A. --------1 Buitenland Examen doen Jubileum Waterleidiög De Nieuw-Guinea expeditie Dijkring Flakkee vijftig jaar Zwemgelegenheid Dirkslandse sas Zonnebrillen Tentoonstelling Kiekend Flakkee 3-zits bi Wielk Hengelclub Krammer direct van start In memoriam oud-burgemeester R. Sterk Volgende week maar één krant ■I z\ ^K met actieve,beheerste zenuwen Mijnhardt's Zenuwtableiten Wordt weer fit van lijf en leden, bevrijd van Uw rheumatiek. Door een bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts. VERBETERING GOEDEREEDE in het Diekhuus Predi middelhar: inI :ji deI •(1 Biz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" - Vrijdag 15 mei li.sg ^^dag l5 rtie. De conferentie van Geneve Maandag 11 mei is te Génève het overleg begonnen tussen de ministers van buitenlandse zaken van de Verenig de Staten, Engeland, Frankrijk en de Sowjet-Unie. Op het laatste moment dreigde er een kink in de kabel te ko men, doordat de Sowjet-Unie het met de Westelijke Grote Drie niet eens was over de status van de Duitse delegaties. De Russen stelden de eis, dat de verte genwoordigers van Oost- en West- Duitsland als volwaardige partners aan de besprekingen zouden deelnemen, ter wijl de drie Westelijke ministers wen sten, dat de Duitsers alleen maar als adviseurs gehoord zouden worden. De pogingen om voor deze netelige kwestie een oplossing te vinden liepen alle op niets uit, zodat de opening, die op half 4 was bepaald, niet kon doorgaan. Men zou echter kunnen zeggen dat de con ferentie allang vóór de officiële opening begonnen was. Een ander punt, waar over onenigheid bestond was de kwestie van een ronde of een vierkante tafel-. De Sowjet-Unie wilde een ronde tafel, teneinde de mogelijkheid open te laten voor de toelating van meerdere deel nemers. Het Westen wilde een vier kante tafel, waarbij elk van de vier deelnemers één zijde tot zijn beschik king heeft. Na veel geharrewar is de conferentie uiteindelijk toch om half 7, dus drie uren later dan was afgesproken, ge opend. De oplossing was kinderlijk een voudig: De Sowjet-Unie zag af van haar eisen inzake de deelneming van de Duit sers; in ruil daarvoor moest het Wes ten genoegen nemen met de door de Russen begeerde ronde tafel! Er zijn echter drie vierkante tafeltjes bijge plaatst als een symbool, dat de Duitse delegaties het woord mogen voeren, in dien de vier grote mogendheden daarte gen geen bezwaar hebben! De secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, Hammerskjöld verrichtte de officiële opening en hield een toe spraak, waarin hij de verzekering gaf, dat de Verenigde Naties in geval er moeilijkheden zouden ontstaan, gaarne tot advies bereid zijn. Op die eerste dag werd de bijeenkomst gepresideerd door de Engelse minister Sellwyn Lloyd; dinsdag was Gromyko voorzitter, woens dag de nieuwe Amerikaanse minister Herter en zo wordt verder de leiding bij toerbeurt geregeld. Op de tweede dag zorgde de Rus Gromyko weer voor een andere verras sing. Hij stelde voor, dat Polen en Tsjecho Slowakije als volwaardige deel nemers tot de conferentie zouden wor den toegelaten. De Westelijken hebben weliswaar geen bezwaar tegen het bij wonen van de conferentie door deze landen, maar als ze aan de conferentie moeten gaan deelnemen, dan stelt het Westen van zijn kant de eis, dat ook de delegatie van Italië moet worden toe gelaten. De Russen spelen dus weer hun oude spelletje: de conferentie rekken door middel van allerlei deelnemings- en pro cedure-kwesties. Tijdverlies van min stens een week. Wellicht is er volgende (Vervolg van voorpagina) De burgemeester van Heyst en Key- zer brachten ook hun gelukwensen over; de heer Dijkers spralc nogmaals maar dan in zijn kwaliteit als voorzitter van de Gascentrale Flakkee. De directeuren van de nutsbedrijven kwamen ook aan het woord: de heer la Fleur (dir. Emgo) schimpte wat het „tastbare" betrof, dat de directeur zijn vingers dan maar eens in de oude kas- tenbatterij te Ouddorp moest steken! Al waren gas, water en elektriciteit qua produkt complete vijanden van elkaar, ze werkten alle drie tot heil en nut van Flakkee. De heer Parmentier, de eerste direc teur gaf een resumé welke moeilijkhe den er te overwinnen waren eer de waterleiding er was; de boekhoudkun dige dhr. Kievit prees het bestuur dat het met zijn tijd is meegegaan en de rechtspositie van het personeel goed is geregeld. Tenslotte voerde de journalist G. van Eek namens de pers het woord, die uit zijn ervaring ophaalde wat er in De heer J. H. Dijkers, oudste bestuurslid. die 25 jaar zoal rond de waterleiding was voorgevallen. Ook wat ingezonden stukken-schrijverij betreft. Hij conclu deerde dat bij alle ups and dwons de waterleiding in die kwarteeuw bewe zen heeft een zegen voor Flakkee te zijn. De secretaris van de Stichting sprak nog over de bedrijfseconomische kant en memoreerde dat het bedrijf in Zuid- Holland meermalen ten voorbeeld was gesteld, wat hij toeschreef dat de ad ministrateur de heer Kievit op bekwa me en deskundige wijze wist uit te voe ren, wat de rapporten voorschrijven. Hij bracht dank aan de voorzitter, dat deze met zovele slagvaardigheid de ju bileum viering had geleid. Op weg naar Ok-Job: ir. J. J. Reynders heeft in het raam van de expeditie naar het sterrengebergte bodemonderzoekingen verricht. We zien hem' hier te midden van zijn helpers onderweg. week overeenstemming over al deze dingen, maar dan is er heel wat tijd (en geld!) verknoeid. De Amerikaanse mi nister Herter zag dat wel in en stelde daarom woensdag voor, de discussies op te schorten en meteen te beginnen met het afleggen van de verklaringen. Het Westen ziet de oplossing van het probleem-Duitsland in drie a vier etap pes: Allereerst zouden de-niet-politieke- contacten tussen Oost- en Westduitsland moeten worden uitgebreid. Daarna zou den maatregelen moeten worden geno men ter vergroting van de veiligheid en zou er over geleidelijke ontwape ning gesproken kunnen worden. Ver volgens zouden de beide Duitslanden herenigd moeten worden door middel van vrije verkiezingen in het hele land. Pas daarna zou een vredesverdrag met Duitsland gesloten kunnen worden. Nadrukkelijk hebben de Westelijken erop gewezen, dat ze geen concessies zullen doen aan de Russen ten aanzien van de geallieerde rechten in Duitsland en dat ze evenmin de vrijlieid van Ber lijn zullen opofferen. De vooruitzicliten over de conferentie zijn dus niet al te gunstig. Mocht ze op een mislukking uitlopen, dan zal de voorgestelde topconferentie ook niet doorgaan. Althans, de Westelijken heb ben het slagen van de ministersconfe rentie als voorwaarde gesteld voor een eventuele topconferentie. De verkiezingen in Oostenrijk De politieke situatie in Oostenrijk vertoont een treffende overeenkomst met die in ons land. Zondag j.l. zijn er vervroegde verkiezingen gehouden, die nodig waren geworden tengevolge van de reeds geruime tijd bestaande moei lijkheden tussen Rooms-Katholieken en Socialisten. Met grote tegenzin moes ten de socialisten tenslotte in de van Roomse zijde voorgestelde vervroegde verkiezingen toestemmen. Ook de stembusuitslag lijkt merk waardig veel op die van Nederland. Ve len hadden voor de socialisten 'een zwa re slag verwacht, doch dezen boekten zelfs nog enige winst, terwijl de Katho lieken relatief een gering verlies moes ten lijden. De communisten verloren al hun zetels, (3), terwijl de liberalen een sprong maakten van 2 naar 8 zetels. Overigens is ook in Oostenrijk geen grote wijziging in de politieke koers te verwachten. De geringe winst van de socialisten en het relatieve verlies van de Rooms-Katholieken hebben in de verhouding der partijen weinig of geen verandering gebracht Het is nog niet bekend of ook daar de socialisten in de oppositie zullen gaan. Zo ja, dan zou de kabinetsformatie nog wel moeilijkhe den liunnen opleveren en zou de over eenkomst met Nederland wel zeer frap pant zijn! Kruschen's aansporende werking op uw bloedzuiverende organen geeft deze weer jeugdige kracht. Uw bloed gaat weer sneller stromen; pijnverwekkende onzuiverheden kunnen zich niet meer vastzetten en zo verdwijnt de oorzaak van die slopende pijn. U moet niet wachten - U moet vandaag met Kru schen beginnen en zo Uw Rheumatische pijnen uitbannen - radicaal! Men verzoekt ons op te nemen. Het bestuur der Ned. Fed. voor Vrou welijke Vrijwillige Hulp, afd. Middel- harnis-Sommelsdijk, bericht ons, dat in de folders van het Koningin Wilhelmi- na-fonds, die een ieder maandagmorgen in de bus heeft gekregen, een fout is geslopen. Het bestuur der Fed. bestaat uit af gevaardigden der verschillende vrou wengroepen in Middelharnis en Som- melsdijk. Nu heeft de drukker de na men der groepen foutief geplaatst. Het moet zijn: Mevr. A. F. Hordijk-Boer, presidente; Mevr. A. E. Mijs-Meljer vice-presidente Vrouwengroep V.V.D. Mevr. B. J. E. Buth-de Rijk, secretaresse-penning- meesteresse; Ned. Clir. Vrouwenbond J. v. d. Doel- Breeman. Rem. Vrouwengroep E. Coppee-Ebeling- Koning; Vrouwengroep P.v.d.A. M. H. Klein geld-Smit. Vrouwenbond N.V.V. F. C. Sluy-Vroeg- indeweij. Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen afd. Midden Flakkee J. Kievit-Slis. C.B.P.B. mej. R. v. Eek Adviserend lid mej. zr. Nyholt. Donderdagmiddag werd de jaarver gadering gehouden van de Dijkring Flakkee. Dit waterschap werd in 1909 opgericht en is dus thans precies vijf tig jaar oud. Aan dit feit werd in de vergadering de nodige aandacht be steed. De Dijkring Flalckee kwam tot stand door het vrijwillig samengaan van ver schillende polders en deze organisatie is nadien andere waterschappen in het land menigmaal tot voorbeeld geweest. Na de ramp van 1 februari 1953 is het werk van het bestuur en het secretariaat buitengewoon toegenomen en zijn 'de verantwoordelijkheden en bevoegdhe den sterk uitgebreid, mede omdat naast ongebouwde eigendommen toen ook het gebouwde onder de zeggenschap en onder de dijkringbelasting etc. is ge komen. Het waterschap omvat thans al le polders vanaf Ooltgensplaat tot Stel- lendam. (Wij komen er nader op terug). Naar men ons bericht, zullen deze week de werkzaamheden weer eindigen, waardoor ook dit zwembad weer toegan- kelijli; gesteld kan worden. Door het on gekend mooie voorjaarsweer is de her opening onofficieel reeds weer een feit. Abonnementsprijzen en prijzen voor enkele baden blijven gelijk aan vo rige jaren. Het algemeen toezicht is weer in handen van de heer Grooten- boer en mevrouw Grinwis. Het ligt in het voornemen, dit jaar zwemlessen te gaan geven. Diegenen, die willen helpen, deze lessen te geven, kunnen zich aanmelden bij Opperwacht meester Schilders te Dirksland. Het is de bedoeling, dat deze hulpen zulks be langeloos doen. Diegenen, die aan de zwemlessen wil len deelnemen, kunnen zich tot en met zaterdag 23 inei opgeven bij mevrouw Grinwis aan het Dirkslandse Sas. De kosten der zwenalessen zullen be dragen vijf gulden. Deze gelden zijn er voor bestemd, het les-materiaal aan te schaffen. Het ligt in de bedoeling, dat na afloop der lessen aan de geslaagden een zwemdiploma zal worden uitgereikt. Verder zal het actie-comité gaarne suggesties ontvangen, om bijvoorbeeld in de eerste helft van de maand juli een wedstrijd te organiseren. Wie blaast de zv/emvereniging zelve weer eens een nieuw leven in, en laat niet alles over aan het actie-co^nité? NIJVERHEIDSCHOOL TE AMSTER DAM GEGUND AAN MOSSELMAN EN KORTEWEG Amsterdam. Arch.-bur. A. Evers en G. J. H. Sariemijn, Deurlostraat 129, namens R.K. Ver. voor Vak- en Techn. Onderwijs „Don Bosco", bouwen r.k. la gere nijverheidsschool voor koks, kell- ner enz. aan de Reinaert de Vosstraat aan laagste inschr. fa. Mosselman en Korteweg, (Matehenesserlaan 194, Rot terdam 1.460.000. (Aanbest. 17 febr.) Flakkee heeft sinds kort een Hengel vereniging, die reeds bij de oprichting een groot aantal leden telt. Men heeft als viswater de Krammer gekozen en daaraan ontleent zich ook de naam van de vereniging. Al jarenlang is de Kram mer, oftewel „De Hoek van St. Jacob" een gelieflioosde plaats voor de vissers, wier aantal telken jare groter wordt. Op 2e Pinlïsterdag gaat de vereniging een wedstrijd organiseren, waarvoor eveneens grote belangstelling bestaat. Er zal op bot en paling gevist worden en uiteraard komen alleen werphengel vissers in aanmerking. De deelname staat ook open voor niet-leden. Het in- leggeld bedraagt 2 gld.; voor jeugdige deelnemers, jonger dan 16 jaar, 75 et. De wedstrijdvoorwaarden zijn ver krijgbaar bij het bestuur H. Knöps, Battenoord 8; C. van den Nieuwendijk, Prins Bernhardstraat 3, Nieuwe Tonge en bij J. van Mierlo, Beatrixlaan 22, Middelharnis. Men gelieve zich te melden, uiterlijk vrijdagavond 15 mei en voor de wed strijd te verzamelen in café Havenzicht te Battenoord. MIDDELHARNIS Ongeluk. De zoon van de heer Vliet- land-Aleman uit Ouddorp, die zich op de Technische School was wezen aan geven voor leerling, verbeidde de rest van de tijd door in de speeltuin te spe len. Hij liwam met een hobbelpaard te vallen en kreeg een lelijke verwonding aan zijn neus. Doleter Dogterom verleen de de eerste hulp. Bakker v. d. Steenhoven (fa. Neusch- wanger) heeft de jongen daarna met de auto thuisgebracht. Vacaiitiefocht naar „Ockenburgh" Deze weelï maakten de leerlingen van de 2e klas der Chr. U.L.O. te Middelhar nis, een 3-daagse vacantietocht naar de Jeugdherberg" „Ockenburg" te Loosdui nen. De tocht werd per fiets gemaakt en de jongelui moesten de tijd nogal wat retóen, omdat zij niet eerder dan 3 uur in de Jeugdherberg aanwezig rhochten zijn. Zij bezochten in deze drie dagen verschillende recreatiegeledenhe- den o.a. de „Duinrell". Als leiders gin gen mee de heren Haeck, de Hüpscher, beide leraren aan de Chr. U.L.O. en mej van den Tol. Het hoogtepunt was wel, de zwempar- tij die de heer Hüpscher ten beste gaf. Al met al hebben de jongelui zich uit stekend geamuseerd, mede dank zij het mooie weer en willen zij deze tocht gaar ne nog eens over doen. Burg. Stand over de maand april '59 Ingekomen: J. Troost van Stellendam; Ch. Appel-van Nimwegen van Sommels- dijk; N. B. Jongejan van Haren; J. J. Dambruin van Rotterdam; P. W. van Antwerpen van Sommelsdijk; A. van Leeuwen van Rotterdam; M. M. Nieuw- land van Schiedam. Vertrokken: L. F. Kloppers en gezin naar Ouddorp; P. M. Wildeboer Schut- Jacobs naar Oude Tonge; M. C. van Gurp-Jordaan naar Oude Tonge; E. Schaaf-Jordaan, naar Dirksland; J. D. van Leeuv/en-Moelijker naar Sommels dijk; D. H. den Toom-Goumare naar Nieuwerkerk a.d. IJssel; W. F. Blan kerts naar Schiedam; C. A. Watervis naar Naaldwijk; J. Boomsma naar Vor- den; M. Boomsma naar Vorden; C. J. J. Kriek naar Leiden; M. A. Thorenaar- Maris naar Sommelsdijk; Ch. van den Steenhoven naar Stellendam; J. Tanis naar Dordrecht. Geboren; Klara Lena, dochter van M. C. Nagtegaal en M. T. van Groningen; Margaretha Wilhelmina, dochter van M. Fun en H. L. Driese; Bastiaan Johan- nis, zoon van M. C. Mooijaart en C. van den Nieuwendijk; Maatje Adriana, doch ter van J. G. de Gans en M. W. Kool; Lena, dochter van G. van der Mast en M. de Leeuw; Machiel, zoon van J. de Ruiter en G. van der Waal; Pieternella Juliana, dochter van M. van der Slik en J. A. Slui. Huwelijksaangiften: D. Wittekoek 22 jaar en C. J. Koudijzer 20 jaar; Joh. H. Smit, 26 jaar en M. E. Bakker, 23 jaar; Nic. Kater, 29 jaar en E. Driesse, 29 j.; C. van Oudenaren, 26 jaar en Adr. M. Krijger 21 jaar. Hiiwelijken: J. van Gurp, 31 jaar en M. C. Jordaan 24 jaar; A. W. Schaaf 27 jaar en E. Jordaan 23 jaar; D. Witte koek, 22 jaar en C. J. Koudijzer 20 jaar; C. van Oudenaren 27 jaar. en A. M. Krijger 21 jaar; Nic. Kater 29 jaar en E. Driesse 29 jaar. Overleden: Cornells van der Weide, 71 jaar echtg. van M. J. Wesdijk; Mar- tijntje Francina van der Valk, 90 jaar wed. van D. Blok; Machiel Noordijk, 75 jaar; Hester Slinger 80 jaar, wed. van M. van Assen. DIRKSLAND Vijftigste medaille. De heer Bert Knops heeft te Rockanje kans gezien, in een mars van 25 km de eerste prijs te verwerven. Uit handen van de bur gemeester van Èockanje ontving Bert behalve een medaille, als extra belo ning een prachtige plaquette. Met deze overwinning heeft Bert Knops zijn 50e medaille mee naar huis gebracht. Veilig Verkeer. Aan de leerlingen van de Lagere Scholen is in de grote landbouwloods aan het Spui voor de ge slaagden het Veilig Verkeers diploma uitgereikt. Ook door de ouderen werd veelbelangstelling getoond. Na afloop werden enkele verkeersfilms vertoond. Burg. Stand. Geboren: Janna doch ter van J. Wolfert en A. M. van Sint Annaland; Petrina Martha dochter van A. Vogelaar en A. J. v. d. Wouden. Ondertrouwd: G. Jordaan 19 jaar en C. N. de,*Geus 18 jaar. Gehuwd: J. Willemse 26 jaar en W. J. Riedijk 23 jaar. HERKINGEN De Luchtbode heeft haar wedvluch- ten weer aangevangen. Burg. Stand. Levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van K. G. Nieuwland en Joh. G. Moer- kerke. Springplank. Ten gerieve van de zwemmende jeugd te Herkingen is in het spui van gemeentewege een spring plank aangebracht, waarvan door velen een dankbaar gebruik wordt gemaakt. STELLENDAM De BergmMSikkapelle. Morgen zater dag staat Stellendam een grote muzi kale gebeurtenis te wachten, door de komst van de internationaal vermaar de Bergmusikkapelle uit Eisernerz (Oostenrijli). De concerten vinden plaats van 4.15 tot 6.30 en 8 tot 10.15 uur. On getwijfeld zal dit concert veel publiek trekken. Telefoon. Het wijkgebouw van het Groene Kruis is thans ook telefonisch aangesloten, hetwelli een grote verbe tering is. Het no. is 296. -^ Nieuwe IJssalon. Zaterdag hoopt E. B. Klink aan de Mr. Iman Caustraat zijn nieuwe ijszaak te openen. Ook is er patat-frites verkrijgbaar. Gaat U eens kijken! Collecte. A.s. zondag hoopt men in de Herv. Kerk een collecte te houden voor de Ger. Zendingsbond. Emmabloemcollecte. De collecte wel ke vorige week in deze gemeente ge houden is heeft 61.opgebracht. STELLENDAM Uitreiking diploma's. Van de afd. Veilig Verkeer had donderdagavond om 8 uur in de Chr. Nat. School de uit reiking plaats van de diploma's van veilig verlveer aan de jeugd van de hoogste klassen der scholen. Na eerst 's morgens nog het praktische examen af gelegd te hebben. Burg. V. Knobelsdorff, reikte aan 25 leerlingen het diploma uit, na eerst nog enkele woorden gesproken te heb ben over liet Veilig Verkeer. Gemiddeld was het aantal fouten van de Herv. School 4% (14 kinderen), Chr. Nat. School 55/6 (6 kinderen). Open bare L. School 6 2/7 (7 kinderen). Na dat ze nog een traktatie hadden geltre- gen gingen de kinderen met goede voor nemens van veilig-verkeer naar huis. Daarna werd door de burgemeester aan 15 cursisten van de bromfiets- en auto-cursussen de diploma's uitgereikt, waarvan allen geslaagd waren. Het aantal te behalen punten was 290 van de 29 vragen. Het werd uitgereikt aan de heren: A. Breederveld 285 pt.; K. Kreeft 278 pt; R. v. d. Ree 174 pt.; C. Melissant Mz. 267 pt.; J. K. Troost 260 pt.; P. V. Veen 252 pt.; J. L. Kievit 248 pt.; A. J. Slager 239 pt.; H. v. Rossum 233 pt.; J. P. V. Keulen 228 pt; B. Noort- hoek 224 pt; D. Kievit 222 pt; L. A. Moijses 188 pt; J. A. Keijmel 184 pt.; A. Lokker 182 pt. Verloren. Degene die een damespor- temonnaie met inhoud hebben gevon den, worden verzocht deze tegen belo ning terug te brengen bij de agent van dit blad. Dood in het hok. Toen de werkman C. S. zondagmorgen zijn varken ging voeren, kwam hij tot de ontdekking dat het dood in zijn hok lag. Verzekering dekt de schade. V VRAAG'T EENS IN (<T)WED.KURVINKiDROGISTÉR>J >ïf kÈRkSTR:l60 - OUOtOORP OUDDORP Visserij. De garnalenvissers maak ten in de afgelopen week dagvangsten van 89 tot 152 kg, de prijzen voor de pelterijen liepen van 1.66 tot f 1.81, die voor export van 1.88 tot 2.40; tong noteerde 1.80, spiering 40 cent en bot 30 et per kg. Haven. Vorige week arriveerde in de Ouddorpse haven een schip met met selsteen voor de gemeente. Beurs. De noteringen van deze week waren: gerst 23-25, haver 21-25, tarwe tot 31 y2, schokkers 35-80, blauw maan zaad 120-130 en eigenheimers 13-14y2 et alles per kg'. Zaterdag 9 mei hield de P.V. „De Trekvogels" een wedvlucht uit Sittard afstand 162. Los 12.30. Aankomst eerste duif 14-54-52 uur. Laatste duif 15-12-48 uur. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 3, 4 Gebrs. Verduijn; 2, 5, 8 ';J. Kap- tijn; 8 W. Kievit, 7 R. Klein. Wees voorzichtig met vuur! De 15- jarige dochter van E. Breen Iz. aan de Oudelandseweg, die om haar handen niet te verbranden, met haar rokken een pan kokend water van 't vuur te halen trof het ongeluk dat haar rokken vlam vatten. Met ernstige brandwonden is zij naar 't ziekenhuis vervoerd. NIEUWE TONGE Op ruim 68-jarige leeftijd is te De Bilt overleden de heer R. Sterk, in le ven oudburgenaeester van Nieuwe Ton ge en later van Giessen-Nieuwkerk. De thans overleden werd op 15 oktober 1891 te Leerbroek geboren en werd, na opgeleid te zijn in de gemeenteadmi nistratie, op 16 september 1922 benoemd tot burgemeester van Nieuwe Tonge. Op 22 juni 1943 werd hij door de bezetter uit het ambt ontzet, maar eervolle her benoeming volgde 16 juni 1946, waarna de benoeming naar Giessen-Nieuwkerk volgde op 20 maart 1947. Daar heeft burgemeester Sterk nog enige jaren het ambt bekleed, tot zwakke gezondheid hem noopte de burgemeestersloopbaan te beëindigen en zich te De Bilt te ves tigen. In Nieuwe Tonge heeft burgemeester Sterk steeds de algemene hoogachting van de ingezetenen genoten, die hem kenden als een onkreukbaar magistraat, die bedachtzaam beleid voerde en de belangen zijner gemeente en haar inwo ners naar eer en geweten diende. Het overlijdensbericht is dan ook door allen, die deze burgemeester gekend hebben, met droefheid ontvangen. De begrafenis is bepaald op a.s. zater dag te Bilthoven. OUDE TONGE Aanleg nieuwe verkeersweg. Dinsdag j.l. is een aanvang gemaakt tot het aan leggen van de nieuwe verkeersweg van af Achthuizen naar Nieuwe Tonge. Opbrengst collecte. De gehouden maandelijkse collecte in de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht de som van 129.29. OOLTGENSPLAAT Zang kerktelefoon. Zaterdagavond om 6.30 uur zal de Herv. Meisjesvereni ging weer zingen voor de kerktelefoon, ten bate van de zieken en bejaarden. ZAAK IN N.V. OMGEZET N.V. Aannemingsmaatschappij v.h. Mosselman Korteweg, Mathenesser- laan 194 te Rotterdam. (Omzetting in N.V.). Doel: uitoefening van het aanne mersbedrijf, de handel in en de exploi tatie van onroerende goederen en het faibriceren van timmerwerken. Kapi taal: 500.0000 verdeeld in 500 aande len van 1000. Geplaatst en volgestort zijn 288 aandelen. Directeuren: J. T. Mosselman, aannemer te Rotterdam, J. Korteweg, aannemer te Ooltgensplaat en W. Mosselman, aannemer te Rotter dam. Wegens 2e Pinksterdag op maandag zal a.s. dinsdag ons blad niet verschijnen. Het e.k. nummer verschijnt op vrijdag 22 mei a.s. Adverteerders, corresponden ten en bezorgers, gelieven hier mee rekening te houden. Redactie en Administratie N.V. EILANDEN-NIEUWS Van zaterdag 16 mei v.m. 12 uur t.n. dinsdag 19 mei v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Afwezig de artsen Bakker, v. d. Pep pel en Wieringa. Voor spoedgevallen Dogterom, arts, tel. 2121, Sommelsdijk, Dirksland-Herkingen-Melissant: Afwezig de artsen Boot en Huisman, Voor spoedgevallen Elvé, arts, tel, 01877-262, Dirksland. Oost-Flakkee: Afwezig de artsen Buth, Voogd en Bouman.Voor spoedgevallen Kramers, arts, tel. 01873—201, Ooltgensplaat en de Man, arts, tel. 01875—301, Nieuwe Tonge. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Afwezig Wagner. Dienst heeft Ter- louw, tel. 2357, Middelharnis. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 12 mei hebbén voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dr. L. D. A. Looijsen, tel. 49, Tholen en dr. R. C, Renes, tel. 19, Oud Vossemeer. Meer dam, 130 prachtige foto's te bewonderen In het Diekhuus te Middelharnis werd gisteravond, onder vrij grote belang stelling, de derde tentoonstelling ge opend, georganiseerd door de Fotokring Kiekend Flakkee. Men heeft in het Diekhuus fraaie expositieruimte ge maakt door over de gehele zaal wanden te plaatsen. Er hangen ruim 130 foto's, van groot formaat en met velerlei mo tieven. De foto's zijn naar onderwerp gerangschikt; men treft er leuke kinder- opnamen aan, bloemen, dieren, natuur- opnamen, vacantiefoto's, stillevens en zelfs de techniek ontbreekt niet. De fo to's zijn geselecteerd uit een heel groot aantal inzendingen der leden van de kring en allen het bezichtigen zeer waard. Het bekijken vraagt van de be zoekers wel enige concentratie, mede omdat men gevraagd wordt als jury te fungeren. Bij het binnen komen van de zaal ontvangt men een formulier, waar op van de bezoeker gevraagd wordt het nummer van de mooiste en interes santste foto te vermelden. Alle foto's zijn door de leden van de kring zelf gemaakt en het is bewonde renswaardig wat deze amateurfotogra fen weten te presteren. Er zijn ware juweeltjes bij. De tentoonstelling is hedenmiddag en avond, alsmede morgen, 's middags en 's avonds voor het publiek toegan kelijk. Gaarne wekken wij ieder, die van foto's houdt en die belangstelling heeft voor wat een kleine groep enthou siaste mensen Flakkee, met liefde en enthousiasme voor een bepaalde kunst uiting, op om deze tentoonstelling te gaan bezichtigen. Men wordt er hartelijlt ontvangen en voorgelicht. ïramilie-beri DANKBETUI 'oór de zeer vel «lijke bewijzen 'eming betoond verlijden van oi ,e man en vader B. A. VAN L letiiigen wij onze lanfe. Wed. A. vai er jirfesland, mei 1 DANKBETU: foot de vele b leelneming ons t lens de ziekte )verlijden van o Ie moeder, be ;rootmoeder JOHANI VAN DER weduwe Cornells Ove jetuigen wij onze Inzonderheid ni jend personeel Rusthuis „De G" :e Sommelsdijk iefdevolle behar ie overledene Fam. Dóltgensplaat, Uitvoering blar lijn, prettige zit, dubbel verend^ (15 jaar garant nenvering) bekle sterke epinglé- keuze in de klem ciet-geel en anth >tst sp| Grootst s] Bed-, Tapi' Meubelma Telef. 2243 s| ZONDAG 17 Mei (Ie Pinksterdag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10.30 uur ds. P. van Wakeren en 6 uur ds. T. Poot. (Extra collecte voor de G.Z.B.) Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. G. C. Muntingh. Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. M. Tanis. Ger. Gem. W e" 6 uur lezen. Ger. Kerk (vrijge maakt) 10 en 16.30 uur lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. A. Gooyer en 6 uur cand. A. Romein van Vlaardingen. Rem. Kerk 10 ds. Rosingh. DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur ds. l den Besten en 6 uur dhr. C. J. Kis ting. (Pinkstercollecte). Ger. Gew. 10 en 6 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. van Drenth en 6 uur ds. J. H. Vlij» (Pinkstercollecte voor de G.Z.B. Ger. Gem. 2 x lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur cand. A. Romein van Vlaardingen en 6 i-Wi' ds. A. Gooyer. (Pinkstercollecte voot de G.Z.B.) STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur dhr. A. Terlouw en 6 uur ds. H. J. Smit' (Collecte voor de Ger. Zendingsbond) Ger. Kerk 9 en 6 uur cand. van Driel te Ouddorp. (Pinkstercollecte). Plaatst uwfamr in EILANDE> (V GOEDEREEDE J. H. Vlijm Besten. (Colle Zending.) OUEÏDORP Her J. Zaal en 2. G.Z.B.) Gei ds. Netjes. Doopsgez. Gei dum van Utr( NIEUWE TONC^ dhr. C. J. Ke. Zaal. (Extra c bond.) Ger. OUDE TONGE H. J. Smit er (Zendingscolk^ 6 uur lezen. STAD AAN 'T Kerk 9 en 6 (Extra coiled Ger. Kerh Trapman, lezen. DEN BOMMEL G. Wursten e indeweij van lecte voor de 10 en 6 uur c OOLTGENSPL7 cand. J. Vroej en 6 uur ds. J lecte voor de 9.30 en 6 uur Gem. 9.30 en LANGSTRAAT uur dhr. J. Ney te G.Z.B.) I MAAI (2e ds. G. Wurs de G.Z.B.) SOMMELSDIJI A. Gooyer. (C DIRKSLAND J. den Beste: zen. STELLENDA H. J. Smit. GOEDEREEDE] J. H. Vlijm. OUDDORP He (Collecte G.Z. lezen. NIEUWE TON' ds. B. J. Za£ Zendingsbonc lezen. STAD AAN '1 Kerk 9.30 u (Extra coU Gem. 9.30 u OOLTGENSP_ ds. J. van Dn de Zending lezen. ZOI (Ie THOLEN Her^ Hoed en 3 ui Kerk 10 en Bennekom. 6.30 uur lez en 6.30 uur ^OUD VOSSEH ds. A. Breu Binnenkamp :stl (C :erM

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 2