MELISSANT en HERKINGEN ontving nieuwe burgemeester Zang van kinderen en grootse bloemenhulde De onivangst ie Dirksland |e val van Drees In de kerstweek maar één krant Kerstboom Te Herkingen v/as de ontvangst wel zeer spontaan b jaargang Dinsdag 16 december 1958 No. 2755 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond 13.50 een Installatie-rede van ioco- burgemeester Keijzer (V«rvoli pag- 3.1» koloca) MEDEDELINGEN Jan van Hansje Hoek GOEDEREEDE Centrale Telling Mlddelharnis ld der redj PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 I -^"^'ÈSP ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. |k, voorkoj F- 3-1-. dool peoordelinj Ie van mM |enomen, ij tt zijn réchl ■stellen, inl Isnog in uv bben in na- I het Oude. fnd, de be- nengesteld ware leei r de naa pze belijde h moet ui lerkt als d( pet feitelijl f erli gebon- bedoeld in J de vrijzin ran de mid Igenoemdei Jt God-zijl lensen.. d( 1 De rechtS' Ing iets ge- ■van Chris- Vden, docJ Pilatus en W. Caret ICaron als- I hoewel o.i Ie gang van geschaad, ■gepoogd te prij zinniger fin de mid- gaan w( iele. Dhr. C, de moge- ■namen van lukken, dii Jed gerefor- |tander van V. E -NIEUWS ^^TlëNTENl feds de be-| rraad. onze sui-l en gebak! I feestdagen j BANKET-i iwenste mooie 177—290 weken geleden schreven we U artikel met als opschrift: „Zal het Lunet-Drees 1960 halen?" Eerlijk ge- Ld hebben We toen niet gedacht al Ijeloofden we, dat het vóór 1960 zou Ijttulkelen dat dit al zó spoedig zou 'ffljeuren. Er was heel wat conflictstof (pgehoopt, o.a. Nieuw-Guinea en de lluurverhoging, maar het is nu geble- dat de spanningen tussen de P.v. [j,A. enerzijds en de andere partijen Ijnderzijds, zo groot waren, dat het Ka- linet zelfs over een kleinigheid kon slruütelen. Een historische Kamerzitting Wij hebben vanaf de tribune de ver- jadering der TWeede Kamer van don- lerdag U december meegemaakt. We n, dat het niet te veel is gezegd 'jls we beweren, dat in deze bijeen komst politieke historie is gemaakt. Het JOU ons niet verwonderen, wanneer de van het Kabinet-Drees ingrijpende consequenties zal meebrengen voor de politieke verhoudingen en de samen- sieiling der toekomstige regeringen. Het is gebleken, dat er geen voldoende so- basis meer bestaat die is er trou- uens o.i. nimmer geweest ■yoor een idbinet, waaraan de P.v.d.A. deelneemt. Op die grond menen we, dat er een Bieuwe politieke periode in ons staats bestel aanstaande is. Het spreekt vanzelf, dat er enorme lielangstelling was voor deze Kamerzit- De tribunes, zowel de publieke, pers- en de gereserveerde, puilden uit en de loges waren dicht bezet. Ve len konden niet worden toegelaten. Ra dio- en televisiemensen waren in de weer en fotografen nestelden zich op strategische piinten. Van de 150 kamer leden ontbraken er slechts 7. De span ning was voelbaar. Achter de minister- tafel zaten minister Hofstra en de min.- president dr. Drees. De aanwezigheid van de laatste wees er reeds op, dat het kestaan van het hele Kabinet op het spel stond. Toch moet men niet denken, dat er l)ij zulk een gelegenheid tussen de Ka merleden persoonlijk een vijandige stemming heerst. Men zegt elkaar op een soms scherpe manier de „waar heid", maar ieder blijft parlementair. Tijdens een redenering van Prof. Oud er op een gegeven moment een gejouw op bij de P.v.d.A., waarop dhr. Oud aldus reageerde: „De heren kun nen nu wel juichen en jouwen, maar is slechts een bewijs van de pena rie, waar ze in zitten." En dat veroor zaakt dan weer daverend gelach! De vergadering duurde van 1 tot 6 uur. Men had dus 5 uur nodig om het Kabinet ten val te brengen. Het stierf een langzame dood. Maar zodoende bleef er voor buitenstaanders de spanning in. De politici wisten tevoren al, dat het pleit beslecht was, want ondanks veel geconfereer was men er niet tijdig in geslaagd de kloof te overbruggen. We kunnen hier natuurlijk geen ver slag geven van al het gesprokene. Dat hebben de dagbladen trouwens al ge daan. De debatten werden beheerst door de kopstukken der partijen, omdat het siet meer ging om zakelijke dingen, maar de hele kwestie in het politieke «tak getrokken was. Het waren Prof. Romme, Prof. Oud, mr. Burger, dr. Bruins Slot en dr. Tilanus, die van de zijde der Kamer en dr. Drees en min. Hofstra, die van regeringszijde de dis cussie voerde. De rest van de Kamer zat voor ditmaal tamelijk stil en ordelijk te luisteren haar het politieke steek spel der prominenten. Waor het om ging Formeel liep het verschil van mening tussen min. Hofstra plus de P.v.d.A. enerzijds en de K.V.P., de A.R,, de C.H. en de V.V.D., waarbij zich ook de S.G.P. aansloot (ds. Zandt was na zeer lange afwezigheid ook present) anderzijds over een zeer ondergeschikte kwestie. Het ging erover, of men een belasting wet, waarin investeringsaftrek was op- Seschort, voor één of voor twee jaar zou geldig verklaren. Allen waren be reid de Regering voor 1959 deze belas tinggelden te geven, maar eerstgenoem de partijen wilden voor 1960 pas over wn half jaar beslissen, omdat niemand Momenteel weet hoe volgend jaar de financieel-economische positie van ons land is. De socialistische ministers en kamerleden wezen dit af. Het moest en het zou 2 jaar worden en anders zou den alle vijf socialistische ministers af treden. De ware oorzaak van het conflict Iedereen begrijpt, dat deze belasting- Westie niet de ware oorzaak is van liet conflict. Dit geval heeft een poli tieke achtergrond, hetgeen in de debat ten van donderdag duidelijk is uitge sproken door alle partijen. Het is dan Ook niet zo al lijkt het erop dat de meerderheid van de Kamer door te stemmen vóór de motie-Romme, het Kabinet-Drees heeft weggestemd. We ■noeten in de belastingkwestie slechts lie vonk zien, die plotseling gespron gen is in de dynamiet, die de P.v.d.A. feeds lang had opgehoopt. De Partij van de Arbeid is sedert de verkiezingen van dit voorjaar uiterst Zenuwachtig geworden, doordat ze veel stemmen verloor. Ze had in 1945 ge hoopt, de grote allesbeheersende partij in Nederland te worden en nu is ze niet alleen gestuit in haar opmars, maar het Week, dat ze het vertrouwen van zeer Velen ging verliezen. Bovendien heeft Je moeilijkheden in eigen kring over Nieuw-Guinea, do defensie, enz. en ze zit dus in een uitermate moeilijk par ket. Het grote probleem voor haar is derhalve, hoe de neergaande lijn kan worden omgebogen. De leiding is blijk baar van mening, dat dit alleen kan door in de oppositie te gaan. Dat is al tijd een voordelige houding, want men kan dan naar hartelust kritiseren en de arbeiders allerlei schoons beloven, ter wijl men geen onaangename maatrege len behoeft te nemen. Om regeringspartij af te raken, moest er een conflict komen. Het voorspel daartoe waren de. beruchte 7 punten op de Fakkeldragersdag in Utrecht van en kele weken terug. Dit was een uitda ging aan de andere partijen. Accepteer den deze ze niet, dan zou de P.v.d.A. niet langer medeverantwoordelijkheid voor de regering kunnen dragen. Het spreekt vanzelf, dat de rechtse partijen dit niet namen. Ze hebben in de loop der jaren al zoveel moeten toe geven aan de rode heren, dat ook in hun gelederen grote ontevredenheid ontstond, waar de V.V.D. zijde bij spon. Uiteraard waren ze niet van pla/n onder het rode juk door te gaan. En zo stond de zaak scherp: de P.v.d.A. forceerde, geholpen door haar geestverwant Hof stra als minister, een conflict over een ondergeschikt punt, de anderen wens ten niet verder te gaan met concessies en meenden, dat er met een dergelijke partij niet verder viel samen te wer ken. Zo was er geen overbrugging mo gelijk en viel de stemming met 88 (K.V.P., A:R., C.H., V.V.D. en S.G.P.) te gen 55 (P.v.d.A. en Comm.) uit tegen de socialistische ministers Dat hier door rechts niet lichtvaardig gehandeld is, blijkt wel uit het feit, dat zelfs dr. Ti lanus, die zeer vredelievend en toegeef lijk is, ook vóór de motie-Romme stem de. Een goede beslissing Onze lezers zullen wel begrijpen, dat wij ons van harte verheugen over de beslissing, die in de dramatische ver gadering der Tweede Kamer is geval len. Wij hebben altijd de samenwerking der rechtse partijen met het socialisme een politiek monsterverbond gevonden. Reeds veel te lang heeft de P.v.d.A. een te grote invloed kunnen uitoefenen op het regeringsbeleid en is het land en zijn de departementen volgestopt met rode burgemeesters en ambtenaren. De P.v.d.A. moet aan het verstand gebracht worden, dat ze tenslotte slechts 1/3 der kiezers omvat en dat de grote meerder heid van ons volk niets van het socia lisme moet hebben. Dit moet in de rege ring tot uitdrukking komen. Men is van rechtse zijde wel bang voor een rode oppositie, omdat deze natuurlijk ru moer en sociale onrust zal veroorza ken, maar dit moet men maar op de koop toe nemen. Wat in Engeland, Duitsland, België en Frankrijk kan zonder socialisten regeren kan hier ook! Politieke gevolgen Natuurlijk zal de P.v.d.A. van deze door haar geforceerde gelegenheid ge bruik maken om te proberen door mid del van een intensieve propagandacam pagne het Nederlandse volk te beïn vloeden, met name de arbeiders, amb tenaren en „Drees-mensen." We hebben daarvan al een voorproefje gehad j.l. donderdag, toen mr. Burger zich ont popte als een fel demagoog en het voor stelde, alsof rechts de rijken begunstigt en de minder draagkrachtigen de zwaarste lasten laat dragen. En ir. Vos (P.v.d.A. - Eerste Kamerlid) deed er 's avonds voor de televisie nog een schepje op. We moeten er ons dus maar op voorbereiden, dat er een zeer felle strijd voor de deur staat om de gunst van de kiezers, waarin de rechts par tijen in de conservatieve hoek worden getrapt en de P.v.d.A. voor Sinterklaas speelt. Daarbij zal veel onkunde en mis verstand moeten worden opgehelderd: er zijn nu al „Dreesmensen", die den ken dat ze na de val van dr. Drees niet meer van „Drees" zullen trekken! Als of deze uitkeringen niet in een wet zijn vastgelegd, waar alle partijen'vóói ge stemd hebben. Wat nu?i De 5 socialistische ministers hebben bij H.M. de Koningin hun ontslag in gediend; de anderen hebben alleen hun portefeuille ter beschikking gesteld, waaruit blijkt, dat ook in het Kabinet geen eensgezindheid was omtrent de ge volgen van de aanneming der motie- Romme. De koningin heeft daarna haar adviseurs geraadpleegd en spoedig zal blijken, in welke richting een oplossing van de kabinetscrisis wordt gezocht. Het zou ons het beste lijken, dat de 9 ministers, die willen aanblijven, wor den aangevuld met een vijftal andere, dat dit kabinet de Kamer ontbindt, nieuwe verkiezingen uitschrijft in het voorjaar, waarna dan een definitief ka binet gevormd wordt uit de niet-socia- listische partijen, ongeacht of de P.v. d.A. wint of verliest, want ze blijft in elk geval toch ver in de minderheid. Indien dit geschiedde, zouden de poli tieke verhoudingen in ons land wel veel scherper worden, maar anderzijds ook; veel zuiverder. HERKINGEN De nog niet afgehaalde prijzen der verloting van Het Groene Kruis te Her kingen, gevallen op de no's 55 siervoor werp,, 177 briefopener en 816 blitzlamp, blijven tot 1 jan. 1959 ter beschikking van de winnaars. Na deze datum ver vallen ze aan het comité. Men kan ze alsnog afhalen bij de heer A. de Geus. Ger. Gem. Zondagavond zal er In de Ger. Gemeente een extra collecte wor den gehouden ten' bate van de chr. school. Vrijdag j.l. is burgemeester en mevr. Bos in de beide andere gemeenten van zijn ambtsgebied geïnstalleerd, des morgens te Melissant en des middags te Herkingen. Het was een zeer drukke dag voor het burgemeesterspaar, ze Icregen veel indrukken te verwerken, maar de hartelijkheid waarmede ze wer den ontvangen deed alle vermoeienis vergeten. Te Melissant was er van de ontvangst niet zoveel werk gemaakt; de heer en mevr. Bos werden aan het eind van de Nieuweweg afgehaald en in het raadhuis bloemen aangeboden door Dini Leijdens, dochtertje van het raadslid P. Leijdens. Publiek was er niet bij vertegenwoordigd, waarvan mogelijk ook de regen oorzaak zal zijn ge weest. In de raadszaal waren welgeteld 17 vertegenwoordigers van diverse instellingen van kerk, school, politie, brandweer, techn. dienst enz. Dames waren niet genodigd, enkelen hadden echter hun vrouw meegebracht. On danks de summiere vertegenwoordiging was de ontvangst in de raadszaal zeer hartelijk; de locoburgemeester dhr, C, Keijzer sprak voor de installatie een welgemeend welkom uit en de overige raadsleden waren openhartig in hun begroeting. Te Herkingen was de ontvangst wel zeer spontaan; het burge meesterspaar werd voor het pas gereedgekomen en zeer modern verenigings gebouw waarin de installatie zou plaats hebben, door de schoolkinderen toegezongen en bloemen aangeboden. Er werd de nieuwe magistraat en zijn echtgenote in de zaal zelf een grote bloemenhulde gebracht; er waren bloemstukken van alle plaatselijke verenigingen en uit het bedrijfsleven. Tal van sprekers voerden er evenals te Dirksland het woord. Het valt te begrij pen dat wij ons in het verslaan van aldie redevoeringen zeer moeten beper ken en slechts enkele zaken kunnen aanstippen, zoals wij dat in ons ver slag te Dirksland ook moesten doen. Te Melissant werd vooraf een korte raadsvergadering gehouden waarin en kele noodzakelijke besluiten moesten worden genomen. (Zie tweede blad.) Een deputatie uit de raad vertrok tegen 10 uur om het burgemeesterspaar aan de ingang van de nieuwe weg af te ha len en te begroeten. Bij aankomst voor het raadhuis bood Dini Leijdens, doch tertje van het raadslid Leijdens Jr. bloemen aan. In de raadszaal las secretaris van Dij- ke het Koninklijk besluit van dé be noeming voorj waarna de heer en mevx- Bos door de heren van der Spaan en Leijdens Jr. werden binnengeleid. De loco-burgemeester de heer Keij zer riep de nieuwe magistraat en zijn echtgenote een welkom toe en drukte de wens uit, dat 's Heeren zegen op zijn arbeid zou rusten. U staat nog in de kracht van uw leven aldus spr., wat deze gemeente ten goede kan komen. De problemen die er in de gemeente liggen, wilde spr. op deze feestdag niet breedvoerig uitstippelen, Spr. noemde alleen het rioleringsplan, waarvoor het geld ontbreekt. Gaat U naar den Haag en breng een half miljoen mee! aldus spreker. Plannen voor een gymnastiek lokaal en verenigingsgebouw liggen klaar. Voor de bouw nieuwe openbare school is nog geen urgentie. Samenvoe ging achtte spr. niet urgent, met uit zondering van etikele grenscorrecties. Spr. deelde ook een en ander mee over de woningbouw en bouw bejaardenwo ningen en zei dat hij niet bang behoef de te zijn, dat er geen werk is te Me lissant. Dan hing spr. de nieuwe ma gistraat de ambtsketen om en verklaar de hem in het burgemeestersambt te hebben geïnstalleerd. Burgemeester Bos hield daarna een rede, bracht dank aan H.M. de Koningin en Haar raadsleden voor de benoeming, bovenal aan God, die het zo had geleid dat zijn harte- wens was vervuld. Hij dankte weth. Keijzer voor de hartelijke begroeting en verklaarde ook hier te zullen trach ten onder biddend opzien tot Hem van Wie hij zich afhankelijk weet, een goed burgemeester te zijn. Wethouder A. v. Rossum noemde het een dag van blijdschap, dat na 4 maanden de vacature van bur gemeester van Heijst was vervuld. Hij uitte woorden van waardering tot de heer Leijdens, die het ambt zolang had waargenomen en voor de gemeente op de bres had gestaan. Zich richtend tot burgemeester Bos wenste hij hem ge luk met diens benoeming en verheugde zich uit diens rede te hebben verno men, dat hij Gods Woord en Wet bij de leiding der gemeente tot richtsnoer neemt. Hij was ook dankbaar dat de burgemeester thuis was in de gemeen te-administratie en het platteland hem niet onbekend was. Hij riep hem en zijn echtgenote en kinderen een hartelijk welkom toe en drukte de wens uit dat hij zijn ambt in gezondheid en met vreugde, tot heil van de gemeente Me lissant zou verrichten. Openhartig De heer Th. v. d. Spaan zei echt bUj te zijn met de nieuwe burgemeester of hij blij zal blijven, zal van U afhan gen zei deze spreker. Van hetgeen hij over hem gelezen had in de krant, was de eerste Indruk niet zo „denderend", aldus spreker. Het moment waarop loco-burge meester C. Keijzer te Melissant burgemeester Bos de ambtsketen omhangt. OUDDORP Verzilvering bouwvakbonnen. Gele genheid om de bouwvakbonnen te ver zilveren op de dagen 25, 26 en 27 dec. en 1 jan.. Tijdstip inname van 78 uur in Hotel Akershoek op 22 dec. en van 23 dec. t.m. 3 jan. ten huize van de pi. vertegenwoordiger van het Soc. Fonds Bouwnijverheid Oosterweg 70. Zangavond. Het mannenkoor „De Lofstem" hoopt D.V. op donderdag 18 dec. een zangavond te geven in de oude school met medewerlcing van de verenigingen van Dirksland, Herkingen en Nieuwe Tonge. Deze avond is nog een jubUeum avond en staat onder lei ding van ds. Hovius van Dordrecht. Aanvang acht uur. Kerkdienst. A.s. vrijdagavond om 7 uur hoopt D.V. in de Öerv. Kerk voor te gaan ds. van Dieren van Ede. (Collec te voor de school.) Burgemeester Bos in de gloed van zijn installatierede, hartelijk dank zeggend voor de in alle drie ge meenten spontane ontvangst. MIDDELHARNIS Kosteloze inenting. Op vrijdag 19 december a.s. des nam. te 2.45 uur be staat gelegenheid tot kosteloze inenting en herinenting ten huize van dr. C. F. Arends, Voorstraat 26, alhier. Verzocht wordt trouwboekjes van de ouders of geboortebewijzen van de kin deren mede te brengen. DIRKSLAND Kerkeraadsvergadering. A.s. vrijdag avond zal bij de Ger. Gem. kerkeraads vergadering worden gehouden, in ver band daarmede zal het boekenruilen der J.V. De Zaaier zaterdagmiddag worden gehouden van 2 tot 3 uur. HERKINGEN Vogelverschrikk'tr nachts in aktie! Op het gors van de landbouwer Struijk lopen een groot aantal varkens, en bij de voederplaats is een carbidka- non opgesteld, dat automatisch om de zoveel tijd zijn knallen laat horen, ten einde de vogels te doen schrikken dat zij het eten van de varkens niet weg- kapen. Door een verzuim was dit dezer dagen niet afgezet, zodat men des nachts de daverende knallen in de verre omtrek kon horen, en omwonenden niet anders van mening waren dan dat de nachtelijke stilte werd onderbroken door het geweer van een of andere stroper welke de polder Diederik onveilig maakte. De politie van Melissant en Dirks land werd gealarmeerd, en hoewel de ze mannen meestal van geen klein ge- rucntje vervaard zijn, waren deze toch wel een beetje huiverig om de schie tende jager (naar men meende) tege moet te treden. Na een onderzoek kwam men tot de ontdekking dat de gewaan de stropers in diepe rust verzonken la gen en de vogelverschrikker zijn plicht deed, die direct het zwijgen werd opge legd. De politie kon zonder gevecht huiswaarts keren. STELLENDAM Verzilvering vakantiezegels Bouwnij verheid voor loonderving a.s. feestda gen op dinsdag 23 dec. en woensdag 24 dec. nam. van 7.30 tot 9.30 uur bij de heer C. Koenraad Pr. Wilhelminalaan Burg. Stand over de maand nov. '58. Geboren: Hubrecht zoon van E. B. Klink en J. Lokker; Abraham, zoon van E. B. Klink en J. Lokker; Jan Jacob, zoon van C. E. van Weezel en D. Witte. Te Dirksland was de ontvangst van burgemeester en mevr. Bos wel zeer tref fend. De padvindersgroep had zich voor het raadhuis opgesteld met erebogen in de hand, waaronder door het burgemeesterspaar naar binnen schreed. Tiuee dankbare en bUide mensen in de deur van het raadhuis. In de Kerstweek a.s. dus volgende week zal ons blad maar éénmaal verschijnen n.l. op dinsdagavond. Eer ste Kerstdag valt op donderdag a.s. we zijn t.o.v. onze postabonnees ver plicht op dinsdagavond uit te komen, zodat Eilanden-nieuws dan 's woens dags in hun bezit kan zijn. H.H. adver teerders gelieven hier s.v.p. rekening mee te hoixden. Betaling abonmementsgeld per giro Nog 14 dagen en het vierde kwartaal is weer ten einde. Dan volgt dus weer betaling abonnementsgeld Ie kwartaal 1959. Onze postabormees die gewoon zijn per giro te betalen, verzoeken wij vriendelijk het bedrag van 1.90 op onze giro 167930 over te schrijven éér de kwitanties worden afgegeven. U be spaart er de hoge incassokosten mee, het is dus in uw eigen belang; Dat kan goedkoper! En veel gemakkelijker! Telkens constateren we, dat er vele abonnees zijn, die kinderen, familie of vrienden buiten het eiland hebben wo nen en daarheen per post hun gelezen exemplaar van „Eilanden-nieuws" op zenden. Dat kost telkens 4 cent porto plus het benodigde bandje en het plak ken. Ons blad verschijnt in een kwar taal 26 maal, *dat wordt 26 maal 4 et, of 1.04, plus al de moeite. Als U het adres aan ons doorgeeft, betaalt U 1.90 per kwartaal zonder meer en wij verzenden Eilanden-nieuws 2 maal per week naar het door U opgegeven adres. Het is n.l. zo, dat postabonnees geen port voor het verzenden betalen; voor de gewone abonnementsprijs wordt de krant netjes 2 maal per week in de bus gestopt. Dat is dus veel goedkoper en veel gemakkelijker. En voor de betref fende adressen is het ook veel pleizieri- ger, soms is men de krant kwijt, of men vergeet het, óf men zou de krant zelf willen bewaren? Geeft ons voor uw familie of kennissen een postabon nement op en wij zorgen dat het in orde komt. U kunt daarmede met het Ie kwartaal 1959 beginnen. Nieuwjaars-advertenties In de Nieuwjaarsweek verschijnt ons blad „Eilanden-nieuws" maar éénmaal en wel op dinsdagavond voor de post. Op oude jaar, woensdag 31 december wordt de krant door de agenten in de dorpen thuisbezorgd. Het vergt veel tijd om dit nummer gereed te maken, waar om wij verzoeken de Nieuwjaarsadver tenties daarvoor tijdig in te zenden. In dien U dit nog niet gedaan hebt, geef deze dan spoedig aan de pi. agent op, dan kunnen wij voor een goede plaats zorgen. Redactie en Administratie N.V. Eilanden-nieuws Voor een pracht dan naar DE BIJENKORF OUDDORP Overlijden: Zeegert van de Velde, oud 76 jaar. Huwelijken: A. Riemens, oud 43 jaar met E. M, Assenberg van Eijsden, oud 37 jaar, Aanrijding. Zaterdagmorgen had al hier op het aflopende gedeelte der pro vinciale weg het zogenaamde „Bekaf", een aanrijding plaats, tussen de motor rijder A. R. van Lier en een bestelwa gen der firma Jansen te Stellendam. Met ernstige kwetsuren aan armen en benen moest A. R. zich onder medische behandeling stellen. Ook was er nogal materiele schade aan beide voertuigen. Oorzaak gladheid van de weg. Vakantiebonnen. In het tijdvak van 12 t.m. 20 dec. kunnen bij de heer J. Menheer penningm. N.L.A.B. hier ter plaatse vakantiebonnen ter verzilvering worden ingewisseld. OOLTGENSPLAAT Praatby eenkomst rassenkeuze. De vereniging voor Bedrijfsvoorlichting „Goeree-Overflakkee" organiseert in bijna alle plaatsen op het eiland een aantal praatmiddagen en avonden waar op de rassenkeuze zal worden behan deld. De landbouwvoorlichtingsdienst en de uienfederatie zullen dit onderwerp in leiden mede aan de hand van overzich telijke gekleurde kaarten en monsters. Na afloop van het onderwerp kunnen vragen worden gesteld. Te Ooltgens- plaat zal deze bijeenkomst worden ge houden op vrijdag 19 dec. a.s. 's avonds 7.30 uur in café M. Korteweg, Nieuw straat. Uienveiling van dinsdag 16 dec. 1958 Grove 10.50, middel 9.97, driellngen 10.61, picklers 10.07. Aanvoer 43000 kg.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1958 | | pagina 1