IITASSEN Mei in jaren niet zo droog Te/l Streekmuseum Goeree - Overflakkee Sommelsdijk De kerk een zwijnen stal? Nieuws uit Zeeland Thans gelukkig Fa. Buïjsse showde corsetten van Pas-Tunette Zonnebrillen Verolme - nieuws voorradig in alle m aten bestrijdingsmiddelen 3-zits A. Wi Ontvangen geschenken Vervolg Buitenland treft er een keus uit duizenden WEERPRJLATJE Ao A. van der Wekke VAN ONZE ADVERTEERDERS Wetenschap te hulp geroepen voor behouden of corrigeren van figuur (jtyWEDlüRVINKJDROGISJER'J suzannaI watei U kunt zei vliege Biz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 29 mei 1959 ^a»yrijdag 29 m C. Grevenstuk, Dirksland 1 schilderij „Bosje"; J. Doornbos, Middelharnis, 1 staande petroleumlamp; A. Grooten- boer, Melissant, houten booromslag met kolven en schaaf; Fam. Slis, Middel harnis, 1 houten rijst-molentje; Jobs. V. Wezel, Sommelsdijk, 1 winkel kof fiemolen; W. J. Roodzant, Sommelsdijk thee stoof en thee emmer, 2 porseleinen schermpjes voor petroleumlamp; Ph. v. Veen, Nieuwe Tonge, horloge, oude munt (distributie besch.; T. Plugge, Den Haag spoormandje; C. Jordaan, Mid delharnis 1 lederen sigarenkoker; War- naer „Kleikamp", Dirksland, oude an sichtkaarten van Dirksland; Gebr. Pul- leman, diverse oude boekdelen; Fam. Slis, Oude Tonge 1 wafelijzer; Fam. Langbroek, Middelharnis, 4 stuks be slag van oude kerkdeuren uit Ouddorp; Lugthart, Dirksland, 1 carbid rijwiel lantaarn; A. Keizer, Melissant, 1 schil derij; C. Goedegebuur Melissant kie zerslijst 1901; F. Tanis, Ouddorp 1 in- houdsmaat; Korteweg, Sommelsdijk 1 dorsvlegel; S. B. Jongejan, Sommelsdijk 1 oude weegschaal; A. v. d. Berge, Ou de Tonge, timmermans gereedschap 1786; Dhr. Dirkse, Middelharnis, oude ansigtkaarten; Mevr. A. Joppe, Som melsdijk, 1 jubileum zakdoek 1813-1863; Dhr. Herwijnen, Middelharnis, 18 dorps gezichten van G. en O.; Dhr. Wielaard, Middelharnis 1 knopenschaar; Mevr. Costermans, Dirksland 2 lijstjes, lepel en vork, 1 kogel-etui, lorgnet; A. Hoek, Sommelsdijk schilderij. Koning Willem III, 3 delen kastelen in Nederland; Jac. Edewaard, Sommelsdijk, 2 kruiken; Er ven van Dongen, Middelharnis, brand- schilderij Chr. Geref. kerk Mh.; van Dam, Sommelsdijk, 1 tinnen keteltje, 4 muurtegels (Delftsblauw), 1 theestoofje; Mej. N. van Dam, Melissant, diverse distributie bescheiden 1914; Fam. de Koning, Rotterdam, schelpen, breinaal den voor visnetten, 1 schilderij (haring visserij op zee); J. Geelhoed Den Bom mel, polsmofjes en ansichtkaarten; J. Groenendijk, Melissant, 3 oude muur tegels; C. Goedegebuur, Melissant, di verse oude Banknoten; Iemand van 't eiland, 1 paling schaar; J. Edewaard, Sommelsdijk, strijkijzers. Va liter maat, voetbank; C, Groenendijk, Sommelsdijk oude leunstoel, boekenrek; Fam. van Dam, Ooltgensplaat, diverse oude an sichtkaarten; Mevr. A. de Haas-v. Dor sen, Oude Tonge, watersnood 1953, ge borduurd; Gez. Witvliet, Middelharnis, 1 gesbhilderde raamhor; Mevr. Boot, Dirksland, 1 rouwhoedje; Mevr. Cos- terman, Dirksland, oude foto-lijsten; Fam. de Jong-Luime, Ouddorp, oud jakje, haakmuts en schort; Snijder, Ha venhoofd, Goedereede, schouderblad v. Mammoeth; C. van As, Sommelsdijk, 2 schilderijen en foto kaarten-; Gert Vis van Heemst, Middelharnis, 1 degen en bloedafnemer; Mevr. v. d. Hoek-Holle- man, Middelharnis, foto feestcommissie Flakkeese bakkers 1923, houten rookstel en insignes; J. de Ruiter, Sommelsdijk, 2 oude stoelen; Wed. J. Dubbeld, Som melsdijk, hangwerk (oud Hollands); Dijkring Flakkee: Herstel van de hoofd waterkeringen op Goeree-Overflakkee. Voor hen die oude gebruiksvoorwer pen enz. aan het Streekmuseum willen afstaan, vermelden we hier nog eens het adres van het secretariaat: W. H. S. Sypkens ,Prins Hendrikstraat, Middel harnis, Telef. 2136. Ds. F. Offeringa, Herv. predikant te Katwijk aan Zee, schreef in „Om de oude kerk" het volgende stukje dat ook in de kerken op onze eilanden ter over weging wordt doorgegeven. Op verzoek van al onze kosters schrijf ik gaarne enkele regels over de rom mel, die men in de kerk achterlaat! Het is droevig, dat dit gebeuren moet. De Heere Jezus zou over deze weinige eerbied voor Gods Huis misschien ge zegd hebben: Maakt ge het huis mijns Vaders tot een vuilnisbelt? Het is treurig, kerkgangers, dat onze kosters, die de kerken altijd keurig ver zorgen, tussen de diensten met de be zem rond moeten gaan om de \aiile pa- pierrommel van snoep en pepermunten bijeen te vegen en op te rapen. Wat we thuis niet zouden doen, doen we rustig in Gods huis. Het is een droevig teken, dat we daarvoor nog opgevoed moeten worden! Laten we papiertjes e.d. bij ons houden en wegdoen, waar het hoort. Gods huis is geen papiermand. En dat onze kosters niet te veel vragen met hun klachten, weet ik uit eigen erva ring Men vraagt zich wel eens af, met welk doel we dan in de kerk hebben gezeten? Ons voorgeslacht zou wellicht een bord hebben opgehangen „Geen af val neergooien". Wij doen dat niet meer, maar laat dan dit ook een stuk eerbied zijn voor Gods huis, dat we het een plaats doen zijn van aandacht en aan bidding, maar niet van verontreiniging. Bovendien is het nog -een kwestie van doodgewoon fatsoen ook: Laat het an ders worden!" De Belgen zijn echter in meerderheid over de houding van „het hof" in het algemeen en van de koning in het bij zonder maar matig te spreken. Koning Boudewijn beweegt zich weinig in het openbaar en doet niet erg populair. Nu hij momenteel een reis door Amerika maakt en blijk geeft, wèl populair te zijn, beseffen de Belgen wel, dat de koning zich in eigen land opzettelijk isoleert. Hij heeft het gevoel, dat hij een plaats inneemt, die eigenlijk zijn vader moest innemen en hij kan het blijkbaar niet verkroppen, dat hij moet werken met regeringspersonen en an dere functionarissen, die zijn vader hebben gedwarsboomd. Bij de tegenstanders van de monar chie leeft de gedachte, dat niet Boude wijn, maar Leopold in feite nog aan de regering is, temeer, daar de koninklijke familie bij elkaar in het paleis te Lae- ken verblijft. Vooral prinses Liliane schijnt een grote invloed op de staats zaken te hebben en men fluistert dat zij er de oorzaak van is, dat de koning nog steeds vrijgezel is. Het Belgische kabinet is echter deze week in bijzondere zitting bijeengeko men om de moeilijkheden mét „het hof" te bespreken en daar heeft men een voorlopige oplossing gevonden voor de netelige kwestie. Koning Leopold heeft zich namelijk bereid verklaard met zijn gezin het paleis te Laeken te verlaten en zich ergens anders te vestigen, zodat koning Boudewijn alléén de residentie zal bewonen. Hiermee heeft het hof de tegenstan ders van de monarchie de voornaamste grief uit handen geslagen, namelijk het samenwonen van de hele koninklijke familie onder één dak. Het staat echter te bezien of daarmee al het „oud zeer" zal zijn opgeruimd. Dat de katholieken in België, die destijds de koning door dik en dun hebben verdedigd, thans, ook minder vriendelijk gestemd zijn jegens het hof, bewijst wel, dat er enige aan leiding tot kritiek bestaat. De positie van het bof in België is toch al wankel en het is slechts een grote mate van populariteit, die de troon kan verstevi gen. THOLEN Benoeming. Mej. J. G. van Zee, on derwijzeres aan de O.L. school te Kloe- tinge is in dezelfde functie te Tholen benoemd. ST. MAARTENSDIJK Kerkdienst. A.s. donderdag 4 juni hoopt 's avonds 7 uur voor de Oud Ger. Gemeente voor te gaan de heer J. W. Slager. STAVENISSE Sakor. De collecte voor de Sakor (Samenwerkende kinderbeschermings organisatie) in deze gemeente gehouden bracht 35,55 op. Ongeluk. De 11-jarige C. Lemson kwam bij het spelen zodanig te vallen, dat hij een gecompliceerde polsbreuk opliep. Hij werd in het ziekenhuis te Bergen op Zoom voor behandeling opgenomen. ST. PHILIPSLAND Mooi hekwerk om kleuterschool. Er is op 't ogenblik vanwege het gemeen tebestuur een werk in uitvoering dat, ondanks de aanzienlijke kosten die er mee gemoeid zijn, alle inwoners van St. Philipsland deugd doet. Men heeft n.l. een begin gemaakt om het terrein langs de grote en de kleu terschool af te rasteren met een mooi hekwerk. Een en ander zal niet weinig bijdragen de schoonheid van de school gebouwen en de omgeving op te voeren. BRUINISSE Aanbesteding havenwerk. Op 30 juni, 1959 zal te 's-Gravenhage worden aan besteed door de Rijkswaterstaat, afde ling Deltawerken Zuid, het maken en afwerken van steigers en meergelegen- heden in de gemeentehaven van hier. Het betreft hier de meerpalen en ver verdere afwerking van de nieuwe ha ven, waarop door de vissers met onge duld wordt gewacht. Naar wij vernemen zal het allernood zakelijkste om het meren der schepen in de haven mogelijk te maken, bij voor rang worden aangebracht, buiten het bedoelde bestek. Duivensport. Door de postduiven- houdersvereniging „De Bruse Trekker" werd deelgenomen aan de wedvlucht vanuit Troisdorf (D.) op 16 mei 1959, De afstand is plm. 233 km en de eer ste prijswinnende duif van de Bruse Trekker had een snelheid van 1188.50 m per minuut, terwijl de winnaar van het Onze afdeling echf suède-lederen iasjes heeft een goede klank. Spontane enthousiaste reacties wa ren onze beloning voor de prach tige kwaliteiten en modellen die wij brengen. Met recht mag deze afdeling zich hierin "gespeciali seerd" noemen. En wilt U Uw uitgave wat be scheidener doen, past U dan eens geheel vrijblijvend bij ons een origineel suedine-jas je. Prachtig in de kleur, niet van echt leder te onderscheiden. Dit is een speciale uitvoering die werkelijk mooi en veerkrachtig blijft. Een model en afwerking zonder weerga. Bovendien komen wij met een verrassing want U .koopt dit uitmuntende jasje thans als extra zomer-aanbieding, zo-* lang de voorraad strekt, voor de fantastisch lage prijs ^Q van mm m Maten 38 t/m 48. Grote sortering in vele ledertin- ten en modellen. ROTTERDAM: "City CenUum" Binnenweg, tel, 13 9375 Doipsweghk. Katendrechtse Lagedijk, tel. 7425 9 DEN HAAG: Spui hk. Kalvennatkt, tel. 18 2148 concours 1241.15 m per minuut vloog. De eerste prijs winnende duif van de Bruse Trekker was tevens de eerste van geheel Schouwen-Duiveland. De uitslag was als volgt: Ph. Steketee 1, 9, 12; T. Dalebout Nieuwerkerk 2, 3, 4, 6, 13 en 18; H. C. Noordhoek 5, 7 en 17; A. de Koning Eru 8, 10 en 11; C. Bal Sirjansland 14, 15 en 16. (Van onze weerkundige medewerker) Ondanks het grote aantal uren zon neschijn, dat we dit jaar in mei be leefden, is het weer de laatste weken toch alles behalve groeizaam. Dat komt doordat met de depressies ook de regen uitgebannen is en zoals ieder weet, is voor een voorspoedige, weel derige groei van de gewassen, behal ve zonneschijn, ook sproeiwater nood zakelijk. In verschillende delen van ons land pp de hogere gronden meer dan op de lager gelegen begint men de laat ste tijd overlast te krijgen van de aaiii- houdende droogte. Sloten zijn totaal uitgedroogd en wei landen vertonen in plaats van fris groene, nu dor-bruine plekken. Het aan tal droge dagen in de huidige maand is nu al opgelopen tot 23 a 24 en we moe ten op zijn minst tot 1940 teruggaan om een droger tijdvak in de vijfde maand van het jaar aan te treffen. Niet overal in ons land is de neer- slaghoeveelheid overigens laag. Er zijn omstreeks de tiende mei enkele plaat sen geweest, waarboven een zware on weersbui is uitgestort. Zo viel er b.v, in Oud-Beijerland meer dan 40 mm. Daartegenover staat, dat een stad als Eindhoven niet meer dan 2 mm neer slag gemeten, terwijl ook Zuid-Oost Groningen enZuid-Oost Drenthe met 2 tot 5 mm duidelijk op een droogje zitten. Elders in Europa had men niet te kla gen. Zo vielen er vorige week zware buien in Zuid-Frankrijk, het Alpengebied -en Zuid-Duitsland. Plaatselijk werd 50 tot 70 mm per etmaal opgegeven. Ook Zuid Engeland meldde fikse buien, maar bij ons bleven de cumulonimbi voor het overgrote deel netjes buiten de grenzen. Dat was niet zo zeer te danken aan een te weinig aan activiteit bij de storingen als wel aan de overheersende positie van het inmiddels hoogbejaarde maxi mum om en nabij Schotland. Dit hoge- drukgebied blijft aldoor op (ongeveer) dezelfde plaats liggen, waardoor depres sies van de Oceaan onmogelijk naar hier kunnen komen. Er zit voor hen niet anders op dan met een grote boog om het hogedrukgebied heen te voeren en via IJsland naar Scandinavië te trek ken. Van daar zakken ze verder naar het Zuid Oosten af en het enige wat wij er (soms) van merken is een toeneming van de bewolking. Denemarken en Noord-Duitsland houden er bovendien nog wel eens een verspreid buitje van over. Zolang het hogedrukgebied niet ver dwijnt, kan er nog weinig verandering komen. Pas wanneer het maximum in een zakt of naar elders vertrekt en niet opgevolgd wordt door een ander, zullen de weerberichten gunstiger luiden voor de veehouders en kwekers. In de land bouwgebieden (Friese-, Groningse- en Zeeuwse zware kleinstreken Noordoost polder) kan men heel wat droogte heb ben. In de regel heeft men daar veel meer last van natte dan van droge pe rioden. (Nadruk verboden) MIDDELHARNIS Ongeluk. De heer J. Nauta, werk zaam aan de zakkenfabriek Gelars. de Waal alhier, had het ongeluk met zijn duim beklemd te raken onder een zwa re rol papier. Na verbonden te zijn door dokter v. d. Peppel moest hij naar het ziekenhuis voor een verdere behande ling. Otid Mi&delharnïsser krijgt opleiding voor predikant Onze vroegere dorpsgenoot, de heer J. v. Prooyen, thans te Ede, heeft van de Generale' Synode der Oud Geref. Gemeente consent ontvangen om in de gemeenten van die kerkgroepering een stichtelijk woord te spreken. Hij zal op geleid worden voor predikant. DIEKHUÜSNIEUWS Deze week houden we de tentoon stelling van de werkstukken die dit jaar gemaakt zijn. De tentoonstelling is nog open: vrijdag 3.305; 79 uur; zaterdag 2.30—5 uur. Zaterdag om 4.45 uur worden de prij zen uitgereikt. Clubsjuiting. Als afsluiting van het clubseizoen draaien we voor de jongens en meisjes nog een film. Jullie krijgen nog wel een briefje thuis, dat tegelijk toegangsbewijs is; bewaar dat dus goed. voor al uw DIRKSLAND Aigesloten. Wegens te verrichten werkzaamheden aan de duikers zal de oostzijde van de Dirkslandse Haven- dijk tussen Oud Kraaiersdijk en On- waardse dijk tot 20 juni a.s. afgesloten zijn. Gymnastiek. A.s. zaterdagavond zal de gymnastiekvereniging Olympia een demonstratie met alle afdelingen geven op de Voorstraat voorafgegaan met een tnars door de geineente met Amicitia. Er zullen op de Voorstraat banken ge plaatst worden voor de ouden van da gen. Burg. Stand. Geboren: Joost, zoon van P. J. de Jong en J. Troost; Tatjana, dochter van W. J. Brinkman en M. I. Jacobi. Clubhuis Padvinderij. Op 18, 19 en 20 juni a.s. zal in een der gebouwen van de Coop. Landbouwver. „Dirks land" in het Spuikolk een grote bazar voor het inrichten van een clubhuis van de plaatselijke padvinderij worden gehouden. Met het oog op deze bazar zal op za terdagmiddag 30 mei a.s. een inzameling van goederen plaats vinden. Aan deze inzameling zal een drum band uit Oude Tonge haar medewer king verlenen. De opening van de bazar op 18 juni a.s. zal door burgemeester Bos worden verricht. Zaterdag 20 juni a.s. zal Amicitia, alsmede een drumband bestaande uit 50 jongens en een drumband bestaande uit 50 meisjes gevormd door de padvin derij van het district Rotterdam muzi kale medewerking verlenen. De drumbands zullen van 18.30 tot 20.00 uur een rondgang door de gemeen te maken. Gezien de vele attracties die op de bazar aanwezig zullen zijn, zal een be zoek op één der genoemde dagen zeker de moeite waard zijn. STELLENDAM Roode Kruiscollecte. De helpsters en helpers van de plaatselijke afdeling zul len in de week van 30 mei tot 6 juni bij U aankomen met een lijst voor het Roode Kruis. Een aanbeveling van deze collecte is haast overbodig, omdat het nog goed in ons geheugen ligt hoe het Roode Kruis in tijden van nood ons heeft geholpen. Dit werk en vele vre destaken van het R.K. vergen grote be dragen. Geeft met milde hand! Tevens kunt U zich dan opgeven als donor voor de bloedtransfusiedienst op 1 juli. Ieder weet wel van kennissen of familieleden bij wie bloedtransfusie redding bracht. Geeft U daarom op als donor; Uw bloed kan een leven redden. Concours. De Chr. Gem. Zangvereen. „Soli Deo Gloria", het Jeugdkoor „Klim op" en het kinderkoor „de Zangvogel tjes" hopen op vrijdag 12 juni deel te nemen aan het concours te Dirksland. Naar concours. De Chr. Gem. Zang vereniging „Soli Deo Gloria" hoopt op 27 juni deel te nemen aan het Inter nationale concours te Varsseveld (Gel derland). Ze hoopt uit .te komen in de afd. Uitmuntendheid. „Klimop". Het Jeugdkoor „Klimop" hoopt op 2 juli deel te nemen aan het concours te Boskoop. Ze hoopt uit te komen in de Bekroonde Afdeling voor Jeugdkoren. Opbrengst collecte. De collecte welke vorige week in de Ned. Herv. kerk ge houden is voor de Zending, heeft opge bracht 270,48. Reparaties. Het dak van de Ned. Herv. kerk moet gedeeltelijk vernieuwd worden. Het werk is opgedragen aan fa. L. van Koppen en Zn. Om het kar wei te kunnen uitvoeren, heeft men de kerk in de steigers gezet. Ernstig ongeluk. Dinsdagmorgen heeft bij de N.V. R.D. Mij. een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij de heer C. Keijzer Jzn., ernstige inwendige kneuzingen opliep. De heer K. kwam tot nog toe onbekende oorzaak onder het gewicht van 2500 kg. Hij is naar het Havenziekenhuis vervoerd, waar hij, zuurstof en bloedtransfusie kreeg toe gediend. Zijn toestand is ernstig. Aanrijding. Dinsdagmiddag reed R. V. O. met zijn bromfiets door de Mr. Iman Caustraat toen plotseling de vrouw van P. H. uit de Burg. Charbon- straat overstak, waarbij van O. haar aanreed. Mevr. H. liep enige kneuzingen op. Met materiële schade aan de brom- Sinds er mensen op de wereld zijn, is er ook de mode. Eerst nog wat primi tief, maar naar gelang de mens de be schikking kreeg over materialen, werd die m.ode geperfectioneerd; en nog steeds gaat de wetenschap verder. In de toekomst zuil enwe nog meer, nog betere en wellicht ook moderner stof fen krijgen. Mode-koningen zijn al eeuwen bezig de vrouw goed gekleed te laten gaan. Diezelfde modekoningen echter begre pen, dat de basis voor het goed gekleed gaan, ligt, in het corrigeren van het fi guur. En zo kwamen de eerste corset ten op de markt. Vanzelfsprekend wa ren het tóen nog niet de gemakkelijli: zittende corsetten van heden. De vrouw heeft toen wel het gevoel moeten heb ben als of ze in een harnas liep, maar gezien de afbeeldingen uit vervlogen jaren, heeft ze alle narigheid er graag voor over gehad; de mode vroeg het immers? De mode in de kleding heeft gelijke tred gehouden met die van de founda tion en naar gelang de tijd vorderde, ging de vrouw wat ruimer ademhalen. Als ze zich nu een nieuw corset, b.h. of iets dergelijks moet aanschaffen, valt het haar op, dat het helemaal geen er gernis is, dit onmisbare kledingstuk te dragen. Niet alleen de dames die hun figuur willen corrigeren dragen een corset, maar ook zij die hun goede figuur wil len behouden en niet te vergeten, de da mes die niet zonder kunnen en velen zelfs op dokters advies. Voor hen allen is de wetenschap nog steeds bezig het zo gemakkelijk moge lijk te maken om nog maar niet te schrijven, van jong te houden. Fa. Gebr. Buijsse, modehuis te Mid delharnis kon donderdagavond, in een volle zaal van Hotel Meijer, de dames tonen wat er het laatste jaar op het ge bied van foundation-mode, gepresteerd is. Een mannequingroep van PAS-TU- NETTE, het merk dat fa. Buijsse al ja ren met succes voert, verzorgde de avond op bijzonder aangename wijze. De dames, die de modellen toonden, lie ten zich onvermoeid bewonderen en ondervragen. Er werden enorm veel modellen gedragen. Het jonge meisje kon haar hartje maar ophalen, maar ook de jonge vrouw en de dames, die zich niet meer tot de jeugd rekenen. De explicatrice lichtte de dames in over het Pas-Tunette-maatsysteem, waarin rekening is gehouden met de persoon lijke heup- en cupmaat. De Pas-Tunet- te beha's hebben vijf wetenscjiappelijke berekende cupgrootten per maat, zods' de anders dikwijls zo noodzakelijlti veranderingen, die alleen het artitf- maar verknoeien overbodig zijn gewor den. De gaines en corsetten hebben nu drij berekende heupwijdten per taillemaat waardoor opkruipen, knellen en plooie; tot het verleden gerekend kunnen wot. den. Het ligt dus voor de hand dat bijn alle dames, men heeft uitgerekeiii 98 procent een volmaakt passendi gaine of corset kunnen kopen. Voor 4 overige 2 procent geldt maatgarantis Er wordt e encorset of gaine naar maa: gemaakt tegen confectieprijs, indie: men met.een Pas-Tunette niet kan sb gen. Gezien de grote collectie zullen nic veel darnes daar mee te maken krijgej Het is te veel om alles te vermelder, wat fa. Buijsse op de show braclit Beha's in alle maten en ultvoeringet met of zonder ritssluiting en verschil. lende prijzen. Voor speciaal zwaarder; figuren met voorsluiting en bred! schouderbanden. Voor de a.s. moeder waren er ooi; weer modesnufjes en de jonge moedet' werd het al even gemakkelijk gemaah Ieder jaar weer worden er beha's ge toond met vulling; nu echter met uit- neembare vulling, hetwelk het wasset vergemakkelij kt. In corsetten is er ook heel veel t; doen. Voor zwaardere figuren werd ii nadruk gelegd op de extra aangebracli- te steun en de zo zeer belangrijke vetet Er werden korte, middellange en langt corsetten getoond, naar gelang het it- guur van de draagster. De gaine, geschikt voor de gevuldt figuren, werd getoond in zware nylon- tule elastiek; nylon ritssluiting in he voorpand en afgewerkt met veloutine- band. Al deze artikelen kunnen worden ge leverd in meerdere kleuren en verschil lende soorten stof. Ze zijn allen voor radig bij fa. Buijsse te Middelharnit, waar men kan passen en deskundig voorlichting kan krijgen. De explicatrice raadde aan, steeds tf passen voor men koopt, en als men ge kocht heeft, en het figuur heeft een ve ter corset nodig, de veter los te maket voor men het corset uittrekt, want datt alleen kan het corset de volgende da= goed zitten. Dat is ook de bedoelinj van al die wetenschapsmensen, die ja ren en jaren bezig zijn, het de vroitt; zo gemakkelijk mogelijk te maken ei het figuur te corrigeren. fiets liep dit ongeluk goed af. De politie heeft proces verbaal opgemaakt. Vakantiebonnengeld. Vrijdagavond zal er van 6.30 tot 9 uur gelegenheid zijn om het vakantiebonnengeld te ha len bij de plaatselijke vertegenwoordi ger van de N.C.L.B., M. v. d. Ree, Voorstraat 89, alhier. >-< KERKSTFt.1«0'- ÓUDQtpRP OUDDORP Visserij. Aan de vismijn voerden de vissers dagvangsten aan van 155 tot 200 kg pelgarnalen en van 155 tot 188 kg exportgarnalen; de prijzen voor de eer ste liepen van 2.30 tot 2.86 en voor de tweede van 2.34 tot 3.06 per kg; tong noteerde 1.90 tot 2.schar 25 cent en spiering 30 et per kg. Haven. In de Ouddorpse haven vie len twee geladen schepen binnen, een met grint voor de firma Bezuijen en een met cokes voor de drogerij van de C.A.G.O. -Beurs. De beurs van donderdag gaf met zeer trage handel de volgende no teringen: gerst 2425; haver 2325, tarwe 2930, blauwmaanzaad 120130, eigenheimers 1416 en furoren 78% et., alles per kg. Benoerning. Benoemd tot onderwij zer aan de Chr. School alhier de heer H. A. Broer te Ede. Duivensport. Zaterdag 23 mei 1959 hield de P.V. De Trekvogels een wed- vlucht van uit Libramount, afstand 240 km. Los 12 uur. Aankomst eerste duif 15,32,23'uur; aankomst laatste duif 16, 0,35 uur. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 2, 3, J. Kaptijn, 4, 6, 7, 8 en 9 Gebrs. Verduijn; 5 R. Klein. OUDE TONGE Opbrengst collecten. De gehouden Pinkster-collecte in de Ned. Herv. kerk ten bate van de G.Z.B, heeft opgebracht de som van 416,74. De opbrengst voor de bandrecorder in de maand april heeft de som van 53,10 opgebracht. STAD AAN 'T HARINGVLIET Vakantiebonnen. Voor belangheb benden zal er a.s. dinsdagavond 2 juni tussen 7 en 8 uur uitkering gedaan wor den van vakantiegeld bij de penning meester van de N.C.L.B. dhr. A. West- dijk, Burg. Sterkstraat alhier. OOLTGENSPLAAT Baklïiets met groenten en fruit in de sloot. Toen de knecht, de heer B., in dienst van de groenten- en fruithande laar A. J. A. Leydens dinsdagmorgen aan de Langeweg zijn klanten bediende reed zijn afgeladen bakfiets, die hij zon der toezicht op de weg had geplaatst, tengevolge van de krachtige wind in de aangrenzende sloot. Heel de lading verdween in de mod der en alles ging verloren. De sloot staat bijna droog. De bakfiets, die weinig schade had opgelopen, werd op de kant gebracht. (Over dit stuk sloot, lopend van dhtt' Jac. Overbeeke tot dhr. L. Jordaan i; door de bewoners al veel geklaagd Door de rioleringen die er op uit moii-- den ontwikkeld zich aldaar een flinlte; stank. Toch kregen de bewoners met ingatii, van 1 jgnuari 1959 een aanslag rioolbe lasting groot 15,hoewel er geer. hoofdriolering waarop zij kunnen aan sluiten aanwezig is. Bij de moddermas- sa komt nu nog wat groente en fruit om de geur te veraangenamen.) Caago ivil gebouwen tovernemen vai het Centraal Bureau. In een algemene ledenvergaderin! van de Coöp. Landbouwverenigiii.s „Landbouwbelang", die zal worden gfr houden op maandag 1 juni a.s. des nam 7 uur in Hotel Hobbel, zal een voorstel ter tafel komen van de Caago te Mid delharnis om de thans bij haar in hum zijnde gebouwen van het Centraal Bui' te Rotterdam over te nemen. Het zelfde voorstel zal door de Caage worden besproken in een algemene denvergadering op donderdag 4 juni a.s des nam. 7 uur in Hotel Zaayer te Mid delharnis. Sakor-coUecte. De huis aan hut collecte voor de beschermde kinderor ganisaties „Sakor" heeft opgebracht df som van 49,42. BRUINISSE Meekrapstoof gesloopt. De oude tflcs- stoof op de Noorddijk, herinnerde aai' de tijd toen de meekrapfabrikage en de verbouw van deze plant een factor van betekenis was, is ten offer gevallen aan de Deltawerken. Juist op de plaats waar deze oude „stoof" die nog als pakhuis in gebruik was, stond zal de oprit komen naar het havenplateau van de gemeentehaven. Met een tractor werden de oude span ten waarop het grote gevaarte rust' weggetrokken, waarna met een gew* dige klap het gebouw instortte. Een dikke stofwolk gelijk aan eea Lofidense mist, stoè uit de meekrapö- brikage van enige honderden jai'^"; maakte een ogenblik alles onzichtbaai- Het mei-juni nummer van ,,Verol!* nieuws" ziet er weer keurig uit. Het K- vat zeer begrijpelijk mededelingen iow- enz. van de grote gebeurtenis van éi tewaterlating van de t.t. Mohaine^ Rezah shah, die intussen (22 mei) re*' heeft plaats gehad. Deze stapelloop, ee' unieke geschiedenis voor het Verolffl^' concern, is zoals bekend bijgeW'"' door Z.K.M, de Shahinsa van I«"' H.M. de Koningin, Z.K.H. Prinses Ba* hard en Prinses Margriet, welke laats de doopplechtigheid heeft verricht- Er wordt in verteld over de ■weri Ierland, het kantoor te Rio Janeiro te New York; de laatste reizen van heer en mevr. Verolme; een bescM^' wing wordt gegeven over - Pasen, H melvaartsdag en Pinksteren en over mystieke achtergrond van het dop van schepen. De scheepswerf in Heu^ den wordt voor het voetlicht gebraö- o.m. de tewaterlating van bouwnuw mer 608. Tal van aktualiteiten maite; het geheel volledig. Kort gezegd het j weer af en er valt niet alleen voor personeel maar ook voor de buite staander veel uit op te steken. FAMIUE-I leden werde met de voo ^boorte van en zusje MA jpWij noemen G. VIS.' B. VIS! Gerard I Sommelsdijk,| Langeweg Heden beh^ Heere na gedragen lijl kalm van oir te nemen oi liefde en zo| genote, huwd- en gl Echtgeif Jacobus in de leefti| 76 jaar. Sterke d| in dit sr lies. Jac. J. del L. W.| N. L.f Corn.l A. de M. dd L. E.l Corn.l Nieuw V| P. del S. de| Dirkslan(j E. en Dirksland, Kortewe^ De tera4 zal p.V. op maand^ des nam. Heden ov| lieve oma SUZ DE Wi Suus, Corrie, 1 Bea, sj Koos, Dirksland, TE KOOP: a 5 m^ met 1 installatie vl renhuis. Ooi regeninstalla S. VAl Molef Lewed Telef. Vraagt inlicl Flakkee Tuinl) A. A. v.| Julianalaan Telef. 1 Kwel u-w mee, maar telmachine doen! Een I chine, waarj tellen, aftr nigvuldigenj waren enz. Wij komen U demonstri Van tijd totl Ook prima f machines, hiervoor, la ten! Boekhand Midd Plaatst uwj in EILAIi Uitvoering lijn, prettigi dubbel vef (15 jaar gl nenvering) 1 sterke epil keuze in del ciet-geel eni enz. Groot] Bed-, I Meubl Telef. 2243

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 2