Bouw dorpshuis spoedig verwezenlijkt Boei Boerenleenbank Ooitgensplaat passeer de de 3 miljoen gulden aan spaargelden Ingebruikname van nieuw orgi Geref. kerk te Stellendam Eerste jaaroverzicht van jonge kassier Aardappeltermijnmarkt speeltuin voor de jeugd? tssmnB VOOI Uitreiking vakdiploma's Technische School ^T/{u? oogartó bezoekt bij KEUVELAAR uw BRIL gekocht Aanbesteding bouwput schutsluis in het Haringvliet Gemeenteraad St. Annaiand ZEELAND Kinderhoek,! e Ad minis VanK ^m^te STO Vervolg Biz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 3 april In Hotel „Hobbel" had een algemene ledenvergadering plaats van de Coöp. Boerenleenbank te Ooitgensplaat, onder voorzitterschap van de directeur de heer J. A. van Nieuwenhuyzen. Aan wezig waren 44 leden. Na zijn openingswoord deed de voor zitter enkele mededelingen namens het bestuur en de Raad van Toezicht en hij begon met te zeggen, dat in het afgelo pen jaar het rentetype in het algemeen en ook voor de belegde spaargelden overal enigszins zijn verlaagd. In de eerste plaats is dit jammer voor de spaarders, maar aan de andere kant moet de Bank ook streven om de men sen op een billijke manier aan gelden te kunnen helpen. Als een speciale en verheugende me dedeling kon spreker de vergadering in kennis stellen, dat de Bank de 3 mil joen gulden aan spaargelden is gepas seerd. Voor de Bank is het prettig om er mee te werken en het bestuur maak te van dit record gebruik om de aan wezigen boven het presentiegeld, twee consumpties en een sigaar aan te bie den. Gaarne werd dit geaccepteerd. Verbouwing De verbouwing van het bankgebouw aan de Molendijk geeft misschien aan leiding tot enkele vragen, aldus de voor zitter. Daarom deed hij mededeling van de stand van zaken. Reparatie aan het gebouw was dringend nodig en nu bin nenkort de nieuwe kassier de woning zal betrekken is er tevens van de gele genheid gebruik gemaakt om enkele voorzieningen te treffen. Zo zal er naast het kantoor ook een bestuurskamer worden geprojecteerd, daar scheiding van beiden wenselijk is, ook in verband met diverse controles. Nu deze bestuurskamer van de bene denruimte wordt afgenomen was het wenselijk dat boven enkele slaapver trekken werden aangebracht. Door deze verbouwing zal het pand in de toekomst een hogere waarde verte genwoordigen, aldus dhr. van Nieuwen huyzen. De kassier, de heer C. A. Roon, las hierna de notulen en de heer J. H. Kor teweg bracht namens de commissie na zien der rekeningen verslag uit en ad viseerde tot goedkeuring. Punt voor punt behandelde daarna de kassier de balans en rekening. De winst over 1958 bedroeg 4.154.09 (in 1957 8.243,27). De heer C. Weststeyn stelde de vraag of de rente die de Centrale Bank be taald niet wat laag is (er staat daar een bedrag uit groot 1.480.823.—). Kan een gedeelte van dit bedrag niet in vaste beleggingen worden onderge bracht, aldus dhr. Weststeyn. De voorzitter antwoordde, dat altijd een zeker bedrag in petto moet worden gehouden om direct eventuele lopende zaken af te doen. Evenwel gaat het be stuur er wel toe over effecten aan te kopen met hogere renten en hebben dit nu ook weer gedaan. De heer D. van Kempen Lzn. vroeg hoe het kwam, dat de winst de helft lager is dan in 1957. De voornaamste factor hiervan is, dat de rente aan de spaarders nog al aan de hoge kant is geweest, aldus ant woordde de voorzitter. Winst is wel mooi, maar de mensen billijk tegemoet komen is de voornaam ste taak van onze Bank, zo vervolgde hij. De vergadering keurde de rekening en balans goed en ging akkoord met het voorstel om de winst bij de reserve te voegen. 270.000.boven dispensatie- grens. De jonge kassier de heer C. A. Roon, die vorig jaar de heer C. J. Oostdijk (die 31 jaar als zodanig werkzaam is geweest) heeft opgevolgd, hield zijn eerste algemene jaaroverzicht. De heer Roon begon met te zeggen, dat men een boekjaar nooit kan verge lijken met een economisch jaar. In 1957 volgde de bestedingsbeperking; er kwam minder geld beschikbaar met het gevolg dat de rente ging oplopen tot zelfs e'/o toe. In 1958 kwam er weer een aanzienlijke herleving. De gevolgen van de krappe markt veroorzaakte een run om geld op de Boerenleenbanken. Er kon daardoor alleen kortlopende' leningen aan de landbouw worden verstrekt. Buiten de landbouw is daar om wel eens een enkele keer een aan vraag geweigerd. In 1958 heeft men evenwel niemand weggezonden en kon aan alle aanvragen worden voldaan, waarvoor een goede grond aanwezig was. Onze dispensatie-grens is thans zo danig gewijzigd, dat wij f 270.000. boven de grens liggen en daarom nog wel wat aanvragen tegemoet kunnen zien. Het werk op de bank is weer om vangrijk uitgebreid, aldus de kassier. Het aantal posten is bijna met 4000 ver meerderd; er zijn ook meer spaarreke ningen afgesloten benevens het aantal G. de Vries Zonen N.V. Amsterdam Heden verstrekte de Amsterdamse Liquidatiekas de volgende opgaven van de openstaande contracten, dat betekent de opgaven van het aantal contracten, waarvan de kopers hun aankopen nog niet hebben verkocht en waarvan de verkopers hun verkopen nog niet heb ben ingedekt. CONSUMPTIE: Eigenheimers 35/april 10 (14) contr.; Bintje 35/—: april 394 (485) contr. Bintje 45/—: april 168 (237) contr. Alpha 45/—: april 93 (142) contr. Voran 35/znd.: april 48 (44) contr.; Libertas 35/—: april 29 (44)_ contr. Bij de maanden, waarvan het aantal openstaande contracten gewijzigd is, ge ven wij tussen haakjes de opgave van de vorige week. lopende rekeningen. De omzet is met 1.874.216.omhoog gegaan en be draagt thans f 8.669.532.—. In 1954, het jaar na de ramp, werd dit bedrag nog overschreden met f 9.003.510.—. Tot slot deelde de heer Roon mede, dat 27 jeugdspaarboekjes zijn uitgegeven waar op het Rijk een toeslag verleend. Hij wekte de ouders op om hieraan deel te nemen. Bestuursverkiezing Het aftredende bestuurslid de heer Joh. Korteweg werd met 41 van de 44 stemmen herkozen, zijn tegen candi- daat dhr. C. v. Rossum had 3 stemmen. Als lid van de Raad van Toezicht werd de heer H. L. Schilperoort met 36 van de 44 stemmen herkozen. Zijn te gen candidaat de heer L. A. v. Nieu wenhuyzen kreeg 8 stemmen. Beide he ren namen hun herbenoeming aan. Het ledental verminderde in het afge lopen jaar door het overlijden van de heren C. Korteweg Lzn., K. van Ree Jz., C. V. Kempen en L. Mooijaart, door ver trek van de heer F .van Dam Az. en wegens beëindiging van de zaak der fa. Paasse en Visch, die nu door dhr. L. Vermaat wordt voortgezet. In de rondvraag werden nog enkele mmder belangrijke aangelegenheden besproken, waarna de voorzitter de ver gadering sloot met dank voor het gezel lig samenzijn en hierbij de opmerking maakte dat het bestuur zijn genoegen er over uitsprak, dat er deze avond nog al het een en ander is gevraagd, wat zeer op prijs wordt gesteld. Intensievere industralisatie Aan het einde van de avondcursus sen voor technische vakopleiding (uit gezonderd voor patroonsdiploma's brood en banket welke tot en met mei door gaan) had in de aula van de Technische School te Middelharnis de diploma-uit reiking plaats. De voorzitter van de school, de heer P. W. Hordijk, wees hierbij op het grote nut van de opleidingen, niet alleen ter voorziening van de vraag naar ge schoolde technici maar tevens met het oog op de steeds intensievere Industra lisatie van ons land. Hij wenste alle bevorderden en gedi plomeerden, waaronder vele volwasse nen, geluk met het behaalde succes en spoorde aan tot verdere voltooiing van de studie voor all-round technici. Aantal werkkrachten voor land bouw en kantoor daalt. Na de uitreiking van de diploma's sprak de directeur, de heer J. S. Göbel, nog enkele woorden van afscheid. In de landbouw en kantoorbranche daalt de vraag naar werkkrachten met de dag. Alleen degenen die zich via diplo ma-studie bekwamen tot zelfstandig en scheppend werk, kunnen daar een vaste en goed betaalde positie veroveren. Door de mechanisatie en automatisering worden de routinewerkers in stijgende mate overbodig. Meer technici nodig Juist door deze mechanisatie is de vraag naar vaktechnici groeiende. Dat de geschoolden onder hen daardoor in verhouding met andere beroepen tot topsalariëringen kunnen kcmen, spreekt voor zich zelf. Het zich bekwamen door het behalen van de vele schoolgetuig- schriften (lagere- uitgebreide- en mid delbare technische scholen, alsmede avondcursussen voor gezel, monteur, patroon) biedt de jeugd een prachtige kans. Op Goeree en Overflakkee gun stig resultaat Dat ons eiland niet ten achter is op het landelijk gemiddelde, blijkt wel uit de studie resultaten van de technische avondschool: 48 leerlingen werden bevorderd (waar van voorwaardelijk 7); 1 leerling uitge steld bevorderingsexamen; 3 leerlingen niet bevorderd; 41 leerlingen behaalden een vakdiploma; 1 leerling uitgesteld eindexamen en 3 leerlingen afgewezen. A-CURSUS Metaalbewerken Naar 3e kl.: C. Tanis Od.; C. Vis Sd.; einddiploma: W. Nauta Mh.; B. C. van Schouwen Nt.; G. v. d. Sluijs Mh. Timmeren (metselen) Naar 3e kl.: J. Kalle Dl.; J. du Pree Ms.; M. V. d. Velde Hk.; einddiploma: C. Boeter Sd.; W. Doornheim Ms.; H. Tie- leman Ms.; M. A. Visbeen Ms. Schilderen Naar 3e kl.: A. Vlietland Od.; einddiplo ma: A. Krijger Mh. B-CURSUS Metaalbewerken Naar 2e kl.: B. van Groningen Sd.; S. Kievit Sd.; J. van Oostende Nt.; Kl. van Ree Op.; eindiploma: J. Breen Ms.; A. Drooger Nt; W. A. van 't Hof Nt.; H. C. de Waard Mh. Autoherstellers Naar 2e kl.: L. H. Okkenburg Dl.; eind diploma: J. M. de Bruin Dl.; P. Kroon Ahz.; W. Otte Sd.; J. Vroegindeweij Mh; G. Groenendijk Dl.; afgewezen 1. Timmeren (metselen) Naar 2e kl.: J. v .d. Boom Ms.; C. van Groningen Mh.; H. Mackloet Nt.; J. Nagtegaal Mh.; L. Roetman Mh.; Kl. Tanis Od.; H. H. Verolme Mh.; M. J. Witvliet Dl.; (afgewezen 1); einddiplo ma; P. Bruggeman Nt.; A. A. de Gast Mh.; I. J. Holster Mh.; G. Kievit Nt; T. Knöps Dl.; D. Luime Od.; A. R. Paasse Mh.; A. W. de Ronde Gr.; uit gesteld eindexamen 1; (afgewezen 1) Schilderen Naar 2e kl.: A. J. van Peperstraten Ahz. einddiploma: W. S. Admiraal Nt; H. J. Grootenboer Ms. Brood- en banketbakken Naar 2e kl.: G. v. d. Sluijs Mh.; uitge steld bevorderingsexamen 1 (afgewezen 2); einddiploma: J. Akershoek Od.; W. Grinwis Stad; A. W. P. Soeteman Hk. Elektrotechniek Naar 2e kl.: H. M. Jordaan Sd.; H. Jor- daan Mh.; einddiploma: J. Akershoek Od.; J. B. Beijer Ot; L. Boogerman Mh; A. Buijs Ot; A. W. Huizer Nt; J. C. Kalle Std.; A. K. Kievit Std.; C. Luime Od.; B. J. Mierop Od.; A. H. Polder Ot; T. D. van Wijk Gr.; (afgewezen 1) C-CURSUS Autoherstellers Naar 2e kl.: J. A. Buijs Ot; Th. Mole naar Ms.; M. J. Nagtegaal Nt; F. van Oostenbrugge Std.; J. A. Pijl Od.; J. C. Smit Mh.; J. A. Visser Stad; J. A. de Vos Ot; naar 3e kl.: H. van Es dB.; A. J. van Rumpt Stad. Timmeren (metselen) Naar 2e kl.: G. v. d. Boogert Sd.; J. van Broekhoven Dl.; A. Hoek Od.; K. de Ronde Gr.; P. Sprong Mh.; H. Struijk Gr.; L. J. Verhage Od.; P. A. Visbeen Dl.; naar 3e kl.: F. A. Vis Sd. Schilderen Naar 2e kl.: J. M. van Brussel Nt; M. J. van Brussel Nt.; G. Meeuwis Ot. naar 3e kl.: G. Faasse Sd.; C. M. Gre- venstuk Dl.; L. van Groningen Mh. Elektrotechniek naar 2e kl.: L. Almekinders Hk. ------------------------------------------------------y MELISSANT GROTE VLEES OMZET Als een bijzonderheid kan worden ge meld dat dezer dagen te Rotterdam met het m.s. „Uraque" arriveerde een grote zending vlees zonder been, van niet minder dan 46.000 kg (circa 250 koeien) bestemd voor de fa. Goedegebuur- Bouter verenigd onder de N.V. Interna tionale Grondstoffen Mij. De gehele partij is doorverkocht aan een vleeswarenfabriek. Fa. Zanen Verstoep de laagste inschrijver Dinsdag 31 maart v.m. 11 uur had in het gebouw van de dienst der Zuider- zeewerken Sweelinckplein 14 te 's-Gra- venhage, namens Rijkswaterstaat, di rectie Deltawerken Noord, de aanbeste ding plaats van het maken van een bouwput met haven ten behoeve van het maken van een schutsluis in het Haringvliet, met bijkomende werken. Voor deze aanbesteding was een flin ke belangstelling. Er kwamen 15 in- schrijfbiljetten binnen. Er werd als volgt ingeschreven: Hollandsch Aan. bedrijf Zanen Verstoep N.V. Den Haag 2.403.000.—; D. Blan- kevoort en Zoon N.V. Alg. Aann. Mij, Bloemendaal f 2.412.800.—; Bos en Kalis Sliedrecht 2.419.000.—; Breijenbout, Aerdenhout 2.562.000.—; Aann. Mij. Jac. G. van Oord N.V., Utrecht 2.692.000.—; Zand Transport Mij, Den Bosch 2.693.000.—; N.V. Aannemers- en Handelsbedrij f s Van Oord, Werken dam 2.796.000.—; N.V. Amsterdamse Ballast Mij., Amsterdam 2.858.000.—; Combinatie fa. C. en J. J. Geluk en N.V. Baggermij „Holland", Hardinxveld 2.890.000.—; Combinatie fa. W. van Hattum en Zonen, aannemersbedrijf Zaltbommel en baggerbedrijf Van Noor- denne, Sliedrecht 3.320.000.—; Smoul ders Aannemersbedrijf, Utrecht 3.395.000.—; N.V. C. J. v. d. Hoeven Den Haag 3.555.000.—; Aann. bedrijf Oosterwijk N.V., Rotterdam 3.653.000.-; N.V. Aann. Mij. v.h. J. M. Strijland, Uithoorn 3.740.000.—; Reef's Aann.- en Handel Mij. N.V. Oldenzaal 4.200.000.-. De gunning werd nog aangehou den. De laagste inschrijver Zanen Ver stoep N.V. te Den Haag, is ook de aan nemer die momenteel bezig is met het aanleggen van de Volkerakdam onder Ooitgensplaat. Dit is een werk van bij na 6 miljoen gulden. De j.l. dinsdag aanbesteedde bouvirput met haven moet 8 maanden na de da tum van aanvang voor de eerste maal geheel voltooid worden opgeleverd. Gaat men b.v. over één maand met dit werk beginnen, dan zou het 1 januari 1960 klaar kunen zijn. De raad der gemeente St. Annaiand kwam op woensdag 25 maart j.l. in openbare vergadering bijeen voor de afwerking van een lange agenda. De besprekingen verliepen zeer vlot. Na de opening met ambtsgebed wer den diverse ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen, waaronder diverse goedgekeurde besluiten van Ged. Staten o.a. verkoop schorgrond aan de Coöp. aan- en verkoopvereniging „Eiland Tholen" G.A. en begrotingswij ziging 1958 i.v.m. de bouw van een dorpshuis. Een drietal krotwoningen werden wederom aangekocht. Verder werd een perceel bouwterrein ter grootte van 2050 m^ verkocht aan een plaatselijke bouwcombinatie voor de bouw van een 10-tal woningen in het uitbreidingsplan achter de bogerds. De diverse vergoedingen voor het bij zonder onderwijs over 1958 werden voorlopig vastgesteld en werd voor deze vergoeding over 1959 een voorschot verleend. I.v.m. het afsluiten van de dienst 1958 per 31 maart 1959 werd de slotwijziging van de begroting over dat dienstjaar eveneens vastgesteld. Op de begroting 1959 werden enkele posten aangebracht o.a. voor de bouw van de nieuwe kleuterschool. Voor consolidatie van de vlottende schuld werd met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten een geldlening aangegaan van 25.000.tegen een rente van i^h"!». Voor de financiering van de vernieu wing van de verlichting van de Hoen derweg en de Nieuwstraat werd met de Coöp. Boerenleenbank ter plaatse een geldlening aangegaan van 10.000.te gen een rente van 4''/o. Besloten werd over te gaan tot het aanbrengen van een lichtpunt nabij de nieuwe veiling aan de Langeweg. Het vervoer van produkten gedurende de avonduren maakt dit noodzakelijk. Het onderhoud van de Bierensstraat werd om niet van het waterschap Tho len overgenomen. Voor de verbreding van de Tonhuis- straat werd van de Gez. Bruijnzeel een strookje grond aangekocht, wat uit een oogpunt van het doorgaand verkeer een grote verbetering moet worden geacht. De vrijgekomen grond door afbraak van de woning Nieuwstraat 36 werd voor f 10.per m^ verkocht aan M. C. van 't Hof. In een vorige vergadering werd deze grond voor f 5.— per m^ verkocht. Dit bedrag was echter naar de mening van gedeputeerde staten te laag. Voor het jaar 1959 werd een subjec tieve verhoging van de algemene uit kering uit het gemeentefonds aange vraagd. De leesverordening werd op verzoek van Ged. Staten vernieuwd. De tarie ven werden aangepast aan die van an dere streekgemeenten. De met ingang van 1 juli 1956 toege kende salarisverhoging voor het gem. personeel van 6''/o werd in de bezoldi gingsverordening opgenomen. Verder werd een verzoek in behande ling genomen van de districtsontvanger van Stavenisse en St. Annaiand om toe kenning van een reiskostenvergoeding van 250.per jaar. Over dit verzoek volgde een uitvoerige bespreking. Het voorstel van burgemeester en wethou ders tot toekenning werd aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Besloten werd over te gaan tot het opnieuw voegen van de toren. Het hiervoor benodigde bedrag zal op de gemeentebegroting 1959 worden ge raamd. Verder kon de voorzitter het plan tot het bouwen van een dorpshuis aan de raadsleden tonen. De voorzitter deelde mede dat de architect het plan bestek klaar aan het maken is. De aanbeste ding zal vermoedelijk half april plaats vinden. In het begin van het wintersei zoen zal het gebouw dan klaar zijn. Allen verheugden zich over deze gang van zaken. Bij de rondvraag werden diverse vragen gesteld aangaande de bestratin gen en het rioolgemaal. Verder werd de vraag geopperd of het mogelijk zou zijn er van gemeentewege op aan te drin gen dat b.v. de Heide Mij op de jaar lijkse bid- en dankdagen de werkzaam heden zou stopzetten. De voorzitter meende dat dit niet mogelijk zou zijn. Deze dagen zijn geen erkende Chi'. feestdagen. Verder werd naar voren gebracht de wenselijkheid tot het aanstellen van een reserve-havenmeester. Bij wijze van proef zullen er op de Voorstraat aan de lichtmasten enkele mandjes worden aangebracht, waarin de lege zakjes van patates-frites gede poneerd kunnen worden. Wethouder Goedegebuure deelde me de dat de bouwplannen van het dorps huis hem tot grote vreugde stemmen. Reeds bij de installatie 5 jaar geleden van de burgemeester heeft hij op de noodzakelijkheid hiervan gewezen. Hij deelde mede nu over een ander onderwerp te hebben gedacht. Voor de jeugd is er geen enkele speelplaats. Hij verzocht de voorzitter het initiatief te willen nemen om te komen tot de op richting van een speeltuinvereniging. De voorzitter was het met de wethou der eens dat hieraan grote behoefte be staat. Hij zal het verzoek van wethou der Goedegebuure bestuderen. Aan het einde der vergadering dankte de voorzitter de leden voor de aange name sfeer waarin de bespreking van de diverse zaken plaats vond en sluit de vergadering met dankgebed. BRUINISSE Afscheid. In intieme kring nam het bestuur van de kleuterschool afscheid van de onderwijzeres mevr. van Po- pering-van der Gijp, die na haar hu welijk van vorig jaar, nog een tijdlang als onderwijzeres aan die school fun geerde, maar die nu toch definitief haar betrekking aan de school beëindigde. Hierbij werd gesproken door de heren C. H. V. d. Linde en J. Huibers be stuursleden en werd een aandenken aangeboden. Benoemd. De heer W. A. Jumelet al hier werd benoemd als bestuurslid van de afd. Zeeland van de bond van Post- duivenhouders - zaterdagvliegers. Overleden. Op 74 jarige leeftijd overleed alhier de heer W. Kik Tzhz., die na een hem 40 jaar geleden over komen ongeluk, zich vestigde als opko per van ulken, alikruiken, zeesterren en andere schaal en schelpdieren. Met hem is een bekende figuur van de ha ven en uit de Bruse samenleving heen gegaan. Vergadering. Het bestuur van het Groene Kruis, afdeling Bruinisse ver gaderde deze week voor het eerst in zijn nieuwe samenstelling. De functies werden onderling ver deeld als volgt: Voorzitter de heer J. D. de Korte, secretaris S. A. Jumelet en penningmeester de heer L. M. Steketee. Beste jongens en meisjes Een nieuw raadsel, oplossingen en nog briefbeantwoording van de vorige maand, dus jullie kunt wel begrijpen, dat ik direkt aan de slag moet en niet veel praatjes vooraf kan houden. Hier is dan APRIL-RAADSEL 1 1. Bij welke profeet werd afgebeeld dat Christus drie dagen moest zijn in het hart van de aarde? 2. Welke profeet voer met een vurige wagen ten hemel? 3. De vrouw van Lot veranderde in een 4. Welke man stierf toen de run deren struikelden? 5. Welke richter versloeg zijn vijanden met een ezels kinnebakken? 6. De Heere Jezus zat bij een.... toen een Samaritaanse vrouw tot hem kwam. 7. Welke vrouw is on geboren gestorven? 8. Welke profeet deed door Gods kracht het ijzer drij ven? 9. Wie werd met z'n achten be houden toen al de mensen omkwamen? 10. Voor wie werden de muilen der leeuwen toegesloten? 11. Welke men sen konden met één woord goed te spreken hun leven behouden? (Richt. 12) Als deze woorden goed zijn, dan vor men de beginletters de kortste tekst uit de Bijbel. Dit raadsel werd ingezonden door Leneke van der Sluys, Oude Tonge OPLOSSINGEN I. Als een lam werd Hij ter slachting geleid. gestalte, smarten, aangezicht, waarlijk, geslagen, scheerders, arbeid, ziel. 11. BARABBAS GABBATHA PURPEREN ELKANDER V IJ G E B O O M BARSABAS HASSAHAR D lENAARS III. GENOEG GEDOOD C Y R E N E BEDEKT GEHELE VERLOS- DR INKT DERDEN GEWAAD KONING IV. De Heere is waarlijk opgestaan. Sara, Lea, Aaron, Esther, Wijk, eer. Pi- son, God. CORRESPONDENTIE Eerste een nieuweling, die niet langer meer wachten kon om mee te doen: Katy v. d. J. St. Philipsland. Hartelijk welkom, Katy! Nu er anderen uit jouw dorp zijn begonnen, wil jij niet achter blijven. Daar heb je gelijk in. Nog ge feliciteerd met je verjaardag, hoor! Ik moet ook wel eens helpen aan „de af- was-en-zo". Sjaan T. Ouddorp. Aan jouw brief heb ik al grote aandacht besteed, niet- vifaar? Was dat de tweede keer en het zelfde? Je had gerust kunnen ruilen. Hartelijk gefeliciteerd met je verjaar dag. Nu moet je niet meer schrijven „op een beetje" na. Jaantje v. d. S. Herkingen. Ben ]e nog mee gekund met het uitstapje naar Ouddorp? En hoe is je opstel uitgeval len? Ik begrijp alles: veel werk! School, naaischool en bijlessen vragen al heel wat van je. Een beetje tijd blijft er dus voor de fiets over, als het mooi w( tenminste. Minekee S. Ouddorp. Dacht je da al zomer werd? Het ging er wel x lijken, maar de zomer is er zomaar hoor! Veelal moeten we er lw£L wachten. Is meester lang ziek gewg Jaap T. Ouddorp. Het jaar zett»" niet best voor je in! Maar gelu.kli. alles weer in orde gekomen. Voel niets meer van? En hoe lang rnoe; in het ziekenhuis blijven? O ja, komt nog een brief over; da's ook! Kees S. Berkel. Een brief en briefkaart. KeesDie briefkaart het bedankje voor de mooie prijs. niet bepaald nodig, hoor! Wist jej Van der Hulst dit zijn beste boek v' Zou je misschien niet denken. Ife blij, dat het bij beiden zo goed op si gaat. Lenie den B. Herkingen. Een regeltjes ging toch nog. En uit die regeltjes sprak een lenteboodschaj lammetjes! Wat zullen er in die tu;' tijd een heleboel bijgekomen zijnf Jaap K. Sommelsdijk. Ik weet heel wat van je! Gaat het fietsen if| goed? Elke dag leer je bij, hè? EbI' je het al gewend met je bril? Ik gj dat jij goed oplet op school. Je lej' les zo netjes uit, van geschiej aardrijkskunde en rekenen! Kun jf goed volgen? Annie den B. Herkingen. Nee, il;, niet meer ziek geworden, maar da!f|| toch gauw komen, al is de grieptijJfH wat voorbij. Heeft Aja de raadsel|K| al opgeschreven? Ze mag gerust i, doen en de oplossingen bij die van! lie stoppen. Ellie van D. Zoetermeer. Hoe i; met Annie en Nelleke? Was het nii ernstig? Hoe vond Arj aan het i; trein? Vind je de aardrijkskunde! Zeeland niet moeilijk? Dat kan it' grijpen, want er woont familie ei: doende weet je er al veel van. Liedy M. Oud-Beijerland. Strait je dus naar de andere school. Daii, r, een hele verandering zijn, hoor! Kt 'i'. al die steken wel op de naald hoiif S Voor raglanmouwen heb je nog al: steekje nodig! Ik geloof, dat je u. goed met de breinaalden om kan g; Sjaak van D. Zoetermeer. Ik r dat de kleine operatie bij je zusjes: helpen. Als het niet anders kan,^,& moet het wel. Ben je uitgerust it, ,';ffi vakantie? Nu maar beginnen aaiifiu'è laatste loodjes. -■ Greetje M. Oud-Beqerland. Aan mijn nichtje G raag wil ik een versje schrii R aadselnichtje uit de krant! E n ik hoop: de band zal blijve: E n veel jaren houden stand. T er herin'ring aan het raadslt J aren heb je meegedaan, E n het is naar wens gegaan. April 1959 OomK Miep T. Ouddorp. Toen je schree: je volop in de repetities. Dat is at de rug en de resultaten heb je oc: tussen al gezien. Hoe waren die? gevallen? Jaap M. Oud-Beijerland. Wat e het vlug gaan met het schrijven! li: het aan je schrift Er stond ook nt veel op het programma, hè? Is naar wens gegaan? Allemaal. Het is vervelend, ma heb mijn tijd nog verpraat. Ik t dat de negen kinderen, die nog hoorden, niet boos zijn. Tot volgende week en hartelijk groet van Oom Centrum J. ALLES O 'met en (bij het -Tel.; 11.22.23 Adm Boekl Woensdagavond 25 maart j.l. zag de Geref. kerk te Stellendam haar werk bekroond door de ingebruikneming van het prachtige nieuwe orgel, waarnaar zij met groot verlangen hebben uitge zien. Het Nationale Rampenfonds heeft niet alleen de Geref. kerk dit orgel ge schonken, doch daarmee ook de orgel- cultuur op Flakkee een grote aanwinst gegeven. Het betreft hier een instru ment dat aan de eisen als kerkorgel, dus als taak in de eredienst, voor 100% voldoet. Ook het mooie en toch een voudige orgelfront je past zich zeer goed aan bij de stijl van het echte dorps- kerkie. De fa. Gebr. v. Vulpen orgel makers te Utrecht die dit orgel in op dracht van het Rampenfonds, en onder toezicht van de Synodale Orgel Com missie (S.O.C.) der Ned. Herv. kerk hebben gebouwd, hebben ook met dit orgel getoond, dat qua intonatie, despo sitie, regeerwerk en afwerking in een woord prima is, een van Nederlands beste orgelmakers te zijn. Wij mogen dan ook de Geref. kerk te Stellendam geluk wensen met dit prachtige instru ment. De speciale dienst voor de overdracht en ingebruikneming stond onder lei ding der pastor loei ds. Netjes, die deze opende met samenzang Ps. 98 1-3. Deze samenzang werd door een der organisten mej. Alle Kievit nog bege leid op het harmonium, waarmee tot nu toe de gemeentezang steeds werd begeleid. Na gebed en Schriftlezing heette ds. Netjes alle belangstellenden hartelijk welkom, inzonderheid mr. F. W. Schok king vice voorzitter van het rampen fonds en voorz. der S.O.C. Gebrs. v. d. Vulpen, architect Kloppers uit Middel harnis, afgevaardigden van de Ned. Herv. kerk en Geref. kerk. „Het is deze avond een vreugdevolle en onvergetelijke avond nu wij dit mooie ons beloofde orgel in ontvangst mogen nemen," aldus ds Netjes. Mr. F. W. Schokking sprak namens het Ram penfonds en de Syn. Orgel Comm., stond stil bij de werkzaamheden van het Rampenfonds en de samenwerking met de S.O.C. Vervolgens feliciteerde hij de kerkeraad met deze mooie aan winst en zei dat de S.O.C, er ook hier naar gestreefd heeft dat dit orgel van zodanige kwaliteit is dat het geslach ten mee kan gaan. Tenslotte werd door mr. Schokking het rapport over de eindkeuring door de S.O.C, verricht, voorgelezen en aan ds. Netjes overhan digd, waarmede het orgel op symbo lische wijze aan de Geref. kerk werd overgedragen, met de wens, dat het in strument de gemeente mag begelt tot Gods eer. Mooi Vervolgens speelde Arie J. Kf uit Middelharnis, die door do S was uitgenodigd dit orgel te besf, enige koraalvoorspelen van Wa!: over het Passie koraal „O hoofd bt: met wonden", daarna enige bewet gen over „Wie maar de goede Goc zorgen" van Bach, en tenslotte del tasie en Fuga in A mol eveneens Bach. In deze bewerkingen beluii den wij de diverse mogelijkheden het orgel als ook de voortreffclijb tonatie die zeer beschaafd is. Vooral de laatste bewerking van maar de goede God laat zorgen" e: Fantasie en Fuga kregen in het plet spel een prachtig stralende docli mooie ronde warme klank. Geen let in div. akkoorden werd waargeno: Deze bewerkingen hebben ons bui' gewoon bekoord.^Ook door de vl< aanspraak en lichte aanslag van rein mechanisch orgel kwamen de lijke snelle boeiende passages goei haar recht. Na deze bespeling werd door de; keraarl dit orgel aanvaard. Ds. Netjes dankte mr. Schokking mens de kerkeraad en verzocht dank over te brengen bij het )'ani! fonds en de S.O-.C. voor hun pn' geschenk en vele werkzaamheden dit orgel verricht. Vervolgens i'' ds. Netjes de Gebrs. v. Vulpen' het vervaardigen van het in,strui!' architect Kloppers voor zijn same»', king met de orgelbouwers betrefti het samenstellen van het mooie ori front ontwerp en stond tens nog even stil bij Psalm 69 31 31 „Ik zal de Naam van God pK met een lied enz." Naar aanla- daarvan moeten wij aldus sprekci: geschenk zien in het licht waarin moet staan, n.l. ten dienst van Goij samenzang die nu volgde over GS' werd door de organiste mej. A. R- begeleid op het orgel waarna zij de! tita „Wat God doet dat is welge* van Joh Pachilbel op prima wijze tolkte. Ook in de diverse variatie-, deze partita beluisterden wij de Wj'^ lijkheden in de registratie. De fflW' 4-6 sterk is dusdanig geïntoneer» hij bij het plenumspel als ook derlijk met andere stemmen een: schaafd karakter blijft houdea, echte „oude meestertje" van Pacw deed het voortreffelijk op het n'f- orgel. Daarna werd er gelegenlie'f; boden voor het uitspreken van WestzeedQk Het beste a STOPPEN Telefoon 1 De Coöp. donderdag ring. Ruim" toen de hee het bestuur "Zijn openini 'schillende beleid van overlijden nieuwe led kom gehete dat zij zouc langen van van de Ras 1 taties door Weth. Viss' stuur, oude Herv. geme Middelharn de Geref. 2 't Haringvli Tenslotte sj Menheer ei over „Als schouw". D goed werd slaagd op d slag van d nooit tot o geen enkeli Zelfs een t troffen. Dit als kwade 2 ,ineer te 01 Misbruikt De; jflteen samen; begeleid do heer en dai .sloten. ;c|; Langs del M'de organist SJïnent, en h Min de eredi' ilf Op Flakk meerdere r plaatst in verse gene dat ook df zullen plaa ,Ë3iSe orgelbo ^|apart bezie i'Sde lopende doch elk o ■waarde krij lieden. Dit Stellendam jaar hebbe zen, dat in duurkoop

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 6