ei jubileum van de heerP. D. Sieling Ernstig verkeersongeval te Dirksland Twee echtpareD te Ouddorp in het goud Plaatselijk Nieuws Dodelijk ongeval te Achthuizen Veertig jaar voorzitter van de landbouw- vereniging „Ons Belang" Melissant Markante figuur, die zicb geheel inzet voor onze streekbelangen Behendig heidswedstrij d Aardappeltermijnmarkt Motorfiets in volle vaart tegen tegenliggende luxe wagen Berijder uit Nieuwe Tonge met vrouw en kind in ernstige toestand in het ziekenhuis opgenomen Afscheid van de heer J. L. de Lignie als brandweercommandant van Dirksland Sluizen in de Zandkreek aanbesteed Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrij fgavond Ds. G. Zwerus, Canada heeft reeds zijn gemeente toegesproken Drukker scheepvaart door het Voornse kanaal Nieuwe weg bij Goedereede en Stellendam aanbesteed Dinsdag 1 juli 1958 No. 2709 PEINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS Bedactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL. ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm, Bi] contract speciaal tarlel Heden dinsdagavond wordt in een feestelijke bijeenkomst liet 40 jarig ju- ileum van de heer F. D. Sieling, als voorzitter van de Coöp. Landbouvi^ver- iging „Melissant en Omstreken" G.A. herdacht. Deze Coöperatie is in 1914 pgericht door de oudste broer van de jubilaris, de heer L. Sieling; tot voor- 'tter werd toen een andere broer gekozen; de heer J. Sieling. Vier jaar later 1918 werd de heer F. D. Sieling tot voorzitter gekozen; zodat het ontstaan oor deze Landbouwvereniging die In die 40 jaar een hoge vlucht heeft enomen wel aan de „Sieling-familie" verwant is. De opzet was heel -ver; het betrof in het eerst hoofdzakelijk Coöperatieve inkoop van kunst- est. Van lieverlede is dit tot aankoop van andere produkten uitgebreid, o.m. ai- en pootgoed, kolen voor brandstof enz. Het gehele bezit van het materi al bestond in het begin uit een bas|cule en twee ballastschoppen! Veertig aar geleden bedroeg de omzet 30.000 per jaar; in 1957 was de omzet 35.594.54. Onder de eminente leiding van de heer Sieling is deze Landbouw- ereniging, waarvan tal van grote en kleine landbouwers profiteren, tot norme groei gekomen. Het gehele gebouwencomplex beslaat nu 4000 vierk. eter, w.o .twee woningen en een kantoor, het bewijs, dat door eendrachtige menwerking veel is bereikt. De heer P. D. Sieling heeft zich daarnaast inge- t voor vele van onze streekbelangen; reeds jaren lang vecht hij voor een ste oeververbinding en hij heeft een groot aandeel gehad in de totstandko- ing van de elektrifikatie van West-Flakkee. De heer P. D. Sieling was nog geen jaar toen hij het voorzitterschap an de Landbouwvereniging aanvaard- e. Wijlen de heer M. Struik was toen ecretaris en de heer L. v. d. Baan enningmeester. iVIen kocht toen kunst- est per schip; wat rechtstreeks vanuit et schip naar de boer werd gedistribu- erd. De heer Sieling zag in coöperatief amenwerken grote perspectieven; in 920 kwam men tot de oprichting van e Boerenleenbank, waarvan hij voor- itter werd. Later werd hij voorzitter an de raad van toezicht. In 1954 is eze Boerenleenbank in het kantoor an de Landbouwvereniging gevestigd, aarvan de zaakwaarnemer H. Maan, irecteur is. In 1934 werd de eerste pootaardap- elbewaarplaats gebouwd; er was er oen nog geen op de gehele wereld! De ïer Sieling is op het idee gekomen, en hij bij een Fries boertje kistjes ootgoed zag, die onder glas werden ewaard. Men verklaarde hem niet wijs ben hij met het voorstel kwam, om ootaardappelen in een glazen loods te aten voorkiemen; het werd een groot ucces, zodat in 1935 de tweede centrale erd gebouwd. Het vond op het eiland en alom in het land navolging. Nu is do bewaarplaats de grootste op Flak- kee; er worden ruim 18000 bakjes in oorgekiemd. In 1935 zijn 2 graanloodsen gebouwd. Ik 1400 vierk. meter groot, voorzien an een zeer moderne schoningmachine n drooginstallatie. Eerste centrale aardappelbewaar- plaats Ook met een koelhuis-installatie voor aardappelen was men te Melissant de eerste; in 1951 werd de eerste centrale "ardappelbewaarplaats gebouwd van 0.000 hl., die in grote en ook wat het systeem betreft nog niet is overtroffen. et bewaarloon werd hierdoor 50»/o goedkoper en de kwaliteit beter. En nog steeds gaat men met zijn tijd Tiie! A.s. week zal een caroussel diep- vricsinstallatie worden geopend, met 64 reUen, elk van 200 1. Ook niet-leden zuuen hiervan kunnen profiteren. Zoals gezegd beslaat het gebouwen complex thans een oppervlakte van 4000 vierk. meter, plus 2 woningen en kantoor, zodat er onder de leiding de heer F. D. Sieling wel wat is nereikt. In eigen bedrijf is de heer P. D. Sie- Img ook zeer voortvarend geweest; naast het gewone landbouwbedrijf is hij in 1928 begonnen met tulpenteelt, in 1930 met gladiolen (export naar Z.-Afri ka) de teelt van bloemzaden nam hij nadien als eerste ter hand. Deze inten sieve teelten verschaffen aan vele han den werk. Vele funkties De heer F. D. Sieling beweegt zich daarnaast op vele terreinen van het publieke leven. De belangen van de streek liggen hem zeer na aan het hart. Allereerst noemen we daarvan zijn streven om tot elektrifikatie van het eiland Flakkee te komen. In 1927 ging er via de Landbouwver eniging een verzoek uit aan de gemeen teraden om ze hiervoor wakker te schudden. De heer Sieling dacht toen aan een kabel-aansluiting Rotterdam- 01 Dordt (geraamd op 8 ton). Na veel ups and downs is het resultaat geweest, ™t West-Flakkee aansluiting verkreeg. Ue Emgo is technisch en economisch ezien een gezond bedrijf geworden, et voldoende transformatoren (dat "êt in sommige gebieden wel anders) en voor het platteland met de laagste «roomtarieven. Actief voor de brug Voor de vaste oeververbinding die inzonderheid de landbouw op ons euand grote voordelen zal brengen jieeft de heer P. D. Sieling zich reeds «1 1935 ingeiet. Het eerste begin was ^e gedachte aan 'n kabelspoor (in 1934) '"en hij zich in verbinding zette met ie fa. J. Pohlig A. G. in Köln (Duits- «nd), waarmee op het smalste deel bij iien gemeten in 5 minuten 2 vracht wagens zouden kunnen worden overge- ,.^,^*t. Dit bleek echter op veel moei- "Jkheden te stuiten. In 1935 werd via de Landbouwver- eniging gepropageerd zelf een brug te bouwen, die toen op 6 miljoen gulden werd geraamd. Later zou Rijk en Pro vincie deze dan kunnen overnemen. In 1936 werd het burgcomité opgericht waarvan de jubilaris ook deel uitmaak te. De oorlog van 1940 kwam er tussen waarop de plannen strandden. In 1946 werd weer een vergadering belegd van gemeente- en polderbesturen om zelf te bouwen onder burg. Slobbe werd de Flakk. Gemeenschap opgericht Rijk en Provincie zouden het doen. Na de oorlog was de raming voor een brug 10 miljoen! De economische commissie had in 3 maanden een rapport klaar de technische commissie deed er 4 jaar over! In 1952 was men aardig op stap, toen de ramp in 1953 tussen kwam. Het Deltaplan heeft intussen andere plannen gebracht. Wel is na de ramp gevraagd zelf een brug te mogen bou wen, wat veel indruk heeft gemaakt. Het plan is inderdaad op de Rijksbe groting gekomen, maar is er weer afge voerd door de bestedingsbeperking. Men noemt de heer Sieling wel eens „de man van de brug", omdat hij in de reeks van plannen, die er sinds 1935 geweest zijn, steeds een werkzaam aan deel heeft gehad. "We hopen dat hij de tijd nog beleeft, dat de vaste oeverver binding een feit is geworden. Van de verdere funkties van de heer Sieling noemen we zijn vice-voorzitter- schap van de Flakkeesche Gemeen schap, idem van de Dijkring Flakkee; eerste lid van de Pachtkamer vanaf de oprichting); lid van de Kamer van Koophandel (voor de Groothandel) Pres. Commissaris van de N.V. Brug; hoofdbestuurslid van de C.B.T.B.; Lid van de Akkerbouwcommissie C.B.T.B.; en voorzitter van de pi. Chr. School, waarvan hij dit voorjaar zijn 40 jarig jubileum viert. Lief en leed De heer en mevrouw Sieling hebben in hun huwelijk 6 kinderen gekregen waarvan Dirk op 11 maart 1945 in het concentratiekamp te Neuengamme is gefusileerd. Dirk Sieling was de jongste gijzelaar in Haren en St. Michelsgestel. Het leed is hun dus in hun huwelijks leven niet gespaard gebleven. Een dochter, de oudste is gehuwd met dokter Quaak, arts te Bruinisse; Cor Sieling is op de boerderij te Melissant; Leendert Sieling op een boerderij te Tholen; Lydia Adriana is gehuwd met een arts te Amsterdam en Anny (de jongste) eveneens met een arts, thans officier van gezondheid bij de marine. Op 27 augustus 1958 D.V. zullen de heer en mevrouw Sieling 40 jaar ge huwd zijn, zodat zij in de naaste toe komst (met de school mee) nog 2 jubi lea hebben te wachten. Op de hofstede waar de heer Sieling geboren is, staat de naam: „Geduld en Volharding". Een naam, overigens niet door hemzelf gegeven, maar door een vroegere eigenaar, de heer A. Bosschie- ter. Deze naam is toch vaak een stimu lans geweest bij moeilijke problemen waarvoor de heer Sieling in zijn leven kwam te staan. Geduld en volharding, twee eigenschappen, die hij dikwijls in de praktijk heeft moeten beoefenen. Niet in eigen kracht, maar in de kracht van Hem, aan Wie alleen alle zegen en voorspoed, in die 40 jaar geschonken, te danken is. Woensdag 2 juli a.s. hoopt het echt paar Abraham Hoek, (geb. 13 sept. 1879) en Krijntje Meijer (geb. 6 febr. 1880) wonende aan de Bokweg, met hun kin deren en kleinkinderen hun 50 jarige echtvereniging te herdenken. Beide echtelieden mogen zich nog in een re delijke welstand verheugen. De heer Hoek die i n september 79 jaar wordt is nog bijzonder kras, hij werkt nog volop in zijn hoekje land en in zijn tuin en verbouwd daarin allerlei vruch ten en ook wel bloemzaden. Hij is altijd in de landbouw werkzaam geweest, soms zeer lange tijd bij één baas. Bij de familie Hameeteman werkte hij aan één stuk 32 jaar, waarvan 31 jaar als voorman. Vanaf 1944 werkt hij in zijn eigen bedrijfje. Toen het echtpaar in 1908 in het hu welijk trad ■^- wat voltrokken werd door burgemeester van Vessem be trokken zij een huisje aan de Dirk- doensweg. Met de mobilisatie in 1914 werd hij als een van de oudste lichting in militaire dienst geroepen; hij diende 9maanden en was er toen af. Het echt paar heeft toen een huisje laten zetten, waarin ze nu nog wonen. We staan er verbaasd over hoe dat toen mogelijk was; het was een arme tijd en de lonen waren niet hoog. De zuinigheid werd toen blijkbaar meer betracht dan te genwoordig. Het jubilerende echtpaar werd geze gend met drie kinderen die alle ge huwd zijn en te Ouddorp wonen. Ze hebben negen kleinkinderen. Woensdag a.s. hopen zij in alle een voudigheid hun 50 jarige echtvereni ging te herdenken. Het zal hen die dag zeker niet aan belangstelling ontbre ken. Bij de vele gelukwensen die zij zullen ontvangen, voegen wij gaarne de onze toe. Nog een 50 jarige echtvereniging Op dezelfde dag, 2 juli a.s., herdenkt het echtpaar Gerrit van 't Geloof (geb. 17 febr. 1885) en Neeltje Klijn (geb. 10 april 1890) wonende Marijkeweg, dat zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Zij zijn voornemens dit heel stil te laten voorbijgaan, omreden er een droeve sluier over deze herdenking valt daar hun 31 jarige, gehuwde zoon Mar kus als militair bij het uitbreken van de oorlog op 10 mei 1940 is omgekomen. De weduwe met haar zoontje woont sindsdien bij de schoonouders in. Het echtpaar heeft voorts één gehuw de dochter, gehuwd met de heer H. Boshoven. Wij wilden niet nalaten ook van dit gouden jubileum melding te maken; wij voegen er ook voor hen onze ge lukwensen aan toe. MIDDELHARNIS Geslaagd. Dezer dagen slaagde te Rotterdam voor Electro Technisch In stallateur te Rotterdam, de heer D. J. Hogchem, O-voorgors alhier. DIRKSLAND Collecte. De in de Geref. Gemeente gehouden collecte voor de Theologische School heeft opgebracht de som van f 1101.01. Burgerl. stand. Getrouwd: K. Breen 31 jaar en J. E. Beije 25 jaar. Ondertrouwd: A. de Ruiter 24 jaar en S. V. d. Ham 20 jaar. HERKINGEN Roede Kruis. De collecte ten be hoeve van het Roode Kruis in deze ge meente heeft opgebracht een bedrag van 156.46. De afname van bloed ten behoeve van de bloedtransfusiedienst van het Roode Kruis zal voor de inwoners van deze gemeente plaats hebben op 4 juli 1958 in de bewaarschool te Dirksland. Aanmelding als donor kan geschieden bij de heer J. C. Huizer, Molendijk 12. Donors. Voor de bloedtransfusie- dienst hebben zich een 20 tal personen opgegeven. Was de afname eerst vast gesteld op donderdag 3 juli, jthans is dit gewijzigd en zal het plaats vinden op vrijdag 4 juli a.s. Vertrek met bus des avonds om 19.52 uur, naar Dirks land. £xtra collecte. A.s. zondagavond hoopt men in de Geref. Gemeente een extra collecte te houden voor de Chr. School. OUDDORP Kerkdienst. A.s. vrijdagavond te 7 uur hoopt voor de Geref. Gemeente voor te gaan ds. H. van Gilst van Dirksland. GEREF. GEMEENTEN Van ds. G. Zwerus te Norwich Cana da (voorheen te Middelharnis) ontving onze redactie een eigenhandig geschre ven brief, waarin hij ons meldde, dat hij hoewel nog zwak, buiten in de zon zit en af en toe in de tuin wandelt. Zon dag 22 juni heeft hij zelfs een lees- dienst in zijn eigen kerk bijgewoond en de gemeente toegesproken over Ps. 48: O God, wij gedenken Uwe welda digheid in het midden uws tempels. Hij schreef dat de Heere hem naar lichaam en ziel bijzonder goed en nabij is ge weest. Op zaterdag 5 juli a.s. wordt de tra ditionele puzzelrit van de L.J.C. Flak kee weer gereden. De wisselbeker is thans in het bezit van M. Nelisse. Voor deze wedstrijd zijn fraaie prijzen be schikbaar gesteld uit het bedrijfsleven van Flakkee. De deelnemers worden met hun mo torrijtuigen vóór de start die om 1 uur plaats heeft, verwacht bij Hotel Spee te Sommelsdijk. Tot 4 juli kan men zich voor deelname opgeven bij M. Kaptein, Oudelandsedijk, Nieuwe Tonge, Telef. K 1875—370. Inschrijfgeld 3.50. Trambrug obstakel voor het verkeer De V.V.V. en de Streekcommissie Voorne zijn van mening, dat het ver keer in het algemeen en voor de vreem deling in het bijzonder er in hun streek voor de toekomst somber uitziet. Door de grote hoeveelheden materiaal, welke per schip moeten worden aangevoerd wanneer met het storten van bieten voor het enorme sluizencomplex in het Haringvliet wordt begonnen, zal het no dig zijn de zgn. trambrug over het Voornse Kanaal 5V2 uur per dag (tussen 6 en 22 uur) open te stellen voor de scheepvaart. Dit houdt dus tevens in dat voor het wegvervoer over diverse perioden van de dag verdeeld de brug wordt gesloten; Wat dit voor het verkeer, vooral op een drukke zomerse dag te betekenen heeft, laat zich nauwelijks indenken. De kuststrook van Voorne met zijn uitgebreide recreatie, het ver keer naar Goeree-Overflakkee en het bezoek aan de Deltawerken via Helle- voetsluis komen hierdoor zeer in de knel. Het zou daarom reeds een enorme verlichting betekenen, wanneer de weg aan de oostzijde van het kanaal zo zou kunnen worden verbeterd, dat deze weg ook voor het doorgaande verkeer zou kunnen worden ingeschakeld. De streekcommissie rekent er dan ook vast op dat Rijkswaterstaat hieraan zijn volle aandacht zal schenken en alles zal doen om tot een voor allen bevredigende oplossing te komen. Weekoverzicht van 23 t.m. 27 juni 1958. Gedurende de afgelopen week heeft de markt in het algemeen gesproken een kalm verloop gehad, waarbij echter van die rassen waarin zaken tot stand kwamen wel van enige daling in de prijs gesproken kan worden. Hoewel een beoordeling van de nieuwe oogst nog niet mogelijk is, blijkt toch dat hier en daar wel vooruitgelopen wordt op de verwachtingen die men van de nieu we oogst koestert en over het algemeen is men blijkbaar nogal optimistisch ge stemd. Die opvatting kwam enigszins tot uiting in de poot-sector van de Ter- mijnmarkt, waarin Eerst, en Sirtema A en E deze keer de meeste belangstel ling genoten. Eerst. E daalden in prijs van 17.20 naar 16.50 voor november levering. Aan het slot blijft kooplust tot deze prijs bestaan. Sirtema A werd op beperkte schaal verhandeld voor november levering op 16.80 en 16.60 op welke prijs verdere kooplust aanwe zig is met verkouers op 17. Tenslotte werd in de poot-sector Vo- ran B voor november levering verhan deld op 14.80 terwijl verder aanbod aan de markt wordt gebracht op 15. met kopers op 14.60. In de consumptie-sector werden Eigenh. na lange tijd min of meer ver laten in de markt gelegen te hebben voor augustus levering verhandeld op 10.90. Verder geniet dit ras momen teel weinig attentie. Bintje 35/kon zich in meer interesse verheugen en werd voor augustus levering op 11. 10.90 en 10.80 verhandeld. Op deze laatste prijs blijft kooplust bestaan. September levering werd verhandeld op 10.^terwijl in april 1959 levering op 12.40 zaken werd gedaan. Bintje 45/werd oktober verhandeld op 11.terwijl Voran Zand 35/zaken- loos is gebleven, hoewel voor dit ras eerder enige kooplust aanwezig is dan wel verkooplust. De markt sloot in een kalme prijs- houdende stemming. Gedurende deze verslagperiode werden 71 contracten in de pootrassen en 52 contracten in de consumptierassen afgesloten. De avond van zaterdag 28 juni stond wel in het teken van ernstige verkeers ongelukken. Te ogeveer 8.45 uur kwam de heer J. v. d. Groef, wonende Wei straat 24 te Nieuwe Tonge met zijn motorfiets, waarop zijn vrouw en 11- jarig zoontje als duo-passagiers aan het Korteweeg je, in volle vaart in botsing met een tegenliggende auto, waarvan de gevolgen verschrikkelijk waren. Alle drie werden er afgeslingerd, deerlijk gewond en in zeer ernstige toestand werden zij naar het ziekenhuis te Dirksland overgebracht. Omstreeks dezelfde tijd gebeurde er onder Achthuizen eveneens een zeer ernstig ongeluk; een jon geman reed op een pas uit de garage van dhr. Nijsse te Oude Tonge gehaalde motorfiets, werd er afgeslingerd, kwam met het hoofd tegen een boom terecht en is enige uren later aan de gevolgen overleden (zie bericht hieronder). Zaterdagavond even 8 uur reed de heer J. v. d. Groef met zijn zware A.J.S. motor, waarop zijn echtgenote mevr. v. d. Groef-Looy en hun 11 jarig zoontje als duopassagiers, vanuit Dirksland aan het Korteweegje, waar v. d. Groef een voor hem rijdende auto, bestuurd door mevr. Ras uit Den Bommel wilde passeren. Ter hoogte van de boerderij van Rossum gekomen, kwam uit tegen overgestelde richting de heer Dick Tie- leman, horloger te Dirksland met een luxe wagen, die naar huis reed. Om de een of andere reden vermoedelijk door achteruit te kijken heeft v .d. Groef de tegenligger niet gezien; op het moment dat hij tussen de hem voor- en tegenliggende auto in zat, reed hij met een flinke vaart tegen de auto van de heer Tieleman aan. De gevolgen waren verschrikkelijk. De heer v. d. Groef werd meters ver weggeslingerd; zijn vrouw vloog in de hoogte en kwam voor de auto van mevr. Ras terecht en het kind lag tus sen de voor- en achterwielen. Vrijwel direct was hulp van de E.H.B.O. aanwezig en weinige minuten later waren politie, doktoren, burge meester van Heyst uit Dirksland en burgemeester Hordijk uit Middelhar nis op de plaats van het onheil. Na voorlopig verbonden te zijn wer den man, vrouw en kind per zieken auto in zeer zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis vervoerd. De heer V. d. Groef bleek bij het eerste onder zoek een schedelbasisfractuur en een bekkenbreuk te hebben terwijl zijn bo venbeen op 2 plaatsen was gebroken en hij vele vleeswonden had opgelopen. Zijn vrouw had eveneens een sche delbasisfractuur en andere verwondin gen; het zoontje had een zware her senschudding. De toestand van het echtpaar is niet buiten levensgevaar. Met het zoontje is het minder erg. De motorfiets van de heer van der Groef werd totaal vernield; de auto van de heer Tieleman was aan de lin kervoorzijde zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. De heer Tieleman kreeg de schrik van zijn leven toen plotseling de motorfiets van achter de auto van mevr. Ras op hem aan kwam zetten. Hij remde nog. maar in een ondeelbaar ogenblik was het ongeluk gebeurd. De heer Tieleman en ook mevr. Ras met de kinderen die in de auto zaten, bekwamen verder geen let sel. Het ongeval heeft grote ontsteltenis te Dirksland en omgeving teweeg ge bracht. Doorgang verkeer Op dit drukke punt was in een ogen blik tijds een verkeersopstopping; de politie had een drukke taak om het autoverkeer regelmatig langs de plaats van het ongeluk te loodsen. Op het fietspad was dit moeilijker; er bleven steeds te veel kijkers staan, wat een verkeersstremming veroorzaakte. Laat het publiek bij dergelijke ongevallen toch de politie in de hand werken op dat door al te grote nieuwsgierigheid niet weer opnieuw ongelukken gebeu- Zaterdagavond reed de 19 jarige P. M. de Jonge, afkomstig uit Achthuizen met een motorrijwiel vanuit Oude Tonge de Kranendijk op. Hij maakte op dit voertuig een proef rit en is, waarschijnlijk' door onbekend heid met deze motor, in de bocht, even voor de boerderij van Iz. Hartog in moeilijkheden met de besturing geko men. Hij geraakte aan de linkerkant van de weg af en sloeg over de kop. De motor bleef half in op 'n oprit lig gen, doch de Jonge kwam even verder, onder aan de dijk met het hoofd tegen een boom terecht. Met een schedelba sisfractuur werd hij naar het zieken huis vervoerd waar hij in de loop van de nacht aan de gevolgen is overleden. Het slachtoffer was ongehuwd. Het motorrijwiel werd slechts licht bescha digd. Vrijdag 27 juni j.l. is in de raadszaal alhier, in tegenwoordigheid van het college van burgemeester en wethou ders en volledige brandweercorps af scheid genomen van de heer J. L. de Lignie als commandant van het Vrij willige Brandweercorps, wegens diens vertrek naar de gemeente Sommelsdijk. Door burgemeester van Heyst werd een hartelijke afscheidsspeech gehou den, waarin de kwaliteiten van de scheidende commandant, die zich altijd met bijzondere ambitie voor dit werk heeft gegeven, werden geroemd. Onder zijn kundige leiding zijn bij diverse wedstrijden meerdere prijzen binnen gehaald. Met name werd ook gewezen op de goede teamgeest die er in het corps heerst, wat in hoofdzaak aan het optreden van de commandant ligt. Het is heus geen gemakkelijke taak om in een vrijwUlig corps een goede geest te handhaven. Voor de gemeente Dirksland werd het betreurd, dat commandant de Lig nie naar elders vertrok; hoewel de burgemeester hem in de gemeente Sommelsdijk een goede toekomst toe wenste. Namens de Koninkl. Nederl. Brandweervereniging overhandigde hij de heer de Lignie als blijk van waar dering een fraai uitgevoerd diploma, dat een blijvende herinnering zal zijn voor al het werk in het Dirkslandse brandweercorps verricht. De ondercommandant de heer G. van Dalen sprak daarna namens de man schappen de scheidende commandant toe, hem dankend voor diens goede lei ding en leerzame lessen. De heer de Lignie dankte op zijn beurt de burgemeester voor de waar derende woorden en zei zeer vereerd te zijn met het diploma. Hij besloot met de beste wensen voor het Dirkslandse •orpg. Door de Prov. Waterstaat Zuid-Hol land, Riouwstraat 178 te 's-Gravenhage is namens de Goereese polders aanbe steed het verrichten van grondwerken, afbreken, maken en aanbrengen weg verharding t.b.v. verbetering weg langs Zuid-Havendijk in de gemeente Goede reede en Stellendam. Er waren 11 inschrijfbiljetten binnen gekomen, waarvan de laagsten waren: A. J. Dijkers en Zn., Middelharnis voor 107.000.—; Fa. S. Bezuyen en Zonen, Ouddorp, voor 105.980.en G. van Herk Tzn., Nieuwerkerk a. d. IJssel voor 103.500.—. In het gebouw van de directie Sluizen en Stuwen van Rijkswaterstaat te Utrecht is de aanbesteding gehouden voor het maken van een schutsluis in de Zandkreek onder de gemeente Kort- gene. Hoogste inschrijver was de N.V. Ned. Aannemingsmij. v.h. H. T. Boers- ma te Den Haag met 4.877.000.en de laagste inschrijver van Hattum en Blankevoort N.V. te Beverwijk met f 3.597.800.—. Voor dit werk schreven 26 aannemers in. De 300 m. lange en 80 m. brede bouwput voor deze sluis kwam in april j.l. gereed. De schutsluis zal tevens worden ingericht als uitwateringssluis om het peil van de afgesloten boezem, te kunnen beheersen. De schutlengte van de sluis zal 142 m. bedragen, de doorvaarthoogte 20 m. De drempelhoogte is 5 m N.A.P. De onderkant van de brug, die over de sluis zal worden gelegd, ligt op 7 m N.A.P. De sluis wordt voorzien van mechanisch bewogen eb- en vloeddeu ren, die als puntdeuren zullen worden uitgevoerd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1958 | | pagina 1