i Buitenland ^e^iless ten Rondom de ,and arbeid ers w et Roofoverval in Londen leverde 440 duizend gulden op ZN. Oe Jaargang Vrijdag 9 mei 1958 No. 2695 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANÖEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrif agavond leide MEDITATIE De geboornen in Sion Hond geeft het voorbeeld Plastic Muurverf p'icussen, |en. 11877—455 PEINS HENDRIKSTHAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 door tij- ABONNEMENTSPRÏJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per nun. Bij contract speciaal tarief. te hoge lAYER en tS en 2316 lakt Tol- tm mff. fj! ;ZIN. De Landarbeiderswet van 1819 is nu ongeveer 40 jaar in werking. Het jeft er allen schijn van dat ze niet lang ieer in werking zal blijven. Immers inister Hofstra zal met minister Von- ling in overleg treden om de Land- .'beiderswet 1918 in te trekken. Tussen de inwerkingtreding en de entuele opheffing van deze wet, een riode van veertig jaar hebben zich •ote veranderingen voltrokken in eco- imisch opzicht. Men zou de geschiede- is van deze wet, haar inwerkingtre- ing, haar functionering en haar intrek- ig kunnen noemen een weerspiege- ig van de veranderde inzichten en de wijzigde omstandigheden in een be- ingrijke sector van het agrarische vlak het platteland, de wijzigingen in de lestand van de arbeidende bevolking de landbouw. Spreekt de considerans ,n de Wet van: „dat de verkrijging lor landarbeiders van land met woning eigendom of van los land in pacht bij wet behoort te worden bevorderd" vergelijken we dat met de motivering in de minister voor de intrekking van ;e wet: „Deze wet opende aanvanke- |k voor landarbeiders de mogelijkheid, eerste stap te zetten op de weg, wei- leidt naar het verwerven van de po- ie van zelfstandig landbouwer. De po- ie van de landabeiders is echter sinds :5 belangrijk verbeterd. Voorts past irsnippering van cultuurgrond niet in it door de regering voorgestane land- luwbeleid." [Tussen deze twee constateringen en ivattingen ligt een groot verschil. 1918 gevoelde men het als ideaal it de arbeider zich door middel van de indarbeiderswet zou ontwikkelen tot [ein landbouwer, thans is men beducht ir versnippering van cultuurgrond. |In 1918 en voorgaande jaren zag men 'aag de ontwikkeling van landarbeider it kleine zelfstandige grondgebruiker, lans wil men daar niet van weten om- tmen een landbouwbeleid nastreeft t de versnippering van cultuurgrond een kwaad ziet. In 1818 het jaar van de totstandko- g van de wet en in de jaren daaraan lorafgaande zag men in de Landarbei- Srswet een middel om de positie van landarbeiders te verbeteren, e Landarbeiderswet had een min of ler uitgesproken sociaal karakter. Ver tering van de positie van de landar- iiders was het doel, dat bleek ook i uit de mondelinge behandeling in Tweede Kamer. [e landarbeider dient te kunnen be- iikken over een stukje grond waarop de agrarische producten en de groen voor eigen, gebruik kan verbouwen, tnan, die het land bebouwt moet zich k kunnen voorzien van eigen geteelde aardappelen en groenten. Dat was zo de algemene gedachtengang die bij de be- nandeling van deze weet naar voren Swam. Verbetering van de economische omstandigheden van de landarbeiders behoorden ook tot de voordelen van de darbeiderswet. [Want daarover was men het wel eens, t de economische omstandigheden taaronder de landarbeider in het alge meen leefde niet rooskleurig waren en oat hij bij de industriearbeider een stuk achterlig. Zo zelfs, dat een behoorlijke voeding, aie ondenkbaar is zonder het gebruik pn de nodige groenten, geacht werd iven het bereikbare van het arbeiders- ■dget te liggen. De Landarbeiderswet de landarbeiders in staat stellen, ir de verbouw van eigen groenten, h beter te voeden, waardoor de volks- 'ondheid in het algemeen ook ten |rste zou worden gediend. ^pheffing tot hogere mate van wel- prt. Maar ook zag men in de Land- neiderswet een mogelijkheid om de darbeider geleidelijk op te heffen uit status van landarbeider tot die van ine zelfstandige landgebruiken. Joor het verkrijgen van los land in ht, een bescheiden oppervlakte aller- 'st, zag men de mogelijkheid gescha- om de landarbeider te stimuleren erder land in pacht te krijgen en zo inkomsten en daarmede zijn econo- iche omstandigheden om hoog te ingen. lEn kon hij niet door het verkrijgen 1 .,een plaatsje", de eerste stap zetten de weg, welke leidt naar het verwer- van de positie van zelfstandig land- ;Wer," zoals de minister het uitdrukt, erbetering van de economische toe- d van de landarbeider was een der Istellingen van de Landarbeiderswet Nu daar was ook wel behoefte De toestand van de landarbeider wezen er reeds op lag stukken ach- bij die van de industriearbeider, 'erwijl de arbeid, vooral ook in die veel zwaarder en van langeren duur IS. Kon in de laatste oorlogsjaren van Wereldoorlog 1919—1918 en in de ■ste jaren na de wereldoorlog gespro- 1 worden van enige verbetering voor boerenarbeider, in latere jaren toen wereldcrisis zich aankondigde en ds dieper doorwerkte waren de boe- in het algemeen en de landarbeiders net bijzonder de mensen op wier igen de slagen neerkwamen, 'lagen in de vorm van lage prijzen de landbouwer voor de agrarische wucten en van lage lonen voor de 'Qarbeider. Waarbij kwam voor de 'darbeider langdurige periode van sei- 'nwerkloosheid. Tijden, dat de gezins- omsten zo goed als geheel sttl ston- *n en dat er of op crediet moest wor- 1^ gekocht of de kleine in de zomer ■weekt» reserve moest worden opge- T&ld; En van Sion zal gezegd worden: Die en die is daarin geboren en de Allerhoogste Zelf zal ze be vestigen. Psalm 87 5 II. Hoe nabij de huichelaar ook komt, hoe ver het met de conscientieel over tuigde ook gaat, in waariieid is hij en blijft hij onderscheiden van het oprech te volk. Want hij is dood. Hij is nooit in gemeenschap met Christus gebracht. In zijn ziel is nimmer het ware geloof gewrocht. Maar door het geloof wei gerde Mozes 'n zoon van Farao's doch ter genaamd te worden, en door het ge loof gaf Ruth geheel Moab prijs. Dat geldt van de uit God geboornen. Zij kunnen het in de wereld en in de zon den niet uithouden. Wat hun leven was is hun de dood gev/orden. Vrien den, gezelschappen, huis en goed ge ven zij prijs. Was het hun mogelijk zij zouden de zonde met wortel en tak uit hun hart uitrukken, om volmaakt voor God te leven. Maar dat is niet mogelijk Dat is hun smart; daarover veroorde len zij zichzelf. Als de tollenaar staan zij van verre, slaande op de borst en roepend: O God, wees mij zondaar ge nadig. Er is ernst in hun leven. Het gaat op een eeuwigheid aan. O, zij heb ben een Borg voor hun ziel nodig. Meer en meer krijgen zij te verstaan, dat niets en niemand hen redden kan. Hoe zoet hun ervaringen ook zijn; wel ke hoop zij ook scheppen als zij hun ziel mogen uitstorten voor God of als Zijn Woord hun geopend wordt, het wordt hun steeds klaarder daarop kun nen zij d e hope der zaligheid niet bou wen. Gods recht moet voldaan. En welk een liefde zij tot Gods kinderen ook hebben, deze zullen hen niet kunnen verlossen. Een rantsoen moet aange bracht, dat de mens te zwaar valt. Dat rantsoen is alleen door Christus opge wogen. Naar Hem zullen zij vragen. Om Hem wordt het hen te doen. O, beproeft u er toch aan of ge waar lijk in Sion geboren zijt! Misleidt u zelf en anderen niet door te pleisteren met loze kalk. Zo wij van het werk Gods vreemdelingen blijven, wandelen wij de brede weg ten verderve. Dat doet de openbare werelddienaar. Gods Woord zegt het u, dat gij de brede weg be wandelt, die ten verderve leidt. Een maal zult gij het u beklagen zo gij de waarheid verzaakt en de wereld tot uw deel kiest. ïk bid u, jongeling en jonge dochter, verlaat de slechtigheden en leeft. Geeft de wereld en uw vrienden er aan. Treedt op de weg des verstands. Neen, niet alsof gij iets tot uw zaligheid zoudt kunnen brengen, maar opdat uw gericht en verdoemenis niet des te zwaarder zij. Het mocht God behagen u te treffen door Zijn Woord. U te roe pen uit de dood tot leven. Ook van u mocht eens gezegd worden: „Deze en die is daar geboren". Doop noch recht zinnige belijdenis .kunnen ons redden van het verderf. Zij gaan niet verder mede dan tot aan de poorten des doods. Een werk Gods moet in ons worden verheerlijkt. Wij moeten uit God ge boren, niet in veronderstelling, doch in waarheid. Doorzoek u zelven nauw, ja, doorzoek nauw, gij volk, dat met, geen lust bevangen wordt! Eer het besluit bare, gelijk kaf gaat de dag voorbij. Maar daarin ligt dan toch ook de troost en bemoediging voor de oprech ten in Sion, dat des Heeren werk in hen verheerlijkt is. God riep hen ten leven. Hij wederbaarde ben. Hij deed hen in Sion geboren worden. En hij heeft het Zelf betuigd, dat Hij nooit verlaten zal het werk Zijner handen, maar Hij zal het voleindigen tot op de dag van Jezus Christus. Hoe bekom merd en bedrukt het volk ook is, hoe zeer bestreden en twijfelmoedig, de Heere zal hen niet doen omkomen. Hij geeft de ziel Zijner tortelduif aan het wild gedierte des velds niet over. Als hen geveld en list bestrijden, Als gaat het nog zo hoog, Hun bloed, hun tranen en hun lijden Zijn dierbaar in Zijn oog. De Allerhoogste Zelf zal ze bevestigen. Ook die bevestiging is Gods werk. Neen, die bevestiging is maar niet dit, dat wij de conclusie trekken dat wij kinderen Gods zijn. God voert de Zij nen uit. Hij sloeg de 185.000 Assyriërs, toen geheel het land beefde en Jeruza lem schudde op haar fondamenten. Toen heeft de Heere Sion bevestigd ten spijt van al de vijanden en dat zal Hij doen door alle eeuwen heen. Daar van hebben de kinderen Korachs ge zongen, gevende God de eere. De bevestiging is een weldaad, die op het geloof volgt. Nadat gij geloofd hebt zegt de Apostel zijt gij verzekerd met de Heilige Geest der belofte. Gelijk naar het gebod en de inzettingen Jere- mia's koopbrief verzegeld was, alzo be vestigt en verzegelt de Heilige Geest Zijn volk. God bekendt de in Sion ge boornen als Zijn eigendom. Hij drukt Zijn waarmerk in de Zijnen af, tot hunne sterkte. Aan Gods zijde is geen twijfel. De zaligheid ligt vast in Chris tus, Die als een onderpand van al Zijn volk zit aan de rechterhand des Va ders. Maar aan de zijde van de weder- geboorne ligt de twijfel en schudding. En dat volk zal de Heere bevestigen. Dat doet Hij door Zijn Woord en Geest. Zo menigmaal het geloof zich oefenen mag, wordt Gods werk bevestigd. Want het geloof drijft de twijfel buiten. Maar in het bijzonder bevestigt de Heere de Zijnen, als Hij hen verzekert van hun aandeel aan Christus en Diens gerech tigheid en van hun verzoening met God Dat zij worden vrijverklaard van schuld en straf en een recht ontvan gen ten eeuwigen leven. O, volk van God, dat onze ziel naar die bevestiging sta. Laat er toch geen ruste zijn dan alleen in Christus. Maar al te zeer kunnen wij het buiten Hem houden. Het worde buiten hope, opdat de Allerhoogste Zelf ons bevestige en Zijn machtige arm ons verlosse. Hij heeft het toch beloofd! O, dat bemoe- dige en versterke ons in de bange strijd en in alle zielsberoering. De Heere toch is geen mensenkind, dat Hij liegen kan. Zal Hij het spreken en niet doen? zeggen en niet bestendig ma ken? De laatste Gods-ontmoeting is de beste verzekering, zo schreef Erskine. Mage onze ziel dan naar de Gods-ont moeting dorsten. Stervend aan alles, waarbij wij nu zozeer het leven hou den, ga onze ziel uit naar de zoete ge meenschap Gods in Christus. Want het is ons goed nabij God te zijn. Wijlen ds. G. H. Kersten Rusland-Duitsland De Sowjet-Unie heeft al herhaalde malen aangedrongen op uitbreiding van de handel tussen Oost en West. De koude-oorlog-politiek begint langza merhand te wijken voor een economi sche wedijver tussen de twee grote machtsblokken in de wereld. Chroests- jow heeft met nadruk betoogd, dat Rus land bezig is, de achterstand op Ameri ka in te halen. Maar dan zal de pro- duktie van consumptiegoederen in de Sowjet-Unie toch moeten stijgen en om die produktie op te voeren moet Rus land machines en grondstoffen aanko pen in het Westen. Een eerste poging om tot uitbreiding van de handel tussen Oost en West te komen is vorige week ondernomen door de Russische minister Mikojan. Miko- jan is geen politicus, Mikojan is een koopman. Hij gelooft niet in een ideo logische overheersing, hij ziet alles op het economische vlak liggen. Mikojan is naar West-Duitsland geweest om daar een klein handelsverdrag te slui ten. Er zal een Russische handelsver tegenwoordiging worden gevestigd te Keulen, er zijn enkele bedragen en prijzen vastgesteld en er is gesproken over de repatriëring van Duitsers, die zich nog in de Sowjet-Unie bevinden. De hele overeenkomst is nogal te gengevallen. Er zijn veel vriendelijke woorden gesproken, Mikojan en Bonds kanselier Adenauer lieten zich arm aan arm fotograferen, maar Mikojan kon toch niet laten, telkens van de ge legenheid gebruik te maken om te wij zen op de gevaren die er voor West- Duitsland verbonden zijn aan de uit rusting met kernwapens en tenslotte is hij met een gering resultaat naar de Sowjet-Unie teruggekeerd. Op de terugreis bracht Mikojan nog een bezoek aan Oost-Duitsland. Hij noemde de communisten in dat land „de ware voorposten van de vrede in Europa". Op hetzelfde ogenblik gaven Russische bladen artikelen waarin felle teerd. De tijden dat de gehele arbeiders bevolking van werk was voorzien wer den van jaar tot jaar korter en de pe rioden van seizoenwerkloosheid werden in dezelfde mate langer en daarmee de economische omstandigheden slechter. Geen wonder, dat jonge mensen om zagen naar ander werk en daardoor ge noodzaakt waren hun geboortestreek te verlaten. Geen wonder ook, dat de Landarbei derswet met vreugde werd tegemoet ge zien en dat men er hoge verwachtingen van koesterde, die evenwel slechts in geringe mate verwezenlijkt zijn gewor den. Daarover nog iets in een volgend artikel. aanvallen werden gedaan op de Bonds republiek. Deze dingen moeten de Westduitsers toch wel pijnlijk getrof fen hebben, na al de hoffelijke woor den tijdens Mikojans bezoek aan Bonn! Temeer, daar dat bezoek zo weinig tastbare resultaten heeft opgeleverd. Topconferentie De Veiligheidsraad van de Verenig de Naties heeft vorige week een debat gehouden over het instellen van inter nationaal toezicht in het noordpoolge- bied. Nu Rusland heeft bekend ge maakt, dat het tijdelijk alle proeven met atoom- en waterstofbommen zal stopzetten, heeft Amerika voorgesteld een gedeelte van het noordpoolgebied vanuit de lucht te inspecteren. De se cretaris-generaal der V.N., Hammars- kjöld gaf er bij dat debat blijk van, dat hij achter het Amerikaanse voor stel stond, waarom hij door de Russi sche afgevaardigde werd beticht van pro-Amerikaanse gevoelens. De Russi sche afgevaardigde, Sobolev, sprak over de Amerikaanse resolutie z'n veto uit. De overigetien leden van de Veilig heidsraad hadden vóór gestemd. Het was de 83ste maal in de geschiedenis van de V.N. dat Rusland gebruik maak te van het veto-recht. Vervolgens verwierp de Veiligheids raad een Russische resolutie, waarin werd gevraagd, de Amerikaanse vluch ten met kernwapens in de richting van de Sowjet-Unie stop te zetten. In de Deense hoofdstad Kopenhagen zijn de ministers van de N.A.V.O.-lan- den in vergadering bijeen. Het voor naamste punt van de agenda is de be spreking van de mogelijkheden om tot een topconferentie te komen. Over het algemeen heerst er onder de ministers een zekere terughoudendheid en men is het er wel over eens dat er ook bij de Russen minder animo is voor een topconferentie dan enkele maanden ge leden. In elk geval dient een eventuele topconferentie, naar het oordeel van de N.A.V.O.-ministers, grondig voorbereid te worden. Van de Canadese bewindsman kwam een voorstel tot toenadering, namelijk om niet één, maar een serie topconfe renties te houden. Als één topconferen tie mislukt, dan zou dat voor de hele wereld een teleurstelling zijn. Daarom wilde de Canadese minister telkens een nieuwe topconferentie houden, steeds aan een ander onderwerp gewijd om zodoende meer resultaten te bereiken. De eerste van die reeks zou dan moe ten handelen over de algemene ontwa pening en over het staken van de kern proeven. Een vaste commissie zou moe ten worden gevormd om de resultaten te bezien en de nieuwste topconferen tie voor te bereiden. Frankrqk Uiterst moeizaam zet de Franse ka binetsformateur Plévan zijn pogingen tot vorming van een Franse regering voort. Op een conferentie van de Ma rokkaanse en Tunesische regeringspar tijen, samen met de Algerijnse vrij heidsbeweging werd een voorstel aan vaard om een revolutionaire Algerijnse regering te vormen, hetgeen voor Frankrijk een pijnlijke ervaring moet zijn geweest. Het valt, mede door de onenigheid tussen de nationalisten onderling, voor Pléven niet mee, een meerderheid te vinden. Hij wilde dan ook, ten einde raad, zijn opdracht aan President Coty teruggeven, maar deze heeft dat ge weigerd, nu het overleg tussen hem en de politieke leiders nog voortduurt. De socialisten hebben geweigerd, deel te nemen aan een door Pléven gevormde regering; de radicalen willen meedoen, als daarin geen conservatieven zitting hebben, die de regering van Gaillard ten val hebben gebracht. Een voor de mens beschamend lesje in naastenliefde gaf de hond van een inwoner van Diesen (in het Franse moezeldistrict). Deze inwoner merkte namelijk, dat zijn kat een nest met konijnen had uitgemoord. Hij was hier over zo verontwaardigd, dat hij de kat in een zak naaide en in een diepe poel wierp. Een half uur later werd zijn keuken deur opengeduwd en tot zijn grote ver bazing stapte zijn hond, met de drui pende maar levende kat in zijn bek naar binnen. De hond, die kennelijk de redding van zijn aartsvijand nog niet voldoende had gevonden, had tevens de zak aan stukken gebeten. Beschaamd boog de eigenaar van het tweetal het hoofd en verleende d© kat gratie. Deze ƒoto toont drie beelden betreffende de roofoverval in Londen wel ke de rovers een bedrag van 440 duizend gulden, toebehorende aan twee Londense banken, opleverde. De foto links boven toont de vrachtauto, waarmee het geld zou wor den vervoerd, op de plaats, waar deze wagen, op weg naar de banken voor het inladen van het geld, werd overvallen, waarna de rovers de chauffeur boeiden en door een van hen vervingen. De onderste foto links toont de, ook gestolen vrachtauto, waarin de ro vers het geld vervoerden, nadat zij in de bovenste wagen eerst het geld hadden geroofd en zich van de twee bewakers hadden ontdaan. De reehterfoto toont leden van de Dactyloscopische Dienst van de Britse Politie bezig met het zoeken naar vingerafdrukken. De rovers ontkwamen tenslotte in een personenwagen. Jongens 1112 jaar zaklopen: Ie pr. Frans Koote; 2e pr. Wout Wielaard; 3e pr. Gerrit Wielhouwer. Jongens 1314 jaar touwtrekken: Ie pr. Steven Visser. Nog altijd worden kinderen van niet leden om de speeltuin aangetroffen welke nu eenmaal zonder lid te worden geen toegang op de tuin verkrijgen. Voor de kinderen was het echter een plezierige middag. Medewerksters en medewerkers passen een woord van dank. HERKINGEN Gevallen. Dhr. J. Markus kwam met zijn bromfiets zodanig te vallen dat hij een gekneusde knie bekwam. Opbrengst collecte. De collecte voor het kindertehuis te Nunspeet heeft in de Geref. Gemeente ougebracht 60. Wedvlucht P.V. de Luchtbede alhier Los 12.30 uur; afstand Vilvoorde 90 km Eerste duif 14.05.47. Prijzen: 1,2,3,4,7,8,9, A. Riedijk; 5,12 M. Melissant; 6 C. v. d. Velde; 10,11 Logmans-Kievit. Ongeluk by voetballen. Dhr. P. had het ongeluk tijdens het voetballen zijn been zodanig te kwetsuren dat dokters- hulp moest worden ingeroepen. Wijkzuster benoemd. In de j.l. woensdag gehouden bestuursvergade ring van de afdeling Het Groene Kruis alhier is per 1 augustus 1958 als wijk- verpleegster benoemd zr. Pasman uit Stavenisse. Ook al baldadige jeugd. De kort ge leden geplaatste draaimolen in de speel tuin is door de jeugd grondig onklaar gemaakt, met het gevolg dat dit appa raat thans uit de vaart is. OUDDORP Burgerl. stand over april 1958. Geboren: Willem, Leendert, z. v. J. L. Padmos en L. v. d. Wende; Arij z. v. G. de Ronde en KI. Verduijn; Maria d. V. D. de Jong en J. P. Komtebedde; Jannetje Johanna d. v, A. de Jong en P. N. Tanis; Paulus z. v. J. Tanis en E. N. Mastenbroek; Peter Christiaan, z. V. J. Verhage en M. Witte; Arij Hen drik z. V. A. Koek en C. Grinwis; Dirk z. V. C. Breen en KI. de Jong. Gehuwd: P. L. de Vos 30 jaar en J. Breen 22 jaar; K. G. Nieuwland 28 jaar en J. G. Moerkerke 22 jaar; J. Redert 26 jaar en N. J. Grinwis 26 jaar; P. Voogd 31 jaar en K. Witte 31 jaar. Overleden: C. de Jong 80 jaar wedn. van C. van Loon; KI. Tanis 75 jaar echtg. van A. Tanis; C. Orgers 78 jaar echtg. van A. van Splunder. Gevonden voorwerpen: Een bank biljet; 1 bankbiljet; 1 portemonnee met inhoud; 1 kinderwantje; 1 alpinomuts; 1 portemonnaie met inhoud; 1 dop van een benzinetank; 1 ijzeren plaat van 16 km en 6 km lengtedriehoeken. Verloren voorwerpen: 1 rood lede ren damesportemonnaie met inhoud; 1 herenpolshorloge; 1 paar bruin lede ren handschoenen; 1 damespolshorloge merk „Stabile", ronde wijzerplaat, dou blé; 1 paar zwarte damesschoenen; 1 herenpolshorloge, ronde wijzerplaat, doublé; 1 lederen ongevoerde dames handschoen. Inlichtingen te bekomen bij rijkspo litie. Havenweg 2 te Ouddorp. MIDDELHARNIS Postduivenvereniging „De Reisduif" (zaterdagvliegers) Uitslag Vilvoorde 3 mei 1958. In concours 210 duiven. 1,2,4,14,17,32 M. de Blok; 3,10,12,21,28,30, 35,43 A. Sarelse; 5,6,8,9,11,22,36,42 P. Mans; 7,20,33,37,41,45,46 M. Kalkman; 13,23,38 J. Vijfhuizen; 15,18,26,29 C. Vroegindeweij; 16,34 B. van Es; 19,24, 27,39 Comb. Peeman; 25 B. Schellevis; 31,52 C. D. Horseling; 40,44,49, A. Hol laar; 47 Jac. Slui; 48,50 A. Schuurman; 51 B. Viskil en 53 C. Dubbeld. Vrijdagavond kwart over zes inkor- ven voor Mons. Andere tijdsbepaling voor inenting. Door onvoorziene omstandigheden kon de inenting op dinsdag 6 mei j.l. niet doorgaan. Deze zal nu plaats vin den op dinsdag 13 mei a.s., des namid dags te 3 uur ten huize van dr. C. F. Arends, Voorstraat 26, Middelharnis. DIEKHUUSNIEUWS Instuif. Op de gewone wijze en tijd a.s. zaterdagavond van half 8 tot half 10. Bejaardenmiddag op vrijdag 16 mei van 24 uur. De heer G. v. Eek (jour nalist) komt diverse plaatjes projecte ren terwijl de heer J. Knape Mz. na de pauze een vertelling houdt. Alle boven zestigjarigen hartelijk welkom. Vacantie-pleeggezinnen voor jongens en meisjes worden gezocht door de Vereniging Pro Juventute te Rotter dam, voor het tijdvak van 29 juli tot 14 augustus. Hebt U misschien een plaatsje? Graag spoedige opgave. De heer Gesink is vorige week uit het ziekenhuis gekomen en werd door veel fruit en bloemen van diverse mensen verwelkomd. Hij maakt het naar omstandigheden goed, maar zal tot Pinksteren in ieder geval toch nog moe ten blijven liggen. SOMMELSDIJK Kosteloze inenting tegen pokken. Hiertoe bestaat gelegenheid op woens dag 14 mei in de spreekkamer van dok ter P. R. Bakker, Voorstraat 30, alhier. Kinderspelen in speeltuin alhier. Uitslag van de prijswinnaars. J.l. zaterdagmiddag zijn vanwege de speeltuinvereen. „Sommelsdijk", rond om en op de speeltuin alhier, kinder spelen gehouden voor kinderen van le den dier vereniging. De uitslag hiervan is als volgt: Meisjes 68 jaar. Ezeltje prikje: Ie pr. Leni Nijpjes; 2e pr. Treini v. d. Kamp; 3e pr. Loes Campfens. Meisjes 910. Blokjes lopen: Ie pr. Kootje Mosselman; 2e pr. Nellie Meijer. 3e pr. Grietje in 't Veld. Meisjes van 1112 jaar touwje sprin gen: Ie pr. Nellie Mackloet; 2e Martje Jansen; 3e pr. Nellie Bakker. Jongens 68 jaar blokjes zoeken in de zandbak: Ie pr. Jan Bienefelt; 2e pr. Jan van Nimwegen; 3e pr. Wim van der Polder Jongens 910 jaar, koekhappen: Ie pr. Piet Blok; 2e pr. Piet Driese; 3e pr. Wim Wielhouwer. voor muren, plafonds en gangen. Geeft niet af. WED. J. KURVINKS Drogisterij OUDDORP

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1958 | | pagina 1