Groie gewesielijke Roode Kruis-oefening Reis naar Rome Flakkee door wervelstorm geteisterd Tweehonderd pseudo-gewonden moesten geholpen en vervoerd „Vrolijke" gewonden op de „Stad Zierikzee* Eerste prijs voor kinderkoor Marijke te Middelharnis met het hoogst aantal punten Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Versch^nt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Plaatselijk Nieuws Premiekeuring te Sommelsdijk U vergeet toch niet zondag - vaderdag Een das TH. CROON Dinsdag 16 juni 1959 No. 2803 PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties ultsliiltend TelefooK K 1870—2629 Na 8 uur avond* Telefoon K 1870—2017 Giro 167S80 ABONNEMENTSPRIJS 1.00 PEB KWABTAAIi ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. BQ contract speciaal tarial Rome is niet alleen de stad der klas- ke oudheid, maar binnen haar muren bben in de eerste eeuwen van onze artelling ook de Christenvervolgin- n plaats gehad. Dat was de tijd van apostelen Petrus en Paulus en van vele duizenden martelaren, die hun loof met de dood hebben bezegeld, e willen daarom nu aandacht schen en aan wat zich daar toen heeft af- espeeld en in dit artikel speciaal han- elen over de Apostel Paulus. ledere Bijbellezer kent het spannende erhaal uit Handelingen 27 en 28 van aulus' reis als gevangene van Caesa- -a in Palestina naar Rome. De apostel, oor vijandige Joden beschuldigd, had 'ch voor de stadhouders Felix en Fes- s verantwoord en zich tenslotte be- epen op de keizer. De heren van het anhedrin hadden het plan te pogen aulus weer in Jeruzalem te krijgen n onderweg of inde stad zouden ze em wel liquideren. Paulus begreep dit eel goed. Festus had graag gezien, dat aulus in een nieuwe rechtzitting in eruzalem had toegestemd, maar de postel wist wel, dat dit gelijk stond et zelfmoord. Het enige middel om ijn leven te redden is zijn appèl op de eizer. Als Romeins burger kon hij dit oen. Maar de keizer, op wie hij zich eriep, was de beruchte Nero Deze egeerde van 54 tot 68 en deze episode it Paulus' leven speelde zich vermoe- elijk af omstreeks het jaar 59. De postel zal wel geweten hebben, wie 'ero was, al had deze toen nog geen hristenen vervolgd, maar hij had geen ndere keus. En zo gaat Paulus dan als "evangene onder de hoede van de cen- rio Julius op transport naar Rome. Bij Melite (Malta) lijdt men schip- reuk, doch allen brengen er het leven f. Er wordt overwinterd, want in die ijd lag de scheepvaart altijd stil en 'an wordt de reis voortgezet met een orenschip uit Alexandrië. Dat schip roeg aan de voorsteven de beelden an Castor en Pollux, de z.g. Dioscuren, onen van de oppergod Zeus, die de be- chermers heetten te zijn van de zee- ■aarders. Hun prachtige beelden in armer komt men nu nog herhaaldelijk Rome tegen. Door de Straat van essina vaart men langs Reguim (nu eggio) en met behulp van een gunsti- e zuidenwind bereikt het schip reeds op de tweede dag de plaats, waar men Zal ontschepen: Putéoli. Dat was toen -en flinke handelsstad. De schepen wa- en gewoon daar hun passagiers af te etten en voeren dan met hun lading 'oor naar Ostia, de haven van Rome. 'u heet die plaats in het Italiaans ozzuoli. Wij hebben op onze reis de ele Golf van Napels, die van een won- erlijke schoonheid is, rondgereden en agen dus ook de plaats, waar Paulus zo ongeveer aan land moet zijn gegaan. Door één of andere oorzaak heeft het contingent van Julius hier een week oponthoud. Paulus vindt er broeders in et geloof en geniet van hun gastvrij heid, natuuruijk onder bewaking. En dan gaat het over land op Rome aan. it was een afstand van 235 km, dus ongeveer als van Amsterdam naar MaastrichtNu was men in die tijd met reizen niet zo verwend als nu. Het ging et grote moeilijkheden gepaard: als 'en niet rijk was, moest men te voet gaan. Ook Paulus heeft al zijn reizen waarschijnlijk zo gemaakt en heeft naar schatting alleen over land 8000 km afgelegdMen had dikwijls geen of slechte logementen, moest rivieren doorwaden en had nogal eens last van rovers, tot zelfs in de buurt van Rome. Van dat reizen te voet door, de aposte len is nog de uitdrukking afkomstig: „per pedes apostolorum." Doordat men goed getraind was, kon men per dag wel 40 km afleggen en kon de afstand naar Rome in 6 dagen worden gedaan. Blijkbaar had men vanuit Putéoli de broeders in Rome gewaarschuwd, want als Paulus Appiusmarkt bereikt, (toen geheten Forum Appïï), komen enkelen hem daar al tegemoet. Deze plaats lag nog 60 km van Rome. Ongeveer 12 km verder komen ze bij „de drie Tabernen" (de drie herbergen). En dan gaat het verder langs de beroemde Via Appia. Deze „koningin der straatwegen" was aangelegd door de censor Appius Clau dius dwars door de ongezonde Pontijn- se moerassen en is ook evenals de plaats Appiusmarkt naar hem genoemd. Deze in 312 v. Chr. aangelegde weg was de beroemdste van het Romeinse Rijk. Ze was met veelhoekige zeer harde ste nen geplaveid en werd behalve voor het gewone verkeer ook gebruikt door de Romeinse legioenen. Voor onze moder ne begrippen is de weg' niet breed: twee wagens konden er elkaar goed passeren. Ook was ze vanzelfsprekend niet zo vlak als onze autowegen, maar voor die tijd voldeed ze uitstekend. We hebben er een groot stuk van gereden en er gewandeld. Op sommige plaatsen heeft men de oorspronkelijke verhar ding bloot gelegd en kan men dus zien, hoe ze destijds was. Het stuk ervan in de buurt van Rome is zeer interessant, want er langs staan kilometers ver ruï nes van grote en kleine graftomben, die rijke Romeinen er lieten bouwen. Over die weg nu is Paulus naar Ro me gegaan. Hij heeft er de grafmonu menten in hun oorspronkelijke staat gezien en ernaast de statige bogen van het aquadukt van keizer Claudius, waarover water uit de bergen voor Ro me werd aangevoerd, daar het troebele water van de Tiber ondrinkbaar is. Door de Porta Appia kwam het grote gezelschap Rome binnen en daar lever de Julius hem over aan „de overste des legers," vermoedelijk de kommandant Zaterdagmiddag is een grote gewestelijke Rode Kruis oefening op ons eiland Goeree Overflakkee gehouden, met de bedoeling eens te testen wat bij een e.v. ramp zou kunnen worden gepresteerd en hoe snel de gewonden zouden kunnen worden verbonden en naar de ziekenhuizen worden vervoerd. Er werd verondersteld dat omstreeks 1 uur in het midden van het eiland een cycloon grote verwoestingen aanrichtte te Dirksland en Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet en in de Z.W. zijde van Sommelsdijk. De districtscommon- dant van het R.K.K. op G. en O., (dokter Kreling van Stellendam) die zich op het moment van de ramp te Middelharnis bevond, moest te ongeveer 1.30 uur uit de verward binnenkomende berichten vaststellen, dat het aantal slacht offers wel enige honderden zou bedragen, waarvan velen ook naar zieken huizen buiten het eiland vervoerd zouden moeten worden. Daarom was ver sterking nodig van de beschikbare onderdelen en moesten ook maatregelen worden getroffen om met een te charteren veerboot de ernstigste gewonden van het eiland naar ziekenhuizen te Rotterdam, Den Haag of Dordt te ver voeren. In grote lijnen was dit de opzet van de oefening, waarvoor begrijpelijk een flink aantal figuranten nodig waren. Hiervoor hadden zich circa tweehon derd jongens en meisjes van de Techni sche school, van de Ulo's en van de H.B.S. beschikbaar gesteld. Het plein van de technische school te Middelhar nis was de verzamelplaats, waar ze on geveer één uur „in toom" moesten wor den gehouden, omdat de wervelstorm v/el wat lang uitbleef. Met vrachtauto's en veewagens werden ze te circa 2 uur naar de „gewonden-nesten" vervoerd, n.l. naar Dirksland, naar de boerderij v. d. Velde onder Sommelsdijk, op een kruispunt onder Stad en in de omge ving van het koelhuis te Nieuwe Tonge. Intussen was het een levendige drukte op het plein van de Techni sche school. Op het alarm van de districtscommandant dr. Kreling kwamen de Roode Kruiscolonnes uit alle dehjir'van het eiland om met brandcards, verbandmateriaal e.d. in allerijl gecharterde vrachtauto's naar de plaatsen van het onheil te snellen. Dokter Kreling had zich in de por- tiersloge van de Technische School genesteld, van waaruit hij telefonisch verdere hulp kon organiseren. Er was ook een verbindingsdienst ingescha keld; een Roode Kruissoldaat stond met een walkie-talkie op het plein, een tweede stond op de toren te Mid delharnis, en andere op de overige posten, terwijl te IVIiddelharnis (ha venhoofd) en te Hellevoetsluis een zender stond opgesteld. Bij deze oefe ning bleek vooral van hoe groot be lang een goede verbindingsdienst is als er ooit iets ernstigs zal gebeuren; aan de radiodienst bleek nogal een en ander te mankeren. Het is wel nodig dat men de beschikking krijgt over mobilofoons, zoals de B.B. die heeft om meer feilloze verbindingen tot stand te kunnen brengen. Ondanks dat deze moeilijkheden slaagde de leiding er in, dat door de colonnes van het district 's-Gravenhage een V.G. te Hellevoetsluis kon worden ingericht, een veerboot kon worden ge charterd om de gewonden van Middel harnis naar Hellevoetsluis te vervoeren en aldaar een aantal vracht- en ambu lance-auto's in te zetten voor verdeu- vervoer naar de ziekenhuizen te Rot terdam en elders. Koortsachtig gewerkt In de gewonden-nesten werd koorts achtig gewerkt om de slachtoffers te verbinden. Er waren zeer ernstige bij met brandwonden in de tweede graad; met schedelbasisfractuur, met vleeswon van de keizerlijke lijfwacht, de prae- fectus praetorio Burrus. Dit vermelden althans sommige handschriften; in de Nieuwe vertaling is dit weggelaten (Hand. 28 16). In elk geval moet Pau lus wel in spanning zijn geweest, of de humane behandeling van Julius in Ro me zou voortduren. Dit is inderdaad het geval geweest. De apostel mocht bui ten de kazerne wonen in een zelf ge huurd huis, maar de soldaat, die hem moest bewaken en die met zijn leven borg voor hem moest staan, moest hij zelf betalen. Reeds na drie dagen zocht Paulus contact met de Joden in Rome. Het blijkt, dat ze geen berichten hebben van het Sanhedrin. De apostel poogt dan deze notabelen voor zich te winnen, want dit kan hem helpen in zijn pro ces. Ze nemen tegen zijn persoon geen vijandige houding aan, maar ze zijn voorzichtig, want ze herinneren zich, dat wijlen keizer Claudius een hekel aan de Joden had en vanwege hun on derlinge twisten over een zekere „Chrestos" (zoals de Romeinse schrij ver Suetonicus Christus noemde) een tiental jaren tevoren de Joden uit Rome had verbannen. Ze luisteren echter naar Paulus, maar slechts een enkele komt tot het geloof. De rest moet niets van 't Evangelie hebben en debatterend on der elkander gaan ze heen, wat voor Paulus een grote teleurstelling moet zijn geweest. Zo heeft de apostel nog twee jaar in zijn huurhuis gewoond, predikende tot ieder, die hem bezocht. En dan eindigt het boek Handelingen plotseling. We horen geen woord meer over de afloop van het proceg. Veel is daarover ge schreven. Toen Lucas, die in Rome bij Paulus was, dit slot schreef, heeft hij blijkbaar de afloop niet geweten. Hij schrijft alleen, dat de apostel er twee jaar in zijn huis gewoond heeft. Naar de rest moeten we dus raden. We ko men dan voor de vraag te staan of Pau lus reeds aan het eind van die twee jaar de marteldood gestorven is of dat hij is vrijgelaten, nog enkele reizen heeft gemaakt, o.a. naar Spanje en pas in het jaar 64 bij de eerste vervolging onder Nero het leven liet. Volstrekte zekerheid hieromtrent hebben we niet. Maar de meeste geleerden, o.a. Prof. de Zwaan, neigen tot het laatste. Paulus zou dan na enkele nieuwe zendingsrei zen tenslotte weer in Rome zijn terug gekeerd omstreeks het jaar 64 of 65 en daar tegelijk met Petrus, die er ook vertoefde, zijn gevangen genomen. Keizer Nero was n.l. de vervolging van de Christianibegonnen. Dit mon ster van goddeloosheid vond, dat Rome niet mooi genoeg was en hij wilde ook een nieuw paleis bouwen. Volgens de verhalen liet hij toen de stad in brand steken en zong op het dak van zijn pa leis, zichzelf begeleidend op de harp, bij het aanschouwen van dit voor hem „schone" tafereel het lied van de brand van Troje. Men kan dit alles in roman tische vorm lezen in het beroemde boek „Quo vadis". Daar de bevolking hem van de ramp beschuldigde, wist hij niets beters te doen dan de schuld op de Christenen te werpen, de nieuwe secte, die niet met de keizercultus wilde mee doen .Toen brak een gruwelijke vervol ging uit en werden met vele anderen ook Paulus en Petrus in de gevangenis geworpen. Dit moet volgens oude verha len de Mamertijnse gevangenis zijn ge weest. We hebben deze in Rome opge zocht, want ze is er nog, dicht bij het Forum Romanum bij de Palatijn. Langs een lange trap gaat men er naar bene den en daar waren de kerkers voor de ter dood veroordeelden. In dergelijke gevangenissen heersten vreselijke toe standen, vooral in Nero's tijd. Ze waren propvol, donker, vuil en ongezond en de sterfte was er zeer groot. Nu had Nero een circus (amphitheater) laten bouwen ongeveer op de plaats, waar nu het plein vóór de Sint Pieter is en daar werden vele Christenen voor de wilde dieren geworpen en op andere wijze gedood. De dood van Paulus vond echter el ders plaats. Even buiten de muren langs de weg naar Ostia is hij volgens gegevens van Christelijke schrijvers uit de Ie en 2e eeuw onthoofd. Als Romeins burger mocht hij n.l. niet gekruisigd worden. Dit moet gebeurd zijn op de plaats, waar nu het klooster Tre fon- tana (de drie fonteinen) staat. Een breed pad voert naar de plaats der ont hoofding. Volgens latere fantasie zijn daar drie waterfonteinen ontsprongen op de plaatsen, waar Paulus' hoofd nog de grond zou hebben aangeraakt Kei zer Constantijn heeft op de plaats waar de apostel begraven is, een basiliek ge bouwd, die later vergroot is, doch in 1823 geheel afbrandde. Hij werd in grote luister herbouwd door giften uit de gehele wereld, o.a. ook met 1000 gul den van onze koning Willem II en nu staat daar dan de beroemde R.K. kerk de San Paolo fuori Ie mura (Sint Pau lus buiten de muren). Het is de groot ste kerk van Rome na de St. Pieter. Vanzelfsprekend hebben we ook deze kerk bezocht. Op het voorplein staat een reusachtig standbeeld van Paulus en in de kerk bevindt zich volgens de Roomse traditie zijn graf. De machtige basiliek is 120 m lang, 60 m breed en 23 m hoog. Langs de wanden boven de zuilen zijn portretten aangebracht van 262 pausen, o.a. ook van Adrianus VI (1523-1524), de enige Nederlandse paus, die ook nog pastoor in Goeree is ge weest. Natuurlijk zijn er ook veel re- liquiën, o.a. de ketting, waarmee Pau lus geboeid zou zijn geweest. Tot zover over Paulus. Een volgende keer hopen we over Petrus te schrijven, waarbij dan ook de Sint Pieter aan de orde komt. den en spuitbloedingen, meerdere shockpatiënten enz., die alle een aparte behandeling behoefden. Alle gewonden werden eerst naar het plein van de Technische School vervoerd om van daar naar het havenhoofd te Middel harnis te worden getransporteerd. Gelukkig kreeg men versterking van de R.K. colonnes uit Vlaardingen, Bode graven, Mijnsheerenland en Sliedrecht om het met de colonnes van het eiland klaar te spelen, daarvoor was de ramp te groot. „Stad Zierikzee" taal. drijvend hospi- Op het havenhoofd te Middelharnis was een reusachtige Roode Kruistent ingericht waar de gewonden eerst wer den „opgeslagen" om bij aankomst van de „Stad Zierikzee" aan boord te wor den gebracht. Eenzelfde grote tent had men aan de Voornse wal op het terrein van de werkhaven Deltawerken inge richt om de slachtoffers te ontvangen, te sorteren en door te vervoeren. De „Stad Zierikzee" was een drijvend hos pitaal; de gewonden werden op bran cards op het voor- en achterdek ge plaatst, sommige zelfs met druppelaars boven hun hoofd, zoals op bij geplaatste foto (links) te zien is. Gelukkig werd er niet veel pijn geleden en weinig ge kreun gehoord de jongens en meis jes lieten prachtig met zich sollen en hadden de grootste schik onder elkaar. Geslaagde oefening Ofschoon er hier en daar wel wat aan mankeerde kan worden gezegd, dat de ze groots opgezette gewestelijke oefe ning zeer goed is geslaagd. Men heeft nu kunnen constateren wanneer zich wat God verhoede een grote ramp zou voordoen waar het hapert en welke extra maatregelen dan moeten worden getroffen. Deze oefening zal ongetwij feld in een gecombineerde vergadering van de Roode Kruis afdelingen nog. wel eens een punt van bespreking uitma ken. Vermelden we nog dat naast de dis trictscommandant de leiding bestond uit de commandante helppsters G. O. De veerboot van de R.T.M., de „Stad Zierikzee" was zaterdagmiddag herscha pen in een hospitaal voor het Roode Kruis. Men ziet hier een aantal „ernstig gewonden" op het voordek, sommige zelfs met een druppelaar boven hun hoofd. De Roode Kruis colonne had handen vol werk om de gewonden te ver zorgen, wat de jongens en meisjes nogal vrolijk opnamen. Onder elkaar had den ze de grootste pret, het was gelukkig alles maar spel. mevr. Mijs-Meijer, de colonne-comman danten dokter Kramers, dokter Boot, dokter Arends, dokter Ruizeveld en dokter v. d. Peppel, welke laatste was ingeschakeld als transportoficier. De oefening had voorts belangstel ling van meerdere Roode Kruis auto riteiten, o.m. van de commandant R.K.K Generaal Alons, kringcomm. mr. Muntz, secr. kringcommandant mr. de Bloenae, Commandante v. d. helpsters freule v. Lynden v. Sandenburg en meer andere. Met een speciaal busje hebben deze de gewonden-nesten afgetoerd en voorts het verloop van de gehele oefening na gegaan. MIDDELHARNIS Vakamtiebonnen. Hedenavond is er nog gelegenheid tot het inleveren van vakantiebonnen voor de bouwvakken bij J. C. V. d. Made, Nieuwstraat 63, Middelharnis. Onder leiding van het bestuur der af deling Zuid Holland van de Koninklij ke Vereniging „Het Ned. Trekpaard", zal op woensdag 17 juni a.s. te Som melsdijk een districtspremiekeuring plaats vinden. De keuring zal worden gehouden op het terrein van de speel weide aan de Molenlaan. Aanvang 8.30 uur voormiddag. In totaal zijn 19 veulens en paarden voor deze keuring aangemeld. DIRKSLAND Roode Kruis collecte. De huis aan huis collecte voor het Roode Kruis heeft de mooie som opgebracht van 1320.—. Brandje. Zondagmiddag werden de bewoners opgeschrikt door de brandsi- rene. Er bleek brand uitgebroken te zijn op de boerderij van de heer P. Tanis aan de Vroonweg. Gelukkig bleek het niet ernstig te zijn, enkele konijnen hokken en een kleine stroklamp stond in lichte laaie. De brandweer die snel ter plaatse was had het vuur in korte tijd bedwongen. De oorzaak moet te wijten zijn aan kinderen die speelden met vuur. Bazar Padvinderij. Donderdag 18 ju ni des nam. 3 uur wordt een grote bazar geopend voor de Padvinderij in een der grote landbouwhallen aan de Spuikolk door burgemeester H. Bos. Deze bazar biedt diverse attracties; men kan er schieten, ballen gooien, vissen, speerwerpen enz. Elke avond is er muziek van Amicitia Een prima ingerichte coasumptietent is in de hal aanwezig. HERKINGEN Burg. Stand. Ondertrouwd: Adr. K. Smit 31 jaar te Dirksland en KI. San- difort 29 jaar, wed. van L. C. Karels. Vafca'ntiebO'nneTi. Voor de laatste maal kan men landbouwvakantiebon- nen inleveren bij de secr. der Chr. Landarbeidersbond de heer J. Looij, Kaaidijk 21 te Herkingen. Zitting 20 juni a.s. des avonds van 6 tot 7 uur in de Herv. School. Uitbeta ling van 17 juli tot 25 juli. MELISSANT Kerfctelc/oon. Zaterdagmiddag heeft men in de Herv. Kerk de kerktelefoon in gebruik genomen. Ouderling Groo- tentaoer heeft ter gelegenheid daarvan gesproken uit Ps. 84 4. Er zijn voor lopig een vijftal aansluitingen. Kerkdienst. A.s. woensdagavond 7 uur hoopt voor de Ger. Gemeente (Bea- trixlaan) voor te gaan ds. A. Vergunst van Rotterdam. Geslaagd. De heer Th. Molenaar Mz. alhier slaagde een dezer dagen voor het diploma 2e monteur (theorie) Bovag. STELLENDAM Demonstratie. Belangstellende niet- leden van de Coöp. Diepvriesvereni ging Stellendam G.A. kunnen a.s. woensdagavond ook een demonstratie bijwonen voor het behandelen en in pakken van produkten voor de diep vriesinrichting. Opening. De officiële opening van de nieuwe diepvrieskluis aan de Burg. Tot grote verrassing van burgemeester Bos en voorzitter Melissant kwamen drie meisjes van het Kinderkoor „Marijke" te Middelharnis op het concours te Dirksland de door hun koor gewonnen eerste prijs, een fraaie zilveren beker, in ontvangst nemen. Het verslag over het concours te Dirksland is geplaatst aan de binnenzijde van dit blad. Waar U hem beslist een groot pleizier mee doet? is altijd een zeer gewaardeerd geschenk! Speciaal voor Vaderdag hebben wij een geheel nieuwe koUektie samengesteld waar zeker een DAS voor VADER bij is. Prijzen reeds van 3.95 tot 7.95 en elke DAS in leuke verpakking. v/h fa. B. Rood Zandpad 58 Telefoon 2081 MIDDELHARNIS Charbonstraat alhier, zal plaats hebben zaterdag 20 juni des nam. 2 uur, door burgemeester J. van Knobelsdorff. Plaats van samenkomst is het lokaal van de Chr. Nat. School aan de Mr. Iman Caustraat. Naar concours. Op zaterdag 20 juni a.s. hoopt de muziekvereen. „De Hoop" alhier, deel te nemen aan het Natio naal Federatief Concours te Waalre (bij Eindhoven). Zij zal uitkomen in de 2e afd. Fanfare met als verplicht num mer „Happy Aime" (suite) G. Boedijn en als vrij nummer „Scenes from the countryside" van Jock Harvey. Vakantiebonnen. Vrijdag 19 juni t.m. 27 juni a.s. zal er gelegenheid zijn om vakantiebonnen te verzilveren. Met na druk zij erop gewezen, dat dit dus de laatste inlevering is van het boekjaar 1958—1959. Deze inlevering zal plaats vinden bij de penningmeester van de N.C.L.B. de heer M. v. d. Ree, Voorstraat 78. OUDDORP Vankantiebonnen van de Landbouw met opdruk 30 april 1959 kunnen dins dag 23 en donderdag 25 juni ingeleverd worden. Telkens des sav. vanaf half 7 uur. bij M. Rijnbrand alhier. Dit is de laatste inlevering van de oude bonnen. Kerkdienst. Maandag 22 juni a.s. zal voor de Ger. Gem. alhier optreden de heer Ligtenberg, Student aan de Theol. School. NIEUWE TONGE 35 jaar bij de brandweer. Woensdag j.l. was het 35 jaar geleden dat de heer W. Drooger Wz. bij de brandweer in dienst kwam. De heer Drooger werd de gebruikelijke brandweerpenning over handigd. Huwelijksbevestiging. Op vrijdag 26 juni zal de kerkelijke huwelijksbeves tiging plaats vinden in de Herv. Kerk van C. de Gast en Kr. Vreeswijk. Verbod. De chauffeurs van vracht auto's, tractoren en andere gemotori seerde voertuigen is het voortaan ten strengste verboden om over de trottoirs te rijden. Ook is het verboden om de openbare weg te gebruiken als opslag plaats, werkplaats of stallingsruimte voor landbouw of andere voertuigen. De politie zal hiertegen streng optre den. Memento mori. Op plotselinge wijze is alhier, op de jeugdige leeftijd van 32 jaar overleden onze dorpsgenoot de heer A. Korevaar, wat grote ontstelte nis in de gemeente heeft gewekt. De overledene die een boekhoudbureau dreef, en zodoende intiem met vele mensen in aanraking kwam, was een zeer geziene persoonlijkheid. HlJ was vader van twee kinderen, het medelij den met de weduwe is groot. Donder dag 2 uur zal het stoffelijk overschot van deze nog zeer jonge man ter aarde worden besteld. Het „gedenkt te ster ven" wordt ons hier weer luid toege roepen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1