êieiws en enquête door hel Boerenleenbaök Middelharnis- Landbouwschap Sommelsdijk boert best! Dodelijk ongeluk te Goedereede Plaatselijk Nieuws Rechtbank Rotterdam Jaargang verlovingsringen In memoriam Kapitein M. Smit Centrale T^eillng Middelharnis Dinsdag 4 maart 1958 No. 2677 PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 iNa 6 uur 's avonds Telefoon K 1870-2017 - Giro 167930 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN VtTtchiint tweemaal per weekr fUnadag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. ïet Landbouwschap doet nog al wat a opwaaien de laatste dagen. Het Bkt wel, dat men er in sommige krin- l allesbehalve enthousiast over is. Kiral in het centrum van het land nt er veel tegenstand tegen dit li- aam welke tegenstand relief heeft tkre'gen door de gerechtelijke verkoop 1 de inboedel van een landbouwer, weigerachtig bleef om zijn bijdrage voor het L. S. te betalen. Door dat de Ie honderden saamgekomen boeren leerden te betalen liep deze gerech- Ijke dwangverkoop op een fiasco uit. i dit geval is~óp zijn beurt weer wind Ide zeilen van „De vrije boer", een lanisatie, die streeft naar volle vrij- Id voor de boeren. Evenwel zal met I fiasco van deze dwangverkoop het ïtste woord niet gezegd zijn, daar het S de bevoegdheid heeft de saldi's van boeren onder beslag te brengen en Jfs hun onroerende goederen door be- Igname te treffen om daarmee de con- Ibutie en de vervolgingskosten te liiten. De tegenzin tegen het I^ S. ttdt zijn oorzaak in het verlangen van landbouwer vrij te zijn. Een vrije lerenstand is hun devies. Eigen mees- 1, niemands knecht, de leus van een litestactie van smeden tegen de hen ■gelegde gedwongen bedrijfspensione- \g is hun uit het hart gegrepen. Ver- is er in landbouwerskringen ook te- 1 de hun inziens veel te uitgebreide Ibtenarij. Vooral de inmenging in hun Idrijf, het opleggen van allerlei hef- Igen stuit hen tegen de borst. De over- lid wil men gaarne dienen en gehoor- nen, maar in sommige kringen var iidbouwers is men van mening, dat ^t te velen zich als overneia moeien Iwerpen, want dat daardoor het Over- lidsgezag uitgehold wordt. Een en an- Ir is oorzaak dat het L. S. veel critiek Idervindt. Zaak is dat het L. S. met de bdige voorzichtigheid optreedt. Een llme en rustige uiteenzetting van ont- aan, werkwijze en voordelen van het |s. is zeker het middel om olie op de Iroerde wateren te werpen. Een op- feden ten nutte van de boerenstand met lleid en begrip is noodzakelijk. Op- feden met beleid en voorzichtigheid, ft kan niet gezegd worden van het fpport dat onder vigeur van het Land- luwschap, betreffende de verhouding issen de boer en stedeling is uitgeko- len, is niet bepaald een activiteit van |t Landbouwschap dat bewondering Édwingt. IDat er tussen de stedeling en de boer |n kloof bestaat mag wel als algemeen Ikend worden veronderstelt. En dat |ze Idoof veroorzaakt wordt door on- fide en vooroordeel tegen de boeren lijkt ook wel uit het verschenen rap- prt. Als het over de boer gaat, dan is stedeling gauw met zijn oordeel ge- led, een oordeel, dat meestal een ver- brdeling in zich bevat. Zelfs stedelin- en, die toegeven nooit met boeren in pnraking te zijn geweest geven grif un niet vleiend oordeel over de boe fenstand waaruit wel blijkt, dat men tttgaat van stereotiepe uitdrukkingen en feersende vooroordelen. Door de stede- lig wordt in meerderheid de boer ge en als inhalig, opvliegend, eigenwijs en pm. iGeen vleiend getuigenis. Maar tegelij- ptijd een geheel waardeloos getuige- Omdat het niet berust op kennis zaken, maar zo maar lichtvaardig Igeven wordt door mensen, die erken- hn niets van de boeren te weten. Een laardeloos getuigenis en daarom ook In waardeloos rapport. Een rapport, at beter achterwege had kunnen blij- |n. Een rapport, dat slechts de tegen- helling tussen stedeling en boer onno- |g kan verscherpen. lEen waardering van de boer „als een Ihterdochtig en materialistisch mens" por de stedeling is nu juist niet ge- ihikt om het respect voor elkaar te |!rhogen. Dat, volgens het rapport, een "iderheid van de ondervraagde ste- iingen aan de boeren ook wel goede genschappen toekent, zoals gastvrij- feid, gemoedelijkheid en eerlijkheid eemt de wrangheid en onbillijkheid |n de meerderheid van de ondervraag- i stedelingen niet weg. [Jammer, dat zo een enquête gehouden fordt. Het is slechts een verlies aan [d, geld en moeite. Wil men een en- Uête houden dan dient die op een ver- ptwoorde manier gehouden te worden, Éennis en begrip van zaken moet aan- |ezig zijn om. aan zo'n rapport enige Paarde toe te kennen. fWat heeft men nu aan een enquête, |e onder 540 mannen van tussen de phttien en zeventig jaar in Amsterdam, eiden, Alkmaar, Hoorn, Leeuwarden, hschede en 's Hertogenbosch gehouden ^ordt. Om tot werkelijk steekhoudende pnclusies te komen is het aantal on- ■ervraagden veel te gering. Hoe zal de Bedeling toch een behoorlijk gefun- leerd antwoord kunnen geven op vra- len als „Wat denkt U van het boeren- ^ven en het boerenbedrijf? Wat zal een pedeling toch kunnen antwoorden op ragen als „Verdient de boer teveel of weinig." „Heeft de boer teveel of te geinig opleiding.": „Draagt de,boer leel of weinig bij aan de nationale eco- fomie?" Reeds de aard van deze vra- en moet zo'n enquête volstrekt waarde pos doen zijn. Hoe kan een stedeling [ordelen over het te veel of te weinig ferdienen van een boer. Wat weet hij van het werk, van de zorgen van |e risico's van een boer. Elk antwoord iaarop gegeven kan niet anders dan een flag in de lucht zijn. I En daar hebben we toch geen behoef- Vrijdagavond vergaderde de Coöp. Boerenleenbank Middelharnis-Sommelsdijk in Hotel Spee. Het was de jaarlijkse weerkerende algemene ledenvergadering, waarin alle wedervaren van de Bank, thans voor wat betreft 1957, voor de leden door het bestuur werd bloot gelegd. De heer J. Doornbos, Sommelsdijk opende en verwelkomde, zich daarbij verheugend over de grote opkomst. Spr. deelde mede, dat bestuurslid Jacobs wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Voorts herdacht spr. de vijf in 1957 overleden leden, de heren J. Groenen dijk, C. van Beek, Jn. Driesse, Gerbr. van Driel en C. van Dongen, die spr. met een moment stilte eerde. Voorts noemde de heer Doornbos 1957 een moeilijk jaar. Het afgelopen jaar is vol spanningen geweest, aldus de_ voorzitter, vooral in de internationale politiek, maar ook economisch, door allerlei verduisterin gen b.v. en vooral door de dalende con- junktuur, de toenemende werkloosheid, de belastingdruk en de ontwaarding van bet ffpld. De regering treft allerlei maat regelen, waarbij vooraan de crediet- en bestedingsbeperking. Waarna wij thans met grote werkloosheid kampen. Toch moeten wij miljoenen spenderen aan het militair apparaat. Terwijl Indonesië voor ons verloren gaat, wat ons 1 mil jard per jaar kost. Spr. stipte vervol gens de situatie in de landbouw aan. De aardappeloogst mislukte, rond de twee dorpen is 400 ha niet gerooid. De opbrengst van de uien leek goed, maar 30 a 40 procent uitval zijn geen uitzon dering. Bovendien valt de prijs tegen. Na deze „akelinge" dingen kan spr. gelukkig vaststellen, dat het de Bank goed gaat. Men hoopt datzelfde voor 1958 te zullen kunnen konstateren. Het bestuur heeft een begroting opgesteld, waarbij met minimale winst is gere kend. Dit noemde spr. een der onder werpen voor de vergadering! Tot sekretaris voor deze bijeenkomst benoemde de voorzitter de heer G. van Lente, sekretaris vari de Raad van Toe zicht. Kassier Tieleman las de notulen. Voor 1958 waren de rentetarieven als volgt bepaald: spaargelden 3.12«/o; jaar deposito's 3y2»/o, hypotheken S'/o, voor schotten onder andere zekerheid 5%«/o, debetrente rek. courant 5%Vo en cre ditrente iVaO/o. Jaarcyfers Blijkens de rekening 1957 werd aan spaargelden ingeboekt 1.705.776.64 en opgevraagd 1.491.484.04. Van de Centr Bank werd ontvangen 7.645.013.33 en daaraan betaald 7.900.834.19. Van re keninghouders kwam binnen 8.620. '.SO.SO en ging aan deze relaties terug 8.588.496.20. Aan rente op voorschotten ontving men 21.205.46, van rekeninghouders f 38.194.77, van de C.B. 33.225.24 en van effecten etc. 60.254.53. Aan rente spaargelden kwam binnen 102.402.21, van rekeninghouders 5.162.32 en van rente reservefonds 8.868.76. Volgens de-Balans stond op 31 dec, bij de Centr. Bank 1.536.753.70, bij de re keninghouders 658.554.95, aan effec ten 562.699.39 en aan leeningen f 1.298.592.91. De schuld aan spaarders beliep 3.817.364.20, aan rekeninghouders 448. 819.43. Het reservefonds beliep 230.588.21. De verlies- en winstrekening geeft voor 1957 een nettowinst van 3.950.28 aan. De ontvangsten en uitgaven sluiten met een bedrag van niet minder dan 20.147.660.91. Bij de rekeningen was een grafiekje afgedrukt, waaruit men aan deze cur ves het verloop, c.q. de groei, van de bank sinds 1947 kon aflezen. Hieruit bleek, dat spaargelden, balanstotalen en reservefonds alleen in stijgende lijn zijn gegaan, waarbij die van de reser ve wel opvallend regelmatig is geste gen; een goed teken voor de Bank. De stijging draaide jaarlijks rond 10.000.- Aan vakantiebonnen gingen plm. 42.000.—. om. Jaarverslag sekretaris Uit het jaarverslag van de sekretaris, dat de heer van Lente op vlotte en duidelijke wijze uitbracht stippen wij aan, dat de gezamenlijke spaargelden bij de Boerenleenbanken in 1957 met 67,3 miljoen stegen, tegen 65 miljoen in Neêrlands grootsie sortering ook de nieuwsie modellen. 1956, terwijl de creditsaldi r.k. stegen met 3.7 miljoen tegen een daling van 14 miljoen in 1956. De gezamenlijke re serves bereikten een hoogte van 82,3 miljoen. Door maatregelen van de Nederland se Bank" was het bestuur van de bank hier genoodzaakt debet- en spaarbank rente op te voeren. Niettemin zijn de tarieven van rente hypotheken en anj dere voorschotten nog aanzienlijk on4 der de door de C.B. geadviseerde tariej ven gebleven. Daar de landbouw toch al zwaar belast is ging het bestuur slechts aarzelend tot tariefsverhogingen voor haar uitzettingen over. Aan de andere kant zag het bestuur de noodzaak, haar spaarders een goede rente te vergoe den, waartoe op 1 sept, de rente tot 3"/o werd verhoogd en inmiddels per 1 jan. 1958 weer met opheffing van een be paalde grens. Door de kredietbeperkende maatre gelen der Ned. Bank kwam de voor schot en kredietverlening bijna tot stil stand. Wat de ontwikkeling der bank be treft kan men tevreden zijn. Het aantal spaarders en rekeninghouders bleef zich uitbreiden. Wel was de omzet een stuk lager dan in 1956, maar toen is ook veel bemiddeld in overheidstemmen op dit eiland. De omzet is toch nog zeer beduidend. Bij kontroles van kas en bescheiden werd alles altijd stipt in orde bevon den. Er kwamen 18 nieuwe ledeti bij, 9 overleden of'vertrokken; het aantal is thans 425. Er zijn 2038 spaarders en 136 rekeninghouders. Het aantal voorschot ten liep terug van 92 tot 85. De stijging der spaargelden was 3.817.364.20. Bij de C.B. moest 22.000 aan aande len worden bij gekocht, terwijl voor 16000.— uitlootte en 10.000.— nomi naal werd verkocht. Door de kassier en diens assistente werden in 1957 niet minder dan 16.074 boekingen verricht, ongeacht boekingen voor vakantiebonnen, premiezegels, land bouwschap enz. De sekretaris konkludeerde, dat 1957 veel werk heeft gebracht, en dat we derom bewezen is, dat de bank een on misbare schakel is geworden in de dorpsgemeenschap. Uit de vergadering De heer van Heest maakte het be stuur een kompliment voor de wijze van reserveren. Voorts besprak deze de afschrijving op het gebouw, de rente voor de spaarders vond de heer van Heest, in vergelijking met andere ban ken, laat vastgesteld. De totale reserve achtte spr. te laag (6%); deze is slechts nominaal gestegen, niet reëel. De kassier antwoordde hierop, dat C.B. eist, dat de winst gereserveerd wordt; men zou overigens op plm. 8 ton moeten komen. Maar een Boerenleenbank is eigenlijk geen handelszaak! Bovendien zijn de spaargelden na de ramp ineens naar bo ven gegaan en deze blijven nog steeds stijgen. Volgens spr. behoeft deze bank geen risico's te nemen, voorzichtigheid is kenmerkend voor het B.L. bankbe- leid. De heer den Eerzamen stelde vragen over de hoogte van het totaal der voor schotten, bij welker beantwoording de kassier o.a. wees op de grote beteke nis van de Centr. Bank. Bij bestuursverkiezing werden de he ren J. van den Doel en Jac. Koert, resp. in bestuur en raad van toezicht herko zen. Van de ledenlijst werd twee leden afgevoerd wegens verhuizing. Door de voorzitter werden namens het bestuur diverse mededelingen ge daan o.a. betreffende voorvermelde ren tetarieven. De kassier kreeg daarop gelegenheid enige uiteenzettingen te geven omtrent enige op financieel en bankgebied gang bare begrippen, over deviezenreserves handels- en betalingsbalans-en tenslot te discontopolitiek, hetwelk neerkwam op een zeer leerzame en interessante inleiding over ekonomie en financieel beheer en verkeer. De vergadering be luisterde dit met grote aandacht. De voorzitter besloot met dank voor het prettig vergaderen. Nw. Binnenweg 66-68 Rotterdam te aan. Dat leidt tot niets. Daar heeft niemand enig werkelijk belang bij. Als men dan toch een enquête wil houden over de verhouding tussen stedeling en boer, laat men dan eenvoudig blijven en geen vragen stellen waarvan men tevoren weet dat de antwoorden abso luut waardeloos moeten zijn. Beter nog de hele enquête achterwege laten. Het instellen van enquêtes wordt langza merhand een soort ziekte. Het Land bouwschap heeft wel wat beters te doen, al was het alleen maar om de landbouwers van de noodzaak van het Landbouwschap te overtuigen. Gevolg daarvan kon misschien zijn, dat geen dwangbevelen voor de contributie moes ten worden verzonden en geen dwang- verkopen behoefden te worden gehou den. MIDDELHARNIS In de leeftijd van 59 jaar is vrijdag 28 febr. overleden de heer Mattheus Smit, in leven kapitein op de R.T.M, veerboten Middelharnis-Hellevoetsluis. De heer Smit stamt uit een schippers- familie, zelf heeft hij ook zijn hele le ven gevaren. In zijn jonge tijd in de beurtvaart, nadien op de Middelharnis- se boot, waar hij 23 jaar lang de dienst meemaakte, waarvan ca. 9 jaar als stuurman. Toen de bootdienst Middel- harnis-Rotterdam werd opgeheven is hij naar de Rotterd. Tramw. Mij. over gegaan, waar hij in 1948 kapitein werd. op de veerboten Middelharnis-Helle voetsluis v.v. De heer Smit was in be zit van het diploma Binnenvaart. Als kundig kapitein was hij zeer ge zien bij zijn superieuren alsook bij zijn collega's. Hij was rustig in zijn optreden wat hem bij de dagelijkse moeilijkhe den op de veerboten met het passen en meten om zoveel mogelijk auto's mee te nemen zeer van pas kwam. De chauf feurs mochten hem dan ook zeer gaarne. Was hij gezond gebleven zou hij op de „Haringvliet" waarmee hij deze zo mer heeft proefgevaren, met nog een collega afwisselend het commando heb ben gekregen. Het heeft niet zo mogen zijn. Aan een ernstige' ziekte, die zeer snel doorwerkte, is hij op de middag hoogte van het leven uit de kring van zijn familie weggenomen. Heden dinsdag is zijn stoffelijk over schot onder grote belangstelling ten grave gedragen. Met hem is een zeer geacht burger van ons heengegaan. Uienveiling dinsdag 4 maari; 1958. Grove 11.------11.25; Middel 15.59 Drielingen 10.50; Picklers 16.39. Aanvoer 90.000 kg. De politierechter te Rotterdam heeft vrijdag de 22-jarige tractorchauffeur K. de B. uit Middelharnis, die op .6 decem ber twee kisten sinaasappelen heeft ge stolen bij de fruithandelaar G. van Put ten, veroordeeld tot een boete van 25 gulden en een voorwaardelijke gevan genisstraf van een week met een proef tijd van twee jaar. De officier van Jus titie, mr. J. H. van de Roemer, had een boete van veertig gulden en een week celstraf voorwaardelijk geëist. Op de vraag van de politierechter waarom hij de diefstal heeft gepleegd antwoordde De B.: „Ik was werkloos waardoor ik geen geld had om naar de bioscoop en naar dansles te gaan. Daar om besloot ik de sinaasappelen weg te nemen en die te verkopen." „Dat noemen we hier diefstal" sprak de politierechter. „En zo noemt u het zelf waarschijnlijk ook." Een kort knik je was het antwoord van verdachte. De 44-jarige groente- en fruithande laar T. van S., dié de sinaasappelen voor 25.van De B. had gekocht, moest eveneens terecht staan. De poli tierechter veroordeelde hem wegens he ling tot een boete van tien gulden sub sidiair 4 dagen hechtenis. Van S. ver telde niet te hebben geweten, dat de si naasappelen van diefstal afkomstig wa ren. De B. zou hem hebben verteld, dat hij de twee kisten in Rotterdam ge vonden had en dat ze waarschijnlijk van een auto waren gevallen. „U had beter moeten nadenken" vermaande de poli tierechter. De politierechter te Rotterdam heeft vrijdag de 48-jarige huisvrouw J. J. V. uit Middelharnis veroordeeld tot een boete van tien gulden subsidair vier da gen hechtenis, omdat zij een plaatsge- note in haar eer en goede naam heeft aangetast, door rond te vertellen dat deze honderd gulden van haar heeft ge stolen. Vorig jaar is er inderdaad een brief je van honderd gulden gestolen uit het theepotje, waarin verdachte haar geld bewaarde. Zij heeft van deze diefstal echter nooit aangifte gedaan bij de po litie en daarom werd ook niemand ver volgd. Verdachte koesterde evenwel ver- Een ontzettend ongeluk met dodelijke afloop heeft maandagavond plni. half zes te Goedereede plaats gehad. De bus van de R.T.M, die om die tijd van Ouddorp bij het v.m. station arri veert, bracht ook de ruim 16 jarige Neeltje v. d. Houten uit Goedereede mee, die terugkeerde van haar werk zaamheden bij de horloger Tanis te Ouddorp. De bus hield als gewoon rechts van de {voorrangs)weg stil, het meisje stap te uit en ging vóór langs, om daarna de verkeersweg huistoe over te steken. Juist op het moment dat ze op de ver keersweg kwam, passeerde een auto busje van de fa. de Goede uit Stel- lendam, komend van de richting Oud dorp. Neeltje had geen gelegenheid meer om uit te wijken noch het busje om te stoppen. Het meisje werd ge schept en zwaar getroffen opgenomen. Onmiddellijk werd zij naar het zie kenhuis te Dirksland vervoerd waar zij bij aankomst reeds bleek te zijn overle den. De verslagenheid in de, gemeente Goedereede (en ook te Ouddorp) en het medeleven met de zwaar getroffen fa milie, is groot. Maandagavond stond men op straat in groepjes het vrese lijke ongeval te bespreken. Het is ook ontzettend zo opeens, uit de bloei van het leven te worden weggerukt. Er blijkt weer uit hoe ieder ogenblik ge vaar dreigt en hoe onzeker ons leven is. DIRKSLAND Opbrengst collecte in de Ger. Gem. De biddagcoUecte heeft 2023.18 op gebracht. Studievereniging S.G.P. A.s. woens dagavond 7 uur hoopt de studievereni ging der S.G.P. te vergaderen. De heer J. A. Struik Cz. zal dan een onderwerp houden over „Democratie en Dictatuur" Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Streekvergadering A.s. vrijdagavond 7 uur zal in het koor der Herv. kerk een streekvergadering voor alle Herv. verenigingen worden gehouden. In deze vergadering zullen ds Boertje en ds van Drenth spreken over resp. „Wat geeft God U" en „Wat geeft U God". Deze toespraken zullen beknopt zijn om de leden van alle verenigingen volop gelegenheid te geven tot gedach- tenwisseling. Burg. stand. Overleden: Adriaan Geelhoed 74 j, wedn. van C. Leijdens; Dorothea van der Veer 44 j. ongeh. MELISSANT A.R.-Kiesvereniging. De Anti Revo lutionaire kiesvereniging alhier verga derde vrijdagavond half acht in de Chr. Nat. School aan de Nieuwe weg. De vergadering werd gepresideerd door de voorz. dhr. C. M. Vogelaar. denkingen tegen een vrouw. Zij haakte die verdenkingen openbaar en dit bracht haar voor de politierechter. De officier van justitie begreep dat het gemis van 100.de vrouw „hoog" zat, maar niets gaf haar het recht om beschuldigingen uit te spreken. Hij eis te wegens smaad tien gulden boete. De politerechter sloot zich hierbij aan. Ter gelegenheid van het bezoek van het Engelse Koninklijke Paar aan ons land, wordt in de Engelse bladen een nieuwe foto van ons Nederlandse Koninklijke gezin gepubliceerd. Door dit bezoek aan ons land is in de En gelse pers grote belangstelling ge wekt voor het Huis van Oranje, onze Vorstin haar gemaal en de vier prin sessen. Wij waren in staat de mooie foto ook aan onze lezers en lezeres sen door te geven. (Foto M. C. Meyboom) Na opening op de gebruikelijke wijze hield dhr. P. A. Leijdens een inleiding waarboven hij als titel had gesteld: „waar gaan we heen?" Een ernstige oproep om ons geloof in de politiek zuiver te laten doorklinken en het Evangelie te plaatsen tegenover socia lisme en communisme. Na dit ernstig woord werd er be stuursverkiezing gehouden, omdat het bestuur was besloten in z'n geheel af te treden. In het bestuur werden geko zen de heren T. Keur, C. A. Leijdens, L. W. van Bruinisse, W. H. J. Baart en L. W. Overweel. In het bestuur keer den dus de heren C. M. Vogelaar en L. C. van Beters niet terug. Van de kiesvereniging der S.G.P. was een verzoek binnengekomen, om bij de a.s. gemeenteraadsverkiezing met één pro.t Chr. lijst uit te komen. Deze gedachte werd de vergadering ter overweging mee gegeven om in de eerst komende vergadering te worden be sproken. Het bestuur zou dan met een geargumenteerd voorstel komen over deze zaak. Met gebed sloot dhr. P. A. Leijdens hierna de vergadering. Militaire dienst. De dienstplichtigen A. J. Krijger en B. Both zijn tegen 9 april a.s. opgeroepen ter vervulling van hun militaire diensttijd. Beiden zijn in gedeeld bij het korps luchtdoelartiUerie te Ossendrecht. Kerkdienst. A.s. zondag hoopt voor de Geref. Gem. (Beatrixlaan) om 10 en 6 uur voor te gaan student van Haaren van Moerkapelle. STELLENDAM Stellendarase vissers naar Scheve- ningen? In verband met radio-actieve proefnemingen in het Haringvliet wordt het niet uitgesloten geacht, dat het Goereese Gat onbevaarbaar zal worden, met deze proefnemingen zal worden begonnen.op 3 maart. Oudste inwoonster overleden: De oudste inwoonster dezer gemeente mevr. Witvliet-Kaashoek is op vrijdag 28 febr. overleden. Zij bereikte de hoge leeftijd van bijna 97 jaar. Het stoffe lijk overschot is op Herkingen ter aar de besteld. Dhr. J. Polderman is nu de oudste inv.'oner. Hij hoopt op 28 maart 02 jaar te worden. Ie stuurman. Op de reddingsboot de „Pres. Jan Leis" te Hoek van Holland is tot Ie stuurman benoemd P. Grc- tenboer uit deze gemeente. De aanstel ling gaat in op 1 mei a.s. Contactavond. Aan de contactavond welke a.s. woensdagavond in de Ned. Herv. kerk te Sommelsdijk wordt ge houden, zal ook door de zangver. „Soji Deo Gloria" worden deelgenomen Aan vang 7 uur. Belangstellenden hartelijk welkom. Zeevisserij. In de week van 24 febr. tot 1 maart werden door de zeevissers besommingen gemaakt van 2000.-. No. 899. De verlotirig welke de Herv. vrouwenvereen. enige weken terug ge houden heeft, is de prijs van het no. 899 nog niet afgehaald. Het is een blauw jongenspakje leeftijd 1 jaar. Af te halen bij mevr. van Oostenbrugge- Meijer, Voorstraat alhier. (Vervolg pi. nieuws pag. 4)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1958 | | pagina 1