EiiAnDErt-niEUws Afscheid Ds. H. van Gilst te Dirksland Hevige oniploffing ie Leiden Bmtenland Ruim 5 V2 jaar de Gereformeerde Gemeente gediend Aan de bevolking van ons eiland Onregelmatigheden bij de stemming Van een geit en nog wat Premie op schieten van houtduiven 3e blad Vrijdag 27 mBart 1959 No. 2782 P. VAN DEN OUDEN o- Ettense veemarkt Bij de jongste verkiezingen voor de Tweede Kamer is gebleken, dat er door de stembureaus zowel tijdens de stem ming als bij het opnemen der stemmen en het invullen van de processen-ver baal hier en daar weer fouten zijn ge maakt. Ofschoon dit te betreuren is, behoeft men zich hierover niet al te zeer te verwonderen. Er moeten over 't gehele land gerekend ongeveer 6 mil joen stembiljetten verwerkt worden. Daarbij zijn de mogelijkheden van on juist handelen der kiezers vele en der halve 90k de wettelijke voorschriften nogal omvangrijk, terwijl na sluiting van de stembus heel Nederland in spanning op de uitslag zit te wachten, zodat het A.N.P., de krantenredacties, radio en televisie graag ten spoedigste het eindresultaat willen weten met als gevolg, dat de tellingen op de stembu reaus onder hoge druk en in zo snel mogelijk tempo moeten geschieden. Wij hebben thans de beschikking over het rapport, dat de Commissie tot On derzoek der geloofsbrieven van de Tweede Kamer heeft uitgebracht en waarin uitvoerig aandacht is gewijd aan diverse onregelmatigheden, die zijn voorgekomen tijdens en na de stem ming. Dit geschiedde vooral naar aan leiding van enkele binnengekomen adressen met bezwaren, met name van mr. Smits uit Bilthoven, die ongeldig- verklaring wilde van de stemming in 5 Amsterdamse bureaus, subsidair een hernieuwde stemopneming in geheel Nederland. De aanleiding hiertoe was het gebeurde met de éne zetel van het Geref. Politiek Verbond, wier stemmen tal om en nabij de kiesdeler lag. De commissie heeft door de griffie der Tweede Kamer een zeer serieus on derzoek doen instellen. Evenals bij vo rige verkiezingen zijn de processen- verbaal van alle stembureaus in heel Nederland nagezien. Het controleren van alle stembiljet ten is onmogelijk, omdat deze in ver zegelde pakken zijn gesloten en zich op de gemeentehuizen bevinden. Wanneer de processen-verbaal nauwgezet zijn in gevuld, en waar geen verschillen be staan tussen het aantal personen, dat een biljet in de bus heeft gedaan, het aantal biljetten, dat door het stembu reau is uitgegeven en het aantal, dat uit de bus is gekomen, kan men aannemen, dat alles in orde is. Maar dit is niet overal het geval geweest. Wederom is gebleken, dat tal van stembureaus het proces-verbaal niet op de juiste wijze invullen. Moeilijkheden ontstaan vooral, als kiezers weigeren een biljet in ontvangst te nemen of als biljetten worden teruggegeven of on bruikbaar gemaakt. Dan vullen de bu reaus dikwijls deze getallen verkeerd in. Natuurlijk verandert dit niets aan de uitslag, want dit heeft geen betrek king op de telling. Maar dergelijke slor digheden, zegt de commissie, mogen niet voorkomen. Ze heeft de indruk, dat de indeling van het proces-verbaal tevoren niet goed wordt bestudeerd en dat het dan later onder hoge druk fout wordt ingevuld. Er doen zich nogal eens ver schillen voor tussen cijfers, die eigen lijk moeten kloppen en dit geschiedt op een groot aantal stembureaus. Men telt het aantal parafen niet goed en even min het aantal biljetten, dat bij de aan vang van de stemming aanwezig is. Er kunnen in het laatste geval b.v. twee biljetten in elkaar gevouwen zijn. Het is gebleken, dat er in niet weinige ge vallen iets meer of .minder biljetten aanwezig waren dan vanwege de ge meentesecretarie was opgegeven. Daar om dienst elk stembureau de voorraad vóór de stemming goed te tellen. Niet zelden is er een opvallend ver schil tussen het aantal parafen en het aantal uitgegeven biljetten.In een stem- district in Den Haag waren er 91 te weinig! Zo zijn er ook tientallen geval len geweest, waarin het aantal uit de bus gekomen biljetten iets te groot of te klein was. Het laatste is mogelijk als er één of meer kiezers hun stembiljet meenemen inplaats van het in de bus te deponeren. Dit komt telkens weer voor zonder dat het stembureau dit op merkt, wat niet onmogelijk is als het vol is in het lokaal. Maar dit schept de mogelijkheid, dat zulke kiezers hun bil jet aan een ander geven, die het mee neemt naar zijn eigen stembureau en het daar tegelijk met zijn eigen biljet in de bus stopt. De commissie ziet daar tegen geen afdoende remedie. Bij stembureau 743 in Amsterdam bleek een verschil van 25 te bestaan tussen het aantal iri de bus gevonden biljetten en het aantal, dat was uitge geven. Bij nazien der turflijsten bleek, dat op dhr. Wagenaar (lijst 6) niet 6, maar 31 stemmen waren uitgebracht. Het proces-verbaal was dus fout. Het verschil bleek echter niet van invloed op de uitslag, ook niet op de kiesdeler. De commissie vond het raadselachtig, dat het stembureau uit dit verschil niet tot een grove fout heeft geconcludeerd. Zij vond het overigens opvallend, dat het grootste aantal onnauwkeurig heden bij de invulling der processen- verbaal werd aangetroffen in de groot ste gemeenten! De kleine zijn over het algemeen keurig in orde. Als verkla ring daarvoor worden genoemd: 1. in de kleine gemeenten doen zich veel minder complicaties met kiezers voor, 2. daar zijn de leden der stembureaus persoonlijk aan het gemeentebestuur bekend en weet men, wat men aan hen heeft, terwijl in de grote steden enige duizenden mensen moeten worden in geschakeld, waarbij er zijn, die blijk baar niet voor hun taak berekend zijn. Men zou hieraan kunnen toevoegen, dat op de dorpen de processen-verbaal. Worden ingevuld door de gemeentese cretarissen zelf of door deskundige ambtenaren. De commissie adviseert de Minister van B.Z. dan ook de aandacht van de colleges van B. en W. er nog eens op te vestigen, dat men alleen geschikte voorzitters en leden der stembureaus aanstelt. Ook andere fouten worden echter wel gemaakt. Zo werden ergens 2 biljetten. waarop wel een lijstnummer, maar geen enkel stemvakje rood was ge maakt, als geldig aangemerkt, wat in strijd is met het 4e lid van art. LS'der Kieswet. Alleen het ten dele rood ma ken van een wit stipje kan worden ge tolereerd. Ook waren er klachten over de onduidelijke opgave van het adres van een stembureau (Eindhoven), van een voor ouden van dagen en invaliden (door een trapje) moeilijk bereikbaar bureau 'Amsterdam) en wegens de .te grote afstand (Voorburg). In Nijmegen is de klacht geuit, dat drie stemhokjes aan de achterzijde onvoldoende waren afgeschermd. In Amsterdam hielp in bureau 667 een minderjarige jongen stembiljetten openvouwen, op lijstnum mer leggen en tellen. Wat het laatste betreft, wijst de com missie erop, dat de Kieswet toestaat, dat plaatsvervangende leden en ge meenteambtenaren, die door B. en W. zijn aangewezen, meehelpen, maar als anderen assisteren, zijn deze daartoe onbevoegd. Naar aanleiding van diverse klachten h'eeft de Commissie na mach tiging van de Minister van B.Z. opnieuw de biljetten van 6 Amsterdamse bureaus doen natellen. Daarbij bleek, dat uit eindelijk alle uitslagen overeenstemden met opgave der stembureaus, behalve dat 1 stem méér was uitgebracht op de heer Hofstra. Maar dit beïnvloede de einduitslag niet. In Groningen (stad) word nog een slordigheid gesignaleerd. Daar werden daags na de stemming 3 stembiljetten waarop voor het G.P.V. was gestemd, door een gemeenteambtenaar, die de zaak moest opruimen, in het lokaal op een tafel aangetroffen. Ze bleken wel meegeteld te zijn, maar de commissie vond het een ernstige slordigheid. In Delft stemde een kiezer in een verkeerd bureau zonder dat men er erg in had. Later kwam iemand met een zelïde nummer op de oproepingskaart, die er werkelijk moest zijn. Zo kwam er in bureau 21 een biljet te weinig en in 22 één te veel. Men heeft toen de bus ge opend wat tijdens de slemming on geoorloofd is en een willekeurig bil jet naar het andere bureau overge bracht en een blanco-biljet van dat an dere bij de voorraad van het eerste ge legd. Zo klopte de zaak weer! Het leek ons wel aardig, dit alles eens te vermelden, opdat men zien kan, dat er nog heel wat aan zo'n stemming vast zit. BELASTINGCONSULENT Voorstraat 18 - Sommelsdijk Telefoon 01870-2737 Geen verzekeringen Oost en West Het ziet er naar uit, dat de Grote Vier elkaar dit voorjaar toch zullen ontmoeten aan de conferentietafel. Na veel heen en weer gepraat heeft Chroestsjow laten weten dat hij in stemt met het idee van een ministers conferentie, te openen op 11 mei. Ei genlijk accepteerde de Russische pre mier dit voorstel te vroeg, want offi cieel was het nog niet gedaan! Wel een teken dat er bij de Russen animo is voor een dergelijke bespreking! Tussen Oost en West was er steeds verschil over de vraag of er meteen een topconferentie moest plaats hebben of dat deze topconferentie moest worden voorbereid door de ministers van bui tenlandse zaken. Rusland wilde het eer ste, het Westen, met name Amerika voelde meer voor het laatste. Op zijn reis door de Verenigde Staten heeft premier Mac Millan van Engeland met president Eisenhower gesproken over de mogelijkheden voor een eventuele topconferentie. Het gevolg Is geweest, dat Eisenhower, die er niet veel van verwacht toch in principe heeft inge stemd met de Engelse voorstellen, ech ter op voorwaarde, dat er eerst een mi nistersconferentie zal worden gehouden. Pas als deze ministersconferentie hoop geeft op resultaten, dan wil Amerika ook aan een topconferentie deelnemen. Rusland wilde aanvankelijk liever geen ministersconferentie, maar heeft uit eindelijk toch toegestemd. Op deze ministersconferentie zal het vooral gaan over Berlijn en over de gehele Duitse kwestie. Chroestsjow wil een vredesverdrag met Oost-Duitsland, maar het Westen zal zijn positie in Berlijn niet door een dergelijk vredes verdrag laten ondermijnen. Het is maar de vraag wat de Russen daartegenover zullen stellen. De Russische politiek is grillig en zeker die van premier Chroestsjow, op wie, zoals reeds her haalde malen gebleken is, weinig staat valt te maken. Egypte en Rusland Het botert tegenwoordig niet tussen de Sowjet-Unie en de Verenigde Ara bisch Republiek (de unie tussen Egypte en Syrië). Enige tijd geleden heeft Chroestsjow in een openbare redevoe ring de president van de V.A.R., Nas ser, „een heethoofdig mens" genoemd. Ter gelegenheid van de verjaardag van de Arabische Liga heeft Nasser een toespraak gehouden en daarin de bal teruggekaatst. Nasser merkte onder meer op, dat het communisme van de Sowjet-Unie voor de Arabische wereld minstens even gevaarlijk is als het ka pitalisme van het Westen, en dat de V.A.R. zich daartegen met evenveel kracht zal verzetten. In dezelfde rede haalde Nasser heel wat oude koeien uit de sloot, o.a. de crisis om het Suez-kanaal in november 1956. De Sowjet-Unie had toen, volgens de Egyptische, president, pas hulp ge boden, toen de strijd werd gestaakt. Ook radio-Moskou heeft zich met de kwestie bemoeid. In een van haar uit zendingen werd Nasser beschuldigd „een woeste en hysterische campagne tegen het communisme te voeren." Uit al deze dingen blijkt, dat Nasser OUDDORP De geit van de heer C. van Dam al hier verkeerde in benarde omstandig heden inzake een „bevalling", waarom dit dier door de dierenarts Wagner van Dirksland in de auto werd meegenomen voor een operatie. In samenwerking met zijn collega Terlouw uit Middelharnis, is de „keizer snede" toegepast en de geit van 2 bokjes en een geitje verlost. De operatie duur de IV2 uur. De gehele geitenfamilie, die later naar Ouddorp is teruggebracht, maakt het best. De dierenartsen hebben aan dit geval wel bijzonder veel zorg en ook tijd besteedt; en de liefde voor het dier komt er v/el mee uit. Op de veemarkt van woensdag 25 maart 1959 werden aangevoerd 281 stuks, waarvan 238 runderen en 43 big gen. De runderen werden bij zeer ruime aanvoer vlug verhandeld, de prijzen aan de hoge kant. In biggen ruimer aanbod met leven dige handel en de prijzen onveranderd. Het slachtvee werd redelijk vlug ver handeld. Prijzen: kalfkoeien 7501050; kalfvaar- zen 650—975; guste koeien 625—750; pinken 450—675; graskalveren 250—350; paarden 600800; biggen 4050; lopers 60—75; vette koeien 2.70—2.90 per kg. geslacht. Dinsdag 24 maart heeft ds. H. van Gilst afscheid genomen van zijn ge meente^ te Dirksland, die hij ruim 5V2 jaar heeft gediend. Er was grote be langstelling in deze dienst: we bemerkten o.m. afgevaardigden van de classis Middelharnis; burgemeester Bos (ook mevr. Bos was aanwezig) met weth. Zoeteman en secr. Goemaat waren er namens het gemeentebestuur; ds. J. den Besten en de Eerw. heer C. J. Kesting met nog een ouderling namens de Ned. Herv. kerk; voorts afgevaardigden uit Lisse, de pi. geneesheer dr. Elvé en vele belangstellenden uit het eiland. Aangevangen werd met het zingen van Ps. 122 3, de Schriftlezing was uit Handel. 8 vanaf 26 tot het einde, waarna de scheidende leraar het votum en de zegen uitsprak en voorging in ge bed. Gezongen werd daarna Ps. 133 1, 2 en 3. In zijn voorafspraak merkte ds. van Gilst op, dat scheiden lijden doet. Er zijn in die ruim 5 jaar banden gevallen, die de eeuwigheid zullen verduren. Er is echter een tijd van komen en gaan; de Heere zegt tot Zijn dienstknechten „kom en hij komt, ga en hij gaat". In dit liomen en gaan volvoert God Zijn eeuwige raad, daarnaar geleld te wor den geeft een rustpunt voor het hart. Het komen en gaan van Gods knechten is niet buiten Zijn Woord, waarom spr. voor deze afscheidsure tot tekst nam Handel. 8 26 en 27a: „En een engel des Heeren sprak tot Filippus zeggende: Sta op en ga heen tegen het zuiden, op de weg die van Jeruzalem afdaalt naar Gaza, welke woest is. En hij stond op en ging heen." Het thema was: Philippus' vertrek uit Samaria, en stilgestaan werd ten Ie bij het bevel daartoe; ten 2e de weg waar heen en ten 3e de uitvoering daarvan. Philippus was van diaken Evangelist geworden, hij predikte de Christus der Schriften als de enige weg tot zalig heid; de Joden een ergernis en de Grie ken een dwaasheid. Hij kreeg een bood schap uit de hemel (van een engel) om Samaria te verlaten: „Sta op en ga heen." Spreker zei 5V2 jaar geleden van Els- peet naar Dirksland te zijn gekomen; hij had zich toen aan de gemeente verbon den met de woorden uit hetzelfde hoofd stuk: „En daar was grote blijdschap in die stad". Trots de droefheid die er nu te Dirksland is wegens zijn vertrek mag er ook blijdschap zijn, dat de Heere zijn dienstwerk heeft gezegend en hij niet te vergeefs op het eiland is ge weest. Spr. wilde niet in bijzonderhe den treden, maar er zijn er onder de bediening getrokken uit de duisternis tot Gods wonderbaar licht, van wie er ook al zijn opgenomen in eeuwige heer lijkheid. De Heere zij daarvoor geloofd en geprezen! Philippus krijgt bevel: Sta op en ga heen; het doel waartoe is hem onbe kend. Zo gaan we ook naar Lisse, aldus spreker; we hopen er een geordende gemeente te vinden, maar we weten niet helemaal niet zo communistisch gezind is, als vroeger door het Westen wel werd gevreesd. Dat is ook te begrijpen, als men bedenkt, dat nationalisme nooit bij het communisme steun zal zoeken. Arable gaat zijn eigen weg en laat zich nóch door West, nóch door Oost z'n zelfstandigheid ontnemen. Tibet In Lhasa, de hoofdstad van Tibet, en ook in andere delen van het land, zijn ernstige onlusten uitgebroken en overal worden demonstraties tegen het com- munisme gehouden. I Volgens een overeenkomst van 1951 berust de verantwoordelijkheid voor de defensie en de buitenlandse betrekkin- 1 gen van Tibet bij communistisch China, i In Tibet is in 1952 een militair hoofd- kwartier ingericht en in de hoofdstad Lhasa zetelt een Chinese vertegenwoor diger. Tibet heeft ongeveer zes miljoen inwoners. Volgens nadere berichten zou heel Tibet in opstand zijn tegen China en zelfs zou de opstand naar buiten de grenzen zijn overgeslagen. Premier Nehroe van India heeft geweigerd in te gaan op een verzoek van de Tibetanen om hen te helpen tegen de Chinezen. Hij vond het een binnenlandse aange legenheid, waarmee zijn land zich niet mag bemoeien. wat voor ons ligt. We hebben ons alleen bij de wagen van Zijn eeuwigblijvend Woord te voegen, ook al zal de weg niet altijd glad en effen zijn. Hij hoopte er wel een volk te vinden als te Dirksland, die zich op de weg bevinden die af daalt naar Gaza welke woest is en die alleen hun vertroosting kunnen vinden als hun de vraag beantwoordt wordt: van wiens zegt de profeet dit? n.l. van Hem, die als een schaap is ter slachting geleid, ter verzoening van de zonden Zijns volks. Philippus vertrekt uit de volkrijke stad Samaria en misschien hebben de inwoners gevraagd, wat hij in de woes tijn moest gaan doen. Van beide zijden zijn er „waaroms"; het raadselachtige heeft maar één antwoord: „God wil het!" Het geloof heeft daarin zijn rust punt: „blind in de toekomst, ziende in het gebod". „Waarom wij Dirksland verlaten?" wordt misschien gevraagd, aldus spr. Het antwoord is: omdat God het wil Van Philippus lezen we niet, dat hij in Samaria terug kwam spreker hoopte dit van tijd tot tijd wel te doen. Spr. wenste dat er iets van de blijdschap zou zijn waarmee de Moorman zijn weg vervolgde, zowel voor hem als voor het volk des Heeren hier. Blijdschap die meer vreugde in hart geeft, dan de we reld kent, n.l. van die Koning, die van Israels God is gegeven. Toespraken Na de ontvouwing van de tekst- woorden richtte ds. van Gilst zich tot burgemeester Bos, en dankte hem dat hij met de wethouder en secr. de bur gerlijke gemeente vertegenwoordigde Hij bad hem Gods zegen toe op zijn ar beid en wenste hem ook huiselijk met vrouw en kinderen het beste toe. Ds. den Besten en de afgevaardigden van de Ned. Herv. kerk wenste spr. toe, dat zij onder biddend opzien tot de Grote Ambtsdrager uit de hemel het ambt hen op de schouders gelegd zouden mogen vervullen. De afgevaardigde van de Chr. school, (het hoofd dhr. Jansen) werd toegesproken en wijsheid toege- beden om de kinderen te onderwijzen zoals het doopformulier zegt: „dat zij in het Rijk Gods niet kunnen komen, tenzij van nieuws geboren worden." Meester de Bode werd apart dank gezegd voor de bijstand bij het cate chetisch onderwijs. Aan het classicaal verband had spr. prettige herinnerin gen; met aangenaamheid had hij onder de gemeente verkeerd. Spr. wenste de afgevaardigde ouderlingen sterkte en bemoediging toe in hun vaak moeilijk en zwaar werk. Met zijn kerkeraad had hij 5V2 jaar in- en uitgegaan; steeds is het goede voor elkaar gezocht en spre ker kon de broeders verlaten zonder dat er iets is, dat scheiding te weeg bracht. Tenslotte richtte spreker zich tot zijn gemeente, waar hij al die jaren in zwakheid had gepredikt, hen leven en dood, zegen en vloek had verkondigd. De Heere zal er op terug komen, aldus spreker; het zal zijn ten oordeel of tot een eeuwig voordeel. Gelukkig mogen van het laatste ook de bewijzen zijn en wie weet wat er nog in het verborgen ligt verzuchtte spreker. Wij zijn met U in bepaalde omstandigheden verblijd geweest, bij geboorte, huwelijk, jubilea e.a. en ook bedroefd aan de sterfbedden of wanneer wij stonden op de doden akker. Er zijn er ook bij geweest, die we een „tot weerziens" konden toeroe pen, want zalig zijn de doden, die in de Heere sterven. Spreker bad de gemeen te de zegen des Heeren toe, hoopte dat zij zich zouden voegen onder de lezing van de oudvaders, wenste dat de Heere spoedig de man Zijn raads zou zenden om de ledige plaats te vervullen en de Grote Herder der schapen hen zou steu nen, sterken en schragen en volmaken in alle goed werk. De catechisanten riep spr. voor de laatste maal toe hun Schepper te ge denken in de dagen hunner jeugd; de J.V.; M.V. e.a. verenigingen, de leiders en leidsters bad hij 's Heeren zegen toe en de koster en zijn vrouw dat zij de deuren van Gods huis niet om niet zou den moeten openen en toesluiten. Tenslotte richtte hij, mede namens zijn vrouw het woord tot zijn oud-vriend van Prooyen (tuinman) die veel werk voor hen in liefde had gedaan. De Heere vergelde het U en spr. besloot met de wens dat de Heere allen gedach tig zou zijn. Burgemeester Bos sprak daarna na mens het gemeentebestuur en wees er op, hoe ds. van Gilst ruim 5 jaar de leiding onder een groot deel der ge meente had gehad tot hun geestelijk en daarmee ook tot hun maatschappelijk heil. Gezien tegen de achtergrond dat de Godzaligheid tot alle dingen nut is, heeft de kerk met de burgerlijke over heid daarin iets gemeen. Spr. drukte zijn waardering uit voor de vele arbeid in die 5 jaar verricht en hoopte dat de Allerhoogste er zijn zegen over zal ge bieden, tot uitbreiding van Zijn Konin krijk. Ds. den Besten trok bij dit afscheid een vergelijk met de vuur- en wolkko lom boven de tabernakel van Oud-Is- raël. Wanneer zij moesten wegtrekken trok de wolkkolom op van boven de ta bernakel. Voor U is nu het bevel geko men om op te trekken, dat die wolkko lom U voorgaat moge U tot troost zijn, aldus spreker, die hem voorts lust en kracht toebad om de grotere gemeente van Lisse te dienen. Persoonlijk dankte ds. den Besten de scheidende predikant voor de wijze waarop zij naast elkaar in de gemeente- hadden gearbeid. Hij hoopte dat dit zo zal blijven. Aan mevr. van Gilst bracht spr. dank voor haar vriendelijkheid en medeleven, wat in zijii gezin een blijde herinnering ach terlaat. Hij hoopte dat beiden het in Lisse zouden kunnen vinden en er tot zegen van die gemeente zouden mogen arbeiden. Ouderling N. H. Beversluis van Mid delharnis sprak namens de classis. Toen U kwam waren er 2 predikanten in de classis aldus spr., n.l. ook ds. G. Zwerus, die kort daarop naar Amerika vertrok. Nu. is er droefheid door uw vertrek om dat de classis (met 9 gemeenten) zon der predikant is. Wij hopen ons echter met Gods wil te verenigen aldus spr., die ds. van Gilst dank bracht voor al de arbeid in de classis en voor het vele andere werk gedaan. Hij hoopte dat ook in Lisse zijn ar beid zal gezegend worden en eindigde met de hogepriesterlijke zegen toe te wensen. Ouderling G. van 't Geloof praeses van de kerkeraad voerde als laatste het woord. Hij schetste hoe ds. van Gilst te Dirksland gekomen was en de ge meente had gediend. Met veel opening mocht vaak gepredikt worden, en in de bediening van het Woord, op de catechisaties, op huis- en ziekenbezoek gewezen op de noodzake lijkheid der bekering en ook op de eni ge troost, die er is in leven en sterven. Spreker mocht geloven dat de Heere in de bediening mede gewrocht heeft: ApoUos heeft geplant, Paulus nat ge- Bij een hevige ontploffing, welke zich op het terrein van de N.V. Rijnlandse Metaalbeschermings Maatschappij aan de 5-Meilaan te Leiden heeft voorgedaan, is een persoon om het leven geko men, zijn twee personen ernstig gewond en is voorts grote mate riële schade veroorzaakt. In de Corrund-Straalinrichting is door nog onbekende oorzaak een ge sloten ponton, waarop een luxe jachtje was geplaatst, tot ont ploffing gekomen. Overal op het terrein lagen de brokstukken verspreid. maakt. God de wasdom gegeven. Er zijn banden gelegd en er is nu droefheid, maar de Heere zegt „Mijn Raad zal bestaan en Ik zal al Mijn welbehagen doen." Spreker hoopte dat 's Heeren Aangezicht met hem mede mocht op trekken om hem gerust te stellen en hij aan het einde van al zijn arbeid een maal het genadeloon van een getrouwe dienstknecht zal ontvangen. Ook mevr. van Gilst bracht spreker dank voor de steun aan haar man bij zijn vele werkzaamheden en voor de ar beid onder de meisjes als presidente van de M.V. verricht. Ds. H. van Gilst dankte alle sprekers en hoopte dat hun goede wensen zullen worden vervuld. Ouderling van 's Geloof verzocht de gemeente staande te zingen Ps. 121 4 waarna ds. van Gilst voor de laatste maal de zegen op de gemeente legde. Van de gelegenheid om bij de uitgang ds. en mevr. van Gilst de hand ten af scheid te drukken, maakte de gehele gemeente gebruik. Vermelden we nog dat D.V. donder dag 2 april ds. van Gilst te Lisse be vestigd zal worden en hij zijn intrede zal doen. Er zal die dag een autobus van de R.T.M, rijden met belangstellen den uit Dirksland, om de plechtigheid bij te wonen. HERKINGEN De minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening a.s. heeft bepaald, dat ook dit jaar een premie van 0.75 beschikbaar zal worden gesteld voor het schieten van iedere volwassen hout duif. De houders van een jachtakte en van een vergunning ex artikel 53 van de Jachtwet die deze duiven mogen do den, moeten voor het verkrijgen van de premie beide vleugels van iedere ge schoten houtduif inleveren bij de pro vinciale voedselcommissaris in de pro vincie Zuid-Holland onder overlegging van de jachtakte of vergunning ex art. 53 van de Jachtwet. Indien de vleugels per postpakket of als vrachtgoed wor den opgezonden, dan dienen zij goed te zijn verpakt in een stevige karton nen doos, een houten kistje of op an dere wijze. Onder de aandacht wordt gebracht, dat postduiven en torteldui ven niet mogen worden geschoten en dat voor de holenduif geen premie wordt gegeven. Het adres van de pro vinciale voedselcommissaris is Anna Paulownastraat 26 te 's-Gravenhage. Het is ons een behoefte langs deze weg nogmaals uiting te geven aan onze diepgevoelde dank voor de waarlijk vorstelijke gift, waarmede ons be stuur werd verrast ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van ons Ziekenhuis en ten behoeve van de aanschaf van een nieuw röntgen- apparaat. Wij kunnen de milde gevers(sters) verzekeren, dat dit indrukwekkende bewijs van sympathie en medeleven ons ten zeerste heeft getroffen. Dat een betrekkelijk kleine gemeenschap blijk geeft van zulk een grote offervaardigheid, is op zichzelf al een reden tot grote blijdschap. Het feit, dat deze offervaardigheid in dit geval haar oorsprong vindt in de waardering voor het werk, dat in ons Ziekenhuis wordt verricht, maakt ons stil. Weest U allen ervan overtuigd, dat de ondubbelzinnige uiting van Uw waarderende gevoelens voor ons een extra stimulans zal zijn in de uit oefening van onze taak. Namens het bestuur van de STICHTING VAN WEEL ZIE KENHUIS H. Bos, voorzitter Namens het bestuur van de HERVORMD DIACONALE ZIE KENHUISVERENIGING BET- HESDA Ds. J. den Besten, voorzitter

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 9