Rechiszaak ie waier behandeld Plaatselijk Nieuws Stoffel Broosfioofd te Dirksland kreeg Koninklijke onderscheiding Vijftig jaar op landbouwbedrijf bij familie Buth Kantonrechter oriënteerde zich op 't Hellegat van gecompliceerde aanvaring Rechtszaal: Vlaggeschip rivierpolitie Groene tafel: Een simpel tabouretje Groene Kruisgebouw onderging belangrijke uitbreiding Ï30e Jaargang Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrij agavond Dinsdag 17 juni 1958 No. 2705 PEINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 r- MIDDELHARNIS Bedactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bt] contract speciaal tarlel 1 Op een donkere avond in november van het vorig jaar het was de 27e 1 was er een drukke vaart in het Volkerak bij Ooltgensplaat. In het Midden- Hellegat voer het schip „Germaine", waarop schipper H. G. van Overeem uit Terneuzen, met zijn gezin. Als tegenligger kreeg deze de sleep, bestaande uit de „Gerco" van Rotterdam, met als schipper M. van Dijk, en de sleepboot Aran" van kapitein Ts. de Vrij uit Sommelsdijk. De „Germaine" is met deze sleep in aanvaring gekomen. Schipper Van Overeem liet het anker schieten en het zou met beperkte schade zijn afgelopen als de stuurloze „Germaine"' niet door de stroom dwars in het vaarwater was gekomen, waarna een grote Zwitser, de 1200 ton metende tanker „Nigritella", bestuurd door de Dordtse I loods P. J. Griep en met als kapitein J. R. Fuchs, op de „Germaine" stootte en deze in de grond boorde. Het schip zonk direct en de opvarenden konden ter nauwernood gered worden. De schade aan en de kosten van het lichten van het schip zijn enorm geweest. De aanvaringen hadden plaats vlak bij lichtboei MH 4 en deze plaats valt binnen de rechtspraak van de kantonrechter te Som melsdijk, Mr. P. Groenenboom. Deze heeft de aanvaringszaak in eerste instan tie al in juni behandeld, vrijdag werd het getuigenverhoor enz. voortgezet en de rechter had hiervoor besloten deze voortgezetten behandeling te doen ge schieden op of bij de plaats van de aanvaring zelf. Zo heeft zich dus vrijdag het zeer bijzondere feit voorgedaan van een rechtszaak te water In vorige zitting was één der verdach ten gehoord, de sleepbootkapitein De Vrij, evenals de loods van de Nigritella, P. J. Griep, de verbalisant, wachtm. Ie [lasse A. Kooiman uit Dordrecht en als ketuige-deskundige wachtm. Drijfhout &it Zwijndrecht. In de tenlastelegging wordt de ver dachten, de sleepbootkapitein en de Échipper van de „Gerco", verweten, dat lij niet voldoende stuurboord hebben Behouden. Verd. De Vrij verklaarde tussen de jichtboeien te hebben gevaren en om practische redenen zijn sleepboot niet )ór maar naast de „Gerco" gekopppeld hebben. De schipper van de „Gerco" ituurde. Verd. betreurde de gevolgen. Loods Griep heeft in die vorige zit ting verklaard, dat hij het stuur van Be „Nigritella" in handen had en krap Ituurboordzijde hield, in het vaarwater ]?lak langs de tonnen. Tussen de tonnen en 4 zag hij een heklicht op 100 m. Sran de rode ton. Dat schip voer toen pog stuurboord en get. wilde stuur boord voorbij gaan, waartoe hij de mo gelijkheid op zijn radarscherm zag. De vee anderen voeren recht op elkaar Signalen heeft get. niet gehoord. Plotseling ging een der schepen de |,Germaine" blijkbaar overdwars, get. liet volle kracht achteruit zetten, maar pe zestig meter lange en zeer snelle LNigritelIa" was niet zo gauw af te temmen en voer op de „Germaine"' in. Volgens de loods zou er niets gebeurd ijn als men goede wal had gehouden; vaarwater achtte hij breed genoeg, snelheid van de „Nigritella" was 18 km. „Wilden die mensen eerst nog hun IpuUen redden?" vroeg de rechter. 1 De loods meende dat dit inderdaad pet geval is geweest. Op een vraag van de verdediger van 3e Vrij, Mr. Fisher uit Dordrecht, gaf Eet. Griep een uiteenzetting omtrent hetgeen hij op het radarscherm heeft waargenomen. De ton was goed te on derscheiden van de schepen, druk was het op dat moment niet meer. Vorige getuigenverklaringen. Wachtm. Kooiman heeft in die eerste pitting van de kantonrechter ver aard dat mea z.i. van rood op wit en an wit op rood had moeten varen. De erdachten voeren evenwel met rood cht achter, zowel als voor zich en oeten z.i. dus de witte lichtboei heb ben overgeslagen, of wel zij hebben een ;oek van het vaarwater afgesneden. Verd. De Vrij verklaarde, dat er voor fiem al schepen bakboord waren ko- len afvaren en dat de sleep in de lijn 'an de boeien lag. Voor het overige kon eze zich niet veel herinneren behalve [et geschrei van de vrouw en de kin- leren op de „Germaine"'. Verd. zei sig- paal te hebben gegeven, ter waarschu- ng dat hij bakboord-aan hield. „Als U afvaart" zo vroeg de rechter aan de wachtmeester, „wat houdt U dan?" „Stuurboordzijde" verklaarde deze resoluut. Verd. De Vrij deelde de rechter mede, dat hij het roer van zijn sleepboot had vastgezet; zijn schip lag immers aan het grote langszij gekoppeld. De schipper van de „Gerco" stuurde dus de sleep. Wachtm. Drijfhout heeft in die eerste zitting verkaard, dat het vaarwater van oever tot oever geldt, maar dat de vaar geul door betonning wordt aangegeven. Wie heel goed in dit vaarwater bekend is, kan wel afsnijden, maar als schepen elkaar naderen behoren zij stuurboord te varen. Blijkbaar hebben de kantonrechter en de officier van justitie. Mr. Wendels, zich uit dit getuigenverhoor geen vol doende oordeel kunnen vormen omtrent de feiten en omstandigheden en met na me niet terzake de eigenaardigheden van het vaarwater „Midden-Hellegat", weshalve de rechter besloot ter plaatse de behandeling voort te zetten. De R.F. 18. Vrijdag j.l. te ongeveer half twaalf scheepten de kantonrechter, Mr. Groe neboom, de officier van justitie. Mr. Wendels, de waarnemend griffier, de heer Tanis uit Ouddorp en de deur waarder bij het kantongerecht Som melsdijk, de heer Van Kampenhout zich in op het vlaggeschip van de rijkspolitie te water, de „R.P. 18", die te Wemel- dinge is gestationeerd, onder gezag van schipper-opperwachtmeester M. J. Bout. In Hellevoetsluis had de R.P. 18 reeds de verdediger van de schipper van de Gerco opgenomen. Mr.' W. C. van Dam uit Den Haag (voorzitter van „Schutte- vaer"). Door het Ventjagersgaatje, langs Stad en Den Bommel, koerste de politieboot naar het Midden-Hellegat, waar de schipper het anker liet vallen, vlak naast de lichtboei, die stille getuige is geweest van die naargeestige aanva ring. Hier kwam een tweede politieboot langszij, die verdachte M. van Dijk, en de verdediger van de sleepbootkapitein. Mr. Fisher, liet overstappen evenals een aantal hogere beambten van de ri vierpolitie, daarbij Overste Zilver, de commandant van het district Vlaardin- gen, een van de vier politie-autoriteiten die ons land in deze rang bezit en waaruit mede bleek welk een belang stelling deze bijzondere terechtzitting trok. Ook de schipper, en zijn vrouw, van de „Germaine" kwamen en stapten over op de „R.P. 18". Ander decorum. Op het voordek van de grote, schit terend onderhouden politieboot werd dan de plaats voor de rechterlijke be handeling geïmproviseerd. mWBmm^m: Op de voorplecht van de politieboot R.P. 18 zette de kantonrechter te Som melsdijk de behandeling voort van de belangrijke aanvaring, die in novem ber in het Midden-Hellegat heeft plaats gevonden. De rechter nam, ter plaatse het procesverbaal met de getuigen en een der verdachten door. Op de foto links de officier van justitie, mr. Wendels, de rechter en wnd. griffier Joh. Tanis. Op de voorgrond deurwaarder van Kampenhout. Naast de boot ziet men de lichtboei MH 4, die stille getuige is geweest van de aanvaring. ae f Uiteraard kon men zich op het water beter oriënteren omirent de toedracht Y>an, (Je aanvaring dan in de zaal van het kantongerecht. De rechter nam het i Vaarwater nauwkeurig op, waarbij de verrekijker goede diensten bewees. Rechter" en officier kregen fauteuilt- jes uit de logiesruimte, griffier Tanis kon zijn papier uitleggen op de tabouret van de roerganger, deurwaarder Van Kampenhout schaarde zich mede langs de reling. Getuigen en verd. Van Dijk konden een op het dek liggende, vol gens alle regelen van de zeemanskunst opgeschoten kabel als balie beschouwen. Vlak bij het schip dobberde de licht boei MH 4 in de felle stroom. De zon scheen en het wijde water glinsterde. Telkens werd de stilte verbroken door het gestamp van motoren als sleepsche- pen, Koenigsfelders, Kempenaars en andere schepen uit de drukke vaart van Rotterdam naar en van Antwerpen voorbij stoven en de R.P. 18 langzaam deden schommelen. Tijdens de ondervraging door rechter en officier heerste aan boord een stilte en aandacht, zoals wij die gelijkelijk van de zaal in het kantongerechtsge bouw kennen; alleen het decorum was anders, hier de natuur, in de zaal het groene kleed, de toga's en de witte beffen. De beide verdedigers, de juristen Mr. Van Dam en Mr. Fisher, stelden zich naast degenen, die ondervraagd werden. Aan parketwachten was, door de aan wezigheid van zovele politiemannen, geen gebrek. Alvorens de ondervraging aan te van gen oriënteerden rechter en officier zich terdege van de omstandigheden in het Midden-Hellegat, van het op- en afva rende scheepvaartverkeer, van de be tonning, de afstanden tot de oevers, enz. enz. De sterke verrekijker van schipper Bout was daarbij een welkome hulp. Het was een in de rechtspraak en scheepvaart uniek gebeuren, dat ken nelijk door alle aanwezigen als zodanig werd aangevoeld. Het verhoor. De kantonrechter begon met het door nemen van het tegen verd. schipper Van Dijk opgemaakte procesverbaal en de dagvaarding (zoals uit het voren staande blijkt werd kapitein De Vrij in vorige zitting al gehoord en ontbrak deze nu). Na deze voorlezing en desge vraagd verklaarde verd. dat het zeer donker was op die bevimste avond en dat zijn sleep naar boei 8 gedreven werd. „Vaart U altijd bakboord in geval len als deze?" stelde de rechter een per tinente vraag. „Jawel edelachtbare, het gaat niet anders!" antwoordde verd. „U moet toch rekening houden met de afvarende schepen?" bracht de offfi- cier onder ogen. „Ik kreeg groen in het gezicht en het bleef groen, dus wijzigde ik geen koers" aldus verd. „Ik zag vrije vaart. Die an der zag ik pas op het laatste moment." „Dus de „Germaine" zou volgens U fout gevaren hebben?" concludeerde de rechter. Verd. bevestigde dit als zijn mening. „Dan had U daar attent op moeten maken" vond de rechter. „Wat U ver weten wordt, is, dat U bakboord hebt aangehouden". En de rechter vervolgde: „U kwam niet naar stuurboord uit,U had bakboord aan bakboord moeten passeren." Verd. beriep zich op het gebruik van vrije vaart. „Maar U had geen vrije koers, want dat heeft de loods van de Nigritella op het radarscherm gezien. Bovendien is dat bewezen, want anders zou er geen aanvaring zijn gevolgd" zag de rechter een eenvoudige oplossing. „De „Germaine" kwam ineens stuur boord uit, toen gingen wij ook stuur boord" lichtte verd. toe. „Is het gebruikelijk om een sleepboot naast het schip te koppelen?" infor meerden rechter en officier. „Dat zie je wel meer. Er is geen be zwaar", aldus verd. die desgevraagd verklaarde verzekerd te zijn tegen on gelukken. „U had beter op de lichtjes moeten varen" meende de rechter, waarop Mr. van Dam opmerkte, „dat kun je niet op beperkte afstand". Als getuige-deskundige werd dan ge hoord wachtm. Leeuwestein uit Dordt, die het onderzoek heeft ingesteld. Hij had aanvankelijk niet kunnen ontdek ken waar de „Germaine" gezonken lag, omdat de verdachten een andere licht boei als plaats van het ongeluk opga ven en daaruit concludeerde get, dat deze verd. in de war waren met de koers; zij gaven op boei 8 en het bleek de 4. „Uw conclusie?" vroeg de rechter. „Dat de „Germaine" goed gevaren heeft." „Vaart men hier in donker bakboord?" „Ja, edelachtbare, maar dan laat men zijn lichten zien" en get. citeerde de in schipperskring bekende spreuk: „rood op groen geeft citroen, groen op groen niets te doen." „Men moet hier ook wel bekend zijn en een sleepboot voor het gesleepte schip is ook gunstiger'" vulde get. aan. Als volgende getuigen werden voor de „balie" geroepen de schipper van de „Germaine", H. G. van Overeem, en diens echtgenote. De schipper verklaar de, dat hij van boei 8 naar boei 4 voer, twee toplichten zag en een rood boord- licht. Hij is al 35 jaar op het water. „Voer U ver van de boeien?" infor meerde de officier. „Vlak bij," aldus get. „Ik zag de Kempenaar recht voor, die zat in mijn richtlijn en ik ben nog uitgeweken om te trachten de aanvaring te voorkomen" Felicitatie „Ik feliciteer U, dat U er levend bent afgekomen", sprak de rechter mevr. Overeem toe. Deze vertelde, dat zij en haar man zich van geen gevaar bewust waren. Het andere schip kwam van stroom af, haar man hield beslist de goede koers, men voer vlak bij de ton nen en hij riep nog, toen hij het gevaar zag aankomen: ik zet 'm liever op de plaat hiernaast, dan dat ik van onze koers af ga". Direct daarop was het gebeurd en heeft men de roeiboot laten zakken. „Zag U de „Nigritella?" vroeg de rechter. „Neen, edelachtbare, het was pikdon ker, heel anders dan nu, oh, dat moest U eens zien, na die eerste aanvaring zaten wij in dodelijke angst. Volgens mij heeft de „Nigritella" ook fout ge varen". Na nog enig verhoor der getuigen en na overleg met de officier en ook om dat mr. van Dam mededeelde nog meer getuigen te willen bijbrengen, eindig de de kantonrechter deze merkwaardi ge zitting en besloot hij tot voortzetting op 1 juli, 's middags 2 uur, dan weer in het gebouw van het kantongerecht te Sommelsdijk. MIDDELHARNIS Brandweer. Op zaterdag 14 juni zijn brandweerwedstrijden in de 3e klasse te Voorburg gehouden. De Vrijwillige Brandweer van Mid- delharnis behaalde hierbij de 2e prijs met 785 punten. Inname vakantiebonnen. Voor het Bouwbedrijf worden vakantiebonnen en zegelboekjes ingenomen op dinsdag 24 juni en woensdag 25 juni sav. van 7 tot 9 uur bij J. C. v. d. Made, Stee- neweg 11, alhier. DIRKSLAND Ongeluk met bromfiets. De vrouw van S. de Berg reed met haar brom fiets op de Noorddijk. Zij kwam te val len en brak haar been en kreeg bloe dende hoofdwonden, zij moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Brandje. Gistermiddag half vijf is in de smederij van de heer P. Vijfhuizen brand uitgebroken door het omvallen van een benzine blik die vlam vatte doordat een gascomfoor stond te bran den. Door het kordate optreden van het personeel en de brandweer die spoe dig ter plaatse was is het vuur met een slang op de waterleiding en twee schuimblussers snel gedoofd. De schade is niet ernstig. Een zoon van de heer Vijfhuizen kreeg brandwonden aan ar men en benen. Kerknieuws Ger. Gemeente. A.s. zon dag zal D.V. doopsbediening worden gehouden. Ouders kunnen aangifte doen vrijdagavond van 7.308 uur. Tevens Het komt zelden voor dat iemand vijftig jaar onafgebroken bij één fami lie in dienstbetrekking is. Dat was vorige maand het geval met de heer Stoffel Brooshoofd, die een halve eeuw werkzaam is op het landbouwbedrijf van de familie Buth te Dirksland. Zijn eerste baas die hij als jongeman had was wijlen Leen van Rossum aan het Korteweegje; nadien kwam hij op het landbouwbedrijf van dhr. G. J. Buth op „Even Buiten", als voorman. Hij was toen nog niet gehuwd. Daarna is het van vader op zoon gegaan; bij het over lijden van G. J. Buth kwam hij bij diens zoon J. Buth en thans is zijn pa troon M. P. Buth Jz., Boezemweg 40 te Dirksland. Burgemeester van Heyst heeft H.M. de Koningin op deze 50 jarige trouwe dienst attent gemaakt, die hem de medaille in brons in de Orde van Oranje Nassau heeft toege kend. De uitreiking daarvan vond vrijdag avond plaats ten huize van de land bouwer M. P. Buth aan de Boezemweg, waar de jubilaris met zijn echtgenote en het overige personeel aanwezig was. Burgemeester van Heyst was vertegen woordigd met de beide wethouders B. M. Zoeteman en G. van 't Geloof en de gem. secr. dhr. Goemaat. De heer Buth drukte zijn verheuging uit, dat Stoffel zo lang bij de familie werkzaam was, wat heel zelden voor komt. Hij gewaagde van de goede ver standhouding die er altijd met hun voorman geweest en nog is en dankte de burgemeester dat deze hem voor de onderscheiding had voorgedragen. Burgemeester van Heyst noemde het een prestatie dat de heer Brooshoofd een halve eeuw aan één familie ge bonden is gebleven. Er heeft zich in die tijd een geweldige revolutie in de land bouw voltrokken; de jubilaris heeft meegewerkt om de nieuwe landbouw methoden in te voeren. U hebt aldus spreker beslist voldoening in uw werk gevonden, anders had U het niet zo lang uitgehouden. Ongetwijfeld is uw hart met dankbaarheid vervuld in de eerste plaats jegens God, die U de lust en de kracht tot het werk gaf. Voor de heer Buth is het ook een blijde dag; het is van grote betekenis dat men het werk aan de voorman kan over geven en men elkaar zakelijk begrijpt. Het gemeentebestuur van Dirksland is mede verheugd, dat het agrarisch be drijf nog dergelijke mensen telt, spr. kon hem ten voorbeeld stellen aan vele jongeren. De burgemeester spelde daarna de jubilaris het eremetaal op de borst met de hartelijke wens, dat hij het nog vele jaren in gezondheid zal mogen dragen. Hij betrok er ook diens echtgenote in, die de jubilaris al die jaren tot steun is geweest. De heer en mevrouw Buth brachten ook hun felicitaties mede namens zijn moeder. Als blijk van waardering over handigde hij een envelop met inhoud van hem en zijn moeder samen. De heer Brooshoofd dankte de bur gemeester voor zijn toespraak en ver zocht hem zijn dank over te brengen aan de Koningin voor de koninklijke onderscheiding. Men bleef nog geruime tijd gezellig bijeen onder het genot van versnape ringen, waarbij het vroeger en nu uit de landbouw werd besproken. De heer Brooshoofd die thans 74 jaar oud is, is nog kerngezond en werkt da gelijks nog voor vol mee. In al die ja ren is hij nooit ziek geweest en heeft hij heel zelden absent moeten geven. Volgend jaar augustus D.V. zijn de echtelieden vijftig jaar getrouwd, zo dat er dan weer een jubileum op het programma komt. Wij bieden de heer en mevrouw Brooshoofd onze hartelijke gelukwen sen aan. zal een extra collecte worden gehou den voor de Theologische-school. HERKINGEN Tot tijdelijk onderwijzer aan de chr. school op Ger. Grondslag is benoemd de heer N. Human van Stellendam. A.s. donderdag des sav. half acht zullen in de Herv. School de verkeers- diploma's worden uitgereikt aan de leerlingen der scholen. MELISSANT Kerkdienst. A.s. donderdag 19 juni des nam. 6.30 uur hoopt D.V. voor de Geref. Gemeente (Beatrixlaan) voor te gaan ds. L. Rijksen van Rotterdam-W. De woningcommissie zal a.s. vrijdag 20 juni van 7 tot 8 uur zitting houden ten gemeentehuize. STELLENDAM Verzilvering vakantiebonnen. Er zal van vrijdag 20 juni t.m. zaterdag 28 juni gelegenheid zijn om vakantiebonnen te verzilveren van het boekjaar 1957 1958. Dit zal dan de laatste inlevering zijn. De bonnen kunnen ingeleverd worden bij de plaatselijke penningmees ter van de N.C.L.B., M. v. d. Ree, Voor straat 78. OOLTGENSPLAAT A.s. donderdag bezichtiging; zaterdag officiële opening Ooltgensplaat was in 1911 één van de eerste gemeenten op Flakkee die een eigen Groene Kruisgebouw binnen zijn vesting had. Dat was voor die tijd ze ker een prestatie. De gezondheidszorg had toen reeds de volle aandacht van de besturende organisatie en diverse wijk- verpleegsters hebben hier het Groene Kruiswerk gediend. De verschillende taken breiden zich in de loop der jaren uit en steeds waren de besturen ac tief om tot inschakeling van deze ta ken over te gaan. Om maar enkele te noemen: consultatiebureau voor zuige lingen, kleuterzorg, Rheumabestrijding, hoogtezon, diathermie, t.b.c. bestrijding, couveuse en nog enkele andere meer. Door deze uitbreiding is het huidige gebouw te klein geworden en het vol deed ook niet meer aan de gestelde eisen. Aangezien door de ramp in 1953 het Groene Kruisgebouw weinig heeft gele den kon geen beroep op het Nat. Ram penfonds worden gedaan, waardoor ver schillende gemeenten op het eiland een nieuw gebouw hebben gekregen. Het bestuur zocht daarom naar an dere middelen om een uitbreiding en vernieuwing mogelijk te maken. Uit eigen kas, een bazar die 2300. opbracht, een gift van 2000.van de adopterende gemeente Groningen en Ommelanden en met steun van het hoofdbestuur werd toch tot het bouwen van een nieuw stuk overgegaan als mede het modernisering van het oude gebouw. Wachtruimte en magazyn Deze werkzaamheden zijn thans vol tooid en men heeft achter het geves tigde gebouw een nieuw gebouw ge plaatst, waarin een wachtruimte met magazijn en een daarbij behorende schoonmaakruimte zijn ondergebracht. Een grote hal geeft toegang tot beide gebouwen. Deze hal is bijna geheel van glas. In het oude gebouw is een dok terskamer, een boxenkamer en isoleer ruimte gecreëerd, terwijl op de eerste etage, gelijk voorheen, zich de woning van zuster Bos bevindt. De vloer van het nieuwe gebouw is gelegd van colovinyl tegels. In het vlak bevind zich een gele band die de drie vertrekken als het ware tot één be trekt. In het plafond (van hard board) is een kruis aangebracht als symbool van het Groene Kruis. Deze ontwer pen, alsmede dat van het gehele ge bouw, is van de architect de heer S. de Vries. De overige ambachtslieden zijn: metselaar Gebr. van Ree, timmerman fa. L. M. Dorsman, schilder fa. A. Hob bel, elektr. en waterleiding fa. J. van Maastricht, smid S. L. Birkhoff, vloeren fa. Hobbel en Dorsman, terwijl het te gelplateau buiten het gebouw is gelegd door de heer Jac. de Vos Jaczn. Bezichtiging A.s. donderdag 19 juni is het gebouw van 2 tot 4 uur nam. en 6 tot 8 uur sav. voor de inwoners te bezichtigen. In de middaguren worden gaarne de bejaar den verwacht opdat zij rustig het ge bouw kunnen bezichtigen. Zaterdagmid dag 3 uur vindt de officiële opening plaats, waarbij dr. Steylingh, directeur van de Zuid-Hollandse verenigingen èn enkele andere hoofdbestuursleden te genwoordig zullen zijn.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1958 | | pagina 1