alleen er op staat Blusvijver en irambaan hoofdzaken in Sommelsdijkse raadsvergadering De heer A. Meijer werd damlompioen van Ouddorp „Wij willen geen mes op de keel door de R.T.M." Gouden bruiloft Kunstwerken zijn erbij begrepen deelde de heer Blok mede Uitslag aanbesteding Anderen zaten hem dicht op de hielen 3traiic echtpaar T. Struij k-Geldhof te Dirksland Wc Biz. 2 „EILANDBN-NIEtJWS" I Vrijdag 15 mei I959 "jjdag 15 mei Beste joï Het spreekt van deze week van het Pinkste we gedenken Heilige Geest, -- (jere Trooster s aarde wegging. MEI- Het geheel b staat in verbani der. I. En daar gesc hemel een 33, 1 van een geweld II. En zij begon dere 25, 11, 31, ni. En zij O, 2 zich allen en w 23, O, 36, 22, 32, IV En uw jonj 32, c, 28, 29, 2 V. Ik zal 20, 30, van mijn Geest VI. En als zij ,16, 1, 7, 38, 21, CORRl Leen V. Dirk nieuweling kar •Vrachten, maar gedaan, hoor! heeft het adres Jaap S. Son verkeerd is zo breekt wel eer hamster moet ben, maar dat en je vader zi yan gemaakt Adri v. d. S. sfltijd maar als dat kan, h het weer om b: mogelijk een b pen. Succes bij beer er maar o: Jaap K. Sou de koeienmi ^Et niet zulk fi bunnen doorga pen misschien? denis zullen ji het grote vak sehien niet? Betsie K. Mei niet apart te 1 zo inzenden. Ik zin is. Heb je ^Éiet de spelen? ■pisje was moo ^ajn jullie heei Ria D. N.-To raadsels zitten Kon Gerie je den jullie pas is, dan gaat lu Dan durf je Heb je ook al mogen rijden? Minekee S. verkeerd, hoor in Ouddorp 00 er nog wat los uit zitten zien staan ze er, zw goed, hoor! Ik er bij. Sjaan van 1 niet gezien op kon haast niei mensep. Had j gaan was? Ik die meneer jot men, of viel j» Lenie den B. in een week t beuren. En he waarop we nii -heeft tante Di ten maken! Maandagavond vergaderde de gemeenteraad van Sommelsdijk onder leiding van burgemeester Hordijk en in aanwezigheid van alle leden. Er vielen een paar besluiten te nemen, die nogal wat bespreking uitlokten, zoals dat in vorige vergaderingen ook al liet geval is geweest, want in hoofdzaak ging het in deze bijeenkomst om aanleg van een blusvijver voor de brandweer in het dorpscentrum en om overname van de trambaan. Het voorstel van die blus vijver sproot voort uit de overweging van b en w, dat men niet op de aan wezige nortonputten kan vertrouwen, terwijl zich juist in de omgeving van de Ring de kostbaarste gebouwen bevinden, de Ned. Herv. kerk, het Streek museum enz. Over aankoop van de trambaan waren in vorige bijeenkom sten de meningen verdeeld geweest en in het algemeen had de raad er scep tisch tegenover gestaan, zodat b en w in overweging was gegeven om met de B.T.M. te overleggen over slechts een gedeelte van de baan. Nadien had het college bericht ontvangen van de R.T.M.-directie, hetwelk neer kwam op: aUes of niets, in elk geval een kleiner deel niet tegen dezelfde, voor de gehele baan overeen gekomen prijs. Na vrij wat discussie besloot men nu tot alge hele aankoop, waarbij de fractie van de P.v.d.Arbeid echter in zijn geheel te gen stemde. Burgemeester Hordijk opende met ge bed en richtte dan woorden van deel neming tot dhr. Blok in verband met het verlies dat deze heeft getroffen door het overlijden van zijn echtgenote. De heer Blok betuigde, zowel voor deze woorden als voor het door de raadsleden betoonde medeleven, zijn dank. Na enige opmerkingen op en een cor rectie in de notulen, juist ook over fie in vorige vergadering over de trambaan gevoerde discussie, werden de notulen vastgesteld. Dan volgde kennisname van een groot aantal ingekomen stuk ken, waarover geen enkele opmerking werd gemaakt; hierbij was o.a. goed keuring van G.S. op het besluit tot ge zamenlijk met Middelharnis aanschaf fen van een kolkenzuiger, goedkeuring op het besluit tot aankoop van panden aan de Wurft en een bekendmaking van b en w, dat ter secretarie een ontwerp- herziening van het uitbreidingsplan, het plan "West, ter gemeentesecretarie tot 25 mei ter inzage ligt, welk plan na genoemde datum bij de raad in behan- dclirp zal komen. Zonder op- of aanmerkingen werd overgegaan tot vaststellen van een wij ziging van de begroting 1958. Blusvflver Terzake het voorstel blusvijver brach ten b en w de raad o.a. het volgende onder het oog: Zoals de raad weet is de voormalige schuur van M. van der Sluijs afgebro ken. Het terrein zal dienen te worden opgeknapt. De Techn. Dienst deelt het volgende mede. Aangezien er geen be bouwing meer mag plaats vinden en de open grond te klein is voor parkeer terrein, zou alleen een bestemming tot watervoorziening in het centrum rond- plantsoen over blijven. Daar de blus- om de Ned. Herv. kerk, onvoldoende is, zou echter een blusvijver ter plaatse zeer nuttig zijn. Bij nader overleg met de brandweer commandant bleken er geen bezwaren tegen dit plan te zijn. De heer Bienefelt kan zich volledig met het ontwerp van de blusvijver ver enigen. De kapaciteit van deze vijver is 60 m3. Theoretisch zal dit slechts voor V2 uur voldoende zijn, doch praktisch komt het er op neer, dat er 50 minu ten water uit getrokken kan worden met de grote autospuit. De aanvoer van water is als volgt: In de regenbak van de Ned. Herv. kerk wordt een ontvangbak aange bracht, die op een riolering wordt aan gesloten, welke uitmondt in de blus vijver. Óver het bovenstaande is over leg met de kerkvoogdij (dhr. van Driel) geweest. Ook zal een overloop op de riolering worden aangesloten. In langdurige droge perioden zou het kunnen gebeuren, dat er teveel verdam ping plaats vind. In een dergelijk ge val kan, evenals bij brand, de vijver bijgevuld worden door een in de Ring nabij gelegen brandkraan op de water leiding, alsmede door de notonput op het Marktveld. Hoewel deze laatste een geringe ka paciteit heeft 500 liter per min.) kan hij voor bijvulling uitstekende diensten verlenen. (Ook wanneer onverhoopt de waterleiding uit zou vallen). Het is verder de bedoeling het be staande hekwerk aan de voorzijde door te trekken, het uitpad van de bewoners van de woning aan het Marktveld in noordelijke richting te verplaatsen, aan de voorzijde het rozenperk door te trek ken, langs de zij- en achterkant een groenstrook van een struikbeplanting en het middengedeelte van een grasgazon te voorzien. De Ring wordt uiteraard plaatselijk verbreed. In het gazon ia de blusvijver gedacht in hoofdzaak bestaande uit een bak met een gemetselde rand bovengronds waar op nog een lage rand van eenvoudig siergaas ter hoogte van 40 cm is aan gebracht als extra beveiliging voor ronddwarrelend papier e.d. Langs de zijkanten is een ondieper gedeelte gemaakt, waardoor het schoon maken wordt vergemakkelijkt en even tueel plaatselijk enige niet voortwoeke rende waterplanten kunnen worden aan gebracht. Tenslotte is ook de bestaande schei dingsmuur, welke langs de tuin van Grootenboer loopt, welke zeer slecht is en gevaar oplevert, in dit plan opgeno men. De heer Hoogzand (Arb.) zei het idee van een blusvijver in de Ring wel aar dig, maar ook duur te vinden. Spr. vroeg of niet op andere wijze voorzie ningen zijn te treffen. Kan de brand weer niet direct uit de haven putten of een norton in de buurt? De heer Hoogzand vreesde dat de vijver para dijselijke omstandigheden zal scheppen voor muggen en muggenlarven e.d. De heer A. Knape (A.R.) verklaarde blij te z'j.i, dat b en w aan zijn vroe gere bezwaren zijn tegemoet gekomen en was er nu geheel voor. Deze spreker meende, dat men op andere wijze nooit voldoende water door een snelle en directe aanval ter be schikking zal hebben. „Is het niet erg duur?" vroeg de heer Blok, waarna de heer L. van Nimwegen (V.V.D.) er op wees dat de nortons in de buurt niet voldoen, maar 60 kub. m. inhoud van de vijver z.i. ook niet voldoende is. „De norton op het Marktveld is ver zand," deelde de voorzitter mede, „en binnen bepaalde straal is geen nieuwe met kans op succes te slaan. De brand weer is overigens gewend in aanjaag- verband te werken en het gaat hier om de eerste aanval. De vijver past in het systeem van snel en krachtig optreden. In het ongunstigste geval geeft de vij ver voor een half uur water en die tijd is voldoende voor algehele opstelling van de brandweer. Een norton zou min stens 40 m diep moeten gaan, kost dan 4000 gld. en dan is het resultaat nog dubieus. De brandweer is zeer voor deze vijver geporteerd. Bij de remisebrand heeft de vijver van het rusthuis bewe zen uitstekende diensten aan de brand weer te kunnen verlenen; maar die is natuurlijk veel groter! De heer Blok snapte niet hoe er theo retisch voor een half uur en praktisch voor een uur water in kan zitten. Waarop de voorzitter uiteenzette, dat dit halve uur berekend is op een spuit op volle toeren en met alle materiaal. De burgemeester vulde nog aan, dat de bodem van bitumen gemaakt wordt, zoals ook bij het rusthuis is gebeurd. „Maar stank en insecten? Ik zie daar liever weer geen kerkgracht!" aldus de heer Blok, die het mogelijk achtte om gebruik te maken van de norton aan de Molenweg. „U moet die vijver zien als een grote teil" antwoordde de voorzitter, „het wordt beslist geen moeras, want indien nodig zal het water worden ververst." En dit antwoord bleek, naast het voor afgaande voor de raad voldoende om het besluit zonder dat stemming nodig was te laten vallen. Verhuur B en w deelden mede, dat bij besluit van 20 januari onder andere is aange kocht het pand Oostdijk 30. Het pand is bestemd om t.z.t. te wor den afgebroken. Zolang echter een en ander zijn beslag niet heeft verkregen kan het in huur worden uitgegeven. De vorige eigenaresse verhuurde te gen 1,per week. De huurder is be reid ook van de gemeente te huren te gen ƒ1,per week. B en w vonden de huurprijs redelijk. Evenals voor andere panden, welke de gemeente verhuurt als pakhuis, ware te bepalen, dat het onderhoud daarvan geheel ten laste van de huurder komt. De raad kon hiermede akkoord gaan. Aankoop woning' De woning Dubbele Ring 11 is dezer dagen door de bewoners B. Doornhein verlaten. Het pand is bouwvallig en niet meer voor bewoning geschikt. B en w achtten het wenselijk, dat de gemeente op de duur eigenares wordt van de panden aan de westzijde van de Ring, dat alle huizen aan die kant van de Ring mettertijd worden afge broken, opdat een ruim uitzicht wordt verkregen op de kerk. Verschillende van de panden zijn bouwvallig, verke ren althans in slechte staat. In stand houden zou kostbare investeringen ver gen van de eigenaars, terwijl de wonin gen bovendien geen achtertuin hebben. B en w stelden voor om het pand Dubbele Ring 11, groot ongeveer 45 ca., aan te kopen van B. Doornhein voor de som van 500, Mevr. MuUer-Pijnenburg (Arb.) ver klaarde van mening te zijn, dat vorige aangekochte huisjes 300 gld. deden, waarop de voorzitter antwoordde, dat getaxeerd wordt; dergelijke huisjes lo pen van 275 tot 500 gld. Dit is niet on bewoonbaar verklaard, de andere wa ren dat wel. Het voorstel werd dan zonder stem ming aangenomen. „Ik weet van niets!" Door het bestuur van de Stichting Drinkwaterleiding was de rekening over 1958 de raad toegezonden. Volgens de gemeensch. regeling kunnen de raden binnen zes weken na indienen bezwa ren bij Ged. Staten naar voren brengen. B en w hadden de rekening in handen gesteld van de uit de raad voor deze zaken ingestelde commissie, bestaande uit de heren A. Knape, J. P. C. van Zielst en ir. Mijs. De heer Mijs verklaarde van niets te weten; hij werd niet gewaarschuwd om het stuk te komen bestuderen. De voorz; zei hierop, dat de voorzitter van de commissie de leden behoort te waar schuwen; dat is dus blijkbaar niet ge beurd. „Ik ontvang nooit een uitnodiging!", deelde de heer Mijs mee. De voorzitter wilde niet in de be voegdheden en problemen van de com missie treden en de heer Knape gaf duidelijk te verstaan, dat hij niet nog eens een commissie vergadering wilde houden; „ik heb mijn plicht gedaan!" aldus de heer Knape. „'t Is niet de eerste keer dat zoiets gebeurt!" onthulde de heer Peekstok (A.R.) „Dan moet de secretaris zich voortaan er maar van overtuigen of de commis sieleden op de hoogte zijn" zag de voorz, een oplossing en hij stelde behandeling van de rekening uit tot volgende ver gadering. Van en voor de markt Van de Loterij commissie voor de half jaarlijkse veemarkt aanvaardde de raad een schenking van 157,55. Hierbij geldt, dat dit bedrag zal worden be steed aan aanvulling van het aantal marktkramen. Aan het gemeentepersoneel werd de bekende duurtetoeslag toegekend. Aankoop trambaan Bij raadsbesluit van 18 maart 195S is besloten van de R.T.M, aan te kopen een- stuk grond, zijnde de voormalige trambaan tussen de Langeweg en de Molenweg ongeveer 29939 m^, voor 14969,50. Van het besluit werd mede deling gedaan aan de directie van de R.T.M. De directie had nu medegedeeld: „Naar aanleiding van uw schrijven van 3 april 1959, waarin u meedeelt, dat de raad uw voorstel tot aankoop van de gehele trambaan liggende op het grondgebied van Sommelsdijk niet heeft aanvaard, zouden wij het volgende wil len opmerken. Het standpunt van de raad, dat onze vraagprijs voor de grond 0,50 per m'^ bedraagt is niet juist. In onze vraagprijs van 27.000,voor de gehele trambaan is rekening gehouden met de aanwezigheid en bruikbaarheid van twee kunstwerken. Een in het ge deelte Langeweg-Molendijk en een in het gedeelte Molendijk-Oudelandsedijk, De vraagprijs voor de grond kan dan ook niet als hoog worden beschouwd. Nu wil de raad alleen tot aankoop over gaan van het gedeelte trambaan Lange weg-Molendijk, omdat uw gemeente op korte termijn over dit gedeelte de' be schikking dient te hebben, en het ge deelte Molendijk-Oudelandsedijk dan later aankopen. Tot gedeeltelijke ver koop kunnen wij ons echter niet bereid verklaren. Indien uw raad ons oor spronkelijk voorstel niet accepteert, zal uw gemeente over het gedeelte Lange weg-Molendijk ook niet kunnen be schikken. Wij verzoeken U deze kwestie op de kortst mogelijke termijn opnieuw in de raad te brengen, en ons verder te berichten." Uit een door b en w ingewonnen rap port van de directeur de Technische Dienst blijkt, dat bij de berekening van de 0,50 per m^ inderdaad geen reke ning gehouden ïs met de waarde van de aanwezige kunstwerken etc. De di recteur van de Techn. Dienst merkte nog op, dat door de Prov. Waterstaat ze ker niet minder betaald is per vierkante meter en een nader onderzoek heeft uit gewezen, dat de betreffende kunstwer ken in goede staat verkeren. Intussen wordt de raad door de brief van de directeur van de R.T.M, voor een dilemma geplaatst. „Voor het college is de keus niet moeilijk," aldus b en w, „zij houdt vast aan haar oorspronkelijk standpunt. Daar komt thans dit nog bij, dat de ge meente een gedeelte van de trambaan volstrekt niet missen kan. Immers, ten zuiden van het dorp komt het stamriool te liggen. Wanneer de gemeente eige nares is van de trambaan dan kan dit stamriool door dat terrein worden ge legd. Is de gemeente geen eigenares van de trambaan, dan zal het stamriool door 't plantsoen van de Prinsesselaan moe.» ten worden gelegd, wat tot gevolg heeft dat dit plantsoen zo goed als geheel verloren zal gaan. De trambaan biedt vaste grond voor het leggen van het riool, het plantsoen van de Prinsesse laan niet. Alleen hiervoor reeds willen b en w vasthuoden aan hun oorspron kelijke plan tot aankoop van de tram baan nu i.c, geen andere mogelijkheid overblijft," In discussie „Logisch, dat de R.T,M. zoveel moge lijk geld wil maken" vond de heer Hoogzand, „maar het moet ons om het gemeentebelang gaan." Wat hebben wij aan die gehele baan? Hij is ongunstig gelegen wat de percelen betreft en de samenstelling deugt ook niet. Boven dien kruist de baan de gemeente niet, hij begrenst slechts en hij is ook niet op verantwoorde wijze in gebruik te nemen." „Het uitbreidingsplan houdt niet bij de trambaan op" bracht de voorzitter onder "het oog. „In een bijeenkomst met de commissie uitbreidingsplannen van de pVov. planologische dienst kregen wij te horen, dat verdere uitbreiding van de gemeente aanstaande is en dat men de trambaan dan wel degelijk no dig heeft. Maar over de lengte kan men natuurlijk van mening verschillen. In derdaad is hij niet direct over de ge hele lengte nodig, maar in elk geval zal het rioleringsplan veel minder van uitvoering kosten. De provincie heeft voor hoger prijs overgenomen, andere gemeenten deden dat ook. En de kunst werken zijn er bij! Die zijn werkelijk kostbaar. B en w menen dan ook, dat zij niet tegen het advies in kunnen gaan, mede omdat het een uitkomst is voor de riolering" zo betoogde de voor zitter. „Ik onderschrijf dat van het riool, maar de R.T.M, dwingt nu tot algehele aankoop, terwijl ik niet in zie wat we met de rest kunnen doen. Ik ben het met opmerking uit vorige vergadering, gemaakt door de heer Peekstok eens, dat er toch geen andere gegadigden voor zijn" voerde de heer Hoogzand verdere critiek aan. De voorzitter vond het logischer om maar te accepteren nu de gelegenheid zich voordoet. In het a.s. najaar kan het werk, in D.A.C.W.-verband (werk verschaffing) ter hand worden genomen. Het tempo, dat de R.T.M, en b en w in acht nemen, valt toch alleen maar toe te juichen, dacht spreker. „Het enige steekhoudende argument is die riolering" vond de heer Blok, „Wat de uitbreiding betreft, wel dan denk ik aan de woningbouw: we krij gen voor dit jaar geen enkel huis en er gaan iedere dag duizend mensen aan. de overkant werken. Ik geloof niet dat een der raadsleden ooit zal beleven, dat de uitbreiding tot over de trambaan komt. „De kunstwerken vond spr., om dat ze maar twee meter breed zijn, wei nig waarde hebben. „Ik ben er niet voor om ons door de R.T.M, het mes op de keel te laten zetten" veroordeelde de heer Blok. Men besprak dan nog kort de prijs, waarna de voorzitter tot stemming over ging. Het voorstel werd aangenomen, maar met de drie stemmen van de fractie P.v.d.A. tegen. Dan sluiting. Ouddorp (N.H.) 21 apr. Ned. Heide Mij., Spaame 48rd, Haarlem: bestek TD 1768: bouwen vaste stuw, beweegbare stuw en beweegbare stuwgelegenheid voor bestaande duiker; 8 inschr., laag- sten: H, v, d. Put Sommelsdijk 7670; A, J, Dijkers, Middelharnis 7470; M, Ie Comte, Sommelsdijk 7450; A. Mans Melissant 7350; A, Troost Nieuweweg 33, Melissant 7200. BOUWPUT SCHUTSLUIS HARINGVLIET GEGUND 's Gravenhage. Rijkswaterstaat, Del tadienst, V. Hogenhoucklaan 60: bestek 104; maken bouwput, met haven t.b.v. het maken van een schutsluis in het Ha ringvliet aan laagste inschr. N.V. Holl. Aann.-bedr. Zanen-Verstoep, Surina- mestraat 29, Den Haag 2.403.000. (Aanbest. 31 maart). - Dit jaar is er zo mogelijk met nog meer animo gespeeld in Ouddorps dam- club „Ontspanning" dan vorige seizoer^en. Meestal wist men van tevoren wie de beker winnen zou. Niettemin is er telken jare voor gestreden, met telkens hetzelfde resultaat. De beker ging naar Flakkees kampioen, die tevens lid is van Ouddorps damvereniging, de heer J. Westhoeve. Dit jaar heeft de heer Westhoeve weer meegespeeld in de damclub, zei het buiten mededinging van de beker, en zo zal dat ook volgend jaar zijn, verzekerde ons de heet Westhoeve, die vooral het belang van de club op het oog heeft. „De club heeft nogal wat leden, meer dan dertig, en we hopen dat er nog meer bij komen vooral als men weet dat er een beker te winnen is. Dit jaar ging de beker naar de heer A. Meijer, die, zoals de voorzitter de heer G. Tanis uit eigen ervaring kon mededelen, niet gekregen' is, want er is voor gevochten op de honderd ruiten. ledere maandagavond waren bijna alle leden aanwezig, zodat de laatste ronde met z'n allen gespeeld] werd in tegenstelling met andere jaren dan kon het lang duren voor de gehele competitie uitgespeeld was. De heer Meijer haalde uit achttien partijen 22 punten, waarmede hij kam pioen werd, en wat tevens inhoud, dat de anderen hem kort op de hielen zit ten. Er is zelfs een beslissingswedstrijd gespeeld moeten worden met de heer Sperling. Dus de heren Meijer en Sper ling behaalden ieder 22 punten. Voor zitter G. Tanis 21 pnt.; P. van Dam 18 pnt.; KI. Verhage 18 pnt.; KI. Tanis 15 pnt.; John. Moerkerke 14 pnt.; Kom. Tanis 13 pnt. en E. de Jong 9 pnt. In de tweede afdeling is er even veel gedacht. Met hoofd en schouders steekt de heer L. Moerkerke boven zijn club genoten uit. Hij behaalde 28 pnt.; K, Westhoeve 24 pnt.; G, v, d. Bok 22 pnt,; L, Tanis 16 pnt.; A. Akershoek 18 pnt.; Kom. Verduijn 10 pnt.; Kr. v. d. Wende 9 pnt.; M. Tanis 6 pnt. en C. Kasteleijn 4 pnt. Maandagavond was het de laatste avond in dit seizoen dat de leden van de club samen kwamen. Voorziter G. Tanis sprak hartelijke woorden tot de winnaars. „Ik hoop dat we volgend jaar weer op dezelfde voet kunnen voortgaan. Het was een geani meerde competitie. We zullen ons best doen de beker van de heer Meijer af te snoepen, hoewel we weten dat het niet bijzonder gemakkelijk zal gaan, evenals in de tweede afdeling de medaille van de heer Moerkerke weg te halen zal zijn," verzuchtte de heer Tanis, die de winnaars van harte gelukwenste met hun behaalde succes. Het oudste lid van de club, de heer K. Westhoeve, reikte hierna de fraaie beker en medaille uit, eveneens met hartelijke bewoordingen. Hij hoopte dat er voorzichtig met de trofeeën omgegaan zal worden omdat hij er zelf veel te hard voor gezwoegd heeft, echter zonder resultaat. De schakers Op deze avond waren ook de scha kers vertegenwoordigd. Schaak- en damclub zijn een en men stelt veel be lang in elkanders resultaten. Zo deel den zij ook mede in de gezelligheid van de avond. Voor de dammers werd er als slot nog een simultaan gespeeld door de heer J. Westhoeve, die in tegenstelling, van andere jaren heel wat veren moest laten. Van de veertien partijen verloor hij er acht, speelde er drie remise en won er ook drie. Niettemin was het een gezellige avond. Wie geen prijs be haald had in de competitie, kon er toch, op bogen van Flakkees kampioen te hebben gewonnen. De heer Hof speelde een simultaan voor de schakers. De heer H, A. Ver- meij behaalde hierbij de eerste prijs en de heer H. Verhage de tweede. De schakers hebben voor het a.s. na jaar ook grootse plannen. Ze gaan spe len om een fraaie beker. Men hoopt hiermede te bereiken, dat er meer lief hebbers zullen aantreden. Tot heden heeft men steeds onderling gespeeld. Men heeft veel van elkaar geleerd; kortom, het schaakspel is er tot in de finesses besproken. Men zal nu een competitie organiseren met daarboven een trofee. Volgend jaar zullen er dus weer volop problemen zijn in de gezel lige zaal van Hotel Kloppers te Oud dorp. -----O—- De damkampioen van Ouddorp de heer Meyer wordt de beker uitge reikt en gecomplimenteerd door het oud&te lid de heer Westhoeve Sr. Naast de heer Meyer de damkam pioen van Flakkee de heer J. West hoeve. In het midden de voorzitter van de dam- en schaakclub, de heer G. Tanis. Dinsdag 19 mei a.s. herdenkt het eclit- paar T. Struijk-Geldhof, wonende Gei- dersedijk hoek Poldersweegje het heu gelijke feit, dat zij voor 50 jaar in echt zijn verbonden. De heer Struijfc geboren 11 aug. 1892 en zijn echtge note N. L. Geldhof geboren 4 jan. 189"i zijn beiden nog zeer vitaal en goed ge zond. Zij hebben weinig zieke dage" gekend en de dokter is tijdens hun hu welijk zeer weinig over de vloer ge weest. De heer Struijk beheerd ondanks zij» bijna 77 jaren nog 6 gemeten land a' geeft hij er een gedeelte van in deel- bouw om de zgn. derden. Dertig ja'"' lang boert hij al voor zichzelf. Het jubilerende echtpaar heeft ee« gehuwde dochter, die te Amsterdai» woont. Ze hebben 3 kleinkinderen. Dhr. Struijk komt uit een gezin van broers en 2 zusters, waarvan er rtoêj in leven zijn. Twee broers van hem zf overleden. Zijn echtgenote had dn^ broers, waarvan er nog een in leven 1* Het gouden huwelijksfeest zal rnaan^ dag 2e pinksterdag in het vereniging'' gebouw worden gevierd. Het zal he' daarbij zeker niet aan belangstell» ontbreken. Wij bieden als redaktie W jubilerende echtpaar bij voorbaat on^ felicitaties aan, met de wens dat h» verder een gezegende levensavond 2" worden geschonken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 6