De verjaardag van Prinses Beairix r Burgemeester 60s presideerde eerste raads vergadering te Dirksland Fa. KAPTEIN Buitenland Onze kroon prinses wordt Ig meerderjarig VOORDE. VOORDE PUROLnOg dimd Ui)èsbvoor JeHuid Een lang en interessant agenda werd afgewerkt V No. 2766 Chr. STREEKBLAD OP GEBEFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond m n den Boom* srij N.V. MEDITATIE Een parel van grote waarde TEL. 01870-2004-2704 ^NS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MÏDDELHARNIS Bedactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Nb 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 - Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. öS zaterdag 31 januari 1959, hopen wij de geboortedag te vieren van H.K.H. Prinses Beatrix Wilhelmina Armgard, Prinses van Oranje Nassau, Prinses van lippe Biesterfeld. 21 jaren zijn als een droom na liet ontwaken voorbij gevlogen, sinds de heuglijke dag, waarop de radio-nieuws- diénst in extra nieuwsberichten de me dedeling deed dat op 31 januari 1938 in het Koninklijk Paleis te Soestdijk een prinses was geboren. Alleen voor het Prinselijk Echtpaar was het reeds een zegen dat er een dochter geboren was. Want een kinder- «abSjHuwelijk kan hoogst gelukkig zijn, 5^-steeds de waarheid blijven, dat er ift gfeonde harten, die elkander gevon den hebben, een uitzien is naar een zichtbaar, levend pand der wederzijdse liefde. Het kind is de kroon van het huwelijksleven, gelijk de plant eerst in de geboorte der bloemkroon haar volle glorie ontplooit. 31 januari 1938 ontvingen de hoge iOuders echter niet slechts een Dochter. Zij was tevens een gave Gods aan ons dierbaar Vaderland. In de loop der his torie is er een sterke band tussen ons land en het Huis van Oranje gevloch ten, 't Is een levende, mystieke band, door het voor ons volk geofferde bloed der Oranje's gewijd. Wij konden ons geen Nederland zonder Oranje denken. Dè vrees sloeg ons wel eens om het hart, toen het soms meermalen scheen dat het Oranjegeslacht zou uitsterven, 'maar die vrees is in de loop der jaren fosehaamd door de geboorte van vier prinsessen, waarvan Prinses Beatrix de oudste is. En nu mogen wij 31 januari 1959 de iverjaardag van onze Kroonprinses met ielKander vieren. Alle steden en dorpen 'hebben dan een feestelijk aanzien. De [driekleur, waarin de Oranjebaan van ijaar tot jaar vaker gezien wordt, wap- |pert:van de torens, van de publieke iwen, maar ook aan de gevel van fö^Se particuliere huizen. fiè'volksliederen, niet het minst het loude Wilhelmus, klinken uit de schal lende monden op. Dan slaat er een golf van, vreugde over ons land, en gaan alle Iharién met liefde en dank, met hun bl^d^chap en stille gebeden, naar het IB^Hüinklijk Gezin, waar deze Dochter dfelfflop der toekomst is. 'liéi bereiken van de 21-jarige leef- ItyS'is voor elke Nederlandse staatsbur- Igëtltoaar ook voor Prinses Beatrix een dag Van grote betekenis. Dan wordt men meerderjarig, d.w.z. dat men dan ;als 'zelfstandig persoon in het maat- techappelijk leven kan optreden. Men is pan krachtens de Nederlandse wetge- teing in de meeste gevallen handelings- gekwaam en kan dan datgene doen, fearvoor voorheen de toestemming van gucLers of voogden vereist was. p;V}& is waar, was het bereiken van [de 18-jarige leeftijd van onze Kroon- jprinses van grote staatsrechtelijke be- lekenis. Velen denken dat Prinses Bea- toen meerderjarig is geworden. Dit ee&ter niet waar. Wel zou zij, ingeval n& haar 18-jarige leeftijd tot de ^ooti geroepen was, op slag meerder jarig zijn geweest. Dan is de leeftijd 'bereikt, waarop de troonopvolger de re- geertaak kan uitoefenen. De Duitse Keizer, Karel IV, had dit in 1356 zo be- aald en sedert dien is dit in de vorste- "ifee geslachten regel gebleven. Onze kroonprinses, die gelukkig na laar 18-jarige leeftijd niet tot de troon jeroepen werd, bleef na deze leeftijd als ieder ander aan het gemene recht on derworpen en wordt derhalve op 21- 1 j„ „tnnll^rige leeftijd meerderjarig, uur zal de stoof. y^^^^^^^ 21-jarige leef- ld is voor onze Kroonprinses evenwel gen belangrijke dag. Niet alleen omdat larig zijn een prettige dag" betekent, haar op de 21ste verjaardag realiseert nen zich dat men volwassen is gewor- ien. En dat is nu eenmaal de vervul ing van het ideaal van ieder jong jteens. Maar wanneer men 25 jaar is i een sterKere &eworden, zijn in de regel de gaven van geplaatst, zal g ftoofd en hart tot ontplooiing gekomen, vervangen door m^^ karakter is goeddeels gevormd en loms zelfs gestaald; de sluimerende ta- •tuigen 7.20 m. Mafenten zijn ontwaakt, het leven heeft ;en, inclusief ladi^eer diepgang gekregen, en toch heeft pien, zo God wil, de rijkste en vrucht- d-ïbaarste jaren nog in 't vooruitzicht. I^n van de, an i -Wanneer wij de een en twintig door- ltgensplaat-pinte'|eefde jaren van Prinses Beatrix over- X" in de; veerciiö|jien, met alle lief en leed, en wij den- ;en daarbij vooral aan de jaren uit de ezettingstijd, dan is de ondersteunen- e, zorgende liefde, trouw en bescher- ling des Heeren, het deel onzer Kroon- 'rinses geweest. De onnadenkende massa verbeeld ich wel eens dat de aanzienlijken ;eeds langs effen baan wandelen, ter- ll de eenvoudigen door het zand der 'oestijn moeten zwoegen, en alleen de itte des daags te verduren hebben. 'aar dat is een vals beeld van het le der vorsten en vorstinnen. Er woont in de paleizen kommer en verdriet. zijn ook daar noden, zij het veelal wan andere aard. Er zijn daar zware ------ jjJ^'Sen te torsen, waarbij de onze in 't OH. HOEK, Oudfl. iiet verdrinken. Er zijn ook daar geva- ad aan 't Haring* ?en voor lichaam en ziel. Maar hoe ]p( Jankbaar zijn wij, dat de dragende kM Telef. 11."? gedurende circa f door de motorvei|2; iet deze veerboot agt 8 m, het ma' ig' inclusief la* Nieuwe Ton ge Middelharnis Ooltgensplaat Oude Tonge Den Bommel Dirksland dat wij geen co fleugelen des Heeren ook daar waren Sm onze Kroonprinses boven alle nood V °P heffen en Haar in onge broken kracht te bewaren. Het opwassen van alle vier prinses sen, maar ni^t het minst van prinses Beatrix, -ndLc met-belangstellende en,^ liefdevolle aandacht gade geslagen. De naam van Prinses Beatrix stond van meetaf in het hart des volks geschreven. Vandaar dat verreweg de meesten haar ontwikkelingsgang van schreê tot schreê volgden. Zoals er voor een moe der niets onbeduidends is, wanneer het haar kind geldt, zo nam ons volk de ja ren door gretig kennis van de minste bijzonderheden, die tot de Prinses in betrekking stonden. Het toonde daarin niet enkel nieuwsgierigheid, 't was bij de meesten een openbaring van lief devolle, zorgende belangstelling. Naarmate de jaren verliepen ver kreeg de opvoeding van de Prinses een steeds ernstiger karakter. Ons volk voelde het uit de namen, die de bladen vermeldden van de eminente mannen, aan wie een deel der opleiding werd opgedragen. Leervakken, die de gewo ne kinderen niet onder de ogen krijgen, werden in het lesrooster opgenomen om de Prinses met de staatkunde der volkeren vertrouwd te maken. De be roemdste historievorsers leiden Haar in tot de kennis van het verleden, zonder welke het heden niet te verstaan is. II Wederom is het koninkrijk der hemelen gelijk aam een koopman, die schone parelen zocht; dewel ke, hebbende een parel van grote waarde gevonden, ging heen en verkocht al wat hij had en kocht die parel. (Matth. 13 45 en 46) De koopman, die een parel van gro te waarde gevonden heeft, kan zijn lust om die parel te kopen niet bedwingen. Hij ging heen en verkocht al wat hij had en kocht die. Hij aarzelt niet een stelt niet uit. 't Mag kosten wat het wil, die parel moet de zijne worden. Deze acht hij een zeer hoge prijs waard, ja is meer waard, dan al zijn goederen te zamen. Hij moet er alles voor opruimen, maar daar gaat hij gretig toe over. Niets heeft eigenlijk meer waarde voor hem, als hij het vergelijkt met de gevonden parel en daarom, alles, alles wil hij prijsgeven om eigenaar van die parel te worden. Wat blijdschap heeft zijn hart ver vuld, toen hij al het zijne had verkocht en nu die parel van grote waarde kon kopen. Nu was ze voor goed in zijn bezit. Nu was die parel zijn eigendom! Nu was hij eerst rijk en gelukkig! Zo moet het ook gaan een iegelijk, die het koninkrijk Gods gevonden heeft. De weg naar het welbewuste be zit van de parel van grote waarde, is een offerweg. Natuurlijk niet, alsof wij de zaligheid door onze offers zouden kunnen verdie nen. Ééns voor al heeft Christus dit Vooral de archieven der Oranjedynas-; tie werden voor de leergierige Jonk-^^ -vrouwe-g«opend. -f Er waren enkele hoogtepunten in dit jeugdleven, waarbij het volk een en al belangstellende liefde was, omdat het besefte dat er een nieuwe levensperiode mee begon en een vorige werd afgeslo ten. Zulk een hoogtepunt was de aca demische studie van de Prinses aan de Rijksuniversiteit te Leiden, de univer siteit die de stad Leiden na haar held haftig verzet in 1574 geschonken werd door Prins Willem van Oranje, de uni versiteit, waar ook haar Moeder stu deerde. En nu, na 21 jaar, is wel een tijdperk van volledige zelfstandigheid begonnen, maar wij spreken de wens uit dat zij nog lang als onze Kroonprinses te mid den van ons volk zal verkeren en nog in lange jaren niet tot de Troon zal worden geroepen. En zo wensen wij Prinses Beatrix geluk met de viering van Haar 21ste verjaardag en tevens feliciteren wij Haar Koninklijke Ouders met de her denking van de geboortedag van hun oudste dochter. Ooltgensplaat 24 jan. 1959. P. BOM ambt. ter secr. Rusland Het bezoek dat de Russische vice- premier Mikojan aan de Verenigde Staten gebracht heeft, levert nog vol doende stof tot politieke beschouwin gen. Bij zijn terugkeer in Moskou heeft Mikojan een persconferentie gehouden, waarop hij duidelijk heeft laten blijken dat Rusland niet stijf wil vasthouden aan de tijdslimiet van 27 mei voor eventuele besprekingen tussen oost en west over de kwestie Berlijn. Als het Westen blijk geeft van z'n goede wil, dan heeft Rusland er geen bezwaar te gen dat de besprekingen met enige we ken of zelfs maanden worden verlengd. Het voornaamste zou zijn, dat er be sprekingen worden gehouden, niet wan neer die moeten eindigen. Alleen omdat die besprekingen niet tot in het on eindige kunnen worden voortgezet, heeft de Sowjet-Unie een soort „streef datum" voorgesteld. In de Westelijke hoofdsteden ziet men in de woorden van Mikojan een verzachting van het Russische stand punt. De Russen schijnen te voelen dat een ultimatum aan het adres van het Westen een averechte uitwerking zou hebben. Misschien heeft het bezoek van Mikojan aan Amerika dan toch nog enige gunstige gevolgen gehad. Een andere gebeurtenis van belang is dat dezer dagen te Moskou het 21ste partijcongres van de communistische partij begonnen is. Chroestsjow heeft dat congres geopend met een groot scheepse redevoering over het econo mische beleid van de Sowjet-Unie. Hij sprak over de vooruitgang van Rusland op het gebied van de industrie en na tuurlijk ook op het gebied van de we tenschap. De Russische aardsatellieten hebben een nieuw tijdperk in de we reldgeschiedenis ingeluid en in de ko mende jaren zullen de prestaties op het gebied van de ruimtevaart nog veel groter omvang krijgen, Chroestsjow heeft nog een rede ge houden, ter gelegenheid van de Indiase nationale feestdag, die ook niet zonder belang is. Hij zei daarin onder meer dat er in de koude oorlog „een moge lijkheid tot dooi" is, maar als het Wes ten niets anders wil, dan kunnen de Russen het ook „kouder maken". De toekomst van de wereld is alzo in Rus sische handen, volgens Chroestsjow dan altijd. Een Brits staatsman had be weerd dat Chroestsjow bang voor oor log was. Chroestsjow antwoordde daar op dat „ieder normaal mens, wiens geestelijke vermogens goed werken, bang voor oorlog moet zijn." De Chinese premier Tsjoe en Lai heeft op het Russische partijcongres ook een redevoering gehouden, waarin hij de verwachting heeft uitgesproken, dat het communistische stelsel in de wereld op de duur het kapitalistische zal over winnen. Deze uitlating bewijst duide lijk dat er, ondanks alle verzoenings- gezinde gebaren van Rusland, nog altijd een verschil van ideologie is. De loop op overeenstemming kan zo gezien niet groot zijn. Men kan niet vreedzaam naast elkaar leven en tegelijk met het éne stelsel het andere overwinnen. Verschillende afgevaardigden van an dere communistische landen hebben op dit partijcongres Chroestsjow lof toege zwaaid. Er is, sinds het vorige partij congres (1956) wel het een en ander veranderd! Toen begon de ontluistering van Stalin pas, nu zijn allen het erover eens, dat de groep van Stalin de on dergang van het communisme op het oog had. Daarop zijn de talloze muta ties gevolgd; mensen van het oude re giem, die met de vernieuwingsgedach-, ten van Chroestsjow niet akkoord kon den gaan, werden uit de partij en uit de regering gestoten. Ook de revoluties offer gebracht en het is zó volkomen, dat er niets door ons behoeft aan toe gevoegd te worden. De zoen- en kruis- verdiensten van Christus alléén is het grote offer. Hij heeft het gekocht met de dure prijs van Zijn dierbaar bloed. Maar niettemin is het waar, dat de ziel nu moet prijsgeven wat de natuur lijke liefde van zijn hart had. Het is nu zijn dagelijkse verzuchting: ach Hee- re! ontneem mij nu maar alles wat ik missen moet, opdat ik U, ja U alleen be zitten mag! Dan moet hij leren alles schade en drek te achten om de uitnemendheid van Christus wil. En dat kost wat! En tochdie zijn kruis niet opneemt en Mij navolgt, is Mijns niet waardig. Die zijn ziel vindt, zal haar verliezen; en die zijn ziel zal verloren hebben om Mijnentwil, zal haar vinden. Om die Parel dus deelachtig te wor den, moet afgestaan, van alle ongerech tigheid. Maar ook niet minder moet afstand gedaan van alle eigengerechtig- heden en ingebeelde verdiensten, waar van wij zo gaarne een grond onzer za ligheid maken. En dan, als een gans ont blote, niets hebbende, neergevallen voor de Heere, met de verzachting: Geef mij Jezus, of ik sterf; want buiten Jezus is geen leven, maar een eeuwig zielsverderf. Driewerf zalige blijdschap, als dan die Parel persoonlijk eigendom wordt. Als dan de ziel met de Koning van dat koninkrijk der hemelen door het geloof verbonden wordt! Ja, om dan met Hem, als de Zone Gods, verbonden te worden met God-Drieënig zelf, en met Hem eeuwig in een verzoende betrekking. Dan heeft men ten volle recht op het burgerschap van het koninkrijk der he melen en al de heilsgoederen, daaraan verbonden. Terecht verblijd zich dan de ziel in „Hem, in Wien al de schatten der wijsheid en godzaligheid verborgen zijn." Ze heeft nu het koninkrijk der heme len gekocht met de verdiensten van de Heere Jezus Christus. O, het is een verblijdend en zalig bezit, die Parel te hebben voor tijd en eeuwigheid. Het is een blijdschap die de wereld niet kent en begrijpt, maar waarvan de geredde zich de zaligheid ondervindt. Nu ademt zij in God, nu kent ze Hem en ziet Zijn eeuwige schoonheden, ja zij ziet niet slechts, maar zij ervaart ze ook. O koopmansdaad van eeuwige bete kenis. Om nooit meer te vergeten! Wij zijn er voor eeuwig rijk mee. Zij ver liest nooit iets van haar glans. Is het wonder dat de ziel dan in zalige verzuchting uitjubelt: Eeuwig wonder, nooit begrepen. Die mij naar de hel wou slepen. Is mij nu voor eeuwig kwijt. Jezus heeft mij aangenomen; 'k Ben in Zijn verbond gekomen. Voor de tijd en d' eeuwigheid! Lezers, dat we nog eens ware zoe kers naar die hemelse schat mochten worden. Bedenk: de wereld gaat voor bij met al haar begeerlijkheid, maar het koninkrijk der hemelen staat tot in eeuwigheid. Zalig de ziel, die in haar eigen pa rels de dood heeft leren zien; die in al het hunne het niet meer kunnen stellen en het levendige besef in zich omdra gen: in mij het niet, maar in Jezus het al! Dan moet gij eerst al uw parels heb ben verkocht, anders is voor Hem nog geen plaats. De Heere lere u dit door de Heilige Geest. Dan zij het: niet mijn koopsom ver krijgt het, maar Uwe genade heeft het mij om niet! Katwijk aan Zee. Ds. N. de Jong. Verleden week vrijdagavond presideerde burgemeester Bos voor de eerste keer een openbare vergadering van de gemeenteraad van Dirksland. Het was tevens de eerste vergadering in het nieuwe jaar, hetwelk de burgemeester tot de in zulke bijeenkomsten gebruikelijke goede wensen noopte. Z. Edel achtbare zag echter af van het houden van een beschouwing vanwege het feit dat hij nog maar kort het ambt vervult. De raad kreeg een heel lange agenda af te werken en de burgemeester bleek dezelfde democratische methode als zijn voorganger te huldigen, n.l. om de raadsleden volop gelegenheid te geven zich uit te spreken. Maar evenzeer om, als er genoeg gedelibereerd was, be sluiten te eisen. De raadsleden waren hiermede wel ingenomen en het noopte de Benjamin uit hun midden, de heer van Prooyen die, zoals bekend, tot de oppositionelen in deze raad behoort tot een compliment voor de wijze, waarop burgemeester Bos de beraadslagingen leidde. Een der opvallendste besluiten was wel, dat men de maximum leeftijd voor leden van besturen en commissies uniform op 70 jaar stelde, dit na een interessante discussie terza ke benoeming leden bestuur Van Weel ziekenhuis en woonruimtecommissie. De burgemeester opende met gebed. Daarna heette hij de heren welkom en sprak de hoop uit dat de raadsverga deringen steeds door een goede ver- staridhouding gekenmerkt zullen wor den zoals dat steeds het geval was. Spr. zag er van af om een nieuwjaarsbe schouwing te houden over de gemeente lijke zaken, daar hij nog te kort het ambt van burgemeester bekleed. Spr. wilde derhalve ditmaal volstaan met de beste wensen voor raad, gemeente en raadsleden. Weth. van 't Geloof beantwoordde de burgemeester en uitte eveneens de bes te wensen in de hoop, dat men onder Gods zegen aan het belang der ge meente zal mogen werken. Een groot aantal ingekomen stukken werd voor kennisgeving aangenomen, meest goedkeuringen van Ged. Staten betreffende. in de verschillende Oosteuropese lan den hingen met de destalinisatie sa men. Tenslotte heeft Rusland onder het beleid van Chroestsjow een enorme sprong gemaakt op militair-technisch gebied. Geen wonder, dat de ster van Chroestsjow, die nog maar zo kortgele den begon te rijzen, nu door allen wordt aangebeden. China en de satellietlan- den kunnen moeilijk een andere toon aanslaan onder de gegeven omstandig heden! Italië In Italië is een regeringscrisis ont staan. De regering Fanfani is afgetre den, nadat de minister van arbeid zijn ontslag was geweigerd. Deze is voor stander van een hernieuwd gesprek met de linkse socialistische groep van Nenni. Het was trQuwens de laatste tijd duide lijk zichtbaar dat de regering-Fanfari op haar laatste benen liep. De politieke toestand in Italië is echter momenteel zeer verward. Een meerderheid, waar op een regering zou kunnen steunen, is vooralsnog niet te vinden, doordat elke partij haast uiteenvalt in een linker- en een rechtervleugel. De voornaamste tweespalt is die tussen de socialisten van Nenni (links) en die van Fanfari (rechts) Men acht het nu niet uitgesloten dat er een regering zal worden gevormd van een minderheid der christen-de mocraten. Vanzelfsprekend zou een dergelijke regering moeten steunen op bepaalde elementen uit de andere par tijen. Voorstel tot het aangaan van een geldlening met de Cööp. Boerenleen bank, groot 15000.a 4V2''/o per jaar. De heer van Prooyen vroeg of de rente niet wat hoog is. De rentestan daard is immers dalende. De voorzitter vond het niet. In elk geval is het percentage toegestaan. De raad keurde de lening daarop zonder stemming goed. De burgemeester werd vervolgens be noemd tot ambtenaar van de burger lijke stand. De heer Roon vroeg of de voorzitter van plan is zoveel mogelijk zelf de hu welijken te voltrekken. De voorzitter vond dit een wat moei lijke vraag. De werkzaamheden van de B.S. worden verdeeld. „Als de burgemeester niet trouwt, dan gevoelt een paartje zich maar half getrouwd!" onthulde de heer de Bonte. „Men stelt het dus wel op prijs!" be greep de voorzitter en hij zei daar wel rekening mee te willen houden. Bestuursverkiezing Van Weel ziekenhuis. Het bestuur van de stichting van Weel ziekenhuis treedt dit jaar weer periodiek in zijn geheel af. 7 bestuurs leden worden door de raad gekozen. B en w stelden voor de zitting hebbende leden weder te benoemen. Als zodanig treden af de heren G. van 't Geloof, G. Goemaat, W. Hagens, L. J. Kooman, T. van Prooijen en H. Roon. Er is 1 vakature ontstaan door het overlijden van de heer G. C. Smit. Voor deze vakature is de volgende aanbe veling opgemaakt: 1. C. van Es; 2. B. M. Zoeteman. In verband met dit punt wordt voor gesteld voor de bestuursleden te bepa len dat zij bij het bereiken van de 75- jarige leeftijd als zodanig aftreden. Voor de nu zittende leden die deze leef tijd bereikt hebben is dit echter niet van toepassing. De heer Bestman zei al eerder opge merkt te hebben, dat te oude personen zitting hebben. Hij vond 70 jaar het maximum en stelde dat als een raads lid benoemd wordt, dit zal aftreden als hij ophoudt raadslid te zijn. De voorz. wees er op, dat het bestuur weinig vergadert, omdat het nogal omvangrijke dagelijks bestuur de meeste zaken afdoet. B en w achtten derhalve 75 jaar niet bezwaarlijk. De heer Bestman bleef bij zijn stand punt en wees op de heer Hagen, die- al tachtig jaar is. De heer de Bonte wilde nog verder gaan en de leeftijd zoals algemeen geldt op 65 jaar stellen. Nadien is men niet voor honderd pro cent vitaal. Bovendien moet men de jongeren een kans geven. Spr. vond dat men dit wel nauw moet nemen. De voorz. merkte op, dat 65 jaar als limiet geldt voor een hoofdbestaan, maar niet voor functies, die toch niet zoveel werk of aandacht vergen. „Bij de polders is het zeventig!" aldus de heer Bestman. De heer van Prooyen stemde met de heer Bestman in, de heer Roon idem. De heer van Prooyen vond voorts, dat een raadslid niet behoeft op te hou den als hij uit de raad gaat. De heer Roon merkte op, dat dit al in het reglement geregeld is. Wethouder van 't Geloof betoogde, dat men vroeger van „oudsten" sprak en dat Kamerleden en leden van de Hoge Raad een hoge leeftijd mogen hebben. De oudsten hebben de grootste ervaring, ze zijn het meest ingewerkt en het gaat niet op iemand er uit te zetten. De heer van Es zei 70 jaar „welle tjes" te vinden. De heer de Bonte vroeg: „Wordt men als persoon of als raadslid gekozen?" „Volgens mij als persoon," antwoord de de voorzitter. „Formeel misschien", dacht de heer Roon. „'t Is toch zo, dat de raad verkiest," vond weth. Zoeteman. „De heren Hagens en Smit zijn ook juist door de raad gekozen," attendeer de de heer Bestman. Alleen det wethouders stemden voor 75, de meerderheid stemde voor 70 jaar. „Hoe kwam U aan die candidaatstel- ling?" vroeg de heer van Prooyen. „Omdat we die het best geschikt achten!" antwoordde de voorz. De heer van Prooyen zei dat de heer de Bonte voorgedragen had moeten worden en achtte de voordracht poli tiek onjuist. Spr. zag er een addertje in. (Vervolg pag. 2 Ie kolom) ANNO 1870 Alleenverkoop van de bekende GLORIA PORT en de nieuwe ESMERALDO WIJNEN

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1