dijkring nu wat pech beöj bij de beplanting omdat de grond D|f| overal even prima is, kon ze ook bi*; weten. Ook een boer heeft op z'n Ia"' wel eens een tegenvaller. Wat de andere soorten betreft z"'^ men het eens kunnen proberen met kockanjewilg of de Ulmus Hollano'j Vegeta (iep). Als kweker zou ik a'. deze twee de voorkeur geven, want voldoen elders op Flakkee zeer goe» Men dient echter te weten dat de bes' boom dood kan gaan als hij niet g* wordt onderhouden. J. van I M. van Middelhar E. S. M- ijm D. Mela f: '.iv Vlaardinge A. Vroe; J. Vroeg t Stad aan M. van Rotterdam S. Vijfhi W. Vijfh Ridderkerl D. Hokk J. L. Ho Canada (B G. van G. van ■■S;i Stad aan L. van I J. P. va -Jr Rotterdam A. van M. C. Vb Stad aan A. van L. van Stad aan 19 juni 19 Zevenstc De tera zal plaats dinsdag 23 nam. 2 uu Te koop a' gebruikte e beide in go( Te bevrager M. W. Nieuwstraat Midd UIT DE PE Ik hoop, dat in het college van Gei Staten verstandiger mannen zitten a' in het protesterende polderbestu»') want anders wordt ons kale eiJand o™ kaler Ik besluit met wat wijle" heer Baart de la Faille mij eens ve' telde: „Ik plant ieder jaar wat; W" ook ik heb de wereld niet leeg Êe'°."j den toen ik er op kwam, omdat w voorouders voor mij hebben geplant- Dirksland. H. Bestw»" We zijn ee Maar red' ■weer heel v Er zijn nie der welsprel hebben als 1 -J Bij haar v gin toegespi autoriteit, d gelukwens 1 gen. Die paa papiertje wc Dat maak- druk, maar niteitvande De redevoer zo vervelenc ringen zijn, stelde betog voorgelezen. Want ook di IS vrijwel n Natuurlijk wat mensen, riem zijn ge Dat zijn jan M zwetsers. Zi

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 2