25-jarig bestaan van Ziekenhuis te Dirksiand \iü/ Fi Analyse van de stembusuitslag Ds. C. van der Wal hield herdenkingsrede HEROPENING VAN MODEHUIS NIPIUS Fablo shirts irma RJo C. V. Wezel Bevolking schonk een gift van ruim 40.000 gulden voor röntgenapparaat M 31e jaargang PEINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Eedactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNRMÏÏNTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tariel Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond BINNENVERINGBED SCHUIMRUBBERBED MEDITATIE Jezus' dorsten PASEN Vrijdag 20 maart 1959 No. 2780 Het ontleden van de uitslag van een verkiezing is een interessante bezigheid waarbij men er ecliter rekening mee moet houden, dat men nimmer tot exacte resultaten kan komen. Men kan nooit precies nagaan, welke verschui vingen zich onder het kiezerscorps heb ben voorgedaan, doch het is wel moge lijk deze tamelijk goed te benaderen. Daartoe willen we in dit artikel een be scheiden poging wagen. Vooraf wijzen we er evenwel op, dat I blijkens de officiële telling van de stem- i men door het maken van fouten op enkele stembureau's, met name in Den Haag, enige wijzigingen in de uitslag gekomen zijn. Deze betreffen in hoofd zaak het G.P.V., dat achteraf 61 stem men minder bleek te hebben, waardoor het juist de kiesdeler (39.996) niet haal de. Het kwam 24 stemmen tekort! De zetel van die partij ging volgens het sy steem der grootste gemiddelden naar de [p.v.d.A., die er nu 48 heeft, hoewel ze [392 stemmen minder had gekregen dan officieus was vastgesteld! Deze veran deringen brengen echter geen wijziging in de beschouwing, die we in vorige artikelen gaven, omdat de sifemverhou- I dingen niet noemenswaard veranderen. Bij de analyse gaan we niet uit van Ihet aantal zetels, omdat dit de verhou- Iding niet precies weergeeft, maar van ihet percentage stemmen der diverse Ipartijen. Dan blijkt allereerst, dat de Irechtse partijen samen in 1956 l53"/o haalden en nu 52''/o, terwijl de llinkse partijen in 1956 verkregen 47»/o len nu ±48''/o. Er is dus een verschuiving lin het kiezerscorps van Vk van rechts [naar linlss. Dat valt dus nogal mee na lalle felle aanvallen op een eventuele ■Christelijke regering. Uit dit gegeven Ivalt echter ook te concluderen, dat de Iwinst van de V.V.D., die volgens de [„Telegraaf" hoofdzakelijk van de Prot. ■Chr. Partijen gekomen moet zijn, voor ■het overgrote deel afkomstig was uit de llinkerzijde zelf en dit kan alleen ge- Iweest zijn van de P.v.d.A. We hebben ■dit reeds in ons artikel over de lande lijke uitslag geschreven en we bemerk- Ken later, dat Prof. Romme in de 1,Volkskrant" tot dezelfde conclusie ge- pomen was. Er is slechts iVo van de pechtse stemmen naar links gegaan. Sfeemt men aan, dat deze alle aan de -ir.V.D. ten goede zijn gekomen, dan Imoet deze 2,4''/o van links gekregen heb ben. Dit kan alleen van de P.v.d.A. af komstig zijn, zodat de winst van de -V.V.D. voor SO'/o van rechts en voor ÏOVo van de P.v.d.A. kwam. Dit lijkt onverklaarbaar, als we zien, dat de P.v.d.A. slechts 2.3»/o achteruit gegaan is en bovendien een aanmerke lijk aantal stemmen verloren heeft aan Ide Pac. Soc. Partij. Er hebben zich ech- per in de randgebieden van de P.v.d.A. nogal verschuivingen voorgedaan. Zij heeft een groot aantal stemmen gewon nen van de Communistische Partij, die het verlies aan V.V.D. en P.S.P. ge deeltelijk hebben gecompenseerd. De '.S.P. kreeg l,8''/o van het totale kie- kersaantal. Het is natuurlijk niet na te gaan in welke verhouding deze afkom stig zijn van de Comm. en van de P.v. I.A., vermoedelijk iets meer van de laatste dan van de eerste, omdat de communisten niet zo pacifistisch zijn aangelegd. Het totale verlies van de P.v.d.A. is dus veel groter geweest dan p,3»/o (aan V.V.D. en P.S.P. samen) naar door de toeloop van communisten bleef het tenslotte beperkt tot 2,3»/o. Zonder de debacle van de C.P.N, had fle P.v.d.A. beslist twee zetels minder sehad. De grootste verschuivingvan kiezers heeft plaats gehad binnen de ping van de rode familie (P.v.d.A., P.S.P., C.P.N.) De vraag kan gesteld worden, of er lich bij de Prot. Chr. partijen behalve pet verlies aan de V.V.D. ook nog ver- Échuivingen onderling hebben voorge laan. Dit is uit de cijfers rdet op te ma- Ken. De A.R.P. heeft aan het G.P.V. prgeleken bij 1956 nog geen 3000. stem- nen. Het is niet onmogelijk, dat de L.R.P. ook nog Hervormde stemmen lerloren heeft aan de C.H.U., hoewel Ie uitslagen van Zuid-Holland, Utrecht in Gelderland, waar dit in hoofdzaak lebeurd zou moeten zijn, maar weinig |anleiding geven tot die conclusie, ^ocht dit in beperkte mate gebeurd Bjn, dan heeft de C.H.U. aan haar lin- lerflank nog iets meer stemmen verlo- len aan de V.V.D. dan haar verlies van |3»/o. Behalve met de percentages kan men ok berekeningen opzetten met de aan- Bllen stemmen. Daarbij moet dan re- tening gehouden worden met het gro- jr aantal kiezers, dat in 1959 vergele- ten bij 1956 ongeveer 5"/o hoger lag. pke partij moest dus nu 5''/o meer Jtemmen behalen dan drie jaar gele ien om op hetzelfde peil te blijven en Jioest dus verhoudingsgewijs eerst zijn landeel zien binnen te krijgen van de TJna 300.000 nieuwe kiezers. Wanneer ge deze S'/o in de berekeningen verdis- onteren, dan blijkt, dat nu globaal |e P.v.d.A. 145.000 stemmen minder leeft gehad; de K.V.P. 10.000 minder; |e A.R.P. 33.000 minder; de C.H.U. 10.000 minder; de C.P.N. 106.000 minder; Ie S.G.P. 6.000 minder; de P.S.P. 110.000 Teer (alles); het G.P.V. 2400 meer; de f.V.D. 205.000 meer. 1 Men ziet hieruit, dat in feite de P.v.d. I' eigenlijk 31/2 kiesdeler (40.000) heeft ^rloren, doch via het systeem van de rootste gemiddelden, dat terecht ge- pnteerd wordt om de restzetels (dit- paal 6) te verdelen, slechts 2 Kamer- ptels verloor. Het aantal Kamerzetels (48) camoufleert dus wel zeer sterk het verlies van de P.v.d.A. Wellicht kan men de stemverhouding bij '"-- -artij als volgt construeren: 140.000 verloren aan de V.V.D. en 60.000 aan de P.S.P., doch 55.000 terugontvangen van de com munisten. De V.V.D. zou bij onze benadering van de verschuiving 140.000 stemmen ontvangen hebben van de P.v.d.A. en 65.000 var; rechts. De P.S.P. heeft o.i. wel een heel eigenaardige en heterogene samenstel ling gekregen. Ze recruteerde haar kie zers uit de P.v.d.A. (wellicht 60.000) en uit de C.P.N. (50.000). Deze verhouding kan uiteraard ook iets anders liggen, maar dat is door niemand met zeker heid te zeggen. Deze partij bestaat dus uit gewezen P.v.d.A.-socialisten en ge wezen communisten. De eersten zijn pacifisten (Viruly b.v.), z.g. socialisten zonder atoombom, tegenstanders van elke defensie, mensen met onwerkelijke ideeën, kunstenaars en wereldvreemde geleerden. Dat de gedeserteerde com munisten hun communisme hebben af gelegd is dubieus. Ten dele heeft de binnenlandse oorlog in de C.P.N, er wel invloed op uitgeoefend. De leiding van de P.S.P. zal echter volop werk. eraan hebben om de .veelal militante commu nisten in haar kring te pacificeren Tenslotte geven we nog een overzicht over de sterkte der partijen in de ver schillende delen van ons land. De P.v. d.A. haalt de meeste stemmen uit Drenthe (42''/o), Groningen (400/0) en Friesland (38«/o). Ook Noord- en Zuid- Holland zijn boven het gemiddelde. Van de grote steden spant Rotterdam de kroon (47''/o), daarna Amsterdam met (BG'/o). De communisten zijn het sterkst in Noord-Holland (10"/o) en Groningen. De K.V.P. heeft uiteraard haar sterkste bolwerk, in Noord-Brabant (74''/o) en Limburg (79°/o). Als we echter zien, dat Noord-Bralpant in 1947 BO'/o en Limburg 94''/o R.K. inwoners hadden, blijkt wel, dat er daar heel wat roomsen niet op de K.V.P. stemmen. De A.R.P. haalt de meeste stemmen percentsgewijs uit Friesland (22"/o), Groningen (17"/o) en Drenthe (15°/o), de provincies met het hoogste percentage Gereformeerden. De C.H. staat boven haar gemiddelde in 8 provincies, vooral Friesland, Zeeland, Overijssel en Gelderland, terwijl de S.G.P. verreweg haar hoogste percen tage in Zeeland haalt. En tenslotte re- cruteert de V.V.D. haar kiezers verhou dingsgewijs het meest uit Drenthe, Noord-Holland, Groningen en Zuid- Holland, vanouds provincies met een grote vrijzinnigheid. HAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN Bestrijding muizenplaag met wezels. Op de Japanse eilanden heeft men erg veel last van muizen. Men gaat daar de muizen bestrijden met behulp van we zels. Daarvoor worden bloeddorstige wezels opgefokt en dan vrij gelaten. Het is echter de vraag of het middel, door gevaar voor andere huisdieren niet erger zal blijken te zijn dan de kwaal. Hierna Jezus, wetende, dat nu alles volbracht was, opdat de Schrift zou vervuld worden, zei: Mij dorst. Daar stond dan een vat vol ediks, en zij vulden een spons met edik, en omleiden ze met hysop, en brachten ze aan Zijn mond. Johannes 19 28—29 Daar ligt nu, godzaligen, de beminde van uw ziel, dorstig op het kruis en Hij moet klagen: Mijn kracht is ver droogd als een potscherf en Mijn tong kleeft aan Mijn gehemelte, Ps. 22 16. Een Mens in het uiterste van Zijn leven snakkende naar Zijn dood, hijgt Hij ook van dorst, en Hij moet het klagen van het kruis: Mij dorst. Hoe was die Fon tein der hoven, die Put der levende wateren, die Springader des levens, die Beek der wellusten, die Rivier stromen- re door het Paradijs Gods, hier zo dor en dorstig uitgedroogd? Die de fontei nen uitzendt door de dalen, dat zij fus ten de bergen henen wandelen; daar al het gedierte des velds uit drinkt en daar de woudezels hun dorst mee breken; Die de bergen drenkt uit Zijn opperza- len, Psalm 104, moet Die hier Zelf om drinken roepen? Daar is nu Zijn sap verteerd als een zómerdroogte; het hart is mat, de tong is droog, de keel is hees; en wat is er onverdraaglijker, vooral voor een ziel togende? Hoe deed het Simson eens klagen! Als hem nu zeer dorstte, zo riep hij tot de Heere: Gij hebt door de hand Uws knechts dit grote heil gegeven; zou ik dan nu van dorst sterven en vallen in de handen dezer onbesnedenen? Richt. 15 18. Ziet hier de ware Simson, die grote Nazireeër; Hij heeft nu de helse mach ten geslagen tot verdoens toe; er is een groot heil door Zijn arm gewrocht, en nu schijnt Hij van dorst te moeten ster ven. En krijgt Jezus al wat te drinken, 't is maar zure edik, een wrange azijn, die Hem de keel te meer ontsteekt en het gehemelte samentrekt. Is dat drank voor een stervende mond, voor een af gematte ziel? Nu mag Hij wel zeggen: Ik heb gewacht naar medelijden, maar er is geen; en naar vertroosters, maar heb ze niet gevonden. Ja, zij hebben Mij gal tot spijze gegeven; en in Mijn dorst hebben zij Mij edik te drinken gege ven; Psalm 69. Wat heeft Jezus al om uwentwil ge leden, gelovigen? Immers het zijn uw zonden, die Hem zo diep hebben doen vernederd; worden. 1. Het sap van de verboden vrucht, door uw voorouders zo gretig ingedron- ken, had u een eeuwige dorst verdiend in de poel, die van vuur en sulfer brandt, daar de rijke man van dorst versmachtte, begerende maar één drup pel water, om zijn tong te verkoelen, Lukas 16 24. En daarom moest Jezus onder het be talen van uw schuld, ook voor U dor sten aan het kruis. Gij had door uw eigen zonden verdiend eeuwig te blij ven liggen in een put, daar geen water in was, om in eeuwigheid te dorsten naar verlossing en nooit gered te wor den. En daarom moest Jezus om uwen twil ook van dorst klagen. 2. Gij had het onrecht en de zonden ingedronken als water; een bittere en onaangename drinkbeker van ondank baarheid ingeschonken voor God en daarom werd er ook wrange edik bereid voor uw Jezus, die Hij moest indrinken. 3. De ongerechtigheden, die over uw hoofd gingen en die als een zware last u veel te zwaar geworden waren, Ps. 38 5, die doen Jezus het hoofd zo ne- derbuigen. 4 Maar vooral uw doodschulden, die doen Hem sterven. De bezoldiging der zonde.is de dood, Rom. 6 23, en dat was het dreigement van God geweest tegen uw stamouders: Ten dage als gij daarvan eet, zult gij de dood sterven. En daarom moest Jezus nu voor u de dood sterven. O, onbegrijpelijke getrouwheid van uw Borg Christus Jezus! Alles, wat er te lijden was, gaarne voor Zijn uitver korenen willende ondergaan, weet Hij, dat er nog dat ene maar overig is, n.l. dat Hij nog met edik gedrenkt moet worden. Hij kan niet sterven, of dat moet eerst nog volbracht zijn. Dorst Jezus zo om uwentwil aan 't kruis, zo leert toch gij ook naar Jezus- dorsten; daarnaar dorst Jezus nu nog in de hemel; dat is Zijn allergrootste begeerte, dat Zijn gelovigen naar Hem en naar Zijn gerechtigheid dorsten. Wel dan, verlaat die springader des leven den waters nooit, maar dorst alleen naar het heil van Jezus: Zalig zijn, die hongeren en dorsten naar de gerech tigheid, want zij zullen verzadigd wor den, Matth. 5 6. Zoekt dan altijd zo gesteld te zijn ge lijk David was. Psalm 42 2, 3: Gelijk een hert schreeuwt naar de waterstro men, alzo schreeuwt mijn ziel tot U, o God. Gij hebt de belofte van verkwikking: O, alle gij dorstigen komt tot de wate ren; en gij die geen geld hebt, komt, koopt en eet, ja komt, koopt zonder geld en zonder prijs, beide wijn en melk. Ziet gij Jezus in Zijn dorst hier edik geven. Leert in zover deze krijgsknech ten navolgen, dat gij Jezus in Zijn dor stende leden ook nooit drinken weigert. Maakt u die goddelozen nooit gelijk, die Jezus tegemoet zal voeren: Ik ben dor stig geweest en gij hebt Mij niet te drinken gegeven. Maar die godzalige, die Jezus prijzen zal: Ik ben dorstig ge weest en gij hebt Mij te drinken gege ven, Matth. 25 35, 42. Maar daarin, dat zij Jezus edik te drinken geven. Wacht u daarvoor hen ooit te volgen, dat gij Jezus, nu in Zijn heerlijkheid, ook nog wrange edik van zonden zoudt inschenken, waardoor Hij op het uiterste bedroefd wordt. Jezus dorst nu naar uw zaligheid, naar uw godzaligheid. Laat het derhalve onbekeerden ook opmerken, die de tijd der bekering ver waarlozen, in hun zonden zorgeloos voortgaan en de aangeboden genade verachten. O, die schenken de dorsten de Jezus een wrange edik in. Ziet gij, gelovigen, Jezus hier van de edik nemen; zo denkt ook, dat het uw plicht is, als het de nood vordert, ook om Zijnentwil, wel wat edik, wat bit ters te nemen. Wordt u een wrange kelk van armoede, van verdrukkingen, van vervolgingen ingeschonken, neemt die ook gewillig aan en denkt, dat dit al mede is, opdat de Schrift vervuld zou worden, die zulks aan Gods kinderen voorspeld heeft Ds. A. Hellenbroek De herdenking van het 25-jarig bestaan van het Paulina van Week en Bethes- da Ziekenhuis heeft op eenvoudige maar wel zeer plechtige wijze donder dagmiddag plaats gehad. Zoals wij tevoren hebben aangekondigd is eerst een samenkomst in de Herv. kerk gehouden waar Ds. C. van der Wal een herdenkingsrede heeft uitgesproken, na afloop waarvan in de hal van het nieuwe kinderziekenhuis een drukke receptie plaats vond. Op deze receptie heeft burgemeester Hordijk van Middelharnis, als voorzitter van de plaatselijke comité's namens de bevolking een geschenk in geld aangeboden, groot 41.014.86, als een bijdrage voor een nieuw aan te schaffen röntgenappara tuur. Het gezamenlijk personeel bood het bestuur eveneens een som gelds aan wel bedrag zal worden aangewend om een van de punten in het nieuwe ge deelte van het ziekenhuis te verlichten. Voor de herdenkingsdienst bestond grote belangstelling; met de besturen van het gecombineerd Van Weel en Bethesda Ziekenhuis, waren aanwezig de gehele medische en leidende staf, vrijwel het gehele verplegende perso neel op enkele na die dienst moesten doen( er was deze middag in het zie kenhuis geen bezoek) met de plaatse lijke vele Hervormde e.a. predikanten uit de onderscheiden kerken van het eiland; R.K. geestelijke; burgemeester Bos als voorzitter met collega's en meerdere wethouders uit het eiland. Burgemeester en mevr. van Heyst uit Naaldwijk; de eerw. heer W. Bouman van Oud-Beijerland, v.h. secr. penn. v. Bethesda, diverse doktoren en meerdere belangstellenden, te veel om op te noe men. Deze foto geeft een beeld van de geheel gemoderniseerde zaak van Modehuis Nipius te Middelharnis, waaruit wel te zien is welk een grote en tevens overzichtelijke verkoopruimte is verkregen. Bij een van de zuilen staat de heer Nipius Sr. Links de heren Noordijk en Langbroek aan het werk. Het openingsverslag is te lezen in het derde blad Rede ds. C. v. d. Wal Ds. C. van der Wal van Muiden de eerste voorzitter van het Bethesda-zie- kenhuis, die daarvoor 25, jaar geleden ook de eerste steen heeft gelegd opende de samenkomst met het votum en de zegen en gaf op te zingen Ps. 103 vers 1 en 2. Vervolgens las hij een aan tal verspreide Schriftgedeelten en ging voor in gebed. Onder het zingen van Ps. 77 7 en 8 werd gecollecteerd voor het Hulpfonds van het Ziekenhuis. Ds C. van der Wal koos tot grond slag van deze herdenking het Schrift woord uit Ps. 77 12: „Ik zal de daden des Heeren gedenken." Z. Eerw. releveerde eerst hoe de si tuatie op het eiland was vóór het zie kenhuis op het eiland kwam. Dit bracht gezien de geïsoleerdheid, vaak grote moeilijkheden, vooral bij acute geval len. Toen dan ook 25 jaar geleden het ziekenhuis kwam bracht dit een grote opluchting en verbetering. Er was lang naar uitgezien, reeds onder ds. den Oudsten te Middelharnis en dr. van Gelder te Nieuwe Tonge. Er bestond een Herv. diaconale commissie, maar het was niet gemakkelijk, om tot op richting te komen. Het sluimerde, tot dat het vorstelijk legaat kwam spr. was toen slechts 6 weken te Dirksiand wat opeens perspectief gaf. Er wa ren nog wel veel moeilijkheden te over winnen vooral om tot een ziekenhuis te komen voor het gehele eiland, wat echter mogelijk werd door samenbun deling van krachten tussen gemeente en de Herv. diaconieën. Ds v. d. Wal noemde daarbij de namen van velen, die aan de totstandkoming hebben me degewerkt en van hen dié voorheen en thans een leidende funktie hebben. Zo noemde hij o.m. de eerste chirurg dr. de Laive, die mede aanwezig was, later opgevolgd door dr. Stoel en de uitbreiding van de medische staf met dr. Jessurun en kortgeleden dr. van Loo voor het kinderziekenhuis. Namen zo als zr. Zevenhuyzen, zr. Tobi, zr. Kooy Rotterdam, Oostzeedijk 330, Tel. 115255 Utrecht, JanslterHiof 5, Tel. 14223 De heer Nipius „mijnheer Ko" zeggen de bedienden altijd, toont ons hier een bruidsjapon uit de fraaie collectie. en thans de besturende zr. Korver, klinken ons bekend in de oren. Ds. v. d. Wal herdacht ook de toegewijde tuin man-chauffeur Knöps, die bij de ramp om het leven kwam en de heer Duhen die ziek is en door de microfoon meeluisterde die de zaken van 't zie kenhuis met zoveel energie behartigde. Zoals wij nu namen noemen, noemt de Bijbel die ook, aldus spreker; wij lezen van diakenen, diaconessen, ge neesheren enz. Van Paulus staat ge schreven: „en zij verheerlijkten God in mij" het komt altijd aan op de ere Gods aan. Z. Eerw. ging dan na de verhou ding van het wonder van God in de wetenschap en van oorzaak en gevolg. Hierbij schetste spreker de grote waar de van de kennis, die God de mens ge geven heeft voor allerlei onderzoekin gen en uitvindingen op medisch gebied en dat in een wereld die verdorven ligt. Het allergrootste is daarbij dat God Zijn Zoon gaf, die Mens geworden is al verdraagt de wereld Hem niet! Pila- tus deed wel de humanistische uitroep: ,.Zie de mens', maar de massa riep: Kruist Hem! De gedachte van het kruis is „vloek", Christus heeft die vloek wil len dragen, al gaat er grote barmhar tigheid uit van Zijn kruislijden. In zijn omwandeling op aarde predikte hij het Evangelie en genas de zieken met welke kwaal ze ook bevangen waren. Spr. bezag het probleem „ziekte en genezing" en haalde aan dat op de sy node de gebedsgenezing behandeld was; over de vraag wat is ziekte en wat is genezing, was alleen al een rapport van 220 blz.! Da Costa heeft gezegd: Op de bodem aUer vragen, ligt der wereld zondeschuld de keerzijde daarvan is dat Christus in de wereld is gekomen om barmhartigheid te oefenen. Spr. be zag de grote lijn dat God Zijn schep ping dienstbaar wil maken aan het werk der barmhartigheid. En in Zijn Voor zienigheid beschikte God, dat toen op Flakkee de lust er was, maar niet het vermogen om een ziekenhuis te stich ten, een miljoen gulden beschikbaar kwam om dit grote werk tot stand -te brengen. Daarom moest nu worden uit geroepen: „Ik zal de daden des Heeren gedenken". Er zijn in die 25 jaar teleurstellingen 'geweest, maar ook veel blijde herin neringen. Het ziekenhuis is voor velen ten zegen geweest, lichamelijk maar ook geestelijk. Voor sommigen, die er in zijn gegaan en niet meer uitgekomen was het belangrijker: „Uw zonden zijn U vergeven" dan: „neem uw beddeken op en wandel". Spreker bracht alle verpleegsters, hoofden van dienst, de medici, de men sen van de laboratoria en de huishou ding onder één noemer: „de daden des Heeren gedenken", met in het centrum de Christus, die door Zijn lijden Zijn grote barmhartigheid toont. Een beetje bij die liefde betrokken te zijn, zal het werk in het ziekenhuis té heerlijker maken, aldus ds. v. d. Wal, die besloot met de wens, dat God de Heere zal voortgaan Zijn zegen te gebieden over allen die in en voor het ziekenhuis arbeiden en ook voor de verpleegden, tot eer van Zijn grote Naam. (Vervolg pag. 2, 1ste kolom) Iedere heer gaat met Pasen ge kleed op z'n Paasbest in de nieuwste modellen en modernste kleuren voor senior en junior. Sportshirts en ruithemden, zoek maar uit bij: Zandpad 10-14 Middelharnis

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1