alleen als er op Begraafplaats Nieuwe Tonge wordt aanzienlijk uitgebreid bL2.2. I VOROLs Tanden rem - Adem fris Nog witter... Septictanks moeten verdwijnen, alles aansluitenf op hoofdriool Vijftig jaar R.T.M, op Flakkee Camerakeuze? jan ei Nationale trekpaarden- tentoonstelling Sparen bij de K.LM. voor een luchtreis Hengelaars hoor! 'atat-fo Wie er waren rOTO - KOTSMA UIT DE KERKEN Kinder lioekj e Tuinbor Zero I wil wil wil wil 'm smal wil 'm '»o"' t wil 'm P'»4 wil 'm V4 I wil 'm bew wil 'm I wil 'm t wil 'm vooi /^l deie wens reryuld worde Uw verlovingsr wel benieuwd. Hartelijk dank voor £0 VAN schrijven! ^^,^g j^, Ve Corrie V.. Middelharnis. Wat is ._ct KRUI een leuk rapport: bijna al beste cij* en haast eender! Mooi postpapier, Daar zijn de meisjes in de regel mee, hoor! Een volgende prijs krijgj/^ll n T iets anders. Is dat goed? [Iwl**** Ria de W., Middelharnis. Als iiin brief geen bloemen ter sprake kwaii" dan was je Ria niet moer. Het iSi^»/»/\f een lust om te zien, hoor! De lentiHOw* y erg mooi, als we het maar zien, viKpn vc groeten aan allen terug. Ik moet me;^ J* jrii beetje bekorten, want er wachfen J^^"'^^'; heel wat kinderen op een antwo''^^°"E!„„i„r.e, wppt ip 'lazonmaaiers ^^- tazonharken Mia V., Herkingen. Toen je scltja^onkantens moest de bestelde fiets nog thuiskoiï}^2onsproeier Maar in die lange tussentijd is 'azonkorrelm karretje wel gearriveerd, denk ili'^asscharen ii hoe gaat het er mee naar scliool? ben je niet zo gebonden aan je tijd,: Zal je er goed voor zorgen? Paulien B., St. Philipsland. Met rajoport is het wel in orde! Ga zo ir; door. Voor de oplossingen behoef niet al je mooi papier te gebrui!«_ Kia.V( hoor! Het mag best op iets minder It" papier. Die woonplaats heb je goed, Fil. Gebrs. raden. Vond broertje het zo leuk, :'ele(. 540 hij in de krant stond? Als hij wat oai- mag worden, mag hij ook meeè Corrie V/., Ouddorp. Die manier schrijven (op school Onderleiding van burgemeester van Hof wegen vergaderde vrijdagavond de gemeenteraad van Nieuwe Tonge. Men deed een aantal zaken van formele aard af en daarenboven werden door b en w een paar besluiten van de raad gevraagd, waarmede het belang van bepaalde groepen inwoners direct ge moeid is, o.a. inzake nadere voorzieningen op het gebied van de riolering. Allemaal voor de waterleiding! Bij de ingekomen stukken bevond zich o.a. de jaarrekening 1958 van de Stich ting Drinkwaterleiding, waarover de heer Opstelten (A.R.) enige nadere in lichtingen vroeg. Hierbij deelde de bur gemeester mede, dat het waterleiding bedrijf thans in het teken van het zil veren jubileum staat, dat vrijwel de ge hele Flakkeese schooljeugd het pomp station heeft bezichtigd en dat men nu ook de ouderen daartoe de gelegenheid gaat bieden. Excursies naar het water leidinggebied zijn welkom. „Hoe gaat dat dan met de ouden van dagen?" vroeg de heer Tijl (Arb.), waarop de voorzitter antwoordde, dat men van wege het bedrijf wel wil overwegen om daarvoor iets te organiseren. Aan de heer Opstelten antwoordde de voorz. nog, dat er veel snoeken in het water leiding kanaal zitten, dat men die er uit heeft laten vissen, maar dat de op brengst van die visserij maar niet in de rekening o.d. verantwoord is!! (Vervolg van pag. 1) De hiep-hiep-hoera's daverden tel kens door de „feestzaal". De directeur van de H.S.M., de heer Van der Weijck, begroette de tram op Flakkee met de woorden: „Welkom, lieve kleine zus!" Al het gesprokene te releveren in het raam van dit artikel is niet mogelijk, doch het slot van het verslag over de voor Flakkee zo belangrijke dag willen we U niet onthouden. Het luidt als volgt: „Het was een prachtdag, zo vol af wisseling en bekooring, zo militair- stipt van regeling, zo amusant en royaal opgezet. En huldigen wij de R.T.M, daarvoor, de kranige Rotterdamsche onderne ming, die we hartelijk succes op haar ■werk toewenschen; waarderen we met de beste gevoelens het bestuur van den heer Van 't Hoogerhuis, we moeten een afzonderlijke zege bren gen aan den talentvollen president commissaris, den merkwaardigen eeuwig-jeugdigen woordvoerder voor haar belangen en haar waardigheid, in ongerepte lentefrischheid: mr. J. Knottenbelt. Voor hen, die zich voor namen inte resseren vermelden we hieronder enke le namen van personen die bij de ope ning aanwezig waren en de gehele dag de gast van de R.T.M, waren: de oud- ministers Van der Sleijden en Marez Oyens; mr. Patijn, commissaris Konin gin provincie Zuid-Holland; inspecteur gen. Waterstaat Beckaar; voor Gedepu teerde Staten de heren IJzerman en Vorvivenne; van Prov. Staten de heer Dageraad, griffier; hoofding. Van El- zingen; oud hoofding. Van der Vegten; van de P.T.T. directeur Pop; voor de Staatsspoorwegen dir. gen. Knetschmar van Veen; namens de Hij.S.M. de heer Van der Weijck. De gemeente Rotterdam was verte genwoordigd door de wethouders Van Citters, Hudig en Rombogi; de dir. van Gemeentewerken G. J. de Jongh, de grondlegger en uitvoerder voor de stad Rotterdam, van wiens vooruitziende blik Rotterdam van heden nog dagelijks de vruchten plukt. Tenslotte noemen wij nog de directeur van de Handelsinrich tingen te Rotterdam, de heer Roosing. Burgemeester Zimmermann, die aan vankelijk aan het hoofd zou staan van de Rotterdamse delegatie, was genood zaakt deze taak aan een van zijn wet houders over te dragen, in verband met de oranjefeesten te Rotterdam. Het spreekt vanzelf, dat ook het personeel van de tram deelde in de algemene feestvreugde en door haar directie niet vergeten werd. Eveneens waren de burgemeesters, vele wethouders, gemeenteraadsleden enz. van de gemeenten op ons eiland de gasten van de R.T.M, tijdens dit feest- diner. De bevolking van Flakkee werd 's avonds een groots vuurwerk aange boden, een evenement op zichzelf, daar iets dergelijks nog nooit op ons eiland was vertoond. Duizenden mensen verdrongen zich om het terrein waar dit plaats vond. De trammaatschappij toonde zich die dag wel van haar beste en royaalste zijde. Rotterdam C. M. Koster Iets waarover niemand bleek te wil len vallen. Onderwijs Aan de openbare lagere school telt men op vijf personeelsleden thans twee vacatures. In één daarvan kon men voorzien zij het voor tijdelijk door benoeming van mej. B. M. de Waard tot onderwijzeres! Het schoolhoofd en de inspecteur adviseerden nu deze benoe ming om te zetten voor tijde lijk, door benoeming van de heer A. A. Weijde. Intussen werd van de Minister van O. K. en W. toestem ming ontvangen tot aanstelling van een zesde, boventallige, leerkracht. B en w zullen trachten hiervoor een candidaat te vinden. In overleg met de andere gemeente besturen van de vleeskeuringskring werd de betreffende verordening op nieuw vastgesteld onder de naam „Keu ringskring voor Oost- en Midden Flak kee", ingaande 1 juli 1959. Maandagmorgen De slagers uit de gemeente hadden zich, via de middenstandsvereniging, tot b en w gewend met het verzoek de halvedagsluiting hunner bedrijven voortaan op maandagochtend te stel len, in hoofdzaak met het oog op de veemarkt te Rotterdam en in de over weging, dat maandagmorgen het pu bliek beter ligt. De raad willigde het verzoek direct in. Benoemingen In het drinkwaterleidingsbestuur werd de heer P. C. Tijl herkozen, tot diens plaatsvervanger de heer G. G. Reus, In het bestuur van de Gascentrale Flakkee werd herbenoemd weth. van Zielst, plaatsvervanger raadslid L. van den Doel. Weth. Opstelten werd benoemd als lid van de aandeelhoudersvergade ring van het elektriciteitsbedrijf en in de plaats van de heer Huysen, die geen zitting meer heeft in de raad, benoem de men tot plaatsvervanger de heer W. Kievit. Dan brachten b en w nog onder het oog, dat in de aandeelhoudersvergade ring van de N.V. brugverbinding oud- wethouder S. Dekker zitting heeft; de raad vond, dat deze plaats beter door een raadslid kan worden ingenomen en benoemde er de heer van Eesteren voor. „Is er veel werk aan?" vroeg de heer van Eesteren. „Nou, in vijf jaren is driemaal vergaderd!" stelde de voorz. gerust, waarna de heer van Eesteren benoemd werd. Tot plaatsvervanger koos men weth. Opstelten. Begraafplaats Ged. Staten hadden bericht, dat het plan tot uitbreiding van de begraaf plaats is geaccepteerd als een object voor aanvullende werkgelegenheid. Dit betekent een subsidie van 45.474 gld., waarna nog voor rekening der gemeente blijft 37.500 gld. De begraafplaats zal een toegangspad krijgen aan het Kor- teweegje, met ruime verkeers- en par keerplaats. Er zal plaats zijn voor 264 eigen graven, 281 algemene graven, 21 kindergraven en twintig vlerk m. graf kelders. Aangenomen wordt, dat het kerkhof een capaciteit zal hebben, toe reikend voor vijftig jaar. Er kan 1600 gld. per jaar afgeschreven worden. Na enige discussie over enkele detailpun- ten van het plan, werd dit door de raad zonder stemming aangenomen en het nodige crediet gevoteerd. In oktober zal men het werk beginnen. Aan de Chr. school kende men 3254,73 voorschot toe, ingevolge de re geling vijfjaarlijkse extra vergoeding. Het bedrag der vergoeding over 1958 werd bepaald op 5494,02 en de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven op 9103,82, dit voor het jaar 1958 en op basis van 128 leerlingen. Voorts werd besloten de ramingen van dienst 1958 in overeenstemming te brengen met de uitgaven. Terzake een hierin opgenomen crediet van 2700 gld. voor verbouw van het perceel Voor straat 4 stelden b en w voor nadere plannen te ontwikkelen o.a. in verband met de voorgenomen verbouw van het gemeentehuis. Even vlot hechtte de raad goedkeu ring aan een credietje van 425 gld. voor tractatie van de schooljeugd op de ver jaardag van H.M. de Koningin en voor aanbieden van een herinneringsbeker aan de kinderen. Riolering Drieduizend gulden vroegen b en w voor het rechtstreeks op het hoofdriool aansluiten van huisleidingen, die nu nog via septictanks lozen. De heer Reus (Arb.) informeerde of dit niet gebeurd is toen de hoofdriole ring is aangelegd en achtte dit, als het inderdaad niet is gebeurd, een fout in de uitvoering. De voorz. gaf dit toe. B en w hebben het ingenieursbureau ter verantwoor ding geroepen, waarna gebleken is, dat indertijd alleen is gecontroleerd of de aansluitingen tot de erfscheidingen lie pen. Er zijn sindsdien verschillende be zwaren naar voren gekomen en die wil de het college nu maar opgeheven zien. Bij de slagers zullen vangputten ge maakt worden, omdat deze veel bloed en vet in de riolering brengen met op stoppingen als gevolg. De garagebedrij ven brengen er afgelopen olie in, „al zeggen ze van niet", aldus de voorzitter, die verder mededelingen deed over een a.s. onderzoek naar chemische samen stelling van het water in de zuiverings installatie. De heer Tijl zei te menen, dat ieder een toch wel direct op de riolering is aangesloten, maar de voorzitter ver klaarde van niet en deze zal het pre cies laten nagaan. Burgemeester van Hofwegen verklaarde bovendien menig maal stomverbaasd te staan als hij ziet wat de riolering bij het rooster van de zuiveringsinstallatie voor de dag brengt b.v. vele kilogrammen aardappelen, clo- setborstels, dweilen e.d.m. Spr. hoopte, dat de aangeslotenen zullen ophouden om dit alles in het riool te spuiten, om dat schoonmaken altijd veel geld kost. uit meer dan 100 stuks. Vanaf 14.— tot 1000.—. NE0. HERV. KERK Beroepen te Putten H. G. Abma te Monster; Zoetermeer A. J. Timmer te Huizen; Ameide A. den Hartogh te Amersfoort; Oud Alblas P. de Jong te Kootwijk; Rijssen J. Vos te Goudriaan. Bedankt voor Oud Beijerland G. H. van Kooten te Genemuiden; Streefkerk W. H. V. Kooten te Hasselt. Houten: Zondag 12 april nam ds. B. J. Zaal afscheid wegens vertrek naar Nieuwe Tonge. Hij bediende hierbij het Woord uit Jez. 17 16. Prof. dr. P. Smits, voorganger van de Ned. Herv. (Vrijzinnige) Evangelisatie te 's-Gravenhage, heeft in het Officieel landelijk orgaan van de Vrijzinnige be weging „Kerk en Wereld", een Goede Vrijdag „meditatie" geschreven, die alle perken te buiten gaat. Alles wat Christus' dood en opstan ding betreft wordt naar het rijk der mythen en fabelen verwezen. De Pauli nische leer vind Z. Hoogel. strijdig tegen alle gevoel van menselijke eigenwaarde. Stelt U voor, dat je als een zondaar alleen maar uit genade zalig zoudt kun nen worden?! De overige toch niet zo heel erg or thodoxe ds. Buskes van Amsterdam is dit geschrijf toch wel wat al te gortig geworden en hij schrijft hier o.m. van „In de waagschaal", „Ik vind het grof en oneerbiedig dat Prof. Smits het aan durft in dit verband te zeggen: „Geef dan wat Paulus betreft, mijn portie maar aan fikkie." Hier is alle eerbied zoek. Hier beoefent Prof. Smits theolo gie op de wijze van een kermisganger in een schiettent. Er is niets, maar dan ook niets dat mij verbindt met iemand, die op deze manier schrijft over de be tekenis van Jezus' dood en het Bijbels getuigenis. Hier wordt het geheim van Goede Vrijdag op de meest platvloerse wijze verraden. In India heb ik op pre cies dezelfde wijze horen spreken over de dood van Ghandi." Tot zover dr. Buskes. We zijn het in deze hartelijk met hem eens. Het is een schande, dat zulks in de kerk gezegd en geschreven kan worden. Waar blijft het Prov. kerkbestuur en de Synode met tuchtmaatregelen? Wanneer een Geref. Bondspredikant de euvele moed heeft om ergens waar zulks niet gebeurt, naar Schrift en Belijdenis en de bevin ding van Gods Kerk in een Evangelisa tie te preken, krijgt men een vermaning. De aantasting van het fundament der kerk kan dan toch zeker niet straffeloos geschieden? GEREF. KERKEN Aangenomen naar Onderdendam M. v. Reenen, kand. te Woubrugge; Heine- noord E. Dijkstra te Wellington (Nieuw Zeeland). Bedankt voor Gees, Harmeien, Reit- sum en Zwaagwesteinde, kand. M. v. Reenen te Woubrugge. Gift: Voor het Jeugdhuis te Rotter- dam-Z. kwam een gift binnen van 15.000.vrij van rechten en kosten! CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Barendrecht H. v. Leeu wen te Arnhem. Bedankt voor Edmonton J. Geels te Haarlem; Rotterdam G. Buys te Papen- drecht; Urk C. Smits te Sliedrecht; Oud-Beijerland S. van Zwoll te Kam- Beste jongens en meisjes! Het kan gebeuren dat een prijswinner een prijs ontvangt, gelijls: aan een vorige keer. Dat kan een enkel keertje mis schien voorvallen. Als dat gebeurt, stuur dan dadelijk die prijs terug en vraag dan meteen welke prijs je wel wenst. Dus niet weken ermee wachten, maar dadelijk er werk van maken. Allemaal begrepen? Dan gaan we nu over tot het nieuwe raadsel. Het is MEI-RAADSEL 1 X 2. X 3. X 4 X X X X X X X 5. X 6. X 7. X 1. Getal onder de 10. 2. Daarna is Hij gezien van meer danbroederen op eenmaal (1 Cor. 15, in cijfers). 3. En uit vrees voor hem zijn de wachters zeer verschrilüt geworden en werden als 4. Nadat Hij geleden heeft, zichzelven levend vertoond heeft met vele gewisse kentekenen.lang (het getal moet in cijfers staan). 5. En ziet, daar geschiedde een grote aardbeving, want een des Heeren nederdalende uit de hemel kwam toe en wentelde de steen af. 6. En de des vredes hebben zij niet gekend (Rom. 3). 7. Letter. Op de kruisjeslijnen moet hetzelfde woord komen te staan, en wel: een ge tal en een woord. Het geeft aan de tijd tussen Pasen en Pinksteren, dus de tijd, die wij nu beleven. Dit raadsel werd me toegezonden door Leneke van der Sluys, Oude Tonge. OPLOSSINGEN I. Jona, Elia, Zoutpilaar, Uzza, Simson, Waterput, Eva, Eliza, Noach, Daniël, Efraïmieten. II. S B L R A G E I G ARM LAAF A S T U S M A A ZAAI ZAAK ONS D III. PREDIKER R A M E S E S E F R A I M DAVID /ZAK KOM E L R IV. Nathan, Ezel, Beer, Uz, Cham, Aaron, Delila, Noach, Ester, Zefanja, Aser, Rachel. Nebucadnezar. CORRESPONDENTIE Eerst weer een nieuweling, en dat is: Leendert V., Dirksland. Hartelijk wel kom. Leen! Zeker mag jij meedoen. Als je iets niet weet, dan mag je oma wel helpen, hoor! Er zijn meer oma's die zich met de raadsel bemoeien. Laurina v. d. H., Bruinisse. Is het praktisch examen al geweest? Jij kan nog best wat foutjes maken eer je zakt. Is het nog gelukt met Ineke naar de kleuterscliool? Als dat zo is, dan zal ze wel blij zijn. Had je haast bij het schrij ven? Dat heb ik ook wel eens. Ria M., St. Philipsland. Dat ene vijfje op je rapport kan ik niet snappen. Vind je dat vak zo moeilijk? Daar zullen we maar niet verder op ingaan. Hier is je versje voor het album: Aan mijn nichtje R aadselnicht, hier is 't gediclit I n je poesie uit de krant! A ch wat raar op 't eerst gezicht, M aar 't is zeker door mijn hand O p een stuk papier geschreven. L ang en zonnig zij je leven. April 1959. Oom Ko. Vader en moeder van Kees. Misschien hebben jullie al lang uitgezien naar een antwoord op de brief, maar ik ben dit keer lelijk achter geraakt met de briefbeantwoording. Er komen geregeld nichtjes en neefjes bij en de poesie- versjes vragen ook nogal wat ruimte, nietwaar? Ik ben heel erkentelijk voor het schrijven. Het doet me goed iets te horen over langvervlogen tijd. Ik zou jullie niet kennen als ik jullie zag. Ik stel met kinderen voor; dat begrijpt u. Maar als u lust en tijd hebt, dan graag nog zo'n brief, hoor! En er is stof ge noeg, staat er. Nou, naar die stof ben ik Goed begom Hl Daarom naa verboden) oaat'ol-automatls< aardig. Maar zou je het zodoende i verleren zoals je het op school n doen? Nu zal het niet lang meer du: of het lammetje is er. Oud Vossen is het niet, dus dan weet je het we: Koel- en Vrii Charloise Rotte' Telef. 018 Allemaal. Ik heb straf verdiend, n:^ jje^rijf te i nu ben ik nog niet eens klaar kuiu .„j komen met de brieven van maart,! is schande. Dat is me nog nooit oi*'"»«''ertplein komen. Ik vrees, dat jullie straks a! Midde maal zullen ophouden om aan me__ schrijven. Maar wacht daar nog 'vasmachinefa mee; ik beloof jullie wat. Volgende wijjjgg uchtbes' Iioop ik de achtergebleven brieven ffiYASMACHIIs een beurt te geven. Dan moeten ze'üeuw m. gar' in de krant komen. Sn dan is het 114^ 145.—. Cfc gebeurd. Of er dan nog plaats voor ir.a. 145.-^. V anders over is, dat zullen we dan i-tratie: Postbi zien. Irecht.' Tot volgende vv'eek dan bij leven-------------- welzijn. FRANS Hartelijk gegroet van pen; St. Jansklooster J. Kampman te Rijnsburg. Europoort: I.v.m. de zaken in be trekking tot de Europoort, heeft de classis Rotterdam een commissie be noemd, die over de mogelijkheden en moeilijkheden zal rapporteren. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Aagtekerke K. de Gier te 's-Gravenhage; Moercapelle C. van Dam te Rotterdam. Bedankt voor Wageningen C. Hege- man te Genemuiden. De Part. Synode v. h. Zuiden besloot aan de Generale Synode te verzoeken of het niet wenselijk is een termijn vast te stellen, waarbinnen een predikant in een bepaalde gemeente niet beroep- baar is. Tevens sprak zij uit dat ernstig be zwaar moet worden gemaakt, tegen het toenemen van allerlei festiviteiten als oester- en mosselfeesten, fruitcorso's, landbouwfeesten enz. De Theol. faculteit te Sliedrecht. Nader wordt nog bericht, dat de col leges aan deze Theol. faculteit welke gegeven worden door dr. J. C. Hooy- kaas, aan zullen vangen op 30 april n.m. 7 uur in een bijgebouw van de Geref. Gemeente (H.V.) te Sliedrecht. Tot op heden hebben 5 inschrijvingen plaats gevonden. Twee studenten be horen tot de Geref. Gem. (H.V.); één tot de Ned. Herv. kerk; één tot de Geref. kerk en én tot de Geref. Gemeente. Om tot de colleges toegelaten te worden moet men b.v. diploma Gymnasium A of H.B.S., met aanvulling Grieks en Latijn hebben. Is de student boven de 30 jaar, dan kan hij zonder deze vereisten, na be oordeling van de Docenten worden toe gelaten. op dinsdag 15 en woensdag 16 sep tember a.s. wordt dit jaar de Nationale trekpaardententoonstelling gehouden. Deze manifestatie zal, traditiegetrouw wederom plaats vinden te 's Hertogen- bosch. Naast het bekende keuringsprogram ma en verschillende bijzondere attrac ties zal tijdens deze dagen, voor het éérst, een tentoonstelling en demonstra tie van moderne paardenwerktuigen georganiseerd worden. Hiervoor werd reeds medewerking toegezegd door de Alg. Technische Commissie van het Landbouwschap en het Instituut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie te Wageningen. Toekomstige luchtreizigers kunnen nu reeds gaan sparen voor een later te maken reis per K.L.M. Dit is n.l. moge lijk geworden door een geheel nieuwe instelling: de K.L.M. Spaar Service, door middel waarvan elke week of maand een deel van de passage betaald kan worden. Op het gespaarde bedrag wordt de aantrekkelijke rente van 3,6"/o per jaar gegeven. Deze nieuwe service biedt tal van mogelijkheden. Voor vakantiereizen b.v. die in het volgende jaar op het pro gramma staan, kan nu het geld ge spaard worden. Voor ouders van ge- emigreerden (alle kinderen kunnen ook meesparen), kan op deze manier een reisdroom werkelijkheid worden. Per soneels-, sport- en andere verenigingen kunnen in groepsverband sparen voor bijwoning van bepaalde evenementen in het buitenland. Het wordt geheel aan de spaarder over gelaten om te bepalen, hoeveel en wanneer hij op zijn spaarrekening wil storten. Het spaar-tegoed incl. de rente, kan te allen tijde worden opgevraagd. Indien de reis niet doorgaat, kan alleen het volledige tegoed worden opge vraagd. Mocht het vereiste bedrag bij RIJMEN VAN TIJMEN Er komt een club van hengelaars! 't Begint in Battenoord. En daardoor wordt die plaats beroemd Dat wordt het vissersoord! Een nieuwe toekomst wacht die plek. Voor nu en ook voor later. Het ligt ook zo bijzonder goed. Waar is er zoveel water? Er wordt daar straks geducht gevist. Dat komt wel goed van pas. Geen hengelaar kan dan gemist, 't Gaat alles eerste klas. Men leert zelfs in z'n vrije tijd. Als visser z'n latijn. Al blijkt er dan in Battenoord, Geheel geen school te zijn! En werpt men eens een spiering uit, Men vangt een kabeljauw Wie is het, die in Battenoord, Niet gaarne vissen wou? Straks heeft aldaar de vissersclub. Nog maar één groot verlangen. Een lezing over 't onderwerp: Hoe moet 'k een walvis vangen? Tijmen. rEEST, FOP ARTDS OOIW E/raagt catalo n postzegels. Viorambach het begin van de reis nog niet beiél^l' S9S4Ö zijn, dan kan dit verkregen worf__|^___^_^_ door bijbetaling of door een maam •..,.,-- lijkse afbetaling door middel van WITTE K.L.M. Reiscrediet Service, die in li reeds werd ingevoerd. EUastlek( Bolk- en b: PUTSEL Botterdt t.o. stoom HiUe 1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 6