8 mei: Verkiezing leden gemeenteraad 6.6. begon serie van veel- omvaUende oefeningen jfïondagsscholen Plaatselijk Nieuws Super-zuigers voor Deltawerken Goedereede komi mei 5 lijsten uii! Voorjaar (eerste helft) zeer onbevredigend len emmen bij volmacht lemmen in een andere gemeente -f Chr. Boeren-en Tuinders bond komt woensdag bijeen WEERPRJLATJE Uitreiking diploma's brornfietscursus Een Investering van honderd miljoen gulden Vermeende branden en bominslagen brachten gehele apparaat op de been Dinsdag 22 april 1958 No. 2690 aan Ituur- RINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS .edactle en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 ^a 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tariel oor de verkiezing van leden ge- nteraad, op 28 mei a.s. is het ook 'elijk om bij volmacht te stemmen, verzoek daartoe wordt echter afge- en, indien aangenomen moet wor- dat de kiezer in de gemeente in er kiezersregister hij op de dag der didaatstelling is opgenomen, in oon aan de stemming kan deelne- Iemand dus, die niet ziek of ge- kig is en dus zelf naar het stem- eau kan gaan, mag volgens de wet B bij volmacht stemmen, lij volmacht kunnen alleen stemmen Lonen, die bedlegerig zijn of een laamsgebrek hebben, waardoor zij E moeilijk verplaatsen kunnen. Een jeeskundige verklaring is niet meer ig- schippers, vissers, handelsreizigers in het algemeen personen, die op ^ag der stemming niet aan de stem- |g kunnen deelnemen in de gemeen- Vaar zij in het kiezersregister voor- Jien, kunnen bij volmacht stemmen. inneer men echter bij volmacht te stemmen, moet dit uiteriyk op leertiende dag vóór 28 mei dus op króór 14 mei a.s. worden aangevraagd ■burgemeester en wethouders der Teente, in welker kiezersregister tl is opgenomen. Voor dit verzoek et gebruik worden gemaakt van een jnulier, dat ter secretarie van elke beente kosteloos verkrijgbaar is. jwij attenderen er op, dat de ver- nezing voor leden van de gemeente- aad juist in de Pinksterweek valt, baardoor het mogelijk kan zijn, dat pen op bezoek is buiten het eiland op de dag van stemming ter paatse niet aanwezig kan z^jn. Het dan wel noodzakelqk vroegtijdig '^een formulier te halen, dit in te lillen en op de gemeente-secretarie bezorgen. Denk er om, uw stem is lelangr^k, verwaarloos die niet! Is het bij de Kamer- en Statenverkie zingen mogelijk in een andere gemeen te dan waar men woont, aan de stem ming deel te nemen, bij de Raadsver kiezingen is dit niet mogelijk. Wanneer men echter verhuist en het geval zich voordoet, dat men op de dag der kandidaatstelling (15 april) nog in kiezersregister van zijn oude woon- its voorkomt en eerst na die dag het kiezersregister van de nieuwe llmeente wordt opgenomen, dan kan £n niet in de laatstgenoemde ge- inte stemmen, tenzij daartoe de no- ^e stappen worden gedaan. Men vra- ter gemeentesecretarie hoe in deze gehandeld moet worden, waartoe men ach in persoon daarheen moet bege ven. Verzoeken toch om in een andere leente te mogen stemmen, mogen jt schriftelijk, maar moeten persoon worden gedaan. Vorige verkiezingen had men maar één lijst en bleef telkens de oudste raad zitten! Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing zijn te Goedereede niet minder dan vijf kandidatenlijsten ingediend! Het oude stadje telt even 1100 inwoners en plm. 750 stemgerechtigden. Sinds jaar en dag was het de gewoonte, dat er voor de raadsverkiezing maar één kandida tenlijst werd ingediend, met als eer sten de 7 zittende raadsleden, zodat er dan volgens de kieswet geen verkie zing behoefde plaats te hebben. Im mers, al ging men dan naar het stem bureau, stond het tevoren al vast, dat er toch geen wijziging in de samen stelling van de vroedschap zou optre den. Rumor in casa! In het stille stadje Goedereede ligt het voor dit jaar geheel anders. Voor heen politiek zo broederlijk en ver draagzaam is het er nu rumor in casa geworden! In plaats van met één lijst (en zittenblijvende leden) zijn er nu 5 kandidatenlijsten ingediend. De zit tende wethouders hebben (naamloos) een lijst ingeleverd met drie kandida ten, die we hieronder met wethouders- lijst zullen betitelen. De zittende raads leden dienden eveneens een naamloze lijst in, die we hieronder zullen aange ven als „Raadslijst". Voorts is er een lijst van Algemeen Belang met 12 kan didaten, de V.V.D. met twee kandida ten en een lijst van het Havenhoofd, met als lijsttrekker de heer E. A. Snij der, hoofd van de Chr. School aldaar. We laten hieronder de lijsten met de kandidaten volgen. Wethouderslijst: 1. Jan Tanis Kz.; 2 C. van Erkelens Cz.; 3 C. Westdijk. Raadslijst: 1 A. den Eerzamen; 2 D. Sandifort; 3. P. Tanis; 4 M. Troost; 5 A. Hoek; 6 M. V. d. Wende; 7 K. J. v. d. Wende. Algemeen Belang: 1 A. de Reus; 2 J. Bruggeman; 3 C. Groenendijk; 4 T. C. Lokker; 5 M. Roos; 6 L. Bakelaar; 7 F. v. d. Laan; 8 H. C. Bruggeman; 9 J. Menheer; 10 F. Jongste; 11 F. Roos; 12 J. van Tigchelen. Lijst V.V.D.: 1 K. Tanis; 2 A. van Linge. Lijst Havenhoofd: 1 E. A. Snijder; 2 W. 't Mannetje; 3 K. Tanis; 4. K. Boshoven; 5 M. C. Krijger; 6 A. van Koppen; 7 P. Reedert; 8 W. de Ronde. (De nummering van de lijsten is nog niet bekend) Er is dus keus genoeg in het anders zo rustige Goedereede! Naar wij verne men belooft het een scherpe strijd om de zetels te worden, want men vertelde bea Irts, leen Voorjaarsstreekvergadering van de Berv. zondagsscholen. Ds. Poot sprak gjver; „Hoe wekken wij belangstelling |oor het Woord Gods by de jeugd?" In haar voorjaarsstreekvergadering, welke tegelijkertijd jaarvergadering was, stelde het streekbestuur van de Herv. Zondagsscholen op ons eiland wel een bijzonder actueel onderwero aan de orde door ds. T. Poot te Middel- narnis voor haar te doen spreken .over »Hoe vrekken wij belangstelling voor net Woord Gods bij de jeugd?" Deze ^•^^'.allereerst, dat het slagen van onze ""^eid op de zondagsschool niet af- igt van het brengen van de Bijbel- 3oodschap. Dit is zelfs de beste ver teller niet gegeven, omdat het Gods eigen werk is en deze Zijn eer niet aan ander geeft. Wij zullen de belang stelling niet kunnen wekken en toch is e vraag: hoe bereiken wij de d? Onze praktische arbeid zal dan door deze stelling gedragen moe ien worden, dat ook kinderen alleen uit senade zalig kunnen v.'orden. Het is belangrijk om over uw kinderen met ae Heere te spreken, het gebed is het TOornaaraste stuk in ons Christen-zijn, °r. ^s onze dagorder. Wij lezen echter ■K f" ^srk en dan niet om door het ■■Pte het eerste krachteloos te ma- 7^}' ,"6t moet samengaan en daarom "OK de middelen gebruiken, die de 'jenige Geest in ons hart werkt. Spr. hïï 1,°^ Lydia: door het Woord, voor woord. De vertelling op de zon- iSscholen zal niet moeten zijn een eken met het verstand over God, gK met diepzinnig vergeestelijkt. De Jim IS geen leer over God, maar |s openbaring. Onze vertelling dient foudig te zijn en toch ook weer een ronteren van de jeugd met het hart a het Evangelie. wiM* i ons er echter ook van be- "^w aijn, dat wij de oude waarhtód aan de moderne jeugd moeten brengen. Het is een zichtbaar maken van de le vende God. Het is niet alleen de God uit de verhalen van het Oude en Nieu we t(!stament, maar ook vandaag is het nog dezelfde God. Men moet ook niet menen, dat men er komt met het weer geven van boeiende verhalen, want de Bijbel spreekt van God tot ons en over ons. Men vertelle niet grof, niet popu lair. Sommigen menen dat dit nodig is en laten moderne vervoermiddelen mee rijden in de Oud-Testamentische ver halen. We zullen in het Bijbelse ver haal moeten zoeken naar dingen, die vandaag nog spreken. We zullen moe ten inhaken in de kindergedachte, als het ware in de huid van het kind krui pen. Studie maken van het zieleleven en voorstellingsvermogen van het kind. Ons gehoor moeten wij serieus nemen, nooit denken: het is maar voor een kind, want God heeft'recht op hen. De dienst aan God in dit leven moet voor op staan. Het ligt aan deze kant van het graf, het gaat om gehoorzaamheid of ongehoorzaamheid. Voor U ligt er de belofte, dat het Woord van God niet ledig zal wederkeren, er zal een zaad zijn, dat God zal dienen. Op dit referaat volgt nog een goede bespreking, waarna de voorzitter de heer P. A. Leijdens, met een slotwoord deze streekvergadering sluit. De Chr. Boeren- en Tuindersbond, afd. Goeree-Overflakkee komt woens dagavond 7 uur in hotel Spee bijeen. Na afloop van de huishoudelijke zaken zal een forum, bestaande uit de heren Havenaar, Aantjes, van den Berg en D. Vogelaar, vragen die in de land bouw leven, bespreken en beantwoor den. Dit is het nieuwe officiële portret van Prinses Margaret van En geland. In een film „japon van crème tulle en goud kant" po seerde Prinses Margaret voor fotograaf Cecil Beaton. De opname werd gemaakt in Clarense House te Londen. ons dat er tal van pamfletten zullen worden verspreid en mogelijk ook nog een openbare verkiezingsmeeting zal worden belegd. Van alle gemeenten op het eiland zal waarschijnlijk Goederee de bij deze verkiezing de meeste span ning geven! (van onze weerkundige medewerker) Er zullen weinig mensen zijn, die in genomen zijn met het koude en schrale lenteweer. Misschien is de kolenhande- laar de enige die „warm wordt" van het vertoonde weertype: de „gewone man" wordt er echter eerder arm van en de ijsbereiders lijden zelfs niet on belangrijke verliezen. De landbouw- boeren kunnen het met de schrale wind van de laatste tijd nog wel eens zijn vanuit een oogpunt van struktuurver- betering van de grond, maar de weide- boeren daarentegen hopen op milde re genwolkjes. April behoort op het ogenblik nog tot de koudste lentemaanden van deze eeuw. Soortgenoten zijn de aprilmaan- den van 1929, 1917 en 1911. Kijken we eens naar het tijdstip van de eerste bloei van de appelbomen in die koude jaren, dan blijkt de bloei in Wagenin- gen in 1929 te zijn begonnen op 16 mei in 1917 op 14 mei en in 1911 op 2m ei. In 1956 was de eerste bloeidatum in de Betuwe 12 mei. Op zijn vroegst bloeiden de appels in Wageningen reeds op 16 april; dat was in 1920. De peren bloeiden in Wa geningen in 1917 pas op 14 mei, in 1920 op.. 7 april. Dit jaar zal het met de peren en appels wel een latertje wor den. In aanmerking nemend, dat ook maart een zeer koude maand geweest is, moet het huidige voorjaar zo onge veer tot de klasse van de kille lentes van 1771, 1885, 1917 en 1929 worden ge rekend. De oorzaak van de koude „ho ge" wind is de hardnekkige aanwezig heid van hogedrukgebieden boven Schotland en Scandinavië. Vaak is zo'n maximum, dat vereenzelvigd kan wor den met koude Noordelijke- tot Noord oostelijke winden, ontstaan boven de Noordpool of Groenland. Alleen wanneer er hogedrukgebieden boven Centraal-Europa komen te lig gen, met name in de Alpen, kan het weer in een zacht stadium komen. Nu we al zo'n eind gevorderd zijn, is het mogelijk, dat we bij omslaan van het weer zo dadelijk, plotseling van de winter in de zomer komen. Een zeer koude voorzomer beleefden onze voorouders in 1435. De winter had geduurd van begin december tot 22 maart; daarna volgde een ongekend koud voorjaar. Oude kronieken vertellen, dat het niet regende en dauwde in maart, april en mei. Op Sint Pancreas (12 mei) lag er nog hard ijs op de sloten en hoefde men niet om gras, koren of pruimen te zoeken, want deze waren er een voudig niet. Op St, Jansdag (24 juni) zaten de oude vrouwen met „loUepot- ten" in de kerk en kon het volk, dat op straat liep, de warmte niet houden. Het weer is bar dit jaar, maar zo erg als ruim vijf eeuwen terug is het ge lukkig bij la nge na niet. (Nadruk verboden) DIRKSLAND Beroepen. Ds. H. heeft een beroep Ridderkerk. van Gilst alhier ontvangen naar STELLEND AM Ernstig ongeval. Zondagavond om streeks half zeven had alhier een ern stig ongeluk plaats. Dhr. H. Orgers uit Goedereede wel ke op weg was vanuit het ziekenhuis waar zijn vrouw momenteel wordt ver pleegd, was bij familie alhier op be zoek geweest. Toen deze naar huis ging op de bromfiets, werd hij even buiten de gemeente alhier op de oprit bij de zgn. Kórteweg, door een auto welke met grote snelheid van de richting Goedereede kwam, bestuurd door dhr. J. Flohil Wz. van Ouddorp aangereden. De auto had zo'n enorme snelheid dat hij de b9cht te ruim moest nemen en zover op het linkerweggedeelte kwam, dat dhr. O. met zijn bromfiets geheel in de berm moest gaan rijden, waarin hij door dhr. F. nog werd aan gereden. Dhr. O. werd ernstig gewond en moest na behandeling door de ge neesheer dokter Kreling met de zieken auto naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij voorlopig 3 maanden zal moe ten vertoeven. De schade aan beide voertuigen was aanzienlijk. DEN BOMMEL Gymnastiekvereniging. Het bestuur van de Gymnastiekver. O.N.A. maakt het volgende bekend, de lesuren wor den gehouden op: woensdagavond van 67 uur jongens van 714 jaar; woens dagavond van 78 uur dames; woens dagavond van 89 uur heren. Vrijdagmiddag van 45 uur kleuters van 47 jaar; vrijdagavond van 67 uur meisjes van 712 jaar; vrijdag avond van 78 uur adspirant 1216 jaar; vrijdagavond van 8 309.30 uur gehu^vde dames. Deze bestuursmededeling is mogelijk omdat de vereniging weer over volle dige leiding kan beschikken. Opkomst van leden maar ook van niet leden ge wenst. - STAD AAN 'T HARINGVLIET Op de jaarvergadering van de afd. Stad aan 't Haringvliet van het ver bond veilig verkeer, werden de diplo ma's uitgereikt aan de cursisten van de bromfietscursus. Alle 40 deelnemers waren geslaagd, wat voor de heren Mulder, Copier en Tanis welke de cur sus gaven, een mooi succes was; Op deze avond waren ook aanwezig burgemeester van Hofwegen en adju dant der Rijkspolitie dhr. de Heer. De heer Mulder (voorz. der vereen.) opende de vergadering met een korte toespraak tot de jeugd welke ook ver tegenwoordigd was in de leerlingen der hoogste klassen van de lagere scholen. Deze hadden n.l. ook hun verkeers- examen afgelegd en kregen nu uit han den van burgemeester van Hofwegen hun diploma met insigne veilig verkeer Van de Chr. School waren dit: Koos Nipius; les v. d. Boogert; Beppie Arensman; Tineke Copier; Huib Trom mel; Joke van Rumpt; Bas Konings woud; Sjaantje van Gurp; Rien Arens man; Van deze 9 slaagden er 5 met nul fouten. Van de O.L. school slaagden: Frans v. d. Valk; Lenie v. d. Mast; Cock Smits; Ria Meiaard; Arie de Vos; M. Mellaard; Adri Schuurman; Rien Driesse; Angelien Koert; Ineke Tanis. Van deze tien slaagden er 4 met nul fouten. Na de uitreiking werd een verkeers- film vertoond en in de pauze getrac- teerd op koffie en de kinderen op fruit. Burg. van Hofwegen moest tot zijn spijt de vergadering verlaten zodat na de pauze de heer ^ie Heer de diploma's uitreikte aan de candidaten van de bromfietscursus. Hiervoor zijn geslaagd M. Mellaard; Abr. Maliepaard; M. A. v. Druiningen; C. Grinwis; Joh. Malie paard Jz.; H. Maliepaard Az.; M. Abramse; Mevr. G. Maliepaard-Ghij- sels; mevr. M. Maliepaard-Driesse; M. Maliepaard Az.; L. T. Baas; A. M. van Druningen; L. van Sprang; A. J. Arens man; mevr. A. Drooger-Maliepaard; mevr. Joh. Saarloos-Wittekoek; R. Ma liepaard; Joh. Trommel; Abr. Malie paard Az.; M. Meiaard Johz.; M. Jon- gejan; L. van Dijk; C. Mellaard Mz.; F. Mellaard Mz.; Joh. de Wachter; Jac. de Vos; C. v. d. Boogert; H. Bevaart; A. Mellaard Mz.; J. Arensman; J. Saarloos; W. Driesprong; E. Grinwis; A. J. Nipius; mevr. A. Mellaart-Saar- loos; W. J. de Wachter; mevr. M. Du- pree-Holleman; W. H. Braber; mevr. A. Braber-Knape; Jac. Dupree. In de komende jaren zal de Neder landse baggervloot worden uitgebreid met een aantal superzuigers. Deze zui gers zijn enorme stalen monsters, die speciaal moeten worden gebouwd met het oog op het Deltaplan. Zandzuigers als deze zijn hier nog nimmer ge bruikt. Ze kosten naar schatting tien miljoen gulden per stuk. Het is niet uitgesloten, dat de enor me waterstaatkundige werken, die Ne derland in de toekomst onderhanden zal nemen en waarmede men reeds ge deeltelijk bezig is, het inschakelen van tien superzuigers vragen. Dat zou dus een investering betekenen van rond honderd miljoen gulden. Voor de bag- germaatschappijen, die zich met dit probleem bezig houden, is de grote vraag de wijze waarop de deltawerken worden uitgevoerd. De kans bestaat dat de onderdelen van het Deltaplan, zoals alle grote waterstaatswerken, openbaar zullen worden aanbesteed. In dat ge val zouden de baggermaatschappijen niet van te voren weten of zij aan de uitvoering deel zullen nemen. Zolang hierover geen zekerheid bestaat, zal geen enkele maatschappij er toe over gaan vele miljoenen te investeren in nieuwe grote zuigers. Een snelle op lossing is gewenst, want de bouw van superzuigers vraagt tijd. Overleg tus sen overheid en bedrijfsleven is hier omtrent gaande. Topjaar 1975 De Nederlandse baggervloot bestaat thans uit 250 baggermolens, 200 zuigers 10 kopperzuigers en 1250 bakken. Deze 1710 eenheden zijn bemand met een equipage van ongeveer 3000 koppen. De huidige baggervloot zal niet toereikend zijn om alle werkzaamheden van het Deltaplan uit te voeren. De top van de werkzaamheden wordt verwacht in het jaar 1975. De nieuwe zuigers, waarnaar de ge dachten uitgaan, moeten op grote schaal kunnen opereren vlak onder de kust en indien dit nodig mocht blijken te zijn ook op onze benedenrivieren te laten werken. Zij moeten worden uit gerust met dieselmotoren. Het gebruik van stoomkracht is hier niet mogelijk, omdat de zuigers dan te groot zouden worden. Van deze 40 geslaagden behaalden er 21 het diploma met O fouten en 2 kan didaten waren reeds in het bezit van een diploma. De heren M. Mellaart en Abr. Maliepaard resp. 73 en 72 jaar oud kregen bij hun diploma een doos siga ren aangeboden door het gemeentebe stuur voor de hun geleverde prestatie. Uit dank voor het gedane werk werd door de heer A. Maliepaard aan de he ren Mulder, Copier en Diepenhorst, welke laatste enkele lessen motor-ken nis heeft gegeven, een boek aangebo den en aan de heer Tanis een porte- monnaie. De vereniging bestaat mo menteel uit 148 leden. Verleden maandag zijn heel wat mensen bezig geweest met oefeningen voor bescherming van de burgerbevolking en heel wat mensen zijn getuige ge weest van het werken en streven van de B.B. Dat er een grote organisatie aan vooraf gegaan moet zijn, was wel te zien, want in minder dan geen tijd waren naar de vermeende branden en bominslagen uit verschillende gemeen ten brandweercorpsen op weg. Ook reddingsploegen, E.H.B.O., mobile red dingsploegen en mobilofoons waren direct na het bekend worden van d*^ ongelukken op de plaatsen van bestemming. Op een vergadering met alle burgemeesters van het eiland heeft men onderling afgesproken in de maanden april, mei en juni grootscheepse oefeningen te houden met alle hulp- ploegen, die de gemeenten hebben, om bij eventuele rampen klaar te staan. Stadse ploeg moest terug, dat hoorde er bij Maandagavond hadden de eerste gro te oefeningen plaats in midden- eo west Flakkee en, zover we konden na gaan, met groot succes. In Middelharnis waren er vermeen de branden en bominslagen. Om 7 uur werden alle ploegen opgeroepen en even later waren de eersten al op de plaats waar de onheilen waren ge sticht. Brandweren uit de omliggende plaatsen, zoals Sommelsdijk, Dirksland Herkingen Melissant Nieuwe Tonge en Stad aan 't Haringvliet kwamen hulp bieden. Er is gepompt, in aanjaagver- band, d.w.z. van de ene naar de andere brandweerwagen en zo was het te doen dat men van ver water kon geven. Bij ae bominslagen hebben de reddings ploegen uit de verschillende gemeenten prima werk geleverd. In teamverband waren in een oogwenk de gewonden via een touwwerk en brancards uit de hoogste verdiepingen van de Groen van Prinstererschool en de afdeling waar tegenwoordig de V.G.L.O. huist, aan de Hobbemastraat, beneden en konden ze vervoerd worden naar de Technische School waar de E.H.B.O. en enkele plaatselijke artsen hulp verleen den. Ondertussen brandde de achterweg, vanaf de Hobbemastréat, tot aan de voormalige schuur van wijlen de heer J. Timmers, de mobilofoonwagens rap porteerden precies wat er allemaal ge beurde en kon men op de commando post nagaan wat er geschiedde en hoe ver de verschillende ploegen waren. Zo was het gemakkelijk, toen er een tele foontje uit Stad aan 't Haringvliet kwam dat er een echte brand was uit gebroken. In de kortst mogelijke tijd waren de Stadtenaren weer in hun woonplaats, waar de mannen konden vernemen, dat ze er buitengewoon vlug waren, maar dat er verder niets aan de hand was. Het was toch een oefening? „Ze hebben alemaal hun uiterste best gedaan", zo vertelde ons dhr. J. Ca- rels, „we waren allen tevreden, er is hard gewerkt en bijzondere pluimen kunnen we niet geven, maar veel res pect hebben we voor de leider van de mobilereddingsploeg, de heer A. van Heemst, voor de heer Scherpenisse, die alle brandspuiten onder zijn beheer had, de heer Tijl, vanwege de verbin dingsdienst, de heer Appel met zijn blokploeg, de E.H.B.O. en de plaatse lijke artsen en vooral de loodspost, die de verschillende ploegen, die van bui ten Middelharnis kwamen, de weg wees. In Ouddorp In Ouddorp is het er ongeveer zo naar toe gegaan. Daar waren branden ontstoken op het terrein van de melk fabriek „De Nijverheid" en een bomin- slag in de cichoreifabriek „Ouddorp". Goedereede en Stellendam hebben assistentie verleend en het is volgens het programma verlopen. De politie af zetting was in orde en zo hebben de mensen, die anderen wilden helpen, kunnen bogen op de hulp van de po litie. De Chr. School was ingericht voor de reddingsploeg, de E.H.B.O. en de plaatselijke artsen. Het was allemaal fantasie, maar de werkelqkheid zou anders kunnen zqn We hopen dat het niet nodig is, dat al die mensen op de benen moeten kómen voor rampen, maar als het onverhoopt het geval zou zqn, weet de bevolking dat ze kan rekenen op mensen, die opleiding gehad hebben en weten wat ze moeten doen als er rampen gebeuren. Het is de eerste oefening geweest van een serie die wordt gehouden in de maanden april, mei en juni. Vol gende week zijn er in andere plaatsen branden en bominslagen en dan helpen weer alle reddingsploegen van het eiland. Waar er ongelukken zullen ge beuren weet nog niemand. Het wordt uitgebroed op de commandopost in Sommelsdijk. Maar we geloven zeker, dat er met evenveel animo gewerkt zal worden als maandagavond j.l. Op 30 juni zal de laatste oefening worden gehouden, en het zal tevens de moei lijkste zijn, dus er wordt nu al hard geoefend!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1958 | | pagina 1