chi\ ,,De hele dag rond" FOTO ROTSMA 1 TOPKWALITEIT Fa. KAPTEIN Uit het Parlement Foto- amateurs Buitenland Interessante tentoonstelling in de Landbouwhuishoudschool te Sommelsdijk Schapen van. Ginkelse heide trokken] winters woUetje uit V V Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond e Waal MEDITATIE De twee wegen De wijde poort en de brede weg BINNENVERINGBED SCHUIMRUBBERBED VOOR U Onze afwerkinrichting is. thans geheel geautomatiseerd, dat wil zeggen dat het werk wat U ons toevertrouwd zo perfect is, dat het vrijwel niet voor verbetering vatbaar is. U moet het eens proberen Sukses verzekerd TELEFOON 01870-2004 \s^ Vrijdag 5 juni 1959 No. 2800 PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoom K 18702629 Na 6 uur 't avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167B80 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. BH contract speciaal tarlal r de Tdo- olste lUW- aan- ;aan niet gste imelsdlili agd wat| erhoginêl ite moei-j „j delta- De Gre- Goereel en naati de ,- win de ijs-| o is dej i kanj nul zeel 'aaktl as kl«"; I ouwpu'-1 as daar- mkte .-- ^reidwu' houde"' „delta- de jon- Iden gf Verleden week hebben in de Tweede amer de debatten plaats gehad over e regeringsverklaring en het optreden ■an het nieuwe kabinet. We zijn daarbij, Ithans gedeeltelijk, tegenwoordig ge- eest en willen onze lezers er nog één n ander van vertellen. Er was een enorme belangstelling van Ie zijde van het publiek en van de Ka- nerleden. De laatste waren vrijwel vol- ;allig opgekomen. Om op de veel" te leine publieke tribune te komen er aan slechts 50 mensen op moest ,.en één a twee uren tevoren in de rij aan staan. Ook de gereserveerde tri une was overvol en bij de Kamerleden as geen introduktie meer te krijgen, 'och loonde het niet geheel de moeite, .ij hadden ons de debatten heel wat levendiger voorgesteld nu de P.v.d.A. in Ie oppositie is gegaan. Burger was wel ;oed in vorm en is vanwege zijn leven- iigeen gepassioneerde betoogtrant al-» ;ijd het aanhoren waard, ook al is men iet helemaal niet met hem eens; Oud ,s een goed spreker en neemt geen blad 'oor zijn mond; Tilanus, de zachtmoe- lige, was ten opzichte van de P.v.d.A. eer scherp en kreeg het af en toe via nterrupties met die heren aan de stok; ruins Slot is geen redenaar en Romme as, althans in eerste instantie, heie aal niet op dreef. Wat eigenlijk ont- reekt, zijn de grote principiële lijnen, en verliest zich in bijkomstigheden, estrijdt elkaar op punten van tactiek, :aar het tegenover elkaar stellen van fde allesbeheersende beginselen zoals at in de dagen van Kuyper, Lohman in Troelstra geschiedde, treft men te einig aan. Ds. Zandt heeft zijn prin- lipiële standpunt goed uiteengezet, maar ij is oud en moeilijk verstaanbaar en elaas wordt er vanuit de Kamer en an achter de regeringstafel weinig of iet op gereageerd. Zo was het vooral de eerste middag en ietwat saaie voorstelling. De com- lunist De Groot moest ook zijn stem ,og laten horen, wat natuurlijk nie- .and interesseert. De Kamer loopt dan rijwel leeg, op de tribunes voert men achte onderlinge gesprekken, de mi- isters maken een praatje, maar de .ussische filiaalhouder Paul oreert vro lijk een uur achter elkaar dóór, af en ;oe zelfs nog heftig gesticulerend! Ef ;aat een zucht van verlichting op als ij klaar is met zijn onzin. En toen ;wam Romme aan de beurt, maar dit erd een grote teleurstelling. In lange olzinnen, waar hij ditmaal zelf som ijlen geen goede staart aan kon krij- en, met veel nodeloze herhalingen prak hij anderhalf uur. Deze R.K. lei- er heeft in zijn partij een zeer grote acht, maar hij kan erbuiten en ver- oedelijk ook erbinnen bij een deel ;ijner volgelingen niet op veel sympa- hie bogen. Hij is een aalgladde tacticus, len handig debater, een woordenrijk re enaar, die kans ziet onder alle om- itandigheden zijn kronkelpolitiek te 'dedigen. De meest opvallende zin it zijn betoog vonden we de volgende: '„Het feit, dat een Kabinet ook met so cialisten niet mogelijk is gebleken, wordt door mij en door nagenoeg mijn gehele fractie betreurd". Prof. Romme had dus liever weer de ^brede basis gezien! Maar deze was z.i. tdoor de P.v.d.A. onmogelijk gemaakt. |[eder logisch denkend mens zou tot de conclusie komen, dat door dit laatste |elke grond aan de brede basis ontvalt, naar Prof. Romme blijft ze nochtans prefereren. Hoe is dit met elkaar te rijr 'nen? Het is o.i. louter een kwestie van Hoomse taktiek zonder enig principe. Prof. Romme is bang, dat zonder "".v.d.A. in de regering de K.V.P. teveel de conservatieve hoek wordt gedrukt Se rode propaganda meer invloed krijgt bp zijn arbeidersaanhang en derhalve ae reactie van de kiezers op minder prettige maatregelen der regering niet neer tussen K.V,P. en P.v.d.A. ver deeld kan worden. We hebben dus nu een rechts-liberale Regering, die door de P.v.d.A. heftig zal Jworden bestreden en die eigenlijk- niet ■de volle liefde heeft van de K.V.P. en leen deel van de C.H. Met name de [christelijke en katholieke vakbonden Jstaan er gereserveerd tegenover. En ■aangezien de vakcentrales tegenwoordig [veel meer invloed hebben dan voor een pvenwichtig staatsbestuur gewenst is, 7:al het Kabinet-De Quay in ruime mate jtnet de wensen der christelijke progres sieven rekening moeten houden. Al ademt de regeringsverklaring tot op ze kere hoogte een andere geest dan die van de kabinetten-Drees, we moeten dit herhalen we steeds geen hoge verwachtingen koesteren van dit op an dersoortige brede basis staande kabinet, iet zal uiteindelijk ook een zekere com promis-politiek moeten voeren, al heeft net dit vóór, dat P.v.d.A.-wensen in de Kabmetspolitiek niet in directe zin be hoeven te worden verdisconteerd. Mr. Burger oefende nogal kritiek op de geringe bereidheid bij de „conserva- peve" groepen om als minister op te peden. Dat is bij de P.v.d.A. anders polgens hem. Intussen kon hij het niet Jaten om één der nieuwe ministers,~Ti.l. Idle van Defensie, de V.V.D.'er Van den l^ergh, als volgt te begroeten: „Wat de Ibezettmg van het Departement van De- lïfj^'^ t)etreft door iemand, die volgens |net twijfelachtige compliment van de fc.ielegraaf" ijdel, doch onkreukbaar is, [Wie weet betreedt niet Minister Van 1°^" Bergh zijn Departement met de ge- laachte als van zijn General Motors col- nlt '^i^^°" in het Eisenhower-kabinet: iWhat good is for Unilever, is good for pne Nation." Het is wel aardig, als men in het parlement ontvangen wordt! ve geloven, dat dergelijke grofheden „Gaat iyi door de enge poort; want wijd is de poort en breed is de weg, die tot het verderf leidt, en velen zijn er,'die door dezelve ingaan." (Matth. 7 13) „Gaat in door de enge poort!" zo dringt de ileere Jezus aan. Want zo iemand door de enge poort niet ingaat, hij zal het leven niet zien, maar de toorn Gods blijft op hem. „Want wijd is de poort en breed is' de weg, die tot het verderf leidt, en vele»- i^jn er, die door dezelve ingaan." Wijd is de poort! En breed is de weg! Een brede weg met een wija;-poort. We kunnön zeggen, dat we ir onze natuurlijke geboorte o^ ,veg ko men. We zijn immers allen in zonden ont vangen en ijn ongerechtigheid geboren? Dat is de poort tot de brede weg. Wijd is dp poort, want dat „in zon den ontvangen en in ongerechtigheid geboren" geldt alle mensen, zonder on derscheid. Zodat dan ook alle mensen van naturef niet op de brede weg ko men, maar op die weg zijn. Om verlo ren te gaan behoeft er niets met 'U te geschieden. Gij zijt verloren; dood door de zonden'en de misdaden. En deze wijde poort, de poort der ijdelheid, verschaft de toegang tot het volle wereldleven, het zondeleven waar in alles geoorloofd is. De Satan heeft in vlammende letters boven deze wijde poort geschreven; „Hier vergeet gij uw verdriet, hier valt de zware last van zorgen af, hier is vrolijkheid en vrij heid." Inderdaad ligt achter die wijde poort de hrede weg. Het is een ruime weg, zonder engheid en bekrompenheid. Hier kan ieder blij ven, gelijk hij van nature is, en hij kan behouden wat hij heeft. Hier is niets af te leggen. Hier kan de mens al zijn trots, eigenliefde, vijandschap te gen God, kortom heel het gevolg zijner zonden medenemen: de poort is hoog en de weg wijd genoeg, dat hij er met dat alles door kan. Ruim is h'ier ook alles. Zalig worden gaat hier gemakkelijk. Ruim is het ge weten. Men mag hier gerust over zijn zonden heen redeneren: God is liefde! Het vlees loopt op deze weg ook geen gevaar te moeten sterven. Op deze weg stelt men de dood ook verre. De oor- deelsdag, dwaas is hij die er aan denkt! Een borg voor zijn onsterfelijke ziel wordt op deze weg ook niet gezocht of gekend! Ach, waar is het goed voor? 't Is toch niet nodig! De zelfverheffing woont aan die weg, de zelfverbinding en de eigengerechtigheid. Op die weg vindt ge wat het oog streelt, het oor. behoort, waarin het verdorven, onreine' hart behaden heeft. O, dwaze mens, op die brede weg! Het is ontroerend, omdat het zo -waar is, wat de Heere zegt: „en vele-:: zijn er, die door dezelve ingaan,." - Ja, de schare groeit steeds aan door geboorte en wordt immer gedund door de dood. Doch in totaal neemt het getal toe. Yele zijn er! En zie, snel bewe§^ zij zich daar voort op die brede wég achter de wijde poort, de dronkaards, de hoereerders, de goddelozen, kortom allen dif, uit breken in zonde eit óin God en Zijn dienst zich niet bekommeren. Maar op deze weg'wandelen:'ook de eigengerechtigden, die geen gerecht- tigheid Gods van node hebben, want zij rechtvaardigen zichzelf. Zonder ont dekt en ontkleed te zijn, met alle oude plunje van eigengerechtigheid omhan gen, menen zij in te kunnen gaan tot het leven. Dan die uitwendige, oppervlakkig- godsdienstigen, gaan ook zij daar niet op die brede weg? Zij die nog nooit aan hun zonde en vervloeking ontdekt wer den door de Heilige Geest, hebben wel een wijde poort en een brede weg no dig. Ze zijn zoveel bij zichzelf, flat zij door de enge poort niet kunnen. Terecht zegt Luiken: „men wil wel naar de hemel gaan, en houden al de omslag aan, met vlees en wereld overlaan." Maar zo gaat het niet. En zo gaat het nooit. O, geweldig groot is de schare, die de brede weg bewandelt! Daaronder zijn zelfs mensen, die de gedaante der godzaligheid vertonen, doch de kracht derzelve verloochenen. Ze hebben vrede zonder Vredevorst. Weten niet van een Bethel noch een Pniël; van wedergeboorte of bekering, „Velen zullen zoeken in te gaan en zul- leiT niet kunnen." Daar zijn wegwijzers die het niet te nauw nemen met de enge weg en de nauwe poort openbreken, zodat zij de onherbore mens naar de hemel laten gaan. Ontzettend! Zie, daar gaat ook, zegt Bunjan in z'n „Christenreis," „Bijeinde" uit de stad ijdelheid; daar is „Burgerlijk" de zoon van „Wettisch," daar gaat „Onkun de" en „Hypocriet." Wat een schare op de brede weg, die tot het verderf leidt! Naar het eeuwig verderf in helse smart" beweegt zich de grote schare van jongen en ouden, van rijken en armen, van geleerd en ongeleerd langs die brede weg, die gemakkelijke weg, die weg naar het vlees. En aan het einde gaapt een donkere afgrond, waaruit geen ontvlieden mogelijk is. Lezer, zijt gij nu reeds opgekeerd door de krachtige roepstem des Heeren en stil gehouden op die wel brede, maar toch zo gevaarlijke weg? Wandelt niet langer op die brede weg achter die wijde poort. Weet, de bezoldiging der zonde is de dood. En het is het recht Gods, dat die de zonde doen, des doods waardig zijn. Och, begeer ogenzalf, opdat ge dat schrift moogt zien, begeer een hart, om het te verstaan: „Heere, bekeer mij, dan zal ik bekeerd zijn." Legge de Heere uit genade Zijn Woord, Zijn vermaning, onlosmakelijk vast in uw ziel tot uw behoudenis, dit woord, Jezus woord: „Gaat in door de enge poort!" Want raakt de deur eens toe. Zij blijft in 't slot, al schreeuwt g' uzelve moe, Eer dan de poorte sluit, Strijd ziel, om in te gaan,. terwijl de poortklok luidt! Ja, zij luidt nog, nu ge dit leest! Haast u dan! Katwijk.. Ds. N. de Jong. HAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN de animo voor het ministerambt niet zullen versterken. Dr. Tilanus merkte op, dat er nu na 20 jaar een einde is gekomen hij noemde het een voorlopig einde aan een periode (sinds 1939) waarin socialis tische ministers medeverantwoordelijk heid dragen. Hij meende, dat die samen werking in verschillend opzicht voor ons volksleven gunstig heeft gewerkt, in welke mening wij met hem verschillen. Ook bij de formatie van 1956 was hij er een voorstander van geweest. Uitvoerig schetste hij echter nog eens de gang van zaken bij het in december j.l. ontstane conflict en stelde vast, dat de P.v.d.A.- ministers dit hadden geforceerd op be vel van de partij. Het is inderdaad nu wel algemeen bekend, dat het bestuur van de P.v.d.A., met name de radicale Ir. H. Vos, van mening was, dat het tijd werd i.v.m. de stembusverliezen in de oppositie te gaan. Alle geweeklaag van Mr. Burger over uitsluiting van de P.v.d.A. van de regering is dus slechts camouflage. Met genoegen hebben we overigens geconstateerd, dat de irenische Tilanus het scherpst de socialisten aanviel en door deze dus ook heftig met inter rupties werd bestookt, die hij voortref felijk pareerde. Zo zei hij zeer kern achtig: „De P.v.d.A. noemt zich demo- cratisch-socialistisch, maar als ze een maal op het kussen is gezeten, ver dwijnt de democratie en blijft alleen het Burgemeester P. W. Hordijk van Mid- delharnis, legde dinsdagavond, bij de opening van de jaarlijkse tentoonstelling van het werk van de leerlingen van de Landbouwhuishoudschool te Sommels- dijk, veel waardering aan de dag voor het werk van de huisvrouw. „De vrouw begint haar dagtaak wan neer de wekker afloopt en dat is op het platteland- nogal vroeg en ze ein digt pas wanneer het diep avond is. Ze kan dan soms nog wat rust genieten, maar meestal zijn er dan nog wel zaken die haar aandacht nodig hebben," zo meende de heer Hordijk, die het huis- houdwerk met een miniatuur vierdaagse vergeleek. Het deed spreker bijzonder veel genoegen dat er op de tentoonstel ling een plaats ingeruimd was voor vrijetijdsbesteding én dat de meisjes er reeds vroeg van doordrongen worden dat, vrije tijd zeker noodzakelijk is om een huishouden goed te kunnen bestu ren. „De boog kan niet altijd gespannen socialisme over!" Zo is het. De P.v.d.A. met nog geen derde deel der kiezers achter zich zou de lakens willen uitde len en de andere partijen naar haar pij pen willen laten dansen. Dit spelletje is te veel in de gaten gelopen en de reactie in ons volk is duidelijk anti socialistisch geweest. Intussen hopen we, dat het nieuwe kabinet zal laten zien, dat het zonder socialisten óók gaat, ja dat het beter gaat! zijn. ledere dag behoeft ook niet eender te zijn. Wanneer de vrouw in haar huis houden een plaats inruimt voor vrije tijdsbesteding, moet dat een gelukkig gezin zijn, daarom hulde aan haar, die hiervan weet te profiteren," aldus bur gemeester Hordijk, die hoopte dat de tentoonstelling een bijdrage zal leveren om tot een juiste dagindeling te komen, tot welzijn van het gehele gezin. De Landbouwhuishoudschool is dezer dagen ingericht tot een eldorado voor de huisvrouw. De meisjes hebben geza menlijk voor de inrichting gezorgd. „De hele dag rond", zou men deze tentoon stelling kunnen betitelen, want ze geeft een overzicht van de dagelijkse gebeur tenissen in een normaal Nederlands ge zin. Het begint al bij het opstaan. Er is duidelijk aangegeven hoe het wel en hoe het niet moet. B.v. zijn er twee slaapkamers, waarvan de ene erg onor delijk is en de andere tot in de puntjes verzorgd. Daarna is de ontbijttafel aan de beurt. Het kan met eenvoudige mid delen, er bijzonder netjes naar toe gaan. Ook in het dagelijks werk, zoals zemen, boenen, stoffen en wat al niet meer, is er veel verschil. Het kan allemaal heel netjes met weinig moeite. Duidelijk toonde deze afdeling aan hoe het beslist niet moet. In de keuken, hetzou toen tegen de middag lopen, waren de meis jes bezig met allerlei gerechten voor gezonde, maar ook voor zieke en aan staande moeders. De bovenverdieping van het gebouw is thans voor enkele dagen ingericht tot winkelstraat. Er is veel te zien. De meisjes geven voorlichting op het ge bied van nieuwe stoffen, het aanschaf fen van huishoudelijke artikelen er is een bakkerswinkel en nog veel meer. De bezoekers kunnen hun hart ophalen. Verschillende kledingstukken"" die de meisjes in de loop van het jaar gemaakt hebben, liggen er te koop en men kan er zelfs cake, koek of dergelijke kopen. Een groot lokaal is er ingericht voor het boek. Het Centraal Bureau „Boek en Jeugd" te Scheveningen, heeft er haar reizende tentoonstelling geëxpo seerd, voor de jeugd van 4 tot 16 jaar. Het zijn ongeveer 500 boeken. Verhalen voor jongens en meisjes, gedichtjes, spelletjes in velerlei vorm, boeken over bloemen en planten, vissen en vogels, postzegels en andere liefhebberijen en nog veel meer kan men er aantreffen. Kortom, het boek is er ruim vertegen woordigd. De opening werd door veel moeders bijgewoond, mej. Beijer, directrice van de school zei, dat ze het een genoegen vond, dat zo overweldigend veel ouders oproep hadden gegeven aan de uitnodi ging, die de kinderen overigens ook zelf vervaardigd hebben. Bij de schaapskooi op de Ginkelse heid is woensdag het jaarlijkse schaap scheerdersfeest gehouden. De bovenste foto toont de kudde over de kurkroge heide in een grote stof wolk op weg naar de kooi, waar vlij ige handen het winterse welletje zul len uittrekken. De onderste foto toont enige schapen onder het mes. De reis van Chroestsjow De Russische premier Chroestsjow heeft een bezoek van enkele dagen aan Albanië gebracht. Albanië ligt ingeslo ten tussen Zuid-Slavië en Griekenland, het is een bergachtig gebied, van op pervlakte niet veel groter dan Neder land. Niet zozeer politiek als wel strate gisch kan Albanië voor Rusland van grote betekenis zijn. De haven van Du- razzo is nu al een zeer moderne marine basis. Over het doel van Chroestsjow's reis lopen de meningen nogal uiteen. De di recte aanleiding ligt wel voor de hand. Hoogstwaarschijnlijk zullen in Italië en Griekenland raketbases worden aange legd vanwege de Noord Atlantische Verdrags Organisatie, waarvan die bei de landen lid zijn. Chroestsjow heeft nu gedreigd dat, als dit plan doorgaat, ook in Albanië dergelijke bases zullen wor den gevestigd. Door het aanleggen van raketbases in Italië en Griekenland zou immers het zuidelijk deel van de Sow- j et-Unie worden bedreigd. Men moet de woorden van Chroestsjow allereerst zien als een dreigement, dat past in de anti-NAVO-campagne. Óf Rusland wer kelijk raketbases zal vestigen in Albanië is nog de vraag. Een eerste vereiste is, het Westen vrees aan te jagen. Misschien heeft Chroestsjow met zijn Albanese reis nog een andere bedoeling gehad. Een vooraanstaand Amerikaans opinieblad heeft daarop gewezen. Als namelijk Oost en West onverhoopt niet tot overeenstemming zouden kunnen komen in de kwestie Berlijn, dan zou Oost-Berlijn waarschijnlijk geblokkeerd worden en de aanvoer van levensmid delen e.a. zou uiterst precair worden. Een luchtbrug naar Oost-Berlijn zou de oplossing kunnen brengen en Albanië zou voor het eindpunt van deze lucht brug het aangewezen gebied zijn. Het lijkt allemaal nogal ver gezocht, maar het behoort tot de mogelijkheden. Tijdens zijn Albanese reis heeft de Russische premier onder andere enkele plaatsen bezocht aan de Albanees-Zuid- slavische grens. Waarnemers zagen hierin een kans, dat hij een ontmoeting zou hebben met het Zuidslavische staatshoofd Tito. Een dergelijke ontmoe ting heeft echter niet plaats gehad. Chroestsjow zelf zou nog enkele da gen in Albanië blijven, maar de Rus sische delegatie, die hem vergezelde, is naar de Sowjet-IJnie teruggekeerd. Chroestsjow en de "premier van Albanië hebben een gemeenschappelijke verkla ring uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat de beide staatslieden het in alles met elkaar eens zijn. Over de verhou ding met Zuid-Slavië wordt onder meer gezegd, dat ze bereid zijn, de betrek kingen met dit land verder te ontwik kelen „op basis van niet-inmenging in eikaars binnenlandse aangelegenheden." Aan Tito wordt dus de nodige zelfstan digheid overgelaten De conferentie te Génève De bijeenkomst van de vier ministers te Génève heeft tot-nog-toe geen enkel resultaat opgeleverd. De Russische mi nister Gromiko heeft een verklaring af- gele'gd, die wel opviel wegens de ge matigde toon, maar waarin hij opnieuw het Westelijk plan verwierp als uit gangspunt voor verdere besprekingen. ANNO 1870 l,!- Alleenverkoop van de bekende GLORIA PORT en de ESMERADO WIJNEN De rede bevatte dan ook geen nieuwe gezichtspunten. Na een paar dagen van geheim'è be spreking hebben de ministers weer een gemeenschappelijk communiqué uitge geven. De Westelijke ministers schij nen zich bij voorbaat neergelegd te hebben bij het feit, dat hun bijeenkomst geen concreet gevolg zal hebben. Ze zouden al genoegen nemen met de Rus sische erkenning, dat de viermogend- heden-status van Berlijn nog steeds van kracht is en ze zouden de verdere on derhandelingen maar aan de topconfe rentie overlaten. Tegen de aanvankelijke wens van het Westen in, dat er pas een topconferen tie zou worden gehouden als de minis tersconferentie enig uitzicht bood, zal die topconferentie dus toch doorgaan. Over tijd, plaats en wijze van een der gelijke bijeenkomst op hoog niveau schijnt men het echter nog niet eens te zijn. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat de topconferentie zou plaats heb ben in de tweede helft van juli; als plaats van samenkomst zou Wenen of Génève worden gekozen. De koningskwestie in België Koning Boudewijn van België is maandag teruggekeerd van zijn reis naar de Verenigde Staten. Bij zijn thuiskomst heeft hij het roer meteen omgegooid en een rijtoer gemaakt door Brussel. Dat was nog nooit vertoond en de Belgen waren enthousiast. De grief, dat hun koning elders „anders is dan thuis" is hiermee weggenomen. Daags daarna heeft de koning, voor de eerste maal tijdens zijn bewind, een persconferentie gehouden. Hij gaf aan ongeveer honderd binnen- en buiten landse journalisten een verslag van zijn reis door Amerika. Ongedwongen en spontaan bewoog de koning zich tussen de lieden van de pers en met de nodige, humor beantwoordde hij hun vragen. De journalisten hadden echter onder ling afgesproken, geen vragen te zullen stellen naar aanleiding van het rumoer om „het hof". (Vervolg pag. 2, Ie kolom)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1