mê^ f 1.98 Buitenland Plaatselijk Nieuws Nylon kousen De grole legenste Oost-West Chr. STREEICBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Vgriehi^nt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond MEDITATIE Een weggelegde schat Unimog veelzijdige tractor Stichting Vluchtelingenhulp Goeree-Overflakkee Twee gezinnen op ons eiland aangekomen Pracht eerste keus ORNA NYLONKOUSEN Fa. C van Wezel Zonen Vrijdag 14 februari 1958 No. 2672 PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 18702629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bü contract speciaal tarief. De huidige internationale situatie, aarover is iedereen liet met iedereen el eens, wordt beheerst door de radi ale tegenstelling tussen de vrije we- eld en het Sovjet-blok, door de tegen- telling Oost-West. Weliswaar zijn er 02 allerlei andere problemen in di- erse landen of streken men denke an het Midden-Oosten, aan Algerië en ndonesië maar deze lokale of regio- -ale problemen worden of zijn automa tisch een onderdeel van de grote strijd tussen de twee aan elkaar vijandige ideologieën: de Westerse democratieën het Sovjet-communisme. Bij dit conflict gaat het in de grond van de zaak om de wereldheerschappij. De grote vraag is: zal uiteindelijk het communisme in staat blijken de wereld revolutie te ontketenen en de hele mens heid zijn satanisch systeem op te leggen -f zal het aan de vrije volken gelukken niet alleen bevrijd te worden van de permanente vrees voor communistische expansie en overheersing, maar ook de hans door deze macht beheerste volken e redden van het juk dezer tirannie? Is we het probleem zó stellen en daar- ij de huidige situatie in de wereld be zien, bekruipt ons een gevoel van pes simisme. Het eerste immers, wat men constateert, is het feit, dat het initiatief in de internationale politiek in over wegende mate berust bij het Sovjet blok en dat het Westen zich in het al gemeen bepaalt tot een defensieve hou ding. Sedert het einde van de tweede wereldoorlog voert het Kremlin onaf gebroken een zenuwenoorlog tegen heb Westen en het doet dit met grote virtuo siteit, handigheid, list, psychologisch in zicht, brutaliteit en fantasie, daarbij zeer taktisch gebruik makend van let terlijk elke zwakke plek in de westelijke posities. En het aantal van deze zwakke plekken is groot; in de democratieën blijft weinig geheim, het sociale wel vaartsniveau staat in de politiek zó op het eerste plan, dat men er desnoods ■de defensie aan opoffert, de menings verschillen zijn talrijk men denke slechts aan de controvers over het Suez- kanaal. Daarbij speculeert het Kremlin op de impopulariteit bij de massa van het „kapitalisme," op het verlangen naar wereldvrede, op de haat bij de bovenlaag van de vroegere en huidige gekoloniseerde landen tegen de blanken en op nationalistische sentimenten als bij de Arabieren. Zo komt het Westen via de communistische propaganda te recht in de hoek van de kapitalisten, de koloniale uitzuigers, de onderdrukkers van nationale aspiraties enz. Op deze wijze heeft het Westen een zware dob ber tegen het communisme in vrijwel alle landen ter wereld. Nog steeds zien velen niet in, hoe ge vaarlijk de situatie is. Niet alleen de volken als zodanig, ook vele politici zijn met blindheid geslagen, vooral die van socialistische overtuiging zijn: men zie slechts naar de Engelse en Duitse socia listen, die ten opzichte van de Sovjet unie van illusies leven. We herinneren ons uit de laatste oorlog nog goed, dat de nazi's en de n.s.b.'ers ons telkens in hun propaganda voorhielden, dat Hit ler het communisme zou verslaan en dat wij slecjits te kiezen hadden tus sen hem en Stalin. Wij wilden terecht die keuze niet doen en lustten ze geen ■van beiden. Maar het Hitlerdom is ver pletterd en het communisme bleef, on eindig veel sterker en gevaarlijker dan vóór 1939. Wij hebben er toen op ge hoopt, dat beide machten elkaar zouden verslinden, doch de historie verliep an ders. Dank zij de Russische taaiheid, de geallieerde hulp en Hitler's fouten overleefde Stalin de agressie en dank zij zijn geraffineerdheid en de grenze loze goedgelovigheid en stommiteit van de Amerikanen op de conferenties van 'Jalta en Potsdam kwam heel Centraal- Europa in communistische handen. Natuurlijk ging het Westen na 1945 hals over kop aan het demobiliseren. De Sovj et-Unie hield echter enorme le gers op de been. Dat verwaarlozen van de defensie en dat ongemotiveerd vre- desoptimisme zijn typische verschijn selen van de democratische landen. Zij leren in dat opzicht nooit. Zelfs nü po gen vrijwel alle N.A.V.O.-landen hun defensie zoveel mogelijk op een koopje te realiseren, vertrouwend op de hulp van Amerika en de lasten op de ande ren afschuivend, hoewel ze weten, dat de Westerse verdediging, wat de con ventionele wapens betreft, in het niet verzinkt bij de Russische. Het Westen vergeet, dat de strijd van Stalin tegen Hitlor niet alleen een strijd was om de llllllllllllllllll! BINNENVERINGBED /lef besfe fced ooif gemaa/tf |l|{l Haiet-Fabrieken Zevenbergen 'schuimrubberbed mef exfra versfer/cle Hö Xe^t weg voor de oprechten een bestendig wezen; Hij is een schild dengenen die oprechtelijk wandelen (Spr. 2 7) In deze tekstwoordën komen wij tof de beschouwing wat wij onder dat be stendig wezen verstaan en merken op: Het bestendige staat tegenover het on bestendige. En wat is er nu in wezen en nature bestendig anders dan God Zelf? Hij is de eeuwige God van eeuwigheid tot eeuwigheid Dezelfde. Dat verrukkensmachtige Wezen was eens het goed, het bestendige eeuwige goed van de rechtschapen mens. Hij kon niet anders dan een eeuwig goed, om met Hem in de eeuwige zaligheid te leven om Hem te loven en te prijzen op conditie van gehoorzaamheid, aan de mens toezeggen. Maar de mens, verleid door de vader der leugenen koos het on bestendige. Hij koos de dienst van een slaaf een slaaf die een vrije vrij heid en heerlijkheid beloofde. Hierdoor kon niet anders volgen dan dat de goederen van een eeuwige substantie voor die mens verloren gingen omdat hij het Wezen Gods verwierp en de dienst van een dienstbare koos. Wie zou nu anders kunnen denken als dat de zaak voor eeuwig verloren was om een bestendig goed deelachtig te worden? Geen raad van engelen of mensen kon hier dienen. De hemel zelf noch de aarde kon een uitweg vinden om dit verloren schepsel in een staat van eer en zaligheid te herstellen. Maar Hij deed het. Hij Die verzaakt en verwor pen was. Hij Die opzij gezet was voor een afvallige. Een Zijner schepselen die de hand tegen Hem had opgeheven en een ander schepsel in dezelfde staat zo hij meende van eeuwige afval en dienstbaarheid gebracht had door list en leugen. Hij sprak nü een tweede sententie uit over die afvallige. De eerste gold een eeuwige uitworp en een bewaren tot het oordeel om gestraft te worden. En de tweede sententie betrof een vermorzelen van zijn kop door een aangekondigd Vrouwenzaad. Hetwelk reeds te voren opdracht ontvangen had om een zaad, Hem geschonken, uit de klauwen van deze tiran terug te halen met krijg. En dit zaad, dat Hem als loon op Zijn arbeid zou geschonken worden, zou Hij door betaling van hun schuld en volbrenging van al de eisen hun gesteld, terug brengen tot Hem Die zij zo smadelijk verworpen hadden. Hij zou het rechterlijke vonnis voor hen dragen, zodat het volk een vrijsprekend vonnis verkrijgen kon uit de mond van Hem, Die waarheid en gerechtigheid als de grondzuilen van Zijn Troon gezet had. En zo zou Hij hun God en Vader worden uit kracht van de verzoening en uit kracht van de Waarheid Die Zich alles zins zo verklaard had. Zo krijgt dus dat volk een bestendig Wezen terug en wordt het in de tijd ontdekt door de eeuwige Geest aan de staat van gescheidenheid waarin ze van nature liggen. Ze worden bekend ge maakt met hun schuld die ze maakten en met het Middel en de Weg waardoor ze kunnen en zullen zalig worden; en zij mogen bij tijden jubelen met de Kerk: De Heere is mijn Deel, zegt mijn ziel, daarom zal Ik op Hem hopen, Klaagl. 3 24. Het is evenwel een weggelegde Schat. Onze tekst zegt: Hij legt weg voor de oprechten een bestendig wezen. Voor eerst komt ons hierin de natuur en aard van de grote weldaad aan dat volk ge schonken, voor, n.l. dat wijl ze God, ja God Drieënig terug ontvangen, dan ook daarin al hun heil en zaligheid gele vernietiging van hèt Derde Rijk, maar tegelijk de inleiding beoogde te zijn van de komende afrekening met het Westen. Dat had Roosevelt niet dóór. Die vertrouwde Stalin, zoals er nu dwa zen zijn, ook in Nederland onder theologen, professoren, kunstenaars etc. die vertrouwen stellen in Boelganin en Chroetsjow. Zij zien niet, dat het Kremlin dag en nacht bezig is, ondanks alle onderlinge twisten, met het opbou wen van een machtspositie, die erop gericht is de vrije wereld te overvleu gelen, te ondermijnen, uit te hollen, af breuk te doen en indien mogelijk te doen ondergaan. Het Westen slaapt voortdurend in, maakt zich wijs, dat het wel zal loslopen met de Russen, voert een fantasieloze en initiatiefloze politiek, waarvan de ondergrond ge vormd wordt door de noodzaak om van wege de macht van zijne majesteit het werkende volk het sociale niveau ten koste van alles, ook van de vrijheid, te handhaven. Dat is ten diepste de zaak, waar alles om draait. En omdat deze overwegingen in de SovjetUnie geen rol spelen, trekt het Westen altijd aan het kortste eind. Zo af en toe schrikt de vrije wereW eens op uit haar vredesdroom: bij de blokkade van Berlijn, bij de commu nistische staatsgreep in Tsjecho-Slowa- kije, bij de Koreaanse crisis, bij de op stand in Hongarije, bij de verschijning van de eerste Spoetnik. Dan is men het er weer over eens, dat de communis tische macht toch inderdaad nog steeds sterk oprukt; dan houdt men vlug een topconferentie in Parijs, maar een paar maanden later blijkt, dat de één na de ander van de N.A.T.O.-landen zich aan zijn integrale verplichtingen poogt te onttrekken. In het licht van d^jggruwe- lijke realiteit der huidige machï^serhou- dingen is dit iets onbegrijpelijks. Het is ontegenzeggelijk een feit, dat het hoofdprobleem van deze tijd: de macht van het communisme, van zulk een beangstigende moeilijkheid is, dat men de topleiders der Westerse volken zeker niet behoeft te benijden. Zij staan voor vraagstukken en beslissingen van leven of dood, van slavernij of vrij heid. Wat willen zij zelf? In de grond van hun hart: de vernietiging van het communisme. Zoals de wereld het dui velse Hitlerisme verpletterd heeft, zou het ook het communisme moeten doen. Maar wie van de staatslieden heeft dit op zijn program staan? Niemand, want dit betekent een preventieve oorlog en die willen de democratieën niet. Die wachten altijd tot ze aangevallen wor den en moeten dan maar hopen, nog tijd en gelegenheid te hebben na de eerste slag en na veel ellende er nog weer bovenop te kunnen komen. Een preven tieve oorlog komt dus niet in aanmer king. Die zou trouwens wereldzelf moord zijn gezien de huidige wapens. Maar wat dan? Tot een accoord zien te komen met de Sovjet-Unie? Daarvoor is vertrouwen nodig en dat is er niet. En op welke basis moet men onder handelen en wat moet het naaste doel zijn? De brievenschrijverij van Boelganin beoogt niets anders dan propaganda en versterking van de communistische po sities. Van Westerse zijde moet daar tegenover staan: ten eerste een vast houden aan een vermindering der be wapening met afdoende inspectie en controle ook inzake de conventionele wapens, ten tweede een niet-erkennen van de status-quo in Midden Europa en ten derde het doen ophouden van de Sowjet-stokerijen tegen het Westen in alls delen van de wereld. Tunesië Franse vliegtuigen hebben vorige week zaterdag een bombardement uit gevoerd op het Tunesische dorpje, Sa- kiet-Sidi-Joesoef, vlak bij de Algerijnse grens gelegen. Bij dit bombardement, dat ongeveer een uur duurde, zijn meer dan honderd mensen om het leven ge komen en even zoveel personen ge wond, waaronder een vrij groot aantal ouden van dagen, vrouwen en kinde ren. Het getroffen dorp was een broeinest van de Algerijnse opstandelingen. Er was een batterij luchtdoelartillerie op gesteld, die reeds herhaalde malen Franse vliegtuigen had beschoten of tot landen gedwongen. Van officiële Franse zijde is meege deeld, dat bij de vergeldingsmaatregel hoofdzakelijk militaire doelen zouden zijn getroffen. Deze bewering, die als verzachtende omstandigheid moet wor den aangewerkt, is niet in overeenstem ming met de werkelijkheid. Franse jour nalisten, die het plaatsje hebben be zocht maken melding van een groot aantal burgerslachtoffers en beschikken over foto's waarop zelfs Rode Kruis- wagens totaal vernield zijn! Het Franse parlement is dinsdag bij een gekomen om de luchtaanval te be spreken. Met grote meerderheid van stemmen sprak de Franse kamer haar vertrouwen in de regering uit, d.at wil dus zeggen, dat ze deze vergeldings maatregel, waarvoor de regering ver antwoordelijk is, goedkeurt. Men be treurde dat er burgerslachtoffers geval len zijn, maar daarvan draagt Tunesië zelf de schuld: het wist maar al te goed, dat het dorp voor een groot deel uit Algerijnse rebellen bestond en het heeft zelfs geen poging gedaan om deze Algerijnse basis uit te roeien. Ondanks deze argumenten heeft Frankrijk hier naar onze mening een fatale vergissing gemaakt. Niet alleen uit moraal oogpunt (morele motieven tellen in een oorlog nauwelijks mee) maar ook in politiek opzicht heeft deze vergeldingsmaatregel een averechtse uitwerking gehad. Frankrijk heeft ermee bereikt, dat Tunesië z'n ambassadeur uit Parijs heeft teruggeroepen, dat Tunesië een klacht tegen Frankrijk heeft ingediend bij de Veiligheidsraad, die deze klacht dezer dagen in behandeling zal nemen, dat dus de vrije wereld zowel West als Oost z'n sympathie voor Frankrijk zal verliezen en wat het ergste is dat een oplossing van de Noord-Afri- kaanse problemen nu verder af is dan ooit tevoren. De aanval, die op de Algerijnse op standelingen was gericht heeft nu een gen is. Niet in de verwachte heerlijk heid, maar in God. Niet in de bewijzen van hun kindschap of in de aangename vertroostingen, want ook die zijn onbe stendig. David zegt: Gij hadt mijn berg vastgezet door Uwe goedgunstigheid, maar toen Gij Uw aangezicht verborgde werd ik vei-schrikt. Lag 't dus in het zien of niet zien van David, hing daar aan zijn zaligheid, dan ware het in de tijd van verschrikking verloren. Maar nu ligt hun zaligheid in het Wezen in de onveranderlijke Deugden van een eeuwig God. De Kerke zegt: In dezelve, n.l. in die deugden, is de eeuwigheid opdat wij behouden werden. Het is dus vanzelfsprekend dat zij in het bezit van een Driënig Wezen de waarborg vinden voor een eeuwige gelukstaat. Zij krij gen in, door en met God alles wat ze tot het leven en de gelukzaligheid van node hebben. Ze krijgen in en door Hem niet alleen de verloren goederen in Adam weer terug, maar ze krijgen een wezen lijke staat waar ze in eeuwigheid niet uit kunnen vallen. Ze krijgen een Man, een Goël, Die hun zaak tot een goed einde brengen zal en daarom nog steeds leeft om voor hen te bidden aan 's Va ders rechterhand. (Wordt vervolgd) Wijlen ds. HOFMAN. Tunesisch dorp getroffen. Weliswaar krijgen de Algerijnse rebellen steun uit Tunesië, maar dat is nog geen reden om zonder meer vergelding toe te passen op de Tunesiërs, zeker niet op weerloze burgers. Represaille-maatregelen heb ben in een koloniaal conflict alleen tot gevolg dat het conflict verscherpt wordt De steun van Tunesië aan Algerije zal hierdoor alleen maar worden vergroot. Het gevaar bestaat zelfs dat het hele Westen betrokken wordt in de anti- Franse geestesgesteldheid in Noord- Afrika, omdat Frankrijk immers de bondgenoot van Amerika en Engeland is. Zo speelt men dus het communis me in de kaart. Al met al een daad van grote kort zichtigheid die nog wel eens een onaan gename nasleep voor het Westen kan hebben. Indonesië De burgerlijke en militaire leiders op Midden-Sumatra hebben tot tweemaal toe een ultimatum gesteld, waarin de Indonesische regering tot onmiddellijk aftreden werd gedwongen. De regering in Djakarta heeft, zoals te verwachten was, dit ultimatum naast zich neerge legd en de eis van de opstandige leiders afgewezen. Vier officieren, die deel uit- m'-iakten van de opstandige beweging hebben „oneervol ontslag" gehad. Eén van hen werd er bovendien van be schuldigd, hoofdpersoon te zijn geweest in de mislukte aanslag op president Soekarno. De president keert dezer dagen van zijn vacantiereis terug naar Djakarta. Hij heef tot-nog-toe geen gehoor gege ven aan de verzoeken om terug te ko men, onder voorwendsel, dat bij de si tuatie niet ernstig vond, maar de waar heid zal wel zijn, dat hij bang is voor een nieuwe aanslag op zijn leven. Het ziet er evenwel naar uit dat ook de opstandige leiders op Midden-Su matra de eenheid van het land boven hun eisen zullen stellen. Als zij een tegen-regering zouden vormen, zou In donesië in twee of meer groepen uit eenvallen en dat risico is hun te groot. Ze weten ook wel dat Java en Celebes voor een groot deel achter Soekarno en de zijnen staan, dus als het erop aan komt, zal het wel op een compromis uitlopen met de regering in Djakarta. VAN ONZE ADVERTEERDERS Sinds een jaar of 5 heeft de bekende Mercedes Benz fabriek een doelmatig geconstrueerd landbouwwerktuig in ex ploitatie, dat het midden houdt tussen vervoermiddel eli trekker, waarin vele nieuwe toepassingen in de tractorbouw zijn verwerkt. Het heeft een soepele vering met schokbrekers en aandrijving op alle vier wielen, een versnellingsbak met 6 versnellingen vooruit en 2 ach teruit. Het voertuig haalt een snelheid van 50 km, maar kan ook op 250/ni. u. worden afgesteld zodat er letterlijk alle landbouwwerken mee kunnen worden uitgevoerd. Hierin is in de eerste plaats het voordeel gelegen, namelijk een ver korting van de transporttijden. Werk tuigen kunnen achter op de laadbak worden meegenomen. Deze kunnen zo- We stellen U voor een niet verplicht fietspad, ook wel genoemd toeristisch of facultatief rijwielpad. Het ligt hier gelyk met de weg en is daarvan ge scheiden door een witte streep. We verzoeken U drin gend daar achter elkaar te rijden. Van de tegen overgestelde kant kan ook een. fietser komen. Hij moet uitwijken naar rechts, komt dan links op de rijbaan terecht en wie staat dfin in voor de gevolgen? En, als Uzelf soms die tegemoetkomer mocht zijn, rijd dan langzaam die onoverzichtelijke bocht door, want U kunt nooit weten, wat er aan- kom.t. Met z'n tweeën rijden is toegstaan, maar alleen ALS DE SITUATIE HET TOELAAT! PATROUILLE IN TUNIS. Om demonstraties van welke aard dan ook te voorkomen, patrouilleerden op het ogenblik voortdurend militairen door de straten van de stad Tunis. De foto toont een patrouille onderweg, vooraf gegaan door een politieman. Copyright Verbond voor Veilig Verkeer Woensdagmiddag zijn door bemidde ling van deze Stichting twee vluchtelin gen gezinnen op ons eiland aangeko men. Beide gezinnen hebben nu ongeveer 13 jaren door Europa gezworven en in vluchtelingenkampen gewoond. Het in Stellendam ondergebrachte ge zin bestaat uit man, vrouw, een zoontje van acht en een zoontje van bijna vier jaar. Het in Oude Tonge ontvangen ge zin bestaat uit man, vrouw, 3 zoontjes en 3 dochtertjes. De jongens zijn resp. 12 en 7 jaar en de meisjes resp. 6, 5 en 4 jaar, terwijl de baby van het gezin 3 maanden oud is. De plaatselijke commissie in Stellen- dam en in Oude Tonge heeft met de inrichting van de woningen veel eer ingelegd, door met bescheiden midde len in vrijwel elk huiselijk gemak te voorzien. De gezinnen werden uit Rotterdam opgehaald door een kleine delegatie uit het Stichtingsbestuur, met vriendelijke medewerking van een bezitter van een volkswagenbusje uit de gemeente Me lissant. Het gezin bestemd voor de gemeente Middelharnis wordt in de loop van de volgende week verwacht. wel voor als achter het voertuig worden ingeschakeld. Door de korte lengte er van (3.50 m) heeft de bestuurder zowel voor als achter een zeer goed zicht op de hulpwerktuigen. De hefinrichtingen voor en achter maken het uiterst hand zaam. Het is uitgerust met een 30 pk Mercedes Benz 4 cylinder dieselmotor. Op de voorlichtingsavond die de im porteur de firma H. J. Hoegen-Dijkhof te Doetinchem maandag j.l. te Oude Tonge heeft gehouden, hebben we deze veelzijdige tractor op de film aan het werk gezien. Niet alleen het ploegen, eggen, maaien enz. maar ook met de bietenrooier, de cultivator en wat bij zonder belang zal wekken in onze streek, als sproeier. Door de smalle banden en betrekke lijk lichte gewicht Voorasdruk 1050 kg achterasdruk 630 kg is het ook buiten gewoon geschikt voor werkzaamheden in reeds te velde staande gewassen. En toch heeft het voertuig ook zijn beteke nis als trekker. Een aanhanger van 18 ton kan worden voortgetrokken en ook als rangeerder van spoorwagons bewijst het diensten. Het is een manusje van alles dat zeker ook in onze streken zijn weg wel zal vinden. Het is economisch bezien evenzeer van waarde, omdat er vlug mede gewerkt kan worden tijd spaart en van alle markten thuis is. Het kan via de gevestigde handel ge leverd worden. MIDDELHARNIS Raadsvergadering. Openbare zitting van de raad van de gemeente Middel harnis, te houden op 19 febr. 1958, om 19 uur. Agenda: Opening. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 13 ja nuari 1958. Ingekomen stukken. Wijzi ging van de begroting der gemeente over 1957. Wijziging van de begroting der gemeente over 1958. Verhuur van een perceel grond achter de begraaf plaats. Verhuur van het oefenterrein van de gemeentelijke sportvelden aan de Oudelandsedijk. Beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van een kleuterschool t.b.v. de vereniging tot stichting en instandhouding van een Christelijke school voor voorbereidend lager onderwijs te Middelharnis. Be schikbaarstellen van een krediet voor de bouw van een school voor buitenge woon lager onderwijs. Verhuur van een perceel grond aan de Molenweg. Ver huur van de noodwoningen aan het Marietjespad en de Lijsterbesweg. In trekking van het besluit van de raad Een paar mooie Nyjpns zijn de trots van elke vrouw! Voor deze prijs behoeft U niet zonder te lopen! Wer!<elijk goed. Verder een prachitsortering fijne kwaliteit f 2.95-3.50-3,95 enz. Zandpad 10-14 Middelharnis Van zaterdag 15 februari v.m. 12 uur tot maandag 17 februari v.m. 9 uur. Middelhamis-Sommelsdijk: Afwezig de artsen Dogterom, Bakker en V. d. Peppel. Voor spoedgevallen Wieringa, arts, tel. 2090, Middelharnis. Dirfcsland-HerJcmgen-Melissant; Afwezig de artsen Huisman en Boot. Voor spoedgevallen Elvé, arts, Telefoon 1877—262, Dirksland. Oost-Flafcïcee; Afwezig de artsen Buth, Voogd en de Man. Voor spoedgevallen Bouman, arts tel. 01871-269, Stad aan 't Haringvliet en Kramers, arts, tel. 01873-201, Oolt- gensplaat. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Afwezig Wagner. Dienst heeft Ter- louw, tel. 2357, Middelharnis. van 13 november 1956, tot wijziging van de salarisverordening 1955. Verhoging van het krediet in rekening-courant bij de N.V. Bank van Nederlandse Gemeen ten. Aangaan van geldleningen. Voor schot op de vergoedingen over 1958 in gevolge de Kleuteronderwijswet. Vast stelling van het wekelijks getal lesuren gedurende hetwelk in 1958 aan de open bare scholen voor lager onderwijs vak onderwijs zal worden gegeven. Verle nen aan bijzondere scholen van voor schotten op de vergoeding vakonderwijs over 1958. Vaststelling van het bedrag per leerling over 1958 voor de scholen voor gewoon, voortgezet gewoon, bui tengewoon en uitgebreid lager onder wijs. Verlenen van voorschotten op de over 1958 aan bijzondere scholen voor lager onderwijs toe te kennen evploita- tievergoedingen. Benoeming vakleer kracht lichamelijke oefening. DIRKSLAND Ongeval. Het 6-jarig zoontje van de heer D. Bom, had het ongeluk zodanig met de fiets te vallen, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Na hem naar het ziekenhuis overgebracht te hebben werd een gebroken been ge constateerd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1958 | | pagina 1