Goede nachtrust BEN MALTHA Van Andel Ascofin Vervolg gemeenteraad Dirksland minder geld! Orgelbespeling in de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis Mist brengt veel vertraging Belangrijke uitspraak kantonrechter door Zenuwrust Mijnhardt's Zenuwtabletten Neem geen risico Betere Lederen Jas BEN MALTHA is de BEN MALTHA DE BABY'S U!T: HANDIGE ZV ET CONPLEET MET 'STSAL BABYSET Correctie verslag China Centrale Telling Middelharniii Juwelier Grote balansopruimit Biz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 30 janu Weth. Zoeteman gaf te kennen, dat de heer de Bonte nog andere functies kon krijgen. De voorz. deelde mede, dat alles over wogen is, politiek enz. Een addertje is er niet bij. De heer van Prooyen zag veel ver schil in A.R. en S.G.P. „Hoe deed men het dan vroeger?" vroeg de voorzitter. „Dat was een toestaande toestand", aldus de heer van Prooyen, die het op de heer de Bonte hield. Men wenste daarna niet verder te discussiëren, zodat de voorz. liet stem men. Herbenoemd werden de heren G. van 't Geloof 6 st., 1 blanco; G. Goe- maat, W. Hagens (4 st. 2 blanco, van Es 1 St.); Kooman, T. van Prooyen (6 st., 1 blanco) en H. Roon (6 st., 1 blan co). In de vakature Smit werd benoemd de heer Zoeteman (2 blanco, 1 C. van Es). Allen uit de aanwezigen uit de be noemden aanvaarden hun benoeming. De voorzitter hoopte aangenaam met de heren samen te werken. (Hij is zelf voorzitter van de Van Weel stichting). Verhoging wedde wethouders Voorstel op advies van Ged. Staten om de wethouderswedden met 20''/o te verhogen en wel met terugwerkende kracht tot 1 jan. 1958. De wedden ko men dan van 800.— op 960.—. De voorz. wilde de functie van wet houder zo goed mogelijk tot zijn recht laten komen. Men vergadert minstens eenmaal per week en het werk neemt toe, ook al is er soms niet veel specta culairs. De heer de Bonte zei het niet te kun nen beoordelen. Wel weet hij dat men de P.v.d.A. „leven op te grote voet" in de schoenen schuift. Hij vond het niet passen in de tijd. „Al is er bestedingsbeperking zo is die toch niet gezocht in bekrim.pen van salarissen," aldus de voorz. „Ik zie het in de toename van de werkzaamheden." „Kon ik het beoordelen, dan kon ik positief ja of neen zeggen," deelde de heer de Bonte mede. „Wat zou de raad er zelf van voorstellen." De voorzitter zette uiteen, dat de wethouders er moeilijk zelf mede kun nen komen. Men moet dit in de beleids- sfeer zien. De heer van Prooyen zag geen toe name van werkzaamheden plaatselijk, anders wordt het als men zich met streekplannen bezig zou houden. Die zijn er genoeg, de werkloosheid voor aan. Voor een koffiepraatje vond spr. het niet nodig. De voorz. herhaalde, dat er meer dan genoeg te doen is. Men vergadert meestal lang en er moet veel bekeken worden. De heer van Prooyen herhaalde, dat men meer aan de streek moest doen. Er is nu een nieuwe burgemeester, die flink deuren in kan trappen, zoals in West-Brabant gebeurt, waar men Flak- kee weer voor is. De heer Bestman vond, dat men de verhoging voor 1959 moet laten ingaan en dat ook het presentiegeld raadsleden er in betrokken moet worden, evenels dat van commissieleden. De voorzitter vond dit beter bij de begroting passen. De secretaris legde een tabelletje over van de presentiegelden in de andere Flakkeese gemeenten. De heer Roon zei niet over de werk zaamheden en uren te willen spreken. Iemand kan wel uit zijn werk moeten en dan kost het veel meer. De heer vanEs wilde niet beknibbe len en was niet tegen de verhoging. De heren Bestman en de Bonte wen sten stemming over de datum van in gang. De heer de Bonte noemde terug werkende kracht onlogisch. „Ambtelijk gaat met zo'n regeling er altijd veel tijd vooraf weg, dat is steeds zo met salarisregelingen," merkte de voorz. op. Met algemene stemmen stelde men de datum van ingang op 1 januari 1959. Over de verhoging zelf behoefde niet gestemd te worden. Verkoop van een strookje grond bö de gasfabriek aan de heer P. van Gulik. Tussen het terrein van de gasfabriek (woonhuis fitter) en de andere huizen lag vroeger een sloot die al jaren ge dempt is, zodat ieder der eigenaren recht had op de helft daarvan. De eige naar van de aangrenzende woning, de heer P. van Gulik wil deze helft van de gemeente ook kopen. Daar de ge meente niet direct belang bij deze strook grond heeft, werd voorgesteld deze te verkopen. Grootte plm. 38 m^ tegen 1.50 per m^. De heer van Es wees er op, dat de sloot al jaren gedempt is en dat er een haag staat, maar niet op de helft. Er staan al lang een schuurtje en een kip penhok op. Wat moet men dat stukje nu verkopen, wat diept het op? B en w achtten het moreel beter om van Gulik de eigendom te verkopen, aldus de voorz. De heer de Bonte kon er zich ten vol le mede verenigen. Weth. van 't Geloof wenste wel de grens bepaald te zien. Waarna het voorstel zonder stemming werd aangenomen. Voorstel tot verhoging van het voor schot aan de woningbouwvereniging „Dirksland" voor de bouw van 18 wo ningwetwoningen aan de Bosdreef met 29.764.De totale bouwkosten van die woningen hebben bedragen 288,263.30. Dit werd direct aangenomen. Het voorstel tot herbenoeming van leden der woonruimtecommissie deed weer de leeftijdsgrens naar voren ko men en na enige bespreking werd be sloten deze voor alle commissies op 70 jaar te stellen, behoudens voor zittende leden. Waarna in voornoemde commis sie werden herbenoemd de heren C. J. en koop een voor biedt U een enorme sortering Prachtige Herenj assen v.a. 129. Elegante Damesmantels v.a. 129. Schitterende Jekkers v.a. 99.75 Mooie Sportcolberts v.a. 89.75 Sportieve Herenvesten v.a. 55. Mooie Damesjasjes v.a. 89.75 Eén ding is beslist Lederen kleding specialist Aanmeten zonder prijsverhoging. Alle kleding met volledige garantie. MEENT 80 ROTTERDAM Telefoon 120207 - 10 lynen van Loo, D. Poortvliet, A. Robijn, J. H. Bestman en A. L. Bakker. De voorz. stelde dat de commissie een moeilijke, ondankbare en impopulaire taak heeft. B en w hebben veel waardering voor dit werk. B en w stelden voor afwijzend te be schikken op een verzoek van H. Best man om premie woningverbetering, om dat geen technische verbetering wordt bereikt, de woning in goede conditie is en niet als verouderd kan worden aan gemerkt. De heer de Bonte vond dat de slaap- ruimte toch niet goed is. De voorz. wees op de gebondenheid aan de eisen van de premieregeling. Er is al een toilet en dat wil Bestman op een andere plaats brengen, maar dat is woninggerief. Als men dit toestemt schept men een precedent en kan ieder om premie komen. „We hebben het alleen qua woning bekeken", deelde de heer Zoeteman mee. De heer Roon wees er op, dat be trokkene ook bedrijfsruimte in zijn wo ning opneemt. De voorzitter achtte de huidige situ atie geen „ongewenste woontoestand." De heer van Es vond verplaatsing van het toilet wel een technische ver betering. De heer de Bonte vergeleek met vroegere premies, wenste het critisch bekeken en dan nader te behandelen. Enige premie vond hij wel redelijk. „Voor toilet geldt dat het vervanging van een tonnen toilet voor een gewoon toilet moet zijn!" merkte de voorz. op. De heer van Prooyen vond, dat b en w met hun voorstel te ver gingen. „Zijn er dan wel eens zulke gevallen geweest, waarin wel premie werd gege- geven?" vroeg de voorz. waarop de heer van Prooyen bevestigend antwoordde. „Dat was een winkel en verplaatsing van woonruimte naar boven," deelde de heer van Es mede. Spr. vond het wel sneu om geen enkele premie te geven. Weth. Zoeteman wilde het nog wel eens bezien, maar herhaalde, dat het geen desolate woning betreft. De heer de Bonte zei geen precedent te wensen, maar zag hier wel enige re delijkheid. De voorzitter stelde dan voor om het op verbetering te houden en te zien of de provinciale directie het wil goedkeu ren. De heer Roon wilde het op verbete ring van keuken en toilet houden. De heer van Prooyen wilde het aan houden tot volgende vergadering, maar men wikte en woog dan nog eens nader over de voorziening, de kosten en de -.bijdrage. De voorzitter was niet voor aanhouden en er ook niet voor om het hek van de dam te halen. Men besloot daarop tot afhandelen en te trachten premie te verkrijgen voor keuken en toilet. Voorstel tot goedkeuring van de re kening 19.57 van de Instelling Maat schappelijke zorg. Deze rekening werd aldus vastgesteld hetwelk eveneens geschiedde met de rekening Gasbedrijf 1957 en gemeente rekening 1957. Deze laatste sloot in de gewone dienst met een totale ontvang van 892.049,85; een totale uitgaaf van 884.590,37. Batig solda 7.459,48. Voor deze dienst behoefde uit de vroe gere batige saldi geen bijdrage te wor den genomen. Kapitaaldienst: Totale ontvang 2.337.859,66; totale uit gaaf 2.850.950,78. Nadelig saldo 513.091,12. De raad stelde ook deze rekening vast na door de heer van Prooyen uitge bracht rapport, waarin deze mededeel de, dat 8 man-weken zijn gemaakt aan de ambtswoning, dat de schildersreke- ning nogal hoog leek en dat de reke ning een heel boekwerk geworden is. De tuingrond gedempte Gooi, aan de Tuinstraat werd opnieuw voor 1 jaar verhuurd tegen 3 et. per m^ pacht. Onderwijs. Vastgesteld werd het aan tal lesuren voor handwerken aan de 1.0. school en het bedrag der uitgaven van het openbaar lager onderwijs over 1957. In 1957 is aan de openbare school 5711,71 uitgegeven, waarmede de raad zich akkoord verklaarde. De heer van Prooyen dacht, dat ver lichting en verwarming beter en goed koper kunnen. Weth. Zoeteman zei het onderzocht te hebben met de fitter. De nodige voor zieningen zijn voorlopig getroffen, maar verder kan men nu nog niet gaan, om dat de Gascentrale plannen heeft voor ander gas. De voorzitter vond dat men wel eens een verwarmingsadvies kan vragen. Voorts stelde men diverse onderwij s- vergoedingen vast. Voorstel tot intrek king van het raadsbesluit van 24 juli 1958 tot het aangaan van een geldle ning groot 18.000.— bij de Stichting Vluchtelingenhulp Goeree-Overflakkee bij schrijven van 23 dec. is bericht dat zij het geld kunnen missen. De heer Roon vond het vreemd, dat men de lening intrekt. Men heeft er zelf nog op aangedrongen. De voorzitter zet te uiteen, dat de Stichting het kapitaal- tje eerder moet aanspreken dan het ge dacht heeft. Het raadsbesluit werd daarop inge trokken. Dan werden enige salarismaatregelen voor het gemeentepersoneel getroffen, terzake compensatie huurverhoging G^/o verhoging enz. Voor financiering van de bouwkosten van het verenigingsgebouw aan de Beatrixlaan ging men een kasgeldle ning voor de duur van een jaar aan. Rondvraag De heer van Es deelde mede van b en w wel iets verwacht te hebben, ter zake de bouw van een nieuwe Chr. school. De voorzitter ontwaardde, dat men van de inspecteur wel een brief, maar nog niet het officiële advies ontving, evenmin als een opgave van de kosten van eerste inrichting. Voorts moet men nog goedkeuring enz. van de minister krijgen. De inspecteur verwacht de ur gentieverklaring echter wel dit jaar. De heer van Es besprak dan de huur van de bejaardenwoningen, die voor de bewoners tegen gevallen is. De voorz. nam aan dat de bewoners tevoren wel van de hoogte van de huur in kennis zijn gesteld. De secretaris deelde mede, dat er wel subsidie in gegeven wordt, maar dat moet nog geregeld worden. De heer Roon verduidelijkte, dat de mensen aangeschreven zijn. Voor sub sidie moeten zij zich tot de gemeente wenden. „Er moet dus om gevraagd worden door de bejaarden," concludeerde de voorzitter. „Besteedt U aandacht aan bouw van woningwetwoningen?" vroeg de heer Roon, „daar moet wel voor aan de bel getrokken worden." De voorzitter verzekerde dat Gedep. Staten om 12 woningen is gevraagd, waarvan de helft voor Kralingen (Me lissant). „Let wel: dat was voor 1958! niet voor 1959! Ged. Staten zegden extra toewijzing voor Melissant toe," deelde de heer Zoeteman mede. „Stel je voor dat we er maar acht krijgen?" „Als er samenvoeging krijgt zitten we er toch mee," vond de heer van Prooyen, die vervolgens de voorzitter als jongste raadslid complimen teerde met de wijze, waarop deze de vergadering leidde en voorts informeer de naar voorzieningen aan of bij een woning, waaromtrent weth. Zoeteman nader inlichtte. Als men verplichtingen wilde opleg gen zou men het geheel zelf moeten doen. De heer van Prooyen informeerde dan naar de bestemming van de toon- kamer op de Heul. De voorzitter ant woordde, dat daarin nog geen beslis sing is genomen. De heer Bestman vroeg naar de sub sidie tandheelkundige jeugdzorg. De secretaris antwoordde dat die voor 1957- 1958 betaald is. Heel wat gemeenten licbben niet betaald. Het is nu landelijk geregeld. „Wat denken de heren in het alge meen van subsidie met terugwerkende kracht?" vroeg de voorzitter. „In 1958 is toch ook al er over ge sproken!" aldus de secretaris. „Burgemeester van Heyst zat er zelf in en wist er alles van." „Ik geloof niet, dat we nu iets moe ten besluiten. De Stichting draait toch wel door." Spr. zag er de agenda's van 1958 op na en stelde vast, dat de raad het voor dat jaar besloot „en daarmee uit." En na deze woorden sloot de voor zitter direct de vergadering. Van zaterdag 31 januari v.ni. 12 uur t.m.maandaff 2 februari v.ra. 9 uur Middelharnis-Somm-elsdijk: Afwezig de artsen Dogterom, Bakker en Wieringa. Voor spoedgevallen v. d. Peppel, arts. Prins Bernhardlaan 31, tel. 2117, Middelharnis. -■.. Dirksland-Herkingen-Melissant: '-%^. Afwezig de artsen Boot en Huisman. Voor spoedgevallen Elvé, arts, telefoon 01877—262, Dirksland. Oost-Flakkee: Afwezig de artsen Kramers, Buth en de Man. Voor spoedgevallen Voogd, arts tel. 01874—259, Oude Tonge en Bou- man, arts, tel. 01871-269, Stad aan 't Ha ringvliet. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Afwezig Wagner. Dienst heert Ter- louw, tel. 2357, Middelharnis. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 1 febr. hebben voor de -gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dr. L. D. A. Looijsen, tel. 49, Tholen en dr. R. C. Renes, tel. 19, Oud Vossemeer. Men attendeerde ons, dat in het ver slag over China, gehouden voor het Wetenschap. Genootschap enige storen de fouten zijn geslopen. Het jaartal over de laatste Chinese revolutie moet niet zijn 1813 maar 1945. De zetter heeft achter het jaartal bouw chinese muur een O te veel geplaatst; dit moet zijn 200 j. V. Chr. en niet 2000. Abusievelijk is het woord UNO door Unesco ver vangen. Dr. Jef Last heeft wel gespro ken over dictatuur, maar niet bepaald over de „russische knoet" zoals in het verslag voorkwam. Morgenavond zaterdag 31 januari a.s. wordt door dhr. A. J. Keijzer weer een orgelbespeling op het grote 3-klaviers orgel gegeven in de Herv. Kerk. Door de organist is een programma samen gesteld met populaire orgelwerken der Franse Romantische School. Het programma bevat o.a.: Wachet auf ruft uns die Stimme, Werde mun ter, mein Gemüthe, 2 orgelkoralen, J. S. Bach; Cantabile en Piece heroique, C. Franck; Allegro Vivace uit de 5de sym phonic C. M. Widor; Prealudium et Fu ga in e, J. S. Bach. Aanvang half 8. Programma's 50 et. De kerk is verwarmd. Voor elke muziekliefhebber is er dit orgeluur veel te genieten. Komt dus al len! Is opwekking voor een dergelijke bespeling eigenlijk nodig? üienveiling van vrijdag 30 januari 1959 Met de hand afgestaart: middel 11.22, drielingen 10.55, picklers 11.99. Machine afgestaart: middel 11.20, drielingen 10.20, picklers 11.50. Aanvoer 189.000 kg. Radar dringend noodzakelijk De zware en dikke mist, die tot op het ogenblik dat wij dit schrijven over ons eiland hangt, brengt veel vertraging voor het verkeer en ook voor de post. Om een voorbeeld te geven: Donder dagmorgen om half negen vertrok de veerboot „Haringvliet" afgeladen met auto's en passagiers uit de haven van Middelharnis, eerst om kwart voor drie 's middags meerde men in de haven van Hellevoetsluis! Door de dichte mist kori men de haven niet vinden! Wat een schade en een strop voor de zakenmen sen en passagiers! Wij brengen hulde aan de kapiteins van de boten, die de grote verantwoor ding op zich durven nemen, dat, al zit het potdicht, toch te trachten het ver keer gaande te houden. Maar hoe veel gemakkelijlier zou men het deze men sen maken, wanneer men de veerboten tijdig radar had verstrekt. De Dock yard XV van de Droogdok Mij. levert het bewijs, dat met een radarinstalla tie regelmatig kan worden gevaren, ook al zit het nog zo dicht. Nu men de stok de achter de deur heeft gezet bij het Provinciaal bestuur zal het er ein delijk van komen. Het wordt hoog tijd. Vandaag vrijdagmorgen is ca. 8 uur de eerste boot van Middelharnis ver trokken die een vlugge overtocht heeft gemaakt. Direct daarop is weer een boot terug gevaren. Blijft het zo dik zullen de diensten tegen dat de duister nis in valt weer moeten worden ge staakt. Bij voorbaat roepen wij de clementie in van onze lezers buiten het eiland, wanneer zij ons blad door deze vertra ging later ontvangen dan gewoon. in solide waardevolle gouden en zilveren artikel^ Horloges en Klokken Speciale prijzen in briljant BEIJERLANDSELAAN 176, ROTTERDAM HOOGSTR. 1S2 en 164 Terugbetaling erfpaclitsgelden van gronden, die na de ramp niet zgn gebruikt. Onlangs is door de kantonrechter te Sommelsdijk, mr. P. Groeneboom, uit spraak gedaan inzake het geval van een eis van een grondeigenares tegen een landbouwer terzake betaling van erfpachtsgelden van gronden, die ten gevolge van de ramp van 1 februari 1953 door deze landbouwer niet ge bruikt zijn kunnen worden. De eiseres verlangde het erfpachtsgeld, vermeer derd met een rente van 5''/o 's jaars. De kantonrechter overwoog, dat de eiseres niet voldoende gesproken heeft, dat de betrokken landbouwer gedu rende vijf jaren van het geheel genot van het in erfpacht verstrekte goed verstoken is geweest en Z.Edelachtbare verwierp haar verweer terzake een ver wijzing naar het beding in der partijen overeenkomst, luidende: „Evenmin zal de erfpachter om welke reden of oor zaak ook hoe genaamd, zelfs niet op grond van meer dan vijf jaren versto ken te zijn geweest van het genot van de grond, kwijtschelding of verminde ring van pacht mogen vorderen", omdat naar het oordeel van de Rechter het voorschrift van art. 776, lid 2 van het Burgerlijk Wetboek, dat blijkens de ge schiedenis der Wet (Voorduin III 526) is gegeven voor het geval het beroofd geweest zijn van het gehele genot ge durende vijf achtereenvolgende jaren, is te wijten aan een buitengewoon toe val, is aan te merken als van dwingend recht, waarvan derhalve niet bij over eenkomst kan worden afgeweken. De Rechter overwoog voorts, dat een redelijlte interpretatie van het door eiseres geciteerde beding medebrengt, dat daarmede slechts bedoeld kan zijn een waarborg te scheppen tegen een beroep op onder overigens normale om- MIDDELHARNIS Beroepen. Uit het gestelde tweetal is bij de Geref. Gemeente alhier beroe pen ds. H. Rijksen te Vij aardingen. De aftredende kerkeraadsleden, dhr. Th. van Biert als ouderling en de heren J. Ie Comte en L. de Waal, diakenen, zijn opnieuw herkozen. Aanrijding. Donderdag reed de heer Keuvelaar met zijn auto de hoek om bij het stoplicht aan de kaai, terwijl dit op oranje stond. Hij mocht dus nog doorrijden maar kwam in botsing met een achteruit rijdende vrachtauto, waar hij onder schoot. De kap werd danig in gedeukt. Persoonlijlt kreeg hij geen letsel. De politie heeft de zaak in on derzoek. Bromfiets contra auto. De bromfiet ser D. F. Remus te Ooltgensplaat kwam donderdagmiddag aan het kruispunt Verl. Hoflaan—Hobbemastraat in bot sing met een vrachtauto van dhr. Pee- man uit Middelharnis. De bromfiets werd geheel vernield. Dhr. Remus, werd gewond aan het hoofd, en aan armen en benen binnengedragen bij dokter Wie ringa, die de eerste hulp verleende. DIRKSLAND Burg. Stand. Overleden: Wilhelmina van Beek, 63 jaar, ongeh.; Dimmen Hoek 51 jaar, man van M. van Splunder. Geboren: Willem, zoon van A. in 't Veld en A. N. J. van de Ree; Aren Joost, zoon van P. de Man en H. M. Geldhof. Zending. Door de kinderen van de Chr. School en de Chr. kleuterschool werd in het 4e kwartaal van 1958 673.50 voor de Ger. Zendingsbond bij eengebracht. HERKINGEN Nieinv bestuur polders. De algeme ne vergadering van Ingelanden van de nieuwe polder waterschap „Herkingen" heeft voor het eerst in „Ons Huis" plaats gehad, alwaar een nieuw bestuur is gekozen, n.l. de heren: D. Keijzer, St. Elizabeth 18 Herkingen, voorz,; en tot Heemraden H. van Putten Rz., Alteklein 2, Melissant; C. Poortvliet Sz., Westdijk B 31, Dirksland; C. D. van der Velde C.Jzn., Oude Plaat 3, Dirksland en P. J. Warnaer Cz., „De Kleykamp", Dirks land. STELLENDAM Veilig Verkeer afd. Stellendam wil bij voldoende deelname een verkeers- cursus houden voor tiittor- en auto chauffeurs, bromfietsers en fietsers. Op geven a.s. maandagavond van 89 uur in de Chr. Nat. School, min. leeftijd voor deelname 16 jaar. Kosten 2.50. Inenting polio. De inenting tegen de polio (3e injectie) zal plaats vinden op woensdag 4 febr. a.s. van 3.30 tot 5 u. in het Groene Kruisgebouw. Vrijstelling. Aan M. V. Melissant is voorgoed vrijstelling verleend voor de dienstplicht wegens kostwinnerschap. Vrijstelling afgewezen. Aan Joh. Me lissant Wz. is vrijstelling voor de dienst plicht afgewezen, wegens aanwezigheid van een bijzonder geval. Collecte. A.s. zondag zal in de Ned. Herv. Kerk een extra collecte gehouden werden ten bate van interne hulpverle ning aan vluchtelingen. tegen hoofdpijn, griep, verkoudheid, kiespijn, levertraan, capsules, druppels, vitamine-tabletten, bedkruiken, warm waterzakken. Vele goede artikelen vindt U in: WED. KURVINKS DROGISTERIJ OUDDORP Visserij. Voor de garnalenvissers is het met recht een schrale visserij; een enkel vaartuig bracht slechts 26 kg aan de vismijn voor de prijs van 2.03 per kg. Haven. Uit de Ouddorpse haven ver trokken vorige week twee schepen ge laden met schroot van firma Hoek, een naar Duitsland en een naar Hendrik Ido Ambacht. Beurs. Op de beurs van donderdag golden de volgende noteringen: gerst 23—25, haver 22—25, tarwe 29—30, schokkers tot 80, uien 10 et, alles per kg; eigenheimers en furoren voor ex port 11.------14.per hl. STAD AAN 'T HARINGVLIET Het bouwen van 6 woningen en het verbouwen van de O.L. School is ge gund aan de aannemers Abr. Roos en V. d. Welle van den Bommel. standigheden optredende misoogst, na latigheid des erfpachters e.d., doch niet tegen een buitengewoon toeval als de watersnoodramp. Ook overwoog de rechter, dat eiseres zich niet te goeder trouw vermag te be roepen op meertaedoeld beding en zoda nig beroep in de gegeven omstandighe den misbruik van recht zou opleveren, omdat de landeigenares, die volkomen op de hoogte is van de plaatselijke si tuatie, begrip dient te kunnen opbren gen voor de door de ramp 1953 veroor zaakte noden en zich daarnaar behoort te ricliten en tenslotte werd overwogen, dat de vordering is ingesteld meer dan vijf jaren na de meergenoemde ramp, welke de erfpachter van het gehele ge not heeft beroofd, en eiseres daarin niet meer kan worden ontvangen. Door de kantonrechter is de eiseres veroordeeld in de proceskosten en tot terugbetaling van de door haar inge vorderde en ontvangen erfpachtsgelden en renten over de jaren 1953/1958. NIEUWE TONGE Veilig Verkeer. Door de Nieuwe Tonge van het Verbo; Veilig Verkeer, wordt van 7 t.ir, bruari a.s,, onder de slagzin; ges bekijken. Verkeerskennis ve een verkeerswedstrijd gelioudeii bij de Middenstand van Nieuwt zijn medewerking verleent. Vi etalages van een aantal v^inks een bepaalde verkeerssituatie ui; met daarbij een vraag die door; nemers op een vragenformulif worden beantwoord. Deze vrt mulieren zijn bij de betreffende liers a 25 cent verls:rijgbaar. Eet der wordt in nog rond te fci circulaires nader toegelicht. Deze actie vindt zijn bekrot een Veilig Verkeersavond op u, 23 februari a.s. in Ons Dorpshuis, bij aan de beste inzenders ee; prijs wordt uitgereikt. Tevens op deze avond een paar tno], vertoond. OOLTGENSPLAAT De heer A. Klein, oud-hooji School plotseling overleie Woensdagmorgen is ten zij^ Beukelsweg 25 te Rotterdam in r tijd van 60 jaar plotseling overls heer Arie Klein, onderwijzer i- Chr. School in zijn woonplaats, l Klein maakte zich gereed on scliool te gaan toen hij onwel we dische hulp mocht niet meer want de ontboden dokter kon na enkele ogenblikken de doodi teren tengevolge van een harfv ming. De heer Klein is te Ooltgenspl; 1929 tot 1939 hoofd geweest aan Nat. School. Van 1933 tot 1939: zitting in de kerkeraad van j Herv. Gemeente als diaken. Gt de zijn verblijf in deze gemeer; hij tevens voorzitter van de Hen nenvereniging „Schrift en Beli;: Van zang en muziek was de liee een echte liefhebber en als zodi; rigeerde hij een door hem ops; Chr. Zangvereniging te Ooltga De begrafenis zal plaats vinden dag 31 januari a.s. nam. 1 uur o; wijk" te Overschie. Ongeregelde veerdienst doori De veerboot „Vander Schuyf, de laatste dagen weer veel m: heden ondervonden door de mist! dag werd na de dienst, van 13.1.: Sluishaven, niet meer gevaren,: dinsdag midden op de dag enket sten niet werden uitgevoerd ia potdicht was. Om 3 uur werd de weer begonnen. ZONDAG 1 FEBRUARI MIDDELHARNIS Herv. Kerk I cand. J. H. Vlijm van Luntere: uur ds. T. Poot. (nam. H. Doop. collecte voor de kerk.) Ger, 10 uur ds. G. C. Muntingh enSi Schout. Chr. Ger. Kerk 10 er. ds. M. Tanis. Ger. Gem. Wc lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 e; ds. A. Gooyer. (v.m. H.A. en dankz. H.A. Extra maandelijliï lecte voor de kerk.) Rem. It uur ds. Rosingh. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 en ds. J. den Besten. (In beide ói- extra collecte voor Franse wafe kerken. Ger. Gem. 10 en 6t, H. van Gilst. HERKINGEN Herv. Kerk 9.301. zen en 6 uur ds. P. van V~ (voorber. H.A.) Ger. Gem. 1: uur ds. C. Molenaar te Leidei: MELISSANT Herv. Kerk 10 v. H. J. Smit en 6 uur cand, J. H. van Lunteren. (v.m. H. Doop en H.A. Ger. Kerk 10 en i Maaskant te Leiden. Ger. C- en 6 uur lezen. Ger. Gem. t derland 10 en 6 uur lezen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 ut A. Terlouw en 6 uur ds. H. (Collecte voor Internat, diac- verlening.) GOEDEREEDE Herv. Kerk 101 T. Poot en 6.30 uur dhr. T. (Collecte voor het Sanatorium negloren). OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur ds. J. den Besten Doop.) Ger. Kerk 9.30 en 2; ds. Barkeijwolf van Brumraen.' Gem. 2 x lezen. Doopsgez v.m. ds. Maliepaard van Haait: NIEUWE TONGE Herv. Kerk Si dhr. C. Vroegindeweij en 3 P. van Wakeren. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 s- G. Wursten en 6 uur ds. J. vaiil; (v.m. voorber. H.A. en nam. king watersnoodramp 1 f eb''. Maandelijkse collecte voor de STAD AAN 'T HARINGVLIET- Kerk 9.30 uur ds. P. van Wal*: 6 uur dhr, A. Terlouw. (v.m. H-,; maandelijltse collecte voor de Ger. Kerk 9,30 en 6 u. ds. A man. (Bed. H.A.) Ger. Geffl, 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 iW' B. A. V. Donkersgoed en 6 uut' Wursten. Ger. Kerk 10 "- Schout en 6 uur ds. G. C. Mu»: OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk;, ds. J. van Drenth en 6 uur cano- van Donkersgoed. (Extra collec''. de kerk. Ger. Kerk 9,30 e» ds. P. Huisman. Ger. Gem 6 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 e' uur dhr. J. Neijenhuis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 2