iDe verjaardag van Prinses Marijl R.D.M, kocht groot drijvend dok van Britse admiraliteit Flakkee nog steeds in de mist Brutale kraak onder Middelharnis Spreekbeurten voor de Staatk. Geref. Partij ^le jaargang Dintdag 17 febmari 1959 No. 2771 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Teraardebesfelling de beer Wijnand Dijkers Kringwedstrijd E.H.B.O. Centrale Telling Middelharnis De „Dockyard XV" bood opnieuw hulp Geen toestemming van R.T.M, om Dr. Drees met Dockyard te vervoeren Veerboten (ondanks mist) toch in de vaart PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redacüe en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870-2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870-2017 - Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PEK KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarlel Geschiedenis, leervak van vitale betelsenis. Op woensdag 18 februari 1959 hoopt Prinses Marijke haar 12e verjaardag te [vieren. En dat is niet alleen voor de IKoninklijke ^milie, maar voor geheel Ions volk een oorzaak van vreugde. I Evenals bij de viering van de ver- Ijaardagen van de andere leden van ons. Koninklijk Huis willen wij ook bij de iierdenking van de geboortedag van de Jongste prinses Van onze blijdschap en Idankbaarheid blijk geven. I Mogelijk wordt de vraag gesteld ox Ihet wel zin heeft om bij de verjaarda- feen van de leden van de Koninklijke ffamilie telkens een artikel in de krant Ite schrijven. I Ja, dat is inderdaad van grote bete- Ijcenis. De geschiedenis van Vaderland ten Vorstenhuis is schier onuitputtelijk Irijk, zodat wij er altijd iets over kunnen [schrijven. Er is altijd frisheid in onze [landshistorie, en ofschoon het steeds de- I zelfde stof is, kan er toch altijd weer [een nieuw licht over geworpen worden, [zodat er blijdschap en dankbaarheid is [bij hen, die willen nadenken over de wonderlijke wegen, welke God met ons Vaderland en Vorstenhuis heeft bewan- deld. Maar de geschiedenis van ons eigen land is niet alleen mooi, maar vooral voor de jeugd, die voor een groot deel op de lagere en middelbare scholen wordt gevormd, van vitale betekenis. Wie studeert bouwt aan zijn toekomst. Dit geldt tegenwoordig' bijna voor ieder jong mens. Voor zijn carrière is het van belang dat hij de nodige diploma's be haalt en daarvan is het vereist dat hij de nodige vaardigheid bezit in rekenen, nederlandse taal en de moderne talen. Maar hoe belangrijk de rekenkunde en de talenkennis moge zijn, het ge schiedenisonderwijs is voor onze kin deren van even groot belang. En het is juist daarom dat ook aan dit leervak op onze scholen bijzondere aandacht wordt besteed. De meeste ouders reali seren zich de grote betekenis van het geschiedenisonderwijs niet. Immers de kinderen van heden zijn de burgers van straks, die geroepen zullen worden, om leiding te geven aan kerk, staat en maatschappij en een beslissende in vloed gaan uitoefenen op onze Neder landse cultuur. Zonder de kennis van het verleden kan het heden niet worden verstaan. Onze Nederlandse Staatkundige vorm, ons kerkelijk en maatschappelijk leven is niet in te denken zonder wat voor ongeveer vier eeuwen is geschied. Sla het historieblad op en zie of Oranje niet steeds als een schild voor ons volk heeft gestaan om het met Gods hulp in alle nood en dood te beveiligen. De tijd is een smeltkroes heeft iemand naar waarheid gezegd. Bij de grootste mannen komt in die eerlijke smelt kroes van lieverlede het schuim voor de dag. Hun minder edele trekken, die voor de tijdgenoot verborgen bleven, worden voor het nageslacht openbaar. Menige grote is in die smeltkroes klein geworden. Maar de glorie van Oranje is er slechts schitterender uit te voor schijn gekomen. Zij waren, 't behoeft nauwelijks herinnerd, mensen van ge lijke beweging als wij. 't Komt niet in ons op hun een heilig aureool om de slapen te toveren. Maar als redders en beschermers van ons volk zijn de Oran jes in steeds helderder licht getreden. Wij kunnen in dit artikel de zuilengan gen onzer historie niet doorwandelen. Maar zoveel is zeker, zij hangen vol van de echo der kloeke daden van Oranje Wat de eerste Willem als Vader des Vaderlands voor ons is geweest, is ons allen bekend. De wortels van onze samenleving in Nederland liggen voor een belangrijk deel in de tijd van Willem van Oranje. Want de Vader des Vaderlands was de held, die Neerlands geest voor een groot deel heeft gevormd en hervormd, tot wat hij op het ogenblik is. Trek deze wortels er uit en onze ge hele staatkundige en maatschappelijke samenleving valt als een kaartenhuis in elkaar. Wij weten dat op al onze scholen het leervak geschiedenis een brede plaats inneemt. Ware dit niet het geval dan zou daarmede een noodlottige aan slag gepleegd worden op het Neder landse stam- en volksbewustzijn en daardoor de Nederlandse volkskracht op een sluipende wijze worden ondermijnd. Een verzwakking van het historische besef kan voor land en volk rampza lige gevolgen met zich brengen. Dit is wel een van de voornaamste oorzaken, dat de scheuring van ons Koninkrijk, v/elke zich na de bevrijding voltrok, door een groot deel van ons volk zelfs niet werd gevoeld, laat staan betreurd. Men vergeet maar al te veel dat een volk pas krachtig kan zijn, indien het de band met het verleden beleeft. Een ^volk dat zijn geschiedenis niet kent is niet in staat zijn land in de toekomst in de juiste richting te besturen. De vorming van een gezond, krachtig nati onaal besef staat of valt met de kennis der historie. Indien ooit jonge mensen onderwijs in de geschiedenis nodig hebben dan is het in onze tijd, waarin zovelen los ge slagen zijn van de traditie, en waarin men zich zo weinig bekommert om het historisch gebeuren. De jeugd te wijzen op de geestelijke erfenis; die tot haar eigen be'zit te maken; niet minder ook, haar in de wisselende vormen dezelfde strijd der geesten te leren herkennen, die de historie beheerst, het is meer dan ooit noodzakelijk. En welk vak leent zich daar beter toe dan het ge schiedenis onderwijs. Wij hebben er voor zorg te dragen dat door middel van het geschiedenis onderwijs er naar wordt gestreefd om de Nederlandse geest, vrij van revolu- tionnaire smetten te handhaven en te verdedigen. Het is een kostbaar en edel bezit,-waard om in ere te worden gehouden. De Nederlandse geest toch kenmerkt zich door een machtig gevoel van vrij heid en zelfstandigheid, niet maar als een onberekenbaar sentiment, maar als een ingesneden karaktertrek. De Nederlandse geest is een geest van Vaderlandsliefde, tengevolge waarvan er een vaste lijn loopt door geheel onze historie, die haar uitgangspunt en haar afsluiting vindt in het roemrijke stam- huis van Oranje. In dit licht gezien is het wel de moei te waard om aan elke verjaardag van de leden van ons Koninklijk Huis aan dacht te schenken. Ook de veïjaardag van de jongste prinses is voor ons volk een betekenisvolle dag. Prinses Marijke wordt thans 12 jaar en gaat vanzelfsprekend nog naar school. Gelukkig blijft er tijd over voor spel, sport en liefhebberijen. Ook voor het kinderleven van de Prinsessen is de Nederlandse bevolking een en al be langstellend. En dan wil men gaarne horen hoe het kinderleven van de jonge prinses is. Men wil horen van een prin ses met vuile handen, die met water knoeit en met zand, die in de tuin van het Paleis Soestdijk aardappelen poot en wortelbedden uitsteekt, die er in een klein huisje, het Chalet, op haar fornuis naar hartelust kookt en bakt. Men wil van a tot z bewezen hebben dat een prinses een kind is .als alle an dere kinderen. En dat is zeer zeker ook met onze jongste prinses het geval. De toekomst van het Huis van Oranje is nu belichaamd in onze vier prinses sen. En als men hen toejuicht en eer bevidjst, dan is dit een toejuichen en eer bewijzen van de dynastie, waaraan ons Vaderland onvergetelijke verplich tingen heeft, het is een uitbarsting van geestdrift, waarin de diepe dank voor het verleden, de vreugde over het door Gods goedheid beveiligde heden en de hoop op een voorspoedige toe komst ineenvloeien. Wij bieden deze jongste telg uit ons historisch vorstenhuis bij de viering van haar 12e verjaardag onze beste wensen aan. Wij spreken de wens uit dat zij nog vele gelukkige jaren te midden van de Koninklijke familie, te midden van ons volk mag beleven. Dat voor haar de zon in elk opzicht des le vens zal blijven schijnen en dat God haar zegenen zal op haar verdere le,- vensweg. Ooltgensplaat 11 februari 1959 P. BOM ambt. ter secr. MIDDELHARNIS Onder zeer grote belangstelling is maandagmiddag de heer Wijnand Dij kers naar zijn laatste rustplaats gedra gen. De leiding van de begrafenis be rustte bij de hulpprediker, de heer A. Terlouw. Deze heeft bij aankomst in de kapel het woord gevoerd, en troost woorden tot de familie gericht. Namens de Bond van aannemers afd. Goeree- Overflakkee sprak de heer J. Boeter uit Sommelsdijk en namens het personeel de heer Adr. van Wezel. Een broer van de overledene de heer M. Dijkers uit Deventer, dankte de aanwezigen voor de bewezen eer. Zaterdag 21 februari a.s. hoopt de Kon. Ned. Vereen. E.H.B.O. haar jaar lijkse Kringwedstrijd te houden in de aula van de Technische school. De aanvang van de wedstrijd is be paald op 3 uur precies. Ingang Secr. Nijghstraat. Er zullen evenals vorig jaar vier ploegen aan de wedstrijd deelne men, uit de plaatsen Ouddorp, Dirks- land, Ooltgensplaat, Middelharnis en Sommelsdijk. Verder zullen ook enkele ploegen van de Jeugd E.H.B.O. mee werken. De wisselzuil, momenteel in 't bezit van de afd. Dirksland, werd in dertijd door het Roode Kruis beschik baar gesteld. De andere prijzen zijn dit jaar geschenken van de B.B. en de Vic- toria-fabriek te Dordrecht. Alle leden van de E.H.B.O.-vereni- gingen op 't eiland wordt verzocht deze wedstrijd te bezoeken. Ook anderen die belangstelling hebben voor het werk van de E.H.B.O. zijn van harte welkom. De Rotterdamsche Droogdok Maat- schappü heeft bq inschrijving het grote drijvende dok van de Britse Admirali teit, liggende in Portsmouth, verwor ven. Het dok, dat een lengte heeft van 860 Engelse voet, een invaartbreedte van 130 Engelse voet en een hefvermo- gen van 54.000 ton, zal een belangrijke aanwinst betekenen voor de Rotterdam se haven. Zowel grote passagierssche pen, zoals by voorbeeld de Rotterdam en Nieuw-Amsterdam, als ook grote tank schepen tot 85.000 ton draagvermogen, zullen in dit dok kunnen worden opge nomen. Het dok is het tweede drijvende dok van de Britse Admiraliteit, dat door de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij is aangekocht. Het eerste, het Prins- Bernharddok, waarin tankschepen tot ongeveer 40.000 ton draagvermogen kunnen worden gedokt, is reeds tien jaren in gebruik. Te zamen met het thans aan de R.D.M, in aanbouw zijnde dok, geschikt voor schepen van ruim 80.000 ton draagver mogen, zullen de werven van de Rot terdamsche Droogdok Maatschappij bin nenkort beschikken over tien drijvende dokken met een hefvermogen, varië rend van 3000 tot 54.000 ton. Dit is een capaciteit, waarop geen an dere haven, waar ter wereld ook, bogen kan. DIRKSLAND Studievereniging der S.G.P. A.s. woensdag 18 febr. hoopt de studiever eniging te vergaderen. De heer C. Groo- tenboer zal een onderwerp houden ge titeld „Coöperatie of vrijhandel." Aan vang 7 uur. Belangstellenden hartelijk welkom. Zanguitvoering. A.s. vrijdagavond 20 febr. hoopt de gemengde zangver eniging „Oefening" onder leiding van de directeur J. van Weenen een zanguit voering te geven met medewerldng van de zangverenigingen van Nieuwe Ton- ge en Ouddorp, in het koor der Ned. Herv. Kerk. Aanvang 7.30 uur. Ledenvergadering. Door de kerke- raad der Ger. Gemeente is tegen don derdagavond 7 uur een ledenvergadering belegd, voor het stemmen van een te beroepen leraar. Op tweetal zijn ge plaatst ds. M. Blok van Rijssen en ds. Chr. van Dam van Rotterdam-Zuid. Uitslag schaken. H. de ZoutS. v. d. Waal 10; D. KeuvelaarA. van 't Ge loof 10; D. KeuvelaarJ, D. Keuve laar 10; J. van 't GeloofM. Eastman 1:0; P. V. OostenbruggeJ. D. Keuve laar 10; M. BestmanJ. D. Keuve laar 0—1; D. V. d. Wekke—J. D. Keu velaar O1. STELLENDAM Ledenvergadering. De Vereen, tot Stichting en Instandhouding van de School met de Bijbel hoopt op woens dag 18 febr. om 7.30 uur in de Chr. Nat. School hun ledenvergadering te hou den. Algemeene Ledenvergadering. De Coöperatieve Boerenleenbank „Stellen- dam en Omstreken" hoopt op 6 maart om 7 uur in hotel Kaashoek ledenver gadering te houden (Zie advertentie). Veilig Verkeer. Op 18 febr. hoopt de afd. Veilig Verkeer ledenvergadering te houden des sav. 7.15 uur in het 't„ Haeg- se Huus" Agenda: 1. Opening door de voorzitter. 2. Jaarverslag secretaris. 3. Jaarverslag penningmeester. 4. Benoe ming commissie nazien der rekening 1959. 5. Verkiezing. Aftredend zijn de bestuursleden de heren L. Visser en A. Human (beiden herkiesbaar). 6. Ver kiezing bestuursleden i.v.m. vertrek van de heer A. Kluit. 7. Rondvraag. Tevens begint om 8.15 uur de propa- ganda-avond (ook voor iriet-leden). Als spreker komt de heer J. Wagner uit Stad aan 't Haringvliet, met kleuren dia's iets vertellen over zijn reis door Noord-Amerika. Hersengymnastiek wed strijd over veilig verkeer zal er ook gehouden worden. Toegang vrij. Leeftijd 16 jaar. GOEDEREEDE Verloren voorwerpen. Degenen die een damesschoen heeft gevonden maat 36, kleur grijs, wordt vriendelijk ver zocht deze terug te bezorgen bij de agent van dit blad. OUDDORP Ledenvergadering Chr. School. De Chr. School zal in ledenvergadering bij eenkomen op woensdag 18 febr. in het catechisatielokaal der Herv. Kerk. Aanvang 7 uur. Film N.C.L.B. Hedenavond 17 febr. zal een film worden gegeven door de N.C.L.B. in de Oude School. Aanvang half acht. NIEUWE TONGE Biddag voor 't gewas. A.s. woensdag 18 februari zal in het gebouw van de Ger. Gemeente bidstond voor het gewas worden gehouden. De dienst zal geleid worden door ds. van Gilst van Dirksland Aanvang der diensten nam. 2.30 uur en sav. 7 uur. OUDE TONGE Comité gevormd. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Stich ting Van Weel ziekenhuis „Bethesda" te Dirksland, is ook te Oude Tonge een comité gevormd om gelden bijeen te brengen voor een Röntgen-apparaat, doet het bestuur in streekverband op de jubileumdag zal worden aangebo den. Pry zen veldvruchten. Gerst 24-25; haver 22-24; erwten, schokkers 50-85; erwten kl. gr. 50-55; maanzaad 120-152, karweizaad 60-84; uien 7-8 et. Handel matig. STAD AAN 'T HARINGVLIET Jaarvergadering. De Gerei Jeugd verenigingen houden vrijdagavond a.s. om 7 uur haar jaarvergadering in het verenigingsgebouw „Het Trefpunt" Voor de J.V. behandelt M. Meiaard een onderwerp en voor de M.V. D. Wes- dijk. DEN BOMMEL Spreekbeurt Mr. Aantjes. Op don derdag 19 febr. a.s. zal mr. W. Aantjes van Utrecht in het verenigingsgebouw alhier een rede houden in verband met de a.s. verkiezingen. Aanvang 7 uur. Uienveiling van dinsdag 17 februari Handafgestaarte uien. Grove 9. Middel 7.98—8.55; Drielingen 9.24; Picklers 11.12. Machinale afgestaarte uien. Grove 9.—; Middel 7.98, Drielingen 9.24; Pick- leri 11.12. Aanvoer 84000 kg. Ons goede eiland zoals heel Westelijk Nederland zit nu al dagen in de mist. En. dikke mist soms, met een zicht van slechts tien of vijftien meter. Dat dit grote moeilijkheden meebrengt voor het verkeer zal ieder begrijpen en ve len zullen daar ervaring van hebben. Het is voorgekomen, dat automobilisten die 's morgens vroeg met hun auto in de rij stonden om overgezet te worden eerst om 4 uur 's middags aan de overkant waren. We hebben wel grote be wondering voor de kapiteins van de veerboten, dat het hun toch telkens weer lukt om zonder radar de veerdiensten gaande te houden ook al duurt het wat langer en daardoor nog enige communicatie met de vaste wal te on derhouden. Dit lukt echter alleen overdag; bij avond worden alle veerdien sten gestaakt en ligt ons eiland geheel geïsoleerd. Zaterdag j.l. lukte het slechts een enkele maal om met de „Stad Zierikzee" de overtocht te maken. Des middags werd het zó dik, dat varen absoluut was uitgesloten. Dat was voor de plm. tach tig passagiers, die te Hellevoetsluis stonden en uitzagen naar het prettige week-end thuis, niet aangenaam. Er werd weer een beroep gedaan op de voorzitter van de kringraad van de E.B. burgemeester Chr. van Hofwegen die de vorige avond dezelfde onprettige ervaring had gehad en met enige passa giers in het R.T.M, kantoortje te Hel levoetsluis had moeten overnachten, die van de directie van de R.D.M, toestem ming verkreeg om de „Dockyard XV" weer te laten varen om de gestrande passagiers op te halen. De bemanning toonde zich direct bereid om met hun boot, die zoals bekend van radar voor zien is, weer als redder in de nood te fungeren. Zekerheidshalve werd de mo bilofoon-installatie van de B.B. aan boord gebracht om, zou er iets gebeu ren, in ieder geval contact met de vaste wal, in casu de commandopost te Som melsdijk te hebben. Spannende tocht De „Dockyard" vertrok zaterdagavond half acht en het werd een spannende tocht. Halverwege de overtocht kreeg men een technische storing op de radar installatie. Het werd moeilijk om de havenmonding van Hellevoetsluis te vinden, maar door middel van signalen van de boot als van de wal wist schip per Vroegindeweij de Dockyard toch naar binnen te loodsen. Tot groot genoegen van de wach tende passagiers wist de machinist van de Dockyard de radarstoring te herstellen en kon dè terugtocht wor den aanvaard. De retourvaart verliep bijzonder vlot, n.l. in 26 minuten. Bij gewone vaart doet men er plm. 20 23 minuten over. Om kwart voor tien was men aan de sluis te Middelharnis. Betreurenswaardig is wel, dat de R.T.M, niet de nodige service verleen de. De bussen stonden wel klaar, maar niet op de plaats waar de Dockyard ge woonlijk meert. De passagiers moesten tot groot ongerief in het donker door gras en over een moeilijk begaanbaar pad hun weg naar de bussen zoeken. Nog steeds mist Op het ogenblik dat wij dit schrijven hangt er nog steeds een dikke mist. Maandag konden op de veren regelma tig overtochten worden gemaakt en de post was 's morgens slechts een paar uur te laat. Ook is er plm. half zeven nog post van het eiland weggegaan. We kunnen niet anders dan hopen dat de mist, die nu reeds drie weken aan houd, spoedig optrekt, de februari zon doorbreekt en wij weer uit ons gedwongen isolement worden verlost. Van de directie der Rott. Tramw. Mij. ontvingen wij het volgende schrijven: Mijne heren, In uw blad van dinsdag 10 februari j.l. vermeldt U in het artikel: „Mist brengt grote moeilijlcheden op de veren" onder het hoofd Dr. Drees kwam met Dockyard naar Mid delharnis" o.m. „Burgemeester van Hofwegen te Nieuwe Tonge had daar toe maatregelen getroffen en hiervoor toestemming van de Rotterdamsche Tramweg MaatschappQ verkregen. By uitzondering werd dit toegestaan". Met nadruk verklaren wij, dat door niemand aan onze Maatschappij voor het bovenstaande onze toestemming is verzocht. Indien hiervoor toestemming was gevraagd zouden wij deze niet hebben verleend, aangezien de veer-- dienst Middelharnis-Hellevoetsluis v.v. op bedoeld tijdstip door ons werd uit gevoerd. In verband met het bovenstaande verzoeken wij U een rectificatie in uw blad op te nemen. Wij hebben dit zo geplaatst omdat ons pertinent gezegd is dat burgemees ter Chr. van Hofwegen van Nieuwe Tonge dit met de R.T.M, geregeld had. Uit deze brief blij iet nu, dat er bij de R.T.M, geen toestemming is verzocht, waarom we dit gaarne herstellen. Redaktie. OOLTGENSPLAAT We zitten nu op Flakkee al 11 dagen onafgebroken in de' mist en nog geeft het weerbericht geen verandering op. Zelfs de oudste bewoners kunnen zich niet herinneren een mist-periode van een dergelijke langen duur. Bijna iedere dag brengt het zelfde weer, al is het sommige dagen wel eens iets lichter. Ondanks de dikke mist blijven de veerboten toch varen van en naar Oost Flakkee. In tegenstelling met de eerste dagen van de mist wordt nu sinds de vorige week een meer geregelde dienst uitgevoerd. De veerboot „Van der Schuyt" die momenteel op de dienst Den Bommel-Numansdorp is ingezet, vaart normaal de gehele dag, behalve de laatste vaart. Ook wordt hier de eerste dienst (om 6 uur van Den Bom mel) gevaren. De „Prinses Irene" moet rekening houden met de scheepvaart op het Vol kerak. Als er overdag enkele ogenblik ken meer zicht komt en de binnenvaart komt los en het dan plotseling weer dik van de mist wordt en de meeste schepen dan voor anker gaan, wordt de dienst tussen Ooltgensplaat en Dintelsas van genoemde veerboot zeer bemoeilijkt. De bemanning houdt hier dan ook terdege rekening mee. Vorige week heeft men toch iedere dag nog gevaren, al viel meestal de vroege en late dienst uit. Maandag voor de middag had men drie diensten uitgevoerd. In het begin van de middag tijdens laag water werd de dienst onderbroken. Bussen. Zaterdagavond werden vele busdiensten in ons land gestaakt; de bussen van de R.T.M, bleven evenwel doorrijden al was het potdicht. De chauffeurs slaagden er zelfs nog in om de dienstregeling bijna op tijd uit te voeren. Wegens te verwachten zeer dikke mist is de post van Flakkee maandagmiddag reeds om half vijf overgegaan. DENK ER OM. Morgen woensdag 18 februari, is het de laatste dag, dat men de buiten om loop gestelde ZILVEREN RIJKSDAAL DERS kan inwisselen op de postkan toren en de postagentschappen tegen gangbare Nederlandse betaalmiddelen. Brandkast van 160 kg uit huis gesleept. Donderdagavond j.l. is bij de land bouwer C. Gebuys in de polder „Het Oudeland" een zeer brutale inbraak ge pleegd. De inbrekers moeten geweten hebben, dat de bewoners uit waren naar een avond van de Landbouwjon- gerenclub Flakkee, die gehouden werd in Hotel Meijer te Middelharnis. In die tussentijd hebben zij hun slag geslagen. Zij sleepten de brandkast uit het huis, die een gewicht heeft van ongeveer 160 kg. Waarschijnlijk hebben ze die in een auto meegenomen. De buit moet niet vet geweest zijn, want er bevond zich niet veel geld in; wel papieren die al leen van belang zijn voor de eigenaar. De politie en nadien de recherche hebben een uitgebreid onderzoek inge steld, waarbij o.a. van een speurhond gebruik is gemaakt. Over het resultaat van dit onderzoek en gevonden aanwij zingen kan men ons nog niets medede len. De boerderij stond verlaten in de zware mist, wat de daders sterk in de kaart heeft gespeeld. Te Ouddorp zal voor de S.G.P. kies vereniging optreden op vrijdag 20 febr. a.s. de heer W. v. d. Kraats, Godsdienst- Onderw. te Kinderdijk, met het onder werp „S.G.P. en de stem der Wijzen". Aanvang half acht in de Oude school. Te Melissant zal D.V. zaterdagavond 28 febr. te 7.15 uur optreden in het kerkgebouw der Geref. Gemeente ds. A. C. V. d. End, Chr. Geref. Predt. te Rotterdam-West. Te Dirksland in het kerkgebouw der Geref. Gemeente op dinsdag 3 maart. Ds P. J. Dorsman Ned. Herv. predt. te Staphorst. Aanvang 's avonds 7 uur. Te Middelharnis de heer P. Kuyt, di recteur van de Chr. Kweekschool te Gouda, op vrijdag 6 maart a.s. in het Herv. verenigingsgebouw aan de Ring te Middelharnis. Onderwerp: „Mede verantwoordelijk voor het bestuur van ons land?" Aanvang 7 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1