Herkingen kreeg meevaller uit gemeentefonds |iB--«l||| ,,DAP'-dealer Blokland Zoon bouwt nieuw bedrijf|te Middelharnis Jaarvergadering Chr. Kleuterschool te Ooitgensplaat \soor wollen I De heer C. Hollaar te Ouddorp koniDklijk onderscheiden Plaatselqk Nieuws Onder grote|belangstelling werd eerste steen gelegd Bertjeyeed het best Mooie opdracht vfoor]aciróóto\len naar: Mist - nautof oon Subsidie voor aanleg riolering toegezegd Ettense veemarkt Veertig jaren trouwe dienst bij familie D. Voogd Dp gemeenteraad van Herkingen kwam maandagavond in het openbaar bijeen. De agenda van 12 punten hield niet veelspectaculaire zaken in; op onderwijs gebied moest ex artikel 72 voor aanschaf materieel medewerking verleend, een lokaal moest worden verbouwd, waarmee nogal kosten gepaard gingen. Maar aan de andere kant was er een meevaller van ruim 9000.— door een verhoogde uitkering uit het gemeentefonds. Zeer belangrijk was de toezeg ging die was ontvangen dat binnenkort de riolering met Rijkssubsidie zal kun nen worden uitgevoerd. Dat blijkt te Herkingen wel hoog nodig te zijn. Ver melden we nog dat aan de agenda voor het eerst een korte toelichting was toegevoegd, wat de raadsleden veel gemak zal bieden. Burgemeester Bos opende met gebed. Op deze eerste vergadering m het nieuwe jaar onthield de voorzitter zich van het gebruikelijke overzicht omdat hij nog zo kort hier is. Wel wenste hij de leden en hun gezinnen het allerbeste toe voor 1959. De laatste notulen wer den aangehouden; die van 19 dec. j.I. vastgesteld. Ingekomen was een mededelmg van het overlijden van de oudste inwoner, de heer A. W. Keijzer, die gedurende 5 jaren de gemeente als raadslid had gediend. De voorz. herdacht met een enkel woord deze overledene en be sloot met de woorden: „De Heere God sterke de nagelaten betrekkingen". Bij de ingekomen stukken kwam een belangrijke mededeling voor van de dienst aanvullende civiel technische werken (D.A.C.W.) te Alkmaar dat voor uitvoering van het rioleringswerk te Herkingen t.z.t. de nodige subsidies zul len worden verleend, daar het plan vol doet aan de gestelde eisen. De voorbe reidende zaken, grondaankoop enz. moeten eerst zijn beslag krijgen, waar over het D.A.C.W. nader wenst te wor den bericht. De voorz. lichtte toe, dat de grondaankopen met het Burg. Arm bestuur inmiddels hebben plaats gehad. Spr. deelde mede, dat het districtshoofd hem telefonisch had gezegd, dat er nog 2 gemeenten op het eiland urgentie kregen voor uitvoering rioleringswerk; het was niet zeker of deze werken in eens zouden worden uitgegeven, dan wel in een nader te bepalen volgorde. Daarom was het niet zeker, of er nog dit jaar aan kan worden begonnen, al was de toezegging verblijdend. De raad was er dan ook zeer mee ingenomen. Van Ged. Staten was bericht dat de begroting 1957 was goedgekeurd, be houdens enkele opmerkingen van on dergeschikt belang. Verder waren er nog enige goedgekeurd terugontvan gen raadsbesluiten. De begroting Be scherming Bevolking werd ter kennis van de raad gebracht, die voor kennis geving werd aangenomen. De heer J. C. Kalle: „Je kan er toch niets aan veranderen!" De verordening op de heffing en in vordering van een straatbelasting werd ongewijzigd vastgesteld. De woning Peuterdijk 14, bewoond door D. Mierop. eigendom van de ge meente verkeert in een dergelijke slechte staat van onderhoud en ver toont zoveel gebreken, dat werd voor gesteld deze woning onbewoonbaar te verklaren. De hoofdingenieur-directeur van de provinciale directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid kan zich met deze zienswijze verenigen en adviseerd eveneens tot onbewoon baarverklaring over te gaan. „Kunt U deze man aan een andere woning helpen?" vroeg de heer Hoger- werf. De voorz. antwoordde, dat de termijn van ontruiming inhield, dat naar een andere woning moet worden uitgezien. Door verruiming wordt het mogelijk dit gezin te helpen. Na enige bespreking werd het voor stel goedgekeurd. Een kasgeldlening werd opnieuw aangegaan groot 140.000.— tegen een rente van 2W/o. OnderwUszaken Ter vervanging van leesboekjes in de oude spelling vroeg het bestuur van de Geref. school medewerking voor het aanschaffen van 20 series leesboekjes a 15 stuks, gedrukt in de nieuwe spelling. De kosten hiervan bedragen 600.De inspecteur van het lager onderwijs kan zich met deze aanvrage verenigen. Men keurde het goed medewerking te ver- len ex art. 72 der L.O.-wet 1920. Het bestuur heeft tevens verzocht om het vrijgekomen verenigingslokaal in te richten voor bestuurskamer en vak- handwerken. B en w menen het vrij gekomen lokaal beschikbaar te stellen voor beide scholen voor het vak hand werken en niet voor handarbeid. De kosten van verbetering bedragen 1500 meubilair inbegrepen. Verder is b en w aandacht gevraagd voor een rijwiel bergplaats voor kinderfietsen, waarvan het college meent dat dit niet beslist noodzakelijk is. De heer v. d. Wende vond het bedrag van 1500.voor de inrichting wel krap. Hierop antwoordde de voorzitter dat er nog enige tafels en stoelen wa ren; de gem. architect heeft het on derzocht en berekend. De heer T. Kalle vond het lokaal wel groot, om het tevens als bestuurska mer te gebruiken. Dit stemde de voorz. toe, maar daarvoor konden niet nog eens kosten worden gemaakt. De voor stellen werden daarna goedgekeurd. Van het bestuur van de Ned. Herv. schoolvereniging is een verzoek ontvan gen om medewerking te verlenen ex art. 72 der L.O.-wet 1920 voor het aanschaf fen van 28 sets (bank en stoel), 1 bord trapje, 1 opzetlessenaar, 1 klassebureau, 1 draaistoel en 1 naaimachine. De totale kosten worden geraamd op 2149.De inspecteur van het lager onderwijs gaat met deze aanvraag akkoord. Het is de bedoeling, dat het schoolbestuur voor de financiering van deze uitgaaf een geldlening aanbiedt tot genoemd bedrag Verzocht wordt machtiging te verlenen om met het schoolbestuur deze geldle ning aan te gaan, Wanneer deze aan vraag vfordt ingewilligd dan kunnen alle oude banken uit de school worden verwijderd. De gevraagde medewerking werd ver leend. Verhoging presentiegeld. Met ingang van 1 januari 1954 is de vergoeding aan de leden van de raad voor het bijwo nen van zijn vergaderingen door Ged. Staten vastgesteld op 6.per lid per vergadering. Sedert die datum zijn de kosten van het levensonderhoud voort durend gestegen en daardoor ook de loonnormen voor de diverse groepen van werknemers. In verband hiermede stelde b en w voor aan Ged. Staten te verzoeken het presentiegeld met ingang van 1 januari 1959 nader vast te stellen op 7.50 per lid per vergadering. Dit werd z.h.s. goedgevonden. In verband met de door het rijk in gevoerde incorporatie van de tijdelijke toelage van B'/o op de salarissen van het rijkspersoneel, is door de minister van binnenlandse zaken ca. verzocht om voor het gemeentepersoneel een overeenkomstige voorziening te treffen. Deze regeling werd overgenomen. Te vens werd gesteld -eveneens overeen komstig de rijksregeling een veror dening inzake het uitbetalen van de huurcompensatie over 1959, alsmede tot wijziging van de kindertoelageverorde- ning. Voorschotten. Ingevolge de bepalin gen van de L.O.-wet 1920 moeten aan d'i besturen van de bijzondere scholen op hun verzoek voorschotten worden verstrekt op de gemeentelijke vergoe dingen ex artikel 103, 6e lid en ex art. lOlbis, 5e lid der L.O.-wet 1920. De voorschotten bedragen resp. f 3525 voor de Ned. Herv. school en 2730 voor de Geref. Gem. school, voor wat betreft de kosten per leerling en voor het vakonderwijs resp. 1165,77 en 1074,46, Een meevaller Administratieve wijzigingen in de be groting 1958. Dit betrof hoofdzakelijk aanpassing van de diverse posten aan de werkelijke inkomsten en uitgaven, o.a. de uitkering uit het gemeentefonds is met 3.44 per inwoner vermeerderd m.i.v. 1 januari 1958, zodat deze post verhoogd kan worden met 9542,13. Dit bedrag kwam de begroting 1958 ten gunste; het tekort werd daarmee ge halveerd en kwam op 4527.te staan. Geraamd is de post wegens uitgaven van de jaarwedde van de wnd. burge meester. Wegens kosten van de instal latie van de burgemeester is de be trekkelijke post vèirhóogd met 338.10. Kosten van straatverlichting verhoogd met 927.60. Kosten van de wegen ver hoogd met 942.60 wegens aankoop van trottoirtegels en koud asfalt. Verplaat singskosten onderwijzers bijzondere school moet ingesteld worden op 821.67 Eerste wijziging begroting 1959. Op deze wijziging is geraamd de inkomsten en uitgaven wegens het veranderen van w.c.'s en de premies voor het ver beteren van woningen. Bovendien is geraamd de verhoging van de algeme ne uitkering voor 1959 en de kosten van een sneeuwploeg die intussen is gereed gekomen. Rondvraag De heer Hogerwerf had klachten ver nomen van de vrouwen- en meisjesver eniging over het slechte toegangspad naar de Herv. kerk en consistorie. Dit pad is in onderhoud bij de gemeente. De voorzitter zal dit nader in b en w bezien. Dezelfde vrager informeerde naar de nieuwbouw, waarop de voorz. ant woordde dat er vier woningen in aan bouw waren; de toewijzing van het Prov. Bestuur is nog niet bekend. Waar schijnlijk komt er een toewijzing per gemeente; hoe die zal zijn moet wor den afgewacht. De heer v. d. Wende informeerde naar de speeltuin. Hij had een indruk, dat die in verval raakt. Weth. Witvliet antwoordde hierop, dat er geen toezicht was, waarin wel dient te worden voorzien. De voorz. deelde mee dat geprobeerd zal worden iemand aan te trekken in G.S.W.-verband, die dan mogelijk oolc iets aan het onderhoud kan doen. De heer J. C. Kalle meende dat er te Herkingen niemand voor was, maar volgens de voorzitter kan het ook iemand uit een andere gemeente zijn. De heer Doornhein informeerde wat de heer Klem van plan was met de opgezette verbouw in de open ruimte aan de Molendijk. De voorz. antwoordde dat er een plat wordt gemaakt en er later een bedrijfs pand wordt gebouwd. Het gat gaat dicht het wordt een mooie verbetering. Het pand komt in de rooilijn van het post kantoor. De heer J. C. Kalle informeerde waar de bedrijven uit de gemeente hun vuil moeten laten. De heer Klem heeft pro ces verbaal gehad, omdat hij vuil in het open gat gegooid heeft, op zijn eigen grond. - De voorz. meende dat het zo was, dat vuil niet aan de openbare weg mag worden geworpen. Ook al is het op eigen grond, kan het aan de openbare weg liggen. Spr. zegde toe zich met b en w op een vuilstortplaats voor bedrij ven te zullen oriënteren. De heer J. C. Kalle wees er op, dat de bewoners St. Elizabethstraat nog het emmerstelsel hadden. Nu de polder sloot wordt uitgediept, waar moeten ze er dan mee blijven? De riolering kwam z.i. voorlopig toch niet. De voorz. wilde niet zo pessimistisch zijn op dit punt. Er bleek van gemeen tewege een regeling te bestaan, dat de emmers worden opgehaald. Wethouder Witvliet zei nog t.o.v. het rioleringsplan, dat spoedige uitvoering noodzakelijk was. Herkingen kan niet langer zonder en hij wilde dit de heren van D.A.C.W. nader duidelijk maken. De voorz. was daar niet tegen, maar zegde nogmaals, dat 3 gemeenten op Flakkee urgentie kregen voor uitvoe ring, w.o. Herkingen. Het object is in deze kleinste gemeente het goedkoopst en z.i. het meest nodig, waarom hij meende dat dit wel het eerst aan de beurt zal komen. Dan werd de verga dering gesloten. In de kleuterschool „André Marie" hield de vereniging voor Chr. Nat. Kleuteronderwijs te Ooitgensplaat een ledenvergadering die goed was bezocht. Na gebruikelijke opening door de voorzitter de heer P. van Es, bepaalde hij de aanwezigen bij de opvoeding der kinderen waarbij de school naast het gezin als een aanvulling kan worden gekenmerkt. In de gezinnen hebben de moeders de grootste taak bij de opvoeding, daar de vaders veelal buitenshuis hun werk hebben. Als een ruggesteun is het daarom een voorrecht dat men zijn kinderen kan toevertrouwen aan een school met Chr. beginselen. Voor deze beginselen moeten wij palstaan, aldus spreker. De secretaris de heer W. van Dam Johzn. las vervolgens de notulen en zijn jaarverslag. Hij dacht hierbij aan droeve en blijde dingen, zoals het over lijden van een zoontje van een der be stuursleden, het vertrek van mej. C. Hartman en de komst van mej. M. Quist. Enkele jubilea werden herdacht. Op de school zijn momenteel 60 leerlingen ingeschreven. Verder deelde de secretaris nog mede, dat het bestuur in beroep is gegaan bij de Kroon betreffende het afwijzen door Ged. Staten van een verschil met de gemeente aangaande de waarborgsom. Een uitspraak is nog niet ontvangen. Het financieel verslag werd uitge bracht door de penningmeester de heer C. van Rossum, nadat de heer C. West- steijn namens de commissie tot goed keuring had geadviseerd. In de nieuwe commissie werden benoemd de heren C. Weststeijn (voor de 2e maal). Jon. Bom en C. Labee. Met algemene stemmen werd het af tredende bestuurslid de heer J. H. J. Sturris herkozen. Haringvliet brug Na de pauze gaf het hoofd der school, mevr. Birkhoff-Henny, een uiteenzet ting over het werk der kinderen, dat nu werd bezichtigd. Van oud-materiaal hadden de kinderen een brug gebouwd en één der kinderen gaf deze de naam van de brug over het Haringvliet. Dit deed de voorzitter opmerken, dat zelfs bij de kleuters dit vraagstuk ac tueel is, met dit verschil, dat door hen een brug is gebouwd zonder veel moeite en dat het echte plan bijzonder veel moeite rnet zich brengt. Declamatie De leidster mej. Quist declameerde vervolgens enkele verzen, o.a. een Zuid Afrikaans gedicht „In die kan", „De blinde knaap" en „Paasoverdenking". „Het kind en zijn spel" was het on derwerp dat de hoofdleidster mevr. Birkhoff-Henny behandelde. Het spel is contact opnemen met de buitenwe reld en een taal die wij moeten leren verstaan, aldus de leidster. Het vrije spel is van groot belang voor de kleu ters, zowel geestelijk als lichamelijk. Ook gemeenschappelijk spel onder lei ding is van groot belang, maar het kin derspel is het meer geëigende, daar men hierdoor meer wordt ontwikkeld. N.a.v. dit onderwerp werden enkele vragen gesteld, die door de leidster werden be antwoord. Mej. Quist sprak hierna over het voorrecht, dat onze kleuters een goed gezichtsvermogen hebben. Slotwoord In het slotwoord sprak de Geref. pre dikant ds. P. Huisman over de verant woordelijkheid der ouders ten aanzien van hun 'kinderen. Kinderen zijn teer gevoelig en zij begrijpen veel en daar om is Chr. onderwijs niet nutteloos.- Wat men klein en jong leert bewaard men tot dat men oud is, aldus de predikant Wij moeten uit Gods Woord leven en daarom dankbaar zijn dat men een Chr. Kleuterschool heeft, die men ook door en in het gebed mede helpt dragen. Dan alleen gaan we een goede toekomst te gemoet, aldus ds Huisman. De voorzitter dankte hierna alle aan wezigen voor hun belangstelling en te vens het personeel voor al hun werk en hij wekte op, om lichtdragers te zijn in het opvoeden der kinderen naar de belofte bij de doop afgelegd. Ds. Huisman eindigde met dankgebed. Op de veemarkt van woensdag 4 maart 1959 werden aangevoerd 254 stuks, waar van 204 runderen, 2 paarden en 48 big gen. De runderen werden bij zeer ruime aanvoer vlug verhandeld, de prijzen aan de hoge kant. In biggen gering aanbod met vlugge handel en de prijzen onveranderd. Het slachtvee werd redelijk vlug verhan deld. Prijzen: kalfkoeien 750.1025; kalf- vaarzen 650.950; guste koeien 625 725; pinken 450.—650; graskalveren 250 —350; paarden 600—800; biggen 40— 50; lopers 60—75; vette koeien 2.60— 2.80 per kilo geslacht. Al is de nieuwe DAF-personenwagen nog niet in het publiek en ook nog niet te koop, zo manifesteert zijn aanstaande verschijning zich toch al op diverse wijzen. Daarvan bleek ook op Goeree-Overflakkee, waar de DAF-dealer, fa. L. A. Blokland Zn. te Middelharnis, welks dealerschap zich thans natuurlijk nog beperkt tot de DAF-vrachtwagens, de eerste steen liet leggen voor een geheel nieuw auto- en garagebedrijf, dat medio deze zomer geheel geoutil leerd zal zijn voor de verkoop en service van ons nationale automerkt. Dit gebouw verrijst aan de Molenweg, aan de zuidkant van Middelharnis en zal gelegen zijn aan een door de gemeente splinternieuw aangelegde rondweg. Voor Flakkee was die steenlegging natuurlijk een gebeurtenis van belang, het gemeentebestuur toonde er belangstelling voor, evenals leden van de staf van Van Doome's Automobielfabrieken en meerdere andere vooraanstaande figuren uit de autobranche. Maar de belangrijkste figuur bij deze plechtigheid was toch wel degene, die de eerste steen op zijn plaats bracht, de kleine Bertje Blokland, kleinzoon van de stichter van het bedrijf. Hertje deed het zeldzaam handig, hij nam er alle tijd voor, verspilde geen cement en hield de schare toeschouwers in de grootste spanning, maar de steen kwam precies op zijn plaats en de uit voerder van het bouwbedrijf Dijkers, de heer Izak Mackloet, had daar alle waardering voor en toonde die metter daad door Bertje, nadat deze zijn be langrijke opdracht had vervuld daar voor te honoreren met het daarvoor in de arbeidswereld gebruikelijke loonzak je, welks inhoud precies naar uurloon was berekend. De burgemeester van Middelharnis, de heer P. W. Hordijk, moest na de steenlegging getuigen, dat de nieuwe DAF op Flakkee een voorspoedige start had gehad. Spreker noemde het een be langrijke aanwinst voor geheel Flakkee en voor de heren Blokland in het bij zonder. „Het is een voortzetting van uw bedrijf en we hopen dat U er wel bij zult varen, evenals geheel Flakkee. De DAF staat achter U met zijn vader landse trots, het nationale produkt, de nieuwe DAF-personenwagen en de vrachtwagens waar U al jaren lang dealer voor bent. Zij zullen U helpen de afzet zo veel mogelijk te doen be vorderen", aldus burgemeester Hordijk, die verder hoopte, dat de heren van deze belangrijke beslissing om over te gaan tot nieuwbouw, geen spijt zullen hebben. Na de burgemeester sprak de dis trictschef van Esso Nederland N.V., de heer A. van Beers, die de heren Blok land hartelijk feliciteerde met de plaats waar het nieuwe gebouw komt te staan en stelde vast dat de firmanten met het getij de bakens naar een juiste plaats hebben verzet. Een schone verrassing wachtte de ondernemers Blokland nog door de fe licitaties van de directeur van het grote expeditiebedrijf Gijs van Dongen te Dirksland, toen deze de gelukwensen vergezeld deed gaan van een enveloppe waarin zich de opdracht bevond tot spoedige levering van twee 12-tons DAF-trucs. Dat op het terrein van de nieuwbouw de nationale driekleur en een DAP-vlag wapperden en dat na de plechtigheid de bouwlieden op de gebruikelijke wij ze deelden in de vreugde van deze dag, behoeven we eigenlijk niet te vermel den. Allen gaven met graagte gehoor aan de uitnodiging van Blokland Sr. om de feestelijkheid ten zijne huize voort te zetten. Korte Hoogstraat 22 - Rotter^ TEL. 11.90 „Het komt tegenwoordig nog maar sporadisch voor dat een werknemer 40 jaar achtereen dienst heeft bij een werkgever," dat waren de woorden van de heer Hameeteman, voorzitter van de Holl. Mij van Landbouw afd. Ouddorp. Spr. sprak deze woorden ter gelegen heid van het uitreiken van een medail le en diploma aan de heer C. Hollaar te Ouddorp, die er 40 jaren trouwe dienst heeft opzitten bij de landbouwer D. Voogd Kz. te Ouddorp. Dit jubileum vierde men in intieme kring ten huize van de heer Voogd j.I. maandag. De thans rustende landbouwer zijn bei- da zoons zetten het bedrijf voort heette jubilaris en diens vrouw, bur gemeester Kleynenberg, voorzitter en sekretaris v. d. H.M.v.L. en familie en vrienden welkom. De heer Voogd gaf na enkele woorden van waardering tot de jubilaris gericht het woord aan de bur gemeester, die de bronzen medaille voor de 40 jaren trouwe dienst zou uitrei ken. Alvorens hiertoe over te gaan sprak hij enkele woorden en betuigde zijn er kentelijkheid aan de heer Hollaar. In het tegenwoordige tijdsbestek is trouw vaak zoek, aldus de burgemeester, en het is een groot voorrecht dat wij men sen mogen werken. De lange tijd dat u hier gewerkt heeft is van u, maar u dient te bedenken dat u dat deed met God. Tot slot hoopte burgemeester Kleynenberg dat de jubilaris nog vele jaren in dienst van de f am. Voogd mag stellen. Daarna ging de burgemeester over tot het opspelden van de bronzen medaille op de revers van de heer Hol laar en deed dat tevens namens H.M. de Koningin. De heer Hollaar dankte de burge meester en vroe-g zijn dank over te wil len brengen aan H.M. Alvorens de heer Hameeteman van de H.M. V. Landbouw het woord verkreeg, werd er eerst koffie geserveerd. „Vroeger was het een andere tijd", zo begon de heer Hameeteman. „Vroeger kwam men voor een dergelijk feit niet bij elkaar." En vroeger bestond er tus sen werkgever en -nemer een hechtere band dan vaak thans het geval is." Spr. juichte het toe dat er nog enkelen van de goede garde zijn en hij feliciteerde de jubilaris dat deze tot deze genera tie behoort. Hij wist dat dhr. Hollaar altijd een goede werkkracht is geweest en dat hij met hart en ziel aan z'n werk is verpand. Hij roemde eveneens de goede verstandhouding tussen werk gever en werknemer. De Holl. Mij van Landbouw is altijd blij met een dergelijk jubileum, ook al omdat het in de huidige tijd niet zoveel meer voorkomt en meende daarom de jubilaris een diploma te moeten over handigen. Spr. hoopte dat het een goed plaatsje in de woning zal vinden en wellicht in een lijstje. Na dit officiële gedeelte bleef men nog geruime tijd gezellig bij elkaar. Dhr Hollaar werd door de heer Voogd en diens beide zoons een bromfiets aange boden (dan hoef je niet meer te fietsen naar het afgelegen land, maar kan je rustig „brommen", aldus dhr. Voogd.) Diverse andere geschenken werden nog aangeboden door beide dochters en bei de schoondochters. Uit het gesprek dat daarna volgde vernamen wij nog dat de jubilaris als 25-jarige jongeman op 1 maart 1919 in dienst is gekomen bij dhr. D. Voogd en dat mevr. Hollaar zich nog 8 jaren in dienst gesteld heeft van het gezin Voogd. Tramhaven Numansdorp Bij het westelijk havenlicht is een nautofoon in bedrijf gesteld, die een groep van twee stoten geeft. Haven van Hellevoetsluis Bij het oostelijke havenlicht van de Koopvaardijhaven wordt binnenkort een nautofoon in bedrijf gesteld, die een groep van vier stoten zal geven. SOMMELSDIJK Burg. Stand. Geboren: Trijntje, doch ter van H. J. Schol; Janna Lientje, doch ter van A. Hoogzand en S. P. Broere; Jeannette Clara Wilhelmina, dochter van J. Boom en M. W. Roos; Evelina Antonette, dochter van A. Gooijer en T. Moolenaar; Pieternella Neeltje, doch ter van W. C. Slui en J. Vis; Anna Adrl- aantje, dochter van C. Knape en C. Klein. Overlijden: Huigje Lokker, 74 jaar, ongehuwd; Abraham Arensman, 63 j., echtg. van C. Maliepaard;- Pietertje Ap pel, 78 jaar, wed. van M. Groenendijk; Marinus van der Maas, 86 j., wedn. van P. C. Steenpoorte; Willem Cornells Wa ling, 73 j., echtg. van J. C. Mast; Mag- telina van Gelder, 77 jaar, wed. van M. de Leeuw; Johannis Slis, 88 j., wedn. van W. Berkhout; Trijntje Troost, 78 j.. echtgen. van A. van der Laan; Arendje van Schouwen, 94 j., wed. van H. van den Tol. Huwelijken: C. Lodder, 25 jaar en E. A. Peekstofc 24 jaar; M. Appel, 25 jaap en C. van Nimwegen, 20 jaar; M. Hol laar, 21 jaar en A. M. van der Lee, 26 j. HERKINGEN Diepwries. In de laatstgehouden le denvergadering van de Coöp. Diepvries vereniging „Herkingen" zijn tot be stuursleden herkozen de heren J. Wit vliet en C. D. van der Velde. Oudste inwoners. Wegens overlijden van onze oudste inwoner de heer A. W. Keijzer, is thans de oudste inwoonster van Herkingen wed. Joh. Kievit-Melis sant met 91 jaren, de oudste mannelijke inwoner is B. van der Linde met bijna 91 jaar. OUDE TONGE Oliebollendag. Zaterdag 7 maart a.s. zal door de gymnastiekvereniging OKK een oliebollendag gehouden worden. Door de dames en heren van deze ver eniging zullen huis aan huis oliebollen worden aangeboden. Men hoopt daarmee een bedrag bijeen te brengen, voldoende om de huidige toestellen te kunnen op knappen. Op zaterdag 11 maart zal OKK weer een lentemars organiseren. Wandelsport liefhebbers kunnen nu alvast hun voor bereidingen treffen. Boerenleenbank. Op dinsdag 10 mrt. houdt de Coöp. Boerenleenbank haar algemene ledenvergadering in café „Ka- rel". Aanvang 7 uur. Chr. Jeugdclub. Donderdag 12 maart a.s. te 7.30 uur zal de jeugdclub „De Contactsleutel" aangesloten bij de chris telijke sociale jeugdorganisatie „Wer kende Jeugd" een propaganda-avond houden in het Ned. Herv. verenigings gebouw aan de Kolfweg. Er wordt een zowel muzikaal als voordragend gedeel te gebracht. DEN BOMMEL Coöp. Boerenleenbank. Wij delen nog eens mede dat de vergadering van de Coöp. Boerenleenbank alhier eerst was gesteld op 13 maart, maar thans is bepaald op woensdag 18 maart a.s.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 7