Kinderhulp bij kinderleed Echtpaar J. v. d. Groef Oorbeek te Melissantlin het goud Jubileum de heer Joh. E. G. Aupperlee Nieuw kerkorgel in de Geref. Kerk te Stellendam NIEUWS UIT ZEELAND graszaadteelt Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Ling van taxi-chaufifeurs om de doodstraf weer in te voeren HNieuwe Prov. weg ^uwe Tonge - Achthuizen wordt 6 april aanbesteed 375 Veertig jaar trouwe dienst bij fa. Dijkers te Middelharnis Predikbeurten Centrale T^eiling Middelliarnis Wetenschappelijk genootschap De mosselzaadvisserij Dinsdag 24 maart 1959 No. 2781 UNS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS dactie en Advertenties iiitslïiitend Telefoon K 18702629 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. BtJ contract speciaal tarlet 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 "haute er in de linnen laimante sttikgai- 38 t/m 44. Inten. Ie regel wordt een staking uitge- .1 om te komen voor verbetering isociale verbeteringen. Verlioging Jonen. Betere arbeidsvoorwaarden, [re werktijden e.d. meer. In West- .and wordt een staking geprocla- opdat de doodstraf weer inge- zal worden. De bond van taxi-chauffeurs heeft geheel West-Duitsland een taxi- ig aangekondigd van een kwartier eis van de taxi-chauffeurs dat in rDuitsland de doodstraf weer ingesteld, kracht bij te zetten. In ixi-bedrijf hoopt men, dat na op- instellen van de doodstraf de Jlen op taxi-chauffeurs zullen ver- jsren. Directe aanleiding tot de sta tus is de gepleegde roofmoord in" Mün- hen op een taxi-chauffeur door een lant. Dat er ongerustheid heerst is zeer egrypelijk. Ook in ons land komen eigelijke roofovervallen voor. Onlangs een overval door lifters, die een rszoon* op de rand van het graf it. Waarop een actie is gevolgd van lantal vertegenwoordigers die een schildje" voeren met de aanduiding lat ze geen lifters meer mee nemen. Vreselijke" misdaden en de straf is iaak zo betrekkelijk gering. Dat roept weerstanden en acties op lij het volk. Zo nu bij de Duitse chauffeurs. Al- pSZïOs begrijpelijk. Een gruwelijk mis- liijf als roof met moord gepleegd ge- traft met wellicht enkele jaren bevre- ligt het rechtsgevoel niet. In de lichte Op maandag 6 april a.s. zal te Den laag de aanbesteding plaats hebben (an de nieuw aan te leggen Provinciale veg (Tonisseweg) van Nieuwe Tonge laar Achthuizen. Met de uitvoering van iet werk zal vermoedelijk per 1 mei a.s. worden begonnen. Wö geven dit bericht door, dat de andbouwers, van wie de gronden langs ieze.weg zijn onteigend, daarmee (met nzaai enz.) rekening kunnen houden. De aanwijzing voor deze aanbesteding lal plaats hebben op 31 maart a.s. ten tantore van de Prov. Waterstaat in het tCorteweegje te Sommelsdijk. Het wordt een groot karwei; eer deze iveg geheel gereed is zal plm. twee jaar tijdsin beslag nemen. straffen, die opgelegd worden ziet het volk een der oorz&ken van het veelvul dig voorkomen van zware misdaden. Daarin zit zeker wel waarheid. Als dergelijke zware misdaden met de dood werden gestraft zou hét aantal moorden en doodslagen zeker wel ver minderen. Dat is een eis gesteld door de praktijk. Een hogere eis is de Wet Gods. „Gij zult niet doodslaan". En de eis van 's Heeren Woord. Daar wil men tegenwoordig niet van weten. God en Zijn Wet worden verworpen en niet geacht. De menselijke wijsheid wordt hoger aangeslagen dan de Wet Gods. Neen, niet straffeloos. Daar getuigt het ontaarde leven der volkeren wel van. Zo zelfs, dat men op grond van de vre selijke praktijken om wederinvoering van de doodstraf gaat vragen. Zoals door de taxi-chauffeurs in West Duitsland. Men schrijft ons: Een groot deel van de meer dan dui zend kinderen, die de bevolking vor men van de Heldrin Stichtingen te Zetten de Martha Stichting te Alphen a. d. Rijn en de Stichting Valkenheide te Maarsbergen. zijn slachtoffers van mislukte gezinnen. Doordat de ouders er niet voor konden of wilden zorgen, zijn deze gemeen schapskinderen toevertrouwd aan deze protestantse inrichtingen, waar alles in het werk wordt gesteld om hen te hel pen. Meer dan ooit in de laatste jaren het geval is geweest, zijn deze'wel zeer grote gezinnen aangewezen op particu liere steun. In een tijd, waarin bijna nooit meer een grote gift of legaat wordt ontvangen, wordt het door de besturen van deze organisaties bijzon der op prijs gesteld, dat ook in onze gemeente een aantal kinderen bezig zijn om maandelijks een kleine contri butie te innen bij allen, die bereid zijn dit mooie werk te steunen. Wanneer de kinderen met een „He- MaVa"-busje ook bij U aankloppen, wilt U dan uw beurs openen en, den kende aan het t;oede doel, blijmoedig een bijdrage geven?.U weex wel, vele kleintjes maken nog altijd een grote. Inlichtingen kunt U desgewenst ver krijgen bij de plaatselijke correspon dent dhr. A. Langstraat, Meidoornstr. 4 Ooltgensplaat, of rechtstreeks bij het combinatie-adres van de genoemde stichting: „HeMava", Johan van Olden- barneveltlaan 44, Amersfoort, postreke ning 4846. Op woensdag 25 maart a.s. zal het echtpaar Jacobus van der Groef en Jo hanna Oorbeek, wonende aan de Kraayerdijk bij de hofstede van de familie van Rossum te Melissant, met hun kinderen en kleinkinderen de dag herden ken, waarop zij vóór 50 jaar in het huwelijk zijn getreden. De beide oudjes zijn nog tamelijk gezond, al begint op hun leeftijd de ouderdom met gebre ken te komen. Toen wij er kwamen was de krelsse oude baas in de tuin om het huis aan het werk en zijn echtgenote ofschoon deze al veel zieke dagen heeft meegemaakt was monter en opgewekt bezig om hun huisje voor de komende gebeurtenis in orde te brengen. Jacobus van der Groef is 5 sept. 1880 geboren te Sommelsdijk (Kralingen) en chtgenote Johanna Oorbeek op 20 '889 te Melissant, Ze zijn dus resp. 70 jaar oud. Van der Groef is al to de landbouw werkzaam geweest; itt 1927 kwam hij op- het bedrijf van wijlen de heer H. van Rossum en later bij diens zoon dhr. H. van Rossum Jr. wonende, te Dirksland. Met een onderbreking is hij plm. 40 jaar familie van Rossum in dienst ge- toen hij 68 jaar oud was, heeft ;t werk neergelegd, mede omdat rouw toen ziek was. Zijn vrouw haar jonge tijd dienstbode' bij [de heer van Rossum en hun zoon ;en die intussen al 20 jaar is d werkt er al van jongs af, ter- le oudste dochter van het jubile- echtpaar 14 jaar op de hofstede gediend. De familie v. d. Groef wel aan de familie van Rossum den. Nog altijd rijdt vrouw v. bef zondags met de auto van de "ossum's mee naar de kerk. was hij «l de coop. sU' en van <H Vlaardingf taris aan ;ot aan z'! Scheldebai bok, die b' oude hav» n, is bü omen, waa'' et hijswet'l te. van de c oor het va-'van- Zij hebben altijd aan de Kraayers- ^ijk gewoond; eerst meer naar de rich- P T,r ..j^'»Slg^Q'^ de haven, waar 4 oude huisjes \a. westa"^M|»en en later, vanaf 1924 dichter bij rs bij oe jHHBêê", waar zij toen een niéuw huis 'orderd -niesen en nog wonen. Dat was toen yow hen een paleis, en deze huizen ring pas twee aaneengebouwd, in het andere ;ldig vana* woont hun zoon Maarten zien er nog teurig uit. „Met geen stok krijgen ze mij hier vandaan", zei de heer v. d. Groef, toen we hem vroegen of hij niet liever in het dorp woonde. Beiden willen er graag hun levensavond slijten. Vroeger was het wel eens lastig als men zo ver weg woonde en men moest te voet liaar het dorp om boodschappen, maar tegen woordig wordt alles thuis gebracht. Van der Groef wist veel te vertellen over de arme tijd van vroeger; toen ze pas gehuwd waren werkte hij voor 70 cent per dag en uit de poters werden graag de grootste uitgezocht om voor het middagmaal te gebruiken. En moe der de vrouw ging uit bakeren om er wat bij te verdienen. „Het is de laat ste jaren veel beter geworden", merkte ons de heer van der Groef op. Het huwelijk is gezegend met zes kinderen, drie jongens en 3 meisjes, die alle gehuwd zijn. In totaal zijn er 17 kleinkinderen. In hun huisje aan de Kraayerdijk zal het gouden jubileum op eenvoudige wijze met hurl kinderen en kleinkinde ren worden gevierd en al wonen zij ver buiten het dorp, zal het hen op die dag zeker niet aan belangstelling ontbre ken. Als redaktie complimenteren wij hen van harte met deze heugelijke gebeur tenis met de wens, dat de Heere hen nog lang voor elkander spare, tot vreug de van allen, die hen lief en dierbaar zijn. Gedurende veertig jaren is de heer Johan E. G. Aupperlee onafgebroken werkzaam geweest bij het Bouw- en Aannemersbedrijf A. J. Dijkers en Zn. te Middelharnis. Op 23 maart 1919 trad hij er in dienst en begonnen als opper man maakte hij zich allengs meer tech nische kennis en bekwaamheden eigen, zodat hij nu in het bedrijf o.a. geldt als de specialist op het gebied van ter- razowerk. Het jubileum is gisteren maandag niet onopgemerkt voorbij gegaan; de heer Aupperlee werd met zijn familie en de familie Dijkers door burgemeester Hordijk, de wethouders M. K. van Eek en L. van der Waal, sec retaris van Bodegraven en enige an dere officiële personen in de raadzaal van het gemeentehuis ontvangen en daar door de burgemeester hartelijk toe gesproken. Burgemeester Hordijk haalde de be kende uitspraak van Napoleon aan, dat iedere soldaat de maarschalkstaf in zijn ransel draagt, maar stelde vast, dat slechts weinigen die hoge trap weten te bereiken. De heer Aupperlee begon een voudig, maar klom op tot het fijnere handwerk, waarvan hij in vele bouw werken de resultaten heeft liggen. In die veertig jaren is er ook een uitste kende band gegroeid tussen de werk nemer en de familie Dijkers en de bur gemeester meende, dat de jubilaris zo wel op zijn werk als op deze goede ver standhouding met genoegen kan terug zien. Helaas ligt een zware scha duw op het jubileum door het kort geleden overlijden van de jonge patroon, de heer W. Dijkers, maar dit mocht z.i. niet verhinderen om stil te staan bij deze mijlpaal in het leven van een toegewijd werker. De burgemeester kon vervolgen met de prettige medede ling, dat H.M. de Koningin de heer Aupperlee de eremedaille in brons van de orde van Oranje Nassau heeft toe gekend en dat het hem een aangename taak was het eremetaal de jubilaris op de borst te spelden. Het uitreiken van de onderscheiding liet burgemeester Hordijk vergezeld gaan van hartelijke gelukwensen jegens de heer Aupperlee, diens 'gezinsleden en de familie Dijkers. De jubilaris bedankte het gemeente bestuur voor de ontvangst en verzocht de burgemeester van zijn dank jegens H.M. de Koningin te doen blijken. De heer A. J. Dijkers memoreerde, dat de heer Aupperlee reeds in 1919 kon meewerken aan het tot stand brengen van enige kunstwerken en dat hij in 1925 reeds zelfstandig werk leverde. Aupperlee toonde hart voor het werk en leefde volledig met het bedrijf mee. Toen het bedrijf in 1951 opdracht had het grote rusthuis „De Goede Ree" te Sommelsdijk te bouwen, besloot men het terrazowerk in eigen handen te hou den en dit is door de heer Aupperlee tot een keurig eind gebracht. Spr. stak hiervoor de jubilaris een dikke pluim op de hoed. Met ontroering en weemoed sprak de heer Dijkers over het over lijden van zijn zoon, die eveneens de jubilaris zeer waardeesjje. Spr. wenste, dat de heer Aupperlee nog menig jaar zijn krachten in dienst van het bedrijf zal mogen stellen en bedankte hem voor alle medewerking en medeleven, zowel in goede als in slechte dagen. Na de plechtigheid had de heer Aup perlee van alle kanten gelukwensen in ontvangst te nemen en men bleef nog enige tijd gezellig in de raadzaal bij een voor het nuttigen van verversingen en om merkwaardige feiten uit de af gelopen veertig jaren naar voren te ha len. Wij hopen a.s. vrijdag een foto van de jubilaris te plaatsen. SOMMELSDIJK Plotseling sterfgeval Zaterdag overleed plotseling de heer J. J. Haubrich, toen hij met zijn eqht- genote op visite was bij zijn zwager, de heer J. v. d. Boogert te Slikkerveer. De heer Haubrich is bijna veertig jaar bij de R.T.M, in dienst geweest. Begon nen in de goederenloods te Rotterdam kwam hij al spoedig op het plaatskaar- tenbureau en werd later assistentleider van de tramdienst te Middelharnis. Na dien heeft hij als zodanig nog te Kroos- wijk en Numansdorp gewerkt en kwam toen als leider van de dienst te Mid delharnis terug, waar hij tot aan zijn pensioengerechtigde leeftijd heeft ge werkt. De heer Haubrich is bijna G9 jaar oud geworden. Het was een zeer bezadigd en rustig man. Met hem is een goed burger van de gemeente Sommels dijk heen gegaan. Woensdag a.s. zal zijn stoffelijk overschot op de alg. begraaf plaats alhier worden ter aarde besteld. DIRKSLAND Afscheid ds. H. v. Gilst. Hedenavond 7 uur neemt ds. H. van Gilst afscheid van zijn gemeente, wegens zijn vertrek naar Lisse. Boekenruilen. In verband met Goede Vrijdag zal het boekenruilen der J.V. De Zaaier zaterdagmiddag plaats heb ben van 1.30 tot 2.30 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Voor de bouw van het verenigingsgebouw der Herv. Gemeente werd hier in totaal 7800.— bijeen gebracht. Bibliotheek. De chr. bibliotheek aan de Kapoenstraat zal deze week geopend zijn op donderdag 26 maart a.s. des middags van 2 tot 5 uur en sav. van 6 tot 8 uur. HERKINGEN Afscheid ds. H. van Gilst. J.l. zon dagmiddag nam de consulent ds. H. van Gilst te Dirksland afscheid als consulent der Ger. Gemeente te Herkingen. Na de predikatie werd hij hartelijk toege sproken door ouderling de Geus voor al het werk wat hij voor school en kerk verricht had, waarna ds. staande werd toegezongen het 11e vers van ps. 33: „Laat ons alom Zijn lof ontvouwen". Ds dankte ouderling de Geus voor het ge sprokene en wenste de gemeente toe dat de Heere hunne harten richte tot de liefde Gods en tot de lijdzaamheid van Christus. Tijdens het consulentschap heeft ds. van Gilst 55 maal in de Ger. Gem. te Herkingen voorgegaan. OUDDORP -;- Inleveren vakantiebonnen. Zaterdag 28 maart van 1314 uur is er gelegen heid vakantiebonnen van de Bouwvak ken te verzilveren over 2e Paasdag bij de P.V. van het Sociaal Fonds Bouw nijverheid Oosterweg 70. OOLTGENSPLAAT Ophalen huisvuil. Op Goede vrijdag zal er geen huisvuil worden opgehaald in de kom der gemeente en de buurt schappen. Inplaats hiervan zal men ééJr dag vroeger, n.l. op donderdag, het huis vuil ophalen. Gemeente secretarie. Goede vrijdag en zaterdag 28 maart zal de gemeente secretarie voor het publiek gesloten zijn Voor burgerlijke standzaken kan men zich deze dagen vervoegen bij de heer P. Bom, Boomgaardpad 21, des v.m. van 10 tot 11 uur. Paasavond Herv. Vereen. Centrale. Woensdag 25 maart zal de Herv. ver- enigingscentrale in „Elthato" sav. om 7.15 uur een' Paasavond houden. Met deze samepkomst wordt tevens het ver- .i,3'derseizoen afgesloten. Voor Fa. C. V. d. MEIDE VRIJDAG 27 MAART (Goede vrijdag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 7.30 uur ds.- T. Poot. Ger. Kerk 7.30 uur ds. G. C. Muntingh. Chr. Ger. Kerk 7.30 uur ds. M. Tanis. Ger. Gem. 7 uur lezen. SOMMELSDIJK Herv, Kerk 7.30 uur ds. A. Gooyer. DIRKSLAND Herv. Kerk 6.30 uur ds. J. den Besten. Ger. Gem. lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 6.30 uur cand. H. Binnekamp, vicaris te Middelhar nis. Ger. Gem. 7 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 7 uur dhr. A. Terlouw. STELLENDAM Herv. Kerk 7.30 uur ds. H. J. Smit. Ger. Kerk 8 uur ds. W. Netjes. GOEDEREEDE Herv. Kerk 7 uur dhr. T. Vetter. OUDDORP Herv. Kerk 7 uur lezen. Ger. Kerk 7 uur ds. P. A. Zijlstra van Monster. Ger. Gem. 7 uur lezen. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 7 uur dhr. C. J. Kesting. OUDE TONGE Herv. Kerk 6.30 uur cand. C. Kuus van Nunspeet. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 6.30 uur ds. P. van Wakeren. Ger. Kerk 7 uur ds. A. Ttapman. Ger. Gem. 6.30 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk nam. 7 uur ds. Wursten. Ger. Kerk 7 uur ds. Schout. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 7 uur ds. J. van Drenth. Ger. Kerk 7 uur ds. P. Huisman. Ger. Gem. 7 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 6 uur dhr. J. Neijenhuis. ZEELAND ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 7 uur ds. V. d. Haar. Oud Ger. Kerk 7 u. lezen. Oud Ger. Gem. 7 uur lezen. NIEUWERKERK Ger. Kerk 7 uur dr. J. H. Becker. Uienveiling van dinsdag 24 maart 1959 Grove 7.—; middel 6.78; drielln- gen 3.50; picklers 7.90. Aanvoer 105 ton. Het verslag van de lezing van Prof. dr. Zuidema over „Leninisme en Stali nisme" konden we wegens plaatsgebrek in dit nummer niet meer bergen. We hopen het in ons volgend nummer enigs zins breedvoerig op te nemen. A.s. woensdag 25 maart zal in de Ger. Kerk in een speciale dienst te Stellen- dam het nieuwe kerkorgel in gebruik worden genomen. Zoals bekend is na de ramp van 1 febr. 1953 te Stellendam een nieuwe kerk gebouwd, waarin men het na het gereedkomen met een huis- orgel heeft moeten stellen. Het orgel uit de oude kerk dat versleten was en door de ramp had geleden, is niet overge plaatst en gerepareerd, omdat er de toe zegging was van het Rampenfonds, dat er een nieuw orgel zou; komen. Deze toezegging is nu gerealiseerd. Onder super-visie van de Orgelsommissie van de Ned. Herv. kerk (die van advies diende voor nieuwe orgels in de kerk gebouwen van de rampgebieden) is aan Gebrs. van Vulpen, orgelbouwers te Utrecht, opdracht voor het nieuwe in strument gegeven, dat thans gereed en opgesteld is. Het is een één klaviers mechanisch pijporgel, groot 7 stemmen, met aange hangen pedaal en elektrische windvoor- ziening. De fraaie gesloten kas is ver vaardigd van massief eikenhout. De dispositie is als volgt- Quintadeen 16 voet Prestant 8 voet (vanaf F aan het front) Holpijp 8 voet Octaaf4 voet Roerfluit 4 voet Octaaf 2 voet Mixtuur 46 sterk De overdracht In de dienst die door de pastor loei Ds. Netjes zal worden geleid, zal de overdracht van dit orgel (waarschijn lijk) plaats vinden door Mr. F. W. Schokking, vice voorzitter van het Na tionaal Rampenfonds. Bij deze ingebruikname zal het nieu we orgel worden bespeeld door organist Arie Keyzer te Middelharnis, die dan fuga in A mol van Jomcmfwijpvbgkq ten gehore zal brengen Fantasie en fuga in A mol van Joh. Seb. Bach en drie bewerkingen van „Wie maar den, goeden God laat zorgen", eveneens van Bach. Voorts een koraalbewerking van Walter. De twee organisten mevr. L. Krijgs man-Menheer en mej. A. Kievit zullen eveneens het orgel bespelen. De dienst zal aanvangen te 8.30 uur. ■O- BRUINISSE Op 31 maart worden de mosselzaad- banken in de Zeeuwse stromen geslo ten, voor de visserij. Dit is een jaarlijks terugkerende for maliteit die weinig betekenis meer heeft nu zaadval op deze banken de laatste dertig jaar tot de zeldzaamheden be hoort. Intussen gaan de Zeeuwse mossel vissers zich gereed maken voor de mos selzaadvisserij op de Waddenzee. Na Pasen vertrekt bijna de gehele vloot naar de Waddenzee om de voorberei dingen voor deze visserij te gaan tref fen. Want het mosselseizoen is dan afge lopen en men moet gaan denken aan een volgend jaar. Om meer dan één reden zal dit nieu we jaar voor velen belangrijk worden, niet het minst omdat het voornemen bestaat een aantal nieuwe percelen op de Waddenzee in cultuur te geven. Een nieuw perceel betekent voor vele mosselkwekers een nieuwe kans op een bestaansmogelijkheid, want het is te hopen, dat met het uitgeven der perce len toch in de eerste plaats rekening zal worden gehouden met die mosselkwe kers, die reeds jaren hun geluk op de Waddenzee beproefden, maar die tot dusver slechts bedrijfsresultaten hadden omdat het perceel dat zij van de Vis serij Inspectie toegewezen kregen niet voldeed aan de verwachtingen. Want het kweken van mosselen op de Waddenzee eist wel de nodige vakken nis, maar een groot deel. van „succes", dat men op een nieuw perceel heeft, valt tevoren buiten elke berekening. Intussen hebben de mosselkwekers deze percelen niet gekregen zonder te genprestatie, want de garnalen vissers, die ook op de Waddenzee proberen op hun manier in hun onderhoud te voor zien, beweren dat het toewijzen van nieuwe mosselpercelen schade betekent in hun branche, doordat zij visgronden kwijt raken. Om die reden werd een uitkering uit het mosselkwekersfonds geëist, als schadeloosstelling. ST. ANNALAND Eerste zinkstuk op zijn plaats. Eén dezer dagen werd bij de zogenaamde „Kleine Nol" te St. Maartensdijk het eerste van de twee aldaar aan te bren gen zinkstukken op zijn plaats gebracht. De firma Dekker te Papendrecht heeft dit grote zinkstuk ter plaatse klaarge maakt en naar de Kleine Nol geplaatst. In tegenwoordigheid van dijkgraaf H. van Gorsel uit Oud Vossemeer, enkele gezworenen, de heer De Regt van de Provinciale Waterstaat, de technisch hoofdambtenaar J. D. Jagt en vele an dere belangstellenden werd het ruim 800 vierkante meter grote zinkstuk op de wal op de bestemde plaats tot zin ken gebracht. Het tweede zinkstuk zal waarschijnlijk dinsdag of woensdag a.s. worden aangevoerd en tot zinken ge bracht. ST. MAARTENSDIJK Sluiting Jeugdbibliotheek. De jeugd- biblotheek van de Herv. Meisjesver. zal voor dit seizoen gesloten worden op 26 maart a.s. Alle boeken moeten dan in geleverd zijn op de consistorie alhier van 6.30 tot 7.15 uur. Geslaagd. De heren B. Franke en J. A. de Wilde alhier slaagden dezer dagen voor het spuitbrevet. Beiden volgden gedurende 2 winteravonden de cursus aan de landbouwschool te'Scherpenisse die door de B.O.V. aan genoemde school werd gegeven.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1