Romeins-militaire nederzetting te Goedereede ontdekt Fa. KAPTEIN y v> Gouden huwelijksfeest ie OoHgensplaai Onze nieuwe Tweede Kamer Meditatie Belangwekkende vondsien van 70 jaar na Chrisius ioi in de 3e eeuw Echtpaar P. Verburg'Kabos|j50 jaar getrouwd ;et compleet met 1tsal babyset Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond GOEDE VRIJDAG PASEN TEL. 01870-2004-2704 MAAK BABY'S öli: DE HANDIGE Z¥ BINNENVERINGBED SCHUIMRUBBERBED Volgende week komt Eilanden-nieuws maar één keer Betaling Abonnementsgeid per giro Vrijdag 27 maart 1959 No. 2782 PKINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur '8 avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bt) contract speciaal tarlel erleden week vrijdag kwam de nieu- Tweede Kamer voor het eerst bijeen, at een uur tevoren Minister Struyc- in de Ridderzaal de Staten Gene die daags ervoor ontbonden waren, 'aam der Koningin liad geopend. We ben beide bijeenkomsten bijge- ond. De 'eerste was sleclits een for- iteit en had bij gebrek aan een nrede, uitgesproken door de Konin- weinig om het lijf. De hele plech- 'eid duurde slechts enkele minuten, meeste Kamerleden hadden dan ook gewone kleding aangetrokken' Al- j de Minister was in ambtskostuum, e leden van de Tweede Kamer ver- -ken daarna naar hun eigen gebouw het Binnenhof, waar de vergadering twee uur fjegon. Als voorzitter van -Qg niet geconstitueerde Kamer trad de laatst opgetreden president dr. tenhorst. Van de 150 nieuw geko- en waren er 144 present. We hebben dames en heren nog nooit zo rustig netjes in hun banken zien zitten; er n er tegenwoordig drie in een bank. mand was in de koffiekamer, want er moest bij de allereerste werk- Aiheden tegenwoordig zijn. Een aan- oude bekenden ontbraken, b.v. de en ds. Fokkema, ds. van der Zaal en f. Gerbrandy, die niet herkozen wa- vapwege hun leeftijd. Maar ook wa- er verschillende nieuwe gezichten, ral'bij de K.V.P. en hadden enkele isters plaats genomen onder de Ka leden, omdat ze ook gekozen waren; s. Witte en Kiompé (Luns en Zijlstra en in het buitenland), ■an de rechterzijde was een kleine iging in de plaatsen gekomen. Door verlies van 1 AR en 1 CH zetel kon laats worden vrij gemaakt voor de ieuwelingen van de P.S.P., die tot s behoren, maar'' nu tussen de 3 .P.'ers en de A.R. in zitten. Aan de erzijde waren 2 P.v.d.A. en 4. Comm. tsen vrij gekomen, maar de V.V.D. er 6 meer nodig! De communisten, de verkiezingen politiek hebben leefd 3 van de 7 zitten nu er de V.V.D. r. van Rijckevorsel (K.V.P.) had s in de Ridderzaal heel veel geluk- sen in ontvangst te nemen. Hij' was men weet tengevolge van een ac- van roomse tuinders op een niet- 'estaare plaats -terecht gekomen, r dit ontketende bij de verkiezin- zulk een tegenactie, dat hij alleen en Haag ^/s van alle R.K. stemmen g en in totaal 91.000 voorkeurstem- Zoiets is nog nooit voorgekomen, kan hieruit concluderen, ten eerste mr. van Rijckevorsel een populair is hij is rustig, sympathiek, on- nkelijk, zeer intelligent en een bril- advocaat en bovendien, dat ve- ,geen genoegen namen met de rang- der partijen. Hij moest tenslotte toestemming hebben van het partij- "ur om zitting te nemen, ofschoon ^ettelijk daartoe het recht had droevig symptoom van zogenaamde ocratie doch hij kreeg deze, om- de partijleiding wel begreep, dat er rs een complete revolutie in de par- ou volgen. "ereerst moesten de geloofsbrieven rzocht worden. Dit was in feite al urd ter griffie door een daartoe emde commissie, die bij monde van Zegering Hadders verslag uit- ht. In dat verslag, welks voorle- ruim een half uur duurde, werd nstateerd, dat alle Kamerleden, die ereiste stukken hadden ingezonden, en worden toegelaten. Bovendien dit rapport nog uitvoerig in' op de "aren, die waren ingekomen tegen gelmatigheden bij de tellingen, op we in een apart artikel terug- en. (Zie 3e blad redaktie). arna ging de voorzitter over tot de 'ging van alle Kamerleden. Hijzelf reeds 's morgens in handen der Ko- in de eden afgelegd. Dit is altijd plechtig ogenblik, hoewel er dit- 1 door het massale wel iets van ver ging. Elk Kamerlid is volgens,de dwet verplicht drie eden (of be- n) af te leggen. De eerste is die van w aan de Koning en het Statuut het Koninkrijk; de tweede is de naamde züiveringseed, waarin v€"r- ^d wordt, dat men geen giften of n heeft beloofd of gegeven om erlid te worden en deze ook'als erlid niet zal aannemen; en de der- s de eed van getrouwheid aan de dwet. De voorzitter liet niet, zoals ikelijk bij de beëdiging van één w Kamerlid, de leden één voor één zijn zetel komen, maar verzocht op hun plaats te blijven zitten en staande, na afroepiAg van hun de eden af te leggen. Onder diepe las de commies-griffier mr. dr. s de namen af, wat in drie ronden st geschieden. e hebben daarbij eens nagegaan, eel van de 1444 Kamerleden de be- allegden. Het beek, dat alle Ka- eden van de A.R., de C.H., de K.V. e V.V.D. en de S.G.P. de eed afleg- In totaal verkozen 31 leden de be- (in plaats van de eedsformule „Zo lijk helpe mij God almachtig" dt dan gezegd ,Dat verklaar en be- ik") Van de 2 leden der nieuwe legde er één de belofte en de an- (ds. van der Veen) de eed af, de "unisten alle 3 de belofte, zodat de 48 P.v.d.A.-ledën er 27 de be- aflegden,' w.o. de oud-minister hof en Vondeling benevens mr. "er, terwijl prof. Samkalden (die Jood is) en oud min. Hofstra de eed den. J.l. dinsdag werden nog 3 le- toegelaten, w.o. 2 P.v.d.A.-ers van De ware Goere Vrijdag-viering naar de inwendige mens, in de mystieke unie met Christus komt neer op het vol gende: Paulu's zegt n.l.: eertijds, leefde ik zonder de Wet. Wat wil hij daarmee te kennen geven? Hoe leefde Paulus in zijn eertijds zonder de Wet? Hoe kan hij zulks be weren, hij die zelf verklaart, dat hij naar de strengste fariaeese opvatting der Wet onberispelijk leefde? Neen, Paulus bedoelt niet, dat hij de Wet met zijn verstand niet kende, noch dat hij uitwendig vormelijk maar niet trachtte te onderhouden. Integendeel daar ging hij als een echte farizeeër als in op. Maar dat was het nu juist. Hij kende de Wet niet in haar ware bete kenis en bedoeling; 't was slechts een ,letter-godsdienst", en dat was hem toen leven. Hij meende te leven als hij al<; een farizeeër onberispelijk scheep te wandelen. Hoe kon hij het zonder Borg af; dat was leven, ja in eigen schatting en aan voeling. Maar toen het gebod gekomen was, d.w.z. toen hij die Wet m hare ware betekenis en kracht leerde kennen toen de Wet ernst met hem ging maken, en hij alzo met de Wet, toen is het gebod, dat eertijds op zijn manier hem ten leven was, hem de dood bevon den (Rom. 7 9 en 10).' Toen de Wet geestelijk functionne- rend inkwam, is het gebod, dat ten le ven was, hem de dood geworden. Dat is iets van het mét Christus gekruisigd worden, met Hem sterven en begraven worden. En dit alles, opdat hij tot de opstanding der doden (enigermate!) mocht komen. Ja juist enigermate; want die opstan ding is nog maar zo weinig hier; elke, de minste beweging aan, als ook de vol ledige wegwenteling van de steen is, vergeleken bij de vole glorie-ering van dat leven uit en met Christus, hier nog slechts „enigerma,te" opstanding. Maar ze is er onafscheidelijk aan verbonden. Pasen hangt af van de ware volle Goede Vrijdag; maar is die Goede Vrijdag er ook, dan is Pasen ontegen- houdbaar! Zo ten opzichte van de Christus, als ook van Zijn volk. Nu Golgotha waarlijk Golgotha is, is de Wet ook in ere hersteld. Ze is niet vrucht^'lfios afgekondigd, als behorende bij b'ji ^-fl^deverbond. Het Verbonds- huwelijk wordt naar de huwelijkswet beleefd, én naar de manier der recht- vaardigmaking, èn naar de regel der heiligmaking. De oude mens sterft met Christus, en wordt met Hem begraven, doch niet op dat aan sterven en dood het laatste woord verblijve. Zulke mystiek is veel eer Boeddhistisch dan Christelijk te noemen. Christelijke religie is: sterven tót opstanding. Christus' sterven begint feitelijk met Zijn geboorte. Zijn opstanding eveneens Zo ook in de gelovige. Sterven en op staan zijn de twee polen van het ene leven der wedergeboorte. Van Sinaï naar Golgotha, en van Golgotha naar Sinaï terug; naar Sinaï terug zonder echter iets meer te behoe-' ven te vrezen van de vloek der Wet. Uit de „Heilsfeiten" In de vroege Paasmorgen gingen de vrouwen, enige discipelinnen van de Heere Jezus, uit naar het graf. Ze had den nog niet het heldere inzicht in al deze hierboven genoemde heilszaken. De Paaszon was alree verrezen, maar haar stralen moesten nog heur bezwaar de en donkere harten doortintelen. Vol bezwaren, hoe innig ook reeds aan dé Reere Jezus verbonden, gingen ze op weg. Wie zal ons de steen afwente len? Ach, het is zo'n bekende vraag; bekêhd bij allen, die in overtuiging, in 9ntdekking en ware bekommernis zon dag 5 en 6 van de Catechismus inwen dig in de 'ziel doorleven. De steen was zwaar, en daarenboven verzegeld. Letterlijk en figuurlijk ver staan. Letterlijk; want het moet een grote steen zijn geweest, welke een graf gewelf kon bedekken; daarbij had de „Staat" de steen verzegeld. Wee, wie het zegel durfde schenden! En dan nog een wacht er voor. Dat is al te saam iets hetwelk figuurlijk gesproken in de ge schiedenis zich heeft voortgezet. Jezus dood; een verzegelde steen voor het graf gewelf; Jezus doodverklaard door een godloze staat, die er een goed ge salarieerde wacht van ongelovige ho.og- en laag-leraren rondom plaatste. Maar het is anders uitgekomen en toen letterlijk, en heel de geschiedenis door ook figuurlijk. Hoe zijn al die wachters telkens als doden geworden, als de krachten van de hemel, als de opstandingskrachten begonnen te wer ken. Hoe hebben niet telkens de be zwaarde „vrQUwen" het geringe, ellen dige, arme volk, maar volk van God, het uitgehouden en gewonnen. Weet ge hoe dit komt? Omdat Jezus leeft! De steen'was al weggewenteld, toen de vrouwen elkaar nog onderhiel den over en bezwaarden met hun on macht. hoe dikwijls heeft God het al herhaald. De steen alreeds weggewen teld, terwijl wij er nog over liepen te zuchten, hoe het toch wel moest. Inderdaad: steen, zegel, wacht. Staat, heüemacht, dit is hier in deze hof niet te vertrouwen; of liever, eeuwig- vast onvertrouwbaar! Adam had in het paradijs de weg nog vóór zich; deze tweede Adam heeft de weg achter zich; doe dat en gij zult leven; en gedaan was alles; dies leven zal triumferen. Omdat God voldaan is, daarom kan Hij van de dood niet gehouden worden; de steen rolt weg en dat wel rechtens. Dit is zo overheerlijk in deze geschie denis; Jezus is door de hemel ontslagen geworden. Lees er toch niet overheen, hoe de Evangelisten verhalen, dat er een grote aardbeving geschiedde; want -----ja want; want een Engel daalde neder, en wentelde de steen af. De steen afgewenteld door een bode Gods. Dus Christus door de hemel, dat is rëchtefas, wettig ontslagen uit de ge vangenis des doods. Is dit niet te noe men afwenteling van de steen van zon- de-schuld? Het is de publieke afkondi ging van ontslag van de Christus uit de straf diepten; het is publieke afkon diging van onze rechtvaardigmaking. Uw zondeschuld? Ze is verzoend, de af gewentelde "Steen roept ons toe: de zoenprijs is zo volledig betaald, dat de Vader er een volkomen genoegen in genomen heeft. De gramschap Zijns toorns is geblust. Wijlen Prof. Wisse Zoals reeds eerder gemeld, worden sinds het najaar 1958 door de Rijks dienst van het Oudheidkundig Bodemonderzoek (R.O.B.) te Amersfoort ont gravingen verricht onder Goedereede in de polder de Oude Oostdijk, met de grootst mogelijke medewerking van de Cultuur Techn. Dienst en de Heide Mij., die daar aan het rüilverkavelen is. Deze ontgravingen hebben tot een' hoogst belangwekkende ontdekking geleid, n.l. van'-een Romeins-m.ilitaire nederzet ting van omstreeks het begin van onze jaartelling tot in de 3e eeuw. De weten schappelijk ambtenaar, ir. J. A. Trimpe iBurger heeft er de leiding, die alle grondlagen en gebouwsporen in kaart brengt. Het geheel beslaat een opper vlakte van ongeveer 1 ha., dat bij stukjes door mensen van de Heide Mij. (uit Ouddorp) wordt ontgraven, die hierin een grote routine hebben gekregen. Er worden ook veel scherven van gebruiksvoorwerpen gevonden, die te Amers foort weer in z'n oorspronkelijke vorm worden teruggebracht. We geven er hiernaast enkele afbeeldingen van. Eind mei zal dit complex geheel in kaart zijn gebracht. Ir. Trimpe Burger Jieeft toegezegd op de binnenkort te houden jaarvergadering van het Streekmuseum Goeree-Overflakkee en tegelijk voor de leden van het Wetenschappelijk Genootschap een uiteenzetting van deze ontdekking onder Goedereede te geven. Gedurende de twee eerste eeuwen van onze jaartelling werd het Romeinse rijk tegen invallen bescheimd door een dunne verdedigingsgordel van castra en castella waarin legioenen en hulptroe pen waren ondergebracht. In Neder- Germanië was het léger in hoofdzaak langs de Rijn opgesteld. Langs deze ri vier zijn talrijke versterkingen uit de Romeinse tijd teruggevonden. Over het bestaan van een kustverdediging in die tijd is weinig of niets bekend. Door de ontdekking van een Romeins-militaire nederzetting op Goedereede en de even eens in militaire richting wijzende vondsten te Domburg, Aardenburg en Oudenburg (België), moet het meer en meer waarschijnlijk geacht worden dat dn Romeinse tijd een vorm van kust verdediging heeft bestaan. In dit verband gezien kan de ontdek king te Goedereede hoogst belangwek kend genoemd worden. De Romeinse nederzetting die gevon- ■«?.;,n werd in de Oude Oostdij kse polder ten noorden van het stadje Goedereede heeft oorspronkelijk langs een breed vaarwater gelegen dat het tegenwoor dige eiland Goedereede van ongeveer noord naar zuid doorsneed. Een steun punt langs een vaarroute is hier denk baar. Het militaire karakter van de ne derzetting komt door verschillende fei ten min of meer duidelijk naar voren. De aanleg is rechthoekig en groots van opzet. Het complex met zijn talrijke gebouwsporen wordt omringd en hier en daar doorsneden met grach ten, welke voorzien zijn van palissade ringen, oeverversterkingen óf bekadin- gen. De nederzetting werd een aantal ke.- ren uitgebreid, waarbij het nieuw aan gebouwde gedeelte buiten het oudere systeem van grachten is koriien te lig gen. Uit' de in de profielen en „vlakken" zichtbare grondsporen blijkt dat de ne derzetting, welke bezet was van om streeks 70 na Chr. tot in de 3de eeuw, enkele malen door brand of verwoes ting is getroffen. In de profielen tekent zich een duidelijke stratlgrafie van de verschillende bouw- en verwoestings fasen af. Door het systematisch onder zoek van deze lagen konden reeds vele belangrijke gegevens verzameld wor den betreffende de chronologie van het aardewerk dat in het zuidwesten van ons land in gebruik was. Opvallend groot is het'aantal gave of nog herstel bare potten dat tot nu toe gevonden ANNO 1870 .1^ V.V Alleenverkoop van de bekende GLORIA PORT en de nieuwe ESMERALDO WIJNEN werd. Een belangrijk bewijsstuk voor het militaire karakter van de nederzet ting vormt de vondst van een zoge naamde wrijfschaal waarop de graffito te lezen is „CONT CASSI" (dit is CON- TUBERNALIUM CASSI) „van de ka mergenoten van CASSIUS". Graffiti met een dergelijke betekenis komen al leen in militaire kampen voor. Voorts werd een fragment van een Romeinse dakpan gevonden waarop een gedeelte van een stempel voorkomt, waarschijn lijk verband houdende met de Classis Germanica (de vloot van Germanië). Pot van gevernist aardewerk, eerste helft van de tweede eeuw. Hoogte on geveer 25 cm. Foto's R.O.B. Amersfoort. L. Biegstraaten wie jhr. van der Goes van Naters de eed en dhr. Baart de belofte aflegde (terwijl hij abusievelijk ook,, de twee vingers opstak!) In totaal hadden dus 28 P.v.d.A.-leden bezwaar tegen de eed. De vraag is, welke conclusie men daaruit mag trekken. Het ligt voor de hand te concluderen, dat deze leden on gelovigen zijn in deze zin, dat ze niet in God geloven. Naar we menen is het doen van de belofte wettelijk alleen toegestaan als men onoverkomelijke be zwaren tegen de eed heeft, ontleend aan zijn opvatting omtrent de 'gods dienst. Er mag een enkele Doopsge zinde tussen' zitten, maar de lest moet andersoortige bezwaren hebben. Dit kunnen soms heel vreemdsoortige zijn, naar we,wel eens gemerkt hebben, maar hoe het zij, het blijkt in elk ge val, dat de meerderheid van de P.v.d.A. fractie of'i^éAoonlijk of voor 't publie ke leven God niet erkent. Overigens inoet het ons van het hart, dat zulk een' massale eedsaflegging niet bevordelijk is voor dé ernst van de plechtigheid. In het algemeen geschiedt ze in veel andere landen plechtiger dan hier. Men kon wel eens overwegen Of het nodig is, de reeds zittende Kamerle den opnieuw' de eed te laten afleggen en of de drie eden niet zodanig kunnen worden gecombineerd, dat slechts één maal de formule wordt uitgesproken. Tenslotte nog iets over de verkiezing van de voorzitter. Dr. Kortenhorst, die reeds elf jaar president is, heeft het in december bij de P.v.d.A. verkgrven. Hem werd door mr. Burger gebrek aan onpartijdigheid verweten tijdens de de- cember-crisis en daarom stemde de P.v.d.A. niet bp hem, maar op de R.K. Fens. De andere partijen bleken dit niet te accepteren en stemden voor eerste ondervoorzitter 'niet meer op de heer Bommel (P.v.d.A.), maar op dhr. Kort hals (V.V.D.) Tweede ondervoorzitter werd weer mr. Roosjen, die zonder dit conflict afgevallen zou zijn, omdat de AR. partij van haar derde plaats ver drongen is door de V.V.D. Intussen tekent deze handelwijze van de P.v.d.A. wel de scherpe verhoudin gen en is er reden te meer tot de ver wachting, dat zij in de oppositie zal blijven, waarover wij niet zullen treu ren. In hun woning Boomgaardpad 25 te Ooltgensplaat, zal op dinsdag 31 maart a.s. het echtpaar Paulus Verburg en Jacoba Kabos, met hun kinderen en kleinkinderen herdenken, dat zij voor 50 jaar zijn getrouwd. Hun huwelijk werd in 1909 voltrok ken te Middelharnis, in welke plaats zij ook beiden zijn geboren. We hebben het echtpaar, dat nog zeer vitaal is (dhr. Verburg is 73 jaar en zijn vrouw 72 jaar) even bezocht om te in formeren naar hun bevindingen en de gang van zaken in deze halve eeuw. Naar zee Wij kregen toen alleen geen verhaal over de laatste 50 jaar, maar dhr. Ver burg begon te vertellen van veel vroe ger. Hij is zeeman geweest en heeft veel meegemaakt, zowel persoonlijk als bij zijn ouders thuis. Op 11 jarige leef tijd (hij had toen 3 jaar naar school ge weest) stapte hij te Middelharnis op de sloep „M.D. 12" van schipper Jaap de Korte, om voor maanden ter visvangst te gaan op de Noordzee. De sloep met de zeilen staat onder een glazen stulp nog op de schoorsteen van de fam. Verburg. De kleine afbeelding staat daar als een stille getuige van het wel en wee dat door de vissers in die dagen werd meegemaakt. Broers verdronken Want toen Paulus met deze sloep op de Noordzee in storm verkeerde, ver dronk zijn jongste broer Hendrik op 14 jarige leeftijd voor de kust van Goeree. Het was op 18 januari 1912. De gehele sloep, toebehorend aan de Rede rij Kolff met als schipper Teun den Braber, verging toen met man en muis. In 1911 op 11 september had een an dere broer (Cornells), varende op de „Vlaardingen 178" reeds zijn graf Sin zee gevonden. Deze logger bleef ook met heel de bemanning op de Noordzee en verdween in de golven. Toen Hendrik niet meer terug kwam mocht Paulus van zijn moeder niet meer terug riaar de zee, want de offers vi'aren voor haar te groot gewfeest. Toch bleef het water roepen, zegt ons de heer Verburg, die in zijn verhaal door zijn vrouw dikwijls werd aange vuld. Ik ging naar IJmuiden op een zandzuiger van de fa. Roggeband maar bleef daar maar een half jaar. Inmid dels was ik getrouwd en daar ik geen huis kon krijgen (ook al woningnood) kwam ik terug naar Flakkee, aldus de heer Verburg. Beurtvaart Jn Herkingen werd ik door beurt- schipjjer D. de Korte als knecht aange nomen en we kregen daar ook een huis. Ik was daar ongeveer 8 a 9 jaar en kwam toen in 1920 naar Ooltgensplaat in de beurtvaart van de heer H. Waling later opgevolgd door zijn zoon dhr. A. Waling. De oude heer Waling voer met de „Vrouw Krijntje" op de zeilen en in 1922 kwam hiervoor het motorschip „Volkerak" in de plaats. Van Waling ben ik toen nog een paar jaar bij beurt- schipper H. van Gent geweest en om streeks 1930 ben ik voorgoed aan wal gestapt en heb mijn werk in de land bouw gezocht, zo vervolgde de heer Verburg zijn verhaal. Ganzen water In de binnenvaart heeft U zeker ook wel eens storm meegemaakt, aldus was onze vraag. Ja, zegt Verburg, maar daar heb ik mij nooit geen zorgen om gemaakt. Omdat ik de zee gewend was, dacht ik dat het maar ganzenwater was. Schipfier Waling ging er met zijn mo tor al gauw doorheen en veel storm hebben we meegemaakt. Om het ver haal niet te lang te maken zullen we maar één gebeurtenis noemen. Bij de (Zie i;oor vervolg pag. 2 Ie kolom) 1 HAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN Doordat we maandag a.s. Tweede Paasdag hebben, kan ons blad a.s. dinsdag- niet verschijnen. Eilanden- nieuws komt dus volgende week maar één keer. Het e.v. nummer komt uit D.V. vrijdagavond 3 april a.s. H.H. Adverteerders, correspondenten en bezorgers, gelieven hier rekening mee te houden. Redactie en Administratie N.V. Eilanden-nieuws Wij attenderen er onze postabonné's op, die gewoon zijn per giro te beta len, dit zo spoedig mogelijk te doen om de hoge incassokosten bij de pos terijen te besparen. De kwitanties voor onze postabonné's gaan de tweede week in april de deur uit. Met uw Giro-overschrijving ad f 1.90 voor het 2e kwartaal bespaart U tel kens 30 cent. De Administratie

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1