Plaatselqk Nieuws Aardappel- iermijnmarki EXPEDITIE DE GANS Wijs ze maar aan... het zijn tien tegen één De Grayter^s koflieidanten DE KOFFIE- EN THEEZAAK S. van der Velde Zonen Woningruil Chr. Kweekschool Vooruiigang inwoning of pension kosihuis vier grote goudrepen voor 50 cent Voorlopige aanmelding voor de te Ede Centrale Telling Middelharnis Verkiezingen op 12 maart MIDDELHARNIS TELEF. 2027 wenst clientèle, vrienden en bekenden een gelukkig en voorspoedig 1959. ■>i Het gezamenlijk personeel van wensen alle cliënten een voorspoedig 1959 toe „DE DRIESTAR" GOUDA Voorlopige aanmelding leerlingen „Hulp en Heil- Leidschendam a. Afdelingshulp (vri.) b. Hulp in de naaikamer Chr. Kweekschool op de Veluwe Voorlopige aanmelding van leerlingen reeds nul Patat-fornuizen Zero - Vlaardingen Smeerjongen Dat is ook geen wonder. De Gruyter heeft altijd krakend verse koffie van de allerbeste kwaliteit. Want al ziel U het ook direct, als U proeft weet U zeker: in De Gruyter's koffie is van meet af aan alles bewaard gebleven voor een fijn kopje koffie. En de 10% korting maakt De Gruyter's koffie extra voordelig. Bij elke aankoop van f. 5.- De Gruyter-artikelen XBij elk pak vermicelli of macaroni 10 bouillonblokjes voor 15 cent X Ell< tweede pak Custard of Choc, vlapoeder %k».. voor halve prijs Dinsdag 6 januari 1959 „EHiANDEN-NIEUWS" Blz. 3 HERKINGEN Burgerlijke stand over dec. 1958. Geboren: Daniël Jacobus z. v. J. van der Groef en P. van Dam; Willem z. v. B. van den Ochtend en M. Kievit. Gehuwd: H. J. van Maanen 25 jaar onderwijzer, wonende te Vlaardingen en L. J. van der Veer 20 jaar te Her kingen; Overleden: H. van den Ochtend 86 wedu\vn. van L. Goedegebuur. Begin van brand Verleden week ont stond er een begin van brand in het pakhuis van de heer C. Hogerwerf na bij de molen, hetwelk zich ernstig liet t aanzien, zodat de brandweer werd ge- alarmeerd. Deze was spoedig ter plaat- i se, maar behoefde geen dienst te doen, daar inmiddels de brand was geblust. l Werkverschaffing Dezer dagen hoopt I men een aanvang te maken met de ega- [lisatie van een gedeelte van het zgn. „Klaasjeswater", zodat een aantal werk- lozen tewerk kunnen worden gesteld. rf Het werk staat onder toezicht van de -' Ned. Heide Mij. GOEDEREEDE Dempen. In verband met de verka- - veling in de polder de Oude Oostdijk te Goedereede zal de aan de z.g. Hoofd- dijk gelegen ijsbaan gedempt worden. Reeds lange tijd gingen de geruchten dat deze slechts werd verplaatst door aanleg van een nieuwe aan de Spuidijk. Er is daarover echter nog niets bekend. Door een en ander zitten de Goereeërs wanneer het gaat winteren zonder een gunstige ijsbaan. Vacant. Met ingang van 1 jan. 1959 legt de heer A. den Eerzamen te Goe dereede zijn vak als schoenmaker neer". Daar hij enige in deze branche in de gemeente is, is het voor de ingezete nen een lastig geval, want men is nu aangewezen op een naburige gemeente. STAD AAN 'T HARINGVLIET Reisvereniging. Dezer dagen werd hier ter plaatse opgericht een reisver eniging die ten doel heeft jaarlijks met haar leden een uitstapje te maken. Op de oprichtingsvergadering, gehou den in café Peekstok, gaven zich 47 le den op, wat naar zich laat aanzien wel van levensvatbaarheid getuigt. Het bestuur dat werd gekozen bestaat uit L. Wesdijk, voorzitter; G. van Ros- sum, secretaris; J. de Boed, penning meester; D. Vroegindeweij en E. van Biert leden. Kerkeraadsverkiezing. Op de laatst gehouden ledenvergadering werden als ouderling gekozen de heren L. van Biert en P. W. Vogelaar en als diaken W. Slob. OOLTGENSPLAAT Lezing en film Jeugd Roode Kruis. Heden dinsdagavond 6 januari nam. 7.30 uur zal in Hotel Hobbel door mej. M. L. van Dijk te 's-Gravenhage een le zing worden gehouden over het werk van het Ned. Jeugd Roode Kruis. Hierover zullen enige films worden vertoond en betreffende genoemde in stelling een en ander worden ten toon gesteld. Vergadering Vrouwenvereniging. De Herv. Vrouwenvereniging „Wees Ge trouw" vergadert woensdag 7 januari nam. 7.30 uur in „Elthato". Mevrouw in 't Veld-Visser heeft de inleiding en mevrouw Neels-Duim zorgt voor de vrije bijdrage. Bejaardenmiddag. De bejaardenmid dag kan door verhindering van vele comité-leden niet doorgaan op woens dag 7' januari en is uitgesteld tot woensdag 14 januari. G. de Vries Zonen N.V. Amsterdam Heden verstrekte de Amsterdamse Liquidatiekas de Volgende opgaven van de openstaande contracten, dat betekent de opgaven van het aantal contracten, waarvan de kopers hun aankopen nog niet hebben verkocht en waarvan de verkopers hun verkopen nog niet heb ben ingedekt. CONSUMPTIE: Eigenheimer 35/maart 57 (41); Bintje 35/—: jan. 25; febr. 55; maart 106 apr. 306 (323). Bintje 45/jan. 19; febr. 44; maart 52; apr. 209 (219). Alpha 45/klei: jan. 3; mrt. 17; apr. 5. Voran 35/zand: mrt. 54 (53); apr. 58. Libertas 35/znd.: maart 48 (53); apr. 25. POOT: Bintje A 35/45: mrt. 34 (33); Bintje E 35/45: mrt.- 48 (44). Voran B 35/45 znd.: maart 10. Bij de maanden, waarvan het aantal openstaande contracten gewijzigd is, geven wij tussen haakjes de opgave van de vorige week. Men schrijft ons: Voor de goede gang van zaken is het gewenst, dat het bestuur van de stich ting „Chr. Kweekschool op de Veluwe" thans reeds een overzicht krijgt van het toekomstige aantal leerlingen. Het no digt U uit in de maand januari uw zoon of dochter, die lust heeft het Chr. on derwijs te gaan dienen, op te geven aan onderstaand adres. Door de gestadige groei der bevolking en de voorgeno men verlaging der leerlingenschaal in de komende jaren, zal de grote behoef te aan leerkrachten blijven bestaan. Aanmelding voor klas 1 is mogelijk voor leerlingen, die examen Mulo A of B hopen te doen en voor hen, die straks overgaan naar de 4e klas van een ly ceum, H.B.S. of Gymnasium. Met eind diploma van een inrichting voor V.H. M.O. is toelating tot de 3e klas moge lijk. Door het rijk worden voor leerlingen met een goed leervermogen studietoe lagen beschikbaar gesteld. Het aan vraagformulier hiervoor is verkrijgbaar bij de hoofden (directeuren) van de on derwijsinrichtingen, die thans door uw kinderen bezocht worden. Volledige en juiste invulling van het formulier is noodzakelijk. Desgewenst willen we U daarbij helpen. De aanvraag moet be slist vóór 1 febr. a.s. zijn ingezonden bij de Afd. Rijksstudietoelagen van het Ministerie van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen te 's-Gravenhage (Nieu we Uitleg 1). Doordat er een groot tekort is aan leerkrachten van Herv. Geref. huize, reikt het H.G.O.-fonds nog speciale beurzen uit aan leerlingen van Herv. Geref. gezinnen. In Ede zijn nu reeds meer dan 40 leerlingen gehuisvest. Ze komen uit alle delen van het land. Inlichtingen over het H.G.O.-fonds worden gaarne verstrekt door de heer G. Verheul, Burg. Prinslaan 1, Ede (Telef. 9673). Wenst U nader ingelicht te worden over de onderwijzersopleiding, dan kunt U aan onderstaand adres aanvra gen het boekje: „Zal ik onderwijzer worden?" door J. A. v. Bennekom te Middelburg. Het bestuur van de stichting wekt allen op mee te werken aan de bloei van de Chr. Kweekschool te Ede, die nu een zelfstandige school is met 240 leerlingen in 12 klassen. Moge deze kweekschool met de 11 daaraan verbonden avondcursussen ter opleiding voor de verschillende l.o.-ak- ten steeds meer worden een centrum van het christelijk onderwijs en opvoe ding op de Veluwe en in de aangren zende streken. Het adres voor aanmeldingen en in lichtingen is: A. Beversluis, directeur der Chr. Kweekschool op de Veluwe, Brouwerstraat 19, Ede, telef. 9091, gaarne vóór 1 febr. a.s. Uienveiling van vrijdag 2 januari 1959. Middel 10.50, 11.14; Drielingen 11.55; Picklers 12.41. Aanvoer 45.000 kg. RIJMEN VAN TIJMEN Een Flakkeese drieling, Da's een zeldzaamheid. Zestig jaar geleden, Goede ouwe tijd! Was 't er een in Ouddorp, Nu in Stellendam, Waar men deze tijding, Vreugdevol vernam, 't Gaf wel heel wat drukte, In dat huisgezin. Maar een zuster extra, Da's een mooi begin! Voorstraat 58, Staat in 't middelpunt. Veel cadeaus zijn stellig, 't Ouderpaar gegund! Want al mag men klagen: 't Zielenaantal daalt, Stellendam heeft stellig. Toch nog winst behaald. Het getal bewoners. Plots met drie vermeerd, Dat gaat daar gelukkig. Nog niet zo verkeerd! TIJMEN. Zoals uit de regeringsverklaring blijkt, zal de Tweede Kamer worden ontbonden op donderdag 19 maart. De kandidaatstelling zal op 28 januari zijn en de verkiezing op donderdag 12 maart. De beide Kamers, de zittende Eerste Kamer en de nieuw gevormde Tweede Kamer zullen op vrijdag 20 maart voor het eerst bijeenkomen en wel in ver enigde vergadering. CHRISTELIJKE KWEEKSCHOOL Aanmelding van leerlingen voor het op 1 sep tember aanvangende cursusjaar dient met het oog op het aanvragen ener Rijksstudietoelage te geschieden in de loop van januari 1959 bij de di- rekteur der school, de heer P. KUIJT, Frederik Hendriklaan 53, te Gouda, die gaarne bereid is U de nodige inlichtingen te verstrekken (telefoon 01820—5373). HET BESTUUR. Bij bovengenoemde Ned. Hervormde Inrichting voor zenuw- en geesteszieken kunnen voor spoe dige indiensttreding geplaatst worden: Belast met het toezicht op de linneninven taris van één der afdelingen. (bij voorkeur met opleiding als naaister of coupeuse). Sollicitanten van prot. chr. huize worden ver zocht hun sollicitaties te richten aan de genees heer-directeur van bovengenoemde inrichting. Brouwerstraat 19 Ede Inlichtingen over beurzen H.G.O.-fonds bij G. Verheul, Burg. Prinslaan 1, Ede (tel. 08380-9673) Aanmelding- en inlichtingen over Rijksstudietoe lage vóór 1 februari bij de directeur der school. A. Beversluis, Brouwerstraat 19, Ede, schriftel., tel. (school 08380-9091, huis 9036), op spreekuur (donderdag 3 tot 4 uur) of na afspraak, (huis adres: Amhemseweg 24). HET BESTUUR vol-automatisch. Telef. 01898—4043 In bedrijf te zien bij: Fa. JOZIASSE Banckertplein 2 - 't Zand Middelburg GEVRAAGD: voor twee bejaarde perso nen, liefst in Middelharnis of Sommelsdijk. Brieven onder no. 1404 bur. van dit blad. GEVRAAGD: Een net voor een onderwijzer aan de Chr. School te Den Bommel. Inlichtingen bij: A. JONGELING Molendijk 43, Den Bommel Huurder van nieuwe wo ning te Nieuwe Tonge zoekt ruiling met woning, liefst te Dirksland. Mogelijk kan driehoeksruil tot resultaat leiden. Brieven onder no. 1401 bur. van dit blad. Gevr.: een nette huishoud ster, bij man alleen, (N.h.), in een nette burgerwoning, met weinig werk. L. de Boer, Julianastraat 6, De Wijk. Fa. M. UIL gevraagd op werk „De Noord" (St. Maartensdijk/ Stavenisse). Aanmelden op het werk. Een^^an J3e Gruyter's; winkels te_'Leeuwarder)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 3