Reis naar Rome Bevèsiiging en inirede van ds. G. van Driel in de Geref. Kerk ie Ouddorp Een geslaagde zang- en orgel avond te Middelharnis Intrede Dr. C. V. d. Pol oud-dir. Rijks H.B.S. overleden De parelvissers van Newhaven Technische School Middelharnis 31e jaargang Dinsdag 2 juni 1959 No. 2799 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUm-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en viijdagavorul Tentoonstelling van de Landbouwhuishoudschool Woningbouwvereniging „Middelharnis" bestaat 40 jaar -4Ü Ct. PBINS HENDHIICSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedacüe en Advertenües uitsluitend Telefoo» K 1870—2620 Na e uur 'f avonds Telefoon K 1870—2017 Glio 167980 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mza BQ contract speciaal tari«L Eén van onze langgekoesterde wen sen is in vervulling gegaan: we hebben Bome gezien. Natuurlijk niet als pel grim, maar als toerist. Zonder enige twijfel mag dit als één der schoonste belvenissen worden beschouwd, want Eome is een uitzonderlijke stad, wier gelijke op aarde niet bestaat. Wie er heen gaat moet om waarlijk te genie ten zich terdege prepareren en liefst een behoorlijke dosis kennis bezitten van de klassieke geschiedenis, de Ro meinse archeologie, de historie van de Rooms-Katholieke kerk de Renaissance- tijd, de moderne geschiedenis en niet te vergeten die van de kunst en haar il lustere vertegenwoordigers in het Italië met name van de 15e en 16e eeuw. Wanneer men gewapend met dit arse naal van wetenschap Rome bezoekt, smaakt men een intellectueel en kunst genot, dat moeilijk te evenaren is. Het is uiteraard onmogelijk om een eningszins volledig overzicht te geven- van wat Rome biedt. Dat zou een boek deel vergen en bovendien slechts wei nigen interesseren. Het is ook niet de bedoeling van deze artikelenserie. We willen ons beperken tot datgene, wat van betekenis is voor een beter ver staan van de allereerste kerkgeschiede nis, speciaal die der eerste Christenen met hun voormannen Petrus en Paulus, het levenseinde dezer apostelen in Ro me, waarbij dan tevens gelegenheid is één en ander te vertellen van de toen malige Romeinse keizers en van datge ne, wat uit die tijd nog is overgebleven zoals de Via Appia, de catacomben e.a. oudheden. Vanzelfsprekend moet ook iets gezegd worden over de R.K. kerk en haar merkwaardigheden zoals de Sint Pieter, de Scala Sancta, de Six tijnse kapel enz., waarbij vanzelf ook de grote meesters der Italiaanse. Re- naissance-kimst ter sprake komen: Mi chel Angelo, Raphael e.a. Terloops zullen we gelegenheid heb ben om ook iets te vertellen van wat er nog is overgebleven van het Rome der keizers. Verder hebben we ook een bezoek gebracht aan Pompeji, de thans opgegraven stad bij de Vesuvius en aan de kunststad Florence, die behalve ■door haar wereldberoemde kunstschat ten ook bekend is door de geschiedenis van Savonarola, waarover eveneens in teressante bijzonderheden zijn te ver tellen. Voorlopig hebben we dus stof genoeg. Over de reis naar Rome zelf zullen we kort zijn. De afstand van hier naar de hoofdstad van Italië is 1800 km. Met een vliegtuig doet men die in 3V2 uur, maar de treinreis duurt---- 27 uur! Dat is een hele zit. Zonder slaapwagen is dat voor ouderen niet te doen. Er is echter overdag zoveel te zien, dat men zich niet behoeft te vervelen, ook niet als men meer in die streken gereisd heeft. Langs de Rijn in Duitsland ont rolt zich als een film een schoon pano rama van wijnbergen, ruïnes van burch ten en aardige stadjes. In Zwitserland rijden we langs het onvolprezen Vier- woudstedenmeer en zien vanuit de trein de Pilatus (2000 m. hoog), op welks top we enkele jaren geleden een nacht lo geerden. Dan komt de tocht door het wUd-romantische Reuss-dal met zijn talloze viadukten en vele tunnels en gaan we door de grootste ervan, de Gotthard-tunnel, die de trein tegen woordig in 10 minuten passeert (15 km. lang). Aan de zuidkant ervan voelt men het temperatuurverschil direct: we ko men in het warme Italiaans Zwitser land langs Lugano, rijden over een dam door het meer van die naam, stoppen enige tijd in het enorme station van Milaan en dan raast de trein verder door de Povlakte met haar rijstvelden en moerbeibomen met een snelheid van 120 km naar Bologna. Daar begint de tocht dwars door de Apennijnen, waar bij 40 tunnels gepasseerd worden, een prachtig landschap met wijn- en olijf gaarden. We komen langs het Trasi- meense Meer, beroemd uit de oud-Ro- meinse geschiedenis. In 217 v. C. had in de vlakte eromheen een moorddadige veldslag plaats. Hannibal, de beroemde Afrikaanse veldheer, was met een leger, voorzien van olifanten, vanuit Spanje, dat de Carthagers eerder veroverd had den, over de Alpen getrokken en wist de Romeinen bij genoemd meer een verpletterende nederlaag toe te brengen. En dan gaat het op Rome af door het dal van de Tiber en bereiken we ein delijk het machtige nieuwe station Ter mini, het eindpunt van onze reis. We zijn er toch altijd nog vlugger ge komen dan onze voorouders. Een koe rier van de Paus, die in 1648, toen er in Munster over de vrede onderhandeld werd, als ijlbode naar Rome werd ge stuurd, moest 150 maal van paard ver wisselen en deed er drie weken over! Rome is een wonderlijke stad. Men ontmoet er overblijfselen uit de grijze oudheid en daarnaast schitterende bouwwerken uit de renaissance-tijd of van recente datum. Volgens de legende dankt de stad haar ontstaan aan de tweelingbroers Romulus en Rèmus, die door een wolvin werden gevoed en door een herder opgevoed. Zij stichten op de Palatijnse heuvel het begin van de stad Rome, zo genoemd naar Romulus. Aan de voet ervan lag een moeras, dat ze drooglegden en daarvan werd later een forum (marktplaats) gemaakt. Dat werd het beroemde Foruin Romanum, het centrum van oud-Rome. We hebben na tuurlijk die plaats bezocht en de ruïnes bekeken. Daar staan nog drie zuilen van de tempel van Castor en Pollux en over blijfselen van de tempels van Saturnus, de godin Concordia en keizer Vespania- nus. Men vindt er de Rostra, dat is de Na een vacature van 11 jaren was het zondag voor de Ger. Kerk te Ouddorp een blijde dag. Kandidaat G. v. Driel van Utrecht werd 's morgens bevestigd door ds. G. Meynen en deed 's middags intrede. De morgendienst ving na het stil ge bed aan met het zingen van Ps. 150 1, na het lezen van de Wet des Heeren en de genadeverkondiging werden ge zongen Ps. 25 3 en Ps. 25 6. De Schriftlezing ,was uit Joh. 1 2437, waarop gezonfeen werd Ps. 134 2. Vervolgens ging de voorganger voor in gebed; tijdens het zingen van Ps. 84 2, 3 en 4 werd gecollecteerd. De tekst voor de intredeprediking was Joh. 1 36. En tóen hij Jezus zag zeide hij: Zie het Lam Gods, met als punten: 1. De prediker en 2 de prediking. Allereerst sprak de bevestiger de ge meente aan dat het deze dag wel een feestdag njoest zijn. Jarenlang herder loos, jarenlang de pastorie onbewoond, thans weer een eigen herder en leraar ontvangen uit de hand van God, die de gemeente zal leiden, de zieken troosten, de stervenden de weg zal wijzen naar het Vaderhuis. En wat moet het voor de herder wel zijn, zelf een kudde te leiden Daarbij was hij heen naar Hem, die gekomen is, om zelf te dienen. En een dienstknecht, die waarachtig dient, die zal beloond worden. 1. De Prediker. Johannes, de voorloper, wijst op Je zus en dan predikt hij de heerlijkheid Gods. Jezus predikt evenwel niet zich zelf, maar laat zich aanwijzen. De Hei land eert dus de prediking. Zij zijn ge plaatst op hun post, door God zelf en doen hun prachtige, maar ook vaak zware en moeilijke werk. Duidelijk maakte de bevestiger de vrucht van het Evangelie. IJoor het woord van Jo hannes volgen 2 discipelen de Heere Jezus. Zo zal het gaan de eeuwen door. Christus staat midden in de kerk dienst. Wijst de Prediker ons heen naar Je zus of niet? De rest is bijzaak. Dat uw predikant nu God hem roept te Ouddorp, zo moge wijzen: Sla de ogen alleen op Jezus. De prediking. Die komt zondag op zondag terug. Johannes heeft aan de Jordaan schitte rend gepreekt. Zie het Lam Gods. Zui ver en schriftuurlijk., Ook in de gemeente moet alleen het woord spreken en toegepast worden, opdat het worde een kracht Gods tot zaligheid. Het gaat niet om de veelheid van woorden maar om de inhoud van de prediking. Dienen is handwijzer zijn en steeds zal gewezen moet worden op Je zus alleen. Dan zullen de deuren ge opend worden, maar wee degenen, die op dit alles geen acht slaan. Na het zingen van Gez. 14 1 volgde na het lezen van het formulier, de be vestiging, waarbij de handoplegging ge schiedde door ds. Meynen. Staande zong de gemeente de nieuwe leraar toe de bekende zegenbede Ps. 134 3. Na dankzegging en het zingen van Ps. 68 10 en 17 legde ds. Meynen de zegen op de gemeente. tribune der redenaars. We hebben onze hand laten ruften op de marmeren ba lustrade van dit platform, waar een maal Cicero zijn grote redevoeringen hield. Daar in de buurt is de plaats, waar Caesar vterd vermoord. Ook stond hier een tempeltje van Vesta, waarin de Vestaalse maagden woonden, zes in getal, die het eeuwige vuur moesten aanhouden. Zij moesten tot haar veer tigste jaar ongehuwd blijven. In de buurt staat ook de beroemde triumf- boog van keizei; Titus, opgericht ter herinnering aan zijn overwinning op de Joden en de verwoesting van Jeruza lem- in het jaar 70 n. C. Een reliëf op de boog laat ons nog zien de zevenar- mige kandelaar en de bazuinen, door de Romeinse soldaten uit de tempel ge roofd met vele andere kostbaarheden. Stijgende naar de Palatijn (waar ons woord paleis van afkomstig is) komen we op de plaatsen, waar de sombere keizer Tiberius en de wrede Caligula paleizen lieten bouwen, waarvan echter niets meer over is. Niet ver van de Palatijn staat het beroemde Colosseum, een amphitheater, gebouwd door Vespasianus. Dit gigan tische bouwwerk staat er nog groten deels. We hebben het van binnen en van buiten bekeken en kwamen sterk onder de indruk van deze colossus, die 50 me ter hoog is en 520 m. in omtrek. Er kon den 50.000 Romeinen in. In dit open luchttheater vochten de gladiatoren te gen de wilde dieren, nadat ze eerst ge defileerd hadden voor de keizer met de aangrijpende groet: „Ave Caesar, mo- rituri te salutant, d.i. Gegroet, Caesar, zij die gaan sterven, groeten U." Behal ve tegen leeuwen, tijgers en beren, wier kelderhokken nog duidelijk te zien zijn, vochten ze ook tot vermaak van het publiek tegen elkaar. Hier zijn in de eerste drie eeuwen vele duizenden Christenen als martelaren omgekomen. Dit circus bestond dus nog niet ten tijde van Nero. Zij, die onder hem het leven lieten, zijn op een andere plaats publiekelijk omgebracht. Daarop hopen we nog terug te komen. v. E. Was het kerkgebouw 's morgens vol, 's middags was het overvol; velen uit de gemeente en het eiland waren daar toe samengekomen. Ds. v. Driel opende de dienst met votum, en groet en het zingen van Pê. 119 33—37. De 12 artikelen gingen met het zin-* gen van Ps. 34 1 vooraf aan de Schrift lezing uit Leviticus 10 1-17 en He breeën 13 915 en het zingen van Ps. 123 1. Daarna verenigden gemeen te en predikant zich in gebed. De tekst voor de prediking was Hebr. 13 10 ■13. Wat zingen we graag Dan ga ik op tot Gods altaren. De psalmdichter van het O.T. bedoelt het dankaltaar. Maar er is slechts één altaar en dat is de tekst: Het altaar van de kerk. Punten: 1. Waar het staat. 2. Hoe het er komt. 3. Waarom het er staat. 4. Wie het vindt. Tijdens de collecte-werd gezongen Ps. 135 1, 2, 8, 11 en 12. In zijn prediking zei de nieuwe leraar o.m. hoe arm porspronkelijk de chris telijke eredienst was, omdat men de veelvuldige ceremoniën van het oude verbond miste. Toen was het altaar centrum; bij elke ontmoeting met God werd een altaar opgericht. De christe lijke kerk vindt zijn vastheid in de ge nade Gods, in Jezus Christus; daar is de verhouding tussen mens en God weer hersteld; daar heeft de kerk zijn altaar, dus in de hemel. In de hemel vaart aanschouwen wij Jezus in zijn Koninklijke macht, maar als altaar is Hij de Hogepriester, die aUe zonden verzoend. Het altaar staat er omdat Jezus is lam, altaar en priester. Zijn verlossingswerk is volkomen. Velen gaan aan dit altaar voorbij, omdat het altaar maar te vinden is door het ge loof; dan moeten we alles laten varen, eigen werk en eigen wet geven gemeen schap aan dit altaar. Het is alleen te zoeken en te vinden in Jezus. Nog is dit Evangelie hetzelfde. Daar om: Zoekt de Heere en leeft en'draagt smaad om Zijnentwil. Die weg wil de nieuwe leraar wijzen en brengen. De gemeente zingt Ps. 89 8. Vervolgens worden enige toespraken gehouden: Ouderling M. Tanis heet de nieuwe predikant welkom, bidt hem kracht en sterkte toe en Gods zegen voor kerkewerk en evangelisatie. Hij droeg hem op in het gebed van de ge meente en liet toezingen Ps. 134 3. Ds. Muhtingh sprak namens classis, evangelisatie en als consulent. Flakkee is verheugd, dat er weer een predikant bij is; het evangelisatiewerk onder de zomergasten wordt pionierswerk, hij kan een goede gemeente overdragen en spreekt ook mevrouw v. Driel en de kinderen toe, zij moeten een voorbeeld zijn. Verschillende afgevaardigden uit Utrecht spraken namens kerk en evan gelisatie woorden van dank en waarde ring voor het vele werk aldaar gedaan. De bevestiger ds. Meynen dankte ds. van Driel, dat hij hem mocht bevesti gen en feliciteerde hem met deze mooie gemeente en de gemeente van Ouddorp met de nieuwe dominee en zijn gezin. Burgemeester Kleynenberg heette do minee en zijn gezin welkom in de bur gerlijke gemeente en hoopte, dat hij met blijdschap zijn werk mocht verrich ten in dienst van de Koning der Kerk. Tenslotte sprak een afgevaardigde Van heden dinsdag tot en met don derdag a.s. wordt in de landbouwhuis houdschool te Sommelsdijk de jaarlijkse tentoonstelling gehouden. De opening zal burgemeester P. W. Hordijk dins dagavond om 7 uur verrichten. De tentoonstelling biedt o.a. een over zicht van de dagelijkse dingen uit een normaal Nederlands gezin. Men zal er de huisvrouw met haar huishoudelijk werk bezig zien, terwijl aan een ovér- zichtvan mogelijkheden voor vrijetijds besteding eveneens ruime aandacht wordt geschonken, alsmede aan wat de vrouw buitenshuis ten behoeve van haar gezin verricht. Op dinsdag (heden) is de expositie ge opend 's avonds van 7 tot 9.30 uur, op woensdag 3 en donderdag 4 juni van 2.30 tot 4.30 's middags en van 6.30 tot 9.30 uur 's avonds. MIDDELHARNIS Op 28 mei overleed te Velsen, na een kortstondige ziekte dr. C. v. d. Pol, oud- directeur van de Rijks H.B.S. te Mid- delharnis. Hij bereikte de leeftijd van 59 jaar. De crematie heeft maandag 1 juni te Velsen plaats gehad. Burgerlijke stand over mei 1959. Ingekomen personen: A. Buis van Wateringen; H. A. Hazenberg van Voor burg; C. van Oudenaren van Melissant; S. Verolme-Visser en zoon van Stad aan 't Haringvliet; K. Mans-Seton van Oude Tonge; L. Vrijbloed-van der Werf van Haarlem; J. van 't Hof en echtg. van- Mclissant; A. M. Zijderlaan van Gouda; M. van den Hom van Naarden; L. Dubbeld van Katwijk. Vertrokken personen. P. J. van Til-, borg en echtg. naar Breda; B. Lugten-i burg en gezin naar Ridderkerk; J. Lug- tenburg naar Naaldwijk; E. Driesse naar Waardenburg; E. M. Coolbergen naar Sommelsdijk; N. van der Boom naar Sommelsdijk; J. van Wezel en gezin naar Spijkenisse; J. M. Akershoek naar Hilversum; J. Klepper naar Spijkenisse; Eethen. L.M. Boom-van Nimwegen en dochter naar Sommelsdijk; A. Verhage naar Geboren: Cornells Dirk z. v. A. Hu- man en A. Langbroek; Jacomina d. v. J. G. E. Groen en J. van Erkel; Wil- helmina Martina d. v. P. G. L. Martig- noni en N. J. van der Est; Cornelia d. v. P. Lesuis en W. H. Vermeuleq. Huwelijksaangiften: J. Klepper 28 j. van Werkspoor ook namens de chris telijke metaalarbeidersbond, waarvan ook dominee lid is geweest. Toen dankte ds. v. Driel alle sprekers met welgekozen woorden, ook de afge vaardigden van andere kerken en liet zingen Ps. 72 11. Na dankgebed en het zingen van Ps. 103 4 en 6 legde de nieuwe predikant de zegen op zijn eerste gemeente. Het moet voor de organisatoren van deze avond een grote voldoening zijn, terug te mogen zien op een goede ge slaagde avond in de Ned. Herv. kerk te Middelharnis, die voor gO'/o bezet was met publiek dat heeft kunnen genieten van het bijzondere zangtalent van de neger Bariton Henry Blackmon. Gezien de stilte die er tijdens Blackmon's op treden was, geloven wij dat hij de vele luisteraars uit het eiland zeker heeft geboeid. De zang van Henry Blackmon vormde ook zeker het hoogtepunt van deze avond. Deze avond werd geopend door de Eerw. heer Terlouw, en samenzang Psalm 146 1, 2 en 3. Arie J. Keyzer speelde daarna Bach's overbekende Passacaglia in C. In dit grote orgelwerk bij uitnemendheid, ge bouwd op een steeds terugkerend the ma in het pedaal maakten wij weer kennis met de buitengewone composi torische gave van Joh. Seb. Bach. Hier en daar klonk het in de passacaglia nogal eens dor. In het fugatische slot deel, dat door de organist op een leven dige spontane wijze werd vertolkt, kwam Bach's machtige schepping goed tot zijn recht. O.i. heeft dit werk op de luisteraars een grote indruk gemaakt. Ook de later door Arie Keyzer gespeel de korte koraalvoorspelen van de Duitse Laat Romantische componist Max Re- ger deden het goed. Vooral het eerste werkje „Was mein Gott will, gaf door de overdadige dynamiek, (een echt stijlverschijnsel) een prachtig effect. Ook „Herr Jesu Christ, dich Sie uns wend," klonk zeer beschaafd. Het uit komend cantus firmus was o.i. iets te zwak tegenover de tegenbewerking. Henry Blackmon boeide het publiek al dadelijk met zijn prachtige vertol king van Handel's „Arm, arm, Ye Bra ve" en „Dignare", „o Domine". Ook in „Sound the trumpet" van Henry Purcell in een bewerking van Koos Bons be luisterden wij weer eens de prachtige technische kwaliteiten, en prima stem- beheersing van Henry Blackmon. Ook „Die liebe des Nachsten" „Bitten" en „Die Ehre Gottes aus der Natur" van Ludwig van Beethoven werden door Blackmon prachtig vertolkt. De negerliederen „Zion's Walls" enz. gaven een echte aparte sfeer. Van deze liederen was „RoU, Jerd'n, Roll!" de meest boeiende wat door het publiek onder doodse stilte werd beluisterd. Het Chr. Gem. koor „Jubilate Deo" o.l.v. Gerrit Zoon zong het „Agnus Dei" van Hendrik Altink en Cantate over Psalm 150 van Jellesma. Jammer dat dit koor niet aan de verwachtingen vol deed. De oorzaak ligt o.i. in de drukke studie voor deelname aan het a.s. con cours te Dirksland, zodat voor mede werking aan deze avond weinig voorbe reiding is geweest. Een soortgelijke zang- en orgelavond is o.i. in de toekomst zeker verant woord, en wij hopen dat het bij deze mooie avond niet zal blijven, doch dat er nog meerdere mogen volgen, tot bloei van het zang- en orgelleven op Flakkee. M. T. S. Het avontuur zit de familie Marks in h3t bloed. In september hoopt zij de ha ven van Newhaven (Engeland) te verlaten om parels te gaan vissen in de Timorzee (Indonesië). De familie bestaat uit vader John Bemhard Marks. Een 31-jarige scheepswerktuigkundige, moeder Joy en de 7-jarige Philip David. Drie jaar geleden hebben zij een trawler gekocht, de „Boy Eric", Thans is het scheepje bijna geheel uitgerust en ingericht. Vier duikers, allen familievrienden, zullen de reis meemaken. Er gaat een heel pak leerboeken mee, want vader en moeder vinden, dat de studie van Philip David normaal doorgang moet vinden. Tien jaar geleden, toen de heer Marks bij het Engelse leger in Malakka dien de, droomde hij reeds van zijn mooie avontuur. en J. Doomhein 21 j.; M. G. Brugge- man 32 j. en M. H. de Blok. Huwelijken: J. H. Smit 26 jaar en M. E. Bakker 23 jaar; J. Klepper 28 j. en J. Doornhein 21 jaar. Overleden: Cornelia Catharina van Rikxoort, oud 62 jaar e. v. M. Zoon;, Geertruida Auperlé, oud 67 jaar, e. v. J. van Strien; Neeltje Nagtegaal oud 88 jaar wed. van A. Doornhein; Jan Ver- maas oud 61 jaar echtg. van T. Vro^g- indeweij. Op 18 juni a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de Woningbouwvereniging „Middelharnis" werd opgericht. Het be stuur zal op die datum van 1618 uur ter gelegenheid van dit feit recipiëren in de aula van de Technische School te Middelharnis, ingang Secr. Nijghstraat. DIEKHUUSNIEUWS Tentoonstelling. De afgelopen week hebben we onze handenarbeid-tentoon- stelling gehouden. Er is fijn gewerkt dit jaar. Het resultaat was dan ook een flinke tentoonstelling, ondanks het niet zo grote aantal clubs. Jammer dat de jongens niet wat meer gebracht hebben. Jullie hebben toch ook heel wat werk stukken mee naar huis genomen. Zien we die een volgende keer eens terug op de tentoonstelling? Behalve gekeken is er ook hard ge grabbeld, zo zelfs, dat de ton voor het sluiten van de tentoonstelling leeg was. Even daarna hebben we de prijzen uitgereikt. Voor de jongens was dat aan Jaap van Nimwegen, Paul Wielaart, Adri Dubbeld en Arend Vijfhuizen, voor de meisjes aan Joke Bienefelt, Teuni Schol, Sjanie Krijgsman, Nelly Groen, Rina van Nieuwaal, Ria van de Doel, Willy Knöps en Ineke Razenberg. Er was nog veel meer moois gemaakt. Misschien komen jullie het volgend jaar aan de beurt. Ik heb nog niets gehoord op mijn vraag naar vakantiespelleiding. Zijn er nog mensen die er tijd voor hebben? We zitten er om te springen. Het is voor de weken 3-9 en 10-16 augustus. GOEDEREEDE Brandweer diploma's. De Goereese Vrijwillige Brandweermannen zijn op 1 juni 1959 met goed gevolg examen afge nomen. 11 brandweermatmen slaagden voor Ie klas, en 4 brandweermannen 2e klas. Allen slaagden, wat voor het korps een goede vooruitgang betekent. Ie klas: Jac. Kleijn, J. Bruggeman, H. V. Heest, M. Witte, P. v. Wijk, M. Struijk, Fr. v. Heest, J. v. Wijk, G. v. d. Wende, J. Franke, P. de Vries. 2e klas: M. Roos, J. Roos, K. Roos, A. V. Heest. OUDDORP Duivensport. Zaterdag 30 mei nam de P.V. De Trekvogels te Ouddorp deel aan de wedvlucht vanuit Arlon (Bel gië). Afstand 269 km. Los 11 uur. Aan komst eerste duif 16,1,24'uur. Aankomst laatste duif 17,0,20 uur. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 2, 4, 5 en 7 Gebr. Verduijn; 3, 6 en 8 J. Kaptijn. Doopaamgifte. Ouders die a.s. zondag in de Herv. Kerk hun kind wensen te laten dopen kunnen daar a.s. vrijdag avond 7 uur aangifte van doen in de kerkekamer. Voorlichtingsavond voor leerlingen die de school gaan verlaten. Op vrijdag 5 juni a.s. des avonds 6.45 uur, wordt in de aula van de Techn. School een voorlichtingsavond gegeven, met betrekklngr; tot plaatsingsmogelijk heden in bedrijven, doorstuderen enz. van leerlingen die de school gaan ver laten. De agenda voor deze avond luidt, als volgt: Inleiding door de heer P. W. Hordijk, voorzitter van het schoolbestuur. „Plaatsing in het bedrijf" door de heer J. G. E. Groen, ambtenaar van het Ge westelijk Arbeidsbureau. „Het leerlingstelsel" door de heer C. A. Piket, consulent van het Regionale Leerlingenstelsel voor Rotterdam e.o, „Doorstuderen" door de heer J, S. Göbel, directeur van de Technischg, School, Pauze (gelegenheid tot consumptie^ Forum, ter beantwoording van v tevens gelegenheid tot discussi Alle ouders van leerlingen deze avond bij te wonen. Brandweer diplomp,'s. dag 1 juni j.l. is in het café te Ooltgensplaat door de Brt Inspec. van Den Haag, examen a^ men voor Ie en 2e klas Brandwach de Vrijwillige Brandweer, Ooltgenspl'M en Oude Tonge. Geslaagd voor Ie klas Brandwacht:' J. de Vos, P. Hobbel, L. C. Dorsman, C. Birkhoff, A. de Bonte, J. v. d. Welle, K. V. Ree en P. de Vos. Voor Brandwacht 2e klas slaagden Joh. de Vos, W. v. Kempen en C. v. d. Welle, allen van Ooltgensplaat, en C. Buys en P. v. Mourik van Oude Tonge. Burgemeester v. d. Harst sprak een kort woord tot de leden van de brand weer en feliciteerde hen allen met het behaalde succes. STAD AAN 'T HARINGVLIET Duivensport. Wedvlucht van de P.D. vereniging „de Rode Duif" vanaf Orlon, afstand 254 km, aankomst eerste duif 15.24,20 uur. Trommel v. d. Boogert 1, 5, 7, 11, 20; J. Mijs 2, 15, 18; Comb, de Gans 3, 9, 10, 13, 17, 22; A. C. Koppenaal 4, 6, 12, 16, 19, 21; Gebr. v. d. Valk 8; J. Beijer 14, OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Donderdag 4 juni a,s, des sav, om 7 uur zal in de Ger, Gem, voorgaan ds, J, B, Bel van Krabbendij- ke, Bejaardenmiddag. Woensdag 3 juni des nam, 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaardenmiddag weer worden gehouden. Het programma biedt veel afwisseling, terwijl tevens de eerste verjaardag van de bejaardenmiddag zal worden herdacht. Huwelijksbevestiging. Donderdag 4 juni des nam. 2.30 uur zal in de Herv. Kerk door ds. J. van Drenth de huwe lijksbevestiging plaats hebben van J. M. van Eek van Herkingen en L. M. J. Korteweg alhier. ST. PHILIPSLAND Kerkdienst. Zondag a.s. hoopt in de Ger. Gem. driemaal op de bekende uren voor te gaan de heer Schipaanboord van Leiden, student aan de Theol. School te Leiden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1