Het i\ N.V. Grontmij. heeft nog veel werk in uitvoering Handen en Li p pen Vergadering „Top Het campagnebord voor de zesde maal naar Ooltgensplaat De Flakkeesche Gemeenschap en het verkeer Nieuwe Taunus 17 M-bestelwagen op de 4m^^^^:!5? R.A.I, bedrijfswagen-tentoonstelling Ascofin NIEUWS Oude Tonge kan zijn zwembad Zilveren rijksdaalders tot 18 februari geldig Vervolg gemeenteraad Middelharnis begin deze zomer nog hebben BINNENVERINGBED SCHUIMRUBBERBED Ettense veemarkt Roode Kruis collecte 1958 Wereldpremière van de Ford Kastje Protest naar het Ministerie van Waterstaat inadenT5o°m Centrale Telling Mlddelharnifi Vissers behaalden diploma Predikbeurten Aktie Ouderavt te S( Biz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 6 februari 1955 g^riidag 6 februari De plannen voor het zwembad in het recreatiecentrum nabij de haven van Oude Tonge zijn vorige weeli goedge keurd door de P.C.W., aldus deelde men ons van de zijde van de N.V. Grontmij mede. Alleen moet men de financiële regeling met G.S. nog afwachten en als dat voor elkaar is kan de uitvoer der de N.V. Grontmij met het aanleg gen van het zwembad beginnen. De eerste oplevering van het recreatiecen trum, annex zwembad, denkt men on geveer in mei of juni te liunnen ver wezenlijken. De N.V. Grontmij rayon Flalikee, dat dit gehele recreatiecen trum in uitvoering heeft, is ook bezig met het afwerken van het sportveld aan de Schaapsweg te Den Bommel. Het hoofdveld is reeds ingezaaid en het plantsoen is aangelegd. Volgens de heer Van Lummel, rayonchef bij de N.V. Grontmij, is dit veld in september 1960 bespeelbaar. Werk volop Genoemde maatschappij heeft op Flakkee nog vele werken onder handen en in het vooruitzicht, die allen in werkverschaffing worden uitgevoerd. Men is bezig met een verkaveling in de polder „Het Rietveld" te Ooltgens- plaat en enkele egalisaties van lande- Over enkele dagen eindigt de inleve ringstermijn van de oude zilveren rijks daalders. Bij alle postkantoren en post stations en bij de kantoren en agent schappen van de Nederlandsche Bank N.V. bestaat nog tot en met woens dag 18 februari a.s. gelegenheid tot om wisseling van deze buiten omloop ge stelde munten tegen gangbare Neder landse betaalmiddelen. en de benodigde percelen voor het bouwplan van 18 woningen voor de som van 2.393.20. Verlichting torenuurwerk .Ter voldoening aan een gedane toe zegging hebben b en w de mogelijk heden van het aanbrengen van een verlichting van de torenklok laten on derzoeken. Het is gebleken, dat die zeer wel mo gelijk is, doch dat het noodzakelijk is eerst de wijzerplaten te reviseren. De wijzers en cijfers zullen duurzaam moe ten worden verguld met toren-blad- goud en de wijzerplaten zullen moeten worden geschilderd. De verlichting van de wijzerplaten kan zodanig worden uitgevoerd, dat wij zers en cijfers worden voorzien van spe ciale buislampen, waardoor 's avonds strepen (wijzers) en punten (cijfers) zichtbaar worden. De lampen kunnen zodanig worden gemonteerd, dat deze overdag vrijwel niet zichtbaar zijn. Een technische omschrijving van de installatie is in het raadsdossier gede poneerd. Voor het ontsteken van de verlich ting bestaan verschillende mogelijkhe den; n.l. a. aansluiting op de straatver lichting; b. het aanbrengen van een synchroonschakelklok met verstelbare tijden; c. het aanbrengen van een syn chroonschakelklok voorzien van een automatische tijdschakeling en een astronomische tijdschijf. Aan het sub c genoemde systeem wordt de voorkeur gegeven. Voorts achten b en w het wenselijk het torenuurwerk zodanig te laten wij zigen, dat het opwinden niet meer met de hand zal behoeven te geschieden, maar elektrisch gebeurt. Thans moet dagelijks een gemeente werkman naar boven klimmen en het uurwerk met de hand opwinden. Gere kend naar de tijd, die hieraan wordt besteed, kost dit met de hand opwinden per jaar ongeveer 2,60.De jaarlijkse kosten van de bedoelde automatische opwind-installatie liggen belangrijke la ger. De totale kosten van een en ander zijn begroot op 3550. Deze kosten kunnen in 15 jaar ten laste van de gewone dienst worden af geschreven. Het bedrag van de jaarlijk se afschrijving is dan rond 240.per jaar. B en w stelden voor tot het boven staande te besluiten en een krediet van 3550.beschikbaar te stellen. De heer Tieleman merkte op dat ver wezen werd naar nóg een begroting en die had hij niet bij de stukken gezien. Hij vond voorts dat aansluiting op de straatverlichting beter was dan met een schakelklok genoemd onder c. De voorz. antwoordde, dat de cijfers gegeven waren, zoals ze in de begroting stonden. Technisch was b en w niet op de hoogte en men wilde gaarne van de deskundigheid van het raadslid Tiele man gebruik maken om het hele geval nog eens door te nemen. De heer v. d. Berge voerde spottender wijze aan, of ook dit materiaal e.v. door de middenstand kan geleverd worden. Of doet dat de Emgo? De heer Tieleman zegde medewerking toe om het nog eens kritisch te bekijken maar de raad besloot alvast tot vote- ring van het krediet. Dat kan mee- of tegenvallen. „Hoe lang zal het weer duren?" vroeg mevr. van Groningen, waarop de voorz. toezegde dat er met voortvarendheid aan zal worden gewerkt. Daarna sloot hij' de vergadering. rijen bij de landbouwers W. G. C. van Kempen, J. Ras en A. Arensman te Den Bommel en J. L. Jacobs te Oolt- gensplaat. In het vooruitzicht zijn het afgraven van 89 cm zand van het maaiveld van de Bospolder te Stellendam. Dit zand wordt in 'depot opgeslagen en binnen kort gebruikt voor de dijkverzwaring van de Halspolder, dat een der laatste zwakke punten vormt in het dijkli- chaam van Flakkee. Voorts wordt deze zomer weer verder gegaan met de vernieuwing van de teer van de dijk rond de Gr. Adr. Th. polder te Ooit gensplaat, waarmede men vorig jaar is begonnen. 95 Het overkoepelend orgaan van alle Ned. Herv. verenigingen op Goeree- Overflakkee „De Top" kwam dezer da gen in alg. vergadering bijeen in het koor van de Ned. Herv. kerk te Dirks- land. Deze vergadering is bedoeld als een samenkomst van afgevaardigden van alle aangesloten verenigingen. Tot blijdschap van 't bestuur hadden deze keer inderdaad een groot aantal verenigingen deze afvaardiging ge stuurd. De voorzitter, de Eerw. heer C. J. Kesting opende op de gebruikelijke wij ze, waarna de secr. de heer L. v. Al phen uit Nieuwe Tonge en de penning- meesteresse mej. zr. E. v. d. Starre uit Ouddorp hun jaarverslagen deden ho ren. Uit het laatste bleek, dat er thans dank zij het resultaat der laatste Toog avond, een behoorlijk batig saldo is. De voorz., de penningmeesteresse en de alg. adj. mej. Westhoeve uit Oud dorp waren aftredend en werden met nagenoeg alg. stemmen herkozen. In ruime trekken werd het program ma voor de Toogavond, die D.V. dit na jaar zal gehouden worden vastgesteld. Het reglement werd met alg. stem men gewijzigd, in deze zin, dat nu iede re vereniging individueel kan toetre den. Bij de rondvraag kwamen tal van zaken betreffende diverse verenigingen aan de orde, die het nut van een ver gadering als deze wel zeer onderstreep ten. Nadat de voorzitter dank had gezegd aan ieder, die deze avond zijn advie zen ten beste had gegeven en inzon derheid aan burgemeester Kleijnenberg van Ouddorp, die als lid van de class. Jeugdcommissie, waarvan ook de voor zitster lid is, in ons midden was, sloot de tweede voorzitter, de heer J. Voogd uit Ouddorp deze goedgeslaagde avond met dankgebed. Van zaterdag 7 februari v.m. 12 uur t.m maandag 9 februari v.m. 9 uur Middelharfiis-Somm,elsdijk: Afwezig de artsen Dogterom, v. d. Peppel en Wieringa. Voor spoedgeval len Bakker, arts, tel. 2710, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Afwezig de artsen Boot en Elvé. Voor spoedgevallen Huisman, arts, telefoon 01877-412, Melissant. Oost-Fïaïcfcee: Afwezig de artsen Kramers, Voogd en Bouman. Voor spoedgevallen de Man, arts, tel. 01875—301, Nieuwe Tonge en Buth, arts, tel. 01871-306, Den Bommel. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Afwezig Terlouw. Dienst heeft Wag ner, tel. 01877-281, Dirksland. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 8 fe bruari hebben voor de gemeenten Poort vliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philipsland en Oud Vossemeer dienst dr. A. Kugel, tel. 10, Poortvliet en dr. J. Vermet, tel. 10, Nieuw Vossemeer. HAZEI-FABRI EK EN ZEVENBERGEN MIDDELHARNIS Kiesvereniging S.G.P. Heden vrijdag avond half 8 uur, komt de kiesvereni ging der S.G.P. bijeen in de consistorie van de Ger. Gem. aan de Chr. de Vries- laan. De leden worden opgewekt deze vergadering bij te wonen. SOMMELSDIJK Uitslagen D.E.Z. van 2 febr. 1959. Afd. I. J. Buijs—F. Noordijk 2—0; H. GroenendijkL. Bruggeman 20; J. Verbiest—J. Lodder 0—2. Afd. IL A. V. Gulik—L. Schellevis 1—1; J. Jordaan—C. Polder 0—2. Afd. III. L Koese—H. Noordijk 2—0; J. CampfensM. Breeman O2; L. Mos selmanVerhoekxs O2. Denk er om jongens, maandag a.s. begint de beker-competitie, dus alle maar half present. Burg. Stand over de maand jau. '59. Geboren: Johannes, zoon van K. Rok- ven en M. de Jong; Anje Gera, dochter van P. H. V. d. Kamp en G. Wieringa; Theodora Margrietha, dochter van G. C. Buth en S. D. Caron; Seeltje, dochter van I. Kievit en G. Lugtenburg; Wille- mina Magtelina Cornelia, dochter van J. Blok en C. Melissant. Overlijden: A. de Ruiter 77 j., echtg. van J. Wesdijk; L. v. d. Linden, 88 jaar, wed. van P. C. van Loon. Huwelijken: J. Rooij 27 jaar en J. H. Nipius 22 jaar; M. K. van Eek, 30 jaar en J. HoUeman 20 jaar; A. v. d. Sluijs, 24 jaar en C. M. Groenendijk 22 jaar. DIRKSLAND Mededeling. Het bestuur van „Wer kende Jeugd" maakt bekend dat in ver band met de zangavond in de Herv. Kerk inplaats van 7 febr. de clubavond op 14 febr. zal gehouden worden. HERKINGEN Veilig Verkeer. De vereniging voor Veilig Verkeer afd. Herkingen hoopt op dinsdag 17 febr. 1959 haar jaarvergade ring te liouden in „Ons Dorpshuis" te Herkingen. Aanvang half acht. Rectificatie. In een vorig berichtje was door mij opgegeven dat op vrijdag 13 maart voor de Ger. Gem. hoopt op te treden ds. van Gilst en na de dienst ledenvergadering, dit moet zijn heden avond 6 febr. (Corr.) Burg. Stand. Geboren: Aagje, doch ter van M. Molenaar en E. C. de Geus. MELISSANT Burg. Stand over de maand jan. '59. Gevestigd: 3. F. A. Lambert en echt genote uit Hellevoetsluis; A. H. Stolk uit Dirksland; B. Jansen uit Sneek; C. Mijnders en gezin uit Dirksland. Vertrokken: L. Seinen naar Amster dam; J. Riedijk, echtgenote van J. D. Keuvelaar, naar Dirksland; D. J. H. Mijnders naar Middelharnis. Geboren: Ferdinanda, dochter van C. G. van Ast en E. Prins; Elsje, dochter van W. van der Bolc en J. Oorbeek. Gehuwd: L. Visser 24 jaar, wonende te Nieuwe Tonge en B. Tieleman 25 j., wonende alhier. Overleden; Neeltje Nagtegaal, echt genote van J. Hameete 58 jaar. Brand. Woensdagmiddag omstreeks kwart over vier werd de gemeente op geschrikt door het loeien van de sirene. Het bleek dat er brand was uitgebro ken in het woonhuis van St. Brooshoofd Op de veemarkt van woensdag 4 fe bruari 1959 werden aangevoerd 144 st, waarvan 106 runderen, 1 paard en 37 biggen. De runderen werden bij ruime aan voer vlug verhandeld, de prijzen iets hoger. In biggen gering aanbod met vlugge handel en de prijzen onveranderd. Het slachtvee werd redelijk vlug verhan deld. Prijzen: kalfkoeien 750—1025, kalf- vaarzen 650950; guste goeien 625 725; pinken 450—650; graskalveren 250 —350; paarden 600—800; biggen 40—50; lopers 60—75; vette koeien 2.60—2.80 p. kilo geslacht. De afdeling Ooltgensplaat van het Ned. Roode Kruis heeft bij de in 1958 gehouden huis-aan-huis-collecte weer actief gewerkt en staat met het rela tief beste resultaat boven aan de rang lijst en heeft daardoor het Campagne- herinneringsbord in de kring Zuid Hol land voor de zesde keer veroverd. De collecte in Ooltgensplaat bracht op 1591.of 47.4 cent per inwoner. Van het streefbedrag kwam deze afdeling op 200.1 »/o. Nieuwe Tonge die als tweede volgde behaalde 190.2"/o van het streefbedrag. Middelharnis kwam op no. 13 met 107.4''/o, DirkslandHerkingen op no. 14 met 106.6 */o, Goedereede op no. 19 met 93»/o, Stellendam op no. 30 met 70,2»/o, Ouddorp op no. 36 met 63.7<'/o Oude Ton ge op no. 45 met 57.4'Vo van het streef bedrag. Basis voor het streefbedrag in 1958 was vastgesteld op 1.per ge zin. De kring Zuid-Holland collecteerde in 64 afdelingen 196.562.— en kwam 5.177.— hoger dan in 1957. De grote steden den Haag en Rotterdam zijn hierbij niet inbegrepen; deze brachten, resp. 120.573.— en 81.490.— bijeen.. De totale opbrengst in het gehele land bedroeg 1.422.863.— en was 6.347. meer dan in 1957. In 1958 namen 432 afdelingen aan de collecte deel. De afdeling St. Philipsland werd voor de vijfde maal landskanapioene en ver overde wederom de witzijden Erewim- pel en voor de vijfde maal het cam pagne herinneringsbord in de provin cie Zeeland. Deze gemeente collecteer de 2220.(102.7 cent per inwoner) en behaalde 411.1°/o van het streefbe drag. aan de Molendijk. De bewoners waren echter niet thuis. De inboedel ging bij na geheel verloren. Ook de waterscha de was aanzienlijk. Een klein hondje dat in het huis was, stikte in de rook. De oorzaak moet vermoedelijk worden gezocht in de kachel. De brandweer die spoedig ter plaatse was, was het vuur vlug meester. STELLENDAM Burgerlijke stand over januari 1959. Geboren: Aren Cornells z. v. J. P. Keijmel en P. T. Meijer; Anna Elisa beth Maria d. v. A. J. de Later en K. M. Koese; Maria Jannie d. v. E. v. d. Wal en A. P. v. d. Slik; Jacomijntje d. V. J. Jansen en J. Troost; Pietertje d. v. J. Hakvoort en C. M. Zandburg. Overlijden: Venneman Jacomijntje oud 75 jaar echtg. van Jansen G.; de Geus Maatje, oud 64 jaar, echtg. van Troost M. Ingekomen: K. A. L. Blokland van 's-Gravenhage. Jaarvergadering. De Herv. Jeugdver. hopen op D.V. 11 febr. a.s. hun gecom bineerde jaarvergadering te houden in het 't Haegse Huus", aanvang 7.30 uur. Programma: 1. Opening door ds. H. J. Smit; 2. Samenspraak, verslagen; 3. Bondslied J.V.; 4. Gedicht door J. Meijer; 5. Inleiding: Geloof, Hoop en Liefde door P. M. Riemens; 6. Gemeen schappelijk zingen; Pauze. 7. Bondslied M.V.; 8. Inl. Jona door B. Breederveld; 9. Kleine M.V.: A.B.C., Zingen; 10. Wie het weet, schrijft het op; Pauze met ver loting; 11. Declamatorium: „Wat eeuwig blijft." 12. Sluiting. Een ieder is hartelijk welkom. Collecte opbrengst. De gehouden col lecte in de Herv. Kerk ten bate van het Zuiderzeefonds heeft 163.— opge bracht. Jaarvergadering. De landbouwvereni- ging „Ons Belang" houdt haar jaarver gadering op 10 febr. a.s. om 7 uur in hotel Kaashoek. Vergadering. De vereniging Nieuw- land heeft een vergadering op 23 febr. in het 't Haegse Huus", aanvang 6.30 u. Als sprel^er treedt op dhr. H. J. Stuvel van 's Gravenhage welke hoopt te spre ken over het Deltaplan, welke met licht beelden en films wordt toegelicht. De bijdrage voor de Stichting Ge zinsverzorging West-Flakkee bracht 260.— op. STELLENDAM'S ZIELENTAL GEDAALD Op 1 januari 1958 telde Stellendam 929 mannen en 873 vrouwen, totaal dus 1802 inwoners. De bevolking vermeer derde door geboorte met 20 mannen en 16 vrouwen en door vestiging met 13 mannen en 20 vrouwen. De bevolking verminderde door over lijden met 6 mannen en 16 vrouwen en door vertrek met 28 mannen en 36 vrou wen. Het zielental bedroeg derhalve op 31 dec. j.l. 928 mannen en 857 vrouwen of in totaal 1785, in een jaar tijds der halve een daling van 17 inwoners. tegen hoofdpijn, griep, verkoudheid, kiespijn, levertraan, capsules, druppels, vitamine-tabletten, bedkruiken, warm waterzakken. Vele goede artikelen vindt U in: WED. KUKVINKS DROGISTERIJ OUDDORP Hedenavond (vrijdag 6 febr.) wordt een Voorlichtingsavond gehouden met gekleurde lantaarnplaatjes in de „Oude School," aanvang 7 uur. Er zullen al lerlei onderwerpen op het gebied van de. landbouw worden besproken. Burg. Stand over de maand jan. '59. Geboren: Evelina Karina, dochter van J. Westhoeve en H. Voogd; Daniel, zoon van M. van der Klooster en M. A. San- difort; Johannes Karel, zoon van K. Mierop en Jac. Joh. Venneman; Janne tje Klare, dochter van S. Jac. Voortman en M. de Ronde; Adriaantje, dochter van Kr. Mierop en G. Tanis; Arjaantje Eli zabeth, dochter van W. Akershoek en E. A. Meijer; Lijntje dochter van T. Klijn en Adr. Hoek; Karin Jeanette, dochter van Jac. C. Bezuijen en P. Sperling; Christina, dochter van W. Ba- kelaar en Adr. van 't Hof; Aartje, doch ter van Jac. Bakelaar en C. Bakelaar. Gehuwd: Joh. Tieleman, oud 22 j. en M. Boshoven oud 24 j. Overleden: Krijntje Kastelein, oud 79 jaar, dochter van Krijn Kastelein en Klaasje Meijer; Jacob Westhoeve, oud 53 jaar, echtg. van Johanna Verhage; Maartje Pijl, oud 87 jaar, weduwe van Adrianus Grinwis; Willem van der Lin de, oud 79 jaar, weduwnaar van Aagje van Splunter; Jannetje Koek, oud 64 j., echtgenote van Teunis Breen. Slappe vaart. Vorige week vertrok uit of arriveerde in de Ouddorpse ha ven geen enkel schip; alleen de beurt- schipper maakte zijn wekelijkse vaart. Schrale visserij. In de afgelopen week werden aan de vismijn geen gar nalen aangevoerd; de sardijnvissers brachten slechts 3417 kg. aan. Beursbericht. Op de beurs van don derdag golden de volgende noteringen: gerst 2324, haver 2124, tarwe tot 30%, schokkers 5075, uien 8—9 cent, furoren geen vraag, eigenheimers 14V2- 15 cent, alles per kg. Eierprijs. De prijs der kippeneieren is thans zeer laag, slechts 1.67 per kg. Chr. Nat. Kiesvereniging. De Chr. Nat. Kiesvereen op Ger. Grondslag zal D.V. dinsdag 10 febr. 1959 bijeenkomen in het catech. lokaal der Ned. Herv. Kerk. Aanvang 7 uur. NIEUWE TONGE Kiesvereniging S.G.P. D.V. dinsdag 10 febr. om half acht zal voor de kies vereniging S.G.P. te Nieuwe Tonge in Ons Dorpshuis spreken de heer D. Kod de, burgemeester van Zoutelande en lid van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal. Onderwerp: Wat is en blijft het juiste beleid? STAD AAN 'T HARINGVLIET Brandweer. Bij het brandweercorps is als commandant aangesteld de heer H. B. van Pelt en als ondercommandant de heer W. Mackloet; de heer D. Otte- vanger tot 1ste en de heer A. Witvliet tot 2e machinist. Verbouw school. Deze week is men begonnen met het afbreken van de O.L. Dank zij een koortsachtige activiteit is het de N.V. Nederlandsche Ford Au tomobiel Fabriek op het laatste moment nog gelukt op de 40e RAI uit te komen met een volkomen nieuw type wagen, namelijk de TAUNUS 17 M - BESTEL WAGEN!! Hiermede heeft Ford Keulen haar roemruchte lijn van Taunus 17 M pro- dukten uitgebreid tot een serie van 7 prachtige wagens. De soepele, Ameri- Met grote bil] di dankbaarheid gev kennis van de geb ons dochtertje en MARIA ERZ Wij noemen haar j. de Bakk£ B. M. de B Jaap Rien Lia Den Bommel, 4 Wilhelminastrai DANKBETUI Hiermede betuige ze hartelijke dan vele blijken vai stelling tijdens de het overlijden geliefde moeder, JACOBA BUTH Inzonderheid de Dogterom, Jessu ter Eigenraam er plegend personee ziekenhuis Betl Dirksland voor volle behandeling bewezen. Uit a kaans aandoende lijn, de krachtige, 1" liter kopklepmotor, alsmede het luxueu- se interieur van de bestaande Taunus 17 M personenwagens en Combi's treft de aanstaande bezitter van de TAUNUS 17 M - BESTELWAGEN eveneens ic zijn wagen aan en meer dan dat, wani Middelharnis, f eb door zijn uiterlijk heeft de nieuwe be stelwagen meer van een luxueuse sta tionwagen dan van een bestelwagen zonder meer. Nachtkastje; X.25 br,, 50 cm h diep; Hangkastje 50 cm hoog, 23 Kastje 98 cm br. 76 cm hoog; Ka; br. 38 cm diep hoog; Kastje 54 iCm diep, 98 iKastje 1.35 m diep, 90 cm hoi 1.22 m br., 40 m hoog; Glazen Linnenkast, br. Door de Flakkeesche Gemeenschap is bij de Minister van Verkeer en Water staat een protest ingediend tegen de situatie, zoals die zich 29 januari j.l. heeft voorgedaan op het veer Middel- harnis-haven-Hellevoetsluis. Men zal zich herinneren, dat op die dag de Haringvliet te 8.30 uur van Mid- delharnis-haven vertrok naar Helle voetsluis, afgeladen met auto's en bus passagiers. Meer dan 30 passagiers moes ten zich met een staanplaats vergenoe gen. Onder de passagiers bevonden zich verschillende zakenlieden, die voor be langrijke vergaderingen en besprekin gen naar „de overkant" moesten. Er waren ook enkele passagiers, die in een ziekenhuis moesten worden opgeno men. Verschillende auto-passagiers waren in hun auto's blijven zitten vanwege de drukte. Op ongeveer 600 a 1000 meter van de haven van Hellevoetsluis werd het an ker uitgeworpen. De boot kon niet ver der vanwege de dikke mist. Het anker kon niet worden gelicht vóór half in de middag. De grief van de Flakkeesche Gemeen schap gaat in de eerste plaats hierte gen, dat geen enkele poging werd on dernomen om de passagiers van boord te halen. Het is bekend, dat er in Hel levoetsluis een boot lag met een radar installatie aan boord. Waarom worden onder zulke omstan digheden de auto's zó dicht opeen ge schoven, dat de reizigers in hun voer- School. De onderwijzers zijn nu met hun leerlingen in een vleugel van het Trefpunt en in een gedeelte van de wo ning van het hoofd der school onder gebracht. OOLTGENSPLAAT Burg. Stand over de maand jan. '59. Geboren: Johannes Petrus Gerardus, zoon van J-. C. Bubbert en J. C. van Everdink; Pieter Cornells, zoon van W. Reuselaars en B. Sparreboom; Suzan- na Lena, dochter van A. Duim en F. Hokke; Willem, zoon van A. in 't Veld en A. N. J. van de Ree. Gehuwd: J. W. Buijs 18 jaar en P. Pipping 16 jaar. Ingeko7nen: W. A. Steenbakker van den Bommel; A. M. van Rossum (echt. van Steenbakker) van Vleuten; A. J. Beens van Steenbergen; J. J. Legierse (echtg. van Holtkamp) van Den Bom mel. Vertrokken: J. C. Bakelaar naar Den Haag; A. M. v. Galen naar Zoeter- meer; G. A. Marx naar Amsterdam; A. van Dam naar Kesteren; P. Pipping naar Den Bommel; H. Braber naar den Bommel. Uienveiling van vrijdag 6 febr. 1959 Handgestaarte uien: middel 9.52 10.18; drielingen 9.51; picklers 12.30. Mach. gestaarte uien: middel 9.08 9.57; drielingen 9.51, picklers 12.30. Aanvoer 157.000 kg. tuig volkomen opgesloten zitten. Zes en een half uur opgesloten zitten in een auto moet een ware penetentie zijn! Een tweede grief is, dat de boot geen enkele communicatie heeft m.et de vas te wal. Waarom zijn de boten van de R.T.M, reeds lang niet uitgerust mei een radio-installatie, zodat men in ge vallen als deze contact met de wal heeft? Wist men aan de wal de positie van de Haringvliet? Het had toch kunnen zijn, dat het schip op een zandbank was gelopen en met vallend water zou zijn gekapseisd. Of dat het lek was gestoten, of gezonken, of wat dan ook, En dat met zoveel mensen aan boord, Waarvan sommigen opgesloten in een auto! De aandacht van de Minister is ge vraagd voor het feit, dat er soms op onverantwnordelijke wijze gehandeld wordt met de belangen en met de le vens van deze eilandbevolking. Op de gehouden examens door de Commissie voor de Stuurliedenexamens te 's Gravenhage slaagden voor het di ploma „Kennis van de Bepalingen ter voorkoming van aanvaringen op zee" de heren F. de Geus te Stellendam, J. Grinwis, A. C. Groenendijk, K. Kaste lein, W. Lokker, J. 't Mannetje, Joh. Orgers, A. v. Splunter, F. Tanis, G. Ta- nis, Jac. Tanis Jz., Jac. Tanis Jacz., Joh. Tanis, K. Tanis, M. Tanis, P. Tanis Kz., P. Tanis K.Wz. en A. Witte, allen te Goedereede. Afgewezen werden 6 can- didaten. ZONDAG 8 FEBRUARI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur A. Terlouw en 6 uur ds. T. Poot. (Ex tra collecte voor Ger. Zendingsbond.) Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. G. C. Muntingh. Chr. Ger. Kerk 10 en 6 vxlt ds. M. Tanis. Ger. Gem, 10 en 6 uur lezen. Ger. Kerk (vrijgem.,! 10 en 16.30 uur ds. J. G. Meijer van Pernis). Evangelisatie samenkomst in de Bos- se school op woensdagavond half uur. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur dhr. C. Vroegindeweij en 6 u. ds, A, Gooyer. (Collecte voor zwaar getrof fen kerken in de wereld. Rem, Kerk 10 uur dr. J. A. van Nieuwen- huijzen uit Hilversum (2ecoll. voor di aconie). DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds, X den Besten en 6 uur dhr. C. J. Kes ting. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. van Gilst. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur ds, A. Gooyer en 6 uur ds. J. van Drenib (v.m. H.A. en nam. dankz. H.A.) - Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. 1. Poot en 6 uur ds. G. Wursten (v.m. H.A. en nam. dankz. H.A. Geret Kerk 10 en 4 uur ds. Netjes Gei' Gem. 10 en 6 uur lezen. Ger. Gein, in Nederland 10 en 6 uur lezen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur dlir. T. Vetter en 6 uur ds. H. J. Smit, GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds, P. van Wakeren en 6.30 uur dhr. A, Terlouw. OUDDORP Herv. Kerk 9.3Ó uur ds, H ,J. Smit en 2.30 uur lezen. (Collecte Bouwfonds). Ger. Kerk 9.30 en 2,31 uur ds. Scholing van Zuidland, - Ger. Gem. 2 x lezen. Doopsgez Gem. 9.30 uur ds. Vroegindeweij uit Lochem. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur en 6 uur cand. A. Noordergraaf va» Noorden. Ger. Gem. 10 en 6 uu' lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 a ds. A. Boertje van Moercapelle. (v.o' H.A. en nam. dankz. H.A.) STAD AAN 'T HARINGVLIET Herf Kerk 9.30 uur dhr. C. J. Kesting en f uur ds. P. van Wakeren. Ger. Ke» 9.30 en 6 uur ds. A. Trapman. Gö' Gem. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. G. Wursten en 6 uur ds. J. den BeS' ten. (Extra collecte voor de kerk.) Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. DondotP van Heemstede. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 iJ- ds. J. van Drenth en 6 uur dhr, Neijenhuis (wegens ziekte van can»; Wiegeraad). Ger. Kerk 9.30 en uur ds. P. Huisman. Ger. Gem. 9* en 6 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 en 2.3» uur dhr. J. Neijenhuis. Jn. TIELEl Binnenweg 22 Melissai In Nieuwe Toi lijke eisen void kan eigenlijk m betreft. Burgemi Flakkeese jeugd zich voor gespa diverse sluizen zicht geschied A heer in zijn vrij als een fraaie tf allerlei instantie K.N.Z.B. verlani uit de weg geru De Gront Mij. en er een begrol Voorts hoopt m op subsidie var Cult, technische Flakkee heeft koord verklaarc dat het zwemb oktober klaar kent Nieuwe To nog voor juni. Nu mankeert en dat is geld. meenschap star zwembadtegels hoorlijk succes meer in het la heeft een grote rond burgemees meenschap gesc seren van een 1 Deze bazar is dag door bu gen geopend, -w voren gemeld bracht. Onder dat men niet b het z.g. slibge^ Battenoord en de oever van c goed kan aanle, ook de goedfe Olympisch com Kerkdienst. sav. 7 uur hooj hier voor te ga len. SCI Kerkdienst. des sav. 7 uur alhier voor te (bev. ambtsdra Woensdagavoni ouderavond gel waar weer eei Was. De voorzr deze avond mi vers 4 en las 8 verzen. Daar voor in gebed. Vervolgens Dijke een wel hartelijk welkf raadsleden der de kerkeraad mej. Slager, kleuterschool. De voorzitt woord op de

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 2