Melissani's posibesieller P. Goedegebuur vierde 40'jarig jubileum Appèl van de Bond van Ned. Herv. Mannenverenïgingen op G.G. Begroting Dirksland ondanks tekort, vlot aangenomen 05 Teleurstelling en ontgoocheling Grootse hulde van burgerij 2,50 ?,50 ^9o 1.90 |8.- |5.- L50 Chr. STBF.F,KBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EHxANDEN Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan Zoon van ds. H. Hiensch dodelijk verongelukt Geen algemene beschouwingen MiddelbarniB Dinsdag 18 november 1958 No. 2747 |kelen Ih- VA ie Ie uit Ide /5.-J ïd eigen- 1958. J d. V. J. hhelmina IBos. |t Poort- K. van I van der iiit Wad- bhtg. uit jir; N. P. let naar 2 Kin- bot naar [t H. H. J. J. Isdag 12 >oerd 88 baard en geringe prijzen vlugge trd. Het Iverlian- alfvaar- 0—800; O—350; lopers Iper kg- jtrateur maakt ng van e" wei- m wor- it door- ans be- 58, des ir. kerk ie Ned. i, afd. vember t hotel een l6" toege- le mag bren- pjiNS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIUDEUBARNIS l^cile en Advertenttei uitsluitend Teletoo» K 1870—2628 1 aoT «yoads Telefoom K 1870—2017 Giro 167810 ABONNEMENTSPRIJS 1.80 FSB KWARTAAJk ADVERTENTIEPRIJS 12 cent pex msa. Bü contract ■peciaal turiel Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond 1* 24ste olctober was het 13 jaar ge- 1 dat het Handvest der Verenigde jes in werking trad. De volkerenor- jjatie bekend onder de naam „Ver- _i(iie Naties" bestond die dag 13 jaar. tj heeft men hoog gespannen ver- Iditingen van die organisatie gekoes- 4 Een betere wereld zou aanbreken. i(is er mee gegaan als met de Vol- libond. Die Statenbond van na de Xjie wereldoorlog. Hoezeer werd de fenbond bejubeld, ja zelfs tot dank- Tjjen voor de oprichting er van Xam men bij de christelijke partijen. L smadelijk is ze ten ondergegaan. (1 waarborg voor de vrede, zoals men- jihaar verwachtte is ze niet gewor- 1, Seeds voor het uitbreken van de -gde wereldoorlog was haar invloed i betekenis tot niets gereduceerd. En lilde Verenigde Naties gaat het al tag beter. Van het betrachten van Lilt en gerechtigheid is al zeer weinig lloinen. Bevordering van de vrede en Irmonie tussen de volken er is tot he- j nog weinig van gebleken. Integen- il haar vergaderingen zijn vaak een teie geworden voor haat en leugen. ttn spreekgestoelte voor de communis- kEen gelegenheid om haar verder- Mjke beginselen openlijk te propa- |ren. Neen, zo als de Verenigde Naties li heden hebben gefunctioneerd, kan ta niet zeggen, dat ze de vrede, de Mtvaardigheid en de verbroedering [ft volkeren hebben bevorderd. Het in- lituut is ongeschikt gebleken voor het Klossen van moeilijkheden en tegen- Mingen. Daarvoor moet men als van £ils zijn toevlucht nemen tot confe- iniies en onderhandelingen tussen de fcholiken partijen. Een internationale fctliisorde, een internationale samen- Jierking is niet tot stand gebracht. De Ireselijke spanningen zijn niet vermin- lird door toedoen van de Verenigde Isties. Recht en gerechtigheid is door laar niet geoefend. Integendeel, Recht Itkijnt er slechts te bestaan voor de [toten. Hoe deerlijk heeft ons land dat indervonden inzake Indonesië en hoe liordt het kleine Ambon zelfs verhin- itid zijn rechtmatige beswaren er te pn horen. De Volkenbond ging onder. JDe Verenigde Naties stelden hen die er fetwachtingen van hadden te leur. 1 wonder, met God en Zijn Woord .Jt niet gerekend, menselijke rech- en inzettingen voeren er de boven- En de beginselen van het Woord ■tin God hebben er geen gezag. Daarom poeft het niet te verwonderen, dat de Jerenigde Naties niet anders dan te- laiisteUing hebben gebracht en ontgoo- Jiheling hebben gebracht aan hen, die ■([grote verwachtingen van koesteren. MIDDELHARNIS VOORRANGSREGELS J De Commissie voor Veilig Verkeer Piddelhamis-Sommelsdijk organiseert IJP12 en 13 november in café de Kok Sommelsdijk, huis aan huis aange- Mdigde, voorlichtingsavonden, speci- iJal de voorrangsregels betreffende, I Een zeer groot deel van de verkeers- l^levallen wordt veroorzaakt door het kennen van deze regels zodat het ivoor alle weggebruikers van het feeste jWang is, zich hiervan op de hoogte te |*llen, wil men althans niet gaan be lden tot de 1700 doden, 23000 ernstig gewonden en 16000 licht gewonden wlke het verkeer jaarlijks in Neder land veroorzaakt. I*e heer Kamerbeek, opperwacht meester der Rijkspolitie, heeft op de I'M hem bekende duidelijke en pretti- 1!! ^'^^^i de regels uiteengezet en op 1* tweede avond de vragen uit het pu- 1* behandeld en zodoende weer een l'Rentje bijgedragen aan het veilig ma- van het verkeer, h Kerkdienst. Zondag a.s. hoopt in de jwrej, Qemeente alhier voor te gaan I e heer Wisse (van Tholen) Theol. Stu lpte Rotterdam. |^/?!>rvergaderingr M.V. „Debora". De "'sjesvereniging „Debora" uitgaande 'de Geref. Gemeente komt vrijdag I'Mn het kerkgebouw Chr. de Vries- |j""'yeen. De bijeenkomst staat on- IIff,leiding van ds. H. v. Gilst te Dirks- Aanvang 7 uur. Na afloop bezich- i„,i^ gemaakte goederen. Ieder is I "wkom. 4ag. In alle kerken in deze ge- zal woensdag 19 nov. a.s. dank- ""S worden gehouden. de Herv. kerk Middelharnis zal ijt/j des nam. 2.30 uur en des [«'onds half acht voorgaan. L oe Chr. Geref. kerk worden ook lïSft ^^"^ten gehouden n.l. des nam. [dj "''ren des avonds 7.30 uur, waarbij itwi zal voorgaan. I J„ J« Geref. Gemeente hoopt de con- Lj,''*ds. H.-van Gilst voor te gaan iim, des v.m. 10 uur, des nam. 2.30 In^rt avonds kwart over zeven. '30 Geref. kerk wordt des avonds ks dankstond gehouden, wel- 'ord ^^- M'^iiti'^S 2^1 geleid I A^^^^^ woonruimte commissie 'en» "^^S 20 november a.s. tussen 2j uur, namiddag ten gemeentehui- „Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van onze Bond gevoelen wij ons gedrongen hiermede een ernstig appèl te richten tot Kerk en volk in het algemeen en tot de leden van onze Herv. Geref. iVIannenbond en zij die zich daarmee verwant gevoelen in het bijzonder. De overtuiging, dat in de tijd waarin wij leven, de levende kracht van het Woord van God in belijdenis en wandel te weinig tot openbaring komt, heeft ons hiertoe genoopt. Naar het Woord van Christus zijn wij als Kerk geroepen te zijn: „een stad op een berg en een licht op de kande laar", wat alléén mogelijk is, wanneer de Kerk leeft uit het Woord van God. Nu vinden we enerzijds allerlei Schrift beschouwingen, die het Woord van God krachteloos maken, anderzijds nog wel een rechtzinnig vasthouden aan de H.- Schrift, waarbij echter de geestelijke beleving als een kracht Gods tot zalig heid ontbreekt. Met bezorgdheid zien wij, hoe de verdeeldheid in onze Ned. Herv. Kerk ook de gereformeerde gezindte hoe langer hoe meer doortrekt, en dat ter wijl het meer dan ooit nodig is, dat wij eendrachtig, in gehoorzaamheid aan het Woord van God, staan tegenover alles wat daarvan afwijkt of ermede in strijd is. Wij hebben ten opzichte van de Kerk geen negatieve maar een po sitieve taak. De bewogenheid over zo- velen, die van een prediking gegrond op Schrift en Belijdenis vervreemd zijn of die tegenstaan, wordt bij ons maar al te vaak gemist. In verband met de door de Synode genomen besluiten ten opzichte van de viouw in het ambt, het vraagstuk der nevengemeenten én dergelijke (waarin zich hoe langer hoe meer openbaart een ontwaarding van de H. Schrift) is er in onze Herv. Geref. kringen onrust en onzekerheid geboren over de vraag of wij onze legitieme plaats in de Herv. Kerk nog wel kunnen blijven innemen. Daar wij van 's Heeren wege echter op die plaats in de Hervormde Kerk, die naar oorsprong en belijdenis een reformatorische kerk is, gesteld zijn, zullen we haar nimmer eigenwillig mogen verlaten. Daarom zullen we oolï in afhankelijkheid van de Heere God, met beslistheid strijd hebben te voeren tegen al die geesten en machten, die de Kerk van haar grondslag willen bero ven. Derhalve roepen we U allen op tot ernstig onderzoek van het Woord van God als het enige richtsnoer van ons geloof en leven, en tot bestudering van de belijdenisgeschriften ons door de va deren overgeleverd. Dit zal ons aller eerst brengen tot ootmoedige schuld belijdenis omdat niet alleen anderen maar óók wij ~zijn tekort geschoten in hetgeen God van ons eist. Daarom dringen wij aan op bezinning en beke ring, oprechtheid en liefde, een wandel naar de geboden Gods, waaraan de Heere rijke beloften heeft verbonden. Tenslotte mag dit onze troost en ver wachting zijn, dat de almachtige God zorgt voor Zijn eigen zaak, dat Jezus Christus, de Zoon van God, naar Zijn belofte daar is, waar in Zijn Naam ver gaderd wordt en dat de Heilige Geest in alle waarheid leidt. Die Drieënige God make ons waarlijk tot een strij dende Kerk, die leeft uit de Liefde en die op Zijn tijd zal overgaan in de triomferende Kerk." Het hoofdbestuur van de Ned. Herv. Bond van Mannenverenïgingen op Geref Grondslag: Ds. A. Vroegindeweij, voorz. Ds. Joh, Verwelius, secretaris J. Aalbers, penningmeester Ds. P. J. F. Lamens H. J. Begeer J. van Woerden Ir. C. Ouderkerk November 1958. Verkoopdag. De Ned. Herv. Vrou wenvereniging „Liefde vindt werk" hoopt D.V. 20 november a.s. verkoop- dag te houden van door haar gemaakte goederen. Ook zijn er attracties voor de jeugd, zoals de grabbelton en touwtrek ken. Alles ten bate van een vereni gingsgebouw. De zaal is geopend van 2—5 uur 's middags en van 6.30—10 uur 's avonds in het voormalige diaconie huis. SOMMELSDIJK Dankdag. Gelijktijdig met IVtiddelr- harnis wordt woensdag a.s. in deze ge meente dankdag voor het gewas ge houden. In twee diensten, n.l. des nam. 3 en des avonds 7.30 uur hoopt ds. A. Gooyer in de dienst des Woords voor te gaan. DIRKSLAND Geslaagd. Onze vroegere dorpsge noot de heer N. de Blois, thans wonen de te Dordrecht, slaagde dezer dagen voor het arts-examen te Utrecht. Burgert, stand. Ondertrouwd: M. Kalle 22 jaar en F. J. Melissant 21 jaar Getrouwd: P. van Gulik 28 jaar en M. van Dijk 21 jaar. Dankstond. De dankstond voor het gewas zal dit jaar in beide kerken wor den gehouden op woensdag 10 dec. a.s. HERKINGEN Ongeluk op de weg. De werkman Jac. van Wageningen komende van zijn werk werd j.l. zaterdag met zijn brom fiets zodanig op de prov. weg nabij Sommelsdijk door een luxe auto ge grepen, dat hij met een gebroken been en hoofdwonde naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Dankdag. De jaarlijkse dankdag in onze gemeente zal D.V. gehouden wor den a.s. dinsdag 25 november. In de Herv. kerk hoopt voor te gaan des v.m. 9.30 uur de heer C. J. Kesting uit Dirksland en des nam. 6 uur ds A. Gooyer van Sommelsdijk. Bij de Geref. Gemeente hoopt voor te gaan ds. Rijk- sen uit Vlaardingen en wel 10, 2 en 6 uur. Het gem. secretarie en s»holen zijn deze dag gesloten. Gewond. De dokwerker L. v. M. had het ongeluk tijdens zijn werkzaamhe den zijn voet zodanig te verwonden, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. MELISSANT Rectificatie. De dankdag in de Geref. Gemeente zal D.V. worden gehouden op woensdag 3 dec. a.s. dus niet zoals werd opgegeven op woensdag 26 nov. De aanvangsuren zullen nog nader wor den bekend gemaakt. Voorganger is ds. Chr. van Dam van Rotterdam-Z. Dankdag. De jaarlijkse dankdag zal in onze gemeente worden gehouden op woensdag 26 november a.s. (behalve in de Geref. Gem. zie boven). Ned. Herv. kerk 10 uur ds Poot en 6.30 uur ds van Wakeren; Geref. Kerk 10 uur ds Schout en 4 uur ds Netjes; Ger. Gemeente in Ned. geen opgaaf. OUDDORP Gevallen. Mej. Pijl kwam met haar werkzaamheden zodanig te vallen, dat ze een flinke wond aan haar hoofd kreeg zo dat doktershulp nodig was. De huisvrouw van T. v. d. B. had het ongeluk bij haar huiswerk zo erg te vallen dat ze het bed moet houden. Kerkdienst beroepen predikant. A.s. woensdag avond 7 uur hoopt de beroe pen predikant ds. P. de Jong in de Ned. Herv. kerk alhier voor te gaan. NIEUWE TONGE Verkoop gemaakte gpederen. De meisjesvereniging „Draa^ Elkanders Lasten" hoopt op donderdag 20 nov. om kwart voor zeven in het vereni gingsgebouw haar gemaakte goederen te verkopen. Na de verkoop zal de ver loting plaats vinden. Collecte zondagsschool. Evenals vo rige jaren zal in verband met het a.s. Kerstfeest deze week een huis aan huis collecte worden gehouden ten bate van de zondagschool om met de kinderen een gezamenlijk Kerstfeest te vieren. Vergadering. Heden dmsdag 18 nov. om 7 uur zal in hotel Osseweijer alhier een vergadering plaats vinden tot op richting van een Diepvries-inrichting. Deskundige voorlichting is aanwezig. Dankstond voor gewas. Woensdag avond te zeven uur zal in de Herv. kerk alhier dankstond voor het gewas wor den gehouden. Voorganger is ds. van Wakeren van Stad aan 't Haringvliet. OUDE TONGE Kerkdienst. A.s. zaterdagavond 7 uur hoopt voor de Geref. Gemeente voor te gaan Theol. student Wisse van Tholen. Er zal een collecte gehouden worden voor de Emeritus Weduwen en Wezen- kas. Kerkdienst. A.s. zaterdagavond 7 uur (22 nov.) hoopt voor de Geref. Gemeen te alhier voor te gaan, theologisch stu dent Wisse van Tholen. Mutaties. Tot lid van de zondags schoolcommissie is door de kerkeraad benoemd dhr. W. Verweij. Bedankt als lid van Beheer-commissie dhr. L. van Kempen. Herv. Mannenvereniging. Donderdag 20 nov. a.s. des nam. 7.15 uur zal de Mannenvereen. „Guido de Bres" als gast hun optreden in het Herv. vereni gingsgebouw voor een vergadering in streekverband van Mannenverenïgin gen. Inleider dhr. A. Fase, onderwerp: „Salomo, Koning - Christus Koning". Catechisaties Herv. kerk. De cate chisaties zullen vanaf woensdag 19 november a.s. regelmatig plaats hebben. 6.157 uur voor kleine meisjes-jongens 77.45 uur voor grote meisjes-jongens 7.508.55 uur voor belijdenis catechi satie. Jeugdclub. Vrijdag 21 nov. a.s. des avonds 8 uur start in het Herv. Vereen, gebouw aan de Kolfweg een afdeling van „Werkende Jeugd". Jongens en meisjes van 13 tot en met 18 jaar kun nen zich hier bekwamen in sport en spel. Deze club is een afdeling van de landelijke instelling van die naam, die er naar streeft de oudere jeugd op ver antwoorde wijze door praktisch werk de vrije tijd ten nutte te maken. Werkende jeugd is een instelling van de Chr. Sociale Jeugd-organisatie. Naast clubavonden tracht met het doel te bereiken met cursussen, exciu:- sies, kampwerk en het beoefenen van sport en spel. Haven. In de afgelopen zijn uit de haven vertrokken drie schepen met suikerbieten voor de fabriek Putters- hoek en 16 schepen met suikerbieten voor de fabriek Dinteloord en 10 sche pen met suikerbieten voor de fabriek Steenbergen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Dankstond voor het gewas op don derdag: Herv. kerk 2.30 en 6.30 uur ds P. van Wakeren; Geref. Gemeente 2.30 en 6.30 uur ds. H. van Gilst. Postduiven. A.s. zaterdag zal de P.D. Vereniging haar jaarlijkse tentoonstel ling houden in het verenigingsgebouw het Trefpunt aan de Oranjelaan. OOLTGENSPLAAT Scheepvaart. In de afgelopen week zijn in de haven geladen 5 schepen met suikerbieten voor Puttershoek, samen 980 ton en 1 schip met aardappelen en uien voor Amsterdam. Aan de Galatheese haven zijn gela den 5 schepen met suikerbieten voor Dinteloord, met een gezamenlijke in houd van 1550 ton. Benoemd. Mej. A. M. van Galen on derwijzeres aan de O.L. school no. 1, is met ingang van 1 januari 1959 in ge lijke betrekking benoemd te Zoeter- meer. Dankstond. Heden dinsdagavond 7 uur zal in de Geref. Gemeente dank stond voor het gewas worden gehou den. Voorganger is ds. H. v. Gilst te Dirksland. Aktie padvinderij. De oliebollenaktie van de padvinderij heeft bruto opge bracht rond 450.Na gemaakte on kosten bleef er rond 270.netto over. De opbrengst van de uienaktie leverde 114.op. Verschillende landbouwers hadden n.l. één of meer hl. uien ge schonken die aan een commissionnair zijn doorverkocht. Verkoping ten bate van „Elthato". Woensdag 19 november zal door de Herv. vrouwen- en meisjesvereniging een verkoping plaats hebben van door vele inwoners beschikbaar gestelde goederen ten bate van de verbetering en verfraaiing van het verenigingsge bouw „Elthato". 's Middags van 3 uur tot 5 uur kan men in „Elthato" de ge maakte werkstukken bezichtigen, ter wijl de verkoop 's avonds om 7 uur be gint. Er zijn enkele bescheiden attrac ties en zowel 's middags als 's avonds zal er tegen een matige prijs thee wor den geschonken met toebehoren. Het is de moeite waard om te gaan kijken ente kopen. Zaterdagmiddag is de 21 jarige stu dent H. A. Hiensch uit Arnhem op de Wolpherensedijk in Gorinchem met zijn motorrijwiel verongelukt en vond daar bij de dood. Hij remde krachtig voor een voor hem rijdende auto die voor sorteerde. Tengevolge hiervan slipte hij en raakte met zijn motor een waterke ringsmuurtje. De heer Hiensch kwam zeer ongelukkig terecht en werd in zorgwekkende toestand naar 'n zieken huis in Gorinchem vervoerd. Een sche- delbasisfractuur was een van de ergste Vrijdag 14 nov. vergaderde de gemeenteraad van Dirksland o.m. ter vast stelling van de gemeentebegroting 1958. Zoals reeds meegedeeld sluit deze met een tekort van 32.000.wat uit de reserve wordt gedekt. Aan de cijfers van de begroting werd niet getornd, er viel ook niets aan te veranderen. Alge mene beschouwingen op de begroting werden niet gehouden, alleen wierp de heer van Prooyen (P.v.d.A.) een politiek balletje op. In alle gemoedelijkheid werd de begroting vastgesteld. Aan het slot van de vergadering kwam nog naar voren, dat er binnenkort weer voorstellen zullen komen voor grens correcties óf samenvoeging van gemeenten. De voorz. waarn. burgemeester B. M. Zoeteman opende met gebed. Op de no tulen waren geen aanmerkingen; de in gekomen stukken behelsden alleen goedgekeurde raadsbesluiten en gingen zo onder de hamer door. De heer Bestman informeerde of er aan de grond die van de R.T.M, is overgenomen al een bestemming is ge geven. De voorz. antwoordde van niet. De grond wordt een dezer dagen overge schreven. Spr. gaf een uiteenzetting welke grond is overgenomen. Mevrouw Wesdijk heeft er een gedeelte van en het ziekenhuis ook. Volgde begroting. Instelling voor Maatschappelijke Zorg 1959. Dhr. Bestman adviseerde namens de commissie tot goedkeuring waarbij de raad zich aansloot. Goedgevonden werd aan deze instelling een subsidie te verlenen groot 21.000. De begroting van het gasdistributie- bedrijf werd eveneens ter goedkeuring voorgedragen. De heer Bestman zei er bij dat gehoopt werd dat het gas in de toekomst goedkoper zal worden door gebruik van propaangas. Volgde vaststelling gemeentebegro ting 1958. De aan de leden toegezonden bijbe horende beschrijvingsbrief hebben wij reeds gepubliceerd. Algemene beschou wingen werden hoewel kort al leen door de heer T. van Prooyen (P.v.d.A.) gehouden. Deze wees er op, dat de begroting er keurig uitziet. letsels die hij had opgelopen en na 10 minuten overleed hij. Zijn duopassagier, een vriend uit Gorinchem die hij juist had opgehaald, bleef ongedeerd. Hendrik Aart Hiensch werd geboren op 27 februari 1937 te Bleiswijk en was een zoon van ds. H. Hiensch, Herv. predt. te Arnhem die van 1937 tot 1942 te Ooltgensplaat heeft gestaan. Toen het ongeval gebeurde waren ds en mevrouw Hiensch juist te Bleiswijk voor familiebezoek. De begrafenis zal plaats hebben op donderdag 20 nov. a.s. op de begraaf plaats „Moskowa" te Arnhem. Een brievenbesteller is een zeer gewichtige persoonlijkheid. Over het algemeen ziet men „de post" gaarne aan de deur komen behalve dan met een belas tingbiljet want met post" wordt de communicatie onderhouden tussen fa milie, vrienden en zakenrelaties. Blijde en droeve dingen worden door hem in de bus gestopt en hij is er zich vaak niet van bewust welke gewichtige zaken hij met zich draagt. Dat behoeft ook niet. Het komt er maar op aan, dat hij zijn werk met accuratesse verricht. Zo iemand is de heer P. Goedegebuur, die veertig jaar lang alle postzaken te Melissant heeft bezorgd. Niet alleen in de kom der gemeente, maar tot ver daarbuiten. Het bestellers-rayon Melissant strekte zich vroeger uit tot op „de Klaver" onder Herkingen en de hofstede van Joh. Struik onder Sommelsdijk. Later is dit veranderd, maar de buiten dienst is toch nog ruim dertig kilometer. Dat dhr. Goedegebuur 40 jaar aan de post is heeft men niet zonder meer laten voorbijgaan. De burgerij heeft hem in het verenigingsgebouw een grootse hulde gebracht en de dir.-generaal der Posterijen vereerde hem met een oorkonde en een gouden speld voor zijn trouwe plichtsbetrachting. Maandag op de jubileumdag waren in de woning van dhr. P. Goedegebuur, (die ongehuwd is en met zijn zuster sa men woont aan de Voorstraat) een groot aantal familieleden bijeen. Ook de di recteur van het postkantoor te Middel harnis, de heer P. Doornhein, die ook over de kantoren op het eiland gaat, was aanwezig met een deel van zijn staf nl. de heer Roozeboom, de heer v. d. Melde en de plaatselijk kantoorhouder de heer Prins. Directeur Doornhein richtte zich in een hartelijke toespraak tot de jubila ris die een mooie staat van dienst ach ter zich heeft liggen. Hij resumeerde in 't kort zijn loopbaan: in 1918 werd hij hulpbesteller; in 1943 besteller en in 1955 besteller Ie klas. Sprekend namens de dir.-generaal, die nu eenmaal niet alle jubilea kan bijwonen, complimen teerde hij dhr. Goedegebuur met zijn 40-jarig jubileum en zei, dat zijn supe rieuren zeer over zijn werk tevreden waren. Spreker wist van zijn familie te Melissant, dat hij onder de burgerij zeer gezien is. Hij schetste hem als een be kwaam en plichtsgetrouw man. Namens de dir.-generaal overhandigde hij hem een oorkonde in lijst, waarop het vol gende in fraaie letters was te lezen: „Aan Pieter Goedegebuur, besteller Ie klasse der P.T.T., als blijk van erkentelijkheid voor de toegewijde arbeid, die hij met trouwe plichts betrachting gedurende 40 jaar in openbare dienst aan de gemeen schap heeft geschonken" Vervolgens overhandigde hij een gra tificatie in envelop en spelde hem de gouden P.T.T.-speld op de rever. Een en ander deed dhr. Doornhein gepaard gaan met hartelijke gelukwensen. Hij richtte ook het woord tot zijn zuster, die hem al die jaren trouw heeft bijge staan en bij de ongeregelde diensten, waarmee ontijdig eten enz. gepaard gaat zij ook de P.T.T. heeft gediend. Kantoorhouder Prins complimenteerde daarna als zijn direc te chef. De verstandhouding onderling is van die aard, dat er van hoger of la ger geen sprake is, aldus de spreker. In de negen jaar, dat hij als kantoorhou der te Melissant is, heeft hij Goedege buur leren kennen als een plichtsge trouw man. Nooit te laat op het kan toor of bij de bus om de post te halen of te brengen. Hij eindigde met de wens dat in goede harmonie tot aan de pen- sioensgerechtigde leeftijd zal mogen worden samengewerkt. Na deze officiële huldiging bleef men nog lange tijd gezellig bijeen, waarbij vele herinneringen uit de postloopbaan werden opgehaald. Des middags heeft de jubilaris met zijn familie gerecipieerd in het vereni gingsgebouw, waar hem door de burge rij een grootse hulde is gebracht. maar in feite toch een fantasieloos stuk is, omdat het beleid van b en w er niet in wordt geprojecteerd. Wat de dagelijkse leiding van het gemeentebestuur betreft noemde hij deze niet-democratisch, omdat de S.G. P. Theocratisch was en de wethouder tot de Geref. Gemeente behoorde. De A.R. wethouder behoorde tot de Herv. kerk. Beiden zijn zeer goede burgers, aldus deze sprekers, maar menselijk gezien conservatief en hun partijen zijn kerkelijke partijen. Dit kon z.i. in de toekomst remmend werken, vooral nu Flakkee door de Delta voor een andere ontwikkeling staat en door wijziging van gemeente-grenzen een andere con glomeratie zal tot stand komen. We zul len daarbij niet moeten vechten voor eigen standje, maar ons in totaliteit inzetten, aldus spreker. T.a.v. de begroting had dhr. van Prooyen verder enige opmerkingen. In Tuindorp wilde hij de greppels gedicht; in de O.L. school nieuwe kachels; de Techn. dienst vond hij te duur met 2 opzichters en betreurde tenslotte dat een bepaalde straat niet was genoemd naar de naam van een der politieke voortrekkers, waarop hij een woord van Marx toepaste. De heer van Es (S.G.P.) deelde mee deze keer geen algemene beschouwin gen te ziillen houden. Hij vond het jammer, dat de begroting niet sluitend was, waardoor meerdere objecten niet kunnen worden uitgevoerd. Wel moest hem van het hart, wanneer er bepaal de objecten werden uitgevoerd, dat van sommige ingezetenen weinig medewer king was. Hij doelde op het dempen van een sloot, waarbij weinig burgerzin was betoond. Spr. besloot met de wens dat de begroting onder Gods zegen zou mo gen worden afgewerkt. De heer Bestman (A.R.) speet het ook dat de begroting niet sluitend was; de uitgaven zijn helaas meer dan de in komsten. Zuinig boeren, was wel nood zakelijk. Wat de Techn. dienst betreft, deze wilde hij meer inschakelen voor overheid, waar anders een aparte ar chitect voor nodig is. Hij wees op het trottoir aan de Ring dat beneden het niveau lag en vroeg ook de ontzakkingen aldaar op te ha len. Van de speelweide hoopte hij, dat deze spoedig in gereedheid zal worden gebracht. Spr. viel de heer van Prooyen aan over zijn gezegdens betreffende de wethouders over hun lid zijn van een bepaalde kerkgroep. Kerk en politiek is hier gescheiden aldus spr.; zowel de A.R. als de S.G.P. waren interkerke lijke partijen. Verder hoopte spr. dat de burgemeestervacature spoedig zal vervuld zijn en dat God allen sparen zou om de begroting in 1959 af te wer ken. De heer de Bonte (P.v.d.A.) wilde niet zozeer ingaan op het algemeen beleid van het gemeentebestuur, maar meer wijzen op een meer intern meeleven met wat er op verenigingsgebied plaats vindt. Z.i. kwam het gemeentebestuur t.o.v. jeugdzorg en opvoeding daarin tekort. Dirksland telt tal van vereni gingen christelijk en modern, die alle een bepaalde taak hebben. Spr. drukte de wens uit dat in het vervolg meer aandacht aan het culturele en opvoe dende werk vooral onder de jeugd zal worden geschonken. De heer Roon (V.V.D.) merkte op dat de begroting een beroerd beeld gaf en dat het hoog tijd werd dat de finan- tiële verhouding tussen Rijk en ge meenten werd herzien. (Slot volgt in vrijdagnummer) Uienveiling dinsdag 18 nov. 1958. Middel 10.— 10.30; Drielingen f 14.— Picklers f 17.80. Aanvoer 60.000 kg. ST. ANNALAND Uienveiling van donderdag 13 nov. St. Annaland 13 nov. 1958, uien mid del 10.31—9.99; uien bonken 10.36; uien drielingen 14.4914.40; uien pic klers 16.95. Alles per 100 kg. Aanvoer 76 ton. Scherpenisse, 13 nov. 1958, uien mid del 9.76; uien bonken f 10.39; uien drielingen 14.40; uien picklers 16.94. Alles per 100 kg. Aanvoer 12'/2 ton. Tholen, 13 nov. 1958, uien middel f 9.82; uien bonken 10.05; uien drie lingen 14.52; uien picklers f 17. Alles per 100 kg. Aanvoer 9 ton. Klaprooscollecte. Met de Klaproos collecte is alhier reeds een begin ge maakt. Voor dit doel zullen enkele meisjes met bussen collecteren. Tot en met zaterdag zal voor dit doel worden rondgegaan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1958 | | pagina 1