Ds. Jonkers deed intrede als Herv. prodikani ie Oude Jonge Puzzelril LJ.C voerde deel nemers naar Ouddorp Rol ;eis naar Kome Zonnebrillen I Hartelijke verwelkoming door burgemeester, Ds. van Drenth en ouderling Soeteman 207 Burgemeester Kleynenberg reikte de prijzen uit Wisselbeker voor dit jaar in bezit van A. C. Joppe, Melissant Dokter de Man 25 jaar gemeente-arts Winkel-opening tot 7 uur 's avonds lie jaargang Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijclagavottd TEN J Stampvolle kerk geboeid door eerste predikatie (+)WED.KURVINK( DROGMTER'J Dinsdag 9 juni 1959 No. 2801 PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoo» K 18702629 Na 6 uur 'I avonda Telefoon K 1870—2017 Giro 167980 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per nuD. BQ contract ipeclaal tarivf. B éMOMM Hommel „lUXE" lee heeK, [Het oude Rome is gebouwd op zeven euvels, waarvan de Palatinus, de Ca- ïtolinus en de Quirinalis wel de meest Ikende zijn. Vele straten zijn dus hel- Snd en vandaar het voor een Neder- inder vreemde verschijnsel, dat men geen fietsen ziet. Dat oude Rome left een zeer interessante historie; het las eerst een koninkrijk, daarna een Ipubliek en tenslotte een keizerrijk. Ider weet uit de Bijbel, dat keizer ugustus „de gehele wereld" beheerste, ^t was het gebied rondom de Middel- ndse Zee. Ook ons land werd toen knuit Rome geregeerd en het was ^engoed bezet gebied als Palestina. In tijd der eerste keizers had de stad In klein miljoen inwoners; in de mid- feleeuwen is door grote epidemieën, fanden en burgeroorlogen het aantal Jdaald tot 17.000, maar later heeft ze |ch hersteld en nu is ze een wereld- ad van omstreeks twee miljoen inwo- jrs. ÏUit de veelheid van overblijfselen uit oudheid kiezen we nog enkele bij- mdere bouwwerken. Allereerst het lantheon. Dit was oorspronkelijk een ipel, gebouwd op last van Marcus [rippa, schoonzoon van Keizer Augus- Zoals de naam al zegt, was ze ge- Ijd niet aan één, maar aan alle goden. )or één der pausen is ze later als iristenkerk toegewijd aan Maria. Er fcerden toen 28 wagenladingen gebeen- van martelaren uit de catacomben sengebracht. Het gebouw, dat een, lorme koepel heeft, is 43 m hoog. Ra- ihen zijn er niet in, maar door een gro- opening midden in de koepel van 8 middellijn valt het licht binnen en )k de regen De acoustiek is schitte- md. Toen wij er waren, speelde het rgel een Ave Maria, zo intens mooi, it iedereen er stil van werd. In dit 'bouw zijn een aantal monumentale ;aftomben, n.l. van de stichter van het [oninkrijk Italië, Victor Emanuel II, zijn zoon koning Umberto I en )orts een eenvoudige tombe van de rote schilder Raphael. Op de Capitolijnse heuvel hebben we aocht naar de beruchte Tarplsche rots deze met behulp van een agent ook ïvonden. Dit is een loodrecht oprijzen- rotswand, waar de oude Romeinen |t in de keizertijd toe hun ter dood :oordeelde misdadigers afwierpen. De triumfboog van, Constantijn her- inerde ons aan de geschiedenis van leizer Constantijn de Grote, de eerste pristenkeizer van het Romeinse Rijk. leze boog, die midden over de rijweg laat, is door het volk van Rome opge- [cht ter ere van genoemde keizer. Het !rhaal is bekend uit de kerkgeschie- jnis: in 312 n. Chr. ontbrandde een :ijd tussen Constantijn en zijn zwager laxentius over de oppermacht. De eer- te trok vanuit Gallië (Frankrijk) over Alpen Italië binnen, drong door tot Rome en ontmoette zijn tegenstan- ir bij de Pons Milvius, n.l. de nu nog ïstaande oudste brug over de Tiber, lar had de nacht vóór de slag Con- mtijn een visioen en een droom, waar- Christus hem verscheen en hij een ïhtend kruis zag met de woorden „hoc ice" (overwin hierdoor). Met dit iristus-monogram als banier trok hij volgende dag tegen Maxentius op en jrsloeg diens leger, dat in wanorde luchtte over de Milvische brug. taxentius zelf tuimelde in de chaos van de brug af en verdronk in de Tiber. Zo ;erd Constantijn alleenheerser over )me. [Verschillende keizers hebben in Rome lorme badhuizen gebouwd, de z.g. iermen. Uit het Apennennen-gebergte ld men door bovengrondse waterlei- Ingen aquaducten die nu nog hier daar gedeeltelijk te zien zijn, het [ater naar Rome gevoerd en dit werd [a. in de thermen gebruikt. Die van iocletianus en Caracalla zijn v/el het leest beroemd. De rijke Romeinen ïachten hier een groot deel van de dag ipr, daar ze ook gebruikt werden als irzamelplaats van de „society". Men »d er het caldarium met warme -ba in, het trepidarium (lauwe baden) en ;t frigidarium, de koudwater-afdeling. laar ze meestal gratis toegankelijk wa- ïn, werd er een druk gebruik van ge laakt. Het waren enorme bouwwerken, [aaraan destijds 40.000 christenen in 'angarbeid hebben gewerkt. [Een heel merkwaardig bouwwerk uit '"id-Rome is ook de z.g. Engelenburcht, )rspronkelijk het Mausoleum van Ha- rianus. Deze keizer, die regeerde van \1 tot 138 n. Chr. liet aan de oever van Tiber, niet ver van de latere Sint leter, een enorm grafmonument voor ^chzelf oprichten naar het model van graftombe van Augustus op de an- ïre oever. Het is een kolossaal rond ïbouw met vroeger een aarden heuvel ■op met bomen beplant en op de top in beeld van de keizer. Binnen in is in grafkamer en hierin zijn urnen met as van Hadrianus en enkele andere iizers, b.v. Marcus Aurelius bijgezet. de Middeleeuwen hebben de pausen een vesting van gemaakt. Het Vati can werd door een muur met over- felfde gangen verbonden met de En- ■ilenburcht, zodat in tijd van oorlog de lus daarheen kon vluchten. Twee ver- [epmgen hebben nog als woning ge iend voor enkele pausen o.a. Julius II \i7 i° X> beide uit de tijd van Luther. Wat de gebouwen uit later tijd be- vermelden we slechts enkele. Het wdelpunt van het tegenwoordige Ro- ifi wordt gevormd door de Piazza Ve- ■ïzia. Daar staat het palazzo (paleis) l^ezia, gebouwd in de Renaissance- 30 voor een Venetiaanse kardinaal, die per paus werd. Lange tijd diende het Voor de Ned. Herv. gemeente van Oude Tonge was het zondag een blijde dag vanwege de bevestiging en intrede van de nieuwe predikant, ds. A. Jonkers die na vier en een half jaar het predikambt te Schalkwijk te hebben uitgeoefend het vasteland heeft verlaten en naar Oude Tonge is gekomen, waar zich sinds het vertrek van ds. Wolthers een vacature bevond. De nieuwe predikant is 's morgens bevestigd door zijn broer ds. G. Jonkers uit Tjietjerk, die daarbij sprak naar aanleiding van de woorden uit 2 Cor. 12, vers 9: „Want mijn genade is U genoeg en mijn kracht wordt in zwakheid volbracht." Ook 's middags was de kerk stampvol en toen bevondfen zich onder de aanwezigen alle predi kanten der Ned. Herv. gemeenten van Flakkee, burgemeester W. M. van der Harst, de vertegenwoordiger van de plaatselijke Geref. Gemeente, de heer P. Groenendijk, vele kerkeraadsleden uit het eiland, de ouders en verdere familie van ds. Jonkers alsmede een groot aantal vrienden uit Schalkwijk. Na votum en-.zegen, gevolgd door Be lijdenis des Qefoofs, liet de nieuwe pre dikant de gemeente zingen Ps. 116 11. In het gebed smeekte Z. Eerw. de zegen des AUerhoogsten af voor deze bijzon dere ure en de toekomst van de gemeen te. Tot tekst koos ds. Jonkers het 2e vers van Ps. 122: „Onze voeten zijn staande in Üw poorten, o Jeruzalem." „Ik sta nu voor het eerst voor U," ving de predikant zijn intredepredikatie aan, „en ik moet U zeggen, dat het spreken mij moeite kost." Maar dank baar verklaarde spr. zich jegens God voor Diens leiding naar deze gemeente. „Ik sta nu in een geheel andere omge ving, komende uit een kleine gemeente in het midden des lands, naar deze grote in totaal andere omgeving en met ge heel andere mensen. Dit is eigenlijk overrompelend. Wij staan hier nu in een schoon en welvarend land, waarvan wij ons niet kunnen indenken dat het een maal door een verschrikkelijke ramp getroffen werd." i3s. Jonkers verklaar de, dat -toen hij het aanvaarden van het beroep naar Oude Tonge overwoog hem reeds het tekstwoord op het hart werd gedrukt en hierop baseerde spr. het volgende van zijn predikatie. In Jeru zalem verwaardigt God zich om op aar de tegenwoordig te zijn en staande in de poorten van de Stad was er begrij pelijk schroom om binnen te gaan. „Voor mij geldt de opdracht om U te wijzen waar uw voeten zich heen moe ten richten," aldus spr. „dat is voor een leraar een zware taak, maar de ver wachting omtrent de inhoud van de tekst is er uit hoofde van het offer der verzoening, dat God zelf ons heeft ge geven" en ds. Jonkers wees er voorts op, dat het echte Jeruzalem uit de hemel tot ons moet komen en dat het volk in de poorten staat. „Wij ga?n vanaf van daag samen op reis tot aan de eindbe slissing" zo besloot de nieuwe predikant die de gemeente dan liet zingen Ps. 84 vers 4: „Zij gaan van kracht tot kracht steeds voort." Persoonlijk woord In een persoonlijk woord tot de ge meente en de genodigden richtte ds. Jonkers zich eerst" tot het gemeentebe stuur, er op wijzend dat kerk en over heid elkaar nodig hebben. Spr. ver klaarde de noden der ingezetenen te zullen opdragen in het gebed voor God. Verheugd toonde Z. Eerw. zich over de vertegenwoordiging van de Geref. Ge meente en hij hoopte, dat men elkaar als residentie van pausen. Tijdens de eerste wereldoorlog maakte de Itali aanse regering er zich meester van. La ter had Mussolini er zijn bureau en vanaf het balkon sprak hij herhaaldelijk zijn zwarthemden toe, als zij op het grote plein voor hun „Duce" defileer den. We hebben dit paleis, dat er meer als een vesting uitziet, alleen van buiten bekeken. Er is nu een kunstmuseum in en in de werkkamer van Mussolini achter het balkon bewaart men nog enkele herinneringen aan de glorie ja ren van die onsympathieke dictator. Het allerschoonste monument van Rome is dat voor koning Victor Emanuel II, ook op de Piazza Venezia. Het geheel van wit-marmer opgetrok ken monument, gebouwd omstreeks 1900, staat er ter ere van de stichter van de Italiaanse eenheidsstaat. Zijn ruiterstandbeeld vormt het centrum en men vindt er ook het graf van de onbe kende soldaat. Het geheel is een wat pompeus geval, maar het maakt niette min een majestueuze indruk. Als men Rome bezoekt, is het ten enenmale onmogelijk alles af te werken, wat bezienswaardig is. Daarvoor is een langdurig verblijf noodzakelijk. Boven dien is het bezoeken van de kerken, de musea, de paleizen en de oudheden een tamelijk vermoeiende bezigheid. Daar om hebben we ook het Quirinaal alleen maar van buiten bekeken. Dat is een oud pauselijk paleis, dat in 1870 resi dentie werd van de Italiaanse koningen en dat sedert het einde van de laatste oorlog, toen Italië een republiek werd, tot woning dient voor de president, thans president Gronchi. Een volgende maal iets over de Apostel Paulus in Rome. niet zal afbreken, maar dat het steeds zal gaan om het bloed van Jezus Chris tus, dat van alle zonden reinigt. Ook met en in de Classis Brielle hoopte spr. op vruchtbare samenwer king in de worsteling om de waarheid te doen zegevieren. Blij was spr. ook over de aanwezigheid van zovele ker keraadsleden van andere gemeenten en een bijzonder woord van dank richtte hij tot ds van Drenth uit Ooltgensplaat, voor de ontvangst en voor het waarne men van het consulentschap. Met de kerkeraad van Oude Tonge had spr. al gauw een verstandhouding vol goed vertrouwen geconstateerd en vol be wondering en met veel dank getuigde ds. Jonkers van het verwonderlijk vele, dat de Commissie van Beheer tot stand had gebracht. Ook de diverse verenigin gen, de koster en de organist werden door de predikant toegesproken en ten slotte wendde deze zich tot de gemeen te in haar geheel, verklarend onder de indruk te zijn van de grote belangstel ling voor deze intrede. Spr. verzocht de deur van de pastorie nimmer voorbij te gaan, zeker niet als het om ziekenbe zoek gaat, hoopte dat men hem missla gen zal vergeven en verzocht de predi kant in het gebed niet te vergeten. Ds. Jonkers is vervolgens toegespro ken door burgemeester van der Harst namens de burgerlijke gemeente, door ds. van Drentli als consulent, namens de classis Brielle, namens de collegae en de Ring Flalikee van predikanten en kerkeraden. „Overheid Godsdienaresse" Burg. van der Harst wilde namens het gemeentebestuur de nieuwe predi kant gaarne een hartelijk welkom in Oude Tonge toeroepen en verklaarde dat de Overheid Gods dienaresse be hoort te zijn. Veel heeft de bevolking van Oude Tonge in het jongste verle den meegemaakt en reeds worden weer nieuwe stofwolken opgeworpen o.a. vanwege de veranderingen, die het Del taplan teweeg zal brengen in streek en dorp. Waar er redenen zullen zijn voor overleg tussen burgemeester en predi kant verklaarde spr. zich daarvan groot voorstander en spr. hoopte op vrucht bare samenwerking en goede verstand houding. De burgemeester meende de predikant te mogen zeggen, dat deze met zijn intredepredikatie een zeer goede indruk op de gemeente heeft ge maakt en dat deze de kunst verstaat om ingewikkelde zaken op eenvoudige en begrijpelijke wijze uit te leggen. Spr. wenste ds. Jonkers en diens gezinsle den een goede tijd in de nieuwe ge meente toe, hopend dat de predikant kracht van God zal ontvangen om het Woord te doen verstaan. „Schatten van geestelijk leven" Ds. van Drenth sprak eerst namens de classis Brielle en verwelkomde namens deze, opmerkend dat in deze classis wel een andere sfeer heerst dan in die van Doorn. Voorts wees ds. van Drenth er op, dat de Flakkeese Hervormde ge meenten veel zorgen hebben gehad door de vele vacatures. Sprekende namens de Ring Flakkee meende spr. dat de nieuwe predikant in dit orgaan wel een goede indruk zal krijgen van wat er op Flakkee, vooral op geestelijk gebied om gaat. Onder de collegae heerst een zeer goede verstandhouding en ook in deze kring riep ds. van Drenth een harte lijk welkom toe, hopend dat ds. Jonkers mede zal werken aan het leiding geven aan het kerkelijk leven en aan het leg gen van contacten. „Flakkee strekt tot veel lering, meer dan de meeste andere streken van ons land" verzekerde spr., die tenslotte het woord voerde als con sulent en daarbij meende, dat hij niet zoveel voor Oude Tonge heeft kunnen doen als hijzelf wel gewenst had; maar vele gebeurtenissen heeft spr. sterk mo gen meeleven en dank zegde ds. van Drenth aan allen met wie hij heeft ge sproken en gewerkt voor het begrip en de samenwerking. „Op Flakkee vindt men schatten van geestelijk leven wat U ongetwijfeld spoedig zult erva ren. Dat geeft bemoediging in de ver vulling van het herderlijke ambt" be reidde spr. zijn nieuwe collega voor, voorts opmerkend, dat er nog een en ander te restaureren valt o.a. het or gel waarvoor de nodige krachtsin spanning zal worden vereist. Dank be tuigde ds van Drenth in het bijzonder en persoonlijk aan ouderling Soeteman in wiens huis hij veel gastvrijheid heeft ondervonden, om te besluiten met de beste wensen en het vertrouwen op Gods zegen t.a.v. het komende werk van ds. Jonkers. Gekomen voor velen Ouderling Soeteman betuigde aller eerst dank aan ds. van Drenth voor het waarnemen van het consulentschap. Dit zal niet gauw vergeten worden, getuig de spreker, die ook de andere predikan ten dank zegde voor de zorgen, die zij aan de gemeente van Oude Tonge heb ben besteed, waarbij spr. met name ook candidaat Wiegeraad vermeldde. De heer Soeteman releveerde, dat de nieuwe predikant in de tijd, dat hij het beroep naar Oude Tonge in overweging liad, heeft geschreven: ik heb het ge voel van te zullen emigreren. „Zo iemand hebben we hier juist nodig", meende de ouderling, die vervolgens, wijzende op de stampvolle kerk, herin nerde aan de vraag, die prinses Wilhel- mina als kind aan haar moeder, konin gin-regentes Emma, stelde, bij een bij zondere gebeurtenis, n.l. of alle mensen voor hen gekomen waren, waarop de Koningin antwoordde: „neen, wij zijn hier voor al die mensen." En zo vond spr. dat de nieuwe dominé thans ook naar Oude Tonge gekomen is, voor de velen uit de gemeente. De bevolking van Oude Tonge heeft veel meegemaakt en de littekens daarvan zijn nog geens zins verdwenen. Spr. hoopte dat ds. Jonkers de gemeente zal leiden in Gods Genade en dat de predikant instrument zal zijn in de handen van God ter ver breiding van Zijn Woord. Op verzoek van ouderling Soeteman zong de gemeente de nieuwe herder toe Ps. 119 9: „Doe bij Uw knecht welda digheid, o Heer", waarna ds. Jonkers deze intrededienst liet eindigen met het zingen van Ps. 135 12, „Zion, loof met dankb're stem God, Uw Heer, Die eeuwig leeft, en het schoon Jeruzalem door Zijn woning luister geeft." MIDDELHARNIS Brandweer behaalde derde prijs. De Vrijwillige brandweer te Middel- harnis behaalde zaterdag te Rijnsburg op de Provinciale Brandweerwedstrij den de derde prijs klasse III met 194V2 punt. In deze afdeling streden 18 corp sen om de eer en Middelharnis nam deel met de grote autospuit bezet door 8 manschappen onder leiding van brand meester Couwenberg. HERKINGEN Schoolreis. Personeel en leerlingen der Chr. school op Geref. Grondslag hopen op vrijdag 12 juni a.s. een school reis te maken naar Walcheren, Vlaan deren en omstreken. Uitslag wedstrijd P.V. „De Luchtbo- de op j.l. zaterdag 6 juni vanaf Arion 256 km., deelname 83 duiven, Z.W. wind Losgelaten 10.45, aankomst Ie duif 14.12.04. 1, 4, 5, 6, 8, 11, 14 Logmans- Kievit; 2, 3, 7, 9, 12, 14 A. Riedijk; 10 M. Huizer Chrzn.; 13 C. Auperlee; 15, 17 Joh. Soeteman; 18 J. Snijders; 20 C. V. d. Velde; 21 M. de Geus-Berg; 16 M. Melissant. Hond doodde kippen. Door een hond zijn j.l. zondag van de landbouwer C. P. van Eek een flink aantal jonge kip pen gedood, de politie heeft de zaak in onderzoek. Onderhandse verkoop. Het woonhuis van de Wed. L. C. Karels, staande aan de Nieuwstraat is onderhands verkocht aan J. v. d. Sluijs. Extra collecte. A.s. zondag zal er in de Herv. kerk een collecte worden ge houden voor de B.L.O. school te Mid delharnis. STELLEND AM Roode Kruis collecte. De jaarlijkse inzameling voor het Ned. Roode Kruis heeft alhier opgebracht 716,15. Het be stuur van de afdeling brengt gevers en geefsters hartelijk dank voor het be reikte resultaat. Dit bedrag ligt aan merkelijk hoger dan andere jaren. Tevens kan men zich nog opgeven voor de bloedtransfusiedienst op 1 juli a.s. bij dr. Kreling of bij één der colon ne-leden. Inlevering. Inlevering van de vakan tiebonboekjes voor het bouwbedrijf heeft plaats op 15, 16 en 17 juni nam. van 7.30 tot 9.30 uur bij de pi. vert. dhr. C. Koenraad, Pr. Wilhelminalaan 18. OUDDORP Vakantiebonnen. Vanaf woensdag 10 juni is er gelegenheid de bouwvakva- kantiebonboekjes in te leveren bij de pi. vert. van het Soc. Fonds Bouwnijver heid, de heer W. M. Westhoeve, Oos terweg 70, alhier en wel iedere avond Een jaarlijks terugkerend evenement met sportieve en tevens touristische in slag, waarbij bovendien van de deelnemers veel oplettendheid en oriënterings vermogen wordt vereist, is de puzzle rit, zoals deze ook nu weer, en wel za terdagmiddag j.l., georganiseerd werd door de Landbouw-Jongerenclub Flakkee met als punt van uitgang het Marktveld te Sommelsdijk. Verwonderlijk is daarbij, dat de organisatoren ieder jaar weer nieuwe wegen, nieuwe misleiden de foefjes en allerlei onverwachte elementen in deze rit weten te brengen, niettegenstaande Flakkee een door zijn buitendijken en strand streng en vrij eng begrensd gebied is. Zaterdag was het zo in het vat gegoten, dat men wel wist Vanwaar men startte, maar niet waar men het eindpunt en de prijsuitrei king zou vinden. Bovendien was er in één gemeente Melissant, waar de ac tieve afdeling van Veilig Verkeer ook nu weer gaarne haar steentje bijdroeg aan het interessant maken van de wedstrijd een speciaal toertje aan de puzzle verbonden, waarbij de deelnemers op het betrachten van de verkeers veiligheid werden getoetst. Door vele polders en over weinig bereden buitenwegen koersten de deel nemers voorzover zij de richting goed begrepen naar het Westen van het eiland, naar Goereé en Ouddorp. Verdekt opgestelde controleposten sig naleerden nauwkeurig wie de goede weg had gevonden. Tegen het eind van de middag zullen de meeste wedstrijd rijders wel begrepen hebben, dat in Ouddorp het eindpunt zou liggen, zij het dat men die gemeente aanzienlijk voorbij werd geleid, in de richting yan van 7.30 tot 8.30 uur, terwijl zaterdag 13 juni van 4 tot 5 uur zitting wordt gehouden in de zaal bij H. Breen. Voor en achterkant der boekjes moeten inge vuld worden. Bedankt. Ds. Tukker heeft voor het beroep naar deze gemeente gedankt. KERKSTR.160 -.OUaPORP' NIEUWE TONGE Op 1 juli 1959 is het 25 jaar geleden dat dokter de Man te Nieuwe Tonge kwam. Er is een huldigingscomité ge vormd, om deze dag voor de in onze ge meente zeer populaire en geziene ge neesheer tot een onvergetelijke te ma ken. Deze week zal de burgerij een bij drage worden gevraagd om de jubilaris een geschenk aan te bieden. We weten zeker, dat daaraan gaarne medewerking zal worden verleend en op de lijsten flink zal worden getekend. Dokter de Man is iemand die al deze drukte om zijn persoon liever niet zag, maar hij zal er toch niet aan kunnen ontkomen. We hopen op dit jubileum nader terug te kome-^. Geslaagd. Onze plaatsgenote mej. A. de Man slaagde te Rotterdam voor on derwijzeres. OOLTGENSPLAAT Verkocht. Mevr. B. Waling-Fase heeft haar woning, Slikdijk 11, onder hands verkocht aan de heer W. de Vos, Gildestraat te Rotterdam. ------O------ Tijdens de maanden juni, juli, augus tus en september mogen de winkels tot 7 uur geopend zijn. De winkeliers be hoeven het niet te doen, maar ze mogen hun winkel tot 7 uur geopend hebben. Wij meenden goed te doen, dit in een kort bericht naar voren te brengen. De wisselbeker, de heker als eerste prijs van dit jaar en een fraaie ach- teruitrijlamp werden de heer A. C. Joppe overhandigd door burge meester Kleynenberg. Mej. Rood- zand assisteerde de winnaar van de puzzlerit bij het ontvangst nemen der prijzen. de vuurtoren en zelfs naar de afgelegen „Punt", maar tenslotte belandde men dan toch bij en in Hotel Duinzicht. Do lende ridders, van wie vaststond dat zij de weg niet zouden vinden kregen toen het seintje om zich ook naar ge noemde finish te begeven en daar trof men elkaar, in de beste stemming, na een prachtige rit over een zonovergoten eiland en in spanning over de uitslag. Voor het eerst ook brommers Voor het eerst werd thans aan de puzzlerit ook deelgenomen door brom fietsers. Heel veel waren het er nog niet, maar hun aantal zal in de toe komst wel groeien, zoals ook met de ge hele deelname aan de wedstrijd het geval is, want wij hebben thans al een auto zien rijden met het nummer „100" (maar dat kan wel een „opgedreven" getal zijn geweest). De dertien brom mers zijn allemaal met een prijs boven water gekomen: een pakje sigaretten en een speldje van Veilig Verkeer, bo vendien vielen er van hen ook in de grote prijzen. Prysuitreiking Ouddorps burgemeester, de heer Kleijnenberg, verzorgde op de hem eigen olijke wijze de prijsuitreiking en bleek danig goed op de hoogte van de antecedenten veler deelnemers en in het bijzonder verheugde hij zich er over, dat zijn geboorteplaats. Melissant, een voorname factor in de wedstrijd had betekent en bovenal, dat de bekerwin naar ditmaal ook uit die gemeente kwam, de heer A. C. Joppe, die behal ve de wisselbeker ook de wedstrijdbe ker van dit jaar en een prachtige ach- teruitrijlamp in ontvangst kon nemen, waarbij de burgemeester wijselijk de kaart lezers van de winnaar mee naar voren riep om de prijzenlast te helpen dragen. De uitslag De volledige uitslag van deze puzzle rit was als volgt: 1. A. C. Joppe, Melissant; 2. Joh. But, Sommelsdijk; 3. W. van Kempen, Dirks- land; 4. Arensman, Stad aan 't Haring vliet; 5. K. Jacobs, Achthuizen; voor de derde keer in successie wirmaar van de 5e prijs!); 6 Braber, Stad; 7. H. Breen, Middelharnis; 8. L. J. van Dijk, Middel harnis. Bij de bromfietsers vielen de prijzen als volgt: 1. G. Nieuwland, Sommelsdijk; 2. R. Tanis, Herkingen; 3. L. van Es, Som melsdijk; 4. G. Jansen, Sommelsdijk; 5 A. van Donge, Dirksland. Behalve de door de L.J.C, beschik baar gestelde bekers, lauwertakken, me dailles enz. kon de winnaars van deze puzzlerit ook een aantal prijzen wor den beschikbaar gesteld in de vorm van lampen, verzorgingsmateriaal voor mo torvoertuigen enz., beschikbaar gesteld door diverse garagehouders van het eiland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1