Ui kt I KOC SLA! JOIIAMIVEIH CAIiTIJM lenmar Koninklijke dnderscheiding voor de voorzitter van „Sempre Crescendo" Nieuws uit Zeeland 1509-1959 Van onze adverteerders Bergmusikkappelle werd groot succes Roode Kruis collecte en bloedtransfusiedienst Zilveren medaille Oranje Nassau voor de heer S. van Eek c4i UW GELD EN UW BLOED MIDDELHARNIS 185 a 190 miljoen kg 70.211.575 kg Actie voor de Padvinderij ZEELAND Oude Midde rec Biz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 22 mei igj; 5. Het ging er Calvijn absoluut niet om, beroemd te worden door een werk, als de Institutie. In deze jaren reisde hij van de ene naar de andere plaats trou wens onder een schuilnaam. Hij noemde zich: Charles d' Espevjlle. Het tekent ons het gevaar dier tijden. Calvijn was a.h.w. vogelvrij verklaard. Hij werd ge zocht door de Inquisitie. Hij zocht in de grond van de zaak rust, een onberoemde rust; niet een vleselijke rust, maar een omgeving en verblijf, waar hij zich naar hartelust kon verdiepen in de eeuwige Waarheid van Gods Woord. Die rust is hem slechts in beperkte mate, en dan nog weer tel kens onderbroken, gegund. Ongeveer een jaar slechts. Zo b.v. in Zuid-Frank rijk, bij een vriend. Ook in Italië, te Ferrara. Maar hij zoekt de rust meer in Noordelijke gebieden, b.v. te Bazel, of te Straatsburg. Evenwel: de mens wikt, maar God beschikt. God had voor Zijn knecht geen rustige (levens-) vaart bedacht. Geen plaatsje achteraf, maar vooraan in de strijd: aan het front wil Hij deze krijgsknecht van Jezus Chris tus geplaatst zien. Zelfs oorlogen weet Hij in Zijn plan nen te gebruiken, om Zijn eeuwige Raad te verwerkelijken. Want Calvijn kon, vanwege de oorlog die er gevoerd werd tussen Koning Frans I van Frank rijk en Keizer Karel V van Duitsland, de Rijn niet oversteken naar Bazel. Hij moet die stad, via Lyon, en Geneve, zien te bereiken. In Geneve wilde hij slechts één keer overnachten, om dan verder te gaan. Wanneer echter de hervormer van deze oude bisschopsstad, ds. Willem Farel er lucht van krijgt, dat de geleerde Franse legerpredikant, wiens faam hem al vooruit was gesneld, binnen de mu ren van de stad verblijf houdt, zoekt Farel hem op en hij dwingt hem onder vreselijke bezweringen, in de Naam van God, in deze stad te blijven en hem bij de zo noodzakelijke vernieuwing de helpende hand te bieden. Praat Calvijn van rust, wil hij ergens achteraf onbe kend naar buiten blijven, om er te stu deren? God zal die rust vervloeken. Geneve had nog maar sinds slechts korte tijd voor de Hervorming geko zen. En dan overheerste het maatschap pelijk, staatkundig motief eigenlijk nog het geestelijke en godsdienstige belang. De bisschop van de stad, in bond met de Hertog van het Italiaanse Savoye stonden op het punt, geheel de stad aan hun tyrannie te onderwerpen. Dit ge hate juk werd in 1536 afgeschud en Geneve trad toe tot het eedgenootschap van vrije, Zwitserse steden, waarbij de stad Bern wel een hoofdrol vervulde. Het Geneefse volk verkeerde nu in de foutieve mening, dat men door Romes geloof af te wijzen, en de Hertog uit te werpen zich ongehinderd aan ongeloof en zedeloosheid mocht overge ven. Er woonde daar toen, evenals nu, en evenals overal ter wereld, een boos en overspelig geslacht. De teugel van Gods Woord had men dringend nodig, maar was niet bepaald gewild. Ds. Farel gevoelde zich, met de al oude collega, ds. Fromment, niet in staat deze ban deloze stad te her-vormen, en ze te ma ken tot een stad Gods! Farel wist, als intuïtief, dat hij de persoon en wijsheid van de jeugdige Johannes Calvijn be hoefde, om in zijn doel te kunnen sla gen. Intussen, Calvijn had er niet veel oren naar. Hij wilde aanvankelijk nieü langer dan één dag in Geneve door brengen. Hij zag reeds vooruit, en ver meide zich in een rustig studieverblijf, ergens achteraf in Duitsland b.v. Gods voorzienige leiding in zijn leven be-, schikte het anders. Die éne dag en die éne nacht van Calvijns verblijf aan het Lac Léman zijn albepalend voor zijn verdere levensloop en voor de ontwik-' keling van de kerk der Hervorming, en daarmede voor de wereldgeschiedenis geweest. Geneve, de schoon gelegen stad te midden van de bergen van de Franse en Zwitserse Jura, zou het wel eens zo genoemde „Jeruzalem van het Westen" worden. Van daar zouden de nieuwe le ring van Gods Woord en inrichting van Gods Kerk, overeenkomstig die van de oud-christelijke gemeente, uitgaan. Wij gedenken daaraan in dit driedub bele Jubileumjaar. En gedenken hangt samen met dan ken. We mogen God de Heere ootmoe dig danken voor al het goede, ons door middel van deze zwakke, maar in de Heere zeer krachtige man geschonken. Hij treedt ons tegemoet als een waar achtig, edel en fijnbesnaard Christen; hij blijft ons onvergetelijk als de har de, onwrikbare doorzetter, bouwer aan zijn kerkideaal, hervormer van de in „Pas Tunette Show 1959" fa. Buysse Donderdag 28 mei organiseert de fa. Gebrs. Buysse ('s avonds 8 uur) in Hotel Meijer de „Pas Tunette Show 1959." Deze show wordt voor dames en meisjes zeer interessant, omdat hier de resultaten van een uniek maatsysteem voor corsetten, gaines en bustehouders worden getoond. Het Pas-Tunette maat systeem gelanceerd door Iduna Cor set Industrie N.V. te Uden is name lijk gebaseerd op het wetenschappelijk onderzoek naar de „juiste maat" van de Nederlandse vrouw. Dit onderzoek werd in opdracht uitgevoerd door de heer J. W. Sitting van het bureau voor toe gepaste Statistiek en Prof. Dr. H. Freu- denthal van de Rijks Universiteit te Utrecht. Ook wordt voor het eerst een speci ale collectie beha's getoond voor de z.g. Teen-agers. In een uitgebreid markt onderzoek hebben vele honderden meisjes tussen 13 en 19 jaar medezeg genschap gehad in de samenstelling van deze collectie. Oude ideeën over wat de meisjes leuk zouden vinden werden van de hand gewezen en de nieuwe mo dellen zijn nu „naar eigen keuze." Vijf mannequins tonen op attractieve wijze al deze modellen, die natuurlijk in het pas Tunette maatsysteem worden gemaakt. zijn eeuw zo deerniswekkende mis vormde kerk des Heeren. Ook herden ken we hem als de stichter van de Academie, de hogeschool van Geneve, die op 6 juni 500 jaar zal bestaan, en voor de restauratie waarvan ook in Nederland thans giften worden ingeza meld. De Heere heeft grote dingen voor ons, door Calvijn gedaan; we zijn daarover dankbaar en verblijd. „Ik gehoorzaam God", zo was tenslot te Calvijns antwoord op Farels van grote innerlijke spanning getuigende woorden. Met zijn door Calvijn zo vu rig begeerde rust en vrijheid om te stu deren, en onbekend ergens te verblij ven was het nu voor immer gedaan. Voortaan is de verbreiding der waar heid Gods zijn enige, hem verterende hartstocht. Begin september 1536 begint hij zijn taak, als Geneve's Hervormer, door Bijbellezingen te houden in Geneve's hoofdkerk, de Saint Pierre (Sint Pieter). Hij legt er de Brieven van Paulus uit. Hij spreekt met heldere doordringende stem. Niet alleen op zondag preekt hij verschillende keren; maar ook telkens door de week, soms avond aan avond, legt hij Gods heilig Woord uit. Zo is de in deformatie verkerende kerke, Gods in die oude bisschopsstad her vormd, ge-reformeerd. Het Woord moest het doen. En Calvijns bediening bleef er niet ongezegend, al waren het nog slechts de eerste druppelen van Geestesregen, die zijn arbeid bedauwde; eenmaal, over nóg enkele jaren, zou het een stroom van regen en zegen wOrden, waarvan we nog in het heden de geze gende nawerking ervaren, wanneer we ons geestelijk mogen lessen en verfris sen aan de zuivere bronnen van Cal vijns reformatorische geschriften. St. Maartensdijk (Z.) V. d. Hr. STELLENDAM De internationaal vermaarde Berg musikkappelle uit^Eisernerz (Oosten rijk) is zaterdag in het „Haegse Huus" ontvangen, nadat vooraf de pi. muziek vereniging het Oostenrijkse volkslied had gespeeld. Burgemeester van Knobelsdorff sprak een welkomstwoord uit en prees het, dat Stellendam de eer genoot het ver maarde muziekcorps te mogen ontvan gen. -•■ Ook werd het woord gevoerd door de muziekdirecteur Willemsem en de voor zitter de heer Dekker, welke laatste het corps een medaille aanbood om aan hun vaandel te bevestigen. De kapelmeester beantwoordde de toe spraken in hoffelijke bewoordingen en zei dat het gezelschap verrast was, door de hartelijke ontvangst. Daarna werd een muzikale wandel tocht door de gemeente gemaakt en 's avonds werd in de muziektent ge concerteerd. De gasten ontvingen onderdak bij de ingezetenen te Stellendam. 's Maan dags hebben zij de Deltawerken be zocht. Ook op andere plaatsen in ons land zijn zij opgetreden. Van 25 mei tot 7 juni 1959 wordt in het gehele land, dus ook op Goeree- Overflakkee, weer de jaarlijkse lijst- collecte gehouden. De gebruikelijke slagzin: HELPT UW ROODE KRUIS HELPEN blijft actueel. Een deel van de opbrengst wordt door het hoofdbestuur besteed voor alle doeleinden die U zo goed be kend zijn. Een ander deel wordt op Goeree- Overflakkee gebruikt om de vredesta ken van het Roode Kruis uit te voeren. Deze zijn o.a.: Opleiding Roode Kruis helpers-en helpsters; Opleiding E.H.I.O. (eerste hulp in oorlogstijd); Opleiding Jeugd-E.H.B.O.; Hulp gedurende de zomermaanden in het Henri Dunant huis, waar invalie- den uit het gehele land een korte va kantie doorbrengen; Hulp aan de boottochten voor chro nische zieken; Well-fare werk voor zieken en recon valescenten; De jaarlijkse autotocht voor invalie- den op Henri Dunantdag; Lectuurvoorziening voor zieken; De sociale dienst van de B.B. De bloedtransfusiedienst. Afname in 1959 voor de bloedplasma- dienst van het Roode Kruis op Goeree- Overflakkee zijn te: Ouddorp en Goedereede op 19 juni Middelharnis 22 juni voor Middel- harnis, Sommelsdijk, Stad aan 't Ha ringvliet en Den Bommel; Oude Tonge en Ooltgensplaat 25 juni; Melissant en Stellendam 1 juli; Nieuwe Tonge en Dirksland 6 juli. Huis aan huis zijn de formuliertjes afgegeven, zodat ieder die zijn bloed voor dit doel wil en kan missen dit ken baar kan maken op de bekende adres sen. Vóór genoemde datum krijgt men dan een groep met vermelding van het uur waarop men verwacht wordt. Men kan de formuliertjes, (met 8 et. postzegels) op de post doen, afgeven aan de col lectanten-trices, of afgeven bij de plaat selijke secretaris van de afdeling. Als U achter het Roode Kruis staat, geef dan in de komende maand Benoemd. De heer A. Fris, tekenaar aan het architectenbureau Kloppers, is benoemd tot tekenleraar aan de Tech nische school alhier. Denk om de bocht. Zaterdagmiddag had de heer J. van Groningen, werk zaam bij de Gruyter, het ongeluk met zijn motorbakfiets om te slaan. De heer van Groningen wilde met flinke snelheid een bocht nemen, doch dat gelukte hem niet. Zijn motor-bak- fiets, een driewieler, sloeg om en de voorruit van dit voertuig werd geheel verbrijzeld. De heer van Groningen zelf kwam er zonder kleerscheuren af en kon, na zijn driewieler overeind te hebben gezet, zijn reis verder vervolgen. Been verbrand. Een dezer dagen had de heer R. van Sliedregt, die werkzaam is op de melkfabriek de „Volharding", het ongeluk een fles kokende melk, die uit elkaar sprong in zijn laars te krijgen. Het been van de heer van Sliedregt bleek zo ernstig verbrand te zijn, dat VERZONDEN In de maand april werden verzonden naar: Frankrijk Engeland West-Duitsland België Noorwegen Zweden Ierland Finland Engels leger Italië Diverse bestemmingen Totaal RECAPITULATIE Juli t.m. maart April 2.329.173 kg 1.033.354 kg 756.131 kg 264.330 kg 130.850 kg 97.400 kg 28.250 kg 5.000 kg 3.520 kg 85 kg 5.500 kg 4.653.593 kg 184.952.852 kg 4.653.593 kg 189.606.445 kg FLAKKEE Vanaf het eiland Flakkee verzonden: Juli t.m. maart 30 mrt. t.m. 4 april 6 apr. t.m. 11 apr. 13 apr. t.m. 18 apr. 20 apr. t.m. 25 apr. 27 apr. t.m. tip' 4 mei t.m. 2 mei 9 mei 68.012.455 599.470 638.410 438.090 228.750 151.650 PRIJSVERLOOP mrt. t.m. 4 apr. cr-ir. TV, 11 Qnv 142.750 kg 70.211.575 kg 3U mrt. t.m. i apr. 4.50 et. p. kg 6 apr. t.m. 11 apr. 4.50 et. p. kg 13 apr. t.m. 18 apr. 4.50—3.— et. p. kg De hierboven genoteerde cijfers zijn de gemiddelde prijzen voor de teler. Na 18 april was er geen vaste markt meer. Er was nog wat vraag vopr Frankrijk en daarvoor werden nog de beste partijen genomen die voor handen waren. De prijs kon soms één cent uit elkander lopen, doch meer -niet. De ene buitenlandse markt na de andere liep af, het raakte zachtjes aan geheel op een einde. Men ziet het aan de uitvoercij- fers. ALGEMEEN Uit de uitvoercijfers, ziet men dat Frankrijk nog het meeste leven in de brouwerij heeft gebracht. Nadat Engeland en Duitsland prak tisch geen uien meer afnamen, was het Frankrijk dat regelmatig bleef kopen. België is in vergelijking met andere jaren, dit seizoen achtergebleven, zo ook Ierland. UITVOERCIJFERS In ons overzicht van 12 september no. 2728 gaven wij een raming van de ex porteerbare hoeveelheid uien. Het cijfer was gebaseerd op de uit zaai in de verschillende uien gebieden en de oogstrapporten. Wij kwamen toen tot een schatting van Tot eind april bedroeg de hoeveelheid geëxporteerde uien 189 606.445 kg Met de maand mei mede gerekend plm. 190 miljoen. Dat deze geëxporteerde hoeveelheid zo dicht het geraamde cijfer heeft be naderd, vindt zijn oorzaak in de goede kwaliteit van het product. Het uitval percentage was dit jaar bijzonder laag in vergelijking met an dere jaren. Ook de raming van Flakkee maakt weinig verschil met de verzonden hoe veelheid. Verzonden vanaf Flakkee Trekt men nu hiervan af, de hoeveel heid uien die van buiten af naar Flak kee gezonden is, om hier gesorteerd en verzendklaar gemaakt te worden, plm. 8 a 9 miljoen kilo, dan werd ook de geraamde hoeveelheid 60 miljoen voor Flakkee aardig benaderd. Het blijft altijd maar schatten, doch wanneer de nodige nauwkeurigheid in acht genomen wordt, blijken het toch cijfers te zijn, waarop men een zekere basis mag trekken. Heel, heel duidelijk, heeft het afgelo pen seizoen bewezen, dat de geteelde hoeveelheid te groot is voor de mark ten, die vanuit Holland kunnen worden bediend. Het is te hopen, dat de telers niet al leen voor het komende seizoen, maar meer nog voor- de toekomst leergeld zullen hebben betaald. De exportcijfers werden ons welwil lend verstrekt door het U.C.B, te Den Haag en Middelharnis. (Nadruk verboden) hij zich dadelijk onder medische be handeling moest stellen. De brandwonden zijn van zo danige aard, dat de heer van Sliedregt enige tijd rust moet houden. DIRKSLAND Op 18, 19 en 20 juni a.s. wordt te Dirksland een bazar georganiseerd ten bate van het inrichten van een club huis voor de padvinderij te Dirksland. In verband hiermede zal op zater dagmiddag 30 mei a.s. een grote actie gevoerd worden voor Het verkrijgen van goederen welke voor deze bazar ge schikt zijn. Het comité zou, het ten" zeerste op prijs stellen, indien de inwoners van Dirksland aan deze inzameling hun me dewerking zouden willen verlenen en verzoeken vriendelijk voor deze bazar geschikte goederen gereed te leggen op dat het inzamelen een vlot verloop kan hebben. Burg. Stand. Geboren: Willem, zoon van A. C. Bakker en W. Luyk; Frans, zoon van C. van Lenten en J. van Dam; Adrianus Simon Cesar, zoon van A. H. ten Hove en M. C. de Gast; Janna, dochter van J. Wolfert en A. M. van Sint Annaland; Petrine Marthe, doch ter van A. Vogelaar en A. J. van der Wouden; Anna Jochemina, dochter van P. Poortvliet en J. van Dam; Lijntje dochter van N. C. van Heukelen en J. 't Mannetje; Joost, zoon van P. J. de Jong en J. Troost; Tatjana, dochter van W. J. Brinkman en M. I. Jacobi; Leen- dert, zoon van A. Kasse en M. H. van den Dool. Ondertrouwd: J. van den Tol 23 jaar en J. E. Ohlsen 23 jaar; J. Doorn 19 jaar en C. V. d. Velde 16 jaar. Getrouwd: C. Kluyfhout 31 jaar en W. C. de Berg 30 jaar; J. Jonker 24 jaar en L. J. Franke 21 jaar; D. M. Geel hoed 27 jaar en L. A. Tamboer 19 jaar; J. Willemse 26 jaar en W. Riedijk 23 jaar; K. Verburg 24 jaar en D. v. d. Wekke 24 jaar; K. de Jong 24 jaar en A. van Ast 21 jaar; C. van Adrighem 21 jaar en M. Albregts 23 jaar. Overleden: Maarten Tiggelman 75 j., man van C. de Berg; Johannes Doorn 78 jaar wodn. van D. van Prooijen. STELLENDAM Eerste aardbeien. Bij de heer Joh. Koese in de Korteweg alhier zijn woens dag de eerste aardbeien van de koude grond geplukt. Dit is wel zeer vroeg Arm gebroken. Donderdagavond had de vrouw van J. Kooyman het on geluk haar arm te breken, doordat zij door de 8-jarige D. K. werd aangereden met zijn fietsje, waarbij zij in de Dreef zodanig kwam te vallen, dat zij haar arm brak. Na behandeld te zijn door dr. Kreling, moest zij zich verder on der geneeskundige behandeling stellen in het ziekenhuis te Dirksland. OUDDORP Visserij. De garnalenvissers maak ten in de afgelopen week dagvangsten van 85 tot 196 kg pelgarnalen en van 130 tot 189 kg voor export. De pergar nalen noteerden 2.14 tot 2.28, ex portgarnalen 2.70 tot 2.94, tong 1.80 en schar en spiering 30 et per kg. Haven. Vorige week arriveerden in de Ouddorpse haven twee scheepsladin gen kolen voor wintervoorraad. Pinksterdrukte: Duizenden touristen hebben, ondanks hetkoude weer, op tweede Pinksterdag Ouddorps schone omstreken doorkruist. Beur. Op de beurs van donderdag golden de volgende noteringen: gerst 24—25, haver 23—25, tarwe 29—30, schokkers 4075 en blauw maanzaad tot 130 cent, alles per kg. STAD AAN 'T HARINGVLIET Kerkdienst. Maandag 25 mei des sav. 7 uur hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. G. Zwerus uit Canada. Donderdag 28 mei a.s. des sav. 6.45 uur ds. M. Heerschap van Borssele. Duivensport. Wedvlucht P.V. „De Rode Duif" vanaf Maastricht. Afstand 142 km. Aankomst eerste duif 13 uur 50 Trommel-v. d. Boogert 1, 2, 3, 15, 16, 18, 28, 31; Joh. Beijer 4; Gebr. v. d. Valk 5, 6, 13, 30, 34; A. C. Koppenaal 7, 8, 10, 11, 22, 24, 32, 33, 35; Comb, de Gans 9, 12, 14, 20, 21, 23, 29; H. Bevaart 17, 26; J. de Vos 19, 27; J. Mijs 25. ZONDAG 24 MEI 1959 MIDDELHARNIS Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. J. Poot van de Bilt. Ger. Kerk 10 en 6 uur cand. van Driel van Ouddorp. Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. M. Tanis. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. G. Zwerus van Norwich, Ca nada (v.m. voorber. H.A. en sav. H. Doop. Extra collecte voor de kerk). Ger. Kerk (vrijgemaakt) 10 en 16.30 uur lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. Gooyer. (sav. H. Doop.) Rem. Kerk 10 uur ds. Rosings (Doopdienst) extra collecte eigen gemeente en 7 uur jeugddienst ds. Rosingh. DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur dhr. Késting en 6 uur ds. den Besten. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 en 6 uur cand. Donkersgoed van Den Hulst, (sav. voorber. H.A.) Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. den Besten en 6 uur dhr. Kesting (v.m. H. Doop en nam. voorber. H.A. Ger. Kerk 10 en 4 uur ds. Scholing van Zuidland. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. Ger. Gem. in Nedl. 10 en 6 uur lezen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. Smit. Ger. Kerk 10 en 6 uur dr. J. C. A. van Loon te Rotterdam. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9.30 uur ds. van Drenth en 6.30 uur ds. Vlijm. Dezer dagen was het veertig jaar geleden, dat de heer S. van Eek, te Middel.' harnis, al.gjid toe trad tot de muziekvereniging Sempre Crescendo. Reed.t: Ha, jaar later werd hij benoemd tot voorzitter en sindsdieii hééft hij onafgebro. ken de vereniging geleid. Sempre Crescendo is tot grote bloei gekomen, ver richtte opvallende muzikale prestaties en het belangrijkste moment tijden; het voorzitterschap van de heer Van Eek is wel geweest toen de vereniging bij het 60-jarig bestaan het predikaat „Koninklijke" kreeg toebedeeld. Bestuur en leden van Sempre hebben gisteravond hun voorzitter op verras sende wijze gehuldigd. In café De Kok te Sommelsdijk organiseerden zij een bijeenkomst waarheen de heer Van Eek, met echtgenote en kinderen eerst op het laatste moment werd geroepen. Het volledige korps, voorafgegaan door de pas opgerichte jeugdafdeling, bracht haar voorzitter voor Café De Kok een serenade, die de familie van Eek vanaf het balcon aanhoorde. Daar na ving een plechtige en treffende hul diging in de zaal aan. Als eerste sprak de vice-voorzitter en tambourmaitre, de heer L. Horse- ling de jubilerende voorzitter toe, deze dank zeggend voor het enorm vele, dat deze voor en met Sempre gepresteerd heeft. Als blijk van dank en hulde bood de heer Horseling zijn voorzitter een geschenk in enveloppe aan. De grote verrassing Burgemeester Hordijk, die vergezeld was van de wethouders M. K. van Eek en L. van der Waal, alsmede van ge- n-(3entesecretariB van Bodegraven en Mr. Lodder, hield een rede, waarin hij de heer van Eek dank zegde namens de burgerijen van Middelharnis en Sommelsdijk voor het gedurende zo vele jaren op voortreffelijke wijze lei den van de voor de dorpssamenlevin gen zo belangrijke Koninklijke Muziek vereniging. Een volkomen Vjerrassing" was het voor alle aanwezigen en in het bijzonder voor de jubilaris, toen de burgemeester zich in het laatst van zijn toespraak door zichzelf omhangen van de ambtsketen als gezagsdrager en ver tegenwoordiger van de Kroon presen teerde en mededeling deed dat de heer Van Eek door H. M. de Koningin de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau was toege kend. De burgemeester riep de voorzitter voor het front en spelde hem het ere metaal op de uniform, onder groot ap plaus van de leden en vrienden van Sempre Crescendo. In het verdere van de avond is de heer Van Eek nog door meerdere spre kers gehuldigd en bedankt; door de heer Van Leeuwen, namens de Oranje vereniging, mevr. Couwenberg namens de vrouwen en verloofden der leden, door adjudant De Heer voor de rijkspo litie, de heer W. Taaie, als hoofd der openbare school, de heer J. A. Oud als lid van verdienste van Sempre Crescen do, de heer G. Blok als oudste der le den en tenslotte door dirigent Willem Vernooys. In een dankwoord legde de jubileren de voorzitter er de nadruk op, dat het belang van de vereniging hem steeds OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur ds. Vlijm en 2.30 uur lezen. Ger. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. Mimtingh. Ger. Gem. 2 x lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 uur ds. Dool van Rotterdam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. Zaal. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur dhr. J. Neijenhuis en 6 uur ds. v. Wake ren. Ger. Gem. 2 x lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 9.30 uur ds. v. Wakeren en 6 u. dhr. Terlouw. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. Trapman. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Wursten. Ger. Kerk 10 en 6 u. ds. Scout. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. dhr. Terlouw van Middelharnis en 6 uur ds. J. V. Drenth. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. Huisman. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur le zen en 6 uur dhr. J. Neijenhuis. THOLEN Herv. Kerk 10 uur ds. L. Blok uit Capelle a.d. IJssel en 3 uur ds. J. den Hoed. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. V. Strien van Delft. Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur student Wis se. Chr. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. V. Doorn (voorb. H.A.) OUD VOSSEMEER Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. A. Breure. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. A. Koning. Chr. Ger. Kerk geen opgaaf. SCHERPENISSE Herv. Kerk 9.30 uur ds.. J. V. d. Haar (H. Doop) en 2.30 uur ds. V. Dieren. Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen. POORTVLIET Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. C. Treure van Hillegersberg Ger. Kerk 10 uur lezen en 2.30 uur ds. V. Strien van Delft. Ger. Gem. 10, 2 en 6 uur lezen. ST. MA.AR,TENSDIJK Herv. Kerk 9.30 en 2 uur ds. J. v. d. Haar. (tegenstrij dige opgave). Oud Ger. Kerk 3 x lezen. Oud Ger. Gem. 3 x lezen. BRUINISSE Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. H. W. van den Brink. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. S. de Vries uit Wil ms. Ger. Gem. 10 en 5 uur ds. F. Mallan. Oud Ger. Kerk 10 en 5 uur lezen. NIEUWERKERK Ger. Kerk 10 en 5 u. ds. J. Maaskant van Leiden. ST. ANNALAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds, P. Westland. Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen. Vrije Ger. Gem, 9.45, 2,15 en 6.15 uur lezen. STAVENISSE Herv. Kerk 10 uur ds. J. de Hoed en 6 uur ds. J. van der Haar Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur dhr. J. W. Slager. ST. PHILIPSLAND Herv. Kerk 2 x ds. van Dieren. Ger. Gem. lezen. Oud Ger. Gem. 3 x ds. Gebraad. voor ogen staat en dat grote dingt alleen te bereiken zijn in samenwe; king, goede verstandhouding en vrient schap. Buitengewoon verrast verklaart de heer Van Eek zich met de Koninldj ke onderscheiding, die hij niet allee voor zichzelf maar ook voor Semp: Crescendo als een ereteken zag. THOLEN Hoogwaterstanden in de week vr 24 t.m. 30 mei 1959. Zondag voort 4.44 en nam. 17.15 uur; maandag voort 5.32 en nam. 18.04 uur; dinsdag vooir 6.21 en nam. 18.49 ur; woensdag voort 7.10 en nam. 19.35 uur; donderdag voort 8.00 en nam. 20,23 uur; vrijdag voort 8,50 en nam, 21,14 uur; zaterdag voort 9.50 en nam. 22.16 uur. Vrijdag 22 mei Volle maan te 13,; uur. Vrijdag 29 mei laatste kwartif te 9.13 uur. ST. MAARTENSDIJK Geslaagd. Voor het examen adjunt: commies bij de RijksbelastingdieiE slaagde in Den Haag, onze dorpsgenos. de heer S. den Haan. Burg. Stand. Ingekomen: M. J. Sm; land uit Scherpenisse; Adr. P. Meertet uit Veenendaal; A. Rozendaal met echt genote en 1 kind uit Capelle aan li IJssel; Joh. J. Delmee met echtgenot en 4 kinderen uit Rotterdam; E. C. t Bruijne uit Haamstede. Geboren: Dimmerina Jacoba, dochtf van D. Bazen en I. van Zetten; Fiat cols, zoon van Adr. H. Heijboer en E B. I. Steketee; Gerard Jan, zoon vï Joh. Adr. de Wilde en A. A. M, vï Burg; Gert Jan, zoon van P, W. Briiit man en Joh, van der Linden; Pieter Mt lewart, zoon van M. van de Ree e H. C. Westdorp; Lina Cornelia, doei ter van M. Joh. van den Berge en .- J. van de Graaf. Vertrokken: H. B. Snoep naar Vlir singen; M. C. J. Hage naar Tholet C. Krieger met echtgenote en 3 kir, deren naar Haatten; C. Koning na<: Haatten; H. P. Lindhout naar Stee» bergen; Joh. van Nieuwenhuijzen nas: Dinteloord; Joh. C. van der Werf mt. Scherpenisse. Overleden: Johanna Heijboer, wedt we van Cornells Dane, 72 jaar; Johat na Knuist, weduwe van Jacobus Ps 84 jaar; Anneke van Kleef, weduwe va Cornells van Burgh, 85 jaar. Gehuwd: Adr. W. J. van der Weega en H. P. Lindhout; P. W. Geluk en il J. van der Slikke. STAVENISSE Burg. Stand over de maand april 'il Geboren: Paulus, zoon van H. de Vs en H. Hout; Abrahamina Pieternelli dochter van J. I. Hage en T. Ridderhol: Marinus, zoon van A. Oosdijk en H. Kruijsse. Overleden: Cornells Janse, 80 jaai wed. van Abr. van Oeveren; JohaiiDf: Leune, 80 jaar echtg. van H. Suurlaiii Gehuwd: L. J. van Haatten 24 jaa en C. C. van Oeveren 22 jaar. Tot typiste op het gemeentehuis al' hier is benoemd mej. F. Hage. Mej. A. Sluijmers ontving een aan' stelling als typiste op het bureau va; het waterschap „Eiland Tholen" te S: Maartensdijk. Tot financieel ambtenaar van de meenten Stavenisse, Scherpenisse e Poortvliet is benoemd de heer C. Meer- tens te Papendrecht, commies ter sef retarie aldaar. ST. PHILIPSLAND Bloedtransfusiedienst. Op vrijdag 't mei zal er alhier weer een bloedafrU' me-avond worden gehouden in hotel dï Druiventros. U bent er -allen we! va' overtuigd, dat deze avonden uiterst be langrijk zijn, omdat er steeds mea bloed wordt gevraagd o.a. door de zie kenhuizen. Hebt U er wel eens over nagedaclit hoeveel bloed er per jaar gcbruiB wordt voor onze eigen dorpsgenoien, di in ziekenhuizen terecht komen? Hi* voor zijn toch ook mensen beschikbaa! geweest, die geheel vrijwillig een halw liter afstonden. Geeft U dan ook spontaan op, (voo:- al de jongeren), door uw kaartje op tij; in te leveren. Helpt het leed der lijde»' de mensheid verzachten. Het bestuur rekent op uw aller me dewerking. BRUINISSE Boerenleenbanken. In de te Zlerifae' gehouden vergadering van de Kin- Schouwen Duiveland van de Coop. Bof renleenbanken aangesloten bij de CooP Centrale Raiffeisenbank te Utrecii' werd de heer P. L. Krepel te Bruiniss' als voorzitter herkozen. De heer J. van Zurk, Inspecteur v"' genoemde Centrale Bank, hield e^' causerie, waarin hij de financiële f' economische ontwikkeling van de Be talingsbalans in Nederland in 19581)^; sprak, waarbij bijzondere aandactitweK besteed aan de reacties daarop van Boerenleenbanken en van de UtrecMi- Centrale Bank. De grote toename van spaargel*'- in genoemd jaar, die bij de Centw" Banken te Utrecht en Eindhoven «e[' den gedeponeerd, was gedeeltelijk verklaren uit door de Overheid in 1'* gedane nabetalingen over voorgaaD* jaren. Vertrek onderwijzer. De heer J. S^'j german, onderwijzer aan de O.L. scl* te Bruinisse is in gelijke betrekW"- benoemd te Moerdijk. Heden behaag Heere van oi nemen onze b' FOKKE Dl eclïtgr. van M in de ouderdc ^ar. "Ons Vciiv ming overt dend. Uit all Fair Dirksland, 19 Hedenavond het de Heere verwachts in des eeuwigen onze diepe van onze zij nemen, orizf moeder, behu- en overgr zuster, behuw tante, mevrou NEEL' NAGTE< weduwf Adrianus D in de ouderd jaar en 6 ma: Ons van t ming over^ dend. Den Haag: G. Dool Middelharn P. Doojïl R. Do'ö:_, Rotterdam:! C. Dooiï P. Dooi J. Door T. Doo) T. klein- kleinkii Middelharnis Ring 42 Geen b' De begrafeni plaats hebbei dag 25 mei a 3 uur op d( begraafplaats delharnis. Hedenmiddag 4 uur behaal Heere tot droefheid nal dig gedragen geheel onver ons weg te r innig geile: onze zorgzar behuwd-, g zuster, behu^ tante GEERTI AUPl echtgeni Jacob va; in de oud( bijna 68 jaar Sterke de in dit zo z-^ Middelhari J. van Rotterdam T. van L. van V Geertr Middelharnis Verlengde Vi De teraaj zal D.V. pief maandag 25 p nam. 1.30 \x\^ gemene H „Vrederust" 1 harnis. I van de Prachtige d aarde zolang de vo slechts 5 heerlijk ge SPIJSGl en 200 gram II ROOM" KERSBl Luxe bakkerif Ring 8 Middc

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 2