fscheid van de heer A. van Eek oofd Herv. School ie Siellendam Na 40 jaar bij bet Chr. onderwijs Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrij agavond Betaling abonnementsgeici per giro Feest verjaardag Prins Bernhar(d GOEDEREEDE Dinsdag 24 juni 1958 No. 2707 PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarlel Verleden week donderdag heeft de heer A. van Eek, hoofd van de Herv. chool te Stellendam, die met vervroegd pensioen het onderwijs verlaat en ich te Den Haag zal vestigen, afscheid genomen van de ouders, van leerlin- en en oud-leerlingen en van zijn vele vrienden en collega's op Flakkee. Het choolbestuur (de kerkeraad der Herv. kerk) had deze afscheidsavond belegd het Haegse Huus, dat geheel gevuld was met belangstellenden. Ook de In- pecteur van L.O., de heer Mathijsse was er voor over gekomen als ook de ud voorz., de eerw. heer W. Bouman, thans wonende te Oud-Beijerland. Het as een mooie avond, waarpp tal van sprekers het woord voerden en vele eschenken werden aangeboden. Er bleek uit, dat het veelzijdige werk van et scheidende hoofd, zowel in als buiten het onderwijs zeer werd gewaar- eerd. De leiding berustte bij ds. H. J. Smit ie opende met het laten zingen van s. 89 1, het lezen van Ps. 138 en ge- ed. Hij schetste hoe de heer van Eek e school 27 jaar had gediend en men ich straks de school zonder hem niet an indenken. Deze avond geeft daar in een zekere weemoed maar ook ankbaarheid jegens God, dat hij hier olang geweest is en zegenrijk werk eeft mogen doen. Het is aldus spr. niet alleen een afscheidsavond maar ok een gedenken, dat hij 40 jaar aan et Chr. Onderwijs is verbonden. Op 1 uni 1918 kwam hij als onderwijzer aan e School met de Bijbel te Sommels- ijk; na 13 jaar werd hij hoofd aan de as opgerichte Herv. school te Stellen- am. Als Herv. Geref. man was zijn treven de kinderen op te voeden naar et Woord van God, als een richtlijn m de kinderen, gevangen in zonde en chuld, te leiden tot Christus. Spr. schetste de strijd die is meege- aakt de moeilijkheden tijdens de be etling en watersnood, perioden van iekte enz. Vergrijsd in de dienst van 6t Chr. onderwijs zult U moeten be- ennen dat er bij al het goede vele te- ortkomingen zijn aldus spr., waarom ns ootmoed past. Spr. wilde niet de ens op de troon zetten, maar God de er geven. Namens kerkeraad en choolbestuur bracht hij hem hartelijk ank voor alles wat hij voor de school ad gedaan en wenste hem en mevrouw -n goede tijd van rust in de residentie ij besloot met de wens dat een goede pvolger voor de Herv. school zal wer en gevonden. De heer van Eek, die daarna achter et spreekgestoelte kwam, zei dat het em moeilijk was het woord te voeren, mdat de gedachten zich vermenigvul- igden. Veertig jaar had hij het Chr. nderwijs gediend zijn afscheid bete- ent de overgang naar een ambteloos even; uit de activiteit naar de rust, uit tellendam naar Den Haag. Het tekent ok de vergankelijkheid; met zijn 59 aren oud, waren zijn beste dagen oorbij. Eén gedachte domineert ech- er: de dank aan God, die hem 40 jaar st en kracht gaf, zijn taak bij het Chr. nderwijs te volbrengen. Hij prees zich elukkig een steentje te hebben kunnen ijdragen aan de oprichting van de roen van Prinsterer- en B.L.O. school Middelharnis; als voorz. van de scho- nbond kon hij de belangen van het hr. Onderwijs in het algemeen behar- gen. Ondanks alle moeilijkheden die r aan verbonden waren kon hij in zijn erk voldoening vinden. Aangedrongen ot het overdragen van kennis was hij ij het onderwijs gegaan; uit dien oofde bewoog hij zich ook in het or- anisatieleven en de journalistiek. Advies aan ouders Honderden leerlingen van uiteenlo- end karakter hebben bij hem les ge- omen, waardoor menigeen een mooie ositie verkreeg. Spr. had er steeds aar gestreefd zijn leerlingen een flinke osis alg. kennis mee te geven, ook op ebied va n kerk, maatschappij en het ■ereldgebeuren. Nu hij vertrok gaf hij e ouders de raad zich in te stellen op e komende veranderingen door het Pneffen van ons isolement en advi- erde hun kinderen een meer dan tot usver opleiding te geven voor intellec- ele beroepen en vakbekwaamheid. In K verband dacht hij aan zijn heel een- oudige ouders, die hem en zijn twee roers gelegenheid gaven om te stude- en en daartoe grote offers hebben ge- racht. Een stukje geschiedenis Dan releveerde spr. in 't kort zijn oopbaan, en wees er op dat er vroeger Ok al grote klassen waren. Toen hij te tellendam kwam, kwam hij voor een las van 48 leerlingen te staan. Uit de «rekkelijke rust die hij te Middelhar- s nad, kwam hij te Stellendam in de eeizijdige besognes van het hoofd- <:nap en in een felle schoolstrijd, waar- -e geduld en zelfbeheersing nodig was. «n komst was waarlijk geen blijde tree; de strijd schuwde hij echter niet vertuigd dat voor een goede zaak werd estreden. Daarbij had hij een muur «n Herv. mensen om hem heen staan. Pr- wees er op dat de school is geboren t grote strijd en daarom in waarde lent te worden gehouden, '."^troebele tijden waren gauw voor- de Herv. school heeft zich een "™e plaats weten te verwerven. De «•houdingen met de plaatselijke col- ip V ^-^"^ §"3ed, wat naar spr. zei ook eek uit de aanwezigheid van de heer an Beek, hoofd der O.L. school en ens echtgenote. öpr. somde enkele moeilijkheden op t de bezetting en na de ramp en -p medewerking van het ge- .eentebestuur voor het opnieuw in enten. Hij stond eerbiedig stil bij de met zijn scheidende patroon had sa mengewerkt, gewaagde van de goede verstandhouding, ofschoon beiden van zeer verschillend temperament waren. Hij wenste hem en mevr. van Eek nog vele gelukkige jaren en hoopte dat de vriendschap zou aanblijven. Als stoffe lijk blijk van belangstelling overhan digde hij aan mevr. van Eek een fraaie theemuts en aan dhr. van Eek namens de kinderen een mooie vulpen (die door Piet van Huizen werd overhan digd). Dan volgde namens de oud-Ieerlin- gen een speech van Piet Riemens, een zeer principieel betoog, waarin hij wees op de zegen dat God de weg van dhr. van Eek naar Stellendam had geleid waar hij de jeugd had gewezen op de weg der zaligheid die in Christus is, en vélen ten zegen is geweest. Hij hoopte dat het gestrooide zaad verder Gode nagedachtenis van ontvallen leerlingen en oud-leerlingen, zowel tijdens de be zetting, de politionele actie in Indië en bij de ramp. Het beste stuk van zijn leven had hij te Stellendam doorge bracht; nooit had hij er serieus over gedacht van standplaats te verwisselen. Hij was zich bewust van tekortkomin gen; als opvoeder was hem niets men selijks vreemd. Redenen dat hij 27 jaar is gebleven wören ook dat hij zich interesseerde voor de publieke zaak, hij werd in het organisatieleven betrokken, in de kies vereniging, mannenvereniging, vissers vereniging, Groene Kruis en in tal van organisaties, regionaal en landelijk. Voorts bewoog hij zich op het terrein van de journalistiek, een bijvak, dat hij nog niet wil loslaten. Nooit heeft hij zich in de school opgesloten; hij stond midden in de strijd der geesten. Een strijd hij bekende het eerlijk, die hij overigens wel eens zelf had gezocht. Bij dit alles culmineerde het Calvinistisch beginsel, waarvan hij de doorvoering zocht op alle terrein van het leven. In een afscheid schuilt altyd een stuk tragiek. Tegen het losmaken uit dit vertrouwd milieu heeft hg opgezien. Zijn gezondheid liet de drukte in de school niet langer toe, waarom hij is afgekeurd. Dit is Gods weg aldus spreker, waarvoor hij had te buigen. Hij dankte hartelijk voor de belang stelling bij zijn afscheid, wenste het be stuur Gods zegen en wijsheid toe bij het besturen van de school. Zich tot de heer Bouman richtend noemde hij deze de eigenlijke stichter van de school, met wie hij 24 jaar pret tig had samengewerkt. De Inspecteur dankte hij voor diens medewerking en vriendschap. Met het gemeentebestuur bestond een prettige verhouding; hij herinnerde aan wijlen wethouder Hoek en dankte de wethouders Moyses en Visser voor hun aanwezigheid. Het speet hem dat burg. van Knobelsdorff wegens vakantie in het buitenland niet kon tegenwoordig zijn. Voorts sprak hij tot dr.' Gestman (schoolarts) zijn collega, onderwijzer Dekker en vroegere personeelsleden. Tenslotte tot de ouders en oud-leerlin gen. Op de school zelf zou hij afscheid nemen van de leerlingen. Het meest zal hij aan het vertellen missen, inzon derheid uit de Bijbel, waarbij hij de kinderen wees op de enige Naam die onder de hemel gegeven is tot zalig heid. Met de beste wensen voor de Wederom nadert een nieuw kwartaal. Wij verzoeken vrien delijk aan hen die gewoon zijn per giro te betalen, dit nu alvast te doen. Dat bespaart de hoge incassokosten. Doe het in ieder geval vóór uw vakantie. Het geldt niet voor hen, die aan onze agenten aan de deur betalen. Mogen wij er weer op rekenen? Het is in uw eigen voordeel. Administratie N.V. EILANDEN-NIEUWS Een van de treffendste momen ten op de afscheidsavond van de heer van Eek was wel toen een groep schoolkinderen hun hoofd en diens echtgenote een speciaal voor deze gelegenheid samenge steld gedicht zongen, gedirigeerd door meester Dekker, die even lang als de heer van Eek dus 27 jaar en vanaf de oprichting aan de Hervormde school ver bonden is. school besloot hij zijn toespraak waar van hij hoopte dat Gods zegen er op zal blijven rusten. Afscheidslied van de kinderen Uit de hoogste klas kwamen daarna een groep kinderen op het podium die de heer en mevr. van Eek een afscheids lied door de heer Dekker vervaar digd en op muziek gezet toezongen. Inspecteur Mathijsse bracht namens het Rijksschooltoezicht zijn hartelijke gelukwensen over met het 40-jarig ju bileum, vooral voor de wijze waarop al die jaren onderwijs was gegeven. Met Tilanus zei hij: „er zit een ge schoolde politicus in Stellendam!" Mis schien komt het beste nog, als U uw ideën gaat uitwerken in de journalis tiek aldus besloot deze spr., die het scheidende hoofd en diens echtgenote Gods zegen en een welverdiende rust toewenste. Namens de Chr. Scholenbond en alle aanwezige collega's (ook van de B.L.O. en V.G.L.O) sprak de heer Gratz te Middelharnis. De afd. is nauw verweven met de heer van Eek, er zal veel in hem worden gemist. Hij vertelde enige interessante voorvallen uit het verenigingsleven, waarbij dhr. van Eek wist te atten deren op gevaren, die door anderen niet werden gezien. Hij dankte voor de steeds principiële leiding en vroeg ver dere steun ook vanuit Den Haag. Mede namens zijn collega's bad hij beiden Gods zegen toe. Wethouder Moyses bracht zijn groe ten over van het gemeentebestuur. Dat de school tot het hoogste aantal leer lingen in de gemeente is gegroeid, acht te hij het beste bewijs van de aktieve werkzaamheid van het scheidende hoofd, die hij met zijn echtgenote het allerbeste toewenste. De oude voorzitter, de heer W. Bouman complimenteerde allereerst de heer van Eek met diens 40 jarig jubileum en wees op de bewarende goedheid Gods, die hem al die jaren kracht en lust gegeven had zijn werk te verrichten. Bij zijn komst was hij de enige solli citant en het bestuur is in hem niet be schaamd geworden. Hij prees dhr. van Eek als een zuinig beheerder, die in de eerste tijd met 7.34 per leerling moest zien rond te komen. Nooit had hij ge dacht dat de taak van de heer van Eek een ontijdig einde zou nemen, hij bad hem en zijn echtgenote 's Heeren zegen toe en wenste beiden een rustige levensavond. De heer van Eek kennen de wist hij, dat deze bij die rust gepas te arbeid zou zoeken. Hij besloot met een bemoedigend woord tot het bestuur om op de Voorzienigheid te vertrou wen, ook bij het kiezen van een opvol ger, van wie hij hoopte dat deze in het belang van de school zijn taak met volle overgave zou verrichten. De onderwyzer Dekker, die 27 jaar vruchten zal dragen en liet het schei dende echtpaar toezingen Ps. 122 3. Philip Roon overhandigde daarna een grote doos, waaruit een fraaie asbak en een kostbare Engelse schoorsteenklok te voorschijn kwam. Ds, Smit bood vervolgens namens het schoolbestuur een zakbijbel in etui aan; een leeslamp zal nog worden thuis be zorgd. Stoffel Keijzer (oud leerling) bleek dichterlijke gaven te bezitten, waarin hij zijn leermeester en ook mevrouw zegenwensen meegaf naar hun toekom stige woonplaats. De heer van Beek sprak als collega en als hoofd van „de oare schole" en betoogde dat niet de verschillen wa ren op de spits gedreven, maar steeds naar overeenkomst was gezocht. De school en hun woonhuis stond in de zelfde straat, beiden waren uit Mid delharnis afkomstig de verhouding was uiterst prettig. Hij had toen hij te Stellendam kwam tegen zijn collega op gezien, omdat deze over veel ervaring beschikte. Hij dankte voor de joviali- teit en wenste beiden een goede levens avond in Den Haag De heer Jongsma te Sommelsdijk oud collega en vriend van de heer van Eek hield een zeer vlot betoog en haalde tal van herinneringen uit het school leven op. Als 19 jarige jongen zag hij dhr. van Eek de Chr. School te Som melsdijk binnenstappen; samen werk ten ze onder de eminente leiding van dhr. V. d. Poel. Het eerste onderwerp voor de onderwijzers hield hij over Michiel Servet, de bestrijder van het Calvinisme, waar de collega's paf van stonden! Spr. deelde mee, dat hij nooit de Herv. school had tegengewerkt, even min de A.R. kiesvereniging, waarvan spr. destijds secretaris was. Als vriend was spr. vaak bij de heer van Eek thuis geweest, bij welke bezoe ken hij vaak met diens godvruchtige moeder sprak. Uw moeder is voor U een stimulans in het leven geweest, al dus spr.; zij droeg haar beginsel uit en wees steeds op het enige nodige tot zaligheid. Spr. verheugde zich dat er in die 40 jaar veel zegen op het werk van zijn vriend was geweest; nu de rusttijd was aangebroken bad hij hen Gods ze- .gen toe en besloot met de beste wensen voor de Stellendamse Herv. school. De heer Th. de Waal te Middelharnis bracht namens hem en de commissa rissen van de N.V. Eilanden-nieuws zijn felicitaties over met het 40 jarig ambts jubileum. Hij gewaagde van de gedegen artikelen die meer dan een kwarteeuw door de heer van Eek in Eilanden- nieuws zijn geschreven en drukte de wens uit dat vanuit Den Haag nog menige copy van zijn wel versneden pen zou worden ontvangen. Het af scheid van Stellendam is naar hij hoop te geen afscheid van het Chr. Streek- blad, al hoopte hij dat beiden te Den Haag onder Gods zegen een aangena me levensavond zouden hebben. Als blijk van waardering overhandigde hij een kist sigaren. De secretaris van het schoolbestuur ouderling Verbiest bracht dank aan God, die de heer van Eek in staat had gesteld, 27 jaar lang zijn beste krachten aan de school te geven. Met veel liefde toewijding en geduld heeft hij hier ge arbeid, al zal hij zelf moeten bekennen veel te zijn tekort geschoten. Gods Woord keert nooit ledig weder het mo ge gewenste vruchten hebben afgewor pen was spr.'s wens. Het bestuur had hem leren kennen als een open, zeer MIDDELHARNIS Tentoonstelling Chr. Streekschool voor Praktische Vorming Gaarne brengen wij in herinnering de tentoonstelling die gehouden wordt door de Chr. Streekschool voor Prak tische Vorming (V.G.L.O.) alhier. De tijden waarop deze tentoonstelling geopend is zijn D.V. donderdag en vrijdag a.s. 's middags van 1.30 tot 5 uur en 's avonds van 6.30 tot 9 uur en zaterdagmiddag van 1.30 tot 6 uur. P.V. „De Reisduif" (zaterdagvliegers) Uitslag van de wedvlucht vanuit St. Denis op 21 juni 1958. In concours 107 duiven. Los om 10 uur met W-wind, aankomst eerste duif 14.35.58 uur. M. kalkman 1 5 14 25; J. Vijf huizen 2 16 26; Comb. Peeman 3 9 15; A. Hol laar 4 20; A. Sarelse 6; B. Schellevis 7; B. V. Es 8 13 18; P. Mans 10 17; B. Vis- kil 11; A. de Gans 12 22; C. Vroeginde- weij 19 27; C. Horseling 21 en M. de Blok 23 24. Donderdagavond kwart over zes inkorven voor Creil. SOMMELSDIJK Door de Oranjevereniging te Som melsdijk is tegen zaterd^ a.s. een feest georganiseerd ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard. Het programma is als volgt samenge steld: 11 uur tractatie der schoolkinderen; 2 uur optocht der schoolkinderen. Route: Binnenweg, Oostelijke Achter weg, Hob. de Krijgerlaan, Prinsesselaan langs het Rusthuis, Langeweg, Oostdijk, Voorstraat, Oranjestraat, Enkele Ring, Dubbele Ring, Marktveld. Medewerking van Padvinders en Sempre Crescendo. Na de optocht diverse kinderspelen op de Voorstraat en het Marktveld. Half vijf, oplaten van 350 ballonnen aan de Dorpsweg. Zeven uur, mastklimmen voor ouderen Aanmelding bij de paal. Van 810 uur, concert door Sempre Crescendo, op de Voorstraat. Geslaagd Onze vroegere plaatsgenoot mevr. G. A. Klingeman-Jongsma is dezer dagen geslaagd voor de Akte Na (deel I en II) DIRKSLAND Burg. Stand. Geboren: Anna Krijna, dochter van K. C. Koese en C. A. Mar kus. Burg. Stand. Geboren: Maatje Leen- tje Cornelia, dochter van M. A. Masten broek en C. Verseput. Overleden: Elizabeth Noordhoek 77 j. wed. van C. B. Both; Johannis van Dam 2 jaar, zoon van P. van Dam en J. Heerschap. Geslaagd. Voor het examen leerling- monteur door de VaAaMa Stichting van Automobielbedrijven in Nederland principieel man, met wie al die tijd een goede samenwerking is geweest, ook in het bestuur van de kleuterschool. De rusttijd die U wacht moge uw gestel ten goede komen, besloot spreker; de Heere geve U beiden een goede levens avond. Hij liet de aanwezigen de heer en mevrouw van Eek, toezingen de ze genbede uit Ps. 134: De Heer zal U steeds gadeslaan. Het rozenblaadje Tenslotte werd namens de familie het woord gevoerd door een broer van het scheidende hoofd, de journalist-fo tograaf G. van Eek te Middelharnis Hij verheugde zich mede in de grote waardering die deze avond voor diens werk was naar voren gekomen. Nu hij de laatste spreker was, ver haalde hij, hoe in het verre oosten een zeker koning afscheid nam van zijn onderdanen, waarbij een lange rij van sprekers het woord voerden. Het was daar de gewoonte, dat iedere spreker aan het eind van zijn betoog een scheut wijn in een grote beker goot die, wan neer allen hadden gesproken, door de koning werd opgedronken, ten teken van een zekere gemeenschap met de sprekers. Een broer van de koning was de laat ste redenaar en nu wilde het geval dat de beker tot.aan de rand was gevuld. Er kon niets meer bij. Hij redde zich uit de situatie, door van een vaas met rozen die op tafel stond een blaadje af te plukken en dit heel voorzichtig op het wijnglas te leggen, zó, dat er niets overliep. Namens zijn familie wilde hij in dezelfde vorm een hulde aan zijn broer brengen, waarbij hij zijn dochtertje Loesje verzocht een bouquet rozen te overhandigen. Dit pakkende slot vond grote waar dering, wat uit het daverende applaus van het publiek bleek. Dankwoord Het scheidende schoolhoofd bracht tenslotte mede namens zijn vrouw dank aan alle sprekers voor de waarderende woorden, de toegezongen zegenbede en de geschenken. Het ga U allen wel aldus besloot hij en Gods zegen moge op U allen en op de school rusten. Ds. Smit besloot de bijeenkomst met het laten zingen van Ps. 138 8 en dankgebed. slaagden: J. H. de Bruin, C. Groenen dijk en A. Robijn. De heer W. Goemaat en mej. R. van Putten slaagden aan de Chr. Kweek school te Ede voor de akte van be kwaamheid als onderwijzer(es). HERKINGEN Burg. Stand. Ondertrouwd: H. M. den Boer 31 jaar te Herkingen en E. Buijsse 27 jaar te Middelharnis. Kussens terug. Deze week zullen beide kerken de jaarlijkse schoonmaak beurt ondergaan. Men gelieve de kus sens e.d. in de Ger, Gem. terug te be zorgen a.s. zaterdagmiddag van 3 tot 4 uur. Ratten in de stikzak! De werkman Joh. de K. werkzaam in de z.g. Boter- hoek in polder Dirksland, kwam tot de onaangename ontdekking dat toen hij zijn boterhammen wilde nuttigen de ratten hem voor geweest waren en er van de boterhammen geen spoor meer te vinden Vas. Negentig jaar. De heer Thomas Pol der wonende Molendijk 41 hoopt op za terdag 28 juni a.s. zijn 90ste geboorte dag te gedenken. De oude heer maakt het ondanks zijn rheumatiek redelijk wel, en houdt naast zijn huishoudelijke werkzaamheden om zijn vrouw te ver lichten ook zijn tuintje bij, soms zelfs gaat hij de juun van zijn zoons helpen schoonhouden voor de variatie. Verle den week is hij nog met zijn zoon Jacob achter op de brommer in het ar- beidersland wezen kijken en verder langs de zeedijk bij de „Nol". Maar dat was hem slecht bekomen, want het was te hobbelachtig zei hij. Polder is de jongste van de vier ne gentigers op Herkingen, n.l. wed. Joh. Kievit-Melissant, wed. Spek, de heer B. V. d. Linde en dan nog de oudste in woner de heer A. W. Keijzer met zijn bijna 94 jaar. We wensen de heer Pol der en vrouw en kinderen een aangena me dag toe en nog menig jaartje. Botsing. Toen bij het afrijden van de sterk hellende Kerkstraat de remmen weigerden van de motorcarrier, toebe horende aan de kolenhandelaar M. Tr., was het resultaat drie planken kapot aan de schuur van W. K., een kapot wiel en verbogen chassis. Het liep ge lukkig zonder persoonlijke ongelukken af. Visserij. Door schipper K. T. Jbz. werd onderhands aangekocht een motor kotter van Katwijk. Bedoeld schip wel ke van alle moderne navigatie midde len is voorzien, met een motorvermogen van 180 pk geven het schip een gemeten snelheid van 10 mijl of 18 km per uur. Mede hierdoor is de G.O. 29 en G.O. 15 door koop en verkoop in andere han den overgegaan, hoewel daarmee van hieruit de visserij blijft beoefend. Het zal onze lezers en speciaal de emigran ten welke zich de kleine houten scheepjes van enkele jaren nog herinne ren, opvallen hoe de vissersvloot hier steeds uitgebreid en gemoderniseerd wordt. De week van 15 t.m. 21 dezer gaf me de tengevolge van zeer gunstig weer, goede besommingen. Enkele schepen hadden schade aan de netten, waarbij er een was die het gehele vistuig ver loor. Reisje. Donderdag a.s. hopen de kin deren uit de hoogste klassen der Openb. Lagere School hun jaarlijkse vakantie reis van drie dagen te maken met als bestemming Beekbergen (Gld.) OUDE TONGE Geslaagd. Voor het gehouden exa men Brandweerman Ie klas, slaagden, de volgende leden van de vrijwillige brandweer: M. Kanters; J. Knoope; D.. de Leeuv/ Jzn.; A. N. de Looze; B. Stander; C. Volwerk; A. v. d. Voorde en J. de Vos Dzn. Verzilvering vakantiebonnen. Laat ste inlevering van Landbouwvakantie- bonnen met opdruk 30 april kan ge schieden op donderdag 26 juni van 7-8 uur bij de N.C.L.B.-penningmeeiSter L. Brinkman, Bernhardstraat 21 Beroepen. Door de kerkeraad der Ned. Herv. kerk is een beroep uitge bracht op ds. Meijers van Hoog Blok land. Gelegateerd. De kerkeraad der Herv. kerk ontving bericht, dat door wijlen de heer C. Mijs is gelegateerd een be drag van 2000.vrij van rechten. Aanbesteding. Maandagmiddag werd op het gemeentehuis aanbesteding ge houden voor het bouwen van een drie tal bejaardenwoningen in plan Oost. Architekt is de heer A. van Essen te Voorburg. De volgende inschrijvingen kwamen binnen. A. C. Snijder 31.406; H. v. d. Jagt 31.990; W. Mooijaart 33.000.—; Jac. Smeets, Oude Tonge f 33.780.—; M. Os- seweijer 34.000.—; C. A. Th. Lambert Zn. 37.750.—; C. Smeets, Achthui- zen 38.000.—; F. Visser, Nieuwe Tonge 38.000.—; F. Osseweijer Zn 39.200. De gunning werd aangehouden. STAD AAN 'T HARINGVLIET IWooi succes. Op het gehouden zang concours j.l. zaterdag te Huizen gehou den behaalde het gemengd zangkoor „Concordia" met 341 punten een eerste prijs in de eerste afdeling en het kinder en jeugdkoor „Soli deo Gloria" resp. een 2e prijs met 291 punten en een Ie prijs met 303 punten. DEN BOMMEL Damesreisclub naar Volendam. De damesreisclub „Door ons, voor ons", maakte woensdag 18 juni een dagreis naar Volendam en omstreken, 's Mor gens vertrokken ze met de Beatrix en kwamen 's avonds hoogstvoldaan terug. Er werd gereden met een touringcar van de firma Buysse uit Middelharnis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1958 | | pagina 1