Stellendamse drieling in de arm van gemeentebestuur )nze nieuwe regering KLEUREN-PORTRETTEN Jubileum de heer D. Luime ie Goedereede Ds. H. van Gilst nam beroep aan naar Lisse Klaas vaD 't Hof oudste inwoner 92 jaar plantgoed J. ZhHüSlRA SOMMELSDIJK Centrifuge voor de was aangeboden NIEUWS UIT ZEELAND 31e jaargang No. 2759 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond V.. Wedstrijd damkampioenschap Opgave leerlingen Christelijke Kweekschool „De Driestar" te Gouda Plaatselijk Nieuws Te koop: Contracttelers Centrale Telling Middelharnis Dinsdag 6 januari 1959 UlNS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS kedactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 b 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. By contract speciaal tarief. ree dagen voor Kerstmis heeft het me Kabinet zich aan de Tweede ler voorgesteld. Een kerstsfeer was [esbehalve. Wel prijkte op het Bin- tiof een enorme kerstboom, maar in rergaderzaal ontbraken ten enenma- vrede en de liefde. De Nederland- lolitiek heeft bij velen de kerst- nming verstoord. De Partij van de ,eid was balorig geworden én for- •de een crisis, die gelukkig ditmaal was opgelost. ledig Dr. Drees exit. laarmee kwam een nog onverwacht fee aan de politieke loopbaan van Dr. fees. Ofschoon hij een zeer bezadigd gil is, bleek hij toch vóór alles socia- te zijn. Voor de keuze gesteld door partij, bleek, dat hij de P.v.d.A. ilde boven het nationale belang. Ichtans moet gezegd worden, dat Dr. Bes in de 13 jaar, dat hij minister of femier was, zich heeft doen kennen een bekwaam regent, die de zaken It op de spits dreef. In de oorlog ;ft hij een voorname rol gespeeld in fï, verzet. Maar zijn socialistische be- hselen veroorzaakten, dat hij één der annen is geweest, die de beruchte buvereiniteitsoverdracht" van Indië 1 Soekarno hebben doorgezet. Dat is der grote debetposten van zijn be nd. „Dr. Drees zal niet meer op de candi- Jltenlijsten van de P.v.d.A. voorkomen. «)ewel nog zeer vitaal, zet hij er met In 72 jaren een punt achter. Daar hij i zijn partij en bij bepaalde bevol- ngsgroepen populair was, is zijn heen een groot propagandistisch ver- gs voor de P.v.d.A. De nieuwe premier. Prof. dr. L. J. M. Beel is een Rooms- iJatholiek politicus, 56 jaar oud en fiimburger van geboorte. Zijn eerste linisterschap dateert van februari 1945 oen Zuid-Nederland al was bevrijd, jater is hij nog verschillende malen tiinister geweest, ook premier, Hoge Commissaris in Indonesië, hoogleraar in Nijmegen en lid van de Raad van State. Ijj staat bekend als een linkse K.V.P.- ie groot voorstander is van sairxn- werking met de P.v.d.A. i Voor H.M. de Koningin moet het niet «emakkelijk zijn, door het aanwijzen ^'an een formateur richting te geven lan het oplossen van een crisispuzzel. Jat was het ook nu niet. Van P.v.d.A.- iijde werd gesteld, dat Prof. Romme de loor hem gemaakte stukken moest he en. Maar de rechterzijde en de V.V.D. ronden, dat de P.v.d.A. de schuldige jras. Bovendien schijnt prof. Romme iiets te voelen voor een premierschap. Ve zullen daarom wel niet ver mis zijn, [Is we de mening uitspreken, dat mede "oor deze overwegingen de keuze op len ander viel. Aanvankelijk dacht nenigeen aan mr. Struycken, de vice- öïh.-president (ook R.K.), maar deze is een krachtige politieke figuur. Door at prof. Beel bij de P.v.d.A. goed aan- eschreven staat (of liever stond) was lij de man om de zaak weer op poten e zetten. En dat lukte snel. Binnen een •eek was er weer een kabinet! Van welke soort? Dat was vlugger dan in 1956, toen het ler maanden duurde. Maar dat komt, loordat de situatie nu heel anders ligt. Ie Kamermeerderheid en ook Beel telden zich op het standpunt, dat er leen sprake van kon zijn in deze om- tandigheden een nieuw normaal kabi- .et te vormen. Dat zou slechts ander- alf jaar kunnen regeren tot de ver- iezingen van 1960. Welke nieuwe mi- lister zou zich daartoe lenen? Boven- ien zou zulk een kabinet moeten re enen op een onbarmhartige en demo- ogische bestrijding van de P.v.d.A., die ?n gedurende IV2 jaar veikiezingspoli- ek kon- voeren. De parlementaire «erderheid stuurde daarom aan op leuwe verkiezingen na kamerontbin- mg. Vooral de K.V.P. was daar erg oor, benevens de V.V.D. Deze partijen open hun positie te versterken. En por de A,R. en de C.H. was het zeker et Kleinste van twee kwaden. Dr. Beel iet de gebleven ministers waren het erover ook eens en zo krijgen we dan ervroegde verkiezingen op donderdag maart. Bij de discussies in de Kamer werd eel gesproken over het karakter van .et kabmet, dat bestaat uit 6 R.K. (Beel 'MS, Cals, Witte, Klompé en Struyc- n i'^rJ^'R- (Zijlstra en van Aertsen) Q -i L.U. (Staf en Helders). De socialist F^S^J noemde het een rechts kabinet och dit werd door de rechterzijde en ™f. Beel ontkend. Het bestaat geheel uit rechtse personen, maar et zal geen positief rechtse politiek lh\ kwalificatie „rechts" was awurlijk een propagandistische truc rat "^l- ■^"'^Ser. Hij kan daarmee al t anti-confessioneel is voor zijn kar- j'je pogen te spannen. Het kabinet is .1 parlementair, ook niet extra-par- ónrt -^^^ *s SI" één van een bij- oem ^°°^^- ^^"- kunnen ^J). een interim-zakenkabinet, een ^sentijds kabinet, dat de lopende, [g^rfinapiële zaken behandelt en orfp overbrugging van een naai7''i°de tussen twee volledige, op ro» politieke grondslagen rusten- 'ni!f5.'"gen. De bedoeling is, dat dit chopfj? ^0 weinig mogelijk vat op ssett en derhalve poogt het buiten «^rKiezingsstrijd te blijven. De oppositie De vergadering van de Tweede Ka mer, waarin Prof. Beel zijn verklaring aflegde, was niet bepaald hoogstaand. Met name mr. Burger's optreden was o.i. beneden elk peil. Hij schold, hij stookte, hij verdraaide, hij pleegde in hoge mate demagogie enz. Hij luchtte op een weinig fraaie wijze zijn onbe hagen met name tegenover Prof. Rom me. Hem horende, was men geneigd te denken dat het tafellaken tussen K.V.P. en P.v.d.A. voor altijd is doorgesneden. Maar dat moet rnen met een korreltje zout nemen. Burger stookte tussen Beel en Romme, tussen V7elter en Rom- meen tussen ï'ilanus en Beernink. Het was een weinig verheffend tafereel. Omdat de bijeenkomst per radio uit gezonden werd, sprak hij meer voor de kiezers dan voor de Kamer. Ook de communisten De Groot en Gortzak na men in dit opziciit de schone kans waar. We begrijpen niet, waarom de radio deze heren hun gang laat gaan. On danks de felle aanvallen van Burger op de heren Romme, Tilanus, Bruis Slot en Oud betaalden deze hem niet met gelijke munt. Wel zetten ze goed de puntjes op de i, maar ze bleven par lementair. De rollen zijn dus nu omge keerd: de P.v.d.A. zit in de oppositie en Oud is oppositieleider af. Het wordt menens! Of de uitslag van de verkiezingen in maart veel zal bijdragen tot de verge makkelijking van de totstandkoming van een nieuw kabinet, betwijfelen we zeer sterk. Over allerlei mogelijkheden hopen we later nog wel eens te schrij ven. Maar zeker is, dat de aanstaande verkiezingsstrijd er één zal zijn van een ongekende felheid. De P.v.d.A. zet al les op alles om haar teruggang tot staan te brengen. En als we zien op de strijdmethoden, de geraffineerde pro paganda en reclame, het afschilderen van al wat rechts is als conservatief en het poseren van de P.v.d.A. als de par tij der onderdrukten en belaagden door het „kapitaal", dan voorspelt dit niet veel goeds. Alle registers, van het orgel der demagogie worden opengezet en we moeten er ons maar op voorberei den, dat er een heel lange lijst van al lerlei prachtige wensen en verlangens wordt opgesteld door de P.v.d.A. om de arbeiders, de ambtenaren, de gepensi oneerden, de boeren, de ouden van da gen, de kleine zelfstandigen enz., die dwaas genoeg zijn om aan deze niet roomse, maar rode Sinterklaas te ge loven, achter zich te krijgen. Nu, het opstellen van zo'n lijst is een klein kunstje. Wij zien wel kans om die lijst altijd nog wat langer te maken. Maar zorgt de P.v.d.A. ook voor het nodige geld? Neen, dat moet van anderen ko men. Met welk een ongeëvenaarde vrijmoe digheid om maar geen krachtiger term te gebruiken de P.v.d.A. op treedt, blijkt wel hieruit, dat haar se cretariaat aan het Dagblad Trouw ver zocht, in dit blad te publiceren, dat ieder op gironummer zoveel (wij noe men het natuurlijk evenmin als "Trouw) geld kan storten voor haar verkiezings actie! Daar staat men toch gewoon paf van. Het enig goede antwoord op der gelijke onsmakelijke vrijpostigheden is: ieder, die een principieel-christelijke politiek voorstaat en in het socialisme een enorm gevaar ziet voor land en volk, begint onmiddellijk zelf met ver kiezingsactie in eigen kring. Dirksland, 2 jan. Ds. H. van Gilst predikant der Geref. Gemeente alhier, heeft het beroep naar de gemeente Lis- se aangenomen. Ds. H. van Gilst is in 1901 geboren; hij studeerde aan de Theol. School te Rotterdam en werd in 1950 candidaat. Zijn eerste gemeente was Elspeet, waar hij op 25 januari 1950 zijn intrede deed, na bevestigd te zijn door ds. Stuyven- berg van Nunspeet. (imiddels overle den) Hij verwisselde Elspeet met Dirks land waar hij op 10 sept. 1953 werd be vestigd door ds. G. Zwerus die toen te Middelharnis stond. Ds. van Gilst ver bond zich aan deze gemeente met de woorden uit Handelingen 8:8: „En daar werd grote blijdschap in die stad". Ds. van Gilst ontving in de ruim 5 jaar dat hij te Dirksland stond 60 be roepen, het 61ste was dat van Lisse, dat hij nu heeft aangenomen. Dit is een der grootste gemeenten van deze kerkformatie, die 1216 leden telt. Het is reeds eerder voorgekomen dat een Dirkslandse pastor naar Lisse vertrok, n.l. ds. H. A. Minderman, die er op hoge leeftijd is overleden. Met het vertrek van ds. van Gilst zal er in de classis-Middelharnis geen predikant zijn; alle acht gemeenten op het eiland Goeree-Overflakkee zijn daarmee vacant. Wij maken vanaf heden ook in onze studio. Dit zijn originele kleurenfoto's opgenomen op kleurenfilms dus niet later ingekleurd Zie onze etalage. ATELIER- EN FOTOHANDEL Vrijdag 2 januari vierde de heer D. Luime te Goedereede zijn 25-jarig ambtsjubileum als kantonnier in dienst van Rijkswaterstaat. De jubileumdag was feitelijk 1 januari, maar het is be grijpelijk, dat de volgende dag voor de herdenking was uitgekozen. De heer Luime, die eerst belast is geweest met de bediening van de spuisluis, daarna met werkzaamheden aan het Flauwe Werk en vervolgens met het toezicht op het duingebied van Goereese Hoofd tot De Punt heeft het vooral na de ramp druk gekregen met grote werken, zoals de asfalttering van de geweldige zeedijk te Ouddorp en het toezicht op de dienst woning van de heer Hoek, alsmede de grote uitwateringssluis op Goereese Hoofd en meerdere andere werken. Wij konden derhalve goed begrijpen, dat Rijkswaterstaat dit jubileum niet onop gemerkt wilde laten passeren. De ingenieur, die aan het hoofd staat van het district Brielle, waaronder Goe roe ressorteert, kwam er persoonlijk voor over om de complimenten van de directeur-generaal en het in de ambte lijke wereld bekende geschenk te over handigen ten huize van de jubilaris en in tegenwoordigheid van de hoofdop-- zichter te Goedereede, de heer Mieras en de collega's kantonniers en de ande re personeelsleden van de dienst, waar bij ook de heer K. Westhoeve, die in juli van dit jaar 40 jaar kantonnier zal 's Morgens te ongeveer elf uur begaf dit gezelschap zich naar de woning van de heer Luime in de Pieterstraat, waar zijn echtgenote, bijgestaan door vrien delijke gedienstiiïen, klaar stond om de gasten te ontvangen. Ir. Boswinkel sprak als eerste de ju bilaris toe en verklaarde, dat de heer Luime bij al zijn superieuren prima aangeschreven staat. Men behoeft hem niet persé werk op te dragen, maar hij ziet dat zelf wel. Dat geniet de erken ning en waardering van alle superieu ren, evenzeer als de jubilaris zich kan verheugen in de vriendschap van zijn collega's, aldus merkte ir. Boswinkel op, die als blijk van waardering na mens de directeur-generaal de gebrui kelijke enveloppe met inhoud overhan digde. Tevoren had de heer Mieras, namens het personeel Goeree, mevr. Luime al een fraaie kamerplant aangeboden om zich, na ir. Boswinkel eveneens in har telijke bewoordingen tot de jubilaris te wenden, die prijzend voor zijn veelzij digheid; hij is, zo zei de heer Mieras niet alleen kantonnier, maar ook tim merman, metselaar, opzichter bij bouw van een dienstwoning enz. Vergezeld van een compliment en vele goede wen sen bood de hoofdopzichter de heer Luime het bekende boek „Nederland- Waterland" aan, met voorin voorzien van een blad met de namen van alle De heer D. Luime met het hem door het personeel van Rijkswaterstaat van Goeree bij zijn 25-jarig jubileum ge schonken boek „Holland-Waterland", waarmede hö als waterrot en water staatsman vanzelfsprekend buiten gewoon ingenomen was. andere personeelsleden, uit wier naam dit geschenk dus kwam. De heer Luime verklaarde zich zeer vereerd en ingenomen met de geschen ken en de vriendelijke woorden, waar voor hij hartelijk dank zegde, hopend, dat hij nog vele jaren zijn krachten en kennis in dienst van Waterstaat mag stellen. Waarna men zo echt entre-nous en wij zouden zeggen op zijn gezellig Goerees nog geruime tijd in gezellig samenzijn bijeen bleef. De laatste wedstrijd om het persoon lijk damkampioenschap Goeree-Over flakkee zou hedenavond (dinsdag), in het verenigingsgebouw te Melissant ge speeld worden. Ten gevolge van be paalde omstandigheden kan dat niet doorgaan en zijn de wedstrijden uitge steld tot maandagavond 12 januari op dezelfde plaats en tijd. Burgemeester van Hofwegen, voorzitter van de fede ratie van verenigingsraden Goeree- Overflakkee zal dan de kampioensbe ker aan de winnaar kunnen uitreiken. De tegenwoordige houder van deze beker, de heer J. Westhoeve te Oud dorp, maakt goede kans hem voor de tweede keer in zijn bezit te krijgen. SOMMELSDIJK Donderdag 8 januari d.s. wordt de 1 oudste inwoner van Sommelsdijk, de t heer Klaas van t Hof, 92 jaar. De oude baas is al vele jaren weduwnaar en I woont in een huisje in de Wevershoek, i op huisno. 1. Alle Sommelsdijkers ken- opn hem en vele ouderen van het eiland Goeree-Overflakkee eveneens, want tot op hoge leeftijd trok hij dagelijks als koopman van gemeente naar gemeente. De heer van 't Hof is al sinds zijn 22e jaar invalide. Hij was nog maar juist getrouwd toen hij zich vanuit zijn ge boorteplaats Numansdorp via Oud Beijerland naar Rotterdam zou bege ven, waarvoor hij met de toenmalige Beijerlandse boot moest reiz2n. Het was een dag van dikke mist en de boot kwam in aanvaring met een ander schip, waarna de passagiers door over springen het lijf moesten zien te red den. De heer van 't Hof kwam toen met een zijner benen tussen de twee sche pen terecht en werd zwaar gewond naar Oud-Beijerland gebracht, waar een huisdokter het been moest amputeren. Dit lichaamsgebrek is voor de heer van 't Hof nimmer belemmering geweest om zijn koopmansberoep uit te oefenen, noch om deze gezegende ouderdom te bereiken. Hij had zes kinderen, waar van de twee dochters zijn overleden, maar vier zoons zijn nog in leven, de oudste, Pieter, woont in de Koolweg te Ouddorp en is thans 66 jaar; Cornells 64 jaar, verhuisde naar Dordrecht, Her- bert 62 jaar, woont te Middelharnis en de jongste, Balten 58 jaar, in Amster dam. De oude heer is nog zeer vitaal en levendig van geest met volle belang stelling voor wat er om hem heen en ook wat er in de wereld gebeurt. Op zijn verjaardag zal het hem be slist niet aan belangstelling ontbreken. Men schrijft ons: Elders in dit blad treft U de oproep voor nieuwe leerlingen van de Christ Kweekschool „De Driestar" te Gouda. Om tweeërlei reden zijn we zo vroeg: we reserveren gaarne bijtijds voor uw zoon of dochter een plaats in het jon gens- of meisjesinternaat ènin de maand januari moeten de studietoela gen worden aangevraagd voor de cur sus 1959-1960. Vraagt U aan het hoofd van de school, die uw zoon of dochter bezoekt, een formulier voor deze aanvraag? Bij de invulling van de stukken, die U dan naderhand ontvangt, zijn we U gaarne behulpzaam. Ons adres is: P. Kuyt, directeur der Chr. Kweek school „De Driestar" te Gouda. (Telef. K1820—5373). Zo U bekend zal zijn, wordt onze school bezocht door jongelui, in hoofd zaak afkomstig uit Herv. Geref. krin gen, Geref. Gemeenten, Chr. Geref. en Oud Geref. kerken. In het bestuur der school zijn deze kerkelijke groeperingen vertegenwoor digd. Meerdere onzer oud-leerlingen zijn verbonden aan de Christ, scholen van Flakkee. Op D.V. zaterdag, 16 januari 1959 ho pen we persoonlijk te Middelharnis aanwezig te zijn om nadere inlichtingen te verstrekken. (Zie tegen die tijd de advertentie in dit blad). Geheel Stellendara leeft sterk mee met het welvaren van de drieling, waar mede het echtpaar Brinkman-Melissant op zaterdag 20 december 'verblijd werd. De belangstelling, blijkende uit de vele bezoeken, gelukwensen, geschen ken in fruit e.d. houden nog steeds aan. Begrijpelijk is, dat alle Stellendam se huismoeders zich de vraag gesteld hebben: „hoe moet mevrouw Brinkman het klaarspelen met de luierwas van die drie?". De mannen hebben die vraag gehoord en verstaan en vanuit het gemeentehuis is al gauw na de geboorte een actie gestart om mevrouw aan een hulpmiddel te helpen, v/aardoor zij die was gauw aan de kant kan krijgen. Spontaan is er van alle kanten bijgedra gen en zodoende konden vlak voor Nieuwjaar burgemeester Baron van Kno- belsdorff met zijn beide wethouders de heren Moyses en Visser en de waar nemend gemeentesecretaris, de heer Ooms, namens geheel Stellendam de heer en mevrouw Brinkman een prachtige droogmachine, een centrifuge komen aanbieden. Vanwege het gemeentepersoneel werd er in geld nog een en ander bij gevoegd. Bij die aanbieding hield de burge meester een heel hartelijke speech, waarin hij het echtpaar Brinkman de verzekering gaf, dat geheel Stellendam nu met het gezin meeleeft en dat men werkelijk deze drieling als iets van Stellendam zelf beschouwt (hij ver zocht ons om ook niet over een „Flak- keesè" drieling te schrijven, maar van een Stellendamse! Verslagg.) De burge meester hoopte, dat ^0 tv^reo jongens en het meisje heel voorspoedig zullen mogen opgroeien en hij wenste de heer en mevrouw Brinkman moed, kracht en wijsheid van God toe bij het ver vullen van de ongetwijfeld moeilijke taak om deze kinderen groot te bren gen en tot goede mensen op te voeden. De heer Brinkman bedankte, mede namens zijn vrouw, voor het kostelijk geschenk van de burgerij, voor alle an dere blijken van medeleven bij de vreugde van deze geboorte, de burge meester voor diens hartelijke toespraak en welgemeende wensen, alsmede het gemeentepersoneel, inzonderheid se cretaris Woudstra die bij deze aan bieding niet aanwezig kon zijn en wnd. secretaris Ooms voor hun be moeienissen met de uit de burgerij voortgekomen actie, die het echtpaar hogelijk waardeert, niet in de eerste plaats vanwege de materiële 'waarde, maar bovenal uit hoofde van het blijk van burgerzin en burgerhulp, dat er uit spreekt. De leverancier de heer D. K. Oosters moest het apparaat voor mevrouw Brinkman demonstreren en alhoewel dat niet helemaal geruisloos ging be merkte de drieling, die in de aangren- DIRKSLAND Studievereniging. A.s. woensdag avond 7 uur hoopt de studievereniging der S.G.P. te vergaderen. De heer D. J. Beversluis zal dan een onderwerp hou den over het '."jSocialisme". Belangstel lenden hartelijk welkom. Te water geraakt Het 4-jarig zoontje van M. de Jong geraakte in de over volle Boezem, een ander kind die dit zag liep om hulp roepend weg wat de heer C. KoUe hoorde. Hij mocht het genoegen smaken de kleine te redden, het kind had water binnen gekregen en was reeds bewusteloos. Twee verpleeg sters hadden het ongeluk vanuit het ziekenhuis gezien en kwamen eveneens snel toelopen en hebben de kleine mee genomen naar het ziekenhuis. STELLENDAM Dienstplichtigen. Op 5 febr. moeten voor de lichting 1960 opkomen R. Ge- buis en W. Struijk naar de garnizoens- plaats Tilburg en A. Witte naar Ossen- drecht. 2 fauteuils, 4 stoelen en uit- trektafel. Uiterste prijs 75.Adres te bevragen bureau van dit blad. gevraagd voor Gladiolen in Nieuwe Tonge, tevens te koop 2-4, 3-4, 4-6 en kra len. Van kweker, Telef. K 1878—347 KL. ALEMAN Cz. Ouddorp zende slaapkamer van huize Brinkman een tukje deed, daar niets van. Die kwam pas tot leven toen het moment aanbrak, waarop de honger zich deed gelden. Toen moest er direct ingegre pen worden door moeder Brinlonan, door zusje Jansje en kraamverpleegster Boogers. De zuigflessen werden klaar gemaakt en toen zagen wij de kans schoon om een leuke foto te organi seren: do drie leden van hst dage lijks bestuur van Stellendam elk met een der drielingen op de arm.' De bur gemeester nam Jan in de armen, rechts van hem posteerde zin wethouder Moyses met Arend en links wethouder Visser met Laurina. Wethouder Visser, die vrijgezel is, had zijn handen vol aan de baby en was er eerlijk gezegd v/el een beetje bang van, maar het poseren is zonder ongelukken verlopen, tot grote vreugde vooral van de moeder en de kraam verpleegster. STELLENDAM Rekeningen indienen. Degenen die werkzaamheden verricht hebben over het afgelopen jaar aan de kerk en kleu terschool, worden verzocht hun reke ningen in te dienen voor 10 januari a.s. bij de kerkmeester St. Keijzer. OUDDORP Kerkdienst. A.s. woensdag 7 januari hoopt ds. H. van Gilst in de Geref. Gemeente voor te gaan. Aanvang 7 uur. OUDE TONGE Opbrengst collecte. De in de Ned. Herv. kerk alhier gehouden collecte ten bate voor de varende gemeente heeft opgebracht 131.59. Beroepen. De kerkeraad van de Ned. Herv. kerk alhier heeft een beroep uit gebracht op ds. Jonkers van Schalkwijk Beursberichten. Op de beurs alhier van vrijdag j.l. werden de volgende prijzen genoteerd: Gerst 24-26; haver 23-24; erwten schokkers 60-92; erwten kl. gr. 40-54; maanzaad 110-138; kar- weizaad 61-85; uien 8-9 et.; aardappelen eigenh. 14-15 et.; rode 17-19 et. per kg. Handel matig. ST. MAARTENSDIJK Kerkdienst. Op donderdag 8 januari a.s. hoopt D.V. ds. G. v. d. Breevaart in de Geref. Gemeente alhier voor te gaan des 's avonds om 7 uur. SCHERPENISSE Tijdrede. Donderdagavond 7 januari hoopt ds. Ravenswaaij uit Schevenin- gen een tijdrede te houden voor de S.G.P. ST. ANNALAND Extra kerkdienst. Voor de Geref. Gemeente alhier hoopt D.V. donderdag 8 januari 1959 des avonds om 7 uur in de Dienst des Woords voor te gaan de heer Wisse uit Tholen. Uienveiling van dinsdag 6 jan. 1959. Middel 11.74; Drielingen 11.9?; Picklers 13.—. Aanvoer 114.000 kg. (Aanvoer is alleen mogelijk na telef. afspraak met de veiling. Telef. 2028 Middelharnis).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1959 | | pagina 1