De verjaardag van Kor\ingin Juliana Boll bunlbp Ëetere Dranken Ds. G. Zwerus komt naar Holland Jubileum Christelijke Landarbeidersbond voor Brandweerlieden legden examen af Bericht aan onze adverteerders NIEUWS UIT ZEELAND Ie jatógafig izen B len Clir. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Versch^nt tweemaal pet week: dinsdag- en vrijdagavond Brand te Middelharnis Dinsdag 28 april 1959 No. 2790 allaties 37 481 E 't lid arnis 20.00 ts ov G r. 56, PEINS HEN0HIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABIWS Bedactie en Advertenties uitsluitend Telefooa K 1870—2629 Na 6 uur '8 avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167030 ABOimEMENTSPBIJS 1.80 FEB KWABTAAIi ADVERTENTIEPRIJS 12 cent pei mm. Bti contract speciaal tariel In het drukke, afmattende leven, dat londom ons henen golft, mogen wij met •ote blijdschap onze nationale gedenk- agen vieren, en daaronder neemt de leriaardag van onze geliefde Koningin een ereplaats in. In elke Nederlandse emeente wordt deze dag op feestelijke rijze herdacht. Dit is vooral het geval u H.M. de Koningin haar 50ste ver- iardag viert. Het is niet alleen een roonjaar, maar ook een belangrijke lijlpaal op de levensweg van onze 'orstin. Uit vele huizen, van alle torens en erken en openbare gebouwen wappert e driekleur. De kinderen springen in iranje. Volwassenen sieren zich de orst met de aloude nationale kleur. Ie dag wordt gevuld met muziek en olksfeesten. 't Gehele land wordt als et ware omgetoverd in één Feestzaal. ï&ij ziet niets dan blijde gezichten. De feesten worden dan meestal ge iend door herauten te paard, die de ;tekenis van deze nationale dag uit- lepen, terwijl in tal van plaatsen in is land van de transen van de torens jt doordringend geluid van de feest- ,ok ons in de oren klinkt. En wat dit maal aan het feestelijk geklank van de 'kerkklokken een zo buitengewoon ka rakter verleent, ligt niet aan de wijze waarop de klokken luiden, maar dat schuilt in de slag, waarmede ons Vader- ndslievend hart klopt. Dat hart zegt ons, hoe rijk aan bete- inis, hoe gewichtig deze nationale dag en uit ons hart dragen wijzelf lat gewicht op de metalen klokslag iver. Het klokgelui, waarmede in vele ;eraeenten in ons vaderland het natio- ale feest op 30 april a.s. wordt geopend ,j een symbool van blijdschap en van feestvreugde, maar het roert ons ook it op de bodem van onze ziel, omdat ■n ieder van ons beseft, dat het ireiken van de 50ste verjaardag een oogtij dag is in het leven van H.M. de Koningin en haar Huis, maar tevens dat een belangrijke bladzijde in het le ven van onze Landsvrouwe wordt om geslagen en dat er thans weer een blad zijde minder dan dusver over blijft. i' De dag, waarop onze Landsvrouwe jarig is, is altijd een betekenisvolle dag. En dat is geen wonder, want land, volk en Vorstenhuis behoren bij elkaar. Het 'land is de bodem. Uit die bodem schiet de volksstam, die er in geplant is, krachtig omhoog. En gelijk de forse ei- kenstam naar boven eindigt in de heer sende kruin of kroon, zo is de kroon van het koningschap uit ons nationale leven opgebloeid. Deze drie zijn niet van elkander te scheiden. Het volk raakt met de wortels aan 't land en streeft omhoog naar de kroon; zo komt het, dat het van liefde gloeit voor 't vaderland en 't vorsten huis; een volk zonder koning zou een stam zonder kroon zijn, misschien een statige stam, maar een geknapte kruin en dus zonder heerlijkheid. Men heeft onze vaderlandse geschie denis wel genoemd een epos, een hel dengedicht. Prachtig getuigenis! Er is haast geen volk op aarde of het kent in zijn his torie een heldentijdvak; dit valt dan meest in de jeugd van het nationale le ven, en daarop volgt dan een tijd van inzinking en verval. Het opgaan, blin ken en verzinken is niet alleen het lot van alle mensen, maar ook van alle volkeren. Maar het heldentijdvak van onze historie heeft eeuwen geduurd. En vraagt gij nu, hoe dit te verklaren is, dan is het antwoord: op schier elke bladzijde van dat boek staat een hel dennaam en die heldennaam is telkens weer: Oranje. En als wij onze landshistorie een hel dendicht mogen noemen, dan is het Gods almachtige hand, die het geschre ven heeft. Hij heeft daartoe als schrijfstift in Zijn hand de Oranjes ge bruikt, ja Hij heeft dat vermaarde Huis verwekt om er het heldendicht onzer historie mede te schrijven. Wij kunnen ver m de vóór-geschie- denis van Oranje teruggaan om U van de heldenmoed van dit geslacht te over tuigen. Tijdens Karel de Grote leefde er reeds een Willem, graaf van Toulou se, in het prinsdom Oranje in 't Zuiden van Frankrijk. De naam van Willem niet de hoorn was toen al geducht. Zoals hij de hoorn deed schallen, die nu nog in Oranjes blazoen staat, was er niet - eén. En het ontroerende is, dat dit ver lossende hoorngeschal in de strijd met de Saracenen klonk; hij nam het reeds op voor de Christus Gods tegen de Al- lah-aanbidders, en zijn hoorngeschal had hetzelfde effect op de vijand als in later eeuwen het Wilhelmus, de vij and stoof uiteen, zodra het weerklonk, alsof hij door de hand van de Almach tige werd aangeraakt. 't Is echter niet nodig zover terug te gaan onder de helden van het Je Mamtiendrai Ik zal handhaven. Als Oranje met Nassau verenigd is, vmdt gij in Dillenburg de edele Juliana van Stolberg, de moeder onzer Oanje- pnnses, naar wie onze Koningin ge noemd is. Een martelares onder de ■|ioeders; want al ziet zij haar zenen den voor één vallen voor de zaak van ..ons Vaderland, zij houdt niet op haar grootste zoon te bezielen. Zo is het altijd gebleven. Noem de ■ne namen van Willem de Zwijger, vü"i^- Frederik Hendrik, en gij I L heldenfiguren voor uw aan- lacht, die als sterren van de eerste 'ootte aan de hemel van ons Vader and geflonkerd hebben. Uit dat doorluchtig stamhuis is ook «ze Oranje gesproten, en wie onzer is r met van overtuigd, dat Zij de traditie der vaderen voortzet? Haar woord weegt zelfs bij de meest beproefde raadslieden der kroon. Haar inzicht wordt geroe:nd. Haar toewijding is voorbeeldig. Zij is ons dierbaar als Ko ningin, wij dragen Oranje op 't hart, wij dragen Oranje in 't hart; maar Zij is dierbaarder als Moeder. Zij draagt vele titels, teveel om ze te onthouden; boven de Grondwet en de andere wetten des Rijks kunt gij ze le zen. Maar de schoonste titel van onze Koningin staat niet in de wetten ver meld, n.l. Moeder van het Nederlandse volk. Dat is uw Koningin, volk van Neder land! Zij is Koningin bij de gratie Gods, maar Zij is ook Moeder bij de gratie Gods. Ons Vaderland mag zich geluk kig noemen met het rijke bezit van een Oranje. Van de Koningin gaat een machtige invloed op het volksleven uit. In onze dagen, nu de koninklijke macht meer beperkt is, komt dit niet zo sterk meer uit dan in vroegere tij den. Maar toch voelt men ook nu nog, dat een regerend vorstin haar volk krachtig beïnvloedt en het op de paden leidt, die de liefde van haar hart heb ben. Het volk van Nederland stelt de ze gen op prijs die het in Oranje geschon ken is. En daarom worden op een na tionale dag als 30 april vergeten alle politieke verschillen, vergeten de ker kelijke gevoeligheden. Vergeten de klasseverschillen, die ons volk zo zeer verdeelt. O, wij zijn nog wel één volk, al gaan wij in vele op zichten uiteen, en al mogen wij de re- ligieuse en politieke kleurverschillen niet wegdoezelen om slechts één vale tint over te houden. Alle valse eenheid-" is van meetaf geoordeeld. Maar wat er aan ware eenheid onder ons is, moet gekweekt en gesterkt worden. Te ,vaak ligt het gemeenschappelijke op dé bo dem van het volkshart begraven;'Maar zoals in de bezettingsjaren gebleken is, komt in tijden van nood het diepste boven. En wat toen boven gekomen is, is 't besef, dat wij allen uit een Hol landse pootaarde gekneed zijn. God schonk ons een Oranje in het verleden. Hij schonk de Oranje van het heden. Die op de Troon zit, en die geen hoger roeping kent dan om zich met haar gemaal geheel op te offeren voor ons volk. Hij schonk ons vier prinses sen uit dit Koningshuis. Het verleden, heden en toekomst onzes volks zijn on losmakelijk aan de naam van Oranje verbonden. In de wildvlledende stroom van het wereldgebeuren van thans worden wel hoge eisen aan de regeerkracht van de Koningin gesteld. Bij de verjaardag van Koningin Juli ana spreken wij de wens uit dat God Haar nog vele jaren zal sparen voor het; Koninklijk Gezin, en dat Zij de wijs heid en kracht zal ontvangen om ook in deze tijden van grote internationale spanningen haar verantwoordelijke taak te vervullen tot zegen van land en volk. Ooltgensplaat 23 april 1959. P. BOM ambt. ter secr. Woensdagavond a.s. hoopt de afdeling Dirksland van de Ned. Chr. Landarbei dersbond het 25-jarig bestaan te her denken. Men komt hiervoor bijeen in de Chr. bewaarschool aan de Tuinstraat, aanvang 7.30 uur. Na opening door de voorzitter en een overzicht van de voornaamste feiten uit deze vijfentwin tig jaar door de secretaris, hoopt de voorzitter van de N.C.L.B., de heer F. Stokman, de jubileumrede uit te spre ken, gevolgd door gelegenheid tot feli citeren. Na de pauze zal „Werkende Jeugd" een humoristische bijdrage aan de viering leveren. De vroegere predikant van de Geref. Gemeente alhier, ds. G. Zwerus, thans te Norwich in Canada, hoopt a.s. vrij dag 1 mei per vliegtuig op Schiphol (Amsterdam) te arriveren. Hij hoopt enige tijd in Holland te verblijven en D.V. in het laatst van de maand mei twee zondagen in zijn oude gemeente voor te gaan. Mevrouw Zwerus is enige tijd te voren reeds gearriveerd, wegens ziekte van haar moeder te Apeldoorn, OOLTGENSPLAAT Wie neemt er met de vakantie weer een kind uit Amsterdam? Er wordt ook dit jaar weer een be roep gedaan op de bevolking van Oolt gensplaat en omstreken om kinderen uit de stad Amsterdam gedurende twee weken in huis op te nemen, opdat zij enige tijd van frisse lucht kunnen ge nieten. Deze kinderen worden uitgezocht door het Herv. Maatschappelijk werk in de hoofdstad en het zijn dan dege nen die het werkelijk hard nodig heb ben voor hun welzijn, om er eens uit te gaan. Vooraf worden de kinderen gekeurd en alleen gezonde kinderen worden uitgezonden. Er komt een groep van 18 juli tot 1 aug. en van 1 tot 15 aug. Voor een van deze perioden en ook of men een jon gen of meisje wenst kan men zich op geven bij onderstaande contact perso nen: de heren M. Heijkoop, L. Hokke (Oudel. dijk), J. Neijenhuis, K. van Oostende en IJ. v. d.'Vliet. Gaarne veel adressen vóór 15 mei a.s. Uitreiking verkeersdiploma's. Vrijdag j.l. werd aan 88 leerlingen van de scholen alhier, Achthuizen en Langstraat de verkeersdiploma's uit gereikt. Daartoe waren de kinderen bij eengekomen in de zaal van Hotel Hob bel. Nadat burgemeester W. M. van der Harst de betekenis van het diploma had toegelicht ging deze over tot het uitrei ken hiervan. Naast het diploma ontving ieder kind het Veilig Verkeersinsigne, terwijl de 7 met lof geslaagden nog een extra prijs in ontvangst mochten ne men. De middag werd afgesloten met het vertonen van de Veilig Verkeers- film „Klaar, over." Zaterdagmiddag is brand uitgebroken in een van de houten noodwoningen aan Marletjespad, bewoond door de heer M. Vroegindeweij. De brand ont stond in de schoorsteen en het liet zich door de harde wind eerst heel ernstig aanzien. Met behulp van een buurman slaagde de bewoner er in de schoorsteenbrand te blussen. Hij ge bruikte daarvoor zout en een natte baal. De brandweer, die inmiddels was ge alarmeerd en in recordtijd aanwezig was, behoefde geen water meer te ge ven. Wel werd het raadzaam geacht om de schoorsteen, die smeulende was, geheel af te breken. MIDDELHARNIS Verzilvering vakantiebonnen. Op vrijdag 1 mei tussen 7.30 en 9 uur is er gelegenheid tot het verzilveren van va kantiebonnen voor de bouwvakken. Er kunnen worden ingewisseld 30 dagze- gels voor Koninginnedag, Hemelvaarts dag en 2e Pinksterdag bij J. C. v. d. Made, Nieuwstraat 63, alhier. SOMMELSDIJK Eerste steen nieuw bedrijfsgebouw Flakkeese Zaden N.V. Op het bedrijf van Plakkee Zaden N.V. te Sommelsdijk werd zaterdag morgen de eerste steen gelegd voor het bedrijfsgebouw en woonhuis voor bo vengenoemde N.V. Deze handeling werd verricht door de beide dochters van de directeur, de heer J. Bakker t.w. mevr. Vlam-Bakker en mevr. Dijk-Bakker. Verder waren aanwezig de aanne mer en zijn personeel, de onderaanne mers, de heren van de Technische Dienst en Architecten Bureau Kloppers, benevens het personeel en enkele ver tegenwoordigers van Plakkee Zaden N.V. Na afloop begaven de aanwezigen zich naar Café de Kok, waar men nog enige tijd bijeen bleef. Hier sprak de heer Bakker de aanwezigen toe. Spr. meende o.a. te mogen zeggen, dat de start van de nieuwe onderneming gun stig is verlopen en dankte de aanwezi gen voor de tot dusver genoten mede werking, waarbij spr. de hoop uitsprak ook in de toekomst op hen te mogen rekenen. Door deze symbolische handeling is weer een punt bereikt, op weg naar de voltooiing van dit, voor Plakkee, nieu we bedrijf. DIRKSLAND Opbrengst collecte. De in de Geref. Gem. gehouden collecte voor de kweek school „De Driestar" te Gouda, heeft 662.— opgebracht. Doopaangifte. Ouders die hun kin deren wensen te laten dopen in de Geref. Gemeente kunnen a.s. vrijdag avond van 7 tot 7.30 uur aangifte doen. Doopsbediening zal dan gehouden wor den door ds. H. van Gilst a.s. zondag 3 mei. Leden vergadering. Tegen vrijdag avond a.s. 7.30 uur zal in het vergader lokaal der Geref. Gemeente een leden vergadering worden belegd voor een te beroepen herder en leeraar. Op tweetal zijn gesteld ds. H. Rijksen van Vlaar- dingen en ds. C. Molenaar van Leiden. STELLENDAM Inlevering vakantiebonnen. Zaterdag 2 mei zal er gelegenheid zijn, alle va kantiebonnen in te leveren van het boekjaar 1958-1959. Deze inlevering zal plaats vinden bij de penningmeester van de N.C.L.B. M. v. d. Ree, Voorstraat 78. OUDDORP Programma viering 50e verjaardag H.M. Koningin op 30 april a.s. van de Oranjevereniging Ouddorp. 2-6 uur kinderspelen in de Weststraat; 7.30-8.30 uur Concert door de muziek vereniging „Concordia"; 9 uur lampion optocht, opstellen bij de muziektent. De fabriek „De Ceres" heeft gedu rende 26 weken voor de fa. van Dam koepeen gedroogd. Thans is men be gonnen met het nazien en schoonmaken van de fabriek. Bekendmaking. B. en W. van deze gemeente maken bekend, dat op 11 april 1959 zijn uitgeloot de volgende 12 obli gaties van de 4V4»/o rente dragende geldleningen 1957, groot 180.000.—, uitgegeven krachtens raadsbesluit van 18 april 1957. No. 2 goedgekeurd door Ged. Staten dezer provincie bij besluit van 23 april 1957 GS No. 68; nummers 8, 9, 21, 22, 82, 138, 169, 178, 278, 297, 334 en 346. De betaling van de uitgelote obliga ties zal tegen overgifte van de stuk ken met alle daarbij behorende niet verschenen rente-coupons, geschieden ten kantore van de gemeente-ontvan ger op 1 mei 1959. De verschenen rentecoupons kunnen eveneens op 1 mei a.s. des voormiddags van 9 tot 12 uur ten kantore van de gemeente-ontvanger ter verzilvering worden aangeboden. Haven. Voor de kolenhandelaar Joh. Duvalois alhier, is in de haven een schip met eierkolen aangekomen. NIEUWE TONGE Tentoonstelling Chr. Jeugdwerk De Stichting Chr. Jeugdwerk, uit gaande van de Ned. Herv. kerk te Nieu we Tonge, houdt weer een tentoonstel ling van door de jeugd vervaardigde werkstukken en wel woensdag 29 april a.s. van 7 tot 10 uur 's avonds. Er zal weer heel wat te zien zijn en het is beslist de moeite waard deze ten toonstelling te bezoeken. Deze tentoon stelling geeft blijk, dat de kerk zich ook met de jeugd bemoeit wat de vrije tijds besteding betreft. We kunnen dit niet anders dan toejuichen. De organisatie zorgt er voor, dat de bezoekers en bezoeksters na een rond gang langs de stands van een heerlijk kopje koffie kunnen genieten. Geslaagd. Onze plaatsgenoot Adrie Huizer Adrzn. alhier, slaagde te Rot terdam bij de V.E.V. voor het diploma adspirant Elektrorriontéur. STAD AAN 'T HARINGVLIET Wedvlucht van de P.V. „De Rode Duif" op 25 april 1959 vanaf Tilburg. Afstand 63 km. Gelost 13.30 uur. Aan komst eerste duif 14.35.30. Comb, de Gans 1, 8, 13, 14, 17, 18, 31, 32; A. C. Koppenaal 2, 3, 9, 11, 12, 21, 24, 28, 30, 34, 37; Trommel-v. d. Boogert 4, 5, 10, 20, 21, 24, 28, 30, 34, 37; Gebr. v. d. Valk 6, 19, 25, 29; Beijer 7, 33, 35; J. de Vos 15, 26; H. Bevaart 16. Beroep aangenomen. Ds. A. Trapman heeft het beroep naar de Geref. kerk te Velp aangenomen. Tot voor kort hadden de brandweer corpsen slechts een eerste en een twee de machinist, pompbediener. Daardoor kwam men wel eens in moeilijkheden als die mensen juist van het eiland af, of door ziekte verhinderd waren. Deze functie is voor de corpsen zeer belang rijk, want water moet men ten alle tijde kunnen geven wanneer dit nodig blijkt. Deze winter heeft men een cursus ge geven voor alle brandweerlieden die er aan deel wilden nemen. In de eerste plaats waren dat monteurs maar ook mensen met andere beroepen hebben zich gemeld om de cursus te volgen. Vrijdagmiddag j.l. heeft inspecteur, commandeur van de brandweerinspec tie, de heer Roelofse, examen afgeno men op het Vingerling te Middelharnis, waar motor-brandspuiten van Middel harnis, Sommelsdijk, Stad aan 't Ha ringvliet en Oude Tonge stonden opge steld. De 37 brandweerlieden hebben zowel hun mondeling als schriftelijk examen met goed gevolg afgelegd. Bin nenkort zal hun het diploma worden uitgereikt. Eerst, echter, moeten nog enkelen, die door ziekte of andere oor zaken afwezig zijnde brandweerlieden examen moeten doen. Nu slaagden: Middelharnis: C. Jor- daan. Joh. Krijtenberg, Jn. de Leeuw en M. Driesse. Stad aan 't Haringvliet: D. Ottevan- ger en A. Witvliet. Nieuwe Tonge: J. C. Kievit Mz. en L. Drooger. Oude Tonge: A. N. de Looze, G. Tuns en C. Volwerk. Den Bommel: M. Goudkamp, A. Geel hoed, A. Wesdorp en A. J. D. van der Welle. Ooltgensplaat: J. dé Vos, A. Duim, P. de Vos en C. Birkhoff. Goedereede: M. Struijk, M. Roos en J. K. van Wijk. Ouddorp: T. E. Tanis, Jac. Poortvliet, en P. van der Bok. Sommelsdijk: J. de Bloeme, M. Peek- stok, A. Zaaijer en P. van Noort. Dirksland: J. de Bruin, W. van 't Hof, L. Hameete en F. Nieuwland. Melissant: C. A. Struijk. Herkingen: J. J. Hendrikse. Stellendam: A. Troost en F. van Es. Wij berichten aan onze Adver teerders dat a.s. donderdag we gens Koninginnedag het perso neel van de zetterij en drukkerij vrijaf heeft en we deze week dus een dag minder hebben, om ons blad van vrijdag a.s. op tijd ge reed te krijgen. Wij verzoeken daarom vrien-. delijk om copy en materiaal voor advertenties inplaats van don-, derdag, op woensdag a.s. in ons bezit te doen zijn. Ook onze correspondenten ver zoeken wij te zorgen dat hun be richten predikbeurten e.d. woens dag a.s. in de ochtendpost op ons bureau zijn. Redaktie en Administratie N.V. Eilanden-nieuws STAD AAN 'T HARINGVLIET Nieuwe voorzitter Door het gemepgd zangkoor „Concordia" is als voorzitter gekozen dhr. W. van Rossum. Woonhuis gekocht. Dhr. L. van Biert Tzn. heeft onderhands het woonhuis van de Wed. S. Westdijk gekocht. OOLTGENSPLAAT Regeling Oranjefeest. Bij de feeste lijkheden op a.s. donderdag, worden de deelnemers aan de Allegorische optocht verzocht bij het opstellen de Esdoorn- straat als rij route te nemen, richting Langeweg-Weespad. De volksspelen zullen op de Voor straat worden gehouden. Tevens wordt verzocht om van iedere woning of gebouw de vlag uit te steken. THOLEN Uit de gemeenteraad. De gemeenteraad van Tholen kwam deze week bijeen onder leiding van burgemeester mr. A. J. v. d. Hoeven. Na de verschillende hamèrstukken werd aan de heer L. M. de Heer op zijn verzoek eervol ontslag verleend als on derwijzer aan de openbare lagere school wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. De Minister van Verkeer en Waterstaat heeft goedkeu ring gegeven aan het plan tot verster king van de stadswallen volgens het betreffende voorstel met behoud van de coupure (doorgang bij de vml. Zout- keet aan het Contr. Escarpe. Met de Bank van Ned. Gemeenten werd een lening aangegaan van 250.000.en met een particulier 12.000.De ver goeding voor bijzondere kleuterscholen over 1958 naar een basis van 780. per lokaal en 10.50 per leerling werd goedgekeurd. Het voorschot voor het bijzonder lager onderwijs werd bepaald op 44.47 per leerling. Aan de school van de Geref. Gemeente werd een voor schot van f 5499,46 toegekend naar I23V3 leerling en voor de Chr. Nat. school 93 X 44,47 of 4135,71. Aan de nieuw aan te leggen straat evenwijdig aan de Ten Ankerweg en uitkomende op de Molen vlietsedijk werd de naam Jan van Bloisstraat ge geven. Jan van Blois werd in 1356 heer van Tholen. Aan de heer W. Tange werd uitstel verleend tot ontruiming van zijn onbe woonbaar verklaarde woning omdat de heer Tange plannen heeft zijn woning en winkelpand af te breken en een ge heel nieuw gebouw te plaatsen. In verband met het uitbreidingsplan heeft de gemeente de woning en schuur van de heer A. Kot aan de Molenvliet- sedijk gekocht om deze mettertijd te kunnen afbreken. Voorlopig zal dit nog niet het geval zijn. Betreffende de bouw van een nieuwe U.L.O. school zijn de plannen thans zo ver gevorderd, dat deze thans zo als besteksklaar zijn gemaakt door het ar chitectenbureau Wesselo en van Voorst uit Bussum. De school, dat een novum voor Nederland, en misschien wel voor west-Europa, zal worden, wordt een 5 klassige school op de hoek van de Mo- lenvlietsedijk en de Ten Ankerweg, waarvoor een crediet van 250.000.is aangevraagd. De school zal een cirkel vormig model worden, waardoor bij het onderwijs en in de bouwwereld grote belangstelling wordt verwacht. ST. MAARTENSDIJK Een 40-jarig ambtsjubileum. Op 1 mei a.s. hoopt D.V. onze dorps genoot de heer A. J. op den Brouw zijn 40-jarig P.T.T.-jubileum te herdenken. De heer Op den Brouw begon zijn loopbaan bij de posterij als hulpbe steller in St. Maartensdijk op 1 mei 1919. Op 20 oktober 1945 volgde zijn aan- stellig als besteller in vaste dienst. Tijdens de evacuatie in 1944 werd hij aangesteld op het postkantoor te Ber gen op Zoom. Na de evacuatie volgde in 1946 over plaatsing naar Stavenisse, waar hij tot 1 april 1957 zijn dienst verrichtte en op 3 mei 1954 werd hij bevorderd tot be steller Ie klas. Door een reorganisatie in de dienst werd hij op 1 april 1957 weer overgeplaatst naar St. Maartens dijk. Ook in 't dagelijks leven vervult de heer Op den Brouw e enactieve rol. Zo is hij lid van het gewest Zeeland van de Partij van de Arbeid en agent van de Arbeiderspers. Sinds 1937 is hij gemeenteraadslid en vanaf 1958 is hij Ie wethouder dezer gemeente.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1