Klaagtoon in Ooltgensplaals raad over economische achteruitgang Uit óe ouöe óooi RAD SPAR- pi «fnidsk Fort Prins Frederik wordt wellicht zwembad en recreatie-oord Binnenkort forumdag over toekomstmogelijk heden tuinbouw, fruitteelt en bollenkweek Straatverlichting een halfje goedkoper f 1 re gr LEO VAN IERLAND^ Gesprek over nieuwbouw en bejaardenwoningen Kinderlioekl e EVANGEL IE MO H AMM ED E P F A T H A LADDER V IJ A N D A S A F ADA RE - T Ka TOTALE LEEG VER KOOP WEST-KRUISKADE SQ 10-20-30-40 en 50°/^ KORTING Nooit meer angst voor brandend maagzanr als V maar Rennies bq de band bebt. kSakworst mBMmm Biz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 5 juni I9J bdag 5 juml Dinsdagavond vergaderde de gemeenteraad van Ooltgensplaat, geleid door burgemeester van der Harst, in het openbaar. Zoals op FlaJskee wel meer gebeurt in de raden, vloeiden de belangrijkste besprekingen niet voort uit de punten van de agenda, maar kvramen deze aan de orde tijdens de rond vraag. Die leverde o.a. een beschouwing op over het v/erkloosheidsprobleem in het eigen dorp en in de gehele streek, waarbij men er zelfs van sprak, dat het zo stilletjes is met de werkgelegenheid op het eiland, dit in schrille tegen stelling met de schone toekomstdromen voor het Deltagebied. Voorts werd op nieuw gesproken over de mogelijkheid tot het verkrijgen van een zwembad- plan en daarbij bracht de burgemeester een geheel nieuw aspect naar voren, n.l. de kans, dat het fort „Prins Frederik", nu nog in beheer bij het Deperate- ment van Oorlog, voor zwembad en eventueel recreatie zal kunnen worden ingericht; overleg hierover is reeds gaande met genoemd Departement en met de domeinen. Andere interessante besprekingen werden gevoerd t.a.v. het probleem der volkshuisvesting, krotopruiming, bouw van bejaardenwoningen enz. Uit dit alles bleek, dat het de gepieenteraad allesbehalve aan voortva rendheid ontbreekt, maar de mogelijkheden tot verwezenlijking van plannen maar klein zijn. De voorz. burgem. W. v. d. Harst opende met gebed, waarna de notulen werden vastgesteld. De ingekomen stuk ken waren als volgt: Schrijven EMGO Middelharnis d.d. 27 april 1959 houdende mededeling, dat het tarief voor de openbare verlichting met ingang van 1 mei 1959 wordt terug gebracht van 8^/2 cent op 8 cent; Rap port verificatieburean Ie kw. 1959, ad ministratie gemeenteontvanger; goed keuring raadsbesluiten tot wijziging van de bezoldigingsverordening gemeente personeel en tot vaststelling van de verordening op de heffing van begrafe- nisrechten; verslag R.K. middelbare landbouwschool Roosendaal 1958/1959; Begroting 1959/1960 N.V. EMGO en jaar verslag 1957/1958; Jaarverslag Stichting Drinkwaterleiding over 1958. Al deze stukken werden voor kennis geving aangenomen. De heer A. Remus verzoekt in aan merking te komen voor een premie krachtens de „Premieregeling woning verbetering- en splitsing 1953" t.b.v. de verbetering van diens woning Juliana- straat 17. Waar door de onderhavige verbeteringen de woningvoorraad gun- stig wordt beïnvloed, meent b. en w. dat inwilliging van de gevraagde me dewerking gerechtvaardigd is. Blijkens beschikking van de provinciale direc tie van de Vollcshuisvesting en de Bouw nijverheid d.d. 8 mei 1959 kan voor de ze verbetering een premie worden toe gekend van 50»/o van 2700.— of 1350.—, waarvan 1/3 deel of 450.— voor rekening van de gemeente blijft. De heer Hokke verwonderde zich dat dit punt op de agenda voorkwam. Is het raadsbesluit om het niet meer te doen vervallen, of is de finantiële si tuatie beter geworden vroeg spreker? Er zijn er wel meer in de gemeente die met subsidie hun woning willen verbe teren. De voorz. antwoordde dat het beleid niet gewijzigd was, maar dat ieder ge val op zichzelf wordt beoordeeld. De vraag klemt dan steeds of het een wer kelijke verbetering is. Als het in de richting van verfraaiing van de woning ligt of betere accomodatie, wordt het afgewezen. De heer van Nieuwenhuijzen (VVD) stelde de vraag: „hoe ziet men deze dingen?" Het woningpeil is in het alge meen niet best. Wanneer het een ver betering is moet men het z.i. toestaan. Of de aanvrager het zelf kan betalen, mag geen rol spelen meende spreker. De voorz. bevestigde dat dit in het algemeen ook de stelregel was. Vastge houden moet worden, dat de vérbete ring een goede volkshuisvesting dient. De heer v. d. Vliet merkte op, dat het wel nodig is, dat het publiek weet, dat het thans weer wordt toegestaan. De heer Leijdens informeerde of er sinds de bestedingsbeperking aanvra gen zijn afgewezen? Dit bevestigde de voorzitter. De aan vragen zijn echter toch stuk voor stuk nagegaan op hun noodzakelijkheid. „De minst-draagkrachtigen dienen toch wel voor te gaan", wierp de heer Leijdens in het midden. Het voorstel werd aangenomen. Aan de heer A. Neels werd voor het jaar 1959 onder de bekende voorwaar den het weiderecht toegekend van de Z.O.-zijde van de Spuijdijk voor de prijs van 15. De heer Abr. de Vos vond het niet de moeite waard het voor 15.te ver huren. „Je kunt het er niet voor onderhou den" meende de voorzitter. In verband met de benoeming elders werd aan het v.m. hoofd der bijzondere school met de Bijbel de heer H. D. Min- derhoud rn.i.v. 1 mei 1959 eervol ont slag verleend als lid van de commis sie tot wering van schoolverzuim en in diens plaats benoemd de heer G. Rietveld, hoofd van genoemde school. Aankoop krotwoningen Wederom zijn een aantal eigenaars van krotwoningen eventueel met bij behorende gronden bereid gevonden deze woningen aan de gemeente te ver kopen. In dit verband stelden b. en w. voor aan te kopen van: de heer P. Mans, alhier de woningen Weespad 37 en 79 met bijbehorende gronden, in totaal groot 344 m2, voor de totale som van 1600, Mevrouw wed. W. v. d. Welle-van Ree te Stad aan 't Haringvliet de wo ning Weespad 77 voor de prijs van 400.—. De heer L. den Braber Wz. alhier, de woning Weespad 59 met bijbehorende gronden groot 80 m2, voor de prijs van in totaal 500.—. De heer v. d. Vliet (P.v.d.A.) vroeg zich af, of het wel zin had deze wonin gen aan te kopen? Ziet het gemeentebe stuur soms wat in die grond vroeg spre ker? „Met krotopruiming worden stede- bouwkundige belangen gediend" aldus de voorzitter. Er komt dan ruimte voor andere, die op een verantwoordde wij ze zullen worden geplaatst. Door mid del van een saneringsplan bestaat de mogelijkheid een bijdrage te krijgen in verwervingsliosten voor opruiming van deze krotten, ten bedrage van 60'''/o. „Krijgen we dit niet dan drukt het op de grond", aldus spr. „Als liet er blijft liggen zoals het nu is, wordt het er een wildernis!" meen de de heer v. d. Vliet. Hij wilde liever het plan voor de bebouwde kom gewij zigd zien. „Het is juist de bedoeling om de vervuiling tegen te gaan antwoordde de voorzitter. „Later kan er een bestem ming aan die grond worden gegeven." De heer J. A. Nieuwenhuijen bleek voorstander van deze krotopruiming maar vroeg uiteindelijk de opengeval len ruimte weer bebouwd zal worden. De voorz. antwoordde dat er een nadere planregeling komt voor de be bouwde kom. Bedoeling is er kleine verzorgingsbedrijfjes te vestigen. De heer Abr. de Vos drong aan op bespoediging en wilde er een grondige opruiming, wat door de voorz. wordt toegezegd. Aan de heren A. Hokke en C. P. Hokke werd de tuingrond achter het gemeentehuis opnieuw verliuurd op de zelfde voorwaarden als tot heden. De verhuur van een gedeelte van het ge meentehuis aan het rijk, voor politie^ doeleinden, werd opnieuw bekrachtigd, echter met de wijziging, dat de huur prijs 100.per jaar hoger zal zijn. De benodigde grond, waarop binnen het uitbreidingsplan dorpsdeel Lang straat een achttal woningwetwoningen zijn gebouwd werd aan de woning bouwvereniging overgedragen. Het be trof 2800 m2, a 4.35 per m2. Krediet voor huisnummering Voor de huisnummering en vernum mering in de gemeente, met de voor bereiding waarvan men op de secre tarie druk bezig is,, werd voorgesteld een krediet te verlenen groot 350. De heer Moerenhout wenste op de hoeken van de straten te Achthuizen, straatnaamborden, waarvan door b. en w. nota werd genomen. Het krediet werd verleend. Vastgesteld werden de vergoedingen krachtens de art. 101 L.O. wet 1920 voor de bijzondere scholen en de vergoeding vakonderwijzeres nuttige handwerken over 1958. Verkoop grond voor woningbouw De fa. Mooijaart-Osseweijer te Oude Tonge verzoekt een gedeelte van de voormalige speeltuin aan de Zuid-Ach terweg te kunnen aankopen voor de bouw van een drietal particuliere wo ningen. Blijkens de destijds vastgestelde re geling terzake de aard van de bebou wing en het gebruik van gronden bin nen de bebouwde kom gelegen, is de onderhavige grond bestemd voor wo ningbouw. Een gedeelte van deze grond tot een diepte van ongeveer 22 m) is bestemd voor woningbouw vanaf de Zuid-Achterweg. Een drietal woningen liunnen op deze grond worden gebouwd waarvoor in totaal ongeveer 528 m2 benodigd is. Het resterend gedeelte van dit perceel is bestemd voor woning bouw aan de nog nieuw aan te leggen verbindingsstraat Beneden Molendijk Stoofstraat. Daar de door genoemde firma bedoel de grond niet voor gemeentebelang ge reserveerd behoeft te blijven en boven dien de bouw van woningen in de par ticuliere sector bevorderd dient te wor den stelden b. en w. voor aan deze fir ma van het perceel aan de Zuid-Ach terweg 528 m2 te verkopen tegen de koopprijs van 5.per m2. De heer Leijdens wist uit betrouw bare bron dat er bij de plaatselijke aan nemers ook interesse bestaat voor deze grond om er bejaarden-woningen te bouwen. Spr. vroeg of het college con tact met deze aannemer wilde opnemen. Hierop antwoordde de voorz, dat de bedoelde aannemer toch wel zal ge weten hebben, dat deze grond beschik baar is. Spr. wilde de taal-: van het col lege niet zo zien dat dit de aannemers achterna moet lopen, om te vragen „willen jullie die grond hebben? Een aanvrage is niet binnengekomen, dit was de enige" zei spreker. „ledere particulier wist dat die grond beschilvbaar was" merkte dhr. Abr. de Vos op. Hij juichte het initiatief van de O. Tongse aannemer toe. De heer v. d. Vliet vond het een mooie plaats voor een Verenigingsge bouw. Spr. vroeg of er voor de drie particuliere woningen eventueel geen andere plaats is. ,,Het uitbreidingsplan geeft aan dat er dergelijke woningen op kunnen wor den gebouwd" antwoordde de voorz. De heer K. v. Oostende vroeg of de grond hier goedkoper is dan elders, waarop de voorz. antwoordde dat het berekend is naar de kostprijs. De heer Leijdens kwam tei'ug op zijn eerste gezegde het ging hem niet om de aannemer, maar om de mogelijk heid van de bouw van bejaardenwonin gen. De voorz. ging er niet verder op in. Het voorstel werd daarna goedgelteurd. Bij de wijzigingen gemeentebegrotin gen 1958 en 1959 gaf de voorz. een pluim aan de gemeentesecretaris en zijn staf, dat de gemeenterekeningen zover en zo vroeg reeds waren bijgewerkt. De heffingsverordening op de keur lonen voor de Vleeskeuringsdienst, die in juli a.s. afloopt, werd opnieuw vast gesteld. Rondvraag De heer K. v. Oostende informeerde naar de toewijzing van woningen en over het plaatsen van verkeersborden en wees op de gevaarlijke oprit aan het Weespad. Verder wilde hij de Zuid-Achterweg gaarne opgeknapt zien en tenslotte wees hij op de economische achteruitgang in de gemeente. Het is nu juni, aldus spr. er zijn lionderden pendelaars, er wer ken er in de Hoekse Waard en er zijn nog tal van werklozen. Er wordt wel gesproken over grootste plannen in verband met de realisering van het Deltaplan, maar op Plakkee is het zeer stil. Spr. las in de bladen van industrie in verband met het Sloeplan, een jacht haven bij Willemstad enz. maar op Flakkee gebeurt niets. Spr. haakte in op een gezegde van raadslid de Vin te Oude Tonge, dat Oost-Flakkee eens moest overleggen wat hieraan te doen is. Desnoods wilde hij overleg met alle Flakkeese gemeenteraden. De voorz. antwoordde t.o.v. de ver keersborden dat er een bepaald bord in de handel komt, dat onverwoestbaar moet zijn voor de jeugd (Hilariteit). Deze borden zullen binnen drie we ken worden geleverd. Wat de gevaar- lijlie oprit aan het Weespad betreft, dit heeft de aandacht van de technische dienst; eveneens wordt de verbetering van de Zuid-Achterweg onder de loupe genomen. Wat het laatste betreft mangelt het aan de financiën, het meest urgente on derhoudswerk moet voorrang liebben. Komende op de economische ach teruitgang in de gemeente, zei spr. dat hiermee een snaar is aangeroerd, die weerklank vindt in heel Flakkee. Door de heer de Vos zijn plannen ge noemd van industrialisatie in Zeeland en West-Brabant, waar echter de Provincie achter staat. Spr. gaf toe, dat een gemeente alleen moeilijk tot plannen kan komen; er dient sanien- werking te zijn tussen alle gemeenten van het eiland. Dit eist een voorstudie waarmede de Plancommissie Flakkee reeds bezig is. De heer J. A. v. Nieuwenhuyzen kwam terug op het antwoord van de koel geschonken, de zomerdrank bij uitstekt zwarte bessen aperitif frambozen aperitif Uitsluitend verkrijgbaar bij uw slijter - wijnhandel of café A O 18 14 vroeg of er ook bejaardenwoningen zullen worden gebouwd. Spr. wilde de laatste liefst op een bepaald punt zien, b.v. achter het „Doeltje" en zo mogelijk met een verzorgingshuis en een tuin er bij. De voorz. deelde mee, dat het ver krijgen van de grond achter het Doel tje wel in het bebouwingsplan is opge nomen. Die grond is ecliter nog niet in bezit van de gemeente, al wil het col lege er t.z.t. bejaardenwoningen bou wen. Voor 1959 heeft de gemeente 5 woningen toegewezen gekregen en in de plaats daarvan kunnen méér oude- liedenwoningen gebouwd worden. Be doeling is deze aan de Meidooi'nstraat te creëren; het aspect, dat er in zit, is dit, dat de bejaarden die in krotwonin gen zitten kunnen worden verplaatst. Van later zorg is dan een verzorgings huis. De Woningbouwvereniging is zeer ac tief op dit punt. De heer Leijdens vroeg naar de plan nen van verwarming in de Openbare Scliool, verbetering vloeren en oprui ming van uienputten. Voorts bracht hij de stinksloot in het nieuwe gedeelte ter sprake, (waar verleden week sprekers' groentekar is ingereden). De bewoners liebben er zeer veel hinder van, boven dien moeten ze rioolbelasting betalen, terwijl er geen riolering is. Als antwoord gaf de voorz. dat de ge hele situatie van de school onder de loupe is genomen; er wordt een plan uitgewerkt voor centrale verwarming en een algeliele modernisering ook van het gymnastieklokaal. Wat het oprui men van uienputten betreft is aan de eigenaars verzocht deze op te ruimen. Doen ze dit en nemen ze de hinder voor de omwonenenden weg, dan zal de politie-verordening soepel worden toe gepast. Het dempen van de bedoelde sloot, riolering enz. zal een bedrag ver gen van 60.000.Dit kan dus niet zonder meer wotden uitgevoerd. T.a.v. van de aanslag rioleringsbelas ting las spr. de bepalingen voor, waar uit bleek dat ieder die aangesloten is op de riolering óf gemeentewater wordt aangeslagen. „Er zijn gevallen dat er in 't geheel geen afvoer is?" voerde dhr. Leijdens aan. Hierop antwoordde de voorz.: „als er mensen zijn die menen dat ze onbillijk worden belast, kunnen deze een aan vrage om ontheffing indienen!" Economische achteruitgang De heer Abr. de Vos stelde een vraag voorzitter over de uienputten en merk-- te op, dat er rekening mee gehouden dient te worden, dat Ooltgensplaat een agrarische gemeente is. Hoeveel stank verspreiden sommige industriën niet? vroeg spr. die voorts wees op de vis- vergiftiging in de Z.-Holl. rivieren. Landbouw zit niet stil Verder ging deze spreker in op de economische achteruitgang en het „stil zitten" op Flakkee. Van landbouwzijde wordt grondig bestudeerd om tot een intensivering te komen en wel op ge bied van tuinbouw, fruitteelt, bollen- teelt enz. De standsorganisaties plegen overleg met de Rijksconsulenten, met besturen van tuinbpuw-organisaties enz. De grond is geschikt; de mensen zijn aanwezig en al moet de verzorging van de produkten worden geleerd, daarin kan worden voorzien. Spr. kondigde aan dat er binnenkort een forum-mid dag wordt gehouden, waar de Rijks- landbouw- en tuinbouw-consulenten aanwezig zullen zijn; gemeentebesturen enz. zullen worden uitgenodigd om te bezien, welke mogelijkheden er liggen. Tenslotte vroeg de heer v. Nieuwen huyzen of er reeds werk was gemaakt van aankoop of beschikbaarstelling van grond voor een speelplaats in de Lang straat. Op het laatste antwoordde de voorz. dat b en w bezig zijn met een speel plaats je op een terrein dat al van de gemeente is. Binnen niet al te lange tijd zal dit zijn beslag hebben gekre gen. De heer Hopmans (R.K.) merkte op, dat de ruiten van het badhuis te Acht huizen zijn gesneuveld door de balda dige jeugd. „De ruiten zijn er weer ingezet" ant woordde de voorzitter. „De jeugd heeft strafregels gekregen!!" Zwembad De heer v. d. Vliet informeerde hoe het staat met het zwembadplan. „Het gaat de weg op van alle zwem baden" antwoordde de voorzitter. Er worden plannen gemaakt maar ze wor den niet goedgekeurd of toegestaan uit te voeren. Zodoende komt er niets. Inmiddels hebben zich andere aspec ten voorgedaan. Het college is bezig het fort vrij te krijgen voor allerlei doeleinden. Er is bericht gekomen dat het ministerie van oorlog geen bezwaar maakt; de domeinen hebben het nu in handen. Misschien liggen daar moge lijkheden, de nader worden bezien, al dus de voorzitter. Diakonie in vroeger dagen. Lief en leed wisselt elkander in het leven af. Zo ook in het leven der diake nen. Voor de zoveelste maal kwam Mina bij de diakonie om een schorteldoek. Dit begon diaken Barend Willemsz. in 1640 te vervelen. Mina was ongehuwd, slordig en los. Een maand tevoren had hij haar reeds kleding verstrekt, doch zij wist goed de weg naar de Lommert in Vianen. De diaken vermaande haar dat zij beter orde op haar zaken moest gaan stellen en dat zij moest gaan wer ken. Nu was zij niet op haar mondje ge vallen en begon te schelden toen zij vernam, dat zij ditmaal maar wachten moest. De diaken had er genoeg van en wees haar ongezouten de deur. Jij bent een luiwammes en nu: er uit. Ei zo. Ba rend, zijn dat nu de troostrijke redenen, zoals die in je formulier staan? De dia ken gooide de deur dicht. Ongeveer een half jaar later brak het Kerstfeest aan. Des avonds geen straat verlichting en modderige wegen en „straten". Straatstenen kwamen nog op de dorpen niet voor. Dat moest nog wel 150 jaar wachten. Barend komt thuis en vindt op zijn stoep een pakje. Hij was er bijna over gestruikeld. Ras zag hij, dat het van twijfelachtige inhoud was. Het bleek een kindje te zijn bij hem te vondeling gelegd. Hij kon het niet met zekerheid zeggen, maar ver moedde des te meer. Mina was kort ge leden van het dorp verdwenen. Dit gaf te denken. In elk geval zag hij zijn taak en na besprelting werd de kleine uit besteed voor 1,per week en ontving de Kerstnaam Christina. Een verder moeilijk en misdadig zaakje deed zich voor, toen twee vrou wen die niet te best met elkaar over weg konden, het bestonden wraak te nemen. De één verbood de omgang van haar dochter met de zoon van de ander. Nu was daar wel enige reden voor, want de jongelieden zaten tot diep in de nacht in het schuurtje. De ander hier over gebelgd, inplaats dit te kunnen rechtvaardigen, besloot winkelwaren te halen op de naam van haar vijandin. Dit liep natuurlijk spaak en de kerke- raad wist hier een einde aan te maken. Diakenen hadden ook nog al dikwij van doen met bestedelingen. Dat lif wel dikwijls mis, maar Ds. Samu' Hooghland te Vaassen ontfermde zii eens in 1758 over zo'n schepsel en na; Wilpien Jans tot dienstbode voor 15_,' per jaar. Zij bracht het er goed af 'f kreeg het volgend jaar nog een pa; muiltjes toe. Dat er destijds weinig geld in omlot was, blijkt uit de jaarrekeningen 4 diakonie. Diakenen waren zeer dikwij in voorschot en daarom werd het een zekere periode moeilijk diakenen i krijgen. Een redelijk stukje grond met „fc merpag" (huishuur) en het halve schooi steengeld bracht in 1757 slechts 6,- op. De pachter had niet meer en de di; ken kon naar huis gaan. Daar wacht; hem dan weer zijn vrouw met de medt deling, dat er weer voor de zoveelst maal een „passant" geweest was om et aalmoes. Nu hadden verschillende Provincii synoden besloten de gemeenten aan schrijven, „dat men den armen ent gebrekelilcen lidtmaeten, so sy erga, willen gaen aelmoesen soecken geen a! testaties sal mededelen om deselve oiit me te draegen, maar indient haer noo. dich is, schrijven aen die kerckenraede ende dien haer noodt recömmanderi Men sal oock aen de Hoge Overhe; versoecken, dat haere Ed. Achtb. willé gelieven de bedelaers ende heydenes mitsgaders alle andere vagebunden ent lantlopers te weeren". Het was nameliji zeer moeilijk voor de diakenen om ui te maken of zij werkelijk van doe hadden met behoeftigen dan wel nc oplichters. Daarom moesten de passaii ten een attestatie vertonen van de ka keraad van herkomst. Vele malen ga- ven zij een bijdrage voor de verdrukt- Waldenzen en geloofsgenoten uit Pie. mont. Ook kwam het nog al eens vooi dat iemand kwam bedelen om zijn bros of zoon los te kopen van de galeien van de Turken. Geertruide kwam bij de diakonie, 0111. dat haar man alles „versoop", met di aanbeveling, dat de kerkeraad haar mar, maar moest doen naar Oost-Indië op 4 vaart. Diaken Cornells Jansz. antwoord de: lek en hebbe daertoe geen macht Maarssen. Ds. G. van der Zet Beste jongens en meisjes Een nieuwe maand is weer aangebro ken en in die maand hoop ili een viertal raadsels te plaatsen. De oud-neefjes en nichtjes weten dit wel, maar voor de nieuwelingen moet ik het toch wel eten zeggen. De oplossingen van die raadsels moeten, niet dadelijk worden opge stuurd. -Jullie moeten die antwoorden bewaren totdat ik in de krant bekend maak, dat ze verzonden moeten wor den. Dat is aan het einde van de maand. Nu zal het voor ieder wel duidelijk zijn, nietwaar? Hier is dan een gemakkelijk raadsel om de maand juni mee te beginnen. JUNI-RAADSEL 1 1. X 2. X 3. X 4. X X X X X X X 5. X 6. X 7. X 1. Letter; 2. Vader van Abner (1 Sam. 14); 3. Eerste hogepriester in Israël; 4. Palmstad; 5. Medicijnmeester; ook schrijver van twee Bijbelboeken; 6. Af korting van Christus; denk aan de jaar tallen in het begin van onze geschiede nis; 7. Letter. ,Op de kruisjeslijn naar beneden komt het woord, dat gevraagd wordt bij 4. Oplossingen van de mei-raadsels. I. 4 5 0 0 DODEN 4 O D A G E N ENGEL WEG N II. HEIMELVAART III. En zy werden allen vervuld met de Heilige Geest geluid, wind, talen, ontzetten, twijfel- moedig, gezichten, uitstorten, vlees, verslagen. IV. BLOEIMAAND LEVITICUS OLIJIPBERG ENGELEN ISRAEL MANNA AME N ASA N U D in al KRO SCHl Verder eer Let op on; KAIV PICK lange Zandpad If tel. 01870-2 Middelharn ï(!|iet toch 10» ^■pakjes Plannen voor sportterrein? De heer Groenendijk (Arb.) wees er op, dat de voetbalwet door de jeugd werd geruïneerd. Het is een speeltuin geworden en de voetballers hebben zo doende geen best terrein. Ook is de om heining vernield. De voorz. gaf ten antwoord dat de speeltuin er is voor jongens en meisjes tot 14 jaar. De oudere jongens zoeken hun vertier op de voetbalwei, wat moeilijk is tegen te gaan. Het college van b en w begrijpt de situatie waarom naar plannen voor een sportterrein wordt omgezien, wat in besloten zitting zal worden besproken. „Zolang er geen voorzieningen zijn kan de jeugd niet van de voetbalwei worden geweerd,"' aldus de voorzitter, die daarna de open bare vergadering besloot en overging tot vergadering in comité. Voor verjrek naar LIJNBAAN 50 Uitg. Gero en Verlovingsringen V. Nabal, Abigail, Nabal, Gilboa, Waar zegster te Endor, De mannen van Jabes, Ziklag, De mannen van Juda, Abnei, Jeruzalem, Joab, Ark, Michal, Geer, kinderen. CORRESPONDENTIE Greetje M. Oud-Beijerland. Toen je schreef regende het. Sindsdien is het de meeste plaatsen droog geweest, zOygjj 5Q yoor 15 lang, dat er om regen wordt verlangd ^obp van 1 bus We willen wel veel en vaak zon hebbeiiijaat a 140 et. maar de regen kunnen we ook niet mis sen. We zijn in alle opzichten afhanke lijke schepselen. Wim M. Den Haag. Met die prijs is het in orde gekomen, hè? Dadelijk maar berichten; dat is de beste en gemakke lijkste weg. „Alles sal rech kom," sprak Paul Kruger. Zo is het ook met de prij zen. Vind je niet? Jaap M. Oud-Beijerland. Liedy heeft je brief, keurig bijgelapt, hoor! Heb jij een correspondentievriend in Amerika! En moet je dan in het Engels schrijven! Dat valt niet mee, maar het is erg leer zaam. Nu zou eigenlijk dat vriendje in het Hollands moeten antwoorden. Maar dat gebeurt niet, denk ik. Nely M. Den Haag, Ben je erg Wii met de prijs? Dat mag ik graag horen Nee, toen was het eigenlijk geen weer om te fietsen, maar je moet toch wa' doen, nietwaar? Toch had je het naar je zin op het eilanden, hè? Veel rusti ger dan in de stad en helemaal anders- Liedy M. Oud-Beijerland. Dat begrijp ik goed, dat je dat fijne vakken vindt Vermicellisoep koken is heel wat mooier dan een taaie taalles en aardappelpuree met sla klaar maken gaat fijner dan een deelsom die niet uitkomt. Hoe gaat liet met oma? Is ze al thuis mogen komen? Allemaal de hartelijke groeten. Vol gende week, als het enigszins kan, hooP ik de prijs winners bekend te maken. B ben er net zó' nieuwsgierig naar als jul lie. Willen jullie dat wel geloven? Nou, tot volgende week dan! Oom Ko. 'n Wonder, wat Rennies voor U doen En dadelijk! De snerpenste pijnen wor den onmiddellijk gedoofd, hoe hard nekkig Uw kwaal ook is. Een zegen, dat er zo'n afdoend middel bestaat. Als be proefd erkend en geroemd door duizen den zuurbrand-lijders. THOLEN Hoogwater in de week van 7 t.m juni. Zondag voorm. 4.17 en nam. 16' uur; maandag voorm. 4.52 en nam. 17'^^ j uur; dinsdag voorm. 5.26 en nam. 1'-*^ uur; woensdag voorm. 6.00 en nam-18-" uur; donderdag voorm. 6.34 en naiH' 18.52 uur; vrijdag voorm. 7.13 en na""' 19.32 uur; zaterdag voorm. 7.58 en na"" 20.16 uur. Zaterdag 6 juni Nieuwe Maan te 12-53 uur. Zondag 14 juni Eerste Kwaïtie'' te 6.22 uur. geldig tot 11 ji Dubbel Dubbel voord SPRITS KOEK 250 gr. 58-24 2 Ttnvi-TUM 200 56-22 RjElPEN GEVUI div. smaken 25-10 2 SMEERKAAS 100 gr. 31-12 SLASAUS SOVo 100-40 SLASAUS 25»/o 97-38 RIJST pak 500 62-24 TÜTTI-FRUTX f 90-36 PRONTO literf 43-18 BERLINER 100 4 50-20 GEBR. GEHAK 42-16 136-54 Glvraagd voor j! (leerling of Smederij p voorstraat 11 Ooltgens WÊÊÊÊÊ

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 6