Vijf geslachten te Nieuwe Tonge ^Stembus-profeten Flat „Duif" Leerlingen bestormen de dokter Een tweetal berichtjes Een goede les Ie jaargang Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tvoeemadl per week: dinsdag- en vrijdagavond MEDITATIE De Opstanding en hei Leven Roken door schoolkinderen BINNENVERINGBED SCHUIMRUBBERBED Vrijdag 17 april 1959 No. 2787 PEINS HENDRIKSTHAAT 14 - POSTBOX 8 - MmDELHARNIS Bedacüe en Advertenties uitsluitend Telefoom K 1870—2629 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAIi ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Btj contract speciaal tariel Na 6 uur 'b avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 Iedereen is steeds erg nieuwsgierig haar de uitslag van een verlüezing. Jaarom gaat men op de stembureaus iirect na de sluiting ervan om 7 uur de biljetten tellen en alles en iedereen is 'n de weer om ten spoedigste de bekend- jiaklng van de landelijke uitslag mo- lelijk te maken. Door middel van mo- Berne apparaten gaat dit veel vlugger Ban voorheen, hoewel het o.i. nog vlug- Ier kon als alle stembureaus bij de tel ing secuurder en efficiënter werkten. Telen in ons land, die zich voor deze iingen interesseren, maken tevoren |en schatting van het aetelaantal der Jiverse partijen en kunnen dan 's nachts |m twaalf uur nog aan het vergelijken. Ook bij de jongste verkiezingen van |2 maart is dit door velen gedaan. Op rond van allerlei overwegingen en factoren, die een rol kunnen spelen bij let behalen van winst of het lijden fan verlies bij de verschillende partijen ■telt men ieders aantal zetels vast. Wij lebben zelf in ons blad van 9 januari 11. zulk een prognose gemaakt, hoewel Ie wisten, dat dit een groot waagstuk ^as. Kn zo heeft de redactie van de ■Friese Koerier" een week vóór de ver- Jezingen aan alle 225 Tweede en Eer- ite Kamerleden om zulk een voorspel- Eng gevraagd, waarop ongeveer 100 tan hen hebben gereageerd. En wat Blijkt "daar nu uit? Dat niemand van leze polititcl, die toch wel bij uitstek ïeskundig zijn op dit gebied, de stem- fttsuitslag goed voorspeld heeft.' Ooi? |nze schatting is niet juist geweest, naar we hebben de troost, dat zelfs de Ixperts de Kamerleden het er liet veel beter hebben afgebracht. We zullen er straks iets naders van lertellen. Maar eerst willen we even [tilstaan bij het feit, dat het ondoenlijk Ökt, de uitslag van een verkiezing met én behoorlijke nauwkeurigheid te pro- Éteren. Hoe zou dat komen? Men kan ^arop antwoorden en terecht dat in het geheel ongeveer 6 miljoen |iezers zijn en dat niemand kan weten, oe deze alle zullen reageren op de olitieke situatie. Men weet wel, dat [ike partij haar vaste aanhangers heeft men kan het percentage daarvan bmelijk wel nagaan, maar de verschui- Éngen binnen het kiezerscorps veroor- liken tenslotte de wijzigingen in de perkte der partijen, al zijn deze in ons rid niet zo heel groot. Steeds is eèn leel der kiezers aan het veranderen, lat zijn zij, die geen bepaald beginsel Bebben en om dikwijls wonderlijke re ienen nu eens zus en dan weer zo Itemmeh. Het komt ook voor en dat pijnt speciaal bij deze stembus het" jBval geweest te zijn dat kiezers, die nelijk vast aan hun eigen partij ge- |echt waren, door sterke ontevreden- eid deze in'de steek hebben gelaten, piemand weet, in welke mate dit ge-^ euren zal en ook niet altijd, in welke Ichting. Op grond van globale bere- leningen kan worden vastgesteld, dat Jltmaal zeker ruim 300.000 kiezers aan |et verschuiven zijn geweest, d.i. S'/o het totaal. [Natuurlijk zijn er tevoren wel enkele pndenties merkbaar. Zo wist iedereen at de wind voor de P.v.d.A. en voor Communisten niet gunstig woei, ter wijl de V.V.D. naar algemene opvatting Uist de wind in de zeilen had. Ook pst men, dat er door het optreden van P.S.P. verschuivingen zouden plaats Bnden. Er zijn echter tal van factoren, |aarvan niemand kan voorspellen, hoe I de stemming zullen beïnvloeden: hoe proot zal het verlies van dé communis- ln zijn vanwege hun verdeeldheid; in telke verhouding zullen de P.v.d.A. en P.S.P. van dit verlies profiteren; is een tendens bij P.v.d.A.-mensen in richting van de V.V.D.welke in- |ped zal het meedoen aan de regering sn de P.v.d.A. hebben op haar linker- pde; in hoeverre kan ze door haar prte oppositie eventueel verlies nog halen; zal de K.V.P. weerstand kun- ten bieden aan de zuigkracht van de |.V.D. op minder progressieve aanhan- fers; zal mr. van Rijckevorsel veel niet- latholieke stemmen krijgen en uit wel- p hoek; zal de C.H.U., waarop altijd pk wat vrijzinnigen stemmen, niet ve in hiervan verliezen aan de V.V.D.; hoeverre zal de A.R. partij de Her- |>rmden, die steeds meer deserteren, unnen vasthouden; zal de kwestie okkema hierin nog een rol spelen? En zijn nog wel meer vragen te stellen, fen begrijpt, dat het onmogelijk is bij pik een gecompliceerde situatie een piste prognose te geven. [Toch treft het ons bij elke verkiezing, p de verschuivingen meestal over 't ehele land in dezelfde richting gaan, pk die, waarop de politici niet rekenen. |it wijst op een merkwaardige gelijk- prichtheid bij de vlottende kiezersmas- a. Dit verschijnsel is nog niet psycho- iogisch bestudeerd, maar het zou een fankbaar object van onderzoek kunnen Tin. iWat nu de profetieën betreft van de pmerleden, die zich aan een voorspel- Pg waagden, vermelden we het vol- me. Voor de P.v.d.A. liepen de aan- ilen zetels, geschat door haar eigen kamerleden, uiteen van 45 (mr. de Roos) tot 51 (Egas). Elf van de 39, die meede in, hadden het juiste getal 48 opgege- pn. De K.V.P.-ers gaven de P.v.d.A. |inder: Jhr. van Meeuwen voorspelde (wat wij ook gedaan hadden), de agste was 48. De A.R., C.H. en V.V.D. lamerieden schatten de P.v.d.A. even- |ns aan de lage kant, van 44 tot 48. Mn kan dus concluderen, dat de p-d.A. meer zetels behaalde dan men Q6 andere partijen had gedacht. |Maar hoe kwam dat? Deze misreke- ng zit voor een groot deel hierin, dat Jezus zei tot haar: Ik ben Ar Op standing en het Leven Johannes 11 25a II. Deze manier van spreken moet onze zeer bijzondere aandacht hebben. Het gaat niet om een weldaad van Christus deelachtig te worden, waardoor wij zou den weten en geloven, dat we opgestaan zijn, maar Hij zegt hier, dat alleen in Hem en door het geloof in Hem, de zondaar zal opgestaan zijn uit de dood en gebracht zijn tot een nieuw leven. En juist dit grote onderscheid moet in ons leven waarheid worden, zoals het in het leven van Martha waarheid ge worden is. Zij toch spreekt uit, dat zij in Hem gelooft. Het is bij haar niet een maar geloven, dat Hij kan doen opstaan, maar een geloof, dat in Hem haar opstanding ligt. En dan volgt er ook uit, dat haar leven in Hem is en uit Hem is. Hier zien we het onderscheid tussen het le ven uit de weldaden van Christus en het leven uit Christus Zelf. Het moet ons in ons leven maar niet om bepaalde weldaden van Christus te doen zijn, maar om Christus Zelf. Velen leven bij de weldaden. Zij zien naar weldaden uit. Zij vinden hun verma king en hun leven in de ondervindingen als zodanig en zijn niet om Jezus Zelf verlegen. Hoe hebben de vrouwen van Rollerdam, Oostzeedijk 330, Tel. 115255 Ulrechl, Janskerkhof 5, Tel. 14223 niemand had gerekend op een zo ge weldig verlies bij de communisten. Wij hadden ze ^«tels gegeven (dus een verlies van 2) en vrijwel alle Kamerle den schatten hun aantal van de „ech te" communisten en die van de „Brug" samen op 4 a 5. Ze kwamen tenslotte met 3 uit de bus en de Brug-groep, waarvan slechts 8 van de 100 Kamerle den voorspelden, dat ze zou uitvallen, haalde niet één zetel. Maar door deze communistische catastrofe is het P.v.d. A.-verlies gecamoufleerd en kon deze partij zeker 2 zetels meer halen dan waarop men rekende. De K.V.P., die 49 zetels had en dit aantal ook behield, was door vrijwel alle profeterende Kamerleden op 50 of 51 geschat. Ze is dus beneden de ra ming gebleven^ ofschoon volgens het Actie-comité-Rijckevorsel 20.000 niet- Katholieken op dit Kamerlid hebben gestemd. In deze tegenvaller voor Rom- me en Rome moet de V.V.D. een rol gespeeld hebben, vooral in het Zuiden. De A.R. partij is van 15 op 14 gezakt. De meeste voorspellingen hebben dit ook voorzien. De A.R. zelf raamden in meerderheid een gelijk aantal als voor heen. Niemand voorspelde winst. Wat de C.H.U. betreft, die van 13 op 12 ge komen is, vrijwel niemand heeft dit verlies voorzien. Freule Wittewaall van Stoetwegèn (zelf C.H.) was één der wei nigen. Algemeen voorspelde men een gelijk cijfer of 1 winst. Ook hier zal de V.V.D. wel de schuldige zijn. Slechts één Kamerlid had het juiste getal voor de V.V.D., n.l. 19 zetels, ge noemd, de Kath. mevr. Luyckx-Sleijfer. De andere schattingen liepen uiteen van 15 tot 18. Men heeft dus de anti-diri gistische tendens, die bij de kiezers leefde en die resulteerde in de enorme winst van de V.V.D., ernstig onderschat. De P.S.P. was getaxeerd, althans door verreweg de meeste deelnemers, op 2, een aantal dat wij ook genoemd had den. De liberalen hadden ze op 3 of 4 geschat. De S.G.P. was vrijwel unaniem weer op 3 gesteld en dat klopte precies. En het Geref. Pol. Verbond was door SC/o één zetel toebedeeld. Van de grote politieke leiders Romme Burger, Oud, Bruins Slot en Tilanus heeft alleen de laatste zich aan een voorspelling gewaagd. We willen deze apart vermelden om te doen zien, hoe een oude politieke rot als ds. Tilanus, die gezien zijn langdurige loopbaan, zijn politieke feeling en zijn bekendheid met de verhoudingen in Nederland toch wel uitstekend op de hoogte moet worden geacht, niettemin eveneens op verschil lende punten de plank nogal missloeg: P.v.d.A. 47 (werd 48), K.V.P. 51 (49), A.R. 14 (14), V.V.D. 14 (19!), C.H. 14 (12), Brug 1 (0), Comm. 3 (3), S.G.P. 3 (3), G.V.P. 1 (0) en P.S.P. 2 (2). Men kan uit dit interessante onder zoek van politieke prognoses leren, dat het inderdaad praktisch ondoenlijk moet worden geacht de uitslag van een verkiezing met een behoorlijke nauw keurigheid te voorspellen. Er zijn te veel onberekenbare factoren in het spel. Zelfs bij een raadsverkiezing in een klein dorp tast men nog dikwijls vol komen in het duister. De evenredige vertegenwoordiging heeft het wel ge makkelijker gemaakt en de aanwezig heid van zeer grote vaste kernen van elke partij eveneens, maar uiteindelijk spot de uit ettelijke honderdduizenden bestaande vlottende massa met elke profetie. Bethanië het geleerd, dat hun leven in Hem alleen kan zijn, die door de dood heen het leven voor hen verwerft. Maria, Martha's zuster heeft Jezus tot voorbereiding van Zijn begrafenis ge zalfd; Martha, hoe er ook voorheen een bestraffing van Jezus voor haar van node was vanwege haar dienen, heeft Hem hier beleden te zijn als de Op standing. Martha's opstanding ligt nu niet vast in haar dienen, in haar ondervindingen, in haar bekering, maar in Jezus Zelf, Die als Plaatsbekleder haar dood ver wonnen heeft en haar leven heeft ge openbaard. Voorheen leefde zij in haar dienen, nu heeft zij geleerd, dat haar leven in het dienen van Christus ligt en in Zijn gezegende Persoon. Haar le ven zal nu zijn een leven uit Hem en door Hem. Het is opmerkelijk, dat wij nergens in de Evangeliebeschrijvingen lezen, dat Martha en haar zuster naar het graf gegaan zijn om de dode Jezus te zalven; ligt daarin niet opgesloten, dat Martha het geheim door Gods genade geleerd had, waarvan zij hier zo krachtig be lijdenis doet? Daarom kan de toepassing op deze geschiedenis geen andere zijn, dan de vraag van Jezus tot ons eigen hart te brengen: Gelooft gij dat? Gelooft gij, dat uw leven in Hem ge legen is; dat uw opstanding in Hem is en in de gemeenschap met Hem door dat geloof, dat zaligmakend is? Dan gaat het bij ons niet meer allereerst om de weldaden van deze gezegende Per soon, maar dan is deze Persoon ons le ven gewordefa. Hoe noodzakelijk om daarnaar ons hart te onderzoeken. Dan gaan we niet op in de eigenschappen van het leven, om daarin onze rijkdom te vinden en ons vermaak en ons leven, maar dan wordt het bij de aanvang en voortgang: Geef mij Jezus of ik sterf. Buiten Jezus is geen leven, Maar een eeuwig zielsverderf. Daarom is deze vraag van Jezus een allesbeslissende: Gelooft gij dat? Rotterdam. Ds. A. Vergunst Een paar honderd jongens en meis jes leerlingen van de Wilhelmina- school in Zaandam aldus meldt het Alg. Dagblad, hebben het een dokter woensdagmiddag onmogelijk gemaakt hen in te enten tegen polio. Dat lukte pas later, onder toezicht van de politie. De kin-deren waren boos omdat ze juist op hun vrije middag moesten worden ingeënt. Om dat onmogelijk te maken stormden ze allemaal tegelijk het lokaal in, waar de dokter op ze zat te wachten. Ze liepen een paar tafels omver en weigerden het lokaal uit te gaan of zich te laten behandelen. De dokter heeft toen de politie maar te hulp geroepen. MELISSANT Kerkdienst. Dinsdag 21 april te 6.30 uur, hoop dr. Steenblok voor te gaan in de Geref. Gem. in Nedl. Enige tijd geleden verscheen in het Nederlandse Tijdschrift voor Genees kunde een verslag over een ingesteld onderzoek naar rookgewoonten bij schoolkinderen. Het resultaat van dat onderzoek kunnen we gerust ontstel lend noemen. Er blijkt uit, dat op de gewone lagere scholen door de kinderen reeds veel wordt gerookt. En dan nog wel het roken in de meest schadelijke vorm, zoals algemeen word^ aangeno men, het roken van sigaretten. Ziehier enige gegevens: Het onder zoek werd ingesteld op 24 lagere scho len in Amsterdam. Het strekte zich uit over 2400 leerlingen van de drie hoog ste klassen. In de vierde klasse, leerlingen dus van ongeveer negen jaar werd door on geveer 20 procent van de leerlingen ge rookt. In de vijfde en zesde klasse lag dat percentage van rokers bijna tweemaal zo hoog. Deze cijfers zijn alleen plaat selijk Er kan niet uit afgeleid worden dat het overal zo hoog ligt. Toch is het wel zo, dat over het algemeen reeds door kinderen op de lagere school ge rookt wordt. Nogmaals de Amsterdamse cijfers zijn niet maatgevend maar het is wel een vingerwijzing, dat de kinderen op de lagere scholen zich overgeven aan het roken. Hieruit blijkt ook wel dat de ouders er niet genoeg op letten of hun jongens roken. Voor ouders en opvoeders ligt hier een belangrijke taak. De jeugdige rokers lopen groot gevaar dat ze aan het roken verslaafd raken. Daardoor lopen ze gevaar dat reeds in de jeugd de grondslagen gelegd worden voor ernstige ziekten. Herhaaldelijk is toch het advies gegeven dat vooral de jeugd zich moet hoeden voor het ro ken van sigaretten. Op een zaak legt het rapport de volle nadruk. De kinde ren krijgen vaak als beloning voor kleine diensten sigaretten van volwas senen. Die doen daarmee al zeer ver keerd. Die zijn daardoor aanleiding dat de kinderen vroeg leren roken. Vaak tot grote schade voor hun gezondheid. HAZE,T,F,ABRIEKEN ZEVENBERGEN MIDDELHARNIS Kerkdienst. D.V. dinsdag a.s. 21 april, des avonds 7 uur, hoopt voor de Geref. Gemeente op te treden ds. H. van Gilst van Lisse. Benoeming tot burgemeester van Leerdam. Onze vroegere dorpsgenoot de heer Leo den Hollander, burgemeester te Hazerswoude, is in gelijke funktie benoemd in de gemeente Leerdam. Bij een blok nieuwbouw in Wiesbaden hebben de architecten de woningen niet alleen laten voorzien van een nummer, doch ook nog van een dier of bloem, met het nummer tot een aardig gevelsteentje verwerkt. Behalve de decoratieve kant van het geheel heeft deze methode ook nog een praktische:.kinderen onthouden gemakjjelijker een bloem of een dier dan een cijfer. VIJF GENERATIES OP EEN FOTO! Dit plaatje konden wij in Nieuwe Ton ge organiseren, dank zij de hoge leeftijd van mevr. wed. Leuntje van Dreunen en de kort geleden geboren baby Johannis van Groningen met de daar tussen liggende drie geslachten. De oudste van het vijftal werd geboren op 5 mei 1866; zij is gehuwd geweest met J. Breur Gz., geboren in 1863 en overleden in 1946. Tot de tien kinderen van dit echtpaar er zijn er nog zeven in leven behoorde mevrouw Janna Cornelia Drooger-Breur, geboren 19 juli 1891, die men op de foto naast haar hoogbejaarde moeder ziet zitten en wier zoon, Leendert Drooger, gebo ren 8 nov. 1913 aan de andere zijde het oudje flankeert. Diens dochter, Helena van Groningen-Drooger, werd geboren op 10 aug. 1939 en deze jonge vrouw is de moeder van de op 30 januari j.l. geboren baby Johannis. Allen zijn geboren te Nieuwe Tonge en allen wonen daar ook. De oude we duwe Breur-Van Dreunen woont nog steeds alleen in haar huisje op de Zuid- dijk, zij is nog behoorlijk gezond en flink ter been. Natuurlijk bezoekt zij wel dikwijls haar kinderen en komen die bij haar, maar het eigen huishou- dentje wil zij niet opgeven. Eenmaal vlak na de ramp, die haar woning danig vernielde stond het er naar, dat zij bij een der kinderen in huis zou gaan; het huis zou worden op geknapt en aan anderen overgedaan, maar zodra het oudje daar achter kwam, sleepte zij zelf haar meubeltjes er weer in en het was een knap man, die haar er toen weer uit kreeg.. Toen de grote watersnood over Nieu we Tonge kwam bevond de toen 87- jarige zich in een woning in de Dorps- ring en daar is zij met een vlot weg gehaald, om nadien per helicoptere naar Dirksland te worden gevlogen, waarbij zij honderduit praatte tegen de Engel se piloot. De ramp bracht echter ook veel en diep leed in de familie door het omkomen van een dochter met man en drie kinderen, de familie Marius Slinger. Al leeft de oude Leuntje met haar gedachten meer in hét verleden dan in het heden, haar opmerkingsgave is nog groot en zij is nog even adrem met vra gen en antwoorden als vroeger; toen wij haar de baby op schoot lieten nemen, hoorden wij haar tenminste lachend zeg gen: „ik wou, dat het er nog een van mezelf was." Ongeduldig wachtte zij tot de camera geklikt had, want zij wilde „Enkele kinderen in Koog a.d. Zaan hebben voor doktertje gespeeld. Zelfs een mes kwam er aan te pas. Dat ont dekte een moeder toen haar zoontje van zes jaar moeizaam thuis kwam. De kle ren zaten vol bloed en hij had verwon dingen aan de buik. De ontboden dokter achtte overbrenging naar een zieken huis noodzakelijk. Bij het door de po litie ingesteld onderzoek bleken enkele meisjes spelenderwijze het jongetje te hebben „geopereerd". Een tweede berichtje meldde: De 9- jarige J. G. te Boven-Hardinxveld is door een vriendje met een katapult in het oog geschoten. Waarschijnlijk zal hij het oog moeten missen. Verder meldde het bericht dat er te Boven Hardinxveld gedurende de paasvacantie een ware rage heerste om met katapulten te schieten. Vooral de ramen van open bare gebouwen als kerken en scholen moesten het ontgelden. J. G. werd ge troffen toen een vriendje spelenderwij ze op hem mikte. De politie heeft een grote partij van die katapulten in beslag genomen en een beroep gedaan op de ouders om er voor te zorgen, dat hun kinderen niet in het bezit zijn van dat gevaarlijke speelgoed. Een tweetal berichten die er op wij zen, dat het wel noodzakelijk is dat de ouders toezien hoe hun kinderen spelen. Het eerste bericht is wel erg buitengewoon. Dat is wel erg incidenti- eël. Zo'n vorm van kinderspel behoort wel tot de hoge uitzonderingen maar er blijkt wel uit dat toezicht op het spel en waarmee de kinderen spelen niet overbodig is. Kinderen moeten spelen. Inderdaad maar op de ouders rust wel de grote verantwoordelijkheid om te controleren waarmee ze spelen. In het belang van hun eigen kinderen maar zeker ook in het belang van hun speel- makkers. weer gauw weg naar huis. „Raad eens" vroeg zij ons, „hoeveel aardappelen ik voor mijn middagpotje kook?" Wij dachten van twee of drie, maar dat bleek te hoog gegrepen: „een halve!" verklapte zij, „en als ik een hele kook, dan is dat voor twee middagen!" waar na zij lachend haar grote omslagdoek onder de keuvel door om. de schouders sloeg en geen tijd meer had om verder te praten. Begeleid door een der an dere familieleden tripte zij driftig naar haar op ongeveer een kilometer afstand gelegen eigen woning. Van zaterdag 18 april v.m. 12 uur t.m. maandag 20 april v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Afwezig de artsen Dogterom, Bakker en V. d. Peppel. Voor spoedgevallen Wieringa, arts, tel. 2090, Middelharnis. Dirksland-Herkingen-Melissant: Afwezig de artsen Boot en Elvé. Voor spoedgevallen Huisman, tel. 01877412, Melissant. Oost-Flakkee: Afwezig de artsen Kramers, Buth en de Man. Voor spoedgevallen Voogd, arts, tel. 01874—259, Oude Tonge en Bouman, arts, tel. 01871-269, Stad aan 't Haringvliet. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Afwezig Terlouw. Voor spoedgevallen Wagner, tel. 01877—281, Dirksland. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 19 april hebben voor de gemeenten Poort- vliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Phi- lipsland en Oud Vossemeer dienst dr. P. J. Duinker, tel. 40, Tholen en dr.H. Menger, tel. 20, St. Philipsland. Beperkingen op luchtvaartgebied zijn nadelig voor iedereen. Tot die conclusie komt het Engelse dagblad Daily Ex press. Vorige maand had de Britse re gering de K.L.M, verboden meer dan één keer per week op Singapore te vliegen. Concurrentievrees was daar niet vreemd van. Het ging om de Britse luchtvaart maatschappij B.O.A.C. te beschermen tegen concurrentie van de K.L.M. Een vorm van protectie ten behoeve van de Britse B.O.A.C. Nu ondervindt de Engelse B.O.A.C. dezelfde moeilijk heid. Van Amerikaanse zijde. De Ame rikanen hebben de lijndienst om de we reld van de B.O.A.C. verboden. Een goede les voor deze luchtvaartmaat schappij. En niet alleen voor deze luchtvaart maatschappij, maar ook voor de Engelse regering, die het verbod van meer lan dingen dan éénmaal per week heeft uit gevaardigd. Lang en veel is gestreden voor de vrijheid der zeeën. Een vrije zee en vrijheid elke willekeurige haven aan te doen. Op luchtvaartgebied is men zo ver nog niet gevorderd. Maar zoals het Engelse blad opmerkt tot schade voor iedereen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1