Nieuw Recreatie- annex Groene Kruisgebouw te Stellendam m 0p de Sieling' Farms kweekt men gladiolen Ooitgensplaat zond jquest aan Tweede Kamer ovefde vaste oeververbindg m 30e Jaargang CREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG Vd DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN fch^nt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Vierkant of rond UIT DE KERKEN CHR. GEREF. KERKEN Uitstel bouw van brug uit bezugingsnoodzaalc acht men onjuis Brief uit Transvaal Twee jonge boeren van Flakkee werden een boerderij toegewezen in Noord-Oostpolder Kind vlei in een teii kokend water Dinsdag 7 januari 1958 No. 2661 PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHAHNIS Badactie en Advertentlef uitsluitend TeletooK K 1870—262» Nb 8 uur avond« Telafooa K 1870—2017 Giro 107910 ABONNEMENTSPRIJS 1.00 PEB KWABTAAib ADVERTENTIEPRIJS 12 cent pes nun. Bjf eomtract ipeclaal turial Het is en eigenaardig opschrift. Het betreft de vorm van onze kazen. Van onze kaas, die naar Duitsland wordt uit gevoerd. Duitsland is onze grootste af nemer van kaas. Op de Duitse markt geniet onze kaas de voorkeur. Hoevirel ook daar concurrenten genoeg zijn en wel met name Denemarken. Het is we} bekend, de Deense zuivelindustrie staat op hoog peil. Het zou niet de eerste Jceer zijn, is onze boter door de Deense boter indertijd ook niet van de markt verdrongen indien het Hollandse produkt baan moest maken voor het Deense produkt. „De klant is koning", zo wordt wel beweerd. in ieder geval is het van groot belang dat met de wensen van de afnemers re kening wordt gehouden. En nu blijkt dat deze stelregel ten opzichte van de voor name Duitse klant door de Hollandse fabrikant niet in acht wordt genomen. Duitsland wil kaas van ons land be trekken maar in vierkante vorm, ter wijl de Hollandse fabrikant de kaas in ronde vorm aflevert. Het Produktschap voor Zuivel is daar niet toe genegen en verbiedt de kaasfa- brieken de kaas in vierkante vorm af te leveren. Mogelijk, dat deze omschake ling grote investeringskosten met zich meebrengt om van de ronde vorm op de vierkante vorm over te gaan en dat dit een van de beweegredenen is, dat het Produktschap zich er tegen verzet. Maar dat kan het bezwaar niet zijn, immers onze voornaamste kaasafnemer wil vierkante kaas en is bereid een groot deel van de investeringskosten voor zijn rekening te nemen en boven dien garandeert het de afname van de hele produktie. Men zou zo zeggen „alle redenen om aan de wensen van de Duit se handel te voldoen te meer daar de Denen wel bereid zijn om hun kaas in de door de Duitsers gewenste vorm te leveren. Gevaarlek om zijn afzetgebied op die wijze te beperken, vooral als er concurrenten aanwezig zijn, die maar al te genegen zrjn om de Nederlandse plaats op de kaasmarkt te gaan inne men. Tenslotte wordt hier een houding aangenomen, die gevaar in zich draagt voor ons geheel economisch bestel, spe ciaal voor onze zuiveleconomie. HERVORMDE KERKEN Beroiepen te Ridderkerk J. Noltes te Emst. Bedankt voor Katwijk A. den Hertogh te Amersfoort. Over het jaar 1957 zij 't volgende, be treffende de Herv. Geref. groep in de Herv. kerk, vermeld: Overleden: Ds. W. Hop te Nieuwe Tonge 56 jaar; Met emeritaat ging geen enkele Geref. Bonds predikant; Candi- daten, die een beroep aannamen: A. Gooyer te Huizen naar Sommelsdijk; A. Lam te Zeist naar Andel; G. West land te Huizen naar Driessum; C. Baart te Utrecht naar Heteren; P. J. Bos te Veenendaal naar Sprang; A. Kastelein te Zegveld naar Hei en Boeicop; A. v. Brummelen te Barneveld naar Schoon- rewoerd; H. Jongerden te Baam naar Zijderveld; G. Würsten te Zwartsluis naar Den Bommel; Nog geen beroep ontving; cand. H, Koudstraal te Rotterdam welke onlangs benoemd werd tot hulpprediker te Pa- pendrecht. Uit een en ander blijkt, dat het aantal vacatures in deze sector van de kerk dalende is, hetwelk ook voor dit jaar, gezien het grote aantal kandidaten dat klaar hoopt te komen, verder voortgang zal hebben. GEREF. KERKEN Beroepen te Opperdoes W. Bos kand. te Apeldoorn; Burchem E. de Vries kand. te Emmen; Helpman J. v. Leeu wen te IJmuiden. In 1957 overleden in deze kerken: E. A. Groenewegen em. predt. van Halfweg 77 jaar; C. Bruin em. predt. van Breukelen 86 jaar; S. Dalema em. predt. van Driebergen 89 jaar; U. Bu- walda em„ predt. van Siu-huizem 78 jaar f V. d. Sluis em. predt. van Wijhe 65 jaar; J. Antuma pred. van Gorredijk 57 jaar; W. Doornbos em. pred. van Leeu warden 72 jaar; D. de Vries em. pred. van Stadskanaal 69 jaar; I. v. Eerden te Nieuwland 49 jaar. Niet minder dan 39 kandidaten gingen <le pastorie in, zodat ook hier het grote predikanten gebrek; langzamerhand normaler proporties gaat innemen. 13 predikanten gingen met emeritaat. Beroepen te Doomspijk G. Blom te .■Meerkerk; Amersfoort H. Eerland te usse. Beflankt voor Biezelinge W. v. 't Spij- Ker te Drogeham. In deze kerken overleden: Ds Joh. Jansen, em. pred. van Leiden '5 ]aar; Prof. G. Wisse em. pred. van Middelburg 84 jaar. Geen enkele kandidaat kwam klaar, terwm met emeritaat gingen: Ds. M. De gemeenteraad van Ooitgensplaat heeft in goedgevonden zich met een request te wenden tot Generaal inzake de temporisering van de bouw vliet. Het schrijven is ter kennisgeving ook uitgej ganen o.m. naar de Kamer van Koophandel en fal De Brug", de Flakkeesohe Gemeenschap en naar eiland Goeree Overflakkee. De tekst van het re laatste raadsvergadering ■eede Kamer der Staten Ie brug over het Haring naar andere bestuursor- m te Dordrecht, de „N.V. ie gemeenteraden op het it luidt als volgt: „Nu, in het raam der bestuursrech telijke ontwikkeling, al hetgeen in het gemeentebelang financieel kan geschie den of moet worden nagelaten meer en meer door de centrale overheid wordt bepaald, geven wij er ons rekenschap van, dat de bij artikel 45 der gemeente wet omschreven ambtseed tot het naar vermogen voorstaan en bevorderen van de belangen der gemeente; er allengs mee toe gaat verplichten dat de ge meenteraden zich ook zelfstandig een oordeel vormen over regeringsmaatrege- len, welke die gemeentebelangen aan gaan en dat oordeel kenbaar maken, in dien het eigen gemeentebelang daartoe noopt. Die noodzaak acht de gemeenteraad van Ooitgensplaat aanwezig met betrek king tot een nog nader te omschrijven maatschappelijk ongewepst, nevenver schijnsel van de effectieve bestedingsbe perking in het algemeen en met betrek king tot de voorgenomen temporisering van de brug over het Haringvliet in het bijzonder. Mogen wij de persberichten en de uit latingen van toonaangevende zegslieden geloven, dan bestaat er niet alleen ver schil van inzicht, doch vooral onzeker heid aangaande de maatschappelijke uit werking van de bestedingsbeperking, nu de voorlopige resultaten hebben aange toond, dat de in het binnenland vrijko mende produktieve krachten niet alle voor de export ter beschikking kunnen komen, doch zich waar dit het geval is, manifesteren in een toenemende werk loosheid. Dit was te verwachten. Een beste dingsbeperking door de overheid met een bedrag van circa 300 miljoen moest noodzakelijk haar weerslag vin den in de openbare werken en de wo ningbouw met het gevolg, dat niet al leen de overspanning op de arbeids markt in enkele bedrijfstakken benevens de overbesteding uit die richting goed deels verdween, maar ook, dat het aan tal werklozen een vrij plotselinge en ■sterke stijging vertoonde, welke het ge vaar inhoudt, dat deze werkloosheid zich als gevolg van de door de ver minderde koopkracht opgeroepen bezui- nigingsnoodzaak cumulatief gaat voortplanten in die bedrijfstakken welke uitsluitend van de consumptie vraag (zoals die zich vertoont in een tijd van fuU employment) afhankelijk zijn. Met gerechtvaardigde ongerustheid heeft Uw Hoge College zich reeds met dit uitgroeiende nevenprobleem bezig gehouden. Thans acht ons college het zijn plicht om naar aanleiding van de door de Minister van Verkeer en Waterstaat ge dane mededeling, inhoudende, dat tem porisering van de bouw van de brug over het Haringvliet door de bezuini- gingsnoodzaak geboden zou zijn, te ver klaren, dat wij zulks als een onjuiste beslissing zien. (Het betreft hier een mededeling, welke is vermeld in het verslag van het overleg van de Com missie van Voorbereiding voor het Ont werp Deltawet uit uw vergadering met de minister van verkeer en waterstaat, nadat de memorie van antwoord ver schenen was stuk 4167 no. 6) 1 Wij signaleren in dat verband dat de bezuinigingen in de overheidssector tot dusverre in het bijzonder de bouwnijver heid, de wegenbouw, de bouwmaterialen industrie en mitsdien de industrie van duurzame verbruiksgoederen en die van de luxe artikelen c.q. de detailhandel treffen welke geen van alle in staat zijn over te schakelen naar de export en dat dusdoende tegenover een verhoudings gewijs onbetekenende daling van het importcij voor enkele grondstoffen, het veelftere sociale probleem van een nietfe hand te houden werkloos heid wofpgeroepen. lom, dat wij met een zekere de gevolgen van de beste- ing voor die binnenlands derhalve uiterst kwetsbare en gadeslaan in het besef, mobiliteit moet leiden naar elijke liquidatie, waarvan de bonomische voordelen niet :gen de sociaal riskante na- Het is bezorg( dingsbe; gebond bedrijfs' dat hu een gei nation. opwej delen. Het I lange leste genomen besluit om eerf te oeververbinding van Plak- kee tdwerkstelligen is nog niet zo oud, dlhans wordt de uitvoering van dit vo|.et eiland en voor deze ge meente uitermate belangrijke werk, nadat J denkbare argumenten er te gen i'oeizaam en niet in de laatste plaatslOr ~de gemeenschap Flakkee zelve ivaren overwonnen op grond van ej^conomisch weinig overtuigend motie|nieuw voor onbepaalde tijd uit- geste| Wifhten een goede voortgang en bespring van de bouw van deze vaste^erverbinding te zeer van belang en vï de gemeente Ooitgensplaat en voorl gehele eiland, dan dat wij bij een jweinig bevredigende motivering voo:Jrder uitstel er het zwijgen toe zouqkunnen doen. I V^eer onze gemeenteraad zich dan uit^lijk onder hartelijke adhaesie- beti^g aan het dezer dagen mede tot U Hehte adres van de Kamer van Koeindel en Fabrieken te Dordrecht |Uwe Hoge Vergadering wendt, is datii de hoop, dat U zult kunnen be- weielligen, dat de voorgenomen tenyisering van de bouw ener vaste oeyerbinding alsnog zo spoedig moge- j lijl^brdt opgeheven". i Donderdag 9 januari is het feest te Stellendam want dan wordt het nieuwe Recreatie annex Groene Kruisgebouw geopend. Dit zal door burgemeester mr. H. A. M. T. Kolfschoten uit Den Haag geschieden, die met een groot deel van de Haagse gemeenteraad zal tegenwoor dig zijn. Zoals bekend heeft de residen tie na de ramp de gemeente Stellendam geadopteerd en dit verenigingsgebouw aan de gemeente geschonken. Het ge bouw bevat ,een grote recreatie-zaal met galerfl en kan 250 mensen bevatten. De zaal kan voor kleinere vergaderin gen desgewenst in drieën worden ge splitst. Bij de ingang bevindt zich een grote garderobe met buffet. Er is ook een jongenswerkplaats in voor handen arbeid en vrije tijdsbesteding. Naast het hoofdgebouw en rechthoekig daarop is het WJJkgebouw voor het Groene Kruis gebouwd met woning voor de wijkzuster Dit zal het medisch hygiënische cen trum van de gemeente worden. Een fraai complex, waarin tot in lengte van jaren de adoptie van de residentie ver bonden zal blijven. De ontvangst van het Haagse gezel schap, dat uit plm. 70 personen bestaat zal door het gemeentebestuur plaats hebben vóór het raadhuis. Een dermate groot gezelschap kan men niet op het raadhuis ontvangen. Bij goed weer zal een wandeling worden gemaakt door de Kerkhoflaan langs het monument van de gevallenen bij de ramp 1 febr. 1953, waar burgemeester Kolfschoten uit Den Haag een krans zal leggen. Daarna zal een wandeling worden ge maakt door de nieuwe buurt naar het Overduin te Woerden en ds. Knijff te Den Helder. I. V. d. Transvaal 2 dec. 1957 rio famlie, vrienden en bekenden op Efkee, His bijna weer nieuwjaar en daarom v|ik niet vergeten jullie allemaal ge ïnde kerstdagen en een zeer geluk 958 toe te wensen. De tijd gaat hier „zo snel voorbij als in Eliropa en ik l| het niet geloven dat mijn verblijf in 4l Afrika al bijna twee jaar is. Nog dds heb ik geen spijt van mijn besluit Cf te emigreren naar een ander land. l|en al helemaal ingeburgerd in Trans en voel me hier thuis. Overal waar jtomt wordt je vriendelijk ontvangen, je tenminste geen grote mond hebt aat redeneren over: „Bij ons in and doen we zus en zo", want dan llje-er in eens uit. Velen heb ik weer terugkeren naar Holland alleen om feit dat ze zich niet willen aanpas- en op z'n Hollands blijven leven met houdng van: „Wat weten jullie nou fnlijk!". Een van de vermaningen die we van Be ouders kregen was altijd ,horen, |i en zwijgen" en dit is een spreuk i elke emigrant 10 keer per dag moet Ihalen en zeker de eerste jaren. ècet is voor mij onmogelijk om iemand te moedigen hierheen te komen om it ik gezien heb dat, als ze het niet ,|nnen gewoon worden ze alles op je jk laten neerkomen. Wel kunnen we I het algemeen zeggen, dat men in iiid Afrika op een hogere levensstan- lard leeft, meer Amerikaans b.v. één 3 de vijf inwoners heeft hier een eigen é,r. Alhoewel dit geen luxe is, vooral 'iet als je op een „plaas" woont. Het zal voor jullie wel vreemd klin- ;en maar hier is het de laatste dagen nikkend heet. Zaterdagmiddag zijn we GEREFt GEMEENTEN Tweetal te Middelburg J. Bel te Krab- bendijke en K. de Gier te Den Haag; Beroepen te Corsica (U.S.A.) L. Kie- boom te Lisse; Cioux Cente W. C, Lamain te Grand Rapids; Middelburg K. de Gier te Den Haag; Amsterdam H. van Gilst te Dirksland. Bedankt voor IJsselmonde A. Hon- i aar een rivier gereden om eens heer- koop te Goes. In deze kerken overleed in 1957 ds. J. Hagestein, em. predt. van IJsselmon de, oud 43 jaar. Er gingen geen predi kanten met emeritaat en er kwamen geen kandidaten klaar. Het aantal ajslvant als het hier soms eens een paar dienstdoende predikanten bedraagt hier Magen achter elkaar regenachtig is ben 19 op de 140 gemeenten. Dit wijst op|iic het al gauw moe. een geweldig tekort en voorlopig kan,| Momenteel ben ik op een andere hier iedere predikant dus op een fünkj p]aas" van de Sieling Farms. Hij is aantal beroepen rekenen. |750 ha groot en we zijn maar met ons In de „Wachter Sions" lazen we dati tweeën als blanken. Tussen 100 Natu- ds. P. Mallan predt. bij de Geref. Gem.i rellen. Elke dag gaan er van hier in Nederl. te Bruinisse, die onlangs ge-|2000 dozijn gladiolen naar Johannesburg vallen is, een operatie zal moeten on-|met nog vele andere soorten bloemen, dergaan. Hg zal daardoor zijn arbeid! Ook zijn hier nog 150 koeien met moeten onderbreken. hun kalveren; het is werkelijk een ijk af te koelen en als ik dan zo op m'n g onder die „groene doringboom" lig e soezen denk ik wel eens aan de ge- ;ellige schaatstijd. Toch wil ik deze zon og niet verruilen voor sneeuw en pracht gezicht om die grote Afrikaner beesten (met grote, lange horens) en hun kalveren te zien weiden op de on metelijke stukken land. Om hier een goed bestaan te krijgen met „beestboer derij" heb je een geweldig groot kapi taal nodig en een grote oppervlakte, want 100 stuks vee betekent hier niet veel. De meeste Hollanders in deze omge ving van Johannesburg boeren met bloembollen en maken het niet te slecht want een Afrikaner heeft er meestal geen geduld voor. Uien groeien hier ook best (zonder koprot) en het zou voor Flakkee niet best zijn als ze op grote schaal gingen exporteren. Het is alleen de grote, afstand wat dit hier belet. Zo is het bijna met alle produkten; steeds loop je hier vast met afzetgebied. Je moet precies „de markt vangen zoals men hier zegt. Verder wordt ook hier veel gepraat over Spoetniks e.a. Toch krijg je zo nu en dan wel eens een raar gevoel als je weet dat er een grote broer (of zus) van de nog vers in het geheugen liggende V 1 boven je ..vuur- maakplek" rondzwalkt. Een paar weken geleden heb ik hem boven Johannes burg gezien. Het is jammer dat het de Rus is, die de eerste gelanceerd heeft Misschien komt het nog een keer zo ver, dat we via Mars naar Europa ko men. Vorige week stond er een foto van een Johannesburgse dame in de krant, die had aangeboden om in één der sa tellieten te kruipen (nog wel een moe der van twee kinderen). Ze was van Russische afkomst. Het is wel een tijd vol afleidingen en nieuwe dingen, maar door alles heen wordt het toch weer kerstfeest, waarin we mogen gedenken dat Jezus op aarde gekomen is en dat Hij alleen de vrede gebracht heeft niet alleen voor de we reldbewoners van het jaar I maar ook voor ons mensen van het atoomtijdperk en de 20er eeuw. Alleen Hij, het Kind van Bethlehem kan en wil ons de weg Wijzen ook door de vraagtekens heen van het jaar 1958. Hartelijk gegroet van V. J. v. Sieling Farms, Postbus 1557 Johannesburg. Dis oude verenigingsgebouw, waar een ape ritief en de koffiemaaltijd zal worden gebruikt. „'t Haegse Huus" Om half twee uur zal het gezelschap zich naar „'t Haegse Huus" begeven. Het recreatie-centrum zal n.l. in het vervolg deze naam dragen. Br is een wedstrijd uitgeschreven door het alg, bestuur van de Stichting voor deze naamgeving; bovengenoemde naam werd door dhr. D. Verbiest, Voorstr. 113 ingezonden en als de beste aangeno men. Ter beloning ontvangt hij een boekwerk ter waarde van 25. De opening zal door burgemeester Kolfschoten op symbolische wijze in het gebouw zelf plaats hebben, met mede werking van diverse plaatselijke vereni gingen. Een zeer beperkt aantal sprekers zul len daarna het woord voeren, waarna de thee zal worden geserveerd. Des avonds zal het gebouw voor het publiek toegankelijk zijn met een ope ningsprogramma onder medewerking van de plaatselijke verenigingen, ad 1.per persoon. Aanvang half acht. Zaalopening 7 uur. Op zaterdagavond 11 jan. wordt dit programma herhaald. Zaterdagmiddag zal het voor de kinde ren zijn voor de halve prijs, die dan ook nog een gratis consumptie krijgen. De bevolking wordt verzocht donder dag de vlaggen uit te steken. Naschrift. Deze brief ontvingen wij oudejaarsdag. We konden het epistel dus niet eerder plaatsen. Red. MIDDELHARNTS Eerste prijs preventletest brandweer. Bij de brandweerwedstrijden in 1957 van de derde en vierde klasse waren afzonderlijke preventie tests verbonden, waarvoor landelijk eerste en tweede prijzen zijn toegeschikt. Brandpreventie houdt in het treffen van voorzieningen ter voorkoming van brand; bij deze wedstrijden moet aan gegeven worden aan welke eisen het objekt, in dit geval een laboratorium gebouw, moet voldoen. Bij deze opgave waren er vele voor zieningen te treffen; o.a. bestaande uit aangeven van brandwerende wanden, automatisch sluitende branddeuren, fou tieve plaatsing van met vloeibare of met gas gestookte kachels brandweren de plafonds, chemikaliën in vaten, welke op houten roosterwerk moeten worden geplaatst, verschillende schuimblus- en koolzuur sneeuw I apparaten, beschermde elektrische armaturen, veilige schake laars, betonvloeren met opstaande ran den enz. Hievoor zijn in de derde klasse, twee eerste prijzen toegekend, waarvan de perste aan de Vrijwillige brandweer Middelhamis, inzender A. Scherpenisse kommandant, welke totaal 36 voorzie ningen had aangegeven. SOMMELSDIJK Burg. Stand over de maand dec. '57 Geboren: Bastiaan, zoon van B. Drie- ce en N. Wielhouwer; Annemarie, doch ter van A. de Wit en C. Troost; Jaco- ba, dochter van C. de Bruin en H. Bos hoven; Jacob, zoon van Ph. Kieviet en M. van der Valk; Gerrit, zoon van Ph. Kieviet en M. van der Valk; Adrianus Klaas Johannes, zoon van M. A. Kap- tein en H. Lugthart; Simon Wilhelmus, zoon van W. Kieviet en A. G. Nugter; Jan Cornells, zoon van J. Krijtenberg en J. Fokker; Catharina Johanna Loui sa, dochter van H. L. van Kampenhout en A. P. C. de Groot; Pieter, zoon van J. Verolme en B. Goedegebuur; Willem- tje, dochter van J. Boom en M. W. Roos Overlijden: Abraham van Assen, 52 jaar, echtg. van P. Moerkerke; Cornelia Fris, 5 jaar; Gerbrand van Driel, 61 j., echtg. van K. N. Korevaar; Thomas Mo lenaar, 85 j., wedn. van B. Otte; Anna van der Valk, 91 j., wed. van W. van der Sluijs; Pieter Brinkman, 73 j., wedn van A. Vellekoop. Huwelijken: D. A. Klingeman, 33 jaar en G. A. Jongsma, 30 jaar. DIRKSLAND Burg. Stand. Geboren: Adrianus Klaas Johannis zoon van M. A. Kaptein en H. Lugthart; Teunis, zoon van K. Breen en G. Kooijman; Maarten, zoon van Ph. Vijfhuize en N. Molenaar; Wil- lemtje, dochter van J. Boom en M. W, Roos; Tannetje dochter van S. Melis sant en M. S. van der Veer. Gehuwd: C. J. de Rooij 21 j. en J. H. Roon 20 j. Overleden: H. Borgdorff 80 j., wedn. van C. den Braber; Willem Zoon 87 j. wedn. van A. Lampert; Adrianus Schel- levis ongeh. 71 j.; Dania Vijfhuizen 76 j., vr. van H. de Leeuw. Bedankt. Ds. H. van Gilst heeft voor de beroepen naar Kampen en Capelle a.d. IJssel bedankt. Neerslag in de maand december '57 26,7 mm. In dezelfde maand van vorig jaar 38,0 mm. Neerslag over het gehele jaar 1957 780,3 mm. Over het jaar 1956 636.3 mm. Waarnemer K.N.M.I. Aanbesteding. De Coöp. Landbouw- Vorige week zijn in de Noord Oost polder weer een serie boerderijen toe gewezen. Van de vele gegadigden kregen van Flakkee twee jonge boeren bericht dat zij een bedrijf kunnen betrekken; de heer L. J. P. van Oorschot G.Mz. Sluis- weg te Ooitgensplaat kreeg een boer derij van 22 ha toegewezen en de heer A. Koese J.Lz. Nieuweweg te Stellen dam een bedrijf van 20 ha. Beide boer derijen zijn dicht bij Nagele gelegen. Bij aanvaarding kan men februari- maart de boerderij betrekken. ----------O---------- OOLTGENSPLAAT Een 3%-jarig dochtertje van de heer Adr. Jacobs aan de Oudel. dijk is in een wasteii met kokend water gevallen. De kleine is direct naar het ziekenhuis te Dirksland gebracht. Haar toestand was ernstig. vereniging „Dirksland" zal haar loodsen complex in het Spui hier weer uitbrei den. A.s. woensdag zal des middags 3 uur de aanbesteding plaats hebben voor het bouwen van een nieuwe opslag plaats voor landbouwproducten aan de Spuikolk. Studievereniging S.G.P. De' studie vereniging der S.G.P. zal woensdag 8 jan. bijeenkomen in de vergaderzaal kerkgebouw Ger. Gemeente. De heer J. P. van Eossum zal refereren over: „De stroming in de A.R. partij". Aan vang 7 uur. Belangstellenden zijn wel kom. HERKINGEN Aantal inwoners. Onze gemeente telt thans 1048 inwoners, vorig jaar 1050. Achter een haas. De oliehandelaar V. O. te Melissant. reed j.l. week aan de Westdijk met ponny en kar, en een loslopende hond, welke een haag in de gaten kreeg en deze achtervolgde. De hond had succes. Maar de politie heeft van een en ander procesverbaal opge maakt. Lezing. Op vrijdag 24 januari hoopt de Herv. Lidmatenkring des avonds om 8 uur bijeen te komen, o.l.v. ds. Boertje met als onderwerp: „De Herv. Geref. Prediking". Val. De motorrijder T. Bestmaa Jzn. kwam aan de Westdijk zodanig te val len, dat de motor zwaar beschadigd werd en B. pijnlijke kwetsuren opliep. STELLENDAM Burgerlüke stand over dec. 19SÏ. Geboren: Adriana Wilhelmina, d. v. P. Redert en T. J. van Rossum; Teunis z. V. K. Breen en G. Kooijman; Jan z. V. L. Koese en K. van der Wal; Johan na Leentje d. v. W. Klepper en J. Westdijk. Vestiging: M. L. van Damme wed. v. L. Spuij van Rotterdam; A. Grinwis van Ver. Staten van Amerika. Vertrek: P. Kievit echt. v. d. Sluijs met 1 kind naar Sommelsdijk; E. van Es naar 's Gravenzande; J. van Soest naar Ouddorp. Huwelijken: J. van der Linde 29 jaar met N. van Seters oud 24 jaar; P. van Soest 26 jaar met P. van Dam 21 jaar; W. Tanis 28 jaar met M. E. Brinkman 20 jaar; P. C. A. Versijp 22 jaar met J. de Blok 18 jaar. (Vervolg paj/. 4) 'i\ i

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1958 | | pagina 1