Twee branden te Middelhamis in één etmaal Echtpaar L Noordijk-Sluy zesiig jaar gehuwd e uitslag van e verkiezingen op Flakkee Uitslag verkiezing in het gehele land Zendingsdag Geref. Gemeenten te Utrecht Garage aan Kerkepad brandde geheel uit Grote landbouwschuur aan Donkerepad ging in vlammen op J De heer J. v. d. Valk Pz. gaat met pensioen Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ^ffi|!^g handen iHAMEA-GELEilüüMiB MEDITATIE Jezus voor het Sanhedrin Vader hard werken en moeder ging er bij. uit bakeren ^iu? oo^artó bezoekt bij KEUVELAAR uw BRiL gekocht TLnr/TjP/^c Tere huid? Vrijdag 28 maart 1958 No. 2684 RINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS edactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 a a uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. e uitslag van de verkiezingen voor Prov Staten op ons eiland Goeree Overflakkee vindt de lezer voor r dorp gespecificeerd aan de bin- Üde van het tweede blad. m een goed overzicht te verkrijgen de uitslag op ons altijd nog geiso- de eiland, geven wij hieronder de rs van het totaal aantal stemmen Flakkee in procenten. otaie aantal stemmen op Flakkee 1954 1956 1958 '.v.d.A. 4392 5277 4725. CV.P. 1018 1104 1064 ^R. 4029 4033 3924 :.H.u. 1162 1293 1391 /■.V.D. 1478 1589 1701 :.p.N. 81 62 70 B.G.P. 4722 4448 4672 3.P.V. 27 31 deren 84 34 aal: 16966 17867 17578 Flakkee in iprocenten 1954 1956 1958 >,v.d.A. 25,8 29,5 26,9 CV.P. 6,- 6,2 6,1 ^.R. 23,7 22,6 22,3 :.H.u. 6,8 7,2 7,9 V.V.D 8,7 8,9 9,7 C.P.N. 0,5 0,4 0,4 S.G.P. 27,8 24,9 26,5 G.P.V. 0,7 0,3 0,2 al: 100 100 100 at het totaal aantal geldige stemmen eft, zijn de verschillen niet groot. 1 is het jammer dat er nog zo vele eldige en blanco stemmen voorko op het staatje (binnenzijde bldz. iet men er voor Middelhamis 36, melsdijk 38, Dirksland 32, Melissant Ouddorp 21 enzovoort. p het hierboven afgedrukte staatje akkee in procenten", met vergelij- de cijfers van de stemmingen 1954 1956 komen geen grote verschuivin- voor. Wel kunnen we constateren, de Partij van de Arbeid, gezien de ste kamerverkiezing zoals in het ele land in stemmenaantal terug- pt. De K.V.P. bleef gelijk; ook de sinds de laatste verkiezing. De "U. ging 0,7«/» vooruit en de V.V.D. 'kte ook op ons eiland winst. De .D. is de partij die landelijk gezien grootste winst wist te behalen: ver eken met de Statenverkiezing in 1954 amen zij in totaal van 49 op 63 ze- wat dus 14 zetels winst betekent. is een stembus overwinning die -telt. e communisten op Flakkee kunnen verwaarlozen, deze hebben slechts ele stemmen. e Staatk. Gereformeerde Partij "ft zich weer prima gehandhaafd, als in het gehele land. Na de P.v.d.A. het de grootste partij op ons eiland. e Chr. partijen op ons eiland zijn ge- "ig nog ver in de meerderheid. Dat t moed voor de toekomst. e staan straks weer voor een ver- zing, n.l. voor die van de gemeen- aden. De socialistische heren hebben h in meerdere raden uitgesproken, t ze „met veel vertrouwen de toe- mst tegemoet zien", daarmee doelend t sommige raden wel eens van rechts ks zouden kunnen worden, wat wel "s grootspraak zou kunnen blijken te n. Er is door de P.v.d.A. veel propa- da gemaakt in tegenstelling tot de r. partijen, maar ze zijn kennelijk hun retour. "et blijft voor de Chr. partijen echter ak steeds op hun qui vive te zijn en et te verslappen. Het beginsel naar van Gods Woord en Wet dient meer ^meer uitgedragen te worden, opdat t verstaan worde, wanneer naar eis dSt Woord in Kamer, Staten- en den wordt geregeerd er alleen heil "r ons land en volk te verwachten is. et dit korte overzicht van de uitslag ons eiland zullen wij volstaan. In een Igend artikel hopen we op de lan- ke uitslag terug te komen. %g|li'^ ruw of schraal Op 30 aprU (Koninginnedag) wordt te echt, de Zendingsdag der Geref. Ge- penten gehouden. "ngetwijfeld zijn er ook van de Jon- lings- en Meisjesverenigingen en ook aeren, die er heen willen, welke met bus vanaf Rotterdam daarheen reis- egenheid kunnen krijgen. Zij die van het eiland Flakkee deze ndingsdag willen bijwonen, gelieven «van opgave te doen aan de corres- ndente mej. K. Ie Comte, Koninginne- 9 te Sommelsdijk (T«I. 2402) vóór op dinsdag i april a.s. Doch Jezus zweeg stil (Matth. 26 36a) De ure van Jezus' uiterste beproe ving is gekomen. De drinkbeker is Hem ter hand gesteld. Hij heeft die aanvaard uit de hand van Zijn Vader. Hij weet, welke de weg is, die Hij te gaan heeft. Hij zal die gaan en Hij gaat vrijwillig. Hij poogt iliet om deze te ontgaan. Ook niet als Hij voor het Sanhedrin staat. Hier wordt over Jezus geoordeeld door het volk der Joden. Het Sanhedrin, de Joodse Raad van Oudsten, vertegen woordigt het gehele joodse volk. Hier staat Hij tegenover het Zijne, tot het welk Hij gekomen is en hier zal ook duidelijk en onwederlegbaar openbaar worden, dat de Zijnen Hem niet aan genomen hebben. Hier zal Zijn liefde worden miskend, hier zal Zijn komen worden veracht en Zijn genade worden vertreden. Wat grote bitterheid zal het voor Jezus geweest zijn, toen de valse getuigen tegen Hem opstonden en de één na de ander Hem beschuldigde van hetgeen onwaarachtig en valselijk was. Hij was Degene, Die geen zonde gekend of gedaan heeft en in Wiens mond geen bedrog geweest is. Hij onderging het alles, want Hij wist, dat Hij het zou moeten ondergaan. Hoe majestueus wordt dit woord van de Evangelist, wanneer wij hier horen: Doch Jezus zweeg stil. Geen woord van wederstand horen wij van Zijn Heilige lippen voortkomen, wanneer Jezus voor Zijn rechters staat. Hier zien wij Hem ons voorgesteld in de majesteit van Zijn zwijgen, want dit zwijgen openbaart een majesteit, die wij niet genoeg bewon deren en aanbidden kunnen. Alle woor den van de Schrift zijn vol van lering en onderrichting. Er staat nooit een woord vergeefs in de Bijbel. F^ in het bijzonder niet in de lijdensgeschiedenis van de Heere Jezus Christus. Dus ook dit woord niet. Neen dit woord is let terlijke vervulling van de profetie van Jesaja: Als een schaap, dat stom is voor het aangezicht van -Zijn scheerders, alzo deed Hij Zijn mond niet open. Kon Hij dan Zijn mond niet openen en antwoor den op de beschuldigingen, die tegen Hem ingebracht waren? O, wel zeker. Hij had al Zijn beschuldigers in één ogenblik kunnen verstommen, maar Hij wilde ook zwijgen, want Hij wist, dat Hij door Zijn zwijgen hier. Zijn bloed een sprekend bloed zou maken. Toen dan ook Christus voor Zijn rechters stond zweeg Hij, terwijl Hij had kunnen spreken, want Hij was de volmaakte en de zondeloze. Hij moest echter het oor deel Gods ondergaan als plaatsvervan ger van de Zijnen en daarom zwijgt Hij. Hij ziet achter de rechters van het San hedrin de grote Rechter des hemels en Hij hoort door de mond van de valse aanklagers van Zijn volk, dat door Hem vertegenwoordigd wordt. Christus ziet en hoort alle dingen in het licht van de Raad Zijns Vaders. Daarom zwijgt Hij. Hij weet Zich de plaatsvervanger der.j Zijnen. Hij ziet de goddelijke Rechter 1 en Hij hoort de aanklager der broederen en daarom wacht Hij vol heilige onder werping het oordeel af, dat Hij in hun plaats zal ondergaan. Aanstonds zal Zijn bloed spreken. Dat bloed zal dan spreken van verzoening en daar om een beter bloed, dan het bloed van Abel zijn. Abel's bloed rogpt om wraak, maar Jezus' bloed roept om vrede. Dit zwij gen van Christus is het zwijgen van de liefde; het zwijgen van de Borg des Verbonds. 4 e o j De overdenking van Zijn lijden en borgtocht brenge ons toch tot de vraag, of wij persoonlijk de waarde ervan in ons leven ondervonden hebben. Heeft Hij reeds tot onze verlossing en zalig heid gesproken? Tegen ons staan ve- Ie getuigen op, die gij het zwijgen nim- mer zult kunnen opleggen. In de over- tuiging der ziel wordt het geleerd, wat het te betekenen heeft. Dan gaat de kerk gebogen onder de last van de te gen hen gerichte aanklachten. De wet wordt krachtig tot ontdekking van alle schuld en alle ellende en hoe zal ook de Geest der ontdekking en overtuiging hen overreden van nameloze ellende en onbetaalbare^ schuld. Zij zullen de recht vaardigheid van het vonnis leren aan vaarden. De Heere zelf zal hen daar toe brengen, maar ook zal Hij met zwij gen van Christus dan dierbaar maken^ voor de Zijnen, want buiten Jezus is er dan toch geen leven, maar een eeuwig zielsverderf. De Heere brenge een be streden en aangeklaagd volk, dat onder de last van deschuld en de zonden gebogen gaat door Zijn geest tot het heiligdom van het borgtochtelijk lijden van de Heere Jezus Christus oin daar, er zich over te verwonderen, dat Hij zweeg in Zijn liefde en daarom spreekt door Zijn bloed. Dan zal dit bloed de hoop der Zijnen wekken en hun schuld voor God bedekken. Dan zullen zij ook betuigen: Jezus, heilig zwijgend. Naar Üw zoendood hijgend. Gij, Gij hebt voldaan, Waardoor ik vrij mag staan. Gij, Gij hebt gewrocht. Toen Gij werd verzocht, In Uw uur van lijden, 't Heil van gans Uw kerk. Daarom geeft Uw werk, Oorzaak van verblijden. R. V. Tot een van de zeldzaamheden behoort het zestig jarig huwelijk dat het echtpaar L. Noordijk en C. Sluy, Vluchtheuvel no. 1 te Middelhamis op dinsdag 1 april a.s. mogen herdenken. Wq hebben kortgeleden in ons blad gepubli ceerd de 60 en 70 jarige huwelijksjubilea van twee oude echtparen te Oolt- gensplaat, maar vaak komt dit op ons eiland en trouwens in het gehele land niet voor. De beide oudjes zijn nog heel kras, zoals op de foto wel is te zien, al is het jammer dat moeder Noordijk enkele jaren geleden een val van de tafel heeft gemaakt, toen ze bezig was de gordijnen voor het raam te hangen. Daardoor is ze zeer slecht ter been. Maar niettemin doet ze allerlei huis houdelijk werk; we zagen toen wij er kwamen zelfs de was buiten hangen en het was kraakzindelijk en proper in het huisje aan de Vluchtheuvel. En vader Noordijk, steekt iedere dag ook 'n handje uit in de huishoudelijke be zigheden. Zestig jaar lang hebben ze lief en leed samen gedeeld en ze kun nen het neg altijd best met elkaar vinden. En 1 april D.V. wordt het nu voor hen de grote dag, waarbij hun kinderenen kleinkinderen het feest komen mee vieren. De heer Noordijk is geboren 2 sept. 1872 en is dus 85 jaar en zijn echtge note zag het levenslicht op 17 nov. 1874 en dus 83 jaar oud. Ze zijn gehuwd op 1 april 1898 te Middelhamis, welk hu welijk door de oude secretaris Abr. Nijgh werd voltrokken. Elf maanden woonden ze in een huis je aan de Wevershoek te Sommelsdijk en betrokken daarna hun huis Vlucht heuvel no. 1. De huisjes aan de Vlucht heuvel staan er zo ongeveer 90 jaar; vader Noordijk woonde er al in zijn kindse jaren. De landarbeid was het middel van zijn bestaan en al heel vroeg moest hij er op uit om mee te helpen verdienen. Als 17 jarige jongen, flink uit de klui ten gewassen, werkte hij bij Gebrs. van Schouwen voor 80 cent per dag. Daar is hij 17 jaar lang geweest, bij P. Jop- pe 15 jaar en voorts afwisselend bij an dere landbouwers zoals bij de Graaf en T. V. d. Doel. Het was hard werken, vooral in de oogsttijd, wanneer in de hitte des daags „in 't onderbroekje" tarwe moest worden gesneden. „Dat was 4 uur 's morgens je broek uit, tot 's avonds laat voor een daal der!" vertelde de oude heer Noordijk. En het ergste was, dat je geen gelegen heid kreeg om koffie te koken onder een bos stro op het land. We moesten het met een kruik water doen. Er moest immers een van de mensen de koffie klaar maken en dat kostte maar tijd! De boeren waren toen zo mals niet ver zuchtte Noordijk, en er is een hele strijd over gevoerd, maar je was ai blij als je werk had. „'t Was toch zo'n erme- tied, toen de eerste geboren werd had ik die week 2.30 verdiend" aldus ver telde hij. Een echt familieleven In het huwelijk werden vier kinde ren geboren: Cornelis, de oudste, die na zijn diensttijd p,olitieman werd te Schiedam en nu al gepensioeneerd is. Die zag al vroeg in, dat men als land arbeider niet veel kon bereiken. En de tweede, Jacob, ging er ook van door, hij-vaart thans op de „Westerdam" bij de Holland Amerikalijn als olieman en hoopt dat hij net „binnen" is op 1 april om het jubileum van zijn ouders mee te maken. Dan zijn er nog de dochters Adriana en Willempje die na hun huwelijk res pectievelijk te Schiedam en Rotterdam gingen wonen. Er zijn vijftien klein kinderen en zeven achterkleinkinderen waarvan er ook al de wijde wereld zijn ingetrokken. Een van de kleinkinderen werk in Engeland, een in Transvaal; Middelhamis werd deze week opgeschrikt door twee branden; binnen de 24 uur brandden er een grote garage en een grote houten schuur af. Het leek op de tijd van zo'n twintig jaar geleden, toen er om de haverklap brand was in de gemeenten Middelhamis en Sommelsdijk. Was toen de brandweer bezig met het blussen van de ene, moest men zich reppen, ötn weer' bij een andere brand te bestrijden! Daar zat toen opzet in het spel en bij deze twee branden is daar geen sprake van. Maar het gaf toch een hele consternatie in de gemeente en door krachtig optreden van de brandweer is erger voorkomen. Dinsdagavond 9 uur werd brand ont dekt in de garage van de heer L. S. B. Groen aan het Kerkepad bij de Gere formeerde Kerk. De heer Groen heeft een sloperij en handelt ook in auto's. In de garage stonden 2 vrachtwagens, een G.M.C, en 2 luxe wagens. Doordat naar later is gebleken een van de luxe wagens kortsluiting had moet de ze brand zijn ontstaan. De heer Groen was bij zijn moeder op visite daar deze jarig was de kinderen, lagen in het huis (een eindje van de garage van daan) te bed. Er werd onmiddellijk alarm geslagen en de brandweer was een minimum van tijd ter plaatse, daar de manschappen voor theoretische les sen juist in de brandweergarage aan wezig waren. Hoewel spoedig water kon worden gegeven, brandde de garage ge heel uit en ging een vrachtwagen, 2 luxe wagens, 2 motorrijwielen, gereed schappen en vele onderdelen verloren. De schade wordt geraamd op circa 15000.Gebouw en materiaal was ma tig verzekerd, behalve een luxe auto. De belendende gebouwen bestaan meest uit schuren en de woonhuizen in de Nieuwstraat staan er zo goed als bovenop; deze konden door het ingrij pen van de brandweer worden gespaard. Landbouwschuur stond telijk in lichter laaie momen- Woensdagavond zo omstreeks half zes was er weer een fikse brand de land bouwschuur van de heer T. Vroeginde- weij aan de Donkerepad hoek Stations- Johannisburg. De post brengt nog al eens een brief met een buitenlandse postzegel er op, want ze houden alle maal evenveel van hun opa en oma. De oudste dochters komen om de beurt naar huis om moeder in de huishouding bij te staan of de schoonmaak te doen. Al wonen ze niet te Middelhamis er bestaat onder elkaar een echt familie leven. Veel ervaringen Vrouwe Noordijk is overigens een be kende figuur in de gemeente. Ze is haar hele leven gewoon geweest de handen uit de mouwen te steken. Met het klei ne loon kwam er heel wat kijken, voor al in de winter met bijna geen inkomen, wanneer haar man blij mocht zijn dat hij 3 dagen in de week kon dorsen. Ze ging uit werken, uit bakeren en deed ook dienst als aflegster. En de men sen hadden haar graag, want ze stond van zessen klaar. Over het „bakeren" kan ze heel wat vertellen; vele kindertjes zijn door haar op de wereld geholpen, dikwijls al voor de „juffrouw" of de dokter er bij was. Met de „juffrouw" bedoelde ze dan de verloskundige mej. Vis, met wie ze sa menwerkte. De kindertjes gingen toen nog in „de pak" als ze pas op de wereld kwamen vertelde ze en stond niet toe, dat de kraamvrouwen voor de 10e dag uit bed kwamen! Tegenwoordig gaat het alles zo geheel anders. Ze heeft dit werk tot haar 75ste jaar gedaan. De laatste waar ze gevraagd werd was bij J. Dubbeld op de Oostdijk, maar toen maakte ze die ongelukkige val. Het echtpaar behoort tot de Chr. Ger. Kerk, inaar helaas kan moeder Noor dijk er niet meer heen. Ze vond het jammer dat ze geen kerktelefoon had, dan zou ze thuis de preken van ds. Ta- nis kunnen beluisteren. Overigens zijn ze beiden goed gezond, en Lieven, haar man, leest nog zonder bril. Het zal het zeer geziene echtpaar D.V a.s. dinsdag zeker niet aan belangstel ling ontbreken. Het zal druk worden aan de Vluchtheuvel, niet alleen van de kinderen met hun gezinnen, maar ook van vrienden en kennissen, die hun die dag de hand zullen komen drukken. Bij voorbaat complimenteren wij hen met dit zeer heugelijke feit en hopen dat de Heere hen nog lange tijd samen mag sparen en dragen mede tot vreugde van allen, die hen zo lief en dierbaar zijn. straat stond in een minimum van tijd in lichterlaaie. Ooggetuigen zagen rook uit het dak opstijgen en direct daarop een steekvlam; de vlammen sloegen meteen het dak uit. Op het politiebureau, waarvan de ach teruitgang aan do Donkereweg vlak bij deze landbouwschuur uitkomt werd di rect alarm geslagen. Adjudant de Heer de toestand overziende alarmeerde di rect de beide brandweren van Middel hamis en Sommelsdijk, die zeer vlug ter plaatse waren. Het was echter zo te zien dat hier van redden geen sprake was; de taak van de brandweren be stond alleen de belendende percelen nat te houden. Dit was wel nodig, want de garages aan de overzijde van de straat begonnen door de geweldige hitte te schroeien. Gelukkig stond de schuur ge heel vrij waardoor het gevaar werd be perkt. Er was ook weinig wind, en het was nog volop dag, anders waren de gevolgen niet te overzien geweest. De schuur is vrij hoog; brandende flarden hadden dan zeker het vuur op andere percelen overgebracht. Het was een fantastisch schouwspel; zelden zagen we een brand, waar het vuur zó snel om zich heen greep. Er was trouwens veel brandbaar materiaal in de schuur, hooi en stro en niet te vergeten olie van tractoren, die het vuur maar al te gretig voedsel gaven. In een uur tij ds was de gehele schuur tot de grond toe afgebrand. Enorme schadepost De landbouwwerktuigen, die zich nog in de schuur bevonden gingen verloren. Met moeite heeft men de 3 koeien en 2 kalveren die zich in de schuur bevon den kunnen redden. Een tractor en een enkele landbouwmachine kon men er nog uitrijden. De heer Vroegindeweij en zijn zoon waren op het moment van de brand met de paarden aan het werk in het land. De schade voor de eigenaar is dus enorm groot; schuur en materiaal waren naar wij vernemen, maar matig verzekerd. Naar alle waarschijnlijkheid zal op dezelfde plaats geen schuur meer mo gen worden gebouwd; op het kruispunt aldaar was het voor het verkeer altijd een zeer gevaarlijke hoek. Hoe betreu- renswaard deze brand ook is, meteen is daar nu een flinke ruimte ontstaan. Er was enorm veel volk op de been o mhet schouwspel schade te slaan; on der de aanwezigen zagen we ook bur gemeester Hordijk, die ijlings zijn post op het stembureau had verlaten. De oorzaak van de brand moet te wij ten zijn aan kinderen, die vuur hadden gemaakt. Het moet een wonder worden geacht, dat die niet bij de brand zijn omgekomen. Een ooggetuige zag 3 kin deren uit de schuur lopen, toen de vlammen al uit de schuur sloegen. Een waarschuwing, om kinderen vooral niet met lucifers te laten spelen! {IIIIIIIIMIIMIH BINNENVERINGBED /lef besfe bed oo/f gemaakt Het krasse jubilerende echtpaar L. Noordijk-Sluy, dat dinsdag a.s. zestig jaa' zal zijn gehuwd. De heer Noordijk is de jongste uit een gezin van zeven, waar van hij nog alleen overig is. Moeder Noordijk had om de foto te nemen haar keuvel nog eens opgezet, anders draagt zij de gehaakte muts, die ze nog zelf haakt. De totale aantallen Statenzetels, door de onderscheidene partijen behaald, zijn, in vergelijking met de uitslag der verkiezingen voor de Provinciale Staten in 1954, als volgt: Partij sn 1954 1958 Verschil P.v.d.A. 180 178 2 K.V.P. 186 190 4 A.R. 69 63 6 V.V.D. 49 63 14 C.H.U. 65 59 6 C.P.N. 24 18 6 S.G.P. 11 11 0 G.P.V. 4 2 0 Overige partijen 4 6 2 Totaal 590 590 De V.V.D. ging bij deze verkiezing met de winst strijken. MIDDELHARNIS Bijna 47 jaar dienst bij de posterijen. Met ingang van dinsdag 1 april gaat de heer J. van der Valk Pz., de-P.T.T. met vol-pensioen verlaten. Eigenlijk heeft hij de pensioengerechtigde leef tijd eerst 1 november 1958 bereikt, maar om gezondheidsredenen is dit vervroegd. De heer van der Valk heeft een mooie staat van dienst bij de P.T.T. achter zich liggen. Hij is geboren 4 okt. 1893 en kwam op 1 jan. 1911 dus als 17 jarige jongen als tijdelijk kantoor bediende op het postkantoor te Mid delhamis. Het oude kantoor was toen nog in de Raadhuisstraat. Op 1 juli 1913 kreeg hij een vaste aanstelling, waarna hij in de loop der jaren in rang is opgeklommen. Tweede klas kantoor bediende werd hij 1 jan. 1916 en eerste klas op 1 febr. 1931. Op 1 jan. 1946 volgde zijn benoeming tot adjunct commies en op 1 jan. 1948 tot hoofd- employé bij de P.T.T. Zeer gezien Dhr. V. d. Valk heeft zich in al die jaren gekenmerkt als een zeer be kwaam ambtenaar en is dan ook bij zijn superieuren zeer gezien. Bij afwe zigheid van de directeur trad hij als waarnemend op. Voor de kantoorhou ders in het ressort stond hij met zijn adviezen altijd klaar en wist voorko mende moeilijkheden uit de weg te ruimen. Het publiek stond hij steeds met raad en daad bij; zijn vriendelijkheid en voorkomendheid werd altijd zeer gewaardeerd. Afscheid Op 1 april zal te zijnen huize een af scheidsreceptie worden gehouden waar bij het aan belangstelling van postau- toriteiten van collega's en ook van de zijde van het publiek, zeker niet zal ontbreken

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1958 | | pagina 1