II t m r- n DampObevrijd^ Fa. KAPTEIN De ,,Haringvliei" heefi met succes proefgevaren Buitenland aV ^J Maar gaat toch naar de werf voor nieuwe roeren e grote tegenstelling Oost-West 90.. 70, 59, Geweldige sommen S; Jaargang MEDITATIE Een weggelegde schat neeuLv in Amerika TEL. 01870-2004-2205 ^x V Vrijdag 21 februari 1958 No. 2674 EINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS 'Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR .DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Vtfêchifnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. II. reian, ^jl| d |Hti lOp lling Vndse Cfiri maandi St. Al [jaarvergadi en 30 pers het Groei heer ladering nif ling, waai loofdbestui in vezigen W Igemeester llegebuure Ier Chr. Ki Ibeeke, vooi de C.B.T. ^en kort o\ zijn bW| de toeni b57. Hij wi ivereld en Jde geweiBj |e arbeider vekte op gen van s' lieten e t al blijW rheid" komen in er arbeW Ista; I referaat i»' de Christf] aangebo* e bestuurs" X. van de «J lolendijk), lihamen. I Wensen tdeling in ho: „Ga hl hart 01 gat en Jstelijke o«' Jrerden e"''' beker wefi' IBos, |n hs.'overbj" de verga voorde» rgaderin? iin dageW n op of, laken, die ■oorzitter ;ers voor".! Tdoor wetK 'r zijn op de wereld tegenstellingen, 'kunnen worden opgeheven, andere, kunnen worden verzacht en ook ve- lie zonder veel bezwaar naast elkaar jnen bestaan. Behoort de grote, alles- leersende wereldcontroverse tussen it en West ook tot deze categorlën? de eerste zeker niet. De antithese een het dictatorale communisme en vrije democratie is onoverbrugbaar ■nals die tusseip. het godloze marxis- waarop het eerste is gebouwd en de 'inselen van het Christendom, die nog jd in meer of mindere mate de indslag der Westerse beschaving vor- n Kan de tegenstelling dan worden ■zacht? Dat hangt geheel van het Sov- systeem en de Sovj et-politiek af. De jrden van Boelganin en Chroetsjow r vrede zijn in flagrante strijd met doorlopend en stystematisch ge- ik in alle delen van de wereld tegen Westen, met het scheppen van anti- festerse verzetshaarden, met hun po- ^gen de olie van het Midden-Oosten ^|)r het Westen ontoegankelijk te ma- ^K en met alle soortgelijke manoeuvres ^a opzichte van landen als Syrië, Egyp te, Indonesië, Algerië e.d. Het commu- nisme streeft nog altijd naar de we reldheerschappij en daarom is evenmm destijds met Hitler een compromis igelijk. Totalitaire systemen zijn niet halfheden tevreden. Een tegemoet- ende houding van de Sovj et-Unie op de essentiële punten is niet te ver lichten. In een rede, die Chroetsjow ;er dagen in Minsk uitsprak, heeft gezegd niet met het Westen te wil len spreken over Oost-Duitsland, Polen, Hongarije enz., omdat „deze landen er niet aan denken het socialisme op te geven." Als men deze huichelachtige woorden leest, beseft men tegelijk de onmogelijkheid om met dergelijke poli tici op vruchtbare wijze „zaken" te doen. Het Westen zou zich dus moeten neerleggen bij de status-quo in Oost- Europa, wat betekent dat wij de daar wonende geterroriseerde volken voor goed moeten overgeven aan het daar ingestelde systeem van door Rusland aangestelde Quislings, de nieuwe klasse van communistische uitbuiters, die dit regime van onderdrukking, staatskapi- talisme, rechteloosheid, bureaucratie, corruptie en dictatuur „socialisme" noe men. De opstanden in Pilsen (1953), Oost-Duitsland (1953), Pozman (1956) en in Hongarije (oktober-november 1956) hebben voldoende bewezen, hoe de vol ken van Midden- en Oost-Europa over het „socialisme" van Chroetsjow den ken! Alleen in 1957 hebben niet minder dan 271.000 mensen uit he paradijs van Ulbricht de vlucht genomen naar West- Duitsland! Wanneer Chroestsjow zegt, dat deze landen het „socialisme" niet willen opgeven, dan bedoelt hij dus eigenlijk, dat het Kremlin ze niet wil loslaten. Van verzachting van de tegenstelling 1, gezien de mentaliteit van de kei- 'de communisten, weinig sprake zijn. ang zij in een soort koude oorlog Westen blijven prikkelen en onder- iven, blijft de tegenstelling zich toe- itsen. Van Sovjet-zijde wordt af en echter beweerd, dat een „vreedzame ixistentie mogelijk is, m.a.w. dat het nmunistische Oosten en het demo- itische Westen op vredige wijze naast aar kunnen leven. Dit zou o.i. alleen ar zijn, wanneer het communisme it naar de wereldrevolutie streefde, lar aangezien deze nog altijd op zijn •gram staat en er ook principieel moet blijven staan kan er geen ake van zijn, dat het Kremlin zich )erkt in zijn bemoeiingen tot het ;en land. Het zal steeds proberen met erlei middelen het communisme over- ite doen zegevieren. Jet is derhalve voor de Westelijke iatsleider allesbehalve gemakkelijk :enover de communistische machten 1 doeltreffende politiek te voeren. Zij leten er voortdurend rekening mee "den, dat ze ondanks alle mooie woor- 1 voor de gek gehouden worden. De jakheid van het Westen schuilt niet ien in zijn weerzin om een behoor- :e defensie te scheppen, maar ook de omstandigheid, dat enkele be- gnjke landen Frankrijk en Italië een zeer machtige communistische tij in eigen boezem hebben, terwijl Kremlin in de onderontwikkelde ge ien van Azië en Afrika prachtige lecten van propaganda heeft. Er dt een moeizame en vrijwel uitzicnt- ;e strijd gevoerd tussen West en Oost de vriendschap van landen als In- Indonesië, de Arabische staten enz., strijd, die met name Amerika mil- 'den dollars kost, die in een bodem- put verdwijnen en wat het uitein- ke doel betreft, weinig effect sor- |n. Zo blijkt, dat het Kremlin in a]le lichten de wind mee heeft, tet schijnt dus wel, dat wij staan net alternatief, dat dezer dagen r een Engelse minister werd gefor- leerd: vrees voor een totale oorlog ^oop op een totale vrede. Het laatste natuurlijk uitgesloten: een totale vre- zal er op aarde nimmer komen. En ii^te denken van de totale oorlog der omst? Daaraan moet men gewoon- niet denken, want die zal alles rtreffen, wat de mensheid ooit aan ^^"JKheid heeft beleefd. Een oorlog [t H-bommen, raketten met atoonila- 5 etc. betekent voor beide partijen erroepelijk de totale vernietiging, mensen, die niet direct getroffen 'raen, sneuvelen vroeg of laat toch de vergiftiging van de aardatmos- met radio-activiteit, zodat zulk een II. Maar ten andere komt ons hier voor dat de uitnemende goederen aan dat volk toegezegd niet overeenkomstig noch verenigbaar zijn met hun tegen- woordigen staat en daarom legt Hij het weg. Hij legt weg de volle kennisneming van dat lieve Wezen in al Zijn verhe ven volmaaktheden, want hun eng en bekrompen verstand is daarvoor niet vatbaar hier op aarde. Ze zien daarom maar als door een spiegel in een duis tere rede, 1 Cor. 13 12. Die kennis neming is daarom maar in een klein beginseltje hun geschonken, terwijl zij inwonen in het lichaam en uitwonen van de Heere. Wie zal tot de volmaakt heid toe de Almachtige vinden? Hij legt weg de grote zaligheid die in het zien en genieten van dat Wezen de Kerk zal toevloeien in de heerlijkheid. Hun aardse tabernakel zou onder het gezicht en genieten daarvan zeker bezwijken en ineen storten. Het is niet overeenkom stig met hun staat het inwonen in een lichaam der zonde en in een moei tevolle wereld om die zaligheid te ge nieten die hier geen oog gezien, geen oor gehoord en in geen mensenhart is opgeklommen. Volk van God, u wacht dus een za ligheid, een genieten van God met vol maaktheid en vreugde na deze. U wacht een kennisneming van het Wezen en de personen, nadat ge ontslagen zult zijn van de wereldse ballast, van zonden en ongeloof en al datgene wat u hier de zoete gemeenschap met de Heere dik wijls belemmert. Twee zaken moeten hier noodzakelijk uit afgeleid worden: Vooreerst, het Woord des Heeren komt hier in vervulling belangende de arme wereldling, Ps. 17 14, welker deel in dit leven is. De wereld heeft hier alles en is niets meer te wachten de leed en wroeging. Ze hebben en zoeken hier de vervulling hunner begeerten: God ken nen ze niet en daarom bekoort hun ncch het wezen Gods noch Zijn dienst noch Zijn volk. Zij leven de leuze uit: Laat ons eten, drinken en vrolijk zijn. En de godsdienstige wereld? Och, die weet van geen tranenbrood noch smart over het Godsgemis. Ze menen door een uiterlijk stichtelijk leven elk het zijne te geven en het vervullen van uiterlijke godsdienstplichten de Heere te behagen en zo Zijn gunst te winnen door dode werken des vleses. En daardoor hebben zij ook hier hun deel. Ze stellen hun conscientie gerust of schroeien dezelve toe en leven zo gemakkelijk en onbe zorgd. Ten andere: Hier moet noodzakelijk volgen dat het volk des Heeren het hier op aarde dikwijls zo breed niet heeft. Hun schatten zijn weggelegd. En aan die schatten kunnen ze niet komen noch gebruik daarvan maken naar eigen willekeur. Ge zult ze daarom dikwijls horen klagen over hun geringe kennis van het Wezen Gods, Soms is het of Hij Zich geheel voor hen verbergt, zodat er een afstand tussen hen en de Heere is, waarom David zegt: Van het einde des lands roep ik tot U, Psalm 61. Zij schreeuwen dikwijls uit banden en ge vangenissen: Hoe lang Heere zult Gij U steeds verbergen? Zij klagen daar om over de geringe kennis van de weg der zaligheid, maken verkeerde, toe passingen van de Voorzienigheid Gods over hen. Zij kunnen niet doorzien waarom Hij hen laat in het duister en Zijn lieflijk aangezicht verbergt. Ze hebben dikwijls nauwelijks genoeg om van te leven, dragen de teerkost in hun hand met Gideons volk, maar voorraad voor mor gen hebben ze nooit. En o, dat leven bij de dag is hun soms zo moeilijk en be- zwaarvol, dat ze wel uitroepen: Mijn ziel is der tegenheden zat. En vragen we nu hoe dat komt dat zovele duisternissen en moeiten hun dikwijls bejegenen? Wel, ze houden er geen rekening mee althans niet ge noeg dat hun deel is weggelegd. O, volk van God, als ge eens om kon sprin gen naar eigen goedvinden met het deel dat u wacht of met hetgeen u nu reeds van God geschonken is, wat zoudt ge toch niet al verknoeid en vermorst heb ben? Ge weet dikwijls de kleine rente van het grote kapitaal nog niet wel te gebruiken, w,at zoudt ge dan beginnen met de schat zelf? Hoe zoudt ge be antwoorden aan het uitleven van uw tegenwoordige staat: een arm en ellen dig volk te zijn, als ge naar eigen goed dunken dat maar gebruiken kon? Zoudt ge wel verlangen naar de bruiloftsdag, als ge hier de zalige en zoete gemeen schap met uw Heere dagelijks genoot? Maar nu zal de omwisseling groot zijn; uit de strijd in de zegepraal; uit de ver vreemding en verberging in het zalig aanschouwen en genieten; uit de banden en naaktheid, uit honger en dorst in de eeuwige zalige vervulling. En houdt u verzekerd dat weggelegde goed is in goede handen. Het is weggelegd in het land dat verre is; het wordt bewaard door uw getrouwe en grote Heere Die niet liegen kan maar al de goede woor den die Hij eenmaal sprak zeker zal vervullen. En voorzeker, zoals dat be stendige goed voor u bewaard wordt, zo wordt Gij op aarde bewaard om straks dat alles in zalig bezit te ontvan gen. Ge wordt bewaard in hete strijd in de kracht Gods door het geloof tot de zaligheid en dus bewaard tot de dag der verlossing. Wijlen ds. Hofman nucleaire of atoomoorlog, die in een paar dagen „afgelopen" zou zijn, niets meer of minder dan een collectieve zelf moord zou betekenen, in elk geval ook de algehele vernietiging van de Sovjet unie. Men kan daarom gevoeglijk van de veronderstelling uitgaan, dat geen van beide partijen zulk een totale atoomoorlog zal willen riskeren. Intussen mag men in het Westen niet zó redeneren, dat geen der tegenstan ders een totale oorlog aandurft, dus dat neus, keel,borst van vastzittend slijm men de verdediging wel kan verwaar lozen. Er zijn van die fantasten ook in ons land, die het Kremlin in de kaart spelen door hun eis van eenzijdige ont wapening. Gesteld, dat men de atoom wapens ging afschaffen maar wie controleert dat effectief achter het IJze ren Gordijn dan zou dit betekenen, dat de verhouding van de z.g. conven tionele wapens dat zijn de „ouderwet se") bij het Westen en het Oosten is als 1 staat tot 5. Een ouderwets gevoerde oorlog, vooral te land, zou voor het Westen niet minder dan catastrofale gevolgen hebben, gezien de geweldige overmacht van de Sovjets. Rusland heeft een legermacht op de been van 175 divisies, waarvan 65 tank- en ge motoriseerde divisies. Hiervan liggen er 22 dat is al veel meer dan West- Euripa thans heeft in Oost-Duitsland, terwijl er 60 in Oost-Europa en West- Rusland liggen. Daarbij komt, dat de Russen binnen 30 dagen met hun sa tellieten 400 divisies op de been kun nen hebben. Het Sovjet-luchtwapen heeft 20.000 vliegtuigen. Alle lichte bom menwerpers en jachtvliegtuigen in eer ste linie zijn straalvliegtuigen. De laat ste 3 jaar hebben de Russen het aantal vliegvelden met lange startbanen ver drievoudigd. Ook op het gebied van de raketten zijn ze ver gevorderd; zij kun nen projectielen lanceren naar West- Europa en naar Engeland en wellicht binnen afzienbare tijd ook interconti nentaal naar Amerika. Wat de Russische marine betreft, het is bekend, dat zij circa 400 duikboten in dienst heeft, die een zeer grote be dreiging vormen voor de geallieerde aanvoer over de oceaan. Men weet, dat het Hitler met zijn onderzeeboot bijna was gelukt Engeland miltair en econo misch te wurgen en met dit voorbeeld voor ogen heeft het Kremlin zich ge worpen op de formatie van een mach tige onderwatervloot. De grote vraag is dus, wat het Wes ten in deze precaire situatie te doen staat. Aan belastingen hebben we geweldi ge sommen geld op te brengen. Zo heeft het Nederlandse volk in 1957 niet minder dan acht miljard gulden opgebracht. Even in cijfers 8000.000.000 Een bedrag waarvoor men wel even ^moet gaan zitten om zich de grootte daarvan in te denken. ledere Neder lander, met inbegrip van de zuigeling heeft gemiddeld met zo'n 737 daar toe bijgedragen, ledere week moet dan door de fiscus zo'n 160 miljoen gulden uit het Nederlandse volk geput worden of per werkdag ongeveer 27 miljoen en per uur moet de fiscus dan (12 uur per dag) 2.250000 toevloeien. ledere minuut moet gemiddeld 37500 het laatje van de schatkist binnenstromen. Geweldige sommen moeten door ons volk worden opgebracht om onze staats- huishouding op gang te houden. En dat is nog niet genoeg. Immers in de allereerste dagen van dit jaar is er in de Tweede Kamer ijverig gedebat teerd om debelastingen nog te verho gen. De Regering heeft ook haar zin gekregen, daar en de Tweede Kamer en ook de Eerste Kamer de verhoogde be lastingen hebben aanvaard. Het ging niet over zo'n groot bedrag. Na enig over leg was er zo'n 107 miljoen mee ge moeid. Nu is 107 miljoen t.o. 8000 miljoen maar een zeer bescheiden be drag. Zoiets van nog geen 1,5 procent. Met wat goede wil; zou men zo zeg gen had men die 107 miljoen, die nog geen 1% procent uitmaakt toch wel kunnen vinden zonder tot belastingver hoging zijn toevlucht te nemen. Als een gezin een inkomen van 100.heeft, zal een zuinige huismoeder toch weke lijks wel een daalder op zij weten te leggen. Te meer daar de raming van de BINNENVERINGBED hti besie bed oo;( gemaafcf Indonesië De opstandige militaire en burger lijke autoriteiten op Sumatra hebben hun dreigementen waar gemaakt: zater dag werd er een tegenregering gevormd, die onder leiding staat van de oud- gouverneur van de Indonesische Bank, Sjiffroedin. Deze is in het nieuwe ka binet minister-president en beheert te vens de portefeuille van financiën. An dere bekende figuren in de nieuwe re gering zijn Simbolin, Harahop en Su- mitro, aan wie respectievelijk de por tefeuilles van buitenlandse zaken, van defensie en van handel zijn toever trouwd. Tot deze revolutionaire regering be horen dus heus niet de eerste de beste Indonesiërs. Hier zijn een aantal be schaafde, ontwikkelde leiders, met or ganisatorische gaven en een goed rechts gevoel begonnen om orde te scheppen in de chaos, waaraan het land ten gronde dreigt te gaan. Nu verloopt een „revolutie" in Indo nesië nooit zoals in andere landen. Een revolutie wordt nooit weken van te vo ren aangekondigd en een tegenregering laat nooit de deur open voor een ge sprek met het oude régime. Beide zijn echter in Indonesië gebeurd. Deze te genregering dient in feite alléén om als struikelblok te fungeren op het hel lende vlak naar het communisme, waar op de regering in Djakarta zich snel beweegt. Daarom is er van de tegenregering ook geen opzienbarende ommekeer in de gang van zaken te verwachten. In Dja karta zocht men reeds naar een ver zoening tussen Soekarno en Hatta. Wel licht draagt ook het parlement het zij ne bij om een compromis tot stand te brengen tussen de beide regeringen. En als vóór de opstand der buitengewesten, als dat gelukt, zijn we in feite even ver behalve dat het veld winnende commu nisme nu een halt is toegeroepen. Voor het buitenland en met name voor Nederland is de situatie er niet eenvoudiger op geworden. De Neder landse sympathie gaat ongetwijfeld uit naar de regering in Padang, maar onze regering kan moeilijk haar steun aan deze regering toezeggen en nog moeilij ker contacten met deze regering opne men. Egypte-Soedan President Nasser van Egypte maakt aanspraken op het noordelijk deel van de Soedan, een gebied, ongeveer zo groot als de provincie Utrecht, dun be volkt door enkele nomadenstammen. Egypte wenst dat de bevolking van dat belastingopbrengst over 1957 maar 7785 miljoen bedroeg en nu krijgt de minister van Financiën de beschikking over 8000 miljoen, dus 215 miljoen of het dubbele meer dan wat hem die belastingverhogingvan 107 miljoen opbrengt. In het licht daarvan zouden we moe ten concluderen, dat de belastingver hoging, die dezer dagen is ingegaan niet nodig is geweest. De minister ging uit van zijn raming. Op grond daarvan eis te hij een verhoging van de belastingen van 107 miljoen. Het jaar 1957 is ge ëindigd en de minister ontvangt 215 miljoen meer dan zijn raming van wel ke hij is uitgegaan om die 107 mil joen te eisen. Toch eigenaardig. De minister bleef bij zijn raming en eiste daarop gebaseerd 107 miljoen. De opbrengst komt 215 miljoen boven de raming uit, dus die 107 miljoen Wordt zelfs in dubbele mate ontvan gen. Dat die belastingverhoging nu niet nodig meer is en derhalve wel ongedaan zal worden gemaakt, daar hoort men niet van en zal men ook wel niet van horen. gebied zal deelnemen aan de volksstem ming, die vrijdag in Egypte en Syrië ge houden wordt over de nieuwe unie tus sen deze beide landen. De Soedanese minister van buiten landse zaken heeft bekend gemaakt, dat het kabinet de souvereiniteit over de Soedan wil handhaven. De Soedan was oorspronkelijk (tot 1955) een Engels Egyptisch dominion met een sterke Egyptische kleur. Daar na sprak een regeringspartij zich uit voor onafhankelijkheid. De Soedan is toen een onafhankelijke staat geworden en lid van de Arabische Liga. Als motief voor de begeerde Egypti sche expansie geeft Nasser, als altijd, op: oude rechtena Hij vergeet echter be wust, dat Egypte, toen de Soedan zelf standig werd, dat gebied heeft erkend „binnen de huidige grenzen." Tot-nog-toe heeft de Soedan slechts geprotesteerd. Mogelijk zal ze bij herha ling van de Egyptische eisen Nasser van agressie beschuldigen. Nasser speelt nogal hoog spel, want hij zou zich graag tot Arabisch leider laten uitroepen, maar de andere Arabi sche landen willen een politiek, waarin agressie een rol speelt, wel niet goed keuren. Eisenhow er- Boelganin De president van de V.S. heeft geant woord op de brief van zijn Russische ambtgenoot Boelganin. Hij geeft daarin verschillende sug gesties voor agendapunten voor een top conferentie. Verder zet hij enkele be schuldigingen recht, die door Chroets- jew de wereld zijn ingezonden. Eisenhower spreekt in deze brief op vertrouwelijke toon zijn bezorgdheid uit over de dreiging van een atoomoorlog en over de mogelijke gevolgen van de ruimtevaart. Hij vreest echter dat de pogingen om een topconferentie te houden in een im passe zijn geraakt. Hij stelt daarom voor, langs minder formele wegen te beslissen of een topconferentie nog kans 1 van slagen heeft. Hij voelt er echter weinig voor, door Te Washington in de Verenigde Staten heeft een zware sneeuw storm de ergste in 22 jaar ge woed. De sneeuw bereikte op som mige plaatsen een hoogte van bijna vier meter. Twee automobilisten zijn begonnen met het uitgraven van hun auto terwijl vele andere moeten wachten op assistentie. ANNO 1870 Alleenverkoop van de bekende GLORIA PORT en de nieuwe ESMERALDO WIJNEN te blijven gaan met elkaar geschreven toespraken te sturen. Tenslotte sprak de president zijn belevenissen uit over het feit dat Boelganin zijn voorstel om het vetorecht in de Veiligheidsraad af te schaffen, had afgewezen. Nu ook de Rijkshaven van Middelharnis is uitgediept, heeft men met de „Ha ringvliet" deze week weer proefgevaren. En met goed gevolg. Hoewel zich met het schip bij het op de havens zetten zowel te Middelharnis als Hellevoet- sluis geen stoornissen voordeden, gaat de Haringvliet tóch naar de werf voor het aanbrengen van een geheel nieuwe roerconstructie. Het wordt daarmee dik zomer eej; deze veerboot in de vaart kxymt. De uitdieping van de haven van Mid delharnis is dezer dagen gereed geko men. Zoals bekend heeft men dit ge daan ook te Hellevoetsluis om de nieuwe veerboot „Haringvliet" die zeer breed is, meer speling te geven bij het inlopen van de havens. Vooral bij laag water was dit nodig. De haven van Middelharnis is nu ge bracht op een diepte van 6% meter min N.A.P. Gewoonlijk werd op 4.60 N.A.P. gebaggerd, thans is de haven 2 meter dieper geworden. Heel vroeger bagger de men ook op 6% m N.A.P. voor e.v. zeeschepen, wat later teruggebracht is tot 4.60 N.A.P. De haven is dus wel op deze diepte berekend. Proefvaart met goed gevolg Na de uitdieping is met de „Haring vliet" reet goed gevolg proef gevaren op de haven te Middelharnis. Ook bij laag water ging het prima. Normaal i» de lage waterstand 84 cm. min N.A.P. het schip manoeuvreerde prachtig bin nen met 90 cm. min N.A.P. Ofschoon de resultaten met het proef- varen bevredigend waren, heeft men toch besloten de „Haringvliet" van een nieuwe roerconstructie te voorzien, waardoor men een betere bestuurbaar heid hoopt te krijgen. Het schip zal (of is reeds) dezer dagen naar de werf te Amsterdam vertrokken. Vermoedelijk zal het midden zomer zijn medio juli eer het terug is. Het verheugt ons dat men tot dit be sluit is gekomen; al krijgen we de veer boot de eerste maanden niet in de vaart, als het ongerief dan maar is verholpen! Het is een mooi schip dat voor auto vervoer zeker voldoen zal en we mo gen blij zijn dat er nog meer dan een ton aan besteedt wordt om deze grote veerboot handelbaar te maken voor de ze smalle havens.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1958 | | pagina 1