Concierge B. Driesse mei pensioen Inlevering kandidaailijsien genneenieraadsverkiezing r Tussen de verkiezingen Oude man te Som- melsdijk kwam door gasverstikking om het leven Plaatselijk Nieuws Na ruim 35 jaar trouwe dienst een flinke winkeljuffrouw Fa. C. V. Wezel Zn. Diamanten bruiloft Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Betaling abonnement per giro Centrale Telling Middelharnis Jubilarissen bij de brand weer te Dirksland O.L. SCHOOL - MIDDELHARNIS Gevraagd: Dinsdag 1 april 1958 No. 2685 PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDKTHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 e Statenverkiezingen behoren weer het verleden, terwijl de gemeente- dsverkiezingen weer voor de deur 'et resultaat van de eerste weten terwijl dat van de tweede nog af- acht dient te worden, "oewel de tijd te kort is om thans a maatregelen te nemen, lijkt het s toch met het oog op de toekomst ttig uit de cijfers en feiten enige clusies te trekken en suggesties te n. n Nederland hebben nu eenmaal n politieke aardverschuivingen ats, daarom zijn de kleinste ver- ille'n zelfs van grote waarde. Dit- al waren er zelfs vrij grote afwij- gen. et eerste wat opvalt is dit, dat de otste politieke partij, n.l. de P.v.d.A. niet meer is. Vele duizenden stem- n gingen verloren. Dat betekent, dat doorbraak" tot staan is gekomen, t'gat in de dijk is niet groter gewor- Integendeel! Wanneer de pasge- den verkiezingen voor de Tweede mer hadden gegolden, was deze par van 50 tot 44 zetels gedaald. Dit be- -ent, dat het Nederlandse volk op punt gekomen is, waarop zij zich t realiseren, dat hun heil niet in socialisme gehgen is. De welvaarta- itiek heeft immers volkomen ge ld. De spanning tussen lonen en 'zen is groter geworden. De schat- t is leeg. De werkloosheid wekt tot te bezorgdheid. De middenstand t gebukt onder ondraaglijke lasten, ote percentages van het inkomen an heen aan belastingen en sociale ten. En nu is men blijkbaar uit de one droom gewekt, dat men alles vadertje Drees of vadertje sta.it eau kreeg en tot de werkelijkheid racht, dat men alles zelf dubbel en ars betalen moet. e geleide economie is voor velen dwangbuis geworden. En nu zien dit: De middenstand is bezig te ■dwijnen uit de P.v.d.A. en gaat haar il zoeken bij de V.V.D. Waarschijn- ook tal van ambtenaren. ervolgens, de Katholieken zijn vrij- I verdwenen uit de P.v.d.A. Tenslot- Uit de Protestants Christelijke hoek er geen stemmen meer verloren ge- n aan de P.v.d.A., maar er zijn aan- zingen dat degenen, die van Her- rmde huizen in dit kamp zijn tereciit omen, zich gaan afvragen, of ze wel juiste keuze hebben gedaan, e Prot. Christelijke Partijen zijn aal dan ook nagenoeg zichzelf ge ven, terwijl in vergelijking met 1956 fs enig herstel optrad. We moeten chter genoeg zijn, om in deze rich- g geen wonderen te verwachten. Hot et immers helaas gezegd dat de dsdienstige struktuur van ons vader- d niet in negatieve zin ontwikkeld eft, de laatste tientallen jaren. Wie t meer voor de kerk voelt, voelt ze- niet voor een Christelijke Politiek, chts wanneer er een geestelijke ont- king van ons volk zou komen, kun- wij op het politieke vlak weer goe- verwachtingen hebben, och is het een wolkje als eens mans d, dat de ontkerstening van onze tie op het politieke vlak zich niet rder heeft afgetekend. it de lichte daling van de A.R. en lichte stijging van de C.H. zou men kunnen leiden, dat de eerste meer meer de exponent wordt van de ref. kerken, de laatste van de Ned. rv. kerk. Een gedeelte uit deze laat- groep blijft, met een gedeelte der Geref. broeders, de A.R.P. trouw, vijl een ander gedeelte zich hechter de S.G.P. gaat voegen, eze laatste partij, die sinds jaren hzelf blijft, vindt haar aanhangers ook steeds in de rechtervleugel der ef. Bond een gedeelte der Chr. Ger. ken en in de Geref. Gemeenten en d Gereformeerde Gemeenten. Merk- ardig is het, dat in deze moderne de opengevallen plaatsen der oude- steeds weer blijken aangevuld te rden uit de gelederen der jongeren, 'oewel klein, blijkt een gedeelte van volk nog steeds te blijven voelen r een radicaal Calvinistische levens- ding op het Staatkundig terrein. We imen ons verheugen, dat ook deze m in de vergaderzaal van Rijk, Pro- cie en gemeente bewaard blijft. oewel de Communisten ook ditmaal er stemmen en zetels moesten inboe- Wijft het toch altijd nog bedenke- i dat er 2 X zoveel Communisten. Staatkundig Gereformeerden onder ^volk blijken te huizen, e zijn zelfs bang, dat, bij een ver- e conjunctuurdaling deze groep wel s versterking kon krijgen uit de ge- eren van de linkervleugel der P.v.d. oals gezegd,, de Katholieken hebben ae tijdelijke ontsporing van Welter nun kiezers weer stevig in de hand zijn daarmede op hun oude positie ^g^rootste politieke partij terugge- /l eendracht macht maakt, blijkt u« t leit, dat een berekening ons epri "xT^*' "^^^s verkiezingen "=«06 Kamer verkiezingen geweest iHoI r®," daarbij alle- Protestants ^„^iflyke Partijen met één lijst uit- jH resultaat was geweest, t\ ^®*e^^ in <^e Kamer wa- geKomen en er dus ten minste 2 uen gewonnen. Dit had dan gegaan ^osti van de K.V.P. en de commu- et zou ons nog altijd verheugen. Volgens de laatste wijziging der Kieswet heeft de kandidaatstelling voor de Gemeenteraadsverkiezingen plaats op de derde dinsdag in april, dus op 15 april 1958. Alsdan moet tussen 9 uur voormid dag en 5 uur namiddag ter gemeente secretarie worden ingeleverd: 1. een lijst met kandidaten, onderte kend door minstens 25 kiezers. Aan te raden is om er meer te nemen, liefst van kiezers boven 23 jaar. Telt een kieskring 1200 of min-ier kiezers, dan kan met ondertekening van een 50ste gedeelte van deze kiezers worden volstaan. De inlevering moet door één der on dertekenaars geschieden. Het beste js: de eerste ondertekenaar. 2. een aantal bewilligingsverklarin- gen, gelijk aan het aantal kandidaten, ledere kandidaat moet dus een bewil- ligingsverklaring ondertekenen. 3 een machtiging van het bestuur der kiesvereniging aan hem, die inlevert. om de naam der partij, op de kandida tenlijst te mogen vermelden. In plaats van de naam voluit mag men ook initi alen bezigen, b.v. A.R., C.H. of S.G.P. De naam voluit is echter duidelijker. Deze machtiging moet ondertekend worden door de voorzitter en de secre taris der kiesvereniging.. Op deze machtiging moeten ook de namen der kandidaten worden inge-; vuld. Men wachte met één en ander niet tot de laatste dag. Ook zorge men er voor, dat de persoon, die de handteke ningen verzamelt en de stukken op 15 april indient, dit laatste des morgens zo vroeg mogelijk doet. Mocht er iets aan haperen, dan heeft men nog tijd om dit te herstellen. Nog beter is om vóór 15 april de stukken even op de gemeentesecretarie te laten controleren. De indiening moet beslist persoonlijKf. op 15 april plaats hebben. ;f Op zeer tragische wijze is de 87 jari ge oude heer Job Buskop, wonende achter de kaai te Sommelsdijk, door gasverstikking om het leven gekomen. De oude heer Buskop woonde geheel alleen en had nogal eens de gewoonte 's nachts of 's morgens heel vroeg uit bed te komen, de gaslamp aan te ste ken en dan een bakje te zetten. Waarschijnlijk heeft hij dit in de nacht van zaterdag op zondag weer willen doen, waarbij hij met de lucifers het gaskousje heeft stuk gemaakt, zo dat het gas niet wilde branden. Er la gen tenminste een aantal lucifers on der de gaslamp. Verondersteld wordt dat hij toen de lamp niet aanging vergat de gaskraan dicht te trekken met het droeve gevolg dat hij door het uitstromende gas bewusteloos werd. Althans zo vonden zijn gehuwde zoons hun oude vader zondagmorgen, toen zij als naar gewoonte zo tussen tien en elf bij hem kwamen koffie drinken. Ijlings werd dokter Bakker ontboden die met een zuurstofapparaat de le vensgeesten weer probeerde op te wek ken. Men heeft hem een uur later naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd, waar de zuurstoftoepassing ook niet mocht baten. Van zondag op maandag nacht om 12 uur is hij overleden. Een tragische bijzonderheid is wel, dat op 5 maart zijn bij hem inwonende 53 jarige zoon Marinus Adrianus (va rensgezel) te Limburg is verdronken. De laatste tijd zijn in onze omgeving meerdere gevallen van gasverstikking bij oude mensen voorgekomen. Dit tra gische einde van de oude Buskop heeft grote deernis bij de dorpsgenoten op gewekt. Het tweede kwartaal 1958 is aan gebroken en daarmee de betaling der abonnementsgelden. Onze postabohné's die gewoon zijn per post-kwitantie te betalen, verzoe ken wij 1.90 op onze giro 167930 te stoiïen, waarmee de hoge in cassokosten bij de post, worden misgegaan. Op 14 april gaan de kwitanties de deur uit, wie vóór die tijd voor een giro-overschrij ving zorgt spaart zich geld. Administratie Eilanden-nieuws Uienveiling van dinsdag 1 april 1958 Grove 14.—, middel 18.—. Aanvoer 20000 kg. .wanneer dit een volgende maal bij de Kamerverkiezingen mogelijk zou blij ken. Dat kan immers gemakkelijk, zon der dat iemand van zijn eigen principe afstand behoeft te doen. Plaatselijk ziet men dit dan ook ge lukkig t.a.v. de gemeenteraadsverkie zingen meer en meer gebeuren. We hebben de moeite genomen, aan de hand van deze verkiezingen de resul taten van zulk gezamenlijk optreden in de gemeente van ons eiland te bereke nen en dan blijkt het, dat dit in de meeste gevallen inderdaad resultaat zou hebben afgeworpen voor de Prot. CI;r. Groepering. In een volgend artikel komen we daarop terug. D. K. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Collecte ten bate van de Vereniging tot f steun aan de rheumabestrijding In de week van 31 maart tot 6 april zal zoals ieder jaar, een collecte wor- den gehouden ten bate van de Vereni-? ging tot steun aan de rheumabestrij- ding. Vele dames hebben zich als col- lectante beschikbaar gesteld. Wij hopen dat, niettegenstaande de pas gehouden Simavi collecte, ook aan deze collecte naar vermogen gegeven zal worden op dat wij voor deze vereniging evenals in vorige jaren een goed resultaat kunnen boeken. MIDDELHARNIS Burg. stand over de maand febr. '58. Geboren: Maartje Elizabeth, dochter van C. J. Campfens en M. Visser; Arnol- dus zoon van F. van Wezel en P. Hol- leman; Jobje, dochter van M. van Dijk en B. G. D. Verrijp. Overleden: Willemtje Grootenboer, wed. van H. Mulder, oud 87 jaar; He lena Cornelia Nipius, we6. van A. W. van Gent, oud 84 jaar; Adriana Maatje van Eek, echtg. van L. F. van der Sluys oud 43 jaar; Mattheus Smit, echtg. van H. van der Sluijs, oud 59 jaar. Huwelijksaangiften: A. de Joode en L. A. Hakkenbrak; A. C. Joppe en L. Kor teweg. Gehuwd: G.'L. Martin en M, Mourik. A. de Joode en L. A. Hakkenbrak. Gevestigd: A. A. Schipper van Alk maar; A. Krijgsman en gezin van Som melsdijk; C. van der Sluijs van Som melsdijk; J. van Kampen en gezin van Wageningen; M. C. Tanis en gezin van Urk; M. van Gemerden-Plaisier van Urk; J. Zijlstra van Oosterland; H. M. de Boer van Herkingen; A. van der Waal-de Boer en dr. van Vlaardingen; T. Zeillemaker van Amsterdam; C. en S. Eland van Rotterdam; C. Leijdens en echtg. van den Bommel; T. Lebedev-Iva nov en zoon, van Capua (Ita); L. Kor teweg van de Bilt; C. J. Bolier-Wage- maker en dochter van Schiedam; H. J. Robberse van Rotterdam; R. A. Groe- neveld en gezin van Goudswaard; A. van Dis van Dirksland. Vertrokken: J. J. A. van Lint en ge zin naar Sommelsdijk; C. A. J. Jansen; en gezin naar 's Gravenhage; M. E. Bak ker naar Utrecht; T. C. Nipius naar Hoogeveen; M. Witte naar Rotterdam; C B. van der Veer naar Hingene (Be); K. A. Stuivenberg naar Capelle a.d. IJs- sel; A. van Voskuilen naar Gorinchem; A. H. de Haas van Dorsser en zoon naar Oude Tonge; M. Martin-Mourik naar Rijswijk Z.H.; L. A. de Joode-Hakken- brak naar Rockanje. DIRKSLAND Het brandweercorps hield dezer dagen haar jaarvergadering in café Blok. De commandant dhr. de Lignie sprak alle aanwezigen hartelijk toe, inzonderheid de Burgemeester en Weth. Zoeteman, (weth. van 't Geloof en secr. Goemaat waren verhinderd) en de verdere ge nodigden. Deze avond stond niet enkel in het teken van een periodieke jaarvergade ring, doch een vijftal manschappen mochten gedenken dat zij 12% jaar aan de brandweer te Dirksland waren ver bonden. Ook deze mannen werden door de commandant in welgekozen woorden toegesproken. De Burgemeester felici teerde het corps en deze mannen met dit heuglijk feit en spelde deze heren de medaille op de borst, te weten C. van Dale; H. J. Spaan; C. Zoon; P. C. Kalle; KI. Vroegindeweijresp. brandmeesters en brandwachten Ie klasse. Ook hun vrouwen kregen een compliment, daar zij steeds met volle overgave hun man nen elke week een avond afstaan voor dit werk. Na de pauze waarin zoals ge bruikelijk verversingen werd geser veerd, werd door het corps aan de ju bilerende manschappen een sigaretten- aansteker aangeboden met de inscriptie „Brandweer Dirksland 1958", die van zelf gaarne werd'aanvaard. Ook werd nog een oorkonde gegeven. Na een ge zellig samenzijn werd dêze^avnnd geslo ten. DIRKSLAND Boekenruilen. Het boekenruilen uit de bibliotheek van de J.V. der Geref. Gemeente zal zaterdagmiddag plaats hebben van 2 uur tot half 3 nam. Stelling ingestort. Tijdens de werk zaamheden bij de woningbouw aan de Bosdreef is bij het naar boventakelen van een bak cement een gedeelte van de stelling naar beneden gestort. Twee werklieden waren boven op de stelling waar het ongeluk gebeurde. Een wist zich vast te klampen aan een stelling- paal waar hij bleef hangen, de andere viel omlaag en werd bloedend aan het hoofd verwond. Dr, Boot verleende eer ste hulp, waarna de man naar zijn wo ning kon worden vervoerd. Familiebezoek uit Canada. In goede welstand is uit Canada aangekomen mej. W. Bijdevate-Goedegebuur voor familiebezoek aan haar moeder. Zij is zeven jaar geleden geeemigreerd naar Canada met haar man en kinderen en zal nu enige maanden in Dirksland ver toeven, wat voor haar oude moeder wel een reden van blijdschap zal zijn. HERKINGEN Verbeterd bericht. Goede Vrijdag a.s. hoopt voor de Herv. Kerk des sav. half zeven voor te gaan ds. A. Boertje en in de Ger. Gem. zal om kwart over zeven leesdienst worden gehouden. Schoolavond. Heden dinsdagavond van 7 tot 9 uur is er voor ouders en be langstellenden gelegenheid in de Chr. School op Ger. Grondslag het werk der leerlingen te bezichtigen. Opbrengst collecte. De extra collecte in de Ger. Gem. voor de Chr. Cchool heeft opgebracht de som van 66.77. Diepvries voor iedereen. Woensdag avond a.s. om zeven uur zal er in het gemeentelokaal vergadering worden ge houden tot het oprichten van een ver eniging tot instandhouding van een diep vriesinstallatie. Reeds na de lezing van dhr. v. d. Stoep uit Rhoon, hebben zich 27 personen opgegeven. Velen verkeren in de mening dat dit enkel voor land bouwers is bestemd, doch landarbeiders en middenstanders kunnen zich melden, daai voor elk gezin en voornamelijk grote gezinnen deze diepvriesinstallatie van grote betekenis is, en op Flakkee en elders zeer voldoet. De slacht en groenten kan men jaren opbergen. Komt allen naar tleze bijeenkomst opdat het doel verwezenlijkt kan worden. MELISSANT -^ Zang. De Chr. Gem. Zangvereenr- „Laus Deo" hoopt donderdagavond a.s. een zanguitvoering te geven in de Geref. Kerk in samenwerking met het kinder koor 0.1.V. C. V. d. Heuvel. Deuren open 7 uur. Aanvang half 8. OUDDORP Ophalen huisvuil. In verband met de komende feestdagen zal huisvuil wor den opgehaald op donderdag 3 april (grote route) en dinsdag 8 april a.s. (kleine route). Predikbeurt. Goede vrijdag hoopt des sav. 7 uur voor de Ger. Kerk voor te gaan ds. Zeilstra van Monster. Voor de overige predikbeurten zie men de binnenzijde van dit blad. Doopaangifte. Ouders die in de Herv. Kerk hun kinderen a.s. zondagmorgen wensen te laten dopen kunnen daar a.s. donderdagavond om 7 uur aangifte van doen in de kerkekamer. Op 2, 3 en 5 april zullen de winkels sav. geopend zijn tot 9 uur. Voortaan zullen de winkels zaterdagsavonds tot 7 uur geopend zijn. Huisvuil ophalen. In verband met de komende feestdagen zal huisvuil wor den opgehaald op donderdag 3 april (grote route) en dinsdag 8 april a.s. (kleine route). NIEUWE TONGE Opbrengst bidstond collecte. De bid stond collecte in de Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Tonge heeft opgebracht de som van 979.15, hierbij is een gift ver meld van 100.—. - Kerkvoogd. Door het college van no tabelen is tot kerkvoogd herbenoemd de heer A. Cassee, terwijl door stemgerech tigde lidmaten tot notabelen zijn herbe noemd de heren C. J. v. d. Mast, W. Kie vit J.Cz. en L. Waling. Allen hebben de ze benoemingen aanvaard. STAD AAN 'T HARINGVLIET Goede Vrijdag. Voor de Ger. Kerk zal a.s. vrijdagavond 7.30 uur voorgaan ds A. Trapman. Vacantiebons. Bij de penningmeester van ae N.C.L.B. dhr. A. Westdijk is woensdagavond van 7.30 tot 8.30 uur ge lagenheid tot het inwisselen van vakan tiebons. DEN BOMMEL Goede Vrijdag. Vrijdag a.s. hoopt voor de Ger. Kerk des sav. 7 uur voor te gaan ds. Schout. OOLTGENSPLAAT Goede Vrijdag. A.s. vrijdag hoopt des sav. 6.30 uur voor de Ger. Kerk al hier voor te gaan kand. S. de Lange van Rotterdam. Wachtplaats bij bushalte. Bij de bus halte van de R T.M. aan het Weespad is vorige week een nieuwe abri geplaats als wachtgelegenheid voor de passagiers Hiermede is in een grote behoefte voor zien, daar de mensen voorheen beschut ting moesten zoeken achter huizen en schuren. Van deze bushalte wordt te vens het meest gebruik gemaakt. Secrc'larie Goede Vrijdag gesloten. De gemeente-secretarie zal Goede Vrij dag de gehele dag zijn gesloten. Voor dringende burgerlijke stand aangelegen heden kan men zich die dag des voor- middags van 9 tot 10 uur vervoegen bij de heer P. Bom Boomgaardpad 21. Beschier Driessewie kent hem in Middelharnis niet? gaat met pen sioen. Ruim 35 jaar lang is hij concierge geweest bij de openbare scholen aan het Zandpad te Middelharnis, aan de jongens en meisjesschool en later aan de openbare Ulo. Vóór het aangaan van de scholen en ook bij het uitgaan kon men hem schilderen onder aan het Zandpad om bij het drukke verkeer een oogje in het zeil te houden, dat de kinderen niet roekeloos de weg over staken. Een geslacht, dat nu al grote kinderen heeft, heeft hij zien opgroeien en bij klein en groot, ook bij het onderwijzend personeel, was hij steeds zeer gezien. Daarom meende men hem zo maar zonder meer niet te moeten laten gaan, maar met enige feestelijkheid, met hartelijke toespraken en vele cadeaux, hem zijn werk uit- en zijn pensioen in te luiden. Burgemeester Hordijk, wethouder de Jong en de gemeentesecretaris ontving vrijdagmiddag de heer en mevrouw Driesse met hun vele kinderen en kleinkinderen in de raadzaal om af scheid te nemen, waartoe ook het per soneel van de openb. lagero scholen, het hoofd van de Openb. Ulo en een deel van de oudercommissie tegenwoor dig waren. (Weth. van Eek was we gens sterfgeval verhinderd). Burgemeester Hordijk noemde af scheid nemen terecht een vervelende zaak, vooral als men zijn taak met zo veel ambitie heeft vervuld. En dat heeft de heer Driesse al die jaren in derdaad gedaan. Die oude school bracht wat het schoonhouden betreft veel werk: houten vloeren met grote naden; grote kachels en zware kolenkitten! Maar het werk werd steeds tot grote tevredenheid vervuld en daarbij wer den vaak hand- en spandiensten voor het onderwijzend personeel verricht. Op 1 juni 1922 werd hij door de raad benoemd tot „schoolschoonhouder" en in de raadsvergadering van 23 dec. 1957 werd tegen 1 april 1958 eerv,ol ontslag verleend, wegens het bereiken van de 65 jarige leeftijd. Oorspronkelijii was de heer Driesse schoonhouder van de scho len het Zandpad, n.l. aan de meisjes school, hoofd de heer J. C. van Loo en aan de jongensschool (wijlen) hoofd de heer S. J. Menheer. Later is dit een combinatie geworden van een jongens- en meisjesschool en een openb. ulo en in mei 1930 een ulo- school aan de Juliana v. Stolberglaan, waar de heer Driesse eveneens concier- ge-schoolschoonhouder werd. De burgemeester bracht de scheiden de ambtenaar namens het gemeente bestuur alle lof voor zijn gedane ar beid en overhandigde hem een envelop met inhoud en mevrouw Driesse een fraai bouquet tulpen. '>i Wegens huwelijk dar tegenwoordige Middelharnis, Zandpad 10-14 Telefoon 2596 BRUINISSE Zitting rechtbank. Op 5 mei zal de Haagsche Rechtbank zitting houden te Bruinisse om nadere verhoren te hou den, in de zaak van de twaalf mossel kwekers contra de Staat, betreffende de toegebrachte baggerschade op de mos selpercelen bij het Dijkherstel op Goeree Overflakkee. Gemeenteroad. De gemeenteraad van Bruinisse zal zaterdagmorgen 5 april in openbare vergadering bijeenkomen. Op de agenda staan diverse onderwer pen als een wijziging in de Gemeen schappelijke regeling Reinigingsdienst Duiveland, een regeling van de kasposi- tie van de gemeente, de gemeentelijke herindeling op Duiveland de verkoop I van bestedingsplichtwoningen en een Begrotingswijziging 1958. Het moment waarop burgemeester Hordijk aan concierge Driesse de envelop met inhoud met hartelijke handdruk over reikt. Links mevr. Driesse. Vele cadeaux Het hoofd der school de heer Taaie noemde de scheidende heer Driesse „een ouwe getrouwe" en rekende hem zoveel als onder het personeel. Hij schetste hoe hij onder de kinderen zeer was gezien; ze trachtten soms bij hem te bereiken wat bij het personeel niet ging. Hij werd door de kinderen ook nooit geplaagd, waaruit spr. conclu deerde dat hij bijzonder goed voor de kinderen was. De heer Taaie dankte hem namens het personeel voor alles wat hij voor de school gedaan en de hulp die hij hen al die jaren geschon ken had. Namens het personeel, (waar in ook begrepen de heer van Loo) over handigde hij een elektrisch scheerap- paraat. Een groep kinderen bood in versvorm (zeer leuk) een moderne kroonlamp aan (geleverd door fa. Kieviet Zandpad) en nog een jongere groep een kistje siga ren. De heer P. G. van Ooyen, hoofd van de Openb. ulo bood met enige toepas selijke woorden een sigaren-aansteker en sigaren aan en een leerlinge van de ulo, Gijsje Albrechts te Dirksland over handigde namens de leerlingen een en velop met inhoud. Dankwoord De heer Driesse was zeer geroerd over zoveel bewijzen van hartelijkheid nu hij de school ging verlaten. Drie jaar had hij met de heer Taaie en 33 jaar lang met de heer van Loo samen gewerkt. Hij releveerde ook de samen werking metwijlen de heer Menheer en de korte tijd dat hij aan de nieuwe ulo onder de heer van Ooyen had gewerkt. Hartelijk dank bracht hij aan allen die hem hadden toegesproken, eveneens voor de fraaie geschenken, die hij zeer waardeerde. Hij besloot met de wens, dat het de scholen en het onderwijzen! personeel goed zal gaan. Onder het genot van verversingen bleef men daarna nog enige tijd bijeen, waarbij oude schoolherinneringen wer den opgehaald. 'n Zestig jarig Huwelijks-feest, In 't land van peen en ui, Dat wordt op deze dag gevierd. Door 't Echtpaar Noordyk-Sluy: Als Bruidegom vertellen gaat. Dan is 't een lang verhaal. O, bittere goeie-ouwe-tijd! We weten 't allemaal: De dagen lang, de lonen laag, Maar toch, men was tevree. Vrouw Noordijk ging uit bakeren. En hielp een handje mee. Wat is er veel veranderd sinds Het Echtpaar Noordijk trouwt. Toen armoe, nu meer weelde, maar Ook heel veel klatergoud! Vluchtheuvel no. 1 heeft thans Een dag van blij gedenken. Vanwege 't goede, dat ook God, 'n Mensenpaar wou schenken. Gij krasse oudjes, moog" deez dag. Lang 'n gedenkdag wezen Dat vader Lieven, menig jaar. Nog zonder bril mag lezen. X.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1958 | | pagina 1