Beschuiiende werkplaais ie Middelharnis officieel geopend Modehuis Roodzand showde in eigen huis en in Nieuwe Tonge [„Gerevalideerden werken nauwkeuriger en met meer animo dan de gewone werknemer". Ons land telt 170 werkplaatsen met meer dan 15.000 werknemers Betaling abonnement per giro Zeepost he jaargang Cair. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN IFSL Mr. dr. Van Rhqn Moderne kleding voor alle leeftijden Centrale TeUing Middelharnis Dinsdag 7 oktober 1958 No. 2735 pBINS HENDRIKSTBAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS Bedactie en Advertentiea uitsluitend Telefoom K 1870—262B St t uur avond* Telefooa K 1870—2017 Giro 167980 ABONNEMÏTITSPBIJS 1.90 PKR KWARTAAI. ADVEBTEirriEPRIJS 12 cent pei mm. Bij comtract fpeclaal tarivL Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrydagavond Vrijdagmorgen heeft de staatssecretaris van Sociale Zaken, mr. dr. A. A. van Rhijn, de beschutte werkplaats „Binnenhof" te Middelharnis officieel geopend. Z. Ex. dr. van Rhijn was vergezeld van meerdere autoriteiten; hij werd ont vangen in de raadszaal door burgemeester P. W. Hordijk van Middelharnis. In de raadszaal hadden zich de b en w's en gemeentesecretarissen vergaderd; di verse vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven; alsook van allerlei sociale en maatschappelijke instellingen uit de streek; de directeur van de Techn. Dienst dhr. Scherpenisse, de aannemer en onderaannemers en meerdere geno digden. Het gezelschap begaf zich te voet naar het nieuwe gebouw waar de staatssecretaris na opening van de deur op zeer originele wijze werd begroet door een groep tewerkgestelden in keurig nieuwe overalls gestoken, die elk een letter in de hand hielden, die samen het woord „Binnenhof" vormden. Zij stonden op een podium waar tevens de voornaamste produkten, die in de werkplaatsen worden gemaakt, waren uitgestald. Dr. van Rhijn en de overige gasten hadden voor het gepresteerde werk niet alleen alle lof, maar ook gro te bewondering. Onder geleide van directeur Schaap I werden daarna de werkplaatsen bezich- i tigd, waarbij de staatssecretaris zich op levendige wijze met de arbeiders onder- i hield. De rondgang duurde geruime tijd en van ieder werkobject nam dr. van Rhijn speciale notitie. In de fraaie cantine van het gebouw 1 kwam men daarna bijeen, waar bur- gemeester Hordijk de staatssecretaris, en de overige dames en heren hartelijk welkom heette. „U bent gewoon naar het Binnenhof gegaan", aldus de burge- i meester tot Z. Ex.; in feite betekent uw I gang hierheen geen inbreuk op uw ge- wane werk, omdat deze werkplaats ook I de naam „Binnenhof" draagt. Spr. zette de oorzaak van de naamgeving uiteen en trok een vergelijk tussen het Bin nenhof te Den Haag en hier. Een ander vergelijk was, dat het eiland veel te maken heeft met stromen de tegen stroom is wel dat er weinig industrie vestiging is. Daarom zijn we zo dank baar met de industriële regelingen dat hier een dergelijke werkplaats kon ge vestigd met voor de minder-validen produktieve arbeid. In oktober 1955 toen de stichting in het leven werd geroepen, sloten zich 11 van de 13 gemeenten aan (uitgezonderd Stellendam en Goedereede die een eigen werkplaats hebben). Thans wer ken er welgeteld 102 arbeiders; de ■werkplaatsen zijn nu eigenlijk al te klein. Burgemeester Hordijk schetste de ze gening van de arbeid voor hen, die wer ken willen en niet meer kunnen. Zij kunnen hier hun Goddelijke opdracht ta verantwoordelijk werk vervullen wat blijkbaar allen genoegen doet en ook vreugde schept in hun gezin. Hij dankte Z. Ex. voor de opening; bracht ook dank aan de Techn. Dienst voor de juiste ar chitectuur, de hoofdaannemer v. d. "eer en onderaannemers voor hun voortreffelijk werk in zo snel tempo uitgevoerd. De opdrachtgevers voor werkobjecten van wie er meerdere tegenwoordig waren werden ook be groet en de directeur met zijn admini stratieve medewerkers lof gebracht voor de goede organisatie. Arbeid geeft ontplooiing en vormt het karakter De staatssecretaris mr. dr. van Rhijn wenste zowel hen die de leiding hebben «3 ook aijgjj ^jg jjjgj. arbeiden van narte geluk met dit mooie gebouw. Teruggrijpend op het vergelijk van Mrgemeester Hordijk over het „Bin nenhof" zei spr. dat hij te Den Haag «jeestal critisch wordt ontvangen en hij 'er alleen vriendelijke gezichten zag. deze Wees op de bijzondere vooruit van de arbeid; in het begin van vp h waren er nog onmenselijke Up™°"dingen; hongerlonen, kinderar- en lange werkdagen. De armen- rtp? ™"ctionneerde slecht. Spr. noem- rino t ^^'^heugend dat er een verande- ™g ten goede was gekomen. Met alle vom.^^'' openbare en kerkelijke ™6wngen js de arbeid voor hen die betf. willen en niet kunnen toch veel 'er, ook uit zedelijke overwegingen. ?.J/svoel „geholpen" te worden is do- ™q, arbeid geeft ontplooiing aan de ook -f" J^araktervormend. Daarnaast vpv, 1 ^^'^iale overwegingen; de sociale ""^rzekering dient te worden uitge bouwd een ontwerp invaliden-verze kering is in de maak. Van grote bete kenis is, dat de kosten van deze ver zekering zo laag mogelijk zijn. De so ciale werkvoorziening helpt die kosten verlagen. Het probleem- van de gehandicapten is een economisch vraagstuk. De medi sche behandeling dient ook in orde te zijn. Gelukkig krijgt men steeds meer oog voor revalidatie-centra. Met alle respect voor de pi. geneesheren achtte spr. revalidatie-arbeid specialisten-ar beid. Belangrijk zijn de plaatsingen in het bedrijfsleven. Z. Ex. wist, dat dit hier gezien de ligging van de streek moeilijkheden gaf. Goeree-Overflak- kee heeft weinig industrie en daar door minder mogelijkheden. Opname in de werkplaatsen moet gezien wor den als een voorbereiding voor opna me in het normale bedrgf. Van betekenis is de tewerkgestelden te zien als gewone arbeiders. De belo ning is naar prestatie; ze moeten ook in de sec. verz. zijn opgenomen. Voor heen plaatste men de mensen in buiten objecten, belastte men hen met het schoonhouden van parken e.d. Het am bacht brengt echter meer verbreding in het werk. De samenwerking tussen Rijk en ge meenten is niet altijd bevredigend aldus spr. op dit gebied kan het tegenoverge stelde worden geconstateerd. De kosten zijn van QQi'/o voor Rijk op VC/o 'terug gebracht. In 1956 was er een exploita tie-overschot van eC/o; in 1957 van 75''/o. Het Rijk is dus royaal. Werkplaatsen zonder finantieel overschot worden tot en met geholpen. Dr. van Rhijn deelde mee, dat er in 1952 aan 5000 gehandicapten werk kon worden geboden en nu reeds aan 15.000 personen, verdeeld over 170 werkplaat sen. Dit brengt veel levensgeluk in de gezinnen. Beroep op ondernemers Z. Ex. vertelde verder dat er in Ne derland 40% uit de werkplaatsen naar het gewone bedrijfsleven konden wor den overgebracht. Hij deed een beroep op de ondernemers om de gehandicap ten niet te vergeten. Dit behoeft geen philantropie te zijn er zijn arbeiders die met grote vaardigheid en veel ac curatesse hun werk verrichten. Spr. noemde voorbeelden uit boekbinderijen. De prestaties overtroffen die van de normale arbeiders. Produktie-moeilökheden Met genoegen had Z. Ex. geconsta teerd, dat er zoveel opdrachten waren in eigen werk. Hoe meer gevarieerd deze opdrachten zijn, hoe meer afzet gebied er voor te vinden is. Men moet nooit alles op één kaart zetten, was de ervaring. Drie wensen Z. Ex. besloot zijn betoog met een drietal wensen. Ten eerste dat deze werkplaats een zegen zal zijn voor allen die er arbeiden, waardoor het gevoel van eigenwaarde wordt bevorderd. Ten tweede een zegen voor de betrokken ge meenten, om de armenzorg te doen wij ken voor zinvolle arbeid; ten derde een zegen voor ons land omdat met de ope ning van deze werkplaats, solidariteit Voor het binnentreden van de staatssecretaris dr. mr. van Rhijii traden werknemers uit het bedrijf naar buiten ieder met een letter in de hand, die samen het woord „Bin nenhof" vormden. is betoond voor de minder-valide ar beiders. Cadeaus en felicitaties Burgemeester Hordgk bood daarna aan de staatssecretaris een elektrische klok aan die, uitgezonderd het uur werk, in het Binnenhof was vervaar digd. Dr. van Rhijn was hiermede zeer verrast en nam de klok met ge noegen aan, vooral omdat er een stuk prestatie van de arbeiders in zit. Directeur Schaap schetste hoe 1 okt. 1955 begonnen werd in een oud gebouw te Sommelsdijk met 5 gehandicapten van de slechte outillage. Later waren er 83 het liep op tot meer dan 90 de groei was niet meer te stuiten. Met al deze mensen in een compacte ruimte plus 15 machines, was het niet te ver wonderen, dat de Arbeidsinspectie nog al eens op bezoek kwam. Er werden plannen gemaakt voor nieuwbouw, waarvan ook het ministerie overtuigd was. Spr. was dankbaar dat dit nieuwe bedrijf in zo vlot tempo was tot stand gekomen. Spr. loofde de prettige samenwerking met de bestuurscommissie en bracht ook dank aan het gehele personeel voor hun medewerking. Ook de vele aanwe zigen uit het bedrijfsleven zegde hij dank, omdat hun medewerking voor een goede exploitatie onontbeerlijk is. Uit naam van alle werkers bood direc teur Schaap het bestuur een sierlijk ontworpen en in eigen werkplaats ver vaardigd draadfiguur aan, voorstellend het eiland Goeree-Overflakkee met daaronder een spade en riek als sym bool van landarbeid en een ijzerzaag en hamer duidend op de attributen die nu worden gehanteerd. Geschenk van het personeel De heer Otte, voorzitter van de be- drijfskern, sprak zijn grote dank uit na mens het gehele personeel bij de ope ning van deze fraaie werkplaatsen. Als gehandicapten werken we als in het normale bedrijfsleven, n.l. 48 uur; 4% vakantie-toeslag, 15 dagen verlof en reisgeldvergoeding. Op deze dag vieren we ook het 3-jarig bestaan aldus spreker. Hij bood namens allen een bandrecorder aan het bestuur om deze ten dienste van het Binnenhof te stellen. Dit vorstelijk geschenk werd in dank aanvaard. Andere sprekers De heer van Es wethouder te Dordrecht complimenteerde als voor zitter van federatie beschuttende werk plaatsen in Zuid-Holland. Hoofdaannemer v. d. Veer te Herkin gen dankte voor de opdracht en prees de goede samenwerking met de Techn. Dienst. De heer Reitsma van de AVO bracht eveneens zijn gelukwensen over en uit de nationale collecte, die ook op Flak- kee is gehouden, overhandigde hij een cheque groot f 100.ter complitering van het cadeau door de werkers aan het Binnenhof geschonken. De laatste spreker was dokter Ruize- veld van Ouddorp, namens de medische kring Goeree-Overflakkee. Hij achtte het een voorrecht dat de medici op het eiland mee konden werken aan de gees telijke gezondheid van de gehandicap ten en was dankbaar dat het Binnen hof onder de arbeidenden minderwaar digheidscomplexen weg werkt. Al zijn wij geen specialisten, we doen ons uiterste best, aldus dokter Ruizeveld. De voorz. burgemeester Hordijk be sloot met een woord van dank tot Z. Ex. mr. dr. van Rhijn en tot alle sprekers voor hun gelukwensen. Ook dankte hij voor de vele bloemstukken ter gelegen heid van deze opening ingezonden. De bouwers De architectuur van dit nieuwe Bin nenhof is geheel van de Technische Dienst te Middelharnis. Hoofdaannemer was de fa. v. d. Veer te Herkingen; timmerwerk fa. J. v. d. Wende Middel harnis; schilderwerk fa. W. de Vogel te Melissant; Centr. verwarming fa. C. de Mooy, Sommelsdijk (de heer Kievit); elektriciteit fa. Gibbels en Nieuwland; sanitair fa. de Jong en stoffering fa. Kruider te Sommelsdijk. DIRKSLAND Collecte P.I.T. Deze week zal een huis-aan-huis collecte worden gehou den voor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront P.I.T. Oranjevereniging. Alhier worden po gingen aangewend tot het oprichten van een Oranjevereniging, waardoor dan de bestaande Feestcommissie zal worden opgeheven. Men tracht thans leden te werven voor deze vereniging. ledere in gezetene wordt verzocht zich als lid te gen een jaarlijkse contributie van 1. aan te melden. Reuzen pompoen! In de tuin van de Wed. K. van Lenten wonende Polders- weegje werd een pompoen geoogst met het respectabele gewicht van 62 pond. HERKHSTGEN Tweede bloei. Bij velen staan thans dei aardbeien voor de tweede maal dit jaar in bloei er worden een flink aantal dezer vruchten geoogst. Betaling zitplaatsen-gelden. Heden dinsdag 7 oktober zal er des avonds om zeven uur in de consistorie der Geref Gemeente gelegenheid zijn tot betaling der zitplaatsgelden. Levering suikerbieten. Belangheb benden delen we mede, dat door land bouwers vanaf heden de aflevering van suikerbieten voor de fabrieken Dintel- oord en Puttershoek aan de kaai in twalf termijnen per week mag worden afgeleverd van de totale opgaaf. Hier aan zal door de agenten streng de hand worden gehouden. Agent voor Dintel- oord is L. v. d. Wende en voor Put tershoek C. de Koekoek te Nieuwe Ton- ge. Kerkvoogdij. In de vacature van de heer D. Soeteman, is als secretaris kerkvoogd bij de Herv. kerk benoemd de heer C. Huizer Lz., en als notabel de heer Bijl. Steeds groter. Door de landbouwers Gebr. Kardux is een suikerbiet aange voerd wegende 5100 gram. Burgerl. stand over september '58. Geboren: Elizabeth d. v. C. Auperlee en A. Scherpenisse. Ingekomen personen: B. Moree en ge zin van Middelharnis; K. Kom van Til burg. Vertrokken personen: J. C. van der Velde en gezin naar Utrecht en J. P. de Kievit en gezin naar Rotterdam. Opleiding reservisten. De heer G. van Heest, postcommandant der Rijks politie, alhier, is aangewezen als in- strukteur voor de opleiding van de re servisten voor de rijkspolitie. - STELLENDAM Bekneld. Het 10-jarige zoontje van de fam. C. K. had het ongeluk met zijn hand en arm tussen de elektrische wrin ger te geraken, zodat hij zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. Gevonden. In de gemeente zijn eni ge geldstukken gevonden. Inlichtingen kunnen worden gevraagd op het ge meentehuis. Catechisaties begonnen. De catechi saties zullen dinsdag 7 okt. a.s. weer een aanvang nemen. De uren zijn als volgt: a.s. dinsdag om 6.30 uur de jon gens en meisjes van 1315 jaar; om 7.15 uur de meisjes vanaf 15 jaar in de consistorie. Dinsdagavond 14 oktober begint de belijdenis catechisatie om 8.15 uur in de pastorie. Burg. Stand over de maand sept. '58 Geboren: Geertruida, dochter van D. Verbiest en A. van Dam; Percy Filippo Arnoldus Maria, zoon van C. G. M. van de' Ven en J. Jutte; Fijgje, dochter van D. Nagtegaal en T. van Loon. Overlijden: Maatje Troost, oud 57 j., echtgen. van C. van Soest; Lodewika A. Bouman, oud 72 jaar, echtg. van G. Kooijman. Vertrokken: A. van Eek met echtg. naar 's Gravenhage; M. M. P. Kievit e.v. Bosch naar Veenendaal; D. van Ours, naar Dirksland. Vestiging: N. D. Koster e.v. Dieleman van St. Jansteen. OUDDORP Mesten van piepkuikens. Door de fir ma KI. van Dam en Zn. zijn in het ma gazijn van de fabriek de „Ceres" 2000 piepkuikens ondergebracht om te mes ten voor de consumptie. Het ligt in de bedoeling dat er over 5 weken weer 2000 komen. De eerste 2000 zouden te gen Kerstmis „rijp" moeten zijn voor de handel. Bloembollen. Vorige week werden van hier uit de „Gladiolenfabriek" de eerste bloembollen verzonden met be stemming Lisse. NIEUWE TONGE P.I.T. collecte. Van 6 tot 10 oktober zal ook in deze gemeente gecollecteerd worden voor de P.I.T. (Protestants In terkerkelijk Thuisfront.) Geuallen. De heer C. B. alhier had het ongeluk van een trap te vallen en moest zich onder geneeskundige hulp stellen. Bijbelkring. De bijbelkring hoopt a.s. woensdag te vergaderen. De consulent ds. Boertje van Herkingen zal dan voor de laatste maal aanwezig zijn, wegens vertrek naar Moerkapelle. Bibliotheek weer geopend. De J.V. hoopt op 11 oktober weer haar lees bibliotheek te openen. De vereniging beschikt weer over vele goede lectuur en hoopt op vele bezoekers. Nieuwe E.H.B.O.-cursus. Donderdag a.s. zal een nieuwe cursus voor de E.H.B.O., aanvangen in de bovenzaal van „Ons Dorpshuis". Aanvang nam. 7 uur. Opgave voor deelname kan ge schieden bij T. J. Koppenaal (secr.), Molendijk 142 en bij H. Brooshoofd, Duivenwaardsedijk 16 alhier. Wij wekken gaarne op aan deze cur sus deel te nemen; het E.H.B.O.-diplo- ma is een nuttig ding en met E.H.B.O.- ervaring kan men zijn medemens die in moeilijkheden is geraakt, zeer van dienst zijn. OUDE TONGE Haven. In de afgelopen week zijn uit de haven vertrokken 5 schepen met sui- We hebben het gezien, de najaars- en wintermode 1958-'59. Ze is wel erg leuk want wat betreft het dragen van de ceintuur behoeft men niet aan het oude vast te houden. Men mag de ceintuur in de taille dragen maar ook even onder de buste of helemaal geen, het ligt er maar aan wat we zelf het aar digst vinden. Nog meer variatie als in ceintuurs is er in stoffen, tinten en in modellen. Keus in alles dus. Waar we dat allemaal gezien hebben? Op de mo deshow bij modehuis Roodzand te Dirksland die drie maal in eigen zaal boven de zaak heel veel publiek trok en donderdagavond in Nieuwe Tonge, ins Ons Dorpshuis, waar ook geen plaatsen genoeg waren. Natuurlijk was er veel meer te zien en is er veel meer getoond dat deze herfst en winter de aandacht en liefde van de vrouw en het jonge meisje zal vragen en hebben. Men heeft ook kun nen ontdekken, dat we dit seizoen warm gekleed zullen gaan. Er zijn prachtige stoffen voor mantels en ja ponnen. We zullen ons nog herinneren hoe de heren der schepping een tiental jaren geleden bijzonder gebrand waren op gesneden velour, oftewel Cromby, het streepjes effect. De heren vragen ook ieder jaar iets anders en zo hebben de dames het graag overgenomen. Mis schien dat de heren er ook weer op te rug komen. In ieder geval zullen de da mes er zich behaaglijk in voelen. We zagen ze in vele kleuren en tinten, meest beige. Ze werden kort of lang gedragen met of zonder ceintuur. Ook andere mantels werden er ge toond van dikkere stof, hoewel dit he lemaal niet wil zeggen dat ze zwaar behoeft te zijn. Integendeel, er werden bouclé modellen getoond, die vederlicht waren en bijzonder charmant in kleur schakeringen van b.v. zwart met cog nackleur en andere combinaties, die we tot voor kort nog niet zagen. Het jonge meisje kan er steeds uit zien om te stelen! De jongste uit de mannequingroep toonde wat de jeugd het liefst bezit en uit de oooh's en het applaus dat ze voortdurend kreeg, bleek dat men in Nieuwe Tonge en Dirksland wel degelijk weet wat men wil, n.l., met de mode mee. Het bakvisje droeg sportieve kleding zoals pantalons met draion jumper en vesten en dan kwam ze daarbij met een afstekende kleur jack of driekwart mantel. Maar niet alleen zij, ook de dames mannequins ,met grotere en veel grotere maten wisten zich aller charmanst te kleden. Zo heeft ook weer de manteau zijn intrede gedaan. U weet wel, de ^/s mantel met nauwsluitende rok en dan voor dit seizoen korter dan ge woonlijk. Met de rug van de mantel is er heel wat aan de hand. Dit jaar is er veel keus en men be hoeft zich niet aan een zekere lijn te houden en nog minder aan een kleur. Zo was het ook bij de japonnen. Een keur van tinten en modellen. Pa. Rood zand brengt veel lichtgekleurde wollen stoffen om de winter er wat minder somber te doen uitzien, zo vertelde de heer Littooy. We zagen Terlenka kle ding waar we tot voor kort alleen maar rokken van hadden. Vormhoudende plooien en goed wasbaar, wat wil men nog meer! Aangeknipte en raglan mou wen zijn nog in de mode, of ze hebben hun intrede weer gedaan. In ieder ge val zit het prettig. De empire-lijn werd ook getoond. Een weelde van cocktail, avond en bniids japonnen werden er getoond, lang en kort en wat daar tussen is, maar het alleraardigst vonden wij de bruidsjapon waar het bruidje niet de minste hinder van zal hebben als ze de trappen van het gemeentehuis beklimt, want het voorpand is reeds opgenomen in vernuftige vondsten. Mede door de onvermoeibare pianiste mej. Wilna Vroegindeweij, hebben de mannequins zich met zwier in de zaal begeven en heeft men met gemak de kleding kunnen bekijken. De mode 1958-'59 heeft zijn intrede gedaan. A.s. woensdag komt firma Rood zand, de heer Littooij en de manne quingroep in het Haegse Huus te Stel lendam. Dan zal het weer andere kle ding zijn misschien, maar toch aange past aan de laatste mode. U gooit het geld niet over de balk, dat is ons bekend. Daarom zijn wij zo vrij onze post-abonnees er aan te herinneren het abonne ment 4e kwartaal voor ons blad „Eilanden-nieuws" per giro te betalen. Daar bespaart U min stens 30 cent mee! Doe het nu direct, want op 15 oktober gaan de kwitanties de deur uit! Bij voorbaat vriendelijk dank. Administratie N.V. EILANDEN-NIEUWS Middelharnis, Giro 167930 kerbieten voor Dinteloord, 3 schepen met suikerbieten voor Puttershoek en 1 schip met suikerbieten voor Steenber gen. Prijzen der veldvruchten Gerst f 24.- tot 26.—; haver f 24 tot 25; erwten schokkers 50 tot f 68; erwten kl. gr. 40 tot 52; maanzaad 100 tot 140; karweizaad f 50 tot 65. Alles per 100 kg. Aardappelen 910 et. per kg.; uien, 56 et. per kg. OOLTGENSPLAAT Scheepvaart. In de afgelopen week zijn uit de haven vertrokken 5 schepen geladen met suikerbieten met een totale inhoud van 870 ton, en 2 schepen met aardappelen. Gelost werd 1 schip met pulp. Aan de Galathesehaven werden gela den 4 schepen met suikerbieten met een totale inhoud van 974 ton. Nieuwe winkel in groenten en fruit. De heer A. J. A. Leijdens de vanouds bekende groenten- en fruitzaak in de ze gemeente heeft door verhuizing j.l. zaterdag een nieuwe winkel in gebruik genomen. De heer Leijdens plaatste zijn zaak over van Molendijk 34 naar Mo lendijk 28, de voormalige winkel van de Coöperatie. Door de ligging van dit pand boven aan de oprit Weespad-Molendijk is deze verplaatsing geen slechte keus geweest. De beide etalages vallen bij het publiek direct op, terwijl het in wendige van de winkel geheel is ver nieuwd. Het fruit en de groenten zijn op rekken overzichtelijk opgesteld en de verkoopruimte is groter dan in de vorige winkel. Bij de heropening j.l. zaterdag mocht de ondernemer en zijn gezin veel bloe men van zakenrelaties etc. in ontvangst nemen, benevens veel gelukwensen. Veiling woonhuizen. Door notaris J. de Vries te Dirksland werd maandag avond in café Kroon en hotel Hobbel bij veiling verkocht: 1. een woon- en winkelhuis Lang straat no. 24, verhuurd aan J. W. Kas- lander. Dit perceel werd ingezet voor 2100.— door dhr. J. M. v. Reijen te Achthuizen. 2. twee woonhuizen en een pakhuis met erf Langstraat 31 en 33, resp. ver huurd aan Gebrs. Kreeft, B. van Noord en fa. van Ree. Dit complex werd In zijn geheel ingezet voor 850.door dhr. J. M. van Reijen te Achthuizen. 3. een woonhuis Langstraat 35. Vrij van huur. Ingezet voor 100.door dhr Jan J. van Ree Kzn. te Ooltgensplaat. 4. een perceel dijkgrond te Lang straat, verhuurd aan M. Kreeft. Inge zet voor 27.door dhr. H. Okker, al daar. 5. twee woonhuizen Slikdijk 5 en 5a, no. 5 verhuurd aan A. van Gent, no. 5a vrij van huur. Ingezet voor 120. door dhr. S. van Ree Kzn. 6. een woonhuis Pr. Hendrikstraat 13, verhuurd aan M. v. d. Wende. Inge zet voor 1900.door dhr. G. Kamp. 7. een woonhuis aan de Pr. Hendrik straat 15, verhuurd aan J. Verweij. In gezet voor 1900.door de heer G. Kamp. De afslag van deze percelen zal plaats hebben op maandag 13 oktober a.s. resp. koop 1 t.m. 4 te Langstraat in café Kroon n.m. 7 uur; en koop 5 t.m. 7 in Hotel „Hobbel" te Ooltgensplaat des nam. 8 uur. Vienveiling van dinsdag 7 oktober 1958 Grove 7.49, middel 6.91, drielingen 9.27, picklers 14.09. Aanvoer 148.000 kg. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië m.c. „Alberto Dodero" (7-10) s.s. „Uruguay" (11-10); Australië s.s. „Strathaird" (6-10); Brazilië m.s. „Ar gentina Star" (7-10) s.s. „Uruquay" (11-10); Canada s.s. „Nieuw Amsterdam" (5-10); m.s. „Westerdam" (9-10); Chili via New York (5-10), (9-10); Indonesië s.s. „Agapenor" (5-10); Ned. Antillen m.s. „Sarpedon" (7-10); Ned. Nw. Gui nea m.s. „Bantam" (9-10); Nieuw Zee land via Engeland (5-10); Suriname m.s. „Willemstad" (8-10); Unie van Zuid en Zuid-West Afrika m.s. „Winchester Castle" (5-10). Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1958 | | pagina 1