lam in de ^revelingen Gouden huwelijksfeest van een oud-Middelharnis' echtpaar De heer M. Korteweg te Sommelsdijk koninklijk onderscheiden Hartelijke toespraken en vele geschenken Woedende aanvallen van een vogel Nog zes weken wachten op de Grevelingen Veertigjarige trouwe dienst bij landbouwer J. A. Struik in Oud-Kraayer be Jaargang Van Bruinis^e naar de Hoek van St. Jacob (Oude Tonge) Zeepost MEDITATIE De biddende Hogepriester Speeltuinvererigirig „Middelharnis" hield jaarvergadering Weinig hoop voor onze vlasserij Vrijdag ïl april 1958 No. 2687 S HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. ■Nog dit jaar en waarschijnlijk in mei I zullen de eerste voorbereidingen wor- In getroffen voor de bouw van een Em door de Grevelingen. Deze dam za" ipen van de Zeeuwse kant af net ten lesten van het dorp Bruinisse en aan zijde van het eiland Goeree—Over- Ikkee zal de dijk waarschijnlijk aan- üiting geven op een punt zo ongeveei I de Hoek van St. Jacob, ten zuidwes- n van Oude Tonge. De dam is nie' de diepe gedeelten van de rivier ge- laceerd, maar over de Plaat van Oude longe. De diepe gedeelten zijn vlak voor Iruinisse en voor de kust van Flakkee IDeze dam moet eerst worden gelegd fer het Brouwerhavense gat kan wor- In afgesloten; anders zou het daardoor iitstane Grevelingenbekken achter dr Isluit dam zich tijdens elke getijbewe- fng kunnen vullen vanuit de Ooster- Ihelde door het Keeten, het Mastgat er fet Zijpe, de stroom tussen St. Philips- Ind en het eiland Schouwen-Duive- nd. Deed men dit niet, dan zouder stroomsnelheden in het Zijpe tot een ^toelaatbare waarde oplopen. |In totaal is voor de aanleg van d^ Kk door de Grevelingen 6 jaar uitge- fokken onvoorziene omstandigheden Borbehouden zal deze dus in 1964 ge- led zijn. |De werken omvatten: [l. de aanleg van een bouwput voo-^ fen te bouwen schutsluis in de Greve- ngendam; 2. de aanleg van een werkhaven mei I nodige opslagterreinen; |3. het dempen van een deel van de be- laande gemeentehaven in verband mei pt opruimen van een zwakke plaat ir hoogwaterleiding ter plaatse; l4. de aanleg van een nieuwe gemeen- |haven. nodig door het verdwijnen var huidige. JOe besteding van dit grootse werk za' 15 april a.s. te 's Gravenhage plaat' febben. Het merkwaardige hiervan i^ kt nog niet precies vaststaat, waar 6' pnsluiting aan de Flakkeese wal ko zal. In de gegevens die ons van dr Kjkswaterstaat ter beschikking staar |zen we hierover: „Behalve het zuidelijk aansluitings- iint is het tracé van de Grevelinaen- |im noq niet tot in details bevaald. Doo- Waterloovkundia Laboratorium za' opdracht van de Deltadienst nog ee-^ kderzoek worden verricht in een mo 'fl van hpt Grevelinnenqehied. Door dr Vaterloopkundige afdeling van de Del Mienst zullert. de benodigde lodingen- |room- en golfmetingen worden uitge- perd. Aan de hand uoti de te verrichter fider^nplcmrten en metinnen hoopt mer i spoedigste het definitieve tracé var Grevelingendam te kunnen vastel fn." ^Wij zijn van mening dat in deze kwes- I ook domineert waar de verkeersweg |il komen, die van Oude Tonge naai- Volkerak (Beneluxweg) zal lopen. De volgorde van de eerste werkzaam- leden staat, als volgt aangegeven: aan- p van de nieuwe gemeentehaven ge- ped zomer 1959: bouwput schutsluis ge- eed voorjaar 1959 en aanleg werkha- gereed eind 1959. De zeedijk van de Bruinisserpolder foor zover deze valt binnen de uit tr. loeren werken zal worden verzwaard In aangepast aan de waterstanden, zoal' lie 7uHen optreden na de aanleg var |e Grevelingendam. 1 Na het gereedkomen van de bouwpul h1 met de .«ichut^luis kunnen worden jegonnen, die medio 1962 klaar zal moe- pn ziin. Aan de Flakkeese zijde zal waar iliik in 1959 nabij de Hoek van S* een kleine werkhaven worden ge haakt. Aldus zullen, vanuit een basi' pwel aan de Noordelijke als aan dr delijke oevers de werken voor dr lieg van de eigenlijke dam kunnen vorden aangevat. Uiteraard komen wij op dit grote "rk. waardoor de eilanden Schouwen Duiveland met Goeree-Overflakkee an elkaar worden verbonden, t.z.t. te- rlVIet de volgende schepen kan zeepost porden verzonden. De data, waarop de Iprrespondentie uiterlijk ter post moet m bezorgd, staan, tussen haakjes, ach- p de naam van het schip vermeld. [Argentinië m.s. „Uruguay Star" (15 Australië s.s. „Orcades" (19 apr.); Prazilië m.s. „Uruguay Star" (15 apr.); fanada: s.s. „Rijndam" (16 apr.); Chili: |a New York 16 apr.; Ned. Antillen: »-S- „Aegis" (14 apr.); Suriname: m.s. Oberon" (16 apr.) Unie van Z. Afrika J^Z.W. Afrika: m.s. „Winchester Cast- F' (19 apr); Brits-Oost-Afrika: s.s. „La pourdonnais" 12 (apr.) I Inlichtingen betreffende de verzen- ngsdata van postpakketten geven de ostkantoren. alzo Hij altijd leeft om voor hen te bidden (Hebr. 7 25). In de brief aan de Hebreeërs wordt telkens de heerlijkheid van de Per soon en het werk van de Heere Jezus Christus beschreven in de vorm van sen tegenstellende vergelijking met de oersoon en het werk van de oudtes tamentische Hogepriesters. Twee or deningen worden tegenover elkander gesteld: de ordening van Aaron en de ordening van Melchlzedek. En telkens opnieuw blijkt hoeveel uitnemender de Hogepriester naar de ordening van Melchizedek is dan de hogepriester naar de ordening van Aaron. In de omgeving van onze tekst gaat het over ie duur van het priesterschap in beide ordeningen. De hogepriester naar de ordening van Aaron bezit een tijdelijke bedie ning. Hij is een vergankelijk mens. De iood heerst over hem. Als hij zijn pries terschap kortere of langere tijd ver vuld heeft, valt hij weg om plaats te maken voor een ander. Zo zijn er in de 'oop der eeuwen vele hogepriesters ge veest. Een lange rij, te beginnen bij \aron en eindigend bij Ka j af as. In lat oudtestamentisch hogepriester- '>chap zit geen duurzaamheid en daar om ook geen volkomenheid. Hoe geheel anders is dat bij de Ho gepriester naar de ordening van Mel chizedek, Jezus Christus! Hij blijft in eeuwigheid. Hij heeft een onvergan kelijk priesterschap. Want Hij lééft! Hij leeft altijd! Hij heeft, o God, van V begeerd Het onvergank'lyk leven. Gij hebt het Hem gegeven. Zo zijn de dagen Hem vermeerd Zo leeft de Vorst altoos. Zo leeft Hij eindeloos. De priester van het Nieuwe Verbond \s de Vorst van Pasen. Hij kan zeggen: ,Ik ben dood geweest, en zie, Ik ben 'evend in alle eeuwigheid." Ik ben dood geweest. Dat konden Lazarus en de joiigeling van Nain en iet dochtertje van Jaïrus ook zeg gen. Maar niet, wat daar op volgt: Ik ben levend in alle eeuwigheid. Dat is het privilege van de Zoon Gods. Over die opgewekten bleef de dood uiteindelijk heersen. Over de Opge stane niet. De dood heerst niet meer over Hem, Hij is overwinnaar. Hij draagt de sleutels der hel en des doods. Zo heeft Gods Kerk een levende Ho gepriester. Hij valt nimmer weg om plaats te maken voor een ander. Hij is eeuwig voor 't aangezicht Gods. De apostel beschrijft nu de vruchten die uit dit onvergankelijk Priesterschap van Christus voor zijn gemeente voort vloeien. Een van die vruchten willen we in 't kort nader bezien. Hij leeft altijd om voor hen te bid den. Ja, dat behoorde ook tot de hoge priesterlijke bediening; het gebed, de voorbede voor het volk bij de Heere. In de hogepriester had het volk een voorspraak bij de Heilige God. Niet anders is,het met de Hogepries ter Christus. Hi] heeft zijn Kerk met de enige offerande zijns lichaams ver lost en treedt met zijn voorbidding steeds voor bij de Vader (Heid. Cat. antw. 31). De levende, verhoogde Christus is dus niet werkeloos. Hij is wel gezeten aan de rechterhand zijns Vaders in de hemelen, maar dat 'zitten is geen niets doen. Het is een werkzaam zitten. Hij bidt. Hij bidt steeds. Want Hij leeft al tijd. Hoe uitnemend troostrijk is deze wetenschap voor allen die onder het vaandel van deze biddende Priester- Koning dienen. Zij staan in de strijd. En in die strijd liggen zij menigmaal onder. Op allerlei manier. Biddeloosheid, twijfel, ongeloof, ver- achtering in de genade, verslapping in de strijd tegen zonde en wereld, dor heid, krachteloosheid in het getuigen, onvruchtbaarheid in goede werken wie van degenen die de Heere vrezen heeft er niet gedurig over te klagen? De smartelüke en zelfbeschuldigende uitroep van Paulus: Ik, ellendig mens! is de kinderen Gods van alle tijden uit het hart gegrepen. Maar zie nu heeft dat arm en ellendig volk een le vende Heiland. Een biddende Hoge priester. Een voorspraak bij de Vader. Dat is hun behoud. Zonder Hem en zijn voorbede zou het met hen verloren zijn. Maar in Hem zijn zij meer dan overwinnaars. Hij bidt dat hun geloof niet op houdt. Hij is de voorspraak bij de Vader, als ze gezondigd hebben. Hij zendt zijn geest uit in hun harten. En die Geest zelf bidt voor hen met onuitsprekelij ke zuchtingen, waar zij zelf niet weten wat zij bidden zullen, gelijk het be hoort. Kortom gelijk de arenden hun jongen dragen op hun vleugelen, zó draagt de Hogepriester Christus zijn wankelende, amechtige gemeente op de vleugelen van zijn voortdurend gebed. Dat gebed is bewarend en sterkend. Als er door het geloof rente getrokken wordt van dit hemels kapitaal, dan zult ge ervaren hoe vertroostend, hoe moedgevend, hoe stalend, hoe vernieu wend Zijn gedurige voorbede in uw strijdend leven werkt. Hij leeft altijd om voor hen te bid den. Ziedaar, een heerlijke vrucht voor de gemeente des Heeren van de op standing des Heeren. Met twee vragen wil ik deze medi tatie besluiten. De eers]te is deze: be hoort u reeds tot degenen, „die door deze Hogepriester tot God gaan?" Zó immers noemt de apostel in onze tekst degenen voor wie Christus bidt. Hii bidt niet voor de wereld maar voor degenen die Hem van de Vader gege ven zijn. En het van de Vader aan Christus gegeven zijn openbaart zich o.a. hier in dat gij Hem nodig hebt om tot God te gaan. De gegevenen des Vaders stem men met de apostel van harte in als hij, ziende op Christus zegt: zodanig een Hogepriester betaamde ons De tweede vraag is deze: Als gij door genade Christus leerde aannemen als uw Hogepriester, leeft ge dan ook uit de volheid van zijn be- iiening? Of ligt bijv. zijn voorbede in 's hemels heiligdom als een renteloos kapitaal in uw leven? Dan eert ge uw Hogepriester niet en ge doet uzelf te kort. Hij is een Koning die het zaligst lot ver boven alle goón kan schenken. Maar is het uw dagelijkse oefening Zijn weldaden, die door genade uw be zittingen werden, ook metterdaad in het geloof te bezitten? Middelharnis. Ds. T. Poot. Dinsdag j.l. hield opgemelde speel tuinvereniging haar jaarlijkse algemene /ergadering. Slechts een gering aantal eden meldde zich in Hotel Zaaijer; zó ïering was dit aantal, dat de presentie- ijst de grootte van een lucifersdoosje liet behoefde te overschrijden. Niettemin werd het toch een prettige /ergadering, waar door aUe aanwezigen ip geanirfteerde wijze aan de besprekin- len werd deelgenomen. Voorzitter Kamerbeek opende, en ver telde dat 1957 een bij uitstek gunstig laar voor de vereniging was geweest. IIIIMIIIIIIIIIIIIIIII BINNENVERINGBED /lef besfe bed Hij deed diverse mededelingen over de plannen in de naaste toekomst, o.a. dat de nieuwe glijbaan over enkele dagen zal arriveren en dat de tuin direkt' na plaatsing van dit speelwerktuig zal worden opengesteld. De vergroting van de tuin en de welwillende medewerking van het gemeentebestuur, culminerend in de toezegging tot het plaatsen van een gebouwtje ten behoeve van de speel tuin, werden nog aan de hand van een plattegrond toegelicht. Notulen en jaarverslag van de secre taris ontlokten geen kommentaar. In dit verslag werd een beroep gedaan op de ouders, hun kinderen er bij voortdu ring op te wijzen, eerbied te hebben voor de persoon van de toezichthouder, voor de eigendommen van de speeltuin, van de gemeente en partikulieren. Aan het verslag van de penningmees ter ontlenen wij het volgende: inkom sten 1957 2854.33; uitgaven 2172.22; saldo 682.11. De acties van het Dames-comité le verden de volgende resultaten: op brengst voetbalwedstrijd 63.63; bazar 1717.52; verloting 341.96. Totaal 2123.11. Het saldo per 1 jan. 1958 bedroeg 2805.22. Begroting 1958: uitgaven met inbegrip aanschaf glijbaan 3300.in komsten 3994.22; begroot saldo 694.22 Het ledental steeg van 120 tot 256, doch daalde in het nieuwe jaar tot 224. Donateurs telt de vereniging thans 43. Belangrijk was nog de bestuursmede deling, dat door de Rott. Droogdok Mij. aan de spealtuin een flinke partij ma teriaal was geschonken ten behoeve van het zelf bouwen van een glijbaan. Daar deze echter reeds in fabricage is, zal het materiaal nu worden gebruikt voor het zelf bouwen van één of meer andere speelwerktuigen. DEN HELDER, 8 april. Terwijl de heer J.- W. v. Loo uit Amsterdam met zijn neefje en zijn beide dochtertjes maandagmiddag aan de Helderse zeedijk nabij de windwijzer liepen te wande len, stortte zich plotseling een grote vogel op de kinderen meldt de corres pondent van de N. R. Crt. aan zijn blad De twaalfjarige Frank van Loo kreeg de eerste snavelhouwen te incasseren, waar na zijn nichtje, de tienjarige Saskia, aan de beurt kwam. Nog net kon de heer Van Loo voorkomen, dat het woedende dier zich ook op zijn tweejarig dochter tje Edith kon werpen toen een wielrij- der werd aangevallen. Toeschietende voorbijgangers die luid roepend de wiel rijder wilden ontzetten, maakten ook kennis met de sterke snavel en de krach Uge vleugels van het boze beest. Nadat Franks en Saskia's wonden met jodium waren behandeld en zij van de schrik waren bekomen, zochten zij in een vo- gelboek welk dier hen belaagd zou kun nen hebben. Een zwarte vogel met een vlucht van ongeveer 75 cm hebben zij daarin echter niet kunnen vinden. Op 17 april a.s. hoopt het echtpaar P. van Strien-v. d. Put te IJmuiden (Warmenhovenstraat 83) hun 50-jarige echtvereniging te herdenken. De heer en mevr. van Strien zijn bei den afkomstig uit Middelharnis; dhr. van Strien voer reeds als jongeman op de Middelharnisse sloepen. De familie V. d. Put fmpt een dochter waarvan visser van Strien connecties aanknoop te) woonde in die tijd aan de Sasdijk. De visserij vanuit Middelharnis be gon in het begin van deze eeuw wat terug te lopen, waarom de heer van Strien in 190& (nadat hij gehuwd was) naar IJmuiden vertrok en vandaar met een z.g. „hopper" naar zee trok. Later is hij aan de wal in de vis gaan werken en z.g. „kaairidder" geworden. De jubilerende echtelieden zijn beide nog prima gezond. Zij hebben zes kin deren, waarvan vier gehuwd en 4 kleinkinderen. Drie van de gehuwde kinderen zijn de wijde wereld ingetrok ken; een zoon woont in Willemstad (N.A.) en een andere zoon en dochter wonen in Engeland. Flakkee heeft bij de familie van Strien-v. d. Put nog altijd grote aan trekkingskracht. „De liefde tot zijn land is ieder aangeboren" zei Vondel reeds en dat geldt ook voor de streek waar men vandaan geboortig is. Een van de dochters vertelde ons, wanneer „Eilan- den-nieuws" op tafel komt wat ze al tientallen jaren lezen wordt de krant gespeld! Zo leeft men nog mee, met alles wat er op ons eiland plaats vindt. Wanneer de gouden bruiloft achter de rug is waar het hun zeker niet aan belangstelling zal ontbreken zullen zij er weer een reisje heen ma ken. Een grote vreugde voor de ouders is dat hun kinderen die in het buitenland wonen, het gouden jubileum komen mee vieren. Hun zoon H. van Strien met zijn echtgenote is juist met verlof uit Curagau aanwezig. Bij voorbaat bieden wij als redaktie de familie van Strien-v. d. Put onze hartelijke gelukwensen. De veerboot „Grevelingen", die nor maliter vaart in de veerdienst Hellevoet sluis-Middelharnis, maar die kort gele den na' het aflopen van een werf te Dordrecht is gezonken, is naar wij ver nemen vorige week gelicht, waarbij zou zijn_ komen_ vast te staan, dat de oor zaak van het zinken inderdaad gelegen was in het blijven openstaan van de zgn. bluskraan, onder in het schip, ietf dat helaas onopgemerkt is gebleven. Er moet nu hard gewerkt worden om het schip, dat vrij lang onder water heeft gezeten, schoon te maken en in zodanige staat te brengen, dat het weer in de veerdienst kan worden opgenomen Hiermede zouden ongeveer zes weken gemoeid zijn, zodat Flakkee weer nieuw geduld zal moeten opbrengen, in af wachting van althans die capaciteit van de veerdienst, die men de laatste tijd kende, alhoewel die helaas lang niet groot genoeg is om in de behoefte aan overzetgelegenheid van auto's te voor dien. Op het ogenblik staan slechts drie veerboten ter beschikking voor deze dienst, de half-autoboot „Stad Zierik- zee" en de passagiersschepen „Minister van der Sleijden" en „Schelde", die bei den slechts een zevental autos' kunnen meenemen. Begrijpelijk dus, dat Flak kee met spanning de terugkeer van de grote autoboot „Haringvliet" tegemoet ^;iet, die na de eerste mislukking thans te Amsterdam verbouwd wordt. Als men in de verwachtingen niet bedrogen wordt kan men de „Haringvliet" in juni terug hebben. Veertig jaar lang bij èèn werkgever in dienstbetrekking is niet een gebeurte nis van alle dag. Dit heugelijke feit mocht dinsdag j.l. de heer M. Korteweg te Sommelsdijk herdenken, die vier decennia op de boerderij van de heer J. A. Struijk onder Sommelsdijk werkzaam is geweest. Zijn patroon heeft dat niet zonder meer laten voorbijgaan^ maar de jubilaris, zijn echtgenote en familie een feestavond gegeven in de Finse barak te Sommelsdijk. Mede uitgenodigd was het gehele personeel van de hofstt de in Oud Kraayer met hun echtgenoten en met de heer en mevr. Struijk waren ook al hun kinderen aanwezig. Bur gemeester Hordijk, de beide wethouders Dijkers en Ie Comte en gemeentesec retaris Knape toonden ook hun belangstelling, terwijl de: heer J. A. v. Nieu- wenhuijzen te Ooltgensplaat als voorzitter van de afd. G. O. en als hoofdbe- stiiurslid van de Holl. Mij van Landbowj} vertegenwoordigd was. Burgemeester Hordijk reikte de jubilaris een koninklijke onderscheiding uit en.van de H.M. v.h. moest hij een diploma voor iO-jarig trouwe dienst in ontvangst nemen. Nadat de heer Struijk de jubilaris, zijn familie en de verdere aanwezigen wel kom had geheten, wees hij er op dat in zijn jeugd een 40-jarig jubileum vaker voor kwam dan tegenwoordig. Men schonk er toen minder aandacht aan. De heer Korteweg was bij hem in dienst gekomen met de bedoeling om in de zaaitijd te helpen. Al dra is hij in vaste dienst gekomen wat nu 40 jaar is ge worden. Spr. schetste de zeer goede omgang die al die tijd tussen hen be staan heeft; een goede verhouding die zich niet alleen bepaalde tot het bedrijf maar ook in een meeleven met het wel en wee in eikaars gezinnen. Hij noemde de jubilaris een harde werker, die het bedrijf door en door kent en die er ook niet tegen op zag om des zondags, het vee te verzorgen. In die 40 jaar is veel gepasseerd wat spr. niet alles wilde op- lalen. Hij hoopte dat hij met dezelfde ijver op de boerderij, werkzaam zou mo- "•"n büivpn tot aan zijn pensioengerech tigde leeftijd. Terugblikkend op de afgelegde weg, kunt U bij alle zorg en moei ie die er ook is geweest toch spreken van ruime zegen' aldus spreker. Hij besloot met de wens dat de zegen des Heeren hem en zijn gezin op zijn verdere levensweg zou vergezellen. Als blijk van grote waar dering overhandigde hij de jubilaris een envelop met geldelijke inhoud. Koninklijke onderscheiding Burgemeester Hordijk hield een toe- 'Praak, waarin hij liet uitkomen dat een 40-jarig jubileum bij één patroon spora disch voorkomt. Het getuigt van weder zijdse verbondenheid. Wel liggen de verhoudingen in de landbouw anders dan vroeger; toen was er meer vee en had de boerderij iets patriarchaals. Van de hofstede ging er toen voor de werk nemers iets beschermends uit. Tegen woordig is alles gemechaniseerd; in de dynamiek van de tijd gaat het veel ge jaagder toe. De burgemeester verheugde zich een bijzondere opdracht te hebben van H.M. de Koningin om hem de eremedaille in brons in de orde van Oranje Nassau te kunnen aanbieden. Hij spelde hem het ereteken op de borst en complimen teerde hem met deze mooie onderschei ding met de wens dat hij deze lang en in gezondheid zou mogen dragen. In zijn gelukwens betrok hij ook zijn echtge note en kinderen, niet het minst de heer en mevr. Struijk voor wie dit ook een grote eer is. De heer Korteweg dankte de burge meester ahrtelijk dat hij hem voor dit ereteken had voorgedragen en vroeg 'ijn dank ook over te brengen aan HM. de Koningin. Mevr. Korteweg bracht in dichterlijke vorm dank aan de familie Struijk voor al de zorg aan hen besteedt, vooral ook voor het meeleven in hun gezin, zowel bij vreugde als bij droeve gebeurtenis sen. Zij dankte namens haar echtgenoot de familie Struijk voor deze mooie avond hen bereid, en voor de geschen ken hen aangeboden. Diplomo De heer J. A. van Nieuwenhuizen te Ooltgensplaat sprak namens de af deling en het hoofdbestuur van de Holl. Mij van Landbouw. Zelf landbouwer zijnde wist hij wat goed personeel waard was in zo'n 40-jarige diensttijd weet men het goede van elkaar te waarderen en tegenvallers te nemen. In zo lange tijd leert men het bedrijf door en door kennen, ook de werkmethoden en hoe de baas het wil hebben. Door goede sa menwerking worden ook minder fouten gemaakt. De H.M.V.L. weet zo'n lang dienstver band ook te waarderen met hartelij ke gelukwensen overhandigde spreker de jubilaris namens de afdeling en het hoofdbestuur een fraai ingelijst diploma voor 40-jarige trouwe dienst. Meerdere geschenken Namens het personeel schonk de heer L. van Putten met een welgemeende toespraak een geschenk aan zijn collega en mevr. van Putten reikte aan de echt genote van de jubilaris eveneens een cadeau over. Van de gehuwde kinderen van dhr. Struijk ontvingen zij een grote fruitmand en Hans Struijk overhandig de namens zijn zuster een fraaie plant. Hij hield er een toespraak bij, waarin hij de heer Korteweg dank bracht voor de opleiding die hij van hem had ge noten. Een zwager van de heer Struijk, de heer W. Ganzeman van Oosterland overhandigde een kistje sigaren. De avond werd verder doorgebracht onder het genot van vele verversingen, waarbij een kleinzoon van de familie Korteweg leutige liedjes zong, zichzelf begeleidend op een mandoline. Er wer den onder elkaar vele herinneringen op gehaald en het ging er zeer gezellig toe. De familie Korteweg, alsook de fami lie Struijk mag op een goed geslaagde jubileum-avond terugzien. Van zaterdag 12 april v.m. 12 uur t.m. maandag 14 april v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Afwezig de artsen Dogterom, Bakker en V. d. Peppel. Voor spoedgevallen Wie- ringa, arts, tel. 2090, Middelharnis. Dirksland-Herkingen-Melissant: Afwezig de artsen Boot en Elvé. Voor spoedgevallen Huisman, arts, tel. 01877- 412, Melissant. Oost-Flakkee: Afwezig de artsen Buth, Kramers en Bouman. Voor spoedgevallen de Man, arts, tel. 01875301, Nieuwe Tonge en Voogd, arts, tel. 01874—259, Oude Tonge. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Afwezig Wagner. Dienst heeft Terlouw, telef. 2357, Middelharnis. Naar het Landbouwschap bekend maakt is in een bespreking tussen ver tegenwoordigers van het gezamenlijk belanghebbende bedrijfsleven (teelt, vlashandel, vlasserij, linthandel), nog eens een uitvoerige beschouwing gewijd aan de toestand op de vlasmarkt. In ver band met de Russische concurrentie, de Franse subsidiepolitiek en moeilijk heden in de textielindustrie meende men niet te kunnen verwachten dat de markt positie in de naaste toekomst belangrijk zou kunnen verbeteren. Bij de uitzaai van vlas dienen de Nederlandse telers zich derhalve bewust te zijn van de aan de prijsvorming van vlas verbonden risico's, aldus het Laridboiivvschap.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1958 | | pagina 1