'^y W! Zeeuwse veren en tarieven Buitenland Fa. KAPTEIN V y leder vindt zijn eigen bier het lekkerst maar GROLSCH bier vindt iedereen lekker Minder akkerbouw gewassen geteeld dan in 1957 onder de zon Geslaagden Chr. ULO .j^ tsle jaargang rS; school )loma Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrij fgavond MEDITATIE Met geheel zijn huis Zaken die adverteren, hebben meer klandizie Volgens de mei-telling Zondagdiensten artsen Centrale Telling Middelharnis TEL 01870-2004-2205 V Vrijdag 11 juli 1958 No. 2712 zegels! 438303 van 7-^ Middel' PRINS HENDHIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent pei mm. Bij contract speciaal tariel In de Tweede Kamer is woensdag 13 ^uli aan de orde gekomen cle interpel latie van Dr. E. P. Verkerk ,(A.R.) be treffende de nieuwe veerrechton \'Oor de Westerschelde. Het actie-comité uit I Zeeuws Vlaanderen was naar het Bin nenhof van den Haag getrokken, om het debat hierover vanaf de publieke tri bune te volgen. Dr. Verkerk kwalificeerde eerst de onnationale en ondemocratische actie voor de vrije veren in Zeeu^vs Visan- 1 deren gevoerd en zei, dat deze ernstige zaak waardiger strijdmiddelen vereist. {Hij wenste geen steekspel met mmister lAlgera, maar liever een samenspel, om Ide veerrechten op de Westerscnelde tot [een oplossing te brengen. I Dr. Verkerk noemde de veerrechten leen overblijfsel uit de feodale tijd en een [tegenstelling dat bruggen en tunnels [vrij zijn en veergelden moeten betaald [voor gebrekkige overgangen. Hij stelde [de minister voor verschillende vraag- 1 stukken en voerde aan dat de beslis- [sing t.a.v. de veerrechten niet in over- I eenstemming is te brengen met de tot [dusver gevoerde liberalisatie politiek Imet betrekking tot de niet fiscale lasten [op verkeer en vervoer, n.l. dat geen [vergoeding wordt gevraagd, wanneer [een veer wordt vervangen door een [brug. De afgevaardigde noemde het een [terugvallen op de situatie, zoals die in 11939 was, waarvan de gevolgen zouden [kunnen zijn, dat dit gedeelte van ons [land zich meer op België gaat oriënteren fdan op Nederland. De minister van verkeer en water- Istaat, mr. Algera, heeft hierop geant- Iwoord, dat hij op de begroting een be- Idrag van 2 miljoen heeft aangevraagd Ivoor het tekort op deze veren, een be- ïdrag dat volgens Z.Ex. niet voldoende Izal zijn en waarop nog een aanzien- llijke suppletie zal moeten worden aan- Igevraagd. De minister deelde voorts Imede, dat het tussen hem en Ged. Sta- Iten van Zeeland in vrije onderhandeling Itot een definitieve overeenstemming is Igekomen inzake de tarieven. Voor be- Izwaren verwees de minister zich tot |Ged. Staten van Zeeland te wenden. De tarieven op de Westerschelde liggen |overigens lager dan elders in het land aldus de minister. (Vergelijk maar eens fde tarieven die voor ons van en naar Flakkee gelden! Red.) uit het miljoe nentekort dat op deze ^eren rust, blijkt vel duidelijk, dat de regering rekening heeft gehouden met de bijzondere po- Isitie van Zeeuws Vlaanderen aldus de ninister. Hij achtte het begrijpelijk dat Ier reacties waren gekomen, maar druk- [te de wens uit, dat de bevolking zich er zou kunnen bij neerleggen. Een vas- |te oeververbinding was volgens de mi nister onmogelijk, deze zou ongeveer op ^nderhalf miljard gulden komen. Wan neer het tot vrije veren moet komen doorzag de minister finantiële moeilijk heden en hij wilde minister Hofstra niet voor de noodzaak van belastingverho ging plaatsen. Het rijk heeft al een groot tekort op de veren en er is steeds haar gestreefd dat de verbindingen be- |ter zijn geworden. De kritiek van de Kamer kwam in ^Igemene zin hierop neer, dat de ver hoging van de veertarieven op de veren Zeeuws-Vlaanderen tot gevolg zullen hebben dat er bij de bevolking een ge- pfoel zal ontstaan nog meer van het vasteland te zijn afgesloten, en men zich neer op België zal oriënteren. Meer dere leden noemden het beleid van ninister Algera op dit punt teleur stellend. Het Zeeuwse Kamerlid van der Peyl drong op de bouw van een ()rug aan, omdat dit voor de industria lisatie van Zeeuws Vlaanderen noodza- Tcelijk was. De debatten in de Kamer laaiden af ^n toe hoog op. De fracties van de A.R., ^.H. en V.V.D. stonden op het standpunt van geheel vrije veren de P.v.d.A. ^n de K.V.P.-fracties bepleiten lagere farieven. Voor het laatste verwees mi nister Algera naar Ged. Staten van peeland, die daarover had te beslissen. Het aktie-comité uit Zeeuws Vlaan- Seren heeft de hoop nog niet geheel PPgegeven en ging naar huis met de pedoeling om nu met kracht de Sta- jtenleden van Zeeland te bewerken. De sitting van de Zeeuwse Staten heeft op pO juli plaats, waar de veertarieven gullen worden besproken. Worden het pan niet geheel vrije, dan zal men nu [.vrijere" veren zien te bewerkstelli gen. De uitslag daarvan zullen we af- vachten. Onze dure veren We hebben dit korte resumé over het Camerdebat gegeven omdat ook wij met pure en veel hogere veertarieven te ma- pn hebben. Al ligt de situatie voor pns eiland enigszins anders dan in Zeeuws Vlaanderen, voor ons geldt ook, Bat wij zeer dure en veel te hoge veer- prieven moeten betalen. Agrarisch gezien is het eiland Goe- |ee-Overflakkee voor de randstad Hol land van zeer grote betekenis. Wanneer ?e regering op de Zeeuwse veren nu al sussen de 2 a 3 miljoen gulden bijlegt, Bkt het ons toe dat er tegenover ons isolement geen gelijk spel is. Wij zijn fvengoed een deel van Nederland als peeuws Vlaanderen. f Een „ondemocratische actie" zoals Dr verkerk de beweging van de Zeeuws- jlamingen noemde zouden wij niet wil- gn, maar toch komt het ons voor dat Ty onze hoge veertarieven te gemak- |eiijk nemen. Wat voor Zeeuws Vlaan- pren geldt, geldt voor ons ook, mis- ^men nog in meerdere mate, omdat wij (Handel. 10 2 midden) Als de wortel van het nieuwe leven der bekering in een mens is geplant, dan zal het de begeerte van zijn hart worden mensen te mogen ontmoeten, in wie ook datzelfde leven des geloofs is gewerkt. Dat ligt in de aard van het nieuwe leven. Zo ziet ge in tijden van veel geestelijk leven vanzelf kringen ontstaan, die wij kennen als „gezel schappen". Dat die gezelschappen steeds minder zijn geworden en in onze tijd in de meeste plaatsen zelfs geheel zijn ver dwenen, mag ons een teken zijn, dat de ware Godsvrucht schaars is geworden en het geestelijk leven, voorzover het nog wordt gevonden, diep is ingezon ken. Die gezelschappen kunnen zegenrijk werken, tenminste als zij in goede ba nen worden geleid, dus als het er b.v. zondags niet gaat over die en die, maar allermeest over het Woord Gods, over de prediking van dat Woord op die dag gehoord, en hoe dat Woord werd geno ten en gedronken als de redelijke on vervalste melk tot opwassing in de ge nade en kennis van de Heere Jezus Christus. Nu heeft zich hier ook steeds kaf on der het koren gemengd: mensen die er kwamen om toch ook de naam te heb ben van het „volk" te zijn, na iets' mee gemaakt te hebben. Zij maakten er hun grond van, dat zij graag met de vro men verkeerden en dat dit toch wel als een blijk van geestelijk leven moest worden aangemerkt. Maar als er niet meer is dan alleen dit, moet dit worden aangemerkt als bouwen op een zand- gro.nd. Ook heeft zich het verschijnsel her haaldelijk voorgedaan, dat een vader of moeder vaak naar zulk een gezelschap gingen om daar te spreken over de weg der zaligheid, terwijl het gezin zelf eigenlijk zo goed als niets wist van het geestelijk leven der ouders en in dat opzicht aan zijn lot werd overgelaten. In het gezin openbaarden de vruchten der bekering zich niet, of veel te weinig Maar we moeten altijd goed bedenken, dat de ware bekering niet is: iets kun nen vertellen van jaren her, maar dat het is een toegekeerd zijn naar Gods Woord om de boodschap daaruit te ver staan voor ons zelf en voor onze naaste. Daarom was Cornelius niet vroom voor zichzelf, terwijl hij zijn naaste aan zich zelf overliet. Neen, hij moest Gods Woord doorgeven aan zijn gezin. Hij was vrezende God, met geheel zijn huis. Hij heeft het Woord voorgehouden aan vrouw en kinderen, aan huisper soneel en ondergeschikten. En dat is niet ongezegend gebleven, In vs. 7 le zen we van een godzalige krijgsknecht van degenen, die gedurig bij hem wa ren. Cornelius wist ook voor de solda ten een woord op zijn pas te spreken. Ook het terrein van de militaire dienst valt niet buiten de Godsvrucht. Zijn kinderen hebben het ook ge hoord en zijn eruit gezegend geworden. Cornelius heeft hun gezegd, dat God de zonde straft en zegent die voor Zijn Woord beeft. Hij had hun geestelijk welzijn op het oog. Zulke ouders zijn een zegen. Ze leren de kinderen niet allereerst waar zij het meeste verdie nen kunnen, maar vooral leren zij hen er op te letten op welke wijze het wordt verdiend. Zo'n ouder zal zoeken en smeken de duivel buiten het huis te houden en er biddend tegen waken, dat zoon of dochter niet trouwt met een af godendienaar. De kinderen zullen het wel eens hin derlijk vinden, maar in het diepst van hun hart weten ze best, dat vader en moeder het echte heil biddend voor hen zoeken. Er staat niet voor niets van Cornelius, dat hij gedurig biddende was Om getrouw te zijn in alles en te leven naar Gods Woord moet er veel gebeden worden. Anders is het onmogelijk. Cor nelius bad niet alleen voor eigen ziele welstand, maar voor heel zijn huis. Hier hebben we nu de vruchten der bekering, eenvoudig maar echt! Hoe is het met ons, vader en moeder? Wor den onze kinderen ook overtuigd in hun liart, dat vader en moeder de Heere vrezen en voor hen bidden? Helaas worden deze vruchten in onze gezinnen maar al te zeer gemist. Er wordt nog wel gepraat over de kerk en de zuivere leer en vooral ook over de valse leer van die of die dominee, maar de vruchten der tere Godsvreze ontbre ken, omdat waarachtige bekering ont breekt. Het kan moeilijk anders: Als de ouders werelds zijn en het Woord verachten,, zullen de kinderen gemak kelijk volgen op die weg. We weten het wel, dat Piet en Bets het niet altijd even prettig 'vinden als hun ouders hen met liefde op het Woord des Heeren wijzen in betrekking tot hun handel en wandel en hun on sterfelijke ziel. Maar al is het niet naar ons genoegen, het is toch wel bedoeld tot ons wezenlijk heil. God zelf komt door je ouders tot je. En niemand heeft zich tegen Hem ver zet en vrede gehad. Niet alleen in huis maar ook op straat en in de stad wer den bij Cornelius de vruchten der be kering gezien. Want vanzelf vloeiden ook aalmoezen uit Cornelius hand en huis naar arme stadsgenoten. Cornelius had het Joodse volk lief. Het was im mers het volk, dat de belofte van de Messias had en bij dat volk had hij het Woord Gods gehoord. Zouden ze niet weldoen aan hen door wie wij zo zeer gezegend werden! Bovendien kan het niet anders, of die mens die zichzelf als boos en geheel verkeerd en God als enkel goed heeft leren kennen en die het nu zelf van barmhartigheid alleen moet hebben, zal ook barmhartig zijn en gaarne helpen. Zo iemand krijgt ook en hart voor- het verdrukte en voor allen die het moeilijk hebben. Hij vraagt niet of het er wel één van ons is, maar hij strooit uit en verwacht niet weder. Hij wil graag, nu hier en dan daar een dienst bewijzen en is hij rijk met aardse goederen bedeeld, dan wil hij mensen, die het moeilijk hebben, ook graag helpen en onder steunen. Want hij weet, dat hij al dat goed niet heeft ontvangen voor zich zelf, maar voor de dienst van God en de naaste. Gezegend hij, die ook in dit opzicht lessen meekrijgt van huis uit. Ik herin- der mij nog goed, dat ik als schooljon gen 's maandagsmorgens voor moeder een kannetje soep moest meenemen naar een oude, alleenwonende Godvre zende tante. Daar liep ik dan als school jongen een kwartier lang met een bood schappentas, die ik uiteraard heel voor zichtig moest dragen. Ik vond er als jongen niets aan en daar schaam ik me nu nog over. ledere maandag zette moeder de tas maar weer klaar. En daar ben ik nu nog dankbaar voor. Het is beter te geven dan te ontvangen. God heeft de blijmoedige gever lief. Ach, waar is dat geven? En dan dat blijmoedige? Daar hebt ge nu Cornelius ten voe ten uitgetekend. Een man, die niet op zijn bekering kon leven. Hij wist alleen, -«fet hij uit de heidenen kwam. Rechten had hij niet. Het was hem niet te doen om besneden te zijn en naar de vorm in het gelid te lopen. Maar zijn hart was gericht op Gods Woord. Daarom zag hij uit naar het heil in Christus. Hij geloofde Gods Woord en dat geloof wierp telkens vruchten af. En wat wa ren de vruchten? Heel eenvoudig: Ge beden en aalmoezen, eren van God en de naaste Een wandel dus naar de beide tafelen der Wet. En dat was alleen door de Geest van Hem, die de wet vervul de. Zo kwam in het leven van Corne lius veel meer van Christus openbaar, dan hij zelf wel wist. (Uit: „Om Sions Wil" van ds. van Sliedregt) Duitsland In Noordrijnland-Westfalen, waarvan Dusseldorf de hoofdstad is, zijn zondag de verkiezingen voor de Landdag ge houden. Deze verkiezingen waren zeer belangrijk, omdat dit land het grootste is van de Bondsrepubliek, (de bevol king maakt een derde deel van die van de Bondsrepubliek uit) en omdat deze streek van zo grote betekenis is voor de industrie en het economische leven. De Christelijke Democratische Unie heeft met spanning naar de uitslag van deze verkiezingen uitgezien, omdat de ze beslissend konden zijn voor haar po sitie en daarom heeft ze een felle ver kiezingscampagne gevoerd. Een zware slag trof haar, toen enkele dagen voor de stemming de leider van de C.D.U., in dit district, Karl Arnold, plotseling overleed. Hij, die de hele verkiezings campagne had geleid met al zijn krach ten, had zich teveel ingespannen en ging aan deze inspanning te gronde. In po litieke kringen werd hij altijd be schouwd als de opvolger van Aden auer. Hoe arm de C.D.U. is aan leiding gevende personen blijkt wel uit het feit, dat niemand gevonden werd om Arnold in de verkiezingscampagne te vervan gen. Een grote voldoening moet het voor de C.D.U. geweest zijn, toen ze deson danks toch als overwinnaar uit de bus Icwam. Vier jaar geleden had ze 89 van de 200 zetels behaald en na die tijd heeft ze twee jaar met de liberalen (26 zetels) samen geregeerd. Toen kwam er een breuk in de coalitie. Sindsdien regeerden de liberalen met de sociaal democraten en was de C.D.U. in de op positie. Zondag veroverde de C.D.U. 104 van de 200 zetels en daarmee verwierf ze zich een absolute meerderheid in de Landdag. Daaruit blijkt dat de bevol king van West duitsland toch nog niet méér moeten betalen. Naast de belas ting voor bruggen en tunnels een ex tra belasting van een hoog veertarief, dat nog vele jaren zal duren. Het ziet er niet naar uit dat het op de Westerschelde tot vrije veren zal komen, maar komt het tot een verlaging dan diende onze streek ook wel een actie op touw te zetten. Een actie van: „Gelijke monniken, gelijke kappen". zo afkerig is van de bewapening als de socialisten deden voorkomen. Wel boekten ook de socialisten enige winst, maar de liberalen leden een gevoelig verlies, terwijl- de overige partijen niet eens het benodigde minimum van 5 per cent konden halen. De Duitsers zien toch blijkbaar voor het merendeel in Adenauer en zijn partij de waarborg van vrijheid en vrede, ook al is daar van door zijn politieke tegenstanders een zwart beeld getekend. Door de uitslag van deze verkiezin gen krijgt Adenauer in de Bondsraad een twee-derde meerderheid en niets kan nu meer verhinderen, dat het Duit se leger straks met kernwapens wordt uitgerust. Het is nog niet zeker of de C.D.U. in Noordrijnland-Westfalen samenwer ken, doch niet met alle liberalen. Jlei- melijk hoopt ze op een scheuring in de liberalen partij, waardoor volgens het oude „Verdeel en heers" de positie van de C.D.U. nog versterkt zou worden. België Premier Eyskens van België heeft vo rige week donderdag zijn nieuwe rege ring aan de Kamer voorgesteld. Hij deed dat in de verwachting, dat hij nog diezelfde dag het ontslag van zijn re gering aan de Koning zou moeten aan bieden. Immers in de Senaat beschikt hij slechts over een meerderheid van een paar zetels, terwijl hij in de Ka mer geen absolute meerderheid had. Echter, door de steun van enkele libe rale stemmen, kreeg hij toch het ver trouwen van de Kamer. Op deze uit slag had niemand gerekend. Had hij dat vertrouwen niet gekregen, dan had hij dadelijk zijn ontslag moeten nemen en dan zou de Koning waarschijnlijk een kabinetsformateur hebben benoemd uit socialistische kring. Deze zou ecl-iter voor niet minder grote moeilijkheden hebben gestaan. Er zit nu voor Eyskens niets anders op dan dat hij een parle mentaire meerderheid gaat vormen met één van de linkse groeperingen. Dat zal wellicht niet gemakkelijk zijn, maar het is nog moeilijker met een meerder heid van de helft plus twee stemmen te regeren. Inmiddels hebben ook de twee libe ralen, die Eyskens wensen te steunen, het niet gemakkelijk gekregen. De li berale 'partij heeft de nationale raad van deze partij verzocht, zich met het geval te bemoeien. Waarschijnlijk zul len ze als leden van de partij worden geroyeerd. Libanon De secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, Hammarskjöld, heeft op een persconferentie verklaard, dat er, zover hij kon beoordelen, geen grond was om aan te nemen, dat Syrië en Egypte zich mengen in de binnenlandse aangelegenheden van de Libanon. Dit heeft de president van de Libanon voortdurend beweerd. Hammarskjöld trok deze conclusie uit een rapport van de groep waarnemers, die de situatie in de Libanon bestuderen. Deze gioep is er niet in geslaagd, de hele grens te controleren, maar wel is komen vast te staan, dat het grootste deel van de re bellen uit Libanezen bestond. Uit dat alles blijkt wel dat de V.N. niet van plan zijn, hun hand in dit wespennest te steken. Zolang niet vast staat, dat er werkelijk van infiltratie sprake is, kan de Volkerenorganisatie niet denken aan ingrijpen. De Libanese regering is daarover zeer teleurgesteld. In Anaerika beweert men, dat de Ver enigde Arabische Republiek wel dege lijk agressies pleegt. Het verslag van de waarnemers is voor de V.S. niet overtuigend. Het blijft dus mogelijk dat Amerika hulp zal bieden, als de Liba non daarom zou vragen. Blijkens de door het centraal bureau voor de statistiek gepubliceerde voor lopige uitkomsten van de landbouwtel ling mei 1958 bedraagt de oppervlakte beteeld met akkerbouwgewassen rond 871.000 ha. tegen 896.000 in 1957. Granen Het graan-areaal is met 11.000 ha 2''/o ingekrompen tot 515.500 ha. Tegenover een vermindering van de oppervlakten rogge, haver, en korrel- rnais met resp. 13.00 BVo), 22.500 14»/o), en 900 ha 48»/o) staat een uitbreiding van de gewassen tarwe met 12.000 ha. (12"/o), gerst met 9.500 ha. (13''/o) en gemengde granen met 4.000 ha (ll»/o). Peulvruchten De oppervlakten groene erwten als mede bruine en witte bonen zijn elk met rond 25°/i) ingekrompen. Ook de capucijners en grauwe erwten verto nen een, zij het relatief geringere, ach teruitgang O'/ü). De oppervlakte schokker-erwten blijkt met rond 1600 ha. te zijn uitgebreid tot 6.700 ha. Knol- en wortelgewassen De totale oppervlakte knol- en wor telgewassen, die t.o.v. 1957 nog iets is toegenomen, bedraagt thans 259.000 ha. De consumptie- en voederaardappe- len blijken echter zowel op de zand- en veengrond als op de kleigrond te zijn ingekrompen en wel met resp. 4.000 9 procent) en 3.000 ha 5 procent). De fabrieksaardapelen vertonen daar entegen een geringe uitbreiding (plm. 8000 ha 2»/o) tot 37.750 ha. De oppervlakte suikerbieten is SS'/o groter dan verleden jaar en bedraagt thans rond 80.700 ha. Van zaterdag 12 juli v.m. 12 uur t.m. •maandag 14 juli v.m. 9 uur Middelhamis-Sommelsdijk: Afwezig de artsen Bakker, v. d. Pep pel en Wieringa. Voor spoedgevallen Dogterom, arts, tel. 2121, Sommelsdijk. Dirfcsland-Herkingen-iWelissaTif; Afwezig de artsen Boot en Elvé. Voor spoedgevallen Huisman, arts. Telefoon 01877-412, Melissant. Oost-Flakkee: Afwezig de artsen Kramers, Voogd en Bouman. Voor spoedgevallen de Man, arts, tel. 01875—301, Nieuwe Tonge en Buth, arts, tel. 01871-306, Den Bommel. Naar school gaan hoeft niet te betekenen verstoken blijven van zonneschijn. In elk geval zeker niet voor de schoolkinderen van het dorpje Monks Eleigh in het Engels Graafschap Suffolk. Als het mooi weer is gaan die mét de onderwijzeres naar het gras veldje midden in het dorp om daar naast de reeds lang buiten gebruik zijnde 'pomp en tegen een schilderachtige achtergrond tegelijk met de hoognodige vita minen kennis te vergaren. MIDDELHARNIS Voor het gehouden examen 4-jarige Chr. ULO-slaagden van de 25 niet min der dan 18 candidaten, waarvan 16 het diploma B en 2 het diploma A behaal den. Eén candidaat was ziek, die in januari a.s., examen hoopt te doen. Vijftien candidaten behaalden tevens het middenstandsdiploma. Dit resul taat mag zeer bevredigend worden ge noemd. Geslaagden zijn: Voor B: Piet Pikaart Ouddorp; Ri- nus Pikaart Ouddorp; Voor A: Sita Arensman Stad; Adri Braber en Anke de Bruin Ooltgensplaat Nella Dubbeldam Oude Tonge; Jaap v. Dijk en Aren van Es Sommelsdijk; Wim Hagenaar Dirksland; EUy Kamerbeek Middelharnis; Joke Knöps Ooltgenspl.; Lida Muntingh, Middelharnis; Wim Padmos Ouddorp; Trix Roodzand Dirks land; Barth van Rumpt Stad; Hettie Sieling Melissant; Hennie Weisthoeve Ouddorp; Jaspert Witvliet Middelhar nis. Van de 85 candidaten voor het toela- tnngsexamen werden er 69 toegelaten en 16 afgewezen. Van de openbare ULO zijn de exa mens nog niet afgelopen. Aardappelveiling van 9 juli 1958 Doré 35 opw. 13.80—15.60; Doré drie- lingen 8.10—10.10; Eigenheimers 35 opw. 12.80—15.—; Present 35 opw. 13.60 15.70; Present drielingen 10.—; Voer- aardappelen 2.40—2.80. Aanvoer 45.000 kilogram. Aardbeienveiling ua-re 9 juli 1958 Jucunda zonder dop 78.—. Aanvoer 4.500 kg. ANNO 1870 Alleenverkoop van de bekende GLORIA PORT en de nieuwe ESMERALDO WIJNEN

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1958 | | pagina 1