Dirksland's Gem. koor Excelsior" besiaai vijfiig jaar Sp*''*': WASSEN Burgemeester Bos vol lof over werk en streven der vereniging bij Wassen Behoort bomenplanten tot de taak van de Dijkring Flakkee Veilig Verkeer badplaats Ouddorp Gedeputeerde Staten moeten er uitspraak over doen Jubileumtijd ingezet met concerten en concours UIT DE KERKEN "Op zicht service" zonder prijsverlioging Nachtelijke wandeling Dinsdag 16 juni 1959 „EILANDEN-NIBUWS" Bldz. S Donderdag- en vrijdagavond, alsmede de gehele zaterdag van vorige week ziin gewijd geweest aan het a.s. vijftigjarig bestaan van het Gem. Koor „Ex celsior" te Dirksland. Deze vereniging kan terugzien op uitermate geslaagde evenementen van concerten, een aubade door de schooljeugd en een concours, waaraan bijna veertig verenigingen hebben deelgenomen. Het geheel be gunstigd door schitterend zomerweer en vooral ook door een zeldzaam grote belangstelling en medewerking, de laatste in het bijzonder uit de kring van de eigen vereniging en de Dirkslandse burgerij. Voor bestuur en leden van Excelsior het crecomité, de organisatiecommissio en vele genodigden hield de burgemees ter Bos een donderdagavond bij de ope ning een rede, waarin hij met bewon dering en dankbaarheid sprak van de spontaniteit, waarmede tallozen zich aan de voorbereidingen van concerten, concours, enz. hadden gegeven, zoals de Coöp. Landbouwvereniging, die haar g'ebouw belangeloos ter beschikking stelde en voorts de Instanties, bedrijven, verenigingen en particulieren, die de prijzen beschikbaar stelden. De burgemeester riep alle, aan het concours deelnemende verenigingen en hun dirigenten een hartelijk welkom toe, vertrouwend dat deze, voor zover zij van het vaste land kwamen, een goede indruk van het zich nu op zijn mooist tooiende eiland zouden meeno men en zeker van Dirksland, dat spre ker „Het Haagje van Flakkee" noemde. De burgemeester noemde het halve- eeuwfeest van Excelsior van grote be tekenis voor de dorps- en eilandsamen leving; mede daardoor heeft de vereni ging aller waardering en steun ver diend. Het gemeentebestuur, zo verze kerde de burgemeester, v/ilde daarin gaarne voorgaan. Spreker hoopte dat Excelsior nog vele, vele jaren werk zaam zal mogen zijn aan verdere uit bouw van haar culturele taak. Dat de vereniging daartoe de wil heeft en in staat is, concludeerde de burgemeester uit het organiseren van het concours, waarmede zij een cultu rele manifestatie creëerde voor de ge hele Flakkeese bevolking en deze be trok in en warm zou maken voor de edele muziek- en zangkunst. Lof voor voorzitter Bijzondere waardering uitte de bur gemeester tenslotte jegens de voorzit ter van Excelsior, de heer Adr. Melis sant, die al sedert 33 jaar lid en sinds 30 jaar voorzitter is, deze schetsend als een persoonlijkheid op het gebied van het organiseren van het zang- en mu ziekleven. Een bijzonder welkom richtte burge meester Bos tot de oud-leden van Ex celsior, daarbij de heer Polder, die de oprichting in 1909 nog heeft meege maakt. Concert Na de opening door burgemeester Bos werd de avond gevuld met een groot concert, verzorgd door het dameskoor „Ons Koortje" en het mannenkoor „Ons Koor" te Sommelsdijk, door de muziek vereniging Amicitia en het jeugd- en kinderkoor van Excelsior zelf. Als solisten traden op mej. Hester Noteboom, Nieuwe Tonge, sopraan, de heren Aren de Gans en Jan van Lente, bariton. Aubade Bij stralend weer werd de zaterdag ingezet met een aubade voor het ge meentehuis van Dirksland door de leer lingen van de plaatselijke scholen, be geleid door Amicitia en met burge meester en burgemeesteresse, de wet houders en andere autoriteiten, alsmede het bestuur van „Excelsior", de jury leden, de leden van diverse comité's enz. op het bordes van het raadhuis en onder grote belangstelling van de inge zetenen. De jeugd zong naar hartelust vader landse liederen, evenals het muziek corps, gedirigeerd door Rien de Bonte. Het jubileum en het concours zijn za terdagavond besloten met andermaal een concert, verzorgd door de muziek vereniging „ApoUo" uit Goedereede, ge dirigeerd door Willem Vernooijs, het mandoline- en accordeonorkest „De Tokkelaars", geleid door dirigent van Oostenbrugge, en het soldatenkoor „De Beer" van Rozenburg, o.l.v. Piet Struijk Het soldatenkoor gaf een concert van populaire liederen, o.a. gebaseerd op ransel en strozak. PMTiten en prijzen De punten en prijzen werden door de jury als volgt toegekend: Kinderkoor „Van knop tot bloem" Ooltgensplaat 315 punten, Ie prijs; Kinderkoor „Zang vogeltjes" Stellendam 3U pnt., Ie prijs; Kinderkoor „De jonge lofstem" Mid- delharnis 295 pnt., 2e prijs; Jeugdkoor „Zonnige jeugd" Ooltgensplaat, 284 pnt 2e prijs; Kinderkoor „Excelsior" (A), Dirksland, 324 pnt., Ie prijs; Jeugdkoor „Klimop", Stellendam 318 pnt, Ie prijs; Kinderkoor „Excelsior" (B) Dirksland, 331 pnt, Ie prijs; Jeugdkoor „De jonge lofstem" Middelharnis, 329 pnt. Ie prijs; Jeugdkoor „Excelsior" Dirksland 319 pnt, Ie prijs; Chr. Gem. Zangver. „Sursum Corda" Dirksland, 295 pnt, 2e prijs; Mandoline-orlcest „De Tokke laars" Stellendam, 319 pnt. Ie prijs; Chr Gem. Zangver. „Jubilate Deo" Middel- harnis-Sommelsdijk, 324 pnt., Ie prijs; Fanfarekorps „De Hoop" Stellendam, S49 pnt., Ie prijs; Fanfarekorps „Apol lo" NieuwQ. Tonge, 330 pnt., Ie prijs; Gem. Koor „Soli Deo Gloria" Stellen dam, 337 pnt, Ie prijs; Fanfarekorps „VIOS" Stad aan 't Haringvliet, 324 pnt. Ie prijs; Chr. Kinderkoor „Jong Be gonnen" Ouddorp, 325 pnt, Ie prijs; Kinderkoor „Jong Concordia" Stad aan 't Haringvliet, 295 pnt., 2e prijs; Chr. Jeugdkoor „Van Knop tot Bloem" Oud dorp, 325 pnt, Ie prijs; Kinderkoor „Marijke" Middelharnis, 332 pnt. Ie prijs met lof der jury; Gemengd koor „Har monie" Naaldwijk, 337 pnt., Ie prijs; Gem. Koor „De stem des volks" H. I. Ambacht, 354 pnt., Ie prijs; Gemengd koor Stad aan 't Haringvliet, 285 pnt., 2e prijs; Fanfarekorps „Amicitia" Dirksland, 346 pnt., Ie prijs; Fanfare korps ,,Eutei'pe" Groot Ammers, 315 pnt., Ie prijs; Fanfarekorps „Euterpe" Heinkenszand, 360 pnt., Ie prijs; Gem. Zangver. „Scli Deo Gloria" Stad aan 't Haringvliet, 297 pnt., 2e prijs; Gem. Koor „Advendo" Ooltgensplaat 339 pnt Ie prijs; Chr. Gem. Zangver. „Tot Nut en Genoegen" Putten, 330 pnt., Ie prijs; Gem. koor „Advendo" Asperen, 312 pnt., Ie prijs; Harmoniekorps, K. E. Harmonie „St. Cecilia" Oud en Nieuw Gastel, 328 pnt, Ie prijs; Kon. Fanfare „Sempre Crescendo" Middelharnis, 363 pnt., Ie prijs; Gem. Koor „Goeree's Ge mengd Koor", Goedereede, 350 pnt., Ie prijs; Dubbel gemengd kwartet „Con Amore" Melissant, 320 pnt., Ie prijs; •Mannekoor „Ons Koor" Sommelsdijk, 389 pnt, Ie prijs; en lof der jury; Fan farekorps „Apollo" Goedereede, 360 pnt. Ie prijs; Fanfarekorps „Concordia" Ouddorp, 320 pnt., Ie prijs; „Con Amo re" Den Bommel, 288 pnt, Ie prijs. NED. HERV. KERK Beroepen te Scherpenzeel L. Kloot wijk te Raamsdonk. Bedankt voor Vreeswijk J. Smit te Groot Ammers; Och ten A. Kool te Brandwijk; Bodegraven G. v. Estrik te Nieuwland. Daarle: Na bevestiging door ds. W. de Bruin te Ermelo, deed kand. C. Noordegraaf van Noorden alhier intre de sprekende over Openb. 6 2. Ede. De kerkeraad besloot om te ko men tot stichting van een vijfde predi- kantsplaats. Driebergen: Daar de kerkeraad thans heeft toegezegd iedere zondagavond en 18 zondagmorgens een predikant te la ten voorgaan van Herv. Geref. richting, heeft de Herv. Geref. Evangelisatie thans haar diensten gestaakt. Strijen. De Herv. Geref. kerkeraads leden te Strijen hebben thans bedankt voor hun ambt, omdat de meerderheid der kerlieraad geen enkele poging wil doen om tot een kerkelijk gesprek te komen en haar beloften i.z. Herv. Geref. diensten niet nakomt. Momenteel wor den des zondags zelfs diensten belegd, daarin 130 tot 160 bezoekers komen, een getal, dat in de officiële kerkdien sten niet wordt bereikt. Inauguratie Prof. Dr. J. C. Hooijkaas. De diverse lïerkelijke bladen maken met nog al vette koppen gewag van de inauguratie van dr. Hooijkaas te Slie- drecht aan de daar opgerichte Acade mie Reformata. Eerlijk gezegd kan de redacteur van het kerknieuws van dit blad de gang van zaken ten deze niet erg volgen. Dat zal wel komen omdat hij niet acade misch ontwikkeld genoeg is. Het is toch eigenlijk te gek, dat me"n parti culier een Academie kan stichten, waarachter geen enkele kerk staat, welke studenten opleidt, welke straks door geen enkelekerk als kandidaat geaccepteerd zullen worden en dat er van de zijde der officiële kerkelijke pers intussen net gedaan wordt of men de hele zaak au serieus neemt. Immers bij de opening van deze academie wa ren o.m. aanwezig: De Herv. predikan ten ds. J. Spelt van Dinteloord en ds. P. V. Galen uit Gorinchem, alsook ds. D. V. d. Graaf te Wijngaarden. De Chr. Geref. predikanten ds. C. Smits te Sliedrecht en ds. G. Buijs te Papendrecht. De Ev. Luth. predikant ds. A. de Haan te Leiden. De Baptisten predikant ds. J. Smink te Zwolle. De Godsdienstonderwijzers A d. Re delijkheid te Ouderkerk en W. v. d. Kraats te Kinderdijk, alsmede nog en kele voorgangers uit Vrije Gemeenten van Oud Geref. detonatie. En wanneer dan in deze bijeenkomst de voorganger van een vrije oud Geref. groep te Hierden door de nieuwe Pro fessor benoemd wordt tot „doctor ho- norus causa", op grond van zijn ver dienste betreffende de allegorische exe gese, wordt één en ander dan niet erg kinderlijk? Niemand zal wel ooit eer der gehoord hebben van het nut der wetenschappelijke arbeid dat de ker ken van Nederland getrokken hebben van deze arbeid van ds. Rustige van Hierden. Allegorie is overigens een ge vaarlijk bedrijf, waarvan de ketter der oude christelijke kerk Origenes de grondlegger is en waarvan dr. H. Berk hof in zijn leerboek over de geschiede nis der christelijke kerk schrijft: „Het gebruik der allegorie is er bijna steeds het teken van, dat de uitlegger de Bij- Een daverend succes bij onze klanten. Velen hebben gebruik gemaakf van dit toppunt van ser vice: GEHEEL VRIJBLIJVEND, THUIS PASSEN EN KEUREN. Ook nu weer: Behoudt U de japon dan gireert U het bedrag. Bent U niet tevreden, dan zendt U de ja pon (binnen 5 dagen s.v.p.) op onze kosten terug. Charmante jeugdig kledende japon "Hélêne", voor de grotere maten. Speciaal voor U gemaakt, me vrouw. U die altijd zo moeilijk in Uw maat kunt slagen. Dit is geen klassieke grote-maten-japon, maar 'n gezellig jeugdig model in maat 42 t/m 50. Fleurige zomer- dessins, katoenen imprimé in de fondkleuren bleu, geel, groen wit en cognac. Ongelooflijk voordelig Zend briefkaart met vermelding van artikel, maat en kleur. Uw naam en volledig adres in blok- letters s.v.p. ROTTERDAM: "city Centrum" Binnenweg, tel. 13 93 75 - Dorpsweg hk. Katendrechtse Lagedijk, tel. 7425 9 DEN HAAG: Spui hk. Kalvermarkt, tel. 18 2148 bel aan zijn eigen gedachten wil on derwerpen." Wij willen geen enkele beoordeling, noch minder ver-oordeling van de fi guur van dr. Hooijkaas geven, maar het feit is toch onloochenbaar, dat hij niet anders betiteld kan worden dan voor malig predikant der Ned. Herv. kerk, waar hij, volgens een bericht in één der kerkelijke bladen niet eens de rech ten van een emeritus predikant in deze kerk meer heeft. Het zou o.i. eerlijker zijn, dat van verschillende kerkelijke zijden duide lijk het standpunt bepaald werd tegen over deze Academie, opdat de kerkelijke verwarring onder de Geref. gezindte niet nog groter worde. GEREF. KERKEN Beroepen te Bant (N.O.P.) J. Schout te Den Bommel; Garijp G. de Ruiter te Knijpe; Nijmegen G. Korvius te Hil versum; Vlaardingen L. Schuurman te Giessenburg. Aangenomen naar Hoek A. Verbeek, kand. te 's-Gravenhage; St. Laurens C. v. Uulden, kand. te 's-Gravenhage; St. Pancras J. Rietveld kand. te 's-Graven hage; 's-Gravenhage D. Roos te Haar lem. .Bedankt voor Numansdorp P. de Jager te 's-Gravenmoer; Rijswijk W. Griffioen te Nijkerk; Vriezenveen J. Nammensma te Roodeschool; Buiten post A. IJkema te Tweede Exloërmond; Amsterdam W. Dekker te IJlst; Ter- neuzen K. Ubels te Zwartebroek. Nieuwe manier van kerkelijk gedenken! De' gemeente van 's-Graveland be staat thans 120 jaar, welk feit dinsdag avond 9 juni met een tuinfeest in de pastorie is gevierd. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Driebergen F. Bak ker te Huizen; Bunschoten J. Brons te Mijdrecht. Bedankt voor Haarlem S. v. Zwoll te Kampen; Nieuwpoort D. Slagboom te 's-Gravenzande. Ds. G. Alberts em. predt. te Vlaardin gen, die voor een operatie in het zie kenhuis was opgenomen, mocht dit dezer dagen weer verlaten en is in zijn woning teruggekeerd. De admissie examens voor de Theol. Hogeschool worden D.V. maandag 13 juli en zonodig de volgende dagen ge houden. In de zomermaanden is Ouddorp bij zonder in trek bij vakantiegangers, die van rust en natuurschoon willen genie ten. Dit houdt mede in, dat de mooie, romantische, maar vooral smalle we gen, drukker bevolkt zijn dan in de winter. Ouddorps wegen zijn meestal, bijna allen, onoverzichtelijk. De Ouddorpers zelf houden daar wel rekening mede, maar de mensen die van hun rust zouden kunnen genieten, doen dat wel wat vlug. Ze rijden meestal sneller, dan goed is voor de veiligheid van het verkeer. De borden „50 km." zullen wat verder weg gezet worden, dan alleen om de kom van de gemeente, in de hoop om ongelukken tegen te gaan. 50 km is echter nog te snel, maar daar kan niemand iets aan doen. Verleden jaar zijn er verschillende ongelukken gebeurd, waarvan zelfs drie met dodelijke afloop. Ook wanneer er activiteiten plaats vinden in het dorp, zoals b.v. een wandelmars o.d. wil het gebeuren dat het verkeer nodig in ge vaar komt. De vroede vaderen van Ouddorp heb ben zich hier ook eniger mate op bezon nen, en in de raad van woensdagmor gen heeft men besloten nauwkeurig toezicht te houden op jongelui, die hun bromfiets wat wild berijden, de 50-km borden verder weg te zetten en de uit gang van de speeltuin, die juist op de, voor de badgasten meest gebruikte weg, uitkomt, te verbreden en zoveel moge lijk overzichtelijk te maken. Ook de politie heeft versterlcing ge kregen door 2 gedetacheerde agenten in te schakelen. Of dit genoeg zal zijn voor de steeds toenemende drukte, is nog niet zeker, maar in ieder geval zal het plaatselijk corps der Rijkspolitie te Ouddorp er mede gebaat zijn. Comandant adjudant en zijn 3 man schappen hebben in ieder geval wat hulp. Men hoopt met al deze maatre gelen de ongelukken tegen te gaan, om zodoende de badgasten een ongestoorde vakantie te bieden. Maar men rekent ook op de medewerking van de Oud- dorpse bevolking en de gasten. Het is zaak voorzichtig te rijden, als voetgan ger de wegen, op flauwe bochten, die er zo heel veel zijn, niet onnodig te ver sperren, de weg die naar het strand leidt en de Kerkring niet als race-baan te gebruiken. Dan alleen zal het het een genoegen zijn de vakantie in Ouddorp door te brengen. MIDDELHARNIS Kosteloze inenting. Op donderdag 18 juni a.s., des namiddags tussen 15-15.30 uur bestaat gelegenheid tot kosteloze inenting en herinenting voor kinderen, die de leeftijd van één jaar nog niet hebben bereikt, ten huize van dokter J. J. Wieringa, Hobbeinastraat 2 alhier. Verzocht wordt de trouwboekjes van de ouders of geboortebewijzen van de kin deren mede te brengen. SOMMELSDIJK Gegunde werken. Nod. Heide Mij, Spaarne 48 rd, Haarlem, namens be stuur „Polders ten oosten van de ha ven van Dirksland": bestek TD 1764, bouwen 3 duikers aan laagste inschr. A. J. Dijkers, Oostdijk 23, Middelharnis 22.900. (Aanbest. 2 april). OUDDORP Gegund werk. Ned. Heide Mij, Spaarne 48 rd, Haarlem: bestek TD. 1768, bouwen vaste stuw, beweegbare stuw en beweegbare stuwgelegenheid, voor bestaande duiker aan laagste inschr. fa. A. Troost, Nieuweweg 33, Melissant 7200. Aanbest. 21 april). Uitslag aanbesteding. 28 mei. B. en W.: bouwen 18 woningwetwoningen; 13 inschr., laagsten: A. Mans en H. Tiele- man. Melissant 294.000; fa. v. d. Wel le en Roos, Den Bommel 294.000; fa. C, V. d. Veer Zn., Herkingen 294.000 A. Troost, Melissant 292.50Ó; fa. C. Boeter Zn., Sommelsdijk 288.000; fa. J. Ie Comte Zn., Joos Jansestraat 6, Sommelsdijk, 287.358. V i/MAG'T tENS IN OHHWED.kÜRVINKS DROGISTERIJ KERKSTR.1,6Q - OUDPÖRF" OUDE TONGE Doorlichting. Doorlichting in de ge meente Oude Tonge, zal plaats hebben op dinsdag 23 juni a.s. van 79 uur n.m.; op woensdag 24 juni van 24 uur n.m. en van 79 uur n.m.; op donderdag 25 juni a.s. van 24 uur n.m. en van 79 uur n.m.; op vrijdag 26 juni a.s. van 911.30 v.m. en van 24 ur n.m. en op maandag 29 juni a.s. van 34.30 uur en van 79 uur n.m. De doorlichting van de bevolking zal gehouden worden in het Wit-Gele-Kruis gebouw Voorstraat;4, alhier. Geslaagd. De jonge heer W. M. Fa se Az. slaagde te Utrecht, voor examen als boekhouder en bedrijfsleer de diplo ma's A en B. Opbrengst collecte. De gehouden col lecte in de Ned. Herv. Kerk, heeft op gebracht de som van 201.34. Prijzen landbouwprodukten: Gerst 23—25; haver 22—25; erwten (schok kers) 5075; erwten kl. gr. 3548; maanzaad 120124; karweizaad 7075; aardappelen furoren 5.per hl. Er heerst een zeer klame stemming. OOLTGENSPLAAT Kinderen Chr. School op reis. Don derdag maakten de laagste klassen van de Chr. Nat. School onder leiding van bestuur en personeel, met twee bussen van de fa. Buijsse, een reisje naar de „Efteling" te Kaatsheuvel (N.-Br.) De kinderen hebben volop genoten van al het aardige wat daar te zien en te horen is. Ook werd nog een rondrit in de omgeving gemaakt. De leerlingen van de hoogste klas- Ons eiland Goeree-Overflakkee is wel eens betiteld als „het meest kaal ste", omdat er zo weinig beplanting is en bijna geen bomen staan. Daarom komt het vreemd voor, dat op een vraag als hierboven antwoord moest worden gegeven en dat nog wel door het college van Ged. Staten. Het is n.l. zo, dat het bestuur van een van de kleinste waterschappen van Flakkee n.l. van de pol der Oud Onwaard en Aarddijkswal bij het Provinciaal bestuur van Zuid- Hol land in beroep is gegaan tegen de Verenigde vergadering van het water schap „De Dijkring Flakkee" die de binnenonderberm van enkele tot de lioofdwaterkering van het waterschap behorende dijken met populieren had laten beplanten. De rechtsgeldigheid van dit besluit werd donderdag j.l. in de openbare zitting van het college van Ged. Staten door de heer M. Rooy te Dirksland, secretaris van de polder Oud Onwaard betwist, ook al omdat geen besluit met Va van de stemmen was genomen. Op deze openbare vergade ring van het college van Ged. Staten waren namens de Dijkring Flakkee vertegenwoordigd de dijkgraaf ir. J. B. Mijs, de secretaris-rentmeester W. H. Verheul en de gemachtigde van de verenigde vergadering van dit waterschap mr. U. G. Schilthuis. Ter toelichting op het geval diene het volgende. Onder auspiciën van Staatsbosbeheer kon de Dijkring 11.000 populieren laten planten, waarvan de kosten volledig door het rijk worden betaald. Deze bomen zou den hoofdzakelijk aan dijken en on derbermen komen te staan, omdat de polderwegen bij het huidige verkeer voor de landbouw daarvoor te smal zijn. In de vergadering van 16 mei 1958 is hierover een besluit gevallen; bij het betreffende hoofdstuk van de begroting, waarop voor deze aanplant een ontvangst- en uitgavenpost stond aangegeven is deze zaak besproken en goedgevonden, mede omdat er geen kosten aan verbonden waren en dit als een waardevolle bijdrage van de verhoging van het landschaps- schoon kan gezien worden. Men was vóór de vergadering van 16 mei 1958 reeds aan het planten, omdat dit in het voorjaar moet gebeuren en de alg. vergadering eerst op een latere datum viel. Het geschil waar het nu over loopt is alleen dit, dat het be stuur van de polder Onwaard hier over een afzonderlijk besluit had gewild, wat bovendien met van de stemmen had moeten worden goedgevonden. Afzonderlijke beslui ten over dergelijke zaken worden echter meestal niet genomen; de posten op de begroting worden zo wel voor inkomsten en uitgaven hoofdstuksgewijze behandeld, even tueel besproken en al dan niet goed gekeurd. Er zijn intussen circa 6000 bomen geplant; sommige zijn niet aangeslagen wat gezocht wordt in de verzilting van de grond na de ramp, waarom men er voorlopig mee is ge stopt. In overleg met het Staatsbos beheer zal naar wij vernemen voor de overige 5000 bomen mogelijk een andere soort worden gekozen. Het on derhoud van deze hele houtbeplanting wordt vergoed door de opbrengst van het houtgewas. De omslag van het Waterschap wordt door deze beplan ting derhalve niet, misschien wel gunstig beïnvloed. Ook particulieren, die eigenaar zijn van binnendijken, o.m. de heer Goekoop, ambachtsheer van Ooltgensplaat en Den Bommel; dhr. J. M. M. den Baars, die het plantrecht heeft van de Ambachts- heerlijkhcid Sommelsdijk, en de Am- sen maakten onlangs een reis naar Bel gië, waar een bezoek aan Brugge en Gent werd gebracht. De jeugd heeft ook deze reis bijzonder gewaardeerd. Rectificatie. In het j.l. vrijdagnum- mer stond boven het bericht van de 40-jarige echtvereniging van dhr. en mevr. K. v. Oostende-Leijdens abu sievelijk Langstraat vermeld, dit moet vanzelf Ooltgensplaat zijn. De laatste tijd zijn er in de berichten nog enkele storende fouten geslopen door een ver gissing op de drukkerij. Wij bieden hier voor onze verontschuldiging aan. STAD AAN 'T HARINGVLIET Maandagnacht, ongeveer 1 uur, hoor de onze gemeentewerkman, Hendrik v. Pelt, zware stappen in het Slop naast zijn woning, gelegen aan de Voorstraat te Stad aan 't Haringvliet. Vervolgens hoorde hij een paar hevige bonzen op de deur. Haastig schoot Hendrik in zijn broek en overhemd en rende naar de deur om de late bezoeker te woord te staan. Toen hij opende, stak de nachtelijke bezoeker zijn hoofd reeds naar binnen. Dit hoofd was de grote paardekop van Jan, de trouwe viervoeter en levensge zel van Hendrik op zijn tochten langs de straten het vuilnis op te halen. „Móge Jan, begroette Hendrik zijn vriend, „bin je niet wat vroeg vandaag. Jan gaf geen antwoord, maar slofte naar de kraan achter het huis, waar hij met zijn kop de emmer omduwde. Hendrik verstond deze taal onmid dellijk en sprak: „Ah, dus joe heit dorst, 'k Zal je schere. 'k Bin blie, dat je mien tenminste de klandiezie gunt, al is 't midden in de nacht. Nadat Jan op zijn gemak drie em mers vocht had geconsumeerd, zucht te hij heel erg diep, waarmee hij wilde zeggen: „Dankie, Hen.' Daarna heeft Hendrilt; zonder mop peren Jan naar zijn weitje op de kade teruggebracht en zijn bed weer opge zocht, vertederd mompelend: „Zo'n dier toch, of 'n toch weet waer 't en mot weze, as' en wat nodig heit. Prijzen zang en muziek. J.l. vrijdag behaalde op het concours te Dirksland de Fanfare corps V.I.O.S. een eerste prijs in de vierde ^fdeling met 324 pnt. Het Gemengd Zangkoor Soli deo Glo ria 2e prijs afd. Uitmuntendheid met 297 punten. Gem. Zangkoor Concordia 2e prijs met 285 punten. Jong Con cordia ./'2e prijs met 295 punten. Duivensport. Wedvlucht P.V. De Ro de Duif vanaf Noyron, afstand 256 km. Aankomst Ie duif 14.57.50 uur. Trommel v. d. Boogert 1, 2, 7, 14; A. C. Koppenaal 3, 4, 6, 10, 11, 16, 18; Comb, de Gans 5, 12, 13, 17, 19, 22; Gebr. v. d. Valk 8, 9, 15, 21; J. de Vos 20. bachtsheren van Middelharnis en Melissant hebben hun dijken met bo men beplant en zij zouden dit zeker niet gedaan hebben Indien zij hiervan geen finantieel voordeel verwachten. Op de zitting van Ged. Staten voer de de heer Rooy aan dat de boombe planting geen taak was van het Wa terschap, maar van een andere instel ling. Al wordt er beweerd dat het Staatsbosbeheer het aanplanten van de 11.000 bomen betaalt, komt het latere onderhoud toch voor rekening van de polders en spreker noemde dit een on nodige lastenverzwaring, waar tegen over geen baten te verwachten zijn. Het argument van de Verenigde Vergade ring, dat de onderhoudskosten goed ge maakt zullen worden door opbrengst van het houtgewas verwierp spreker, omdat de houtteelt op Flakkee een ris kant bedrijf zou zijn. Verder voerde de heer Rooy aan dat de aanplant is stop gezet, omdat de jonge populieren niet goed aanslaan. De gemachtigde van het Waterschap de Dijkring mr. U. G. Schilthuis wilde de rechtsgeldigheid van het besluit tot aanplanting van de 11.000 bomen bui ten beschouwing laten, omdat dit naar zijn mening in orde was. Gedeputeer de Deerenberg betwijfelde dit; z.l. had het besluit geen rechtsgeldigheid. „Daar zal dan het college van Ged. Staten een uitspraak over moeten doen" aldus mr. Schilthuis, die voorts onder streepte, dat de aanplanting van de bo men volledig door het Rijk wordt be taald en de polderbesturen geen kosten hebben, zelfs niet voor de bomen die vervangen moeten worden van de eer ste aanplant die is dood gegaan. De gemachtigde noemde de aanplant ver der een waardevolle bijdrage in de ver hoging van het landschapsschoon op dit boomloze eiland. Vervolgens kwam de vraag ter spra ke of de Verenigde Vergadering van de Dijkring Flakkee overeenkomstig de be palingen in het polderreglement een be slissing voor de aanplanting had geno men. Gedeputeerde mr. T. A. van Dij ken wilde n.l. weten of er een afzon derlijk punt op de agenda stond voor de vergadering van 16 mei 1958. Hierop antwoordde de secretaris rentmeester van de Dijkring Flakkee, dat deze zaak behandeld is bij de be groting, waarvan iedere post is bespro ken. In het betreffende hoofdstuk stond voor de aanplanting een ontvangst- en uitgavenpost, zodat uit dien hoofde de zaak wel is behandeld. Gedeputeerde Deerenberg was het daar niet mee eens en concludeerde, dat er geen afzonderlijk besluit was geno men. Gedeputeerde mr. van Dijken vroeg het Waterschap de notulen van de vergadering van 16 mei 1958 in te zen den, die hij aan het college van Ged. Staten zal voorleggen. Gedeputeerde Staten zullen dan later uitspraak doen. OOLTGENSPLAAT Afscheid van dhr. P. H. A. Hofkamp directeur van Lever's Zeep Mij. N.V. In een eenvoudige plechtigheid is te Gouda in de tot een gehoorzaal omge zette grote laboratoriumzaal van het In stituut voor Weefzelonderzoek, de ser vice afdeling van T. P. Viruly Co's Stoomzeepziederij „De Hamer" N.V. af scheid genomen van dhr. P. H. A. Hof kamp als mede directeur, die zich na een loopbaan van veertig jaren uit het za kenleven gaat terugtrekken. Gedurende een gedeelte van deze loopbaan van 1931 tot maart 1938 was dhr. Hofkamp daadwerkelijk als directeur van Viruly werkzaam. Daarna werd zijn arbeids- terrein verlengd naar Vlaardingen waar hij directeur werd van de Lever's zeep Maatschappij N.V. waarvan te Oolt gensplaat oofc een depot is geuestigd. Hij bleef tevens mededirecteur van Vi ruly. De scheidende directeur werd aller eerst toegesproken door de huidige di recteur dr. ir. F. Timmers, die memo reerde o.m. dat het de bijzondere ver dienste van dhr. Hofkamp is geweest om in de jaren rond 1931, toen er over al in de zeepindustrie temidden van een chaos van werkloosheid en moor dende concurrentie een algehele eco nomische neergang was te constateren, Viruly als de op een na oudste zeep fabriek hier te lande daaruit te lieb- ben opgericht en weer tot een bloeien de onderneming te hebben gemaakt. Om een blijvende herinnering aan dhr. Hofkamp te kunnen bewaren ver zocht dhr. Timmers aan dhr. Hofkamp goed te vinden, dat in de hal van het kantoorgebouw een door de directie en personeel aangeboden bronzen portret- relief wordt aangebracht, vervaardigd door de beeldhouwer L. H. Sondaar uit Loenen aan de Vecht, welk reliëf ver volgens werd onthuld door een lid van de ondernemingsraad. Het lid van de ondernemingsraad dhr C. J. Walthie belichtte dhr. Hofkamp speciaal van de menselijke zijde. In een gevoelige rede heeft dhr. Hofkamp bedankt, waarna receptie werd gehou den en gelegenheid bestond de schei dende directeur persoonlijk de hand te drukken. (J.)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 3