en De Gruyter betaalt! ----------- ^0 CEHT GOEDKOPER elke 2e «es LIMOHADE-;•'--VOOR 75 CEHT pot PRUÏMEH OP SAP ^QQ^ ^20 CEHT Nieuws uit Zeeland De .juun' Een onbereikbaar ideaal? WeineenI Koop maar bij De Gruyter, Door de gratis kassabons heb je zó een flink bedrag bij eikaan In 10 maanden tijds al gauw 50,-» HET SNOEPJE VAN DE WEEK Groene Kruis Dirksland zeer actiet S.B.Z. Dirksland Idat het veror- [istd&êf opzichte' UIT DE KERKEN Vervolg gemeenteraad van Melissant Plaatselijk Nieuws Pluimveemarkt Tien procent korting op alle artikelen slechts met uitzondering van roomboter, suiker, zout en soda. steeds een andere lekkernij met elke week een nieuwe verrassing erbij. Dinsdag 5 mei 1959 „EILANDEN-NIEUWS" BIz. 3 RIJMEN VAN TIJMEN I I ver- l/aken", 1 lar wel 1 VOOR f I maken 1 beroe- |rs dan| tieer D. J oog op I Ischuur. 5 gldf sen tot I Jiterium jgld. of literium waar, Iwaking l)ok an- afslui- |>nd spr, j bewa- ens een l |rerigens ■appen!" I |En wie hond, lïn." 2ee in- Jten uit- lof niet, onraad", wilde lijk af!" Irdening |in zat," Jeugend Oeijdens waak- i I is geen con+ro- voorz, [jagende m beper- I zich als en W liangeno- M ideraan) 't^ voetpa" tanwacb- foert. 7 had de /ijzing^!! \ei doe ïin weeK ttrokken. zich nie« omniere" irachtige De laatste uien van Flakkee Bracht men naar d' overkant. De grootste drukte is voorbij, In dit ons uienland. 'Lis goud of koper deze oogst. Vraag dit maat aa.. - .„i„^j. en Aan onze middenstand! O ui, ge geeft veel handen werk, Ge z'ijt een teer produkt, Kn wie U teelt, die gaat altijd, Weer onder zorg gebukt. Ge maakt ook wel een verre reis. Zowat de wereld rond. Wie had dat 's zomers wel vermoed. Toen g'op den akker stond? En gaat het eens een keer „bekaaid", We zaaien U toch weer. Want dan is er die hoop in 't hart; 't Gaat beter volgend keer. En als ge minstens elf cent. Per kilo strakjes doet. Dan zegt de teler bij zichzelf: De oogst was aardig goed. Tijmen. NED. HEEV. KEKK Beroepen te Klundert G. v. Estrik te Nieuwland. Utrecht: Na een diensttijd van 40 ]aar waarvan er bijna 29 in Utrecht werden doorgebracht, nam ds. A. Meijers af scheid, wegens bekomen emeritaat. Als tekst had ds. Meijers gekozen 1 Petr 1 vers 25. De grote Domkerk was tot de laatste plaats bezet. Nieuw Beyerland: Wegens vertrek naar Ouderkerk a. d. IJssel, natü ds. R. T. Huizinga afscheid, predikend over 1 Kor, 3 11. GEREF. KERKEN Beroepen te Rijswijk O. Jager te Al melo; Oude Pekela F. v. d. Wal te Erica; Wormerveer P. Noomen te Westeremb- den. Aangenomen naar 's-Gravenhage J. J. Oranje te Djakarta; Rotterdam J. C. Hagen te Leeuwarden; Velp A. Trap man te Stad aan 't Haringvliet; Sy- brandaburen J. Jonker, kand. te Nij- Bedankt voor Andijk A. Jansen de Jonge te Oostvoorne. Giften: Een echtpaar te Utrecht, dat onlangs hun zilveren bruiloft vierde, heeft een bedrag van 25.000.— ter be schikking van de Zending gesteld. De kerk van Harderwijk, kreeg 2000.—. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Steenwijk A. Schippers te Hillegom. Bedankt voor Ermelo B. Bijleveld te Noordeloos. 's-Gravenhage; Na bevestiging door ds. R. Kok van Ede, deed ds. C. den 1 Hertog intrede met een prediking over 1 2 Petr. 1 19. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Rhenen C. Hegeman te Genemuiden. Bedankt voor Paterson K. de Gier te 's-Gravenhage. Eindhoven. Alhier is een Geref. Ge- I meente geïnstitueerd, welke reeds nu 100 belijdende en doopleden telt. KERKDIENST TE PARIJS Op de Eerste Pingsterdag, zondag 17 mei, wordt de Hervormde kerkdienst te Parijs gehouden aan de Boulevard Ara- go, no. 102. Hier vinden steeds op de eerste en laatste zondag van iedere maand de kerkdiensten plaats. Aanvang 10.30 uur. De métrohalte is: Denfert Rochereau. Begrotingswij ziging Wijziging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1959 was het vol gende in deze wijziging o.m. opgeno men: de opbrengst van de geldleningen; de koopsom van de gronden, gelijk aan het in het taxatierapport onteigenings vergoedingen becijferde bedrag 19.670 zomede de kosten van overboeking, ge schat op 330 een eenmalige extra subsidie aan de muziekvereniging Tot nut en genoegen in verband met de vie ring van haar 60-jarig bestaan, groot f 175.—; een verhoging van de post we gens aandeel in de exploitatiekosten van een in de ambtswoning aan te brengen centrale verwarmingsinstalla tie; een bedrag van 125.— als aan vullend crediet voor de aankoop van een projector ten behoeve van de open bare lagere school. Eerder werd terzake reeds 250. gevoteerd; nadien is gebleken, dat dit slechts een gedeelte van de koopprijs betrof; voorts een bedrag van 150.— voor de aankoop van herdenkingsbekers uit te reiken aan de leerlingen der la gere scholen en der kleuterscholen ter gelegenheid van de 50ste verjaardag van de koningin op 30 april a.s. De raad keurde het zonder stemming goed. Rondvraag De heer D. Leijdens vroeg of b en w nu al plannen hadden voor het sport veld op de grond van de heer Trouw. De voorz. antwoordde, dat dit nog niet behandeld is. „Zolang het geen sportveld wordt, kan de grond dan uitgegeven voor volkstuinen?" vroeg de heer Leijdens. De voorz. vond dit verband houden met de pacht en tevens, dat deze zaak nog erg vers was. De heer Prins verklaarde gaarne uit voeriger prae-adviezen van b en w te ontvangen en ook gaarne een klapper met alle verordeningen, besluiten enz., zoals hij van Nieuwe Tonge heeft ge zien. De voorz.noemde de prae-adviezen Wel uitvoerig, het andere wilde hij wel overwegen. Weth. Keizer had nog een belangrijke mededeling namens de Emgo, de West Molendijk krijgt een hoofdkabel i.p.v. bovengrondse leiding. MIDDELHARNIS Bedankt. Ds. K. de Gier van 's-Gra venhage heeft voor het beroep naar de Geref. Gemeente alhier bedankt. STELLENDAM Rondvaartdienst. De rondvaartdienst naar de Deltawerken (de bouwput in lyt Haringvliet) zal donderdag a.s. met tiemeL-va^^^.j,^„ weer enige diensten uitvoeren en wel des vv.»«^ qso nam. 1.30 en 4 uur. De bouwput mag thans worden be zocht; zodat men de vordering van het werk aldaar in ogenschouw kan nemen. En er is al veel te zien! In de Pinksterweek a.s. zullen weer geregelde diensten worden gevaren. De dienstregeling zal dan per advertentie worden bekend gemaakt. NIEUWE TONGE Verbetering. In onze reportage over het gereedmaken van de laatste uien van dit seizoen vanuit Flakkee is een drukfout gemaakt. Van de genoemde commissionairs stond Gebrs. Verspelt dit moest zijn Gebrs. Verseput, Nieuwe Tonge. OUDE TONGE Uitreiking verkeersdiploma's. In de aula van de afd. Veilig Verkeer alhier had de uitreiking plaats van diploma's aan de cursisten Veilig Verkeer. Het hoofd van de Rijkspolitie dhr. Benedikt verheugde zich dat van 65-63 cursisten zijn geslaagd. De afdeling is nog maar kort opgericht, maar verheugt zich in een groeiende belangstelling. Uit het verdere betoog van de voorz. bleek, dat de afdeling thans 322 leden telt, de leerlingen van alle scholen heb ben een cursus gevolgd en er zijn 70 van de 77 geslaagd. Nadat burgemees ter V. d. Harst de betekenis van het di ploma had toegelicht, ging de burge meester over tot de uitreiking van de diploma's. Inlevering vakantiebonnen. Op dins dag 5 mei a.s. des nam. van 7-8 uur bij M. Jachens zitting voor het inwisselen voor vakantiebonnen. Op woensdag 6 mei a.s. van nam. 7-9 uur bij Th. van Eek, Wilhelminastraat. Op zaterdag 9 mei a.s. van 6-8 uur bij L. Brinkman, Bernhardstraat 21. De gehouden collecte in de Ned. Herv. kerk voor de B.L.O. school heeft opgebracht de som van 101,02. Nieuw kerkorgel van Rampenfonds. Een zeer verheugend bericht bereikte de kerkeraad en commissie van de Ned. Herv. kerk en wel, dat door het Natio naal Rampenfonds is toegezegd, dat er een geheel nieuw kerkorgel kan wor den aangeschaft. Wij komen er nader op terug. OOLTGENSPLAAT Voor een half jaar naar de U.S.A. De heer en mevr. L. A. van Dam- Huijer (resp. 61 en 60 jaar( wonende Voorstraat 7 gaan vandaag (dinsdag) voor een halfjaar naar Amerika om daar twee van hun kinderen te bezoe ken, die voor enkele jaren met hun gezin naar de U.S.A. zijn geëmigreerd. De reis wordt gemaakt met de „Nieuw Amsterdam" die dinsdagmiddag 4 uur uit Rotterdam is vertrokken. Na aan komst in New York waar de familie hen zal opwachten, gaat men eerst naar een tante van dhr. van Dam, mevr. wed. A. van Dam die in Paterson woont. Vervolgens gaat het echtpaar naar hun zoon en schoondochter, de heer en mevr. J. van Dam-Koert, die voor 2 jaar zijn geëmigreerd naar Woukeska in de staat Wisconsin en vandaar ver trekt men naar een dochter en schoon zoon, de heer en mevr. L. de Vos-van Dam die reeds 4 jaar geleden zijn ver trokken naar Allendale (staat Michigan) Oprichting damclub. Enkele inwo ners die hiervoor interesse hebben wil len komen tot het oprichten van een damclub. Zij die hieraan hun mede werking willen verlenen, worden uit genodigd voor een samenspreking op a.s. vrijdagavond 7.15 uur in het Ver enigingsgebouw „'t Centrum", Weespad 81. Familie Stoop-Jansen (vroeger te Achthuizen) geëmigreerd naar Canada. Met de „Grote Beer" is de fam. Stoop-Jansen geëmigreerd naar Lith- bridge (Alberta) in Canada. De heer en mevr. Stoop hebben 12 kinderen en ter- wille van hen gaat het gezin naar een ander werelddeel om daar in het land bouwbedrijf te gaan werken. Acht jaar geleden vertrok de familie van Achthuizen naar Emmelootd in de Noord-Oostpolder. Voor een groot gezin ligt daar het werk ook niet voor het op scheppen. De heer Stoop met zijn 20 ja rige zoon Johan en de verloofde van zijn dochter Adriana, de heer A. C. Visser, die mede emigreert, hebben al toezegging om op een landbouwbedrijf van 180 ha. te kunnen gaan werken. Twee broers van mevr. Stoop zijn daar ook reeds werkzaam. Een huis met zeven kamers staat reeds op het gezin te wachten. Bejaardenmiddag. Woensdag 6 mei a.s. des nam. 2.30 uur zal in „Elthato" de bejaardenmiddag weer worden ge houden, welke zal staan in het teken van de herdenking der bevrijding. Ge zamenlijk zal men „Valerius" liederen zingen, terwijl het mannenkoor weer enkele „Hazeuliederen" heeft ingestu deerd. Kinderspelen op bevrqdingsdag. Op dinsdag 5 mei worden op de di verse scholen kinderspelen georgani seerd, die op Koninginnedag niet zijn gehouden. De jeugd zal een ganzen bordspel uitvoeren waarbij alle straten in het dorp zullen zijn betrokken. Op de pluimveemarkt van vrijdag 1 mei 1959 werden aangevoerd 7000 kip pen. Kippen (witte) 1.60—1.70 per kg. le vend gewicht; kippen (gekleurd) 1,55 1,65 per kg levend gewicht; tamme konijnen 4,10,per stuk. Ruimer aanbod van kippen met le vendige handel en de prijzen als vorige week. Ben praclitige snelkookpan Ï^^^^^Ï^Sï-W;—. ;«ses»ïïs „M 12 mei 1959 Geldig tot en meli^ i^m^ffiM S90S06 De vereniging „Het Groene Kruis" te Dirksland hield verleden maandag in 't verenigingslokaal aan de Oranjelaan haar jaarlijkse algemene ledenvergade-, ring. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereniging het afgelopen jaar een zeer werkzaam aandeel heeft gehad in de polio-inentingen. Verder werden voor zieken 2318 bezoeken door de wijkzus ter afgelegd, voor de t.b.c. bestrijding 78, voor de zuigelingen 99, voor de kleu ters 190, voor de geestelijke volksge zondheid 144, voor de maatschappelijke volksgezondheid 273 en voor verdere werkzaamheden der vereniging nog 62, zodat in totaal 3163 bezoeken door de wijkzuster werden afgelegd. Uit het ma gazijn werd aan 135 gezinnen 354 stuks materialen uitgeleend. Bij het begin van het jaar stonden 8 gezinnen met 8 patiënten onder controle op t.b.c. Er kwam 1 gezin bij en er ging weer 1 ge zin af. Drie patiënten moesten in een sanatorium worden opgenomen en drie patiënten werden als genezen ontslagen. Hiervoor werden 74 huisbezoeken ge daan. Voor het zuigelingenbureau werden 54 zittingen gehouden met 609 consulten Thans staan 96 kinderen onder contro le. Voor het kleuterbureau werden 474 consulten gehouden. Hiervoor zijn op het ogenblik 202 kinderen ingeschreven. De volgende inentingen werden in het wijkgebouw verricht: 8 voor pokken, 34 voor difterie en kinkhoest. Voor de hoogtezon meldden zich 8 patiënten aan waarvoor 132 bestralingen werden ver richt. Er werden 3 zuigelingen kleuter- cursussen gehouden met 70 deelneem sters. De rekening der vereniging werd vastgesteld met een ontvangst van 18162,37 en met een uitgaaf van f 15417,13. Goed slot 2745,24. Aan con tributie werd van de leden 6106,ont vangen. De begroting voor 1959 werd vastgesteld met een totale ontvangst en uitgaaf van 18000.Beide stukken werden met gunstig advies van de con trole commissie door de vergadering zonder op- of aanmerkingen onveran derd goedgekeurd. Tot bestuursleden van de vereniging werden gekozen de heren: J. Goedegebuure, L. Jongejan en 'A. Wagner, welke hun benoeming staande ter vergadering aanvaardden. Tot leden van de controle-commissie werden voor 1959 gekozen de heren J. Keur, M. Grootenboer en Adr. Knops. De vereniging tot steun bij zieken- huisverpleging hield in het vereni gingslokaal aan de Secretaris Rooijlaan haar jaarlijkse algemene ledenvergade ring onder voorzitterschap van de heer E. Ottink. De jaarstukken werden be sproken. De totale ontvangsten van de vereniging bedroegen over 1958 15014,69 en de uitgaven 4514,87 dus een batig saldo van 10499,82. Het aan tal voor rekening der vereniging ver pleegde patiënten bedroeg 25. In 1957 was dat 23. Aan ziekenhuizen, specia- THOLEN Burgerlijke stand. Geboren: Wilhel- mina Geertje d. v. J. J. de Wilde en F. M. Geluk; Bertus z. v. C. A. Geuze en M. A. Hage. Overleden: Jan Jacobus Perestam 69 jaar, echtg. van P. J. de Laater; Dinge- nus Singerling 84 jaar, wedn. van M. v. d. Klooster. Ontslag hoofd der school. Na een besloten ziting van de gemeenteraad stelde het college van b en w de ge meenteraad voor hethoofd van de open bare lagere school P. A. Beun, oneer vol ontslag te verlenen, hetwelk zonder roofdelijke stemming werd aangenomen. listenhulp enz. werd hiervoor betaald 3834,83, of gemiddelde 152,75 per pa tiënt.-Het aantal leden der vereniging bedroep op 1 januari 1958, 412 en op 31 december j.l. 327, dus een vermin dering van 85. Uitbreiding Besloten werd om in het vervolg de rechten voor de leden belangrijk uit te breiden, zo zullen de verpleegdagen verhoogd worden tot 90 per verpleegge- val, plus 400.aan dokterskosten. Ook de andere rechten zullen een be langrijke uitbreiding ondergaan. De contributie moet daardoor worden ver hoogd en werd vastgesteld voor vol wassenen op 3.50 per maand, kinde ren van O10 jaar 1,— en van 10—16 jaar 1,20 per maand. Deze voorstellen werden met algemene stemmen aange nomen. Schilderyen tentoonstelling. In het stadhuis van Tholen wordt van 6 tot 20 mei 1959 een tentoonstelling gehou den van schilderijen van Zeeuwse Beeldende Kunstenaars. De tentoonstel ling is dagelijks, behalve des zondags geopend van 9 tot 12, van 14 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur. Oranjefeest. Door de slechte weers omstandigheden werden donderdag verschillende programmapunten van het feest ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin uitgesteld tot zaterdag. Gouden jubileum. Het echtpaar C. Slager Theunisse herdacht woensdag 29 april j.l. op feestelijke wijze de dag waarop het 50 jaar geleden in de echt werd verbonden. Ook het echtpaar M. Roggeband-Schot vierde die dag zijn gouden bruiloft. POORTVLIET Kerkeraadsverkiezing. In de Ned. Herv. Gemeente alhier is een verkie zing gehouden voor een ouderling, we gens bedanken van de heer C. P. Bijl en voor een diaken wegens bedanken van de heer K. F. Schijf. Uitgebracht wer den 101 stemmen, als volgt: voor ouder ling 63 stemmen op de heer C. M. Geu ze, 33 stemmen op de heer P. J. Potter, 5 van onwaarde. Voor diaken 49 st. op de heer A. van waard, 10 van onwaarde. Burgh, 42 st. op de heer C. A. Goudz- Gekozen zijn dus de heren C. M. Geu ze als ouderling, A. van Burgh als dia ken. Deze heren zullen hun beslissing op de benoeming 4 mei indienen bij de kerkeraad.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 3